Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

BluRay 3D ISO - ake media centrum? resp. ako ho prehrat

perfecto (8)|5.11.2013 15:29
Ahojte.
Potreboval by som poradit. Ma tu niekto skusenosti s nejakym multimedia centrom, ktore ma v sebe interny (integrovany) hardisk a dokaze prehrat ISO BluRay format aj 3D v 1080 kvalite?
Ide o to, ze by som si rad prehral tento typ formatu, ale neviem ako. Prosim poradte niekto, lebo vsade sa predavaju mediacentra len bez interneho HDD. A nahravanie filmov na prenosny HDD a pripajanie cez USB nieje riesenie. Chcem to priamo z kompu nakopirovat do nejakeho mediacentra a rovno prehrat odtial.
Navyse, ked som to skusal z externeho disku A-Data (2,5") pripojit cez USB do mediacentra, tak mi to sekalo, cize externy disk cez USB pri tejto kvalite nieje dobre riesenie.
Este by som doplnil, ze sa rozhodujem medzi tymto:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
a
http://online.asbis.sk/asus-media-player-o-play-tv-pro-multimedialny-prehravac-s-dvb-t-tv-tunerom_d160357.html

Vie mi niekto poradit? Dakujem pekne.
THeBaNDiT (497)|5.11.2013 19:29
Ja mám Xtreamer SW3 (v podstate Prodigy) a v ňom interný 2.5-palcový disk. Táto generácia Xtreamerov zvláda BD iso formát vrátane 3D. Nemám problém ani s pripojením a prehrávaním z externého HDD, ba je to rýchlejšie než nahrávať film z PC na interný disk po sieti. Väčšinu bežných 1080p filmov je možné pozerať aj priamo cez sieť, no občas sa nájde nejaký, ktorý po sieti seká (notebook pripojený do wifi siete, cez kábel tuším problém nikdy nebol), a vtedy ich nahrám na externý HDD. Interný HDD používam na výber toho najlepšieho, alebo keď mám čas nechať to kopírovať cez sieť.
perfecto (8)|5.11.2013 20:22
A vies mi povedat, kolko trva kopirovanie takeho BluRay ISO suboru o velkosti cca. 30, alebo 40GB? Mam 1gbit sietovu kartu. Mam aj router TPLink s N-kovou Wifi 300mbps + 1gbps porty LAN. Myslis, ze mi to pojde dobre, ked to presietujem? Mam starsi PC (7 rocny, takze filmy nechcem z PC pozerat)
Na recenzii tejto stranky som sa docital, ze na Xtreamer Prodigy nefunguje dobre kopirovanie suborov + ma problemy s pripojenim, takisto ma nedoladeny firmware - musi sa stale aktualizovat koli chybam) a pod. Ide mi o to, ze potrebujem MMC, kde prehram vsetky HD formaty bez problemov a mozem si ich aj ulozit na interny disk (bez toho, aby sa mi vymazali a pod.) Spominal, si, ze 3D ide OK? Ale to az po nakopirovani zrejme suborov na interny disk?
Dakujem za info.
THeBaNDiT (497)|5.11.2013 21:44
pokiaľ viem, maximálna kopírovacia rýchlosť po káblovej sieti je niekde okolo 10-11 MB/s, teda pre veľké súbory nič moc (neviem, či od vydania tejto generácie Xtreamerov prišla konkurencia s prístrojmi s rýchlejím prenosom, v tom čase to bol lepší priemer), preto takéto veľké súbory ukladám na externý HDD a prehrávam ich z neho (bez problému aj veľké BD 3D ISO).

A čo sa týka chýb vo firmvéroch, áno, z času na čas výjde nová verzia FW, ale trebárs ja fungujem na pomerne starom FW 3.5.2 a nemám dôvod skúšať nejaký novší (už sú aj 4.x), pretože mi môj SW3 prehral doteraz všetko, čo som mu podhodil...
perfecto (8)|6.11.2013 17:37
[QUOTE=THeBaNDiT;471868]pokiaľ viem, maximálna kopírovacia rýchlosť po káblovej sieti je niekde okolo 10-11 MB/s, teda pre veľké súbory nič moc (neviem, či od vydania tejto generácie Xtreamerov prišla konkurencia s prístrojmi s rýchlejím prenosom, v tom čase to bol lepší priemer), preto takéto veľké súbory ukladám na externý HDD a prehrávam ich z neho (bez problému aj veľké BD 3D ISO).

