Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pioneer VSX-923, Onkyo TX-NR626 nebo... a repro?

Heartwork (2358)|8.11.2013 01:23
[QUOTE=Hornet F-18;472060]Trvaj na vrateni penazi, kasli na toho predajcu! Prvy x ta oklamal, ked tvrdil, ze je receiver novy a nevybaleny....teraz klame rovnako.[/QUOTE]
Nelze vyloučit, že máš pravdu.

Nejsme tak bohatí, abychom mohli kupovat levné věci..., tohle je pravděpodobně též stále aktuální. :)
bastlir (3245)|8.11.2013 01:37
Můžu, nemusím. Ale sám jsem kdysi měl podobný problém, než jsem přišel na to, že mi z antény po opletu koaxu do zařízení leze fáze (!). A to cestou, tak nelogickou a neuvěřitelnou, že jsem na to přišel jen náhodou.
Heartwork (2358)|8.11.2013 01:44
[QUOTE=bastlir;472063]Ještě bych naposledy zkusil odpojit všechny zdroje signálu (vstupy) a pak znovu zapnout. Samovolné vypínání (jak je i uvedeno v manuálu) může být zapříčiněno teplotní ochranou. [/QUOTE]
Za tip díky, ale už jsem to poslal zpátky.

To samovolné vypínání tam bylo, ale asi "jen" třikrát. Paradoxně se to zpravidla stalo po pár minutách po zapnutí a pak to jelo bez problémů 10 hodin v kuse, takže přehřátím to předpokládám nebylo a zkratem či anténou nevím, ale u starého Onkya, za celé roky, o podobném chování nevím = žádný problém, ale možná jen nemá tak vychytané ty interní ochrany.

Všechny zdroje signálu jsem odpojil jen když jsem pátral po zdroji toho "střílení" do repráků při vypnutí AVR, ale bylo to prd platné - běžel jen receiver a do něho píchnuté repro Dali (5.1, 5.0, 2.1, 2.0) = stále stejné a pak jsem měl místo Dali do Denonu píchnuté repro od Onkya (+ původní kabeláž), ale střílelo to do nich stejně jako do nových Dali.
Zkusím tedy pro jistou ještě ten Dali set píchnout do pidi Onkya, snad to střílet nebude a snad to neshoří.

Takže asi něco mezi nebem a zemí. :)
Budu muset zkusit další kousek.

---------- Doplněno v 01:44 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 01:40 ----------

[QUOTE=bastlir;472066] jsem přišel na to, že mi z antény po opletu koaxu do zařízení leze fáze (!). A to cestou, tak nelogickou a neuvěřitelnou, že jsem na to přišel jen náhodou.[/QUOTE]
jj, jak píšu - něco mezi nebem a zemí. :)
bastlir (3245)|8.11.2013 01:52
Třeba je to blbost, ale nedotýká se skříň Onkya kovové skříně jiného zařízení? Stále se totiž nemohu zbavit myšlenky na "zem".
Předpokládám, že jsi dodržel impendanci.
bastlir (3245)|8.11.2013 01:57
PS. Nemáš Onkyo zapojené přes rozdvojku v zásuvce? Pokud ne, otoč vydlici v zásuvce buď od repráku či od Onkya (ne u obou).
Heartwork (2358)|8.11.2013 02:24
Onkyo neřeším, to je v pohodě.

Popisovaný problém se týká mého nového setu:
DENON AVR-X4000 (již vráceno):
http://www.areadvd.de/hardware/2013/denon_avr_x4000.shtml
+
repro Dali Zensor 5.1:
http://www.areadvd.de/lm/AV_Hardware/test_dalizensor.shtml
Heartwork (2358)|8.11.2013 02:31
[QUOTE=bastlir;472071]PS. Nemáš Onkyo zapojené přes rozdvojku v zásuvce? Pokud ne, otoč vydlici v zásuvce buď od repráku či od Onkya (ne u obou).[/QUOTE]
Trefa..., nějaká ta rozdvojka + přepěťovka Belkin, by se v cestě určitě našla. :)
Souvislost by mohla být s tím samovolným vypínáním nebo tím "lupnutím" v repro při vypnutí AVR?
Heartwork (2358)|8.11.2013 02:41
to all
co si myslíte o SUPRA MD06:
http://www.supracables.cz/supracables/eshop/13-1-Sitove-filtry-ochrany/0/5/6-SUPRA-MD06-EU-SP

