Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pioneer VSX-923, Onkyo TX-NR626 nebo... a repro?

Heartwork (2358)|29.10.2013 22:30
Stále nemůžu vypátrat na co je na subwooferu ten LFE vstup?

[ATTACH=CONFIG]25183[/ATTACH]

Nevíte někdo?

Abych zítra nevybalil zbytečně ten dnes zakoupený kabel:
http://www.supracables.cz/supracables/eshop/6-1-Analogove-kabely/0/5/66-SUPRA-Y-link
...a pak nezjistil, že je lepší to připojit přes to LFE a musel běžet koupit další laciný kabel. 9-):-E

Ani nevím jak mám nastavit ten Crossover?! Koupil jsem vyšší řadu AVR v domnění, že to za mě všechno nastaví Audyssey MultEQ XT32, to jsem se asi spletl. :)
Dali-Zensor-SubE-12F-back.jpg
Jarda.Bar (1238)|29.10.2013 22:55
Line in očekává kompletní frekvenční pásmo, LFE očekává jen nízké kmitočty, řekl bych. Takže pokud receiver disponuje takovým výstupem (LFE), použil bych ho, protože zde bude k dispozici čistá subwoofer stopa z 5.1 zdroje.
RoPo (6061)|29.10.2013 22:59
K LFE to je presne jak pise jarda.bar. Crossover je potom frekvence, ktera bude nejnizsi, kterou SW "zahraje". V podstate tim ladis frekvencni max. horni propust SW.

Cim mas vetsi basrepraky v prednich sloupech tim zmensi delici frekvenci na SW, protoze ti vetsi repraky ve sloupech zvladnou nizsi frekvenci a jeste nizsi frekvenci pak ma prebirat SW
vivid.sk (11472)|29.10.2013 23:20
[QUOTE=Heartwork;471045]Abych zítra nevybalil zbytečně ten dnes zakoupený kabel:[/QUOTE]
Stacil 1xRCA->1xRCA, ale kludne mozes pouzit aj tento - jeden koniec nezapojis.


[QUOTE=RoPo;471049]jeste nizsi frekvenci pak ma prebirat SW [/QUOTE]
all> Toto treba trosku upresnit. Zavisi od nastavenia AVR. Pokial predne bedne oznasis ako "small" (nebrat doslova, je to len obrazne), pouzije sa nastaveny crossover a vsetko, co ide nizsie (v ramci kanalov oznacenych ako "small"), sa posiela do SW.
Pokial ale repro oznacis ako "large", neaplikuje sa crossover, teda vzdy sa posiela kompletna zvukova informacia do danej bedne. V tomto pripade budu basy hrat aj predne bedne (ak taketo frekvencie existuju v zdroji) a SW bude hrat len LFE kanal.

Vzhladom k tomu, ze tvoje repro nie su plnorozsahove, odporucam predne repro nastavit na "small" a nastavit crossover na frekvenciu, ktoru ti povie audyssey (ale vacsinou to dost podhodnocuje) - povedzme nejakych ~45-50Hz pre tieto konkretne bedne.

Crossover na SW (hw kolecko) nemusis znizovat, kedze to budes prepajat s AVR a LFE cinchom.

[QUOTE=RoPo;471049]Crossover je potom frekvence, ktera bude nejnizsi kterou SW "zahraje".[/QUOTE]
Presne naopak. Bude to najvyssia frekvencia, ktoru sw zahra, vsetko vyssie odstrihne. Ale verim, ze si to myslel dobre - to len ja som taky nechapavy :D
Heartwork (2358)|29.10.2013 23:21
[QUOTE=Jarda.Bar;471048] pokud receiver disponuje takovým výstupem (LFE), použil bych ho[/QUOTE]
Aha, tak to mám zřejmě vyřešené, na AVRku bohužel žádný LFE výstup nevidím - asi to chtělo vyšší model. :)

[ATTACH=CONFIG]25185[/ATTACH]
http://www.denon.co.uk/uk/product/pages/product-detail.aspx?catid=hometheatre&subid=avreceivers&productid=avrx4000

Tak příště no.
denon-avr-x4000-back.jpg
vivid.sk (11472)|29.10.2013 23:27
[QUOTE=Heartwork;471053]a AVRku bohužel žádný LFE výstup nevidím[/QUOTE]
Mas ich tam dokonca dva, pozri lepsie. Kazdy AVR (aj ten najnizsi model) ma vystup na SW.
RoPo (6061)|29.10.2013 23:28
LFE jsou primo ty cerne chinche oznacene jako subwoofer. 1 a 2 znamena vystup pro dva subwoofry. Nekdy se hodi dva sw podle velikosti a tvaru mistnosti.

Jeste k tem velikostem bassrepro ve sloupech.Jako small se oznacuji repra o velikosti 2-3", 4-5" jsou middle a large jsou nad 5" typicky kolem 8".
Heartwork (2358)|29.10.2013 23:32
Na to, abych byl zelenej stačí číst to, co mi píšete 9-) zítra žádná práce - musím si na to udělat volno koukám. :)

Aha, výstupy sub 1+2 jsem viděl, jen jsem netušil, že je to LFE - myslel jsem, že to je právě na ten supra kabel
http://www.supracables.cz/supracables/eshop/6-1-Analogove-kabely/0/5/66-SUPRA-Y-link jeden tam a ty dva do těch line input R+L na subu.