A čo sa týka chýb vo firmvéroch, áno, z času na čas výjde nová verzia FW, ale trebárs ja fungujem na pomerne starom FW 3.5.2 a nemám dôvod skúšať nejaký novší (už sú aj 4.x), pretože mi môj SW3 prehral doteraz všetko, čo som mu podhodil...[/QUOTE]

Este by som sa spytal, ci sa ti niekedy vymazali ulozene data na internom disku? Pripadne, ci nevadi, ked vela dat kopirujes na interny disk, pripadne mazes. Cital som, ze sa niekedy stava, ze sa udaje vymazu. Videl som jedno video, kde sa mi ten Streamer celkom pozdaval, aj s tou 3D podporou. Asi to bude najlepsia volba.
Potesilo ma pasivne chladenie takisto. Ma nejake neduhy na ktore by si ma vedel este upozornit?
Dakujem.
karidnal_emilius (93)|6.11.2013 18:27
[QUOTE=THeBaNDiT;471868]pokiaľ viem, maximálna kopírovacia rýchlosť po káblovej sieti je niekde okolo 10-11 MB/s, teda pre veľké súbory nič moc (neviem, či od vydania tejto generácie Xtreamerov prišla konkurencia s prístrojmi s rýchlejím prenosom, v tom čase to bol lepší priemer), preto takéto veľké súbory ukladám na externý HDD a prehrávam ich z neho (bez problému aj veľké BD 3D ISO).

A čo sa týka chýb vo firmvéroch, áno, z času na čas výjde nová verzia FW, ale trebárs ja fungujem na pomerne starom FW 3.5.2 a nemám dôvod skúšať nejaký novší (už sú aj 4.x), pretože mi môj SW3 prehral doteraz všetko, čo som mu podhodil...[/QUOTE]

No neviem neviem ... ja si doma po kablovej sieti kopirujem 80-100 MB/s :) Takze ak mas gigovu siet, tak ostava zistit, ako sa bude spravat media centrum aj v pripade, ze ma "na papieri" udavanu sietovku 1000 mbps ... potom to zalezi este aj od procesora, takze sa neda jednoznacne povedat, ako rychlo ti pojde kopirovat 40gb subor ... bude mozno treba zvazit, ci je ozaj dolezite, aby to musel byt kompletny obraz nosica, alebo by stacil nejaky rip do cca 15gb.

inak casto som prehraval z ext USB disku, alebo kluca, a nikdy mi nic nesekalo ... na prvom extreameri, neviem aky to bol model ... prehra uplne vsetko, aj 3D, hoci prave toto vyzdvihuju ako highlight novych modelov :D
THeBaNDiT (497)|6.11.2013 18:32
Mne sa ešte nikdy nič nevymazalo, ale trebárs Jukebox nepoužívam (marí sa mi, že to spolu súviselo). Neduhom je stále sa meniaci systémový čas - nejakú dobu sa tento bug vo firmvéri objavoval, i keď písali, že ho opravili... ako je to v najnovších FW, to neviem, mne to nevadí, problém to však bol na modeloch Prodigy s integrovaným DVB-T tunerom kvôli časovanému nahrávaniu, ak dobre pamätám...