Je to k něčemu nebo zase jen tahání peněz z lidí?
RoPo (6061)|8.11.2013 08:23
Tyto přepěťovky typu D ochraňují jen málo (jen část možných poruch) pokud nemáš přepěťovky na přívodu bytu/RD třídy B a C (součást tzv. třístupňové ochrany).
popis a ceny

K tomu je vhodné ne však nutné mít pojištění domácnosti na přepětí a v případě instalace ochran B+C a D máš slevu na pojistném.
Která ti třeba také krije výměňu těčhto přepěťových ochran v případě aktivace (při přepěti se aktivně zničí se a je ji potřeba vyměnit).
KamilZ (10277)|8.11.2013 09:01
No, myslím, že se jedná spíš o dotaz na "SUPRA NIF filtr - ochrana proti EMI a RIF rušení" a jeho vliv na kvalitu zvuku....

Podle mě je to blbost.
Heartwork (2358)|8.11.2013 10:05
[QUOTE=KamilZ;472084]No, myslím, že se jedná spíš o dotaz na "SUPRA NIF filtr...[/QUOTE]
Ano..., přesně na to jsem se ptal.
RoPo (6061)|8.11.2013 12:07
Takže filtr... Přikláním se k názoru, že s moderní elektronikou a jejími moderními zdroji je další filtr k ničemu.
Hmm (1739)|8.11.2013 21:19
Doporučuji zbavit se toho receiveru. Napsat mejlem ať ho ani neposílá zpátky (je dobře že prodejce tvrdil, že je receiver v pořádku) a že odstupuješ od smlouvy a vzápětí to poslat písemně s uvedeným způsobu, jak chceš vrátit peníze. Protože ti prodejce lhal ohledně novosti výrobku, není jasné zda nebude dělat problémy, proto je nutné mít v ruce papír z pošty. Případně vracený receiver prodejcem nepřebírat zpátky od přepravce. Pak už je na tobě jak dál, buď zkusit stejný (ten německý Regler by s vratkou jistě nedělal problémy a má ho za stejné peníze /EDIT: sorry, měl, než s náma vyjebali ti zmrdi z ČNB/), nebo nižší a levnější typ Denona nebo jinou značku. Teprve pak, pokud se problém (ne)bude opakovat lze činit seriózní závěr, jestli je chyba v přístroji, produktové řadě, nebo u tebe doma, což by byla nejhorší varianta, protože jak potom zádrhel odstranit .....
Hornet F-18 (1328)|8.11.2013 22:28
Presne tak :-) nechat vratit peniaze a kupit inde, u seriozneho obchodnika, tak som to uz pisal.
Heartwork (2358)|8.11.2013 22:40
[QUOTE=Hmm;472172]Doporučuji zbavit se toho receiveru...[/QUOTE]
Již se tak stalo - hned v pondělí. Rozumím tomu, co píšeš - nějak to ještě ošetřím.

Opravdu to vypadá, že ten receiver byl pěkná past. Produktová řada je v pořádku, ověřil to pro mě dnes i vivid.sk - při vypínání či zapínání se prý žádné "lupnutí" v reproduktorech nekoná.

