Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prosim o pomoc

Neuromaniak (17)|16.11.2013 13:54
Mam:
40" LCD TV SAMSUNG LE40A436 černá (black), 16:9, 8500:1, 1366x768, DVB-T, HDMI 1.2, S-Video, SCART, VGA(Televize)

K tomu jsem poridil:
Pioneer VSX-528-K

a kabel:
Kabel Sony DLC-HE10BSK HDMI 1.4

Problem:
Do TV mi neleze video signal - tv pozna ze je hdmi pripojeny, ale bez reakce. Muze to byt tim, ze kabel je 1.4 a TV jen 1.2? Nebo necim jinym?
Neuromaniak (17)|16.11.2013 16:11
Tím kabelem to nejspíš nebude, koukal jsem že teď se prodávávají víceméně jen 1.4 Jen doplním, že mi na tv nejde spustit jakékoliv menu. V receiveru se dostanu do sítě (není vidět na displeji) a spustím mp3, to samé USB mp3 mi jdou spustit ale obrazovka je pořád černá. Když přepnu na zdroj, který nemám zapojený v receiveru, tak se na tv ukáže že není signál, takže nějaká komunikace mezi zařízením musí být. Jinak kabely jsem zkoušel dva (oba od sony) - zkoušel jsem i u jednoho seříznout umělou hmotu, jestli není špatný kontakt, ale to taky nepomohlo
geronimoh (2327)|16.11.2013 16:57
Nejčastěji bývá problém v nepodporovaném rozlišení videosignálu, nebo nepodporovaný audio signál, (například moje plazma nepodporuje u HDMI na vstupu vícekanálový zvuk a někdy na něj reaguje černou obrazovkou).
Neuromaniak (17)|16.11.2013 17:08
Ale já tam nepouštím žádný HD signál, mě se nezobrazuje ani že by se receiver spustil a jak jsem psal, když tam dám usb, NAS, nebo i vyvolat jakýkoliv nastavení na obrazovce, pořád je TV černá.
krmelec (68)|16.11.2013 17:54
A máš to k tomu AVR-ku přiřazeno, že např. k určitému vstupu bude ten konkrétní HDMI výstup?
Neuromaniak (17)|16.11.2013 18:08
Té otázce moc nerozumím, HDMI out tam mám jen jeden, z toho to mám zaplé do tv. V AVR by měli jí prohlížet fotky a listovat v adresáři s MP3 a když dám jako zroj USB, nebo síť mp3 mi jdou spustit ale na obrazovce je nevidím to samé s fotografiema. Nevím co bych měl nastavit jinak.
vivid.sk (11472)|16.11.2013 18:25
Skontroluj, ci do TV neposielas nahodou 50p/60p. Tieto starsie HD ready TV podporovali len 1080i (pozri specifikaciu daneho modelu, nechce sa mi to hladat).
Takisto skontroluj na TV, ci mas zvoleny dany vstup, ktory je prepojeny z AVR.
Neuromaniak (17)|16.11.2013 18:30
Pod čím by mělo být to rozlišení? - zkoušel jsem to hledat, ale nepovedlo se
TV mi nabízí jen aktivní HDMI, takže tam by neměl být problém. Z PC mi HDMI do TV normalne jde
vivid.sk (11472)|16.11.2013 19:11
[QUOTE=Neuromaniak;472898] Z PC mi HDMI do TV normalne jde [/QUOTE]
Pri rozliseni 1920x1080@50 resp 60p ?
Ak ano, povazuj to za bezpredmetne.


V kazdom pripade - takto to funguje u mna:
Ak zapnem TV a v zapati AVR, vidim ako startuje AVR (logo), TV ihned informuje o zdroji a rozliseni a po nastartovani ihned vidim OSD menu (volume) a je mozne vstupit do setupu atd ...
Nemas moznost AVR odskusat na inom TV?
Neuromaniak (17)|16.11.2013 20:32
[QUOTE=vivid.sk;472900]
Ak zapnem TV a v zapati AVR, vidim ako startuje AVR (logo), TV ihned informuje o zdroji a rozliseni a po nastartovani ihned vidim OSD menu (volume) a je mozne vstupit do setupu atd ... [/QUOTE]

