Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pioneer VSX-923, Onkyo TX-NR626 nebo... a repro?

vivid.sk (11472)|1.11.2013 23:41
[QUOTE=Hmm;471413]protože někdy je mezi jednotlivými typy rozdíl ve váze i několik kilogramů[/QUOTE]
Presne to tvrdim. Staci si pozriet nejaky nizky model v konfiguracii 7.2 (presnejsie Onkyo 515 - schvalne budem porovnavat model, ktory ma rovnaky pocet kanalov) s vahou 9.2kg a porovnat s modelom 1010, ktory je tiez 7.2 a ma vahu 23kg. A ten rozdiel tam bude jednoznacny, pretoze japonci tam nenapchali olovo!
Jarda.Bar (1238)|1.11.2013 23:57
To víš, když má druhé jmenované o 70W více na kanál, tak se zdroj musí posílit. :-) O kvalitě - lepším zvuku - ta "gramáž" ale opravdu nic nevypovídá. Třeba jsou někde k dispozici testy, kde by se dala z měření zjistit kvalita analogové části X1000 vs X4000.
vivid.sk (11472)|2.11.2013 00:01
Nie je to cisto zdrojom (aj ked nepochybne bude mat v tom rozdiele najvacsiu vahu).
Neviem ci najdes nejake merania, ale porovnavacie testy urcite niekde najdes (pripadne medzi starsimi modelmi - tam rovnako platia tieto poucky).

A najlepsie su posluchove priame testy, a tie ti potvrdi kazdy seriozny majitel hifi studia (idealne pokial je kamarat a nie predajca), ktory to ma moznost zapojit v rovnakom priestore vedla seba. Mohol by som byt aj konkretnejsi, ale z urciteho dovodu nebudem, kedze nechcem menovat osoby a miesta.

Zaver je vsak taky, ze entry level model za par sto euro postaci v pohode na firemne plastove repraciky, no cim lepsie repro mas, tym ti to da horsi AVR zozrat. Obzvlast ak sa zacneme bavit o sustredenom posluchu hudby.
jarino1978 (8045)|2.11.2013 00:02
[QUOTE=Heartwork;471414]Denon se právě samovolně vypnul a začala blikat červená dioda. Teď už je víceméně jasné, že jsem vlezl do pasti.[/QUOTE]
ako tu bolo písané, že či nemáš prehodené niekde + a - , hlavne na predkoch. To by mohlo vysvetliť ten jav + možno červená led. Pokiaľ nie, tak samozrejme vrátiť prachy. Inak ja byť tebou, ak chceš pokojne chrápať, tak zásadne niečo fungl nové a nie niečo, čo niekto pochybne zobral niekde zo šrotoviska a ešte to hodí na web nejakého pseudo hifi shopu a chce vyryžovať prachy. Tomuto som ja nikdy neveril. Potom zbytočné problémy, opletačky, strata času a nervy.
Heartwork (2358)|2.11.2013 00:22
+ a - jsem kontroloval jako první a už dokonce dvakrát :) V pořádku.

Já jsem to koupil jako nové, nepoužité a nevybalené! Realita bylo ovšem poněkud vzdálená od prezentace. :)
Jinak souhlasím, každá snaha ušetřit peníze bude po zásluze potrestána.

Nervy už mám z toho jako špagáty, to je fakt.

Jinak je asi bez diskuzí, že dioda, která bliká červeně značí nějakou chybovou hlášku / závadu, že.
vivid.sk (11472)|2.11.2013 00:25
Ano. Zrejme to suviselo aj s tym lupnutim - nieco tam odislo = vadny kus.
jarino1978 (8045)|2.11.2013 00:35
osobne neverím, že ten predajca o tom nevedel. to by bola sakra teda náhoda.
vivid.sk (11472)|2.11.2013 00:35
[QUOTE=jarino1978;471404]hrajú výborne spolu s mojim AVR[/QUOTE]
Myslel som, ze ta to uz preslo, ale vidim, ze nie.
Davam sem ako pikosku [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], v ktorych "odbornik jarino", rovnako vytrvalo obhajuje YAMAHY. Nazor nech si spravi kazdy sam, ale rozhodne som sa pobavil.