Ten Denon X4000 se mi líbí a pravděpodobně objednám ještě jeden kus, za pokus to stojí. Doma snad problém nemám a v tom repro setu Dali problém taky nebude - připojil jsem Dali k tomu starému Onkyu a žádné "střílení do repráků" při vypínání se též nekoná. 100% nic z toho nevím dokud to nevyzkouším na jiném kusu, do té doby se můžu pouze domnívat a věřit. :)
Heartwork (2358)|11.11.2013 21:23
[QUOTE=Hmm;472172]ten německý Regler by s vratkou jistě nedělal problémy a má ho za stejné peníze[/QUOTE]
Tak to nakonec zkusím, na zajímavou slevu v ČR nikdo neslyší, takže jsem se rozhodl prubnout toho Reglera:
https://www.hifi-regler.de/shop/denon/denon_avr-x4000-100005436-sw.php

1000 EUR není furt 35-37 tis. Kč jako v ČR, kdo chce moc - nemá nic.
Držte mi pěsti, aby obchod dopadl dobře a hlavně aby ten kus ze SRN též nestřílel do repráků, to by mě omylo. :-E
bastlir (3245)|11.11.2013 22:36
No co jsem se letmo na to díval - to je ale elektrárna!:-) Ale pozor na úskalí vlastního dovozu, jako např. případná možnost uplatnění záruky, zajištění servisu u nás apod. Nevím, jak jsi zdatný v jazycích, ale nelze předpokládat, že u toho bude český manuál. Ale to jsi už zřejmě sám zvážil.
RoPo (6061)|11.11.2013 23:10
Záruka by měla být EU, ale Heartwork, raději být tebou bych se zeptal. Protože pozdě bycha honiti ! :-E
Heartwork (2358)|11.11.2013 23:48
Z jazyků mám rád jen češtinu, ale nějak se s tím poperu. Český návod jsem nedostal ani k prvnímu kusu od českého prodejce.

Záruku příliš neřeším, není to TV, tam bych byl obezřetnější - když se to posere v záruce a nepůjde to vyřešit v ČR, tak to hodím do origo krabice a zašlu to prodejci do Německa - nesmí to být ovšem v záruční době 10x, to bych ve finále moc neušetřil. :)

Bránil jsem se tomu zuby nehty, ale zkusit se má všechno - max. to bude poprvé a naposled, jinak jsem vždy preferoval nákup doma, ale nebudu tady nikomu cpát do křtánu málem desítku navíc, to už je moc i na mě. 9-)

Pokud nesedí v tom Německu turek, tak bych snad ani nemusel dostat v balíku zase nějaký ohmataný, použitý bastl. :-E
bastlir (3245)|12.11.2013 01:11
A ty si myslíš, že německý Turek je horší jak český prodejce? V Německu totiž zákony (na rozdíl od ČR) musí dodržovat i cizinci či "jinakbarevní".
No je pravda, že neznám nikoho, kdo by tam koupil špatně.
Heartwork (2358)|12.11.2013 01:33
[QUOTE=bastlir;472502]
No je pravda, že neznám nikoho, kdo by tam koupil špatně.[/QUOTE] Všechno je to o lidech. Ale taky mám pocit, že u nás je těch šmejdů tak nějak víc.
bastlir (3245)|12.11.2013 01:40
Mně při nákupu v Německu zásadně vadí jedna věc. Oni totiž jsou natolik ekonomicky i politicky silní, že mnohdy prodávají i zahraniční výrobky s německými popisky. A to je pro mě nepřekonatelný jazyk.:)
Heartwork (2358)|12.11.2013 19:10
Tak se jen modlit, že mi ten DENON na čelním panelu překládat do němčiny nebudou. :)

Jinak jsem si s tou objednávkou v SRN celkem pomohl. :)

"Folgende Zahlungsbedingungen wurden vereinbart:
Vorkasse 1.014,00 EUR, včetně dopravy do ČR
(aspoň, že tak - dnes už tam mají 1.099 EUR + doprava)

Unverbindliche Lieferzeit: ca. 7 - 10 Tage (pro zboží skladem?!)