Říkáte tedy, že je pro mě vhodnější, i když mají ty moje sloupky takový mini repráčky, zapojení jen jedním RCA-cinchem do LFE?
Nebude to ke škodě? Nebude ten sub pak zbytečně zahálet?
Já jenže jsem ukázal hifi-pánovi, co mi prodával ten supra kabel k subu, ty vstupu do subu co tam mám (i to LFE) a říkal, tohle je kabel pro Vás.
Komu má pak člověk věřit, že. :)
vivid.sk (11472)|29.10.2013 23:34
[QUOTE=RoPo;471055]Jako small se oznacuji repra o velikosti 2-3", 4-5" jsou middle a large jsou nad 5" typicky kolem 8". [/QUOTE]
Kecas. Neexistuje ziadne "middle". V setupe je len "large" alebo "small", pripadne "none" (plati pre center alebo rear bedne) A takto to funguje napriec znackami (Onkyo, Denon, Marantz urcite ano). A to s tymi palcami si si vymyslel tiez.

[QUOTE=Heartwork;471056] udělat volno koukám.[/QUOTE]
zober si manual k AVR do prace :), rozhodne je tam citania dost.
vivid.sk (11472)|29.10.2013 23:42
[QUOTE=Heartwork;471043]A že si mě v tom nepodpořil předtím, než-li jsem dal do košíku sub od Daliho?! [/QUOTE]
Nejako som to prehliadol, ale neboj sa, v druhom kole to dobehnes a pojdes aspon do rady SPL :)
Nevrav, ze o rok, dva si nebudes chciet spravit radost opat.

[QUOTE=Heartwork;471056] říkal, tohle je kabel pro Vás. [/QUOTE]
Pan ta odrbal. Ten kabel je totiz prave pre zapojenie LFE->2x Line in, pokial by ten sub nemal priamo LFE input.
Tebe staci jeden 1xRCA->1xRCA kabel.

[QUOTE=Heartwork;471056]Říkáte tedy, že je pro mě vhodnější, i když mají ty moje sloupky takový mini repráčky, zapojení jen jedním RCA-cinchem do LFE?
Nebude to ke škodě? Nebude ten sub pak zbytečně zahálet?[/QUOTE]
Tomuto naozaj nerozumiem. Teda celkom nechapem, ake su suvislosti medzi prednymi stlpami a zapojenim SW, ako si to myslel?
Heartwork (2358)|30.10.2013 00:01
[QUOTE=vivid.sk;471059]
Tomuto naozaj nerozumiem. Teda celkom nechapem, ake su suvislosti medzi prednymi stlpami a zapojenim SW, ako si to myslel?[/QUOTE]

Myslel jsem, že ty dva způsoby zapojení mají nějaký vliv na to, co budou hrát ještě sloupy a co už sub, tedy že při různém zapojení se budou do subu odesílat odlišné "věci".

Snažím se pochopit ten rozdíl, ale marně.
http://www.avsforum.com/t/883047/what-is-the-lfe-input
https://www.google.cz/search?client=opera&q=LFE+input&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

[QUOTE=vivid.sk;471059]
Pan ta odrbal. Ten kabel je totiz prave pre zapojenie LFE->Line in, pokial by ten sub nemal priamo LFE input.
Tebe staci jeden 1xRCA->1xRCA kabel.
[/QUOTE]
Hm..., to si mě nepotěšil - budu mu muset zítra domluvit a kabel vyměnit (pokud bude za co). 8-)

---------- Doplněno 30-10-2013 v 00:01 ---------- Původní příspěvek byl napsán 29-10-2013 v 23:59 ----------

[QUOTE=vivid.sk;471057]
zober si manual k AVR do prace :), rozhodne je tam citania dost.[/QUOTE]
Pokud nebude v češtině, můžu si ho vzít max. na záchod.

Určitě je tedy pro mě vhodnější zapojení do vstupu LFE v subu? A proč?
Budu tedy potřebovat místo původního kabelu "Y propojovací RCA-cinch kabel pro stereo subwoofer" např. tento kabel?
http://www.supracables.cz/supracables/eshop/6-1-Analogove-kabely/0/5/65-SUPRA-SUBlink

Abyste mě pochopili - ten sobwoofer jsem bral hlavně proto, že ty sloupky jsou malé a budou mít slabší basy, takže ten sub by měl tu absenci basů ve sloupkách "suplovat". Proto se ptám, zda-li je to zapojení do LFE v subu vhodné i pro mojí konfiguraci s mini sloupky.
Vím, je to amatérsky popsané. :)
vivid.sk (11472)|30.10.2013 00:11
[QUOTE=Heartwork;471060]Myslel jsem, že ty dva způsoby zapojení mají nějaký vliv na to, co budou hrát ještě sloupy a co už sub, tedy že při různém zapojení se budou do subu odesílat odlišné "věci". [/QUOTE]