P.S. A teda aby som nezabudol .... "optimalne vytlmena" Hi-End bedna YAMAHA NS 777, ktora prehra vsetky bedne do 1200 euro .... len aby sa nezabudlo:

[ATTACH=CONFIG]25232[/ATTACH]
YAMAHA_NS-777_-_vnit_ek_1.jpg
Heartwork (2358)|2.11.2013 00:40
Nezdá se, stačilo zmáčknout "power", dioda zhasla a po dalším stisku se AVRko zase normálně zapnulo. Něco není v pořádku, o tom není pochyb. :)
Uvidíme, co na to pan prodejce - budeme věřit, že o tom nevěděl, že nemá čas všechno testovat.

---------- Doplněno v 00:40 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 00:36 ----------

[QUOTE=jarino1978;471424]osobne neverím, že ten predajca o tom nevedel. to by bola sakra teda náhoda.[/QUOTE]
Můžeme se jen domnívat - koupil, zapnul, poslech, zabalil a prodal. Nebo jen koupil a prodal - čistá práce. :)
jarino1978 (8045)|2.11.2013 00:46
podľa mňa to signalizuje skrat.
jarino1978 (8045)|2.11.2013 00:57
vivid.sk: samozrejme si sa vivid opäť chytil. ale s tebou je zábava a mňa tie tvoje chujoviny už dnes nebavia :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/26844-poradte-reproduktory-k-onkio-tx-sr-608#post324809

Inak mne je jedno, ako to vidíš ty, ja to vidím asi tak, že aj keby tú moju 25 kg bedňu vyplnili dámskymi vložkami, tak by to bolo aj tak jedno. Hrá skvelo. :-!!!
vivid.sk (11472)|2.11.2013 01:07
[QUOTE=jarino1978;471428] ale s tebou je zábava[/QUOTE]
samozrejme, ale mozes si za to (ako obvykle) len sam.
Dobru noc :)
jarino1978 (8045)|2.11.2013 01:08
inak tu máš vivid test od jedného netopiera, a pekne sa pozri, kde sú tie tvoje hifi sračky Klipsch, KEF, Cambridge... :OO:-(((9-):-k
ha-ha-ha vivid.png
vivid.sk (11472)|2.11.2013 01:11
[QUOTE=jarino1978;471430]kde sú tie tvoje hifi sračky[/QUOTE]
to niesu "moje" sracky, pretoze viem, ako a cim osadzuju v tejto triede komercni vyrobcovia svoje bedne. Kazdy, kto si tym presiel, vie svoje.
jarino1978 (8045)|2.11.2013 01:20
:-E také zvučné mená, ako KEF, Cambridge, Klipsch a tieto nevytlmené 25 kg lajná ich zvukovo pokoria. Vivid, vivid, tvoje ako vždy "hifi" argumenty padajú opäť ... Ako vždy, Veď to je podľa teba len obyčajný lacný šunt yamaha, ktorú si kúpil "odbornik jarino" , to nemôže vôbec hrať . Tak sa opäť pekne bav :-E
Heartwork (2358)|2.11.2013 01:22
[QUOTE=jarino1978;471427]podľa mňa to signalizuje skrat.[/QUOTE]
Mohla by být na vině nějaká z těch beden? Něco uvnitř? Mám je ještě zkusit po jednom odpojit?
jarino1978 (8045)|2.11.2013 01:24
radšej pozri zapojenie repro káblov v AVR, či sa náhodou nekrižujú .
Heartwork (2358)|2.11.2013 01:25
+ a -? už jsem koukal.
vivid.sk (11472)|2.11.2013 01:29
[QUOTE=jarino1978;471433] to nemôže vôbec hrať[/QUOTE]
To som nepovedal. Dokonca pripustam, ze to nejako hrat bude - adekvatne svojej cene. Len nemam rad tie tvoje reci o tom, ze vsetko co mas doma je najlepsie (a je jedno, ci je to TV, repro, AVR alebo cokolovek...) a vsetko ostatne (aj x-krat drahsie) je nahovno, pripadne je to zbytocne kupovat, pretoze .... (a teraz si nejaky dovod vymyslim, bla bla).
A pokial by si si to odpustil, tak sa niektore z tvojich prispevkov aj daju citat, no takto - tazko.
Hmm (1739)|2.11.2013 01:47
Tak z toho vividova odkazu pro pobavení [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
vypichuji moudra typu "Canton a Heco jsou sračky", "debilné repro Canton Chrono 509" - http://www.testberichte.de/test/produkt_tests_canton_chrono_509_dc_p111117.html (porazily ve srovnávacím testu i KEF iQ9 a B&W Bowers & Wilkins 683 - asi megasračkoidní značky :-))
Jarda.Bar (1238)|2.11.2013 08:12
Hádejte se v jiném vlákně.