něco takového jsem taky čekal, že se má objevit.
No asi než to tahat někam k tv to radši asi dotáhnu do servisu, tedy jestli ještě nemá někdo nějaký napad
geronimoh (2327)|16.11.2013 21:24
Můžeš zkusit propojit TV s AVR analogovým kabelem a podívat se do menu AVR na položku HDMI setup.
Neuromaniak (17)|16.11.2013 21:52
V návodu se píše, že nastavení nelze vyvolat v analogu, jen přes HDMI
THeBaNDiT (497)|16.11.2013 22:26
zober AVR k susedom (pribuznym a i.) a skus ho pripojit k ich TV. Ak ti to tam fungovat bude, je AVR zrejme v poriadku, a zrejme je len nastavene nekompatibilne s tvojou TV. V takom pripade to u susedov (pribuznych a i.) skus nastavit resp. pozriet do nastaveni a navolit tam ako vystup 1080i resp. 720p a pod. A potom to vyskusat opat pripojit doma.
bastlir (3245)|17.11.2013 00:04
U některých AVR mimo řadu HDMI a mimo HDMI OUT ještě bývá HDMI MONITOR. Tam bys to měl mít připojené. Zkus ještě podle manuálu a jen podle displaye udělat reset AVR.
Tedy předpokládám, že používáš k AVR přibalený HDMI kabel.
Neuromaniak (17)|17.11.2013 08:24
[QUOTE=THeBaNDiT;472919]zober AVR k susedom (pribuznym a i.) a skus ho pripojit k ich TV. Ak ti to tam fungovat bude, je AVR zrejme v poriadku, a zrejme je len nastavene nekompatibilne s tvojou TV. V takom pripade to u susedov (pribuznych a i.) skus nastavit resp. pozriet do nastaveni a navolit tam ako vystup 1080i resp. 720p a pod. A potom to vyskusat opat pripojit doma.[/QUOTE]

V celém návodu jsem nenašel, že by se dal nastavit výstupní signál. Je tam jen HDMI setup, kde nastavení ovládaní tv pomocí AVR, přenos zvuku z TV a ještě jedno, ale nic co by se dalo použít na můj problém. Samozřejmě, že pomocí druhé TV bych aspoň zjistil jestli to jde nebo ne

[QUOTE=bastlir;472921]U některých AVR mimo řadu HDMI a mimo HDMI OUT ještě bývá HDMI MONITOR. Tam bys to měl mít připojené. Zkus ještě podle manuálu a jen podle displaye udělat reset AVR.
Tedy předpokládám, že používáš k AVR přibalený HDMI kabel.[/QUOTE]

Mám jen HDMI OUT.
Reset AVR proveden - nepomohlo
Žádný kabel u AVR nebyl
bastlir (3245)|17.11.2013 10:02
Poslepu se to dělat nedá. Pokud je AVR nový, nemyslím si, že bude vadný. Ještě v TV vyzkoušej ostatní HDMI vstupy a pak už ti nezbývá nic jiného, jak si pohrát s nastavením TV. On totiž AVR v základním nastavení bývá nastaven tak, že by se ti v podstatě měl zobrazit i na ciferníku hodinek.:)
Neuromaniak (17)|17.11.2013 10:15
Tak v TV už jsem taky zkoušel všemožné nastavení - nějaký nápad na co přesně se zaměřit? Ještě zkusím koupit jiný HDMI kabel, ať mám jistotu - právě že se mi to zdá divný, čekal jsem, že zapnu telku + AVR a hned se mi objeví logo a i nabídka. Sice ta telka je stará 4 roky(technologie možná dýl), ale že by na tom nešlo tohle, to se mi zdá divný
geronimoh (2327)|17.11.2013 10:33
MENU se nemusí objevit hned po zapnutí, ale mělo by se objevit po vyvolání pomocí dálkového ovladače. Zkusil bych ještě odpojit všechny HDMI co jdou do AVR a nechat jen HDMI kabel mezi TV a AVR. Obojí odpojit od elektrické sítě na 15s a pak opět zapnout. Na TV navolit HDMI vstup na kterém máš připojený AVR a zkusit vyvolat MENU AV Receiveru pomocí dálkového ovladače.
bastlir (3245)|17.11.2013 11:14
Ještě mě napadla taková blbost - v TV přepnout na příslušný HDMI vstup.
Neuromaniak (17)|17.11.2013 11:45
[QUOTE=geronimoh;472937]MENU se nemusí objevit hned po zapnutí, ale mělo by se objevit po vyvolání pomocí dálkového ovladače. Zkusil bych ještě odpojit všechny HDMI co jdou do AVR a nechat jen HDMI kabel mezi TV a AVR. Obojí odpojit od elektrické sítě na 15s a pak opět zapnout. Na TV navolit HDMI vstup na kterém máš připojený AVR a zkusit vyvolat MENU AV Receiveru pomocí dálkového ovladače.[/QUOTE]

Vše vyzkoušeno a nic. Ano, DO jsem to samozřejmě vyvolával a jak už jsem psal dříve - na tv mi nejde zobrazit ani kořenová skožka USB/sítě.