Môj SideWinder3 používam "iba" na prehrávanie filmov (HD, 3D) a xLiveCZ (archívy TV, youtube HD, živé vysielanie, ...)
THeBaNDiT (497)|6.11.2013 18:47
[QUOTE=karidnal_emilius;471937]No neviem neviem ... ja si doma po kablovej sieti kopirujem 80-100 MB/s :)[/quote]píšeš o Xtreameri? Ja mám doma ako zdroj notebook so 100Mbit/s, ale marí sa mi, že v recenziách udávali aj rýchlosť na gigabite ako pomalú... Ak ale píšeš vlastnú skúsenosť s Xtreamerom, tak je to ďalšie plus. :)

[QUOTE=karidnal_emilius;471937]inak casto som prehraval z ext USB disku, alebo kluca, a nikdy mi nic nesekalo ... na prvom extreameri, neviem aky to bol model ... prehra uplne vsetko, aj 3D, hoci prave toto vyzdvihuju ako highlight novych modelov :D[/QUOTE]3D prehrá absolútne každý prehrávač, ktorý dokáže prehrať 1080p film, pretože najbežnejšie sú 3D filmy na internete vo formáte half-SBS, teda v jednom obrazovom 1080p políčku sú vedľa seba obrazy pre obe oči, v podstate polovičné rozlíšenie v porovnaní s obyčajným 1080p filmom. 3D z toho spraví telka (či už automaticky, alebo manuálne), ktorá si obraz rozreže na ľavý a pravý a prehráva ich striedavo (aktívne 3D) resp. polarizovane (pasívne 3D).
Čo sa však vyzdvihuje ako podpora 3D filmov, je práve podpora prehrávania BD 3D ISO, teda 3D filmu v plnom rozlíšení... a to už vyžaduje lepší/výkonnejší chipset. A z prístroja ide do telky hotový 3D signál.
karidnal_emilius (93)|6.11.2013 20:10
[QUOTE=THeBaNDiT;471942]píšeš o Xtreameri? Ja mám doma ako zdroj notebook so 100Mbit/s, ale marí sa mi, že v recenziách udávali aj rýchlosť na gigabite ako pomalú... Ak ale píšeš vlastnú skúsenosť s Xtreamerom, tak je to ďalšie plus.
[/QUOTE]

ale kdeze, o xtremeri nepisem ani nahodou :) tiez som si kupil disk do xtremeru, ked som videl tu rychlost, tak som filmy prenasal na usb kluci a kopiroval na disk, a skoncilo to tym, ze som filmy kukal z usb disku, kde som mal vsetko... dnes uz mam NAS
RoPo (6061)|6.11.2013 20:36
Xtreamer na dobře udělané síti a dobrém switchi a routeru zvládá po síti až cca 7 - 7,5 MB/s.
tdlmarek (1566)|6.11.2013 22:41
Jinými slovy Xtreamer stejně jako všechna podobná MMC a NASy brzdí výhradně jeho vlastní procesor a se sítí to nemá co dělat :D
THeBaNDiT (497)|6.11.2013 23:47
Asi tak. :D Prenos po sieti preto niečo trvá (treba dať kopírovať v predstihu a zatiaľ robiť na PC niečo iné), ale trebárs pozeranie po káblovej sieti nie je problém, a z externého HDD tiež v pohode.
perfecto (8)|8.11.2013 19:06
Budem musiet niekde otestovat ten streamer. Na inom fore mi zas odporucali Eaget a Sencor. Kazdy vychvaluje len to svoje, ale ja by som fakt potereboval, nieco na co by sa dalo spolahnut, pobehal som si aj recenzie. To BluRay 3D ISO je len tak topka, hlavne potrebujem nieco, kde si to nakopirujem, vypnem PC a budem to moct prehrat bez problemov. Vcera som si zapojil 2,5" HDD A-Data do TV cez USB a pozeral som mkv s kvalitou 1080pHD (bitrate nad 10000) a samozrejme mi to zamrzlo. Mam plasmu od Panasonic, tohto rocny model s 3D a dost mi to vadilo, takze sklamanie. S dobrym mediacentrom by som sa chcel vyhnut aj tymto problemom.
perfecto (8)|8.11.2013 19:16
Este jednu vec sa chcem spytat. Dokaze ten Prodigy Black prehrat z ISO BlueRay formatu len hlavny film, alebo ponuka aj menu? Lebo som sa docital, ze prehrava len hlavny film. Ide o to, ze ked uz stiahnem ISO, rad by som videl cely obsah. Mozes to prosim ta otestovat?
THeBaNDiT (497)|8.11.2013 19:22
ISO 3D súborov mám len zopár a pri žiadnom sa mi MENU nezobrazuje (ktovie, či ho vôbec obsahujú). Na druhú stranu musím opäť podotknúť, že fungujem na starom firmvéri (3.5 RC2), a netuším, ako je na tom trebárs 4.x firmvér...
karidnal_emilius (93)|9.11.2013 09:23
[QUOTE=THeBaNDiT;471942]3D prehrá absolútne každý prehrávač, ktorý dokáže prehrať 1080p film, pretože najbežnejšie sú 3D filmy na internete vo formáte half-SBS, teda v jednom obrazovom 1080p políčku sú vedľa seba obrazy pre obe oči, v podstate polovičné rozlíšenie v porovnaní s obyčajným 1080p filmom. 3D z toho spraví telka (či už automaticky, alebo manuálne), ktorá si obraz rozreže na ľavý a pravý a prehráva ich striedavo (aktívne 3D) resp. polarizovane (pasívne 3D).
Čo sa však vyzdvihuje ako podpora 3D filmov, je práve podpora prehrávania BD 3D ISO, teda 3D filmu v plnom rozlíšení... a to už vyžaduje lepší/výkonnejší chipset. A z prístroja ide do telky hotový 3D signál. [/QUOTE]