Heartwork: flashing red light jsou plné diskuse, Pohledej, třeba nějaké řešení u tebe zabere.
Heartwork (2358)|2.11.2013 10:23
[QUOTE=Jarda.Bar;471451]flashing red light jsou plné diskuse, Pohledej, třeba nějaké řešení u tebe zabere.[/QUOTE]
Už na to kašlu, v pondělí to pošlu zpátky - mám jen jedny nervy.

Zkusil jsem ještě po jednom odpojit / připojit repro a taky jsem připojil repro z původního Onkya s původní kabeláží, ale žádná změna - při zapnutí / vypnutí to stále lupe / střílí.
Závada musí být v Denonu. Předpokládám, že nějakým nastavením v menu Denonu to být nemůže.
Otázkou je pouze to, zda-li mám vadný kus (nejpravděpodobnější) nebo je to otázka modelu X4000 jako takového - nějaká výrobní nedokonalost (dle výrobce vlastnost), bych se ani nedivil, když mi ten z Eurostar Ostrava řekl, že to dělají všechny receivery. :)

Taky už vím, že to s tím samovolným vypnutím nebyla náhoda - AVRko jsem zapnul před 5 min. a než jsem dopsal tento příspěvek, tak cvak, vyplo se a opět bliká červená dioda. :-k
Hornet F-18 (1328)|2.11.2013 10:40
Na tvojom mieste by som uz nikdy ziaden Denon nekupil :-) ani na porovnanie.... precitaj si dobre tu recenziu, co som sem daval na Harman Kardon AVR 370. Co pise viivid o zdroji a vahe nie je celkom tak, Harman ma uplne iny typ zdroja a preto je aj vaha mensia. V tom teste pisu, ze ma zvuk o nekolko tried lepsi ako je cenovka (vtedy 999€). Ja len tak na okraj :-)
Tu vobec nikto nema Harman Kardon? Trochu sa v tom prehrabavam ( chcem nejaky kupit), a su odporucane na hudbu a zvukovo su velmi dobre :-)
Nechapem, preco sa tu "neuznavaju"......Pre mna bol Harman vzd synonymom kvalitneho zvuku.
A myslim, ze jarino my v niecom urcite pravdu, v tych drahsich modeloch nebude taky prinos kvality oproti narastu ceny.......
rcph (139)|2.11.2013 11:31
...u mého Onkya při zapínání i vypínání jsou slyšet jen relátka, nic jiného... lupání v repro u dnešních zařízení určitě není vpořádku
Heartwork (2358)|2.11.2013 11:48
jj, děkuji za informaci - již jsem si jist, že jsem se stal vlastníkem AV receiveru s "nadstandardním" chováním a hned v pondělí se vydá na svou (zřejmě již několikátou) cestu.