Bitte warten Sie mit Ihrer Überweisung in jedem Fall ab, bis wir uns
(per E-Mail oder telefonisch) mit Ihnen in Verbindung gesetzt und Ihnen
mitgeteilt haben, dass Ihre Ware versandbereit ist. Wir teilen Ihnen dann
auch noch einmal den genauen Zahlbetrag sowie unsere Bankverbindung mit.
Danke!"

Takže čekám jestli a kdy mi zašlou alespoň bankovní spojení, abych jim mohl zaslat platbu. 9-)
festr (163)|12.11.2013 19:12
Haertwork - kde ze jsi prosimte koupil ty Dali Zensor?
Heartwork (2358)|12.11.2013 19:18
V té době jsem trval ještě na nákupu v ČR a chtěl jsem sestavu 5.1, respektive 5.0 se sloupkama + subwoofer.

Nejlevněji (cca. o 5 tis. Kč) to vyšlo tady:
http://www.htpshop.cz/htpshop/eshop/1-1-REPROSOUSTAVY/4-2-Sety/5/921-Dali-Zensor-HOME-Cinema
+ subwoofer:
http://www.htpshop.cz/htpshop/eshop/1-1-REPROSOUSTAVY/5-2-Subwoofery/5/922-Dali-SUB-E-12F

Jeden den do košíku, druhý den doma. 8-)
Heartwork (2358)|12.11.2013 19:33
Koukal, ale kvůli prostoru jsem volil menší sloupky a navíc se mi zdálo, že příplatek 13.500 Kč za těch pár centimetrů navíc na předních sloupech, je už příliš.

Prostor jsem nakonec řešil zbytečně, protože sem to musel doma přestavět i kvůli těm menším sloupkům, taky se to nevešlo, jak jsem si představoval. :-E
Heartwork (2358)|12.11.2013 19:38
[QUOTE=festr;472592]
Ja se chystam ale na tuhle variantu: http://www.hifihejhal.cz/Dali+Zensor+1++5.1+HOME+CINEMA++DALI+REPROSOUSTAVY_5.1-249959/[/QUOTE]
Kam hodláš ty Zensor 1 na předku umístit? Budeš k tomu kupovat / vyrábět nějaké stojany?

Asi je chceš spíš pověsit na zeď nebo někam volně plácnout, že.

[ATTACH=CONFIG]25357[/ATTACH]
dali_zensor_1.jpg
festr (163)|12.11.2013 20:23
Ty predni budu davat vedle televize na zed, ty sloupy me doma neprosly. Zadni ale budu muset davat na strop, coz bude trochu ojeb, musim jeste vybrat nejaky drzaky na ten strop, aby to slo smerovat.
Hmm (1739)|12.11.2013 22:17
[QUOTE=Heartwork;472588]
Jinak jsem si s tou objednávkou v SRN celkem pomohl. :) .... Vorkasse 1.014,00 EUR, včetně dopravy do ČR
(aspoň, že tak - dnes už tam mají 1.099 EUR + doprava)
Takže čekám jestli a kdy mi zašlou alespoň bankovní spojení, abych jim mohl zaslat platbu. 9-)[/QUOTE]
A proč nezaplatíš kartou? Bojim bojim? U Reglera určitě nemusíš.
No ještě že jsi to lapl před tím zvýšením ceny, když už tě postihl experiment těch magorů z ČNB. Mě taky, hodinky z Amazonu mě stály o pětibábu víc, nesthl jsem to o den :-(
No já myslím, že to přijde po expedici dřív, tipuji 3 dny, německý Amazon taky uvádí pro nezrychlenou dopravu 7-21 dní a tak za 3-4 je to doma.
A ještě tam máš jako bonus nějaký značkový HDMI kabel jak koukám.
Heartwork (2358)|12.11.2013 22:32
Protože kartu mám jen u firemního účtu a z toho jsem to platit nechtěl.