tak som to vyskusal, to 3D ISO mi sice prehrava, ale iba v 2D, takze to tak nejak bude, ako pises ...

---------- Doplněno v 09:23 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 09:19 ----------

perfecto, dnes sa neda spolahnut absolutne na nic. Ja mam sice extreamer, ale dnes by som si neejaky novsi model uz nekupil... na zahr. forach je toho popisaneho dost ... asi by som dnes kupil Dune TV-303D
http://www.mall.sk/multimedialne-centra-hdd-2-5/dune-tv-303d?v=574920

alebo tento, ktory odporucali vedla: Mede8er MED600X3D
perfecto (8)|9.11.2013 12:10
Vdaka za tvoj tip, to je presne to co hladam na tomto fore. Par ludi mi uz poradilo, dalo nejake tipy a momentalne sa rozhodujem medzi Prodigy Black, Eaget, Mede8er, pripadne aj ten Dune. Cenovo su vsetky okolo tych 150 EUR.
Ide mi hlavne o obraz. Vsimol som si, ze do MMC davaju kadejake zbytocnosti, ktore ja nepotrebujem. Napriklad browser, Youtube, mp3/flac player a pod.
Ide mi len o to, aby som mal pekny obraz a dokazal prehrat vsetky formaty, najma spominane ISO, kedze to uz samotna TV Panasonic nezvladne cez USB a ani to myslim nepodporuje. Cize obraz je to najdolezitejsie + moznost prehrat bez problemov vsetky BluRay 3D formaty/ISO a vsetky HD, ako napriklad MKV subory a pod.
Zatial sa len zoznamujem s HD technologiou a hladam pre svoju novu TV univerzalne zariadenie, ako doplnok.

Este by som sa chcel spytat, ako je to s SBS (side by side) 3D. Ked si pustim takyto subor v mkv napriklad, tak mi ho zobrazi v telke, ako dva obrazky vedla seba. Ked prepnem 3D na TV, uz to ide ako 3D obraz (nasadim okuliare a obraz je OK). Otazka znie, ci to ma ist ako 3D len po prepnuti na TV a televizor z toho robi vlastny 3D (nieco ako upscaling, lebo Panasonic umoznuje prepnut z 2D na 3D aj bezne vysielanie), alebo to uz musi fungovat, ako 3D obraz automaticky, bez toho, aby som zapol tuto funkciu na TV? Chcem sa len uistit, ci mi to ide ako original 3D, ktore vlastne obsahuje dany subor, alebo to len zas robi samotna TV.
Dost ma to zaujma.
A takisto by som chcel vediet, ci sa to takto musi prepinat aj media centrach, alebo si vie media centrum sam detekovat 3D obraz/signal zo zdroja BlueRay, alebo mkv a bez zasahu uzivatela sa proste pusti 3D obraz a divak si uz len nasadi okuliare a sleduje, alebo sa to tiez musi prepinat.
Dakujem za info.
karidnal_emilius (93)|10.11.2013 08:14
[QUOTE=perfecto;472211]Ide mi hlavne o obraz. [/QUOTE]
neslapnes vedla, ten obraz bude IMHO zo vsetkych rovnako kvalitny ...