Jakmile obdržím nějakou reakci od prodejce, budu v každém případě referovat. Věřím v korektní jednání a bezproblémovou dohodu - v opačném případě si nějak poradím. 8-)
jarino1978 (8045)|2.11.2013 17:13
[QUOTE=vivid.sk;471439]To som nepovedal. Dokonca pripustam, ze to nejako hrat bude - adekvatne svojej cene. [/QUOTE]

vivid, hlava sa nosí na krku aj preto, aby človek rozmýšľal. Aj v tom tvojom odkaze, aj v mojich postoch sa vždy bavím od - do. Keď toto pochopíš, debata sa môže posunúť úplne inde. Rozumný človek si vždy zadá rozpočet, ktorý má k dispozícií, resp. do akého rozpočtu to ešte má zmysel. ja si vždy razím cestu, že po určitú hranicu to má zmysel a od určitej hranice je to len pchanie peňazí do kanála. podľa toho sa aj chovám a míňam , píšem. Aj v tom tvojom odkaze bola hranica od do, aj v tomto vlákne je hranica od do. Je potom úplne zbytočné smerovať vždy odpovede aj od teba, aj od iných, že to hrať nebude, že to to low-end a pod. Existuje vždy hranica, kde to človek ešte bude vnímať a kde už nie. V Heartworkovom prípade bude zbytočná horná rada len k tomu, aby mal vnútorný pocit nad kúpou niečoho lepšieho, kvalitnejšieho, ale v skutočnosti na zvuk k daným bedniam to bude bez prínosu. Rovnako kvalitnú službu spraví aj stredná rada, ak nie nižšia rada z AVR. Hrať sa na niečo, čo nie je a ani nebude je pre mňa skôr také detské, vividovské ( aj keď to v zlom nemyslím ).
A inak máš pravdu v tom, že všetko, čo mám doma, je najlepšie. :-)- Skutočne. A to si nemyslím len ja, ale za pravdu mi dávajú viacerí, čo sa zasa o tebe povedať ( napísať ) nedá. :D Aj pred 2 rokmi, čo som dal link na debatu, čo sme tu mali ( bola inak veľmi podobná tejto ), si opäť vyšiel s dlhým nosom. Pchal si dotyčnému svoje múdra o tom, že to bude grc a nútil si ho do pchaní prachov do kanála. A vidíš, aj ten Teffel mi dal za pravdu a bol a možno aj je spokojný s tým, čo doma mám aj ja. Podobne to bolo pred 3 rokmi taktiež v jednej debate s tebou a dotyčným, ktorý chcel dokonca AIO zostavu. Ty si ho zo smiechom vypoklonkoval , ja som mu poradil a on bol spokojný, dokonca až nad mieru ( myslím, že to bolo AIO Samsung ). Vidíš, aj na toto sa nosí tá hlava na krku. :BB:
Hornet F-18 (1328)|6.11.2013 12:01
[QUOTE=Heartwork;471474]jj, děkuji za informaci - již jsem si jist, že jsem se stal vlastníkem AV receiveru s "nadstandardním" chováním a hned v pondělí se vydá na svou (zřejmě již několikátou) cestu.

Jakmile obdržím nějakou reakci od prodejce, budu v každém případě referovat. Věřím v korektní jednání a bezproblémovou dohodu - v opačném případě si nějak poradím. 8-)[/QUOTE]

