Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr MMC / HD satelitního přijímače

jrjosef (4)|14.11.2013 15:29
Dobrý den,

Už několik dnů se snažím vyřešit co přesně koupit (HD satelitní přijímač / MMC / obojí), ale zatím jsem toho nenačetl dost a potřeboval bych nasměrovat od zkušených harcovníků.
Nyní mám 2 roky starou LCD TV a chytám pozemní vysílání. Chci si v dohledné době koupit satelit a přejít na Skylink. Zároveň uvažuji o koupi NAS serveru který by sloužil jako centrální uložiště všeho digitálního v domě.
Požadavky na HD přijímač / MMC / ?:
- Možnost nahrávání ze Skylinku (uložit na NAS?). Jak je to potom s přehráváním na jiném zařízení (např. PC)?
- Možnost přehrávání videa, hudby, fotek z NAS serveru.
- Blu-ray/DVD mechanika? Mám cca 500 DVD, které jsem odkládál na později.
- Maximální stabilita
- Minimalizace počtu přístrojů (jeden + NAS)
- Výhledově možnost napojení na AV receiver + 5.1 zvuk
- Cenový rozsah: 10-30 tis.

Děkuji předem za rady.
bastlir (3245)|14.11.2013 19:07
Pokud chceš satelit a nahrávat, tak si prostě pořid receiver s nahráváním, nebo přímo s HDD. Ale aby to ukládal nezakódovaně (kvůli pozdějšímu střihu). V oblasti STB i MMC je poměrně široký výběr, záleží na tvých požadavcích a penězích. Ale 30tis. je tak akorát na sice lepší, ale středněvelkou TV. Co se týká NAS, chceš dvoudiskový? Tam také záleží na tvých požadavcích - např. mimo LAN co ještě? Já sice mám MMC, které lze použít jako NAS, ale přesto mám další dva NASy. Je to o způsobu užívání, pohodlí atd.
jrjosef (4)|14.11.2013 19:36
Vidím že máš VU+ Duo 2. Ten umí ukládat nekódovaně na NAS? A pokud tomu rozumím správně tak pak nepotřebuješ žádné další MMC.. Těch 10-30 tis. je budget na Satelitní přijímač / MMC / oboje.. Vím, že když jsem něco podobného sháněl asi tak 1,5 roku zpátky, tak to uměl jenom Dreambox..
KamilZ (10277)|14.11.2013 19:51
I před rokem to uměl prakticky jakýkoli přijímač založená na E2 (Dream, Vu, XTrend a spousta dalších). Ale sežeň si ICE kartu, jinak to nemá moc cenu.
bastlir (3245)|14.11.2013 19:58
[QUOTE=jrjosef;472755]Vidím že máš VU+ Duo 2. Ten umí ukládat nekódovaně na NAS? A pokud tomu rozumím správně tak pak nepotřebuješ žádné další MMC.. Těch 10-30 tis. je budget na Satelitní přijímač / MMC / oboje.. Vím, že když jsem něco podobného sháněl asi tak 1,5 roku zpátky, tak to uměl jenom Dreambox..[/QUOTE]

No VU má v sobě HDD. A navíc v omezené míře může fungovat i jako MMC. Moje MMC jsem mj. kupoval, abych tehdy mohl nahrávat z terestriálu a také proto, že bezproblémově hardwarově digitalizuje analogový zdroj (VHS apod.). Je to docela chytrá mašinka, ale jako vše - nikdy nic není stoprocentní! Dreama mám už jen v šuplíku (7000), pravda - na svou dobu borec, jenže Dreamům už ujel vlak, a proto jsem koupil VU.
KamilZ (10277)|15.11.2013 08:57
jrjosef: Máš mnoho možností. Bohužel nepíšeš přesně, čeho chceš docílit, resp. proč to chceš takto. Na úvod říkám, že bych se vyhnul MMC s BD mechanikou, tím se strašně omezuješ, protože jich moc není a jsou drahé. Do úvahy připadá např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] nebo [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] . Raději bych pořídil za pár šupů BD Player + MMC. Dále mi není úplně jasné, jaké zaměření má mít NAS (ale nic proti němu). Jestli to chceš jen jako nechráněné (bez RAID) úložiště pro filmy, tak stojí za úvahu jako NAS využít zmiňovaný Xtreamer (což je v podstatě PCčko), nebo VU+ DUO2, které má už docela velký výkon a zastane (samozřejmě ne plně) MMC funkce. Pokud chceš opravdu NAS jako samostatné a zcela nezávislé úložiště, tak samozřejmě OK, jen píšu alternativy.