[QUOTE=perfecto;472211]Este by som sa chcel spytat, ako je to s SBS (side by side) 3D. [/QUOTE]
tiez mam panasonic, a do TV idu dva obrazy vedla seba, na TV treba prepnut do rezimu 3D, popripade sa prepne sam
RoPo (6061)|10.11.2013 10:30
[QUOTE=perfecto;472211]
Vdaka za tvoj tip, to je presne to co hladam na tomto fore. Par ludi mi uz poradilo, dalo nejake tipy a momentalne sa rozhodujem medzi Prodigy Black, Eaget, Mede8er, pripadne aj ten Dune. Cenovo su vsetky okolo tych 150 EUR.
Ide mi hlavne o obraz. Vsimol som si, ze do MMC davaju kadejake zbytocnosti, ktore ja nepotrebujem. Napriklad browser, Youtube, mp3/flac player a pod.
Ide mi len o to, aby som mal pekny obraz a dokazal prehrat vsetky formaty, najma spominane ISO, kedze to uz samotna TV Panasonic nezvladne cez USB a ani to myslim nepodporuje. Cize obraz je to najdolezitejsie + moznost prehrat bez problemov vsetky BluRay 3D formaty/ISO a vsetky HD, ako napriklad MKV subory a pod.
Zatial sa len zoznamujem s HD technologiou a hladam pre svoju novu TV univerzalne zariadenie, ako doplnok.

Este by som sa chcel spytat, ako je to s SBS (side by side) 3D. Ked si pustim takyto subor v mkv napriklad, tak mi ho zobrazi v telke, ako dva obrazky vedla seba. Ked prepnem 3D na TV, uz to ide ako 3D obraz (nasadim okuliare a obraz je OK). Otazka znie, ci to ma ist ako 3D len po prepnuti na TV a televizor z toho robi vlastny 3D (nieco ako upscaling, lebo Panasonic umoznuje prepnut z 2D na 3D aj bezne vysielanie), alebo to uz musi fungovat, ako 3D obraz automaticky, bez toho, aby som zapol tuto funkciu na TV? Chcem sa len uistit, ci mi to ide ako original 3D, ktore vlastne obsahuje dany subor, alebo to len zas robi samotna TV.
Dost ma to zaujma.
A takisto by som chcel vediet, ci sa to takto musi prepinat aj media centrach, alebo si vie media centrum sam detekovat 3D obraz/signal zo zdroja BlueRay, alebo mkv a bez zasahu uzivatela sa proste pusti 3D obraz a divak si uz len nasadi okuliare a sleduje, alebo sa to tiez musi prepinat.
Dakujem za info.[/QUOTE]


Z ISO obrazu si udelej MKV a nemusis kvuli tomu kupovat MMC, kdyz ti jinak TV prehrava vsechno.

Zobrazeni 3D musi a spravne ma delat az TV (zobrazovadlo). Tedy vzdy se posilaji dva snimky vedle sebe nebo pod sebou. Zalezi na formatu.
THeBaNDiT (497)|10.11.2013 13:01
RoPo, prečo správne až telka? Ako nesprávne to potom funguje, keď pustím v xtreameri SBS film a v xtreameri v rýchlom menu navolím, že sa jedná o SBS 3D film? Dosiahnem tým to, že ovládacie prvky xtreamera sa mi pri pauze, pretáčaní, voľbe zvukovej stopy a pod. zobrazujú správne, kdežto ak by som prepnutie do 3D nechal na telku, mal by som tieto ovládacie prvky rozhodené na polovice pre ľavé a pravé oko.