Mas uz nejaky vysledok?
RoPo (6061)|6.11.2013 12:02
Též jsem si na Heartworka včera vzpomněl. Jak asi dopadl s reklamací?
Heartwork (2358)|6.11.2013 13:25
Zatím otevřeno - Denon jsem zaslal zpět prodejci, buď dostanu nový kus nebo si vyberu jiný model, případně odstoupím od kupní smlouvy ve 14ti denní zákonné lhůtě a objednám si něco jinde.
Radost z toho nemám, raději bych si už užíval zvuku. :)
Hmm (1739)|6.11.2013 21:35
Volba nového kusu výměnou ovšem není na prodejci, pokud by ses rozmyslel, že nechceš Denon vůbec nebo ne tento typ. Maximálně by ti ho musel ve 30 denní lhůtě nechat opravit, což asi těžko. Nicméně je to o dohodě, pokud mu na výměnu kývneš. Mimochodem, čím to vlastně hudebně krmíš? Myslím příspěvkové zařízení. Ke kvalitativnímu typu co máš (cos měl :-)) by to chtělo tak Oppo 103EU. Už jen kvůli obrazu.
vivid.sk (11472)|6.11.2013 21:40
[QUOTE=Hmm;471962] chtělo tak Oppo 103EU. Už jen kvůli obrazu.[/QUOTE]
Naco je dobre mat pri digitalnej distribucii, bez upscalingu takyto zdroj signalu?
Hmm (1739)|6.11.2013 22:17
Tak má mít špičkové čipy a špičkový obraz, což je obzvláště při velké TV určitě plus. Velmi pravděpodobně z něj poleze viditelně lepší obraz než z MMC za dva litre, a upscaling bude mít taky lepší, pokud by všechno nemělo nativní fullHD rozlišení. Přít se o to nebudu a zda by mělo nějak lepší obraz i z fyzického BR netuším. Kdyby nemělo záležet na předžvýkání obrazového signálu, nebyl by rozdíl mezi BR přehrávačem za trojku a za sto tisíc. A to prakticky jistě je.
festr (163)|6.11.2013 22:35
Chtel bych videt rozdil mezi upscalingem na TV nebo na "kvalitnim" MMC, pokud ta televize neni 100 let stara tedy. Spickove cipy je asi irelevantni, vse je pouze o algorytmu upscalingu.
vivid.sk (11472)|6.11.2013 23:00
[QUOTE=Hmm;471967]Tak má mít špičkové čipy[/QUOTE]
A co robia "spickove cipy" ineho okrem tych "nespickovych"? (upscaling teraz neriesme, tam rozdiely su, bez debaty).
Ale aky je rozdiel medzi dekodovanim H264 a poslanim takehoho obrazu digitalne von? Mozme sa bavit este o YCbCr->RGB konverzii, ktora nemusi byt uplne idealna (ale casto sa da nastavit, aby bol vystup YCbCr, cize bez konverzie). Ale este nieco ine? Co?

Ano, na rad teraz prichadzaju rozne "vylepsovace obrazu" a samotny processing (korekcia zloziek, doostrovanie, atd...), ktore by ale nemali prebiehat koli transparentnosti na zdroji signalu, kedze obdobne sa to deje v TV. A to je jedine, co moze byt dany rozdiel. Ale toto ja neberiem.
Hmm (1739)|6.11.2013 23:03
A taky početního výkonu třeba. Ale není to jen o upscalingu, ale způsobu zpracování dat, barevných hloubkách, atd. Kdyby měla být digitální data vždy jen stejná neovlivněná data, nebyly by žádné zvukové rozdíly ani například mezi CD přehrávačema a podobně. A všechny testy na toto téma, o rozdílné kvalitě obrazu či zvuku by nám lhaly.
vivid.sk (11472)|6.11.2013 23:05
Tak mi vysvetli, preco by mal byt z rovnakeho zdroja dat iny obrazovy vystup?

[QUOTE=Hmm;471974] nebyly by žádné zvukové rozdíly ani například mezi CD přehrávačema a podobně[/QUOTE]
Bavime sa o digitalnom prenose, nie analogu.

Chapem, ze nejake rozdiely budu, ktore su na urovni implementacie dekodovacich chipov (tych ale vyraba velmi obmedzeny pocet vyrobcov), ale nepojde o nic zasadne, koli comu by bolo platit 10x viac.