Skusim to strucne zhrnut:

Vzhladom k tomu, ze stereo zosilnovace nemaju vystup LFE, vyrobcovia SW alternativne umoznuju pouzit vstupy LINE IN (L+R). V tomto pripade sa pouzije PRE OUT zo zosilnovaca pre L+R kanal a ako to uz odznelo, posiela sa tam kompletna frekvencna informacia. Cize cele spektrum. V tomto pripade si SW zoberie z daneho signalu len cast, ktora je zhora ohranicena cez crossover (kolecko na SW).
To je koli zladeniu prednych bedni a SW tak, aby SW hral len to, co uz nehraju bedne a naopak. Stereo zosilnovace totiz nemaju ziadne nastavenie crossover ako AVR, preto sa to riesi nastavenim priamo na SW.


A teraz mozme prejst k AVR.
AVR mavaju zasa primarne LFE vystup, ktory zodpoveda samostatnemu kanalu, ktory je mixovany pri 2.1/5.1/7.1 kanalovych zdrojoch (to je ta jednotka za bodkou). AVR v tomto pripade posiela samostatny kanal, ktory obsahuje len nizke frekvencie (LFE = Low-frequency effects) pre SW. V tomto kanale nie su ine informacie, no AVR do nich moze presmerovat aj nizke frekvencie, ktore su primarne urcene pre ostane kanaly (ale to uz som konkretne popisal v predchadzajucom prispevku, vid "small" a "large" nastavenie repro).

Staci taketo vysvetlenie?

[QUOTE=Heartwork;471060] např. tento kabel?[/QUOTE]
Ano. Povodny kabel by sa dal pouzit tiez - jeden koniec by si ale nezapojil. Mas to tam aj napisane, ze to je urcene pre "stereo subwoofer", ale ty taky nemas.
Heartwork (2358)|30.10.2013 00:24
[QUOTE=vivid.sk;471062]
Staci taketo vysvetlenie?
[/QUOTE]
Myslím, že jsem to pochopil a moc ti děkuji. :)

Kabel mu vrátím nebo mi ho vymění. Když je to lepší zapojit do LFE jedním cinchem, tak to udělám. Když to zapojím do LFE nemusím si už všímat nastavení crossoveru (tím zapojením je odstaven) a AVRko už si to ošéfuje, je to tak nějak?!
vivid.sk (11472)|30.10.2013 00:25
[QUOTE=Heartwork;471060]Určitě je tedy pro mě vhodnější zapojení do vstupu LFE v subu? A proč?[/QUOTE]
Ano, pretoze je to na to urcene.

V manuali to mas presne vysvetlene, co som pisal vyssie, pri LINE IN vstupe sa pouziva crossover, pri LFE vstupe nie.


the subwoofer can be connected to your stereo or surround sound amplifier/receiver in two ways:
1) LINE input: the signal from the amplifier is low pass filtered inside the subwoofer using
one or both of the LINE INPutS. this way of connecting the subwoofer is typically used for
connecting to a stereo amplifier/receiver.

2) LFE input: the signal from the amplifier is already filtered inside the amplifier when using
the LFE input connector. this way of connecting the subwoofer is typically used for surround
sound (A/V receiver) setups
Heartwork (2358)|30.10.2013 00:39
A to doufám, že to bude hrát na tu jeho slavnou dvoulinku SUPRA Classic 4.0, co mi doporučil:
http://www.supracables.cz/supracables/eshop/10-1-Reproduktorove-kabely/0/5/27-SUPRA-Classic-4-0
nebo mu jí mám vrátit i s tím jeho Y sub kabelem, když ani neví, že potřebuji kabel s jedním cinchem do LFE, potom co mu ukážu specifikaci a fotky se všemi vstupy na subu i AVR?! 9-)
RoPo (6061)|30.10.2013 07:25
K propojení do LFE ti stačí pouze JEDEN kabel (jedna žíla), patřičného rozměru (průřez 4mm2 by měl stačit) a délky s CHINCH konektory.

Zbytek mu vrať. Pro tebe to je k ničemu.
Jarda.Bar (1238)|30.10.2013 08:25
Heartwork: Rozdíl mezi tvýma bednama a Subwooferem je ten, že bedny máš pasivní a sub je aktivní (signál si zesiluje sám). Tím je dán způsob krmení signálem a použití kabelů. Na bedny potřebuješ kvalitní kabel, který i při vysokém výkonu nebude mít "žádný" úbytek napětí, takže SUPRA Classic 4.0 mají opodstatnění. Do beden tečou velké proudy, pokud jedeš na vysoký výkon a potřebuješ kabely, které tento výkon bez ztráty přenesou.