Jinak jsem zkoušel i nový kabel a žádná změna.

[QUOTE=bastlir;472942]Ještě mě napadla taková blbost - v TV přepnout na příslušný HDMI vstup.[/QUOTE]

snad tak blbej nebudu:-)
bastlir (3245)|17.11.2013 11:49
[QUOTE=Neuromaniak;472943]...snad tak blbej nebudu:-)[/QUOTE]
To jsem nenapsal a ani jsem si to nemyslel. Ale z vlastní zkušenosti vím, že člověk někdy zapomene na banality a že za velkými problémy bývají úplně malé kraviny. :-)
geronimoh (2327)|17.11.2013 12:22
Tak nevím, jestli to chápu správně. Jde ti na obrazovce TV vyvolat MENU (myšleno MENU televizoru) ?
Neuromaniak (17)|17.11.2013 16:01
Menu TV jde vyvolat normalně. Tedy když je tam zaplé AVR přez HDMI s nějakým signálem, tak menu vyvolat jde, ale po 5s zmizí.
bastlir (3245)|17.11.2013 16:24
[QUOTE=geronimoh;472948]Tak nevím, jestli to chápu správně. Jde ti na obrazovce TV vyvolat MENU (myšleno MENU televizoru) ?[/QUOTE]

Nemohu si pomoct, mně už z toho vychází jen ten kabel, znáš ten jeho AVR?
Neuromaniak (17)|17.11.2013 16:30
[QUOTE=bastlir;472966]jen ten kabel[/QUOTE]

zkoušel jsem tři - všechny nové - dva od sony, jeden o jiné firmy
bastlir (3245)|17.11.2013 19:50
Pak ti už nedokážu poradit, prože mně to šlo hned od prvního zapojení. Už poslední rada a končím :( : TV a AVR asi na půl minuty vytáhni ze sítě, pak zasuň a zapni AVR a pak teprve TV.
Jinak si už raději někoho pozvi, či AVR k někomu odnes.
vivid.sk (11472)|17.11.2013 22:27
[QUOTE=bastlir;472935]Pokud je AVR nový, nemyslím si, že bude vadný[/QUOTE]
Prave, ked je novy, moze byt vadny.

Takze ak nechces riskovat neopravnenu reklamaciu - odskusaj u znameho a nasledne reklamacia, ak sa vada potvrdi.
bastlir (3245)|17.11.2013 23:22
[QUOTE=vivid.sk;473009]Prave, ked je novy, moze byt vadny. ....[/QUOTE]
Co Tě k tomuto názoru vede?
vivid.sk (11472)|17.11.2013 23:35
Iste percento vyrobkov je pokazenych (resp sa pokazi) coskoro po zapojeni.
Pokial vystupna kontrola (ak nejaka existuje v takejto rade) prevadza len bezny test ON/OFF bez zapojenia TV out - nemusi sa na to ani prist.
Takisto sa moze vyrobok poskodit pri pade, atd, takze nieje dovod si mysliet, ze novy kus nemoze byt vadny. Poznam pripady kupy "TV pod stromcek", z ktorej nakoniec nebolo nic, lebo bola vadna.
RoPo (6061)|17.11.2013 23:48
Psal jsi, ze se ti menu AVR na TV na chvili objevi a pak zmizne. Je mozne, ze si s tvoji TV AVRko nerozumi, protoze pri handshake zarizeni pres HDMI ve standardnim auto rezimu nedomluvi a TV tim padem korektne nezobrazi signal. Chtelo by to AVR pripojit k jine TV, kdy se AVR pres HDMI s TV domluvi a pak na AVR na pevno nastavit HD ready rozliseni, ktere tvoje TV zvlada. A/Nebo vypnout auto rezim na