To akoby som napisal, ze GPU za 30euro da horsi obraz v 2D ako 300 eurova GPU rovnakeho vyrobcu. Neda.
Hmm (1739)|6.11.2013 23:10
[QUOTE=vivid.sk;471973]A co robia "spickove cipy" ineho okrem tych "nespickovych"? (upscaling teraz neriesme, tam rozdiely su, bez debaty).
Ale aky je rozdiel medzi dekodovanim H264 a poslanim takehoho obrazu digitalne von? Mozme sa bavit este o YCbCr->RGB konverzii, ktora nemusi byt uplne idealna (ale casto sa da nastavit, aby bol vystup YCbCr, cize bez konverzie). Ale este nieco ine? Co?

Ano, na rad teraz prichadzaju rozne "vylepsovace obrazu" a samotny processing (korekcia zloziek, doostrovanie, atd...), ktore by ale nemali prebiehat koli transparentnosti na zdroji signalu, kedze obdobne sa to deje v TV. A to je jedine, co moze byt dany rozdiel. Ale toto ja neberiem.[/QUOTE]No dobře, tak špičkové firmware s výkonově špičkovým čipem, abys byl spokojený? Reagoval jsem na tu digitální distribuci. Pokud testy CD přehrávačů nelžou, tak mají také rozdílný zvuk a zásahy do signálu a změna dat by při digitální distribuci měly být nulové? Pak tedy musí hrát všechny stejně? Prostě se přečte jednička nebo nula a pošle se v nezměněné dál...
vivid.sk (11472)|6.11.2013 23:12
[QUOTE=Hmm;471977] Pokud testy CD přehrávačů nelžou[/QUOTE]
Este raz. Nemiesaj sem CD playere a ich analogovy zvuk. Tam rozdiely su, ale pramenia z implementacie DAC a vsetkeho za nim. SPDIF bude (resp. mal by byt) rovnaky (ak opomeniem jitter).

Bavme sa o obraze. Este napis, ze HDMI kabel za 200 euro bude prenasat "krajsi" obraz, ako ten za 10 euro a diskusia je "vybavena".
Hmm (1739)|6.11.2013 23:20
[QUOTE=vivid.sk;471976]Tak mi vysvetli, preco by mal byt z rovnakeho zdroja dat iny obrazovy vystup?

Bavime sa o digitalnom prenose, nie analogu.[/QUOTE]A z CD přehrávače snad teče do receiveru po optice spojitý proud analogových dat? Jinak jsem na to Oppo poukázal proto, že podle testů má mít skvělý obraz a ne jen skvělý upscaling, pokud by to mělo být prakticky jen o tom. A skvělý zvuk na digitálních výstupech (a jaktože teda lepší než jiné přehrávače?). No nic, ten obraz jsem měl nechat být, šlo mi o zvukovou stránku, ale tu bys měl podle stejné logiky zpochybňovat taky. Něco jiného je samozřejmě Oppo 105 s analogovými výstupy a skvělými převodníky.
vivid.sk (11472)|6.11.2013 23:21
[QUOTE=Hmm;471980] A skvělý zvuk na digitálních výstupech [/QUOTE]
Aha, takze mi chces povedat, ze OPPO mi da "lepsi" TrueHD alebo DTS MA (alebo aj obycajny DTS/DD) zvuk cez HDMI, ako iny lacnejsi prehravas? Toto naozaj tvrdis?