Ale subwoofer je aktivní, a proto mu stačí vstupní signál pouze na úrovni linkového napětí. Vstup Line-in i LFE bere napětí počítám 0-1V a proud nula nula nic (<50mA). Takže zde není potřeba signál tahat po silném průřezu, ale hlavně signálový kabel dobře odstínit od možného rušení, které by se poté zesílilo v aktivním subwooferu. Osobně mi ale přijde kabel SUPRA SUBlink za 1500Kč jako zbytečná věc a rozdíl oproti obyčejnému za 100Kč nepoznáš. (http://www.ges.cz/cz/audio-video-kabel-avk-238-05-GES06915300.html)
Chápu takové užití do studia, kde je třeba zajistit maximální ochranu signálu před rušením, ale pro domácí poslech?! Zbytečnost. Vyhozené peníze.
Hmm (1739)|30.10.2013 13:31
Takže jako chceš říct, že na kvalitě analogových propojovacích kabelů nezáleží? Obzvlášť pokud jsou 5 metrů dlouhé? Nesouhlasím. Na druhou stranu ten subwooferkabel na takto "drahý" subwoofer je asi opravdu až luxusní. Spíš bych ty finance cpal do kvalitnějších stříbřených silových kabelů k frontům a centru. Ale nakonec mu ta sestava určitě bude hrát dobře tak i tak.
Jarda.Bar (1238)|30.10.2013 17:15
Jen říkám, že kabel za 100Kč udělá v tomto případě stejnou službu jako kabel za tisíce. Ale klidně dej proti argumenty.
Heartwork (2358)|30.10.2013 18:22
Kabel k subu za 100 Kč? to už je přehnané nebo? Nechci pak v subu honit nějaký nežádoucí brum či pazvuky, k subu by ten kabel měl nějakou kvalitu mít né, nějaký stínění...

Teď k výměně kabelu - byl jsem zpátky u hifiprodejce a když jsem mu vysypal info, které jsem tady načerpal, tak vylít jako čert - prý to jsou bláboly, že tam rozhodně patří Y kabel (2x cinch + 1 cinch), že to dělá roky, nikdo nic jiného k subu u něj nekupuje a že doma to má taky s AVRkem propojené tím Y kabelem.
Teď vůbec nevím, co si o tom mám myslet. :)

V každém případě se nakonec uklidnil, řekl že kabel na výměnu nemá (vůbec je nebere), ale ať si vyzkouším obě varianty zapojení a pak mu zavolám jestli má objednat ten kabel s po jednom cinchi.
Vyletěl ale dost z prudka a že prej si nechám dobře poradit.

Jinak to dneska dorazilo, právě vybaluji a první info, co nahodím je to, že AVRko X4000 je sice s desetitisícovou slevou proti běžné ceně, ale rozhodně není nové, nepoužité a nevybalené, jak bylo inzerováno - moje důvěra v produkt, min. pocitově, rapidně klesá. :-(
vivid.sk (11472)|30.10.2013 18:49
[QUOTE=Heartwork;471170]Teď vůbec nevím, co si o tom mám myslet.
[/QUOTE]
Ukaz mu navod na pouzitie. Tito predajci su obvykle majstri sveta, tak sa nenechaj odrbat. V principe je to ale uplne jedno, ktory kabel pouzijes, jeden je (v tvojom pripade) zbytocne rozdvojeny na jednom konci a teda platis drahsi kabel zbytocne. A pokial to ma predajca naozaj prepojene cez LFE-> Line IN, tak je este aj hlupak, pretoze je v ceste zbytocne aj vyhybka, ktora rozhodne zvuku neprida (ale zavisi aj od toho, ako je ktory SUB interne konstruovany, napriklad VELODYNE tam nema dalsi samostatny LFE vstup, ale vyhybku vies odstavit otocenim "gombika" crossover na MAX)


[QUOTE=Heartwork;471170] ...není nové, nepoužité a nevybalené, jak bylo inzerováno... [/QUOTE]
V tom pripade je ale problem u daneho predajcu, AVR je v tom nevinne. Ale snad tam ziadny (iny) problem nebude.
Jarda.Bar (1238)|30.10.2013 18:50
Je to snadné, kup si i ten kabel za stovku a porovnej ho s tím za dva tácy. Uvidíš sám.
Jarda.Bar (1238)|30.10.2013 19:04
Jak píše vivid.sk, prodejce jen machruje. Když nemá argument nezbývá než se čertit. :-) Posílat signál znovu na low pass filter je hloupost.
Když budeš hrát 7.1 , 5.1 a podobně je přeci lepší dostat do subwooferu samotnou LF stopu?!
RoPo (6061)|30.10.2013 19:18
A ten Y kabel pripojuje jak? To ti rekl? Pac zalezi jakej subwoofer a jaky AVRko timto propojuje.
Heartwork (2358)|30.10.2013 20:26
[QUOTE=vivid.sk;471174]Ukaz mu navod na pouzitie.[/QUOTE]
K návodu se vyjádřil celkem rázně - "kdybych se měl řídit podle návodů, tak jsem se v životě dostal víte kam pane". :)
Návody prý píše nějaká sekretářka a pak to překládají translatorem. :-E
Snad zítra ještě zavolám do Dali, jak se ten jejich sub správně zapojuje. 9-)

[QUOTE=vivid.sk;471174]V tom pripade je ale problem u daneho predajcu, AVR je v tom nevinne. Ale snad tam ziadny (iny) problem nebude.[/QUOTE]
S tím souhlasím, dalo se čekat, že sleva 10 tisíc nebude, jak se říká, zadarmo. Přeci jen je to aktuální (nový) model, takže nějaká výprodejová cena nepřipadá příliš do úvahy, takže to bude klidně nějaká předváděčka, vratka z e-shopu, ale možná i zařízení po záruční servisu (jak jsem nedávno někde četl a nechtěl věřit).