Prdlačku kabel, nějaký HDMI krytky to sou:
http://oehlbach.cz/produkty/55062.htm

... a navíc teď koukám, že je nabízejí sice bonusem zdarma, ale nemají je skladem a určitě mi ta píč.vina brzdí dodávku receiveru. Budu čekat 7-10 dní než ty krytky naskladní, pak se uráčí poslat číslo účtu, pak se bude čekat na převod peněz a nakonec ještě 2-3 dny než to ke mě někdo dopraví. Na to nemám nervy. :)
Hmm (1739)|12.11.2013 22:38
Malinkej, činanej ... :-)
Trochu kalvárie, ale dočkáš se. Na televizi jsi čekal dýl :-) :-) :-)
Heartwork (2358)|12.11.2013 22:45
Hmm... :-(
bastlir (3245)|12.11.2013 22:54
Až to dojde, pověs sem své zkušenosti s nákupem i se samotným zařízením.
Heartwork (2358)|14.11.2013 20:25
Takže nakonec to probíhá celkem standardně, včera mi přišly od Reglera podklady pro platbu s tím, že zboží je již připraveno, včera odpoledne jsem zaslal z účtu platbu, dnes dopoledne přišlo od Reglera potvrzení přijetí platby a odpoledne už potvrzení o expedici GLSkem. Počítám, že by to mohlo dorazit už v pondělí, tak uvidíme jestli se to za těch 999 EUR nakonec vyplatí. :)

Jestli to bude zase střílet do repráků, tak budu zelenej.
bastlir (3245)|14.11.2013 20:34
No popravdě jsem napnutý s tebou.:)
festr (163)|18.11.2013 16:49
Heartworku, tak jsem sehnal dali set co mas ty v bile barve za 35 od jednoho ceskeho prodejce - jeden mu "zbyl" uz se na nej nemuzu dockat. Nicmene me odradil od Denon AVR-X1000 a pry mnohem lepe s timto setem hraje marantz NR1504, jenomze ma 50wattu na kanal, zatimco denon ma 80w a nechci to podcenit. Jinak jsou oba receivery temer totozne. Nicmene AVR-X4000 ma zcela jiste jine koncaky, takze tam bude situace zrejme jina a bude hrat zcela jinak, nez ta x1000.
Heartwork (2358)|18.11.2013 18:31
[QUOTE=festr;473069]Heartworku, tak jsem sehnal dali set co mas ty v bile barve za 35 od jednoho ceskeho prodejce - jeden mu "zbyl" uz se na nej nemuzu dockat.[/QUOTE]
No tak super, pokud je to včetně subwooferu, není co řešit. 8-)

[QUOTE=festr;473069]Nicmene me odradil od Denon AVR-X1000 a pry mnohem lepe s timto setem hraje marantz NR1504.[/QUOTE]
Marantz hraje bez pochyb dobře, jen nevím zda-li i tato "základní řada". Pokud ti vymlouvá Denon, tak je mi jasné, že je to pan Zdeněk Hejhal, je to tak? (odpovídat nemusíš) :)
On Denon snad vůbec nedělá, takže doporučení AVR Marantz celkem chápu.

To all:
dnes dorazil můj další (tentokrát opravdu nový, nepoužitý a nevybalený) receiver DENON AVR-X4000 za 999 EUR (včetně dárku) z hifi-regler.de a přesto, že jsem trošku trnul hrůzou, co uslyším až ho poprvé vypnu... jsem slyšel co?

No přece TICHO :-E:-E:-E

Nic nestřílí, nelupe, vše je nové a musím to někam zaklepat, snad i v absolutně bezvadném stavu = spokojenost a hlavně totální úleva.
Teď už můžu celkem bez zábran prohlásit, že první kus, který jsem koupil v ČR byl šrot a jsem velmi rád, že jsem jej poslal šupem zpátky - již nikdy více. :-!!!
Konečně nastal čas ty Dali bedýnky trošku rozehrát.