Příklady několika variant:

V1:
- NAS Synology DS213j nebo nějaký Zyxel
- MMC Dune HD TV-303D nebo Dune HD TV-102 nebo Mede8er MED600X3D
- VU+ DUO2
- BD Player (prakticky cokoli ...)

V2:
- HTPC s BluRay mechanikou a 2xHDD (RAID) i jako NAS
- VU+ DUO2

V3:
- NAS Synology DS213j nebo nějaký Zyxel
- MMC XTreamer Ultra2 + BluRay mechanika
- VU+ DUO2, případně levnější SOLO2, DUO, Xtrend

V4:
- MMC XTreamer Ultra2 + BluRay mechanika, i jako úložiště
- VU+ DUO2, případně levnější SOLO2, DUO, Xtrend

V5:
- VU+ DUO2 a to i jako úložiště a MMC, pokud nebude stačit VU+ DUO2 jako MMC, tak k němu nějaké levnější typu Dune HD TV-102
- BD Player (prakticky cokoli ...)

K VU+ (resp. Linux STB s Enigma2):
- znovu upozorňuji na ICE kartu + ideálně Twin LNB a dvoutunerák, ať můžeš nezávisle nahrávat a sledovat něco jiného
- všechny umí nahrávat na NFS/CIFS, takže i na nasdílený HDD z Xtreamer Ultra 2 nebo na NAS, HTPC

Musíš si více ujasnit/popsat priority, jinak se rozumněji poradit nedá.
bastlir (3245)|15.11.2013 17:22
Já bych asi do BD už nešel vůbec, pokud bych neměl u nosu nějakou půjčovnu či jiný zdroj. Ještě pro upřesnění - U Dua 2 se dájí oba tunery (i kombinovaně) vyměnit za TWIN nebo za DVB-T. Takže například když tam dáš 2 x twin, máš jakoby 4 přijímače. Nebo 1 x twin a 1 x DVB-T, čímž vlastně vytvoříš combo = dva tunery DVB-S a jeden DVB-T.
Jinak pochvala KamiloviZ za precizní radu. :-)
jrjosef (4)|16.11.2013 10:49
Děkuji moc za vyčerpávající rady. Teď mi jako ideální kombinace přijde VU+ DUO2 a NAS Synology a možná pro přechodnou dobu nějaký BluRay přehrávač než se zbavím těch DVD.. VU+ budu mít v obýváku a NAS v pracovně. NAS z toho důvodu abych mohl mít na jednom místě dokumenty, fotky, filmy, hudbu a mohl k nim přistupovat v podstatě odkudkoliv. Dále mi přijde univerzálnější i pro pozdější použití (např. možnost připojení IP kamer, ...).
bastlir (3245)|16.11.2013 11:03
[QUOTE=jrjosef;472853]Děkuji moc za vyčerpávající rady. Teď mi jako ideální kombinace přijde VU+ DUO2 a NAS Synology a možná pro přechodnou dobu nějaký BluRay přehrávač než se zbavím těch DVD.. VU+ budu mít v obýváku a NAS v pracovně. NAS z toho důvodu abych mohl mít na jednom místě dokumenty, fotky, filmy, hudbu a mohl k nim přistupovat v podstatě odkudkoliv. Dále mi přijde univerzálnější i pro pozdější použití (např. možnost připojení IP kamer, ...).[/QUOTE]
NAS si ale vybírej mj. i podle toho, zda umí uspávat disky. Není nic otravnějšího, než v tichu večera poslouchat hučení disků.
rrajnoha (38)|16.11.2013 12:21
Zdravím.
Dopučuji http://linux-tv.com/receiver/ab-ipbox-prismcube-ruby/
Viděl jsem ho poprvé na HIGH-END v Bratislavě a vypadá to dobře.
XBMC znám - mám ho ve svém HTPC a je to jeden z nejlepších "Home Theatre Software"
S pozdravem
KamilZ (10277)|16.11.2013 12:27
Já bych se do toho jen tak nehrnul, je to první vlaštovka, opatrnost je na místě. Časem to bude možná super, ale než se to odladí....

Pozn: XBMC běží např. na Androidích MiniPC (apod.) a stejně to není použitelné, čímž chci říct, že argument "XBMC je super" nestačí, vždy je to i o "podkladu" a celkovém sladění
Pytkin (7947)|16.11.2013 12:28
Jo ten ipbox vyzera dobre.. Ide tam aj oscam ?
bastlir (3245)|16.11.2013 14:06
Také bych raději počkal na nějaké zkušenosti.