Co se tak nejvíc sere na těch AVRkách, když už tedy? Na co bych se měl zaměřit, dá se to nějak rychle testnout (nějakou pomůckou), jestli to je všechno o.k.? Může tam být nějaká skrytá vada? Zapojené to ještě nemám - možná bych měl hned jasno, třeba to bzučí, píská nebo tak něco a někdo (jako já) to vrátil. Kombinací je milión, ale pokud to bude o.k., tak bych si ho nechal - za ty prachy ho teď bohužel nikde nekoupím.
Nemá jen ty origo nálepky (je tam po nich jen stopa) a má malinko odštípnutou barvu na jednom ze zadních rohů. Jinak to není nějak opatlaný, zeškrábaný, ošuntělý... jen to není voňavka.

Prodejci jsem volal okamžitě, údajně je pořádku a vzal ho prý se slevou z německýho Denonu, že to není funglofka nakonec připustil a za mystifikaci se omluvil a pokud se mi za tu cenu nelíbí, můžu ho poslat do 14 dnů zpět - takže alespoň trošku férovosti, nakonec. :)
Heartwork (2358)|30.10.2013 20:41
[QUOTE=RoPo;471181]A ten Y kabel pripojuje jak? To ti rekl?[/QUOTE]
Řekl, jeden cinch do AVR (subwoofer) a dva cinche do subwooferu (line input R+L).

Byl jsem trošku mimo z jeho reakce, ale říkal něco ať mu ukážu, jak má ten kabel zapojit do stereo zesíku, když je podle mého ten Y kabel určený pro připojení sterea, či co.
Pak něco, že to tím připojením jedním cinchem do LFE zbytečně degraduji, že mi tam něco "bude chybět" při provozu stereo režimu... já už ani nevím, jak to všechno říkal. :-D
vivid.sk (11472)|30.10.2013 20:53
[QUOTE=Heartwork;471196]Řekl, jeden cinch do AVR (subwoofer) a dva cinche do subwooferu (line input R+L).[/QUOTE]
Toto plati pre SUBy, ktore samostatny LFE vstup nemaju (a naozaj take su). Myslim, ze som to uz vysvetloval vyssie a nema zmysel sa k tomu viac vracat (vratane prikladu so zapojenim pre stereo zosilnovac).


[QUOTE=Heartwork;471196]Pak něco, že to tím připojením jedním cinchem do LFE zbytečně degraduji, že mi tam něco "bude chybět" při provozu stereo režimu[/QUOTE]
predajcu by som velmi rad stretol osobne, evidentne nevie o com toci.


[QUOTE=Heartwork;471193]K návodu se vyjádřil celkem rázně - "kdybych se měl řídit podle návodů, tak jsem se v životě dostal víte kam pane".
Návody prý píše nějaká sekretářka a pak to překládají translatorem[/QUOTE]
Originalne (anglicke) navody k technickym spotrebicom su velmi presne a casto ako jedine obsahuju informacie k funkcionalite.
Sekretarky nie su schopne takychto veci (tie mozno prekladaju dovezene veci, ktore predava LIDL, TESCO, ....).
A na telefonat sa vyser. Zapojenie je jasne.
jarino1978 (8045)|30.10.2013 21:29
[QUOTE=Heartwork;471193]Prodejci jsem volal okamžitě, údajně je pořádku a vzal ho prý se slevou z německýho Denonu, že to není funglofka nakonec připustil a za mystifikaci se omluvil a pokud se mi za tu cenu nelíbí, můžu ho poslat do 14 dnů zpět - takže alespoň trošku férovosti, nakonec. :)[/QUOTE]

pokiaľ na to máš adekvátnu záruku ( máš ??? ), tak by som možno dobre spal. Ak nie, tak by som hneď ten AVR švihol predajcovi o hlavu a požadoval prachy späť. To, čo predajca predviedol je len obyčajný podvod, počítam, že ten AVR bola jasná reklamačka, podľa popisu sa s ním niekto pekne pomaznal ( pád na zem )...
Heartwork (2358)|30.10.2013 21:48
Faktura, záručák, záruka 2 roky... všechno v pořádku. Reklamačka nebo vratka se vyloučit nedá, ale pád na zem určitě ne - jen kousek laku se odloupnul na jednom horním růžku, na té hraně (jakoby prasknul v tom ohybu plechu, čistě jen růžek), když na to 2x ťuknu černým fixem, tak tam nic nebude.
Na tom růžku (ani nikde jinde) žádná známka sebemenší deformace, poškození..., uvnitř AVR krásně (nově) čisto = žádný prach v AVR.
Kdyby to měl někdo doma 2 měsíce, tak by to vypadalo opravdu jinak - jsem trošku punťa, takže mi můžeš věřit - když něco koupím, tak si pod to i lehnu. :-E