Všem zúčastněným díky za rady a podporu. :BB:

P.S.
jinak samozřejmě moje doporučení pro hifi-regler.de, vše v naprostém pořádku, solidnost, rychlost, výborná cena a bezproblémový nákup.
RoPo (6061)|18.11.2013 19:00
Z nemec take nakupuji a nejen z nemec a opravdu spolehlivost, solidnost a podpora :BB:
To se o nekterych tydytech tady v CR rici neda.

Nicmene me zajima jakpak se zachoval prodejce tady v CR. Uz mas chechtaky zpatky nebo taky si z tebe strili jako AVR do repraku? :-)-
Heartwork (2358)|18.11.2013 19:31
Tak to bych kecal, křivdit nikomu nechci - prodejce napsal, že receiver testoval a že je ve 100% pořádku, ale prý pošle peníze zpátky..., dal jsem mu ovšem číslo účtu, na který lezu tak jednou za měsíc, tak uvidíme - snad mě nepřijde receiver na dvakrát tolik. Šťastné a veselé. :-D
festr (163)|18.11.2013 20:17
Heartwork - trefa do cerneho! :) Rikal, ze je primo testoval a zkousel oproti tomu Marantzu. Nicmene muj nejvetsi problem je, ze ten Marantz ma 50w na kanal, a pritom doporucovana pro ty dali je 30 - 120, takze tam neni prilis rezervy. Takze jsem se rozhodl, ze nakonec pujdu do denon avr-x2000 - peclive jsem prostudoval nejake recenze a fakt hraje o neco lip, nez x1000. Samozrejme, x4000 je na tom nejlip, ale to je proste 10tka navic, a na to, ze jsem puvodne mel caru na 30, jsem skoncil na 50 a uz proste ani o korunu navic :D

Jeste me ceka anabaze s kabelama, protoze jsem si je nechal zabudovat do zdi, uz je nemuzu vymenit a navic mi konci v krabicce na svorkach. Takze si zkusim nekde pujcit nejaky doporuceny kabely drahy a v prvni rade zkusim, jestli jsem vubec schopen zaznamenat rozdil :D
RoPo (6061)|18.11.2013 20:58
Ve zdi meli by husi krky a ne napevno drary. Na pevno maji byt draty na 230V a na sdelovacku husi krky.
Hmm (1739)|18.11.2013 21:12
[QUOTE=Heartwork;473083]jinak samozřejmě moje doporučení pro hifi-regler.de, vše v naprostém pořádku, solidnost, rychlost, výborná cena a bezproblémový nákup.[/QUOTE]Tak jsem rád, že sis s tím předhozeným Reglerem dal říci, i když tě k tomu asi dohnala hlavně dobrá cena, když už jsi chtěl zůstat u Denóna :-)
Hmm (1739)|18.11.2013 21:20
[QUOTE=festr;473107].. nakonec pujdu do denon avr-x2000 - peclive jsem prostudoval nejake recenze a fakt hraje o neco lip, nez x1000.[/QUOTE]A tak špatně jsi nevybral, nicméně bych hledal spíš srovnání s ostatnímí výrobci (než s o stupínek nižším modelem), protože tam bude zvukový rozdíl asi větší
http://www.testberichte.de/p/denon-tests/avr-x2000-testbericht.html
rcph (139)|18.11.2013 21:53
[QUOTE=Heartwork;473083]No přece TICHO[/QUOTE]
...a tak to má být, gratulace
vivid.sk (11472)|18.11.2013 22:49
[QUOTE=Hmm;473122]...[/QUOTE]
Hodnotit AVR ciselnou znamkou je rovnaky nezmysel ako ohodnotit testovane repro medzi sebou ciselnym hodnotenim povedzme medzi 57-60 - co je uplne bezny vysledok takychto testov.
Kazdy komponent ma iny charakter prejavu, a toto nie je mozne ohodnotit cislom! Zvuk predsa nieje velicina ako vyska, hrubka alebo "velkost kufra" pri automobile - kde sa daju cisla priamo porovnat.
Rovnako, aj ked pri teste aut dostanu dve ciselne rovnaky pocet bodov nakonci po scitani - v skutocnosti ide o diametralne ine vyrobky.