[QUOTE=Hmm;471980] No nic, ten obraz jsem měl nechat být, šlo mi o zvukovou stránku, ale tu bys měl podle stejné logiky zpochybňovat taky[/QUOTE]
Z principu spochybnujem digitalny prenos, pretze to mozme zacat spochybnovat prenos dat cez vysielace, satelit, kopirovanie suborov a vsetko ostatne.
Co sa tyka analogu (zvuku), tam nema nic proti tvojim argumentom. Rovnako tak boli v minulosti dolezite kable a DA a AD prevodniky na prenos analogoveho videa.
Tie casy su ale davno prec.
Hmm (1739)|6.11.2013 23:38
Já ne, odkazuji na testy, ale jak můžou teda chválit špičkový zvuk na digitálních výstupech? Prostě slyší nízký jitter nebo si vymýšlí? No to je jedno, dál v tom nepokračuju, já jsem Oppo netestoval a s ničím nesrovnával. Jen jsem chtěl poukázat na to, že v Heartworkově cenové hladině už by to chtělo i lepší příspěvkový přístroj, i kdyby teda pro obraz jen firmwarem. DA převodníky by asi v rozumné cenové hladině lepší jak v jeho receiveru nebyly. A proto často doporučují propojení digitálním výstupem, těžko pak ale chválí za zvuk jen na analogovém. Nic, jsem zvědav jako reklamátor dopadne.
festr (163)|6.11.2013 23:41
cele je to nesmysl. prenos obrazu probiha digitalne a bylo by chybou si ten obraz nechat rozkurvit nejakyma digitalnima upravama obrazu (ruzne post process filtry a jine picoviny) - ten obraz uz je v te nejlepsi mozne kvalite uz na blueray ci jinem mediu a jako takovy bych ho rozhodne chtel poslat do televize bez jedine modifikace pixelu. U televize s oblibou vypinam ten desivy 300hz vyhlazovany obraz, ktery je tak plynuly, az si to mistama vymysli.

Ovsem jina otazka je u prehravani napr. divx filmu s nizkym rozlisenim - tam uz nejake ty postprocess filtry a upscaling muzou hrat roli a vysledny dojem muze nekomu pripadat hezci nekomu jako me to ale muze opet vadit.

deokodovani hd / full hd videa z h264 a poslani obrazu pres HDMI neni mozne zkurvit ani tim nejlevnejsim moznym MMC. Je to jako tvrdit, ze jsou ruzne dekodery MP3 do PCM ktere produkuji "lepsi vysledky".
vivid.sk (11472)|6.11.2013 23:41
Schvalne si precitaj "how we test" CNET testy, ktore robia s BD playermi pri testoch. Testuje sa vsetko mozne, vacsinou s vysledkom len Pass/Failed. Ale o samotnej kvalite pri prahravani dnesnych BD (cize 24p = ziadny deinterlace, ziadny upscale) sa pise toto:

If your HDTV supports and properly handles 1080p/24, and most of the Blu-ray content you watch originates on film, you can largely ignore CNET's image quality tests, as all players put out nearly identical 1080p/24 signals.
festr (163)|6.11.2013 23:44
co se tyce prehravani audio CD a nasledny digitalni vystup - tam skutecne muze hrat roli fakt, ze CD je velmi tolerantni na chyby - pokud je CD poskozene nebo se proste misto 0 precte 1, tak zalezi na pristroji, jak si s tim poradi a co posle dale na digitalni vystup. Tohle ale vubec nehrozi u blueray, tam neni tolerance na chyby zadna, pokud se nepodari precist blok, tak vypadne cast obrazu.
vivid.sk (11472)|6.11.2013 23:45
[QUOTE=Hmm;471982]DA převodníky by asi v rozumné cenové hladině lepší jak v jeho receiveru nebyly[/QUOTE]
Problem dnesnych AVR je aj ten, ze multikanalovy analogovy vstup bol odstraneny a nahradeny digitalnym. Uz minulorocna vlajkova lod Onkyo nemala analogovy multikanal (A Denon X4000 detto). Takze aj keby si mal lepsi zdroj analogoveho zvuku (co si myslim, ze OPPO bude), tak mas smolu. Pri stereu to ale este pojde.