Pokud je to jediná vada na kráse a vše ostatní bude funkční - desítku slevy považuji za adekvátní záplatu, o tom žádná.
Jinak souhlasím s tím, že vydávat to za nový, nevybalený produkt není zrovna seriózní. :)
vivid.sk (11472)|30.10.2013 21:55
Hlavne to zapoj (pouzi docasne plastove bedne, ktore mas), odskusaj ci nebrumi/nepiska trafo atd.
Heartwork (2358)|30.10.2013 21:59
[QUOTE=vivid.sk;471198]
A na telefonat sa vyser. Zapojenie je jasne.[/QUOTE]
Zřejmě máš pravdu, ale ještě to musí posvětit nejvyšší. :-D

Jinak všem díky za rady! Až to zítra zapojím, budu zřejmě potřebovat další. :-)-

---------- Doplněno v 21:59 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 21:58 ----------

[QUOTE=vivid.sk;471210]Hlavne to zapoj...[/QUOTE]
Teď hned? :)
vivid.sk (11472)|30.10.2013 22:00
[QUOTE=Heartwork;471212]Teď hned?[/QUOTE]
To chces ist spat bez toho, aby si to odskusal? Neverim :D
RoPo (6061)|30.10.2013 22:15
[QUOTE=Heartwork;471196]Řekl, jeden cinch do AVR (subwoofer) a dva cinche do subwooferu (line input R+L).

Byl jsem trošku mimo z jeho reakce, ale říkal něco ať mu ukážu, jak má ten kabel zapojit do stereo zesíku, když je podle mého ten Y kabel určený pro připojení sterea, či co.
Pak něco, že to tím připojením jedním cinchem do LFE zbytečně degraduji, že mi tam něco "bude chybět" při provozu stereo režimu... já už ani nevím, jak to všechno říkal. :-D[/QUOTE]

Ale ho.no, když má SW LFE vstup a AVR má právě LFE výstup, tak to je to nejlepší jak SW v audio řetězci nejlépe zapojit.

Naopak Y kabelem na linkový stereo vstup na SW cpeš celé pásmo a vyhýbka a filtr může být dělaný všelijak.

Nejlépe přeci je, když LFE audio stopu, která v audio stopě 5.1 (7.1, 7.2, atd.) sólo se také sólo a přímo přivede do SW.

Ty jo, co to je za prodejce, rohlíkáře. Na manuály sice mám podobný názor, ale originály bývají v pořádku a opravdu se v nich píší důležité věci. Nebývá to sice vždy, ale není to od věci.

---------- Doplněno v 22:15 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 22:11 ----------

[QUOTE=Heartwork;471209]Faktura, záručák, záruka 2 roky... všechno v pořádku. Reklamačka nebo vratka se vyloučit nedá, ale pád na zem určitě ne - jen kousek laku se odloupnul na jednom horním růžku, na té hraně (jakoby prasknul v tom ohybu plechu, čistě jen růžek), když na to 2x ťuknu černým fixem, tak tam nic nebude.
Na tom růžku (ani nikde jinde) žádná známka sebemenší deformace, poškození..., uvnitř AVR krásně (nově) čisto = žádný prach v AVR.
Kdyby to měl někdo doma 2 měsíce, tak by to vypadalo opravdu jinak - jsem trošku punťa, takže mi můžeš věřit - když něco koupím, tak si pod to i lehnu. :-E

Pokud je to jediná vada na kráse a vše ostatní bude funkční - desítku slevy považuji za adekvátní záplatu, o tom žádná.
Jinak souhlasím s tím, že vydávat to za nový, nevybalený produkt není zrovna seriózní. :)[/QUOTE]

To vypadá na krátce předváděcí kus či z testování nebo 14-ti denní vracečku z nákupu po internetu. Pokud máš záruku, tak bych to neřešil. Za 30% slevu to je dobrá koupě. Ale neočekával bych, že se něco po.ere.
Hornet F-18 (1328)|30.10.2013 22:58
[QUOTE=Heartwork;471212]

Jinak všem díky za rady! Až to zítra zapojím, budu zřejmě potřebovat další. :-)-

Teď hned? :)[/QUOTE]

Ty si to este nezapol????? :-D kupit takuto vec, a ist drichmat bez toho, aby si to pocul? Cely den tu riesis blbeho obchodnika a nezapnes zosik.....toto mi hlava neberie, teda bol som aj v Rusku ale neveriaco krutim hlavou :-D
uz aj bez do obyvaku, alebo kde to mas a zapnut ! :-)
Heartwork (2358)|31.10.2013 00:37
Dobrá kluci, děkuji za podporu - nevydržel jsem, ani zítra pracovat evidentně nebudu. :-E

Zapojeno (provizorně, bez kalibrace, ale za to už všechno). Ty vol., to je nirvána - úplně jiný zvuk, než co lezl z toho mého dětského Onkya.
Pustil jsem tam z Xtreameru "Baraka s DTS" a jakoby to byl úplně jiný dokument, slyším věci, který tam nikdy nebyly a co jsem si přál se splnilo - slyším to všechno krásně čistě a srozumitelně i při hodně nízké hlasitosti. Místy mě až mrazí. :-)-

Jinak Denon je totálně potichu, lepil jsem ucho až na mřížku a neslyším ani popel - ticho jak v hrobě.
Předpokládám, že až to pořádně ustavím, až se to zahoří, zapnu kalibrační mikrofon a nechám pracovat Audyssey MultEQ XT32, že to bude ještě o chlup lepší.