Ale to sa tazko akceptuje vo vlakne s posluchacmi "spoza PC". Kazdy najradsej "pocuva" na svojom zadku spoza PC a je ochotny stravit porovnavanim aj niekolko dni namiesto jedneho realneho porovnania v praxi ......


to pisem obecne, pre vsetkych (aby sa neurazil len jeden) :D
bastlir (3245)|18.11.2013 23:18
[QUOTE=Heartwork;473083]....No přece TICHO :-E:-E:-E .....[/QUOTE]

Takže se samozřejmě připojuji ke gratulantům. :) Byl jsem napnutý, jak to dopadne. Ještě ty prachy!
Hmm (1739)|18.11.2013 23:53
[QUOTE=vivid.sk;473140]Hodnotit AVR ciselnou znamkou je rovnaky nezmysel ako ohodnotit testovane repro medzi sebou ciselnym hodnotenim povedzme medzi 57-60 - co je uplne bezny vysledok takychto testov.
Kazdy komponent ma iny charakter prejavu, a toto nie je mozne ohodnotit cislom! Zvuk predsa nieje velicina ako vyska, hrubka alebo "velkost kufra" pri automobile - kde sa daju cisla priamo porovnat.[/QUOTE]Tak je to jen link na konečný výstup srovnávacího testu. Nejde ani tak o konečné výsledky v rozmezí několika málo bodů nebo procent pro několik strojů, ale o možnost si při vážném zájmu test stáhnout (asi bude placený) a přečíst (pokud nebude jazyk problém nebo to půjde přehnat překladačem se srozumitelným výstupem). Konečná známka je beztak součtem více hledisek, spíš by šlo o to, zda je tam dá vyčíst info typu - tenhle má nejlepší basy, tenhle výšky, tomuhle sedí tenhle a tenhle hudební žánr. Kdyby se srovnávací test nedal vzít za bernou minci ani částečně, málokdo ze zájemců bude mít možnost přímého srovnání na vlastní uši více kandidátů. A než vzít zavděk jen tím, jak si někdo vychvaluje vlastní nákup, raději bych se pokoušel směřovat přes srovnávací test renomovaného časopisu či sajty pro předvýběr a teprve pak si třeba šel poslechnout, zda mi na kandidátovi zvukově něco nevadí. Ono ostatně že to pak budu doma poslouchat na jiných repro je věc další. A obíhání studií stejně průměrný spotřebitel nepraktikuje, ať už z pohodlnosti nebo nedostatku času. A co pak má víc pomoci s výběrem, relativně objektivní srovnávací test nebo fórum, kde si chválí každej hlavně to svoje? A když to chválí hodně agresivně nebo aspoň nadšeně, dost lidí na to slyší a sveze se s tím .... No on ten placebo efekt taky není k zahození :-)
Heartwork (2358)|19.11.2013 01:25
Ještě jeden poznatek před spaním..., po pár hodinách provozu konstatuji, že nový kus netopí zdaleka tak, jako ten vrácený a nezaznamenal jsem žádné samovolné vypnutí, které mohlo u původního kusu souviset právě s jeho "zvýšenou teplotou". :)

Nabízí se mi nový fw, tak doufám, že mi to po jeho instalaci nezačne střílet do repráků, páč v tom vráceném kousku byl též poslední fw. :-)-

---------- Doplněno v 01:25 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 01:21 ----------

[QUOTE=Hmm;473120]... i když tě k tomu asi dohnala hlavně dobrá cena... [/QUOTE]
Ano, pouze cena. Ten Denon jsem chtěl, ale nemohl jsem akceptovat jeho "mírně" vyšší českou cenu v rozmezí cca. 35-37 tis. Kč, nejsem blázen. 9-)
jaudak (176)|19.11.2013 07:23
Tak to je paráda. Přeju dobrej zvuk a tolerantní sousedy.