Teraz mi napadlo, že to robím asi aj kvôli správnemu zobrazeniu titulkov... ak by som prepnutie do 3D nechal na telku, mal by som aj titulky rozhodené (overím si to, až budem doma). A to je zrejme problém každého ne3D-prehrávača s výnimkou integrovaného v TV, ktorý si to vie ošetriť.
perfecto (8)|10.11.2013 19:22
[QUOTE=THeBaNDiT;472336]RoPo, prečo správne až telka? Ako nesprávne to potom funguje, keď pustím v xtreameri SBS film a v xtreameri v rýchlom menu navolím, že sa jedná o SBS 3D film? Dosiahnem tým to, že ovládacie prvky xtreamera sa mi pri pauze, pretáčaní, voľbe zvukovej stopy a pod. zobrazujú správne, kdežto ak by som prepnutie do 3D nechal na telku, mal by som tieto ovládacie prvky rozhodené na polovice pre ľavé a pravé oko.

Teraz mi napadlo, že to robím asi aj kvôli správnemu zobrazeniu titulkov... ak by som prepnutie do 3D nechal na telku, mal by som aj titulky rozhodené (overím si to, až budem doma). A to je zrejme problém každého ne3D-prehrávača s výnimkou integrovaného v TV, ktorý si to vie ošetriť.[/QUOTE]


Tu sa potom naskytuje aj otazka, ci ked to prepnes do 3D na media centre, ci to musis este prepinat aj na TV? Alebo po prepnuti na MMC si to TV uz zobere ako 3D a sam sa prepne z 2D rezimu? U Panasonicu sa to bude musiet asi prepinat aj na TV. Vcera som sledoval obycajnu nahravku v SD rozliseni v obycajnom 2D rozliseni a dva krat mi TV vyhodilo hlasku, ze detekuje 3D rozlisenie, aby som si to prepol, co bola uplna blbost - nechapem, podla coho si to TV vie detekovat, ale evidentne u Panasonicu to nefunguje dobre.
V kazdom pripade budem vdacny za akekolvek info.
tdlmarek (1566)|10.11.2013 19:56
Je třeba si prostě uvědomit, že half-SBS 3D v mkv ripech je něco trochu jiného, než plnohnodnotné 3D ve frame-packetech z blu-ray. Při tom prvně jmenovaném jde do TV de facto obyčejné 1080p 2D, není zde žádná přidaná informace, že se ve skutečnosti jedná o 3D obsah. Pokud to tedy chceme zobrazit správně, je potřeba vždy přepnout do 3D režimu na TV. Ano, může být přínosem přepnout do 3D i na straně přehrávače, aby na výstup do half-SBS formátu vykreslil i ovládací prvky a titulky - dává to smysl.

Ale zpět k tomu, že do TV proudí obyčejné 2D snímky s rozlišením 1920x1080. Protože zde není žádný drát, pomocí kterého by MMC říkalo TV "teď ti posílám 3D jako half-SBS", nezbývá TV nic jiného, než obraz průběžně analyzovat. A pokud se jí zdá levá strana snímků nějak náramně podobná pravé, tak zobrazí dialogové okno, že by se mohlo jednat o 3D, a zda chce uživatel přepnout do 3D režimu. Zcela přirozeně se tak může stát, že vyskočí falešně pozitivní hlášení - mně se třeba párkrát objevilo, když jsem seriál zapauzoval na úvodní obrazovce s logem HBO, viz příloha. Je třeba mít na paměti, že se pořád jedná jenom o bonusovou funkci, která se snaží zlepšit uživatelský komfort, a jiným způsobem to u ripů zkrátka řešit nejde. Pokud je ale někdo s tímto stavem nespokojený, tak ta hlášení lze v menu samozřejmě úplně vypnout.
hqdefault[1].jpg
perfecto (8)|10.11.2013 20:12
to: tdlmarek
Dakujem za ozrejmenie. Mozem tomu chapat teda tak, ze tie 3D MKV su nieco ako upscaling? Nieco ako ked z 2D prepnem na TV na 3D? Lebo ak BluRay funguje inak, tak zrejme jedine original 3D podanie filmu je na BluRay diskoch a BluRay ISO suboroch. Neslo mi do hlavy ako moze pri rozliseni 1920x1080, 3D mat film len cca. 10GB. Lebo vacsina filmov napriklad na torrentoch ma velkost do 12GB a to uz pridavam. Byvaju oznacene ako 1080pHD 3D a pod. (este sa to deli aj podla bitrate samozrejme)
Cize najidealnejsie by bolo stiahnut 40GB BluRay film (ISO) a vypalit si ho len ako samostatny film na nosic bez kompresie? (vyhodit titulky, menu a pod.)
tdlmarek (1566)|10.11.2013 20:58
Je to celkem jednoduchý. Plnohodnotné 3D na blu-ray ve frame-packetu jsou dva snímky v rozlišení 1920x1080 + nějaká dodatečná informace (podle ní TV spolehlivě ví, že se jedná o toto 3D). Half-SBS 3D je jeden jediný snímek v rozlišení 1920x1080 (tedy obyčejné 2D), který ale v levé polovině nese obsah pro jedno oko a v pravé pro druhé. V tomto případě TV po přepnutí do příslušeného módu snímek rozsekne na poloviny, každou roztáhne na celou obrazovku a dle použité 3D technologie zařídí zobrazení pro správné oko.