Jsem šťastný. :-D
RoPo (6061)|31.10.2013 08:08
Super. :BB:
A o tom to je. Člověk si má dělat samé radosti během života. Život je sakra krátký.
Baraka je dobrá. Na to se dá dívat stále dokola a vidíš a slyšíš, co dříve jsi neviděla a neslyšel. :-)-
festr (163)|31.10.2013 11:06
Heartwork - dej mi prosimte vedet, az to budes mit nakalibrovane, jak moc velky je tam rozdil bez a s kablibraci.

Uz jsem rozhodnuty pro ty Dali + X1000 nebo X2000 (tam jeste vaham)
Hmm (1739)|1.11.2013 01:17
[QUOTE=Heartwork;470653]To repro to je spíše taková střelba od boku, no spíše rozhodnutí podle několika recenzí, které jsem četl a Dali Zensor tam vychází poměrně dobře, respektive jsem nenarazil na set v rozmezí mezi 40-50 tis. Kč, aby o něm někdo psal, jako o "zázraku" ve své kategorii.[/QUOTE]Tos hledal málo, třeba tady http://www.areadvd.de/hardware/2011/teufel_theater500.shtml
Dnes v novější podobě http://www.areadvd.de/hardware/2012/teufel_t500_mark2.shtml
U výrobce http://www.teufelaudio.com/de/heimkino/theater-500-mk2-5.1-set-cinema-p9973.html
No ale hlavně, že se ti líbí co už máš doma.

[QUOTE=festr;471261]Uz jsem rozhodnuty pro ty Dali + X1000 nebo X2000 (tam jeste vaham)[/QUOTE]
A v jaký kombinaci ty Dali budeš chtít, jen regálovky? Pokud sloupy, tak za kolik sestavu? Aby to nebylo za stejné peníze jako ty Teufely výše, které by podle testu a referenčního statutu měly hrát lépe než Dali.
Heartwork (2358)|1.11.2013 10:32
Po bitvě je každý generál. :)

Nikdy jsem nepsal, že kupuji nej repro, ale to nej v dané cenovce jsem opravdu hledal, to je fakt. Hledal jsem kvůli omezenému prostoru také něco kompaktního a na ten Dali set jsem narazil čistě náhodou a na první pohled vyhovoval mým představám (rozměry, čistý retro design, cena, kladné ohlasy...). No teď už je to fuk - vždy se najde v dané ceně repro, které ty tvoje / moje přehraje. Už je mám a vracet je pravděpodobně nebudu.

Jinak ten Dali set měl na areadvd též referenz (takže taky žádný propadák):
http://www.areadvd.de/lm/AV_Hardware/test_dalizensor.shtml

Testy beru stejně spíše jako vodítko, ale bohužel jsem neměl čas ani chuť objíždět Evropu kvůli poslechu / nákupu setu pro domácí kino za 4 pětky, takže si teď nemůžu stěžovat - mám co mám. :) Stálo mě to 39 tis. Kč včetně subu (5.1 s mini sloupky) a hraje to sympaticky, zdarma by se mi to líbilo mnohem více. 8-)
vivid.sk (11472)|1.11.2013 10:40
Heartwork> das nejake "oficialne ukoncenie" vlakna? Ci este pockame par tyzdnov, kym sa repro rozohra, nakalibrujes Audyssey atd ... ?
festr (163)|1.11.2013 10:42
jenom 39? Kde jsi to sehnal? Ten set stoji 32 u nas a ta x4000 nova stoji 30?
vivid.sk (11472)|1.11.2013 10:46
pozri na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
festr (163)|1.11.2013 10:52
ani jedno tam z toho nemaj.
vivid.sk (11472)|1.11.2013 11:13
[QUOTE=festr;471331]ani jedno tam z toho nemaj. [/QUOTE]
Samozrejme ze nemaju. Z kazdeho vyrobku je tam 1ks, ak to niekto kupi, tak uz nemaju. Asi preto sa to vola hifibazar. Z uvedenych modelov je tam zaujimavy Denon 3313.
A repro HeartWork kupoval niekde inde.
Heartwork (2358)|1.11.2013 11:41
[QUOTE=festr;471327]jenom 39? Kde jsi to sehnal? Ten set stoji 32 u nas a ta x4000 nova stoji 30?[/QUOTE]
39 jen repro set :) 5.0 se sloupky + sub
http://www.htpshop.cz/htpshop/eshop/1-1-REPROSOUSTAVY/4-2-Sety/5/921-Dali-Zensor-HOME-Cinema
http://www.htpshop.cz/htpshop/eshop/1-1-REPROSOUSTAVY/5-2-Subwoofery/5/922-Dali-SUB-E-12F