[QUOTE=Hmm;471982]...ale jak můžou teda chválit špičkový zvuk na digitálních výstupech? [/QUOTE]
Presne tak isto, ako mozu chvalit 200 eurovy HDMI kabel. Verim len tomu, co vidim a pocujem (v ramci tohto segmentu) - v tomto mam jasno.
festr (163)|7.11.2013 13:27
A rate of one error per million is enough to produce 42 erroneous pixels in each frame of a 1080p signal. Error correction could identify pixels that unexpectedly change colour and fix them so that they match nearby pixels. However, due to the nature of binary data, some bit errors (towards the most significant bit) would cause a large shift in colour, while other errors (towards the least significant bit) would result in only a subtle change. These subtler errors would be harder for a TV's error correction to identify, which might result in a slightly noisy picture and flawed soundtrack.

nicmene ten error rate na levnym kabelu je tak malej, ze nemate nikdy sanci zjistit, kterej z tech bilionu pixelu bylo poskozenejch.

http://www.expertreviews.co.uk/home-entertainment/1282699/hdmi-investigated-are-expensive-cables-a-scam/1
bastlir (3245)|7.11.2013 17:51
[QUOTE=vivid.sk;471986]Problem dnesnych AVR je aj ten, ze multikanalovy analogovy vstup.......[/QUOTE]

Naštěstí se dají ještě dnes koupit i nové AVR starších sérií. Když jsem sháněl Onkyo já, měl jsem v obchoďácích opačný problém. Tam analogy ještě budou.
Heartwork (2358)|8.11.2013 00:08
Nová zpráva od prodejce k vrácenému DENON AVR-X4000 (tak nějak vnitřně jsem nic jiného nečekal):

"Dobrý den,
receiver jsem vybalil a zapojil přední bedny, ani při zapnutí, ani při
vypnutí není slyšet absolutně nic, dokonce i při uchu na reproduktoru!!
Problém bude někde u Vás.
Druhý problém uvádíte samovolné vypnutí, to se Vám stalo i při nízké nebo
běžné hlasitosti? Při zapojení pěti repro, nebo jen předních?
Myslím že problém bude asi ve Vašich reprosoustavách."


A co včíl? Pravda nebo další mystifikace?
Je možné, aby za to "lupnutí" při vypnutí AVR, mohl ten repro set od Dali? I přesto, že když jsem k tomu Denonu připojil na chvilku bedýnky od Onkya, tak to do nich střílelo při vypnutí taky. I přesto, že jsem zkoušel u toho Dali setu odpojovat postupně všechny repro, tak abych vyloučil, že to může např. jen nějaký kus z toho setu?!

Co by se tedy mohlo ještě skrývat za mým problémem (lupnutí v repro při vypnutí AVR) v případě, že bych uvěřil prodejci, případně měl skutečně pravdu?!
Nerad bych koupil další, nový receiver a zjistil, že mám stále stejný problém. Na prd je, že to nemám jak vyzkoušet, takže budu muset někde nějaké další AVRko koupit.

Ách jo... :)
Hornet F-18 (1328)|8.11.2013 00:39
Trvaj na vrateni penazi, kasli na toho predajcu! Prvy x ta oklamal, ked tvrdil, ze je receiver novy a nevybaleny....teraz klame rovnako. Je to vadny kus a on sa ho potrebuje zbavit.
Ruky prec od neho! Podla tvojho popisu je fakt neseriozny.
Zo zakona ti musi prachy vratit aj bez udania dovodu, tak jaky pak copak babicko :-)
Kupit v Normalnom obchode - tym myslim seriozny obchod, kde neklamu.
bastlir (3245)|8.11.2013 01:20
Ještě bych naposledy zkusil odpojit všechny zdroje signálu (vstupy) a pak znovu zapnout. Samovolné vypínání (jak je i uvedeno v manuálu) může být zapříčiněno teplotní ochranou. No a jak je známo, ta stoupá po zkratu či při vysokém výkonu. Tak ještě jednou odpojit úplně (!) všechny kabely (vč. koaxu) a nechat zapojené jen repráky a do el. sítě (:-)). Pokud to bude držet, přidej třeba DVD (ne TV). Mám totiž podezření na anténu.