Takže u half-SBS vychází na každé oko snímky o rozlišení pouze 960x1080, a ty jsou následně zobrazeny na celé obrazovce. Tedy upscaling ano - z pohledu rozlišení. Ale ne že by si TV něco domýšlela ohledně vlastního 3D jako při konverzi 2D->3D.


A teď ta zajímavá část, záměrně jsem se výše vyhýbal formulaci, že je každá polovina half-SBS upscalována na 1080p. To totiž záleží na 3D technologii TV. U aktivního 3D ano, ale dnes populárnější pasivní 3D funguje na principu sudých a lichých řádků, které jsou polarizovány rozdílně pro levé a pravé oko. Opět tu tedy máme poloviční rozlišení, tentokrát vertikálně - pro jedno oko TV fyzicky zobrazí pouze rozlišení 1920x540.

No a když ty dva výše popsané principy zkombinujeme (half-SBS mkv rip na TV s pasivním 3D), tak vlastně dostáváme docela katastrofální scénář. Už v samotném zdroji máme pro každé oko pouze 960x1080 pixelů, a pasivní 3D jich polovinu na výšku zahodí, takže se ve výsledku vlastně koukáme na video o rozlišení 960x540, a jsme skoro zpátky někde u DVD.


Takže ano, nejlepší obraz je vždy přímo na blu-ray, a v případě 3D to platí doslova dvojnásob. A ideální je samozřejmě přehrávat přímo originální média na normálním blu-ray přehrávači :)
THeBaNDiT (497)|10.11.2013 21:48
tdlmarek to vsetko krasne popisal, uz niet co dodat... palec hore. :)


[QUOTE=perfecto;472367]Tu sa potom naskytuje aj otazka, ci ked to prepnes do 3D na media centre, ci to musis este prepinat aj na TV? Alebo po prepnuti na MMC si to TV uz zobere ako 3D a sam sa prepne z 2D rezimu?[/quote]presne tak, po prepnuti do 3D uz v MMC sa do telky prenasa zrejme aj info o 3D zdroji a telka sa mi automaticky zapne do 3D modu...

[QUOTE=perfecto;472367]U Panasonicu sa to bude musiet asi prepinat aj na TV.[/quote]mam tiez Panasonic (ST30) a telka sa mi prepne sama...

[QUOTE=perfecto;472367]Vcera som sledoval obycajnu nahravku v SD rozliseni v obycajnom 2D rozliseni a dva krat mi TV vyhodilo hlasku, ze detekuje 3D rozlisenie, aby som si to prepol, co bola uplna blbost - nechapem, podla coho si to TV vie detekovat, ale evidentne u Panasonicu to nefunguje dobre.[/quote]ako uz tdlmarek napisal, telka si to snazi detekovat priebezne z obrazu - ked vidi istu dobu na lavej strane priblizne to iste ako na pravej strane, predpoklada 3D obraz a ponukne prepnutie do 3D... mne to funguje vcelku spolahlivo, falosny poplach som zaznamenal za 2 roky snad 4x (a prezil som to :D)