AVR-X4000 za 26.990 Kč na hifibazaru, jak píše vivid.
Jinak za 36.990 Kč:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Heartwork (2358)|1.11.2013 11:57
[QUOTE=vivid.sk;471326]Heartwork> das nejake "oficialne ukoncenie" vlakna? Ci este pockame par tyzdnov, kym sa repro rozohra, nakalibrujes Audyssey atd ... ?[/QUOTE]
Počkáme... :), ještě to nemám všechno za sebou - prvně se soustředím na proklepnutí AVRka ve 14 denní lhůtě, nerad bych si nechal nějakou past.

Zatím jsem si všiml jen toho, že když to AVRko zapnu nebo když ho vypínám, tak to v něm ad.1 celkem hlasitě "cvakne" (to je asi normální né, když cvakalo i v tom dětském Onkyu) a ad.2 když ho vypínám, tak to nakonec jakoby nepříjemně lupne v reprácích (nevím jak to popsat, ale když to přeženu, tak něco jako když odpojíš repro konektor za provozu - takový to "lup"). Příjemný zvuk to rozhodně není.

Co si o tom myslíš?
vivid.sk (11472)|1.11.2013 12:05
Cvakanie relatok je normalne. A vo viacerych krokoch (prve rele zapina velke trafo, dalsie rele zapaja/odpaja koncaky, samostatne repro sa tiez pripajaju nakoniec, atd ...). Taktiez by si mal pocut cvaknutie, pokial prepinas mody stereo vs multikanal.

ad.2) To by nemalo robit. Samozrejme zavisi od toho, ako je dany AVR naprojektovany, ale rele by malo v prvom rade odpojit repro az nasledne vypinat ostatne casti. Mne to nepukalo v ziadnom z pristrojov, ktore som kedy mal doma (ak nepocitam amatersky doma zhotovene zosilnovace).

Skontroluj si, ci to nelupne v SUBe. Ten jediny sa zapina samostatne.
jaudak (176)|1.11.2013 12:06
Cvaknutí je asi relátko na výstupu, které připojuje repro. Mám sice nižší řadu Denona, ale taky mi to vadí, hlavně když si nastavím časovač a jdu spát. Cvaknutí relátka mě opět spolehlivě vzbudí.
Heartwork (2358)|1.11.2013 12:27
[QUOTE=vivid.sk;471337]
Skontroluj si, ci to nelupne v SUBe. Ten jediny sa zapina samostatne.[/QUOTE]

Sub je jediný, kde to lupnutí není slyšet - on se taky nevypíná současně s ostatním repro.

[QUOTE=vivid.sk;471337]
ad.2) To by nemalo robit. Samozrejme zavisi od toho, ako je dany AVR naprojektovany, ale rele by malo v prvom rade odpojit repro az nasledne vypinat ostatne casti. Mne to nepukalo v ziadnom z pristrojov, ktore som kedy mal doma (ak nepocitam amatersky doma zhotovene zosilnovace).kontroluj si, ci to nelupne v SUBe. Ten jediny sa zapina samostatne.[/QUOTE]

Cvakání relátek je vyřešeno :) ano, cvakne to někdy i vícekrát + při přechodu mezi módy stereo vs multikanál.

Budu se tedy soustředit na to lupnutí - slyším ho více když AVR vypínám, ale je to slyšet i když to zapínám - ve chvíli když "nabíhá zvuk". Nemám to bohužel s čím porovnat, ale dám na tebe - zkrátka by to dělat nemělo. Musel by mi to chování potvrdit někdo kdo slyší ruchy a má Denona, co ty na to jaudaku? :)

Né že bych byl nějak ultrahudebně nadaný, ale mám citlivé uši na všechny zvuky, které tam nepatři.
RoPo (6061)|1.11.2013 12:36
[QUOTE=Heartwork;471336]Počkáme... :), ještě to nemám všechno za sebou - prvně se soustředím na proklepnutí AVRka ve 14 denní lhůtě, nerad bych si nechal nějakou past.

Zatím jsem si všiml jen toho, že když to AVRko zapnu nebo když ho vypínám, tak to v něm ad.1 celkem hlasitě "cvakne" (to je asi normální né, když cvakalo i v tom dětském Onkyu) a ad.2 když ho vypínám, tak to nakonec jakoby nepříjemně lupne v reprácích (nevím jak to popsat, ale když to přeženu, tak něco jako když odpojíš repro konektor za provozu - takový to "lup"). Příjemný zvuk to rozhodně není.

Co si o tom myslíš?[/QUOTE]

Přepínání/odpojování/zapojování relátek výkonových částí i během přepínání módů je normální. Jak psal vivid.sk.

Lupance v repro při vypínání AVR v pořádku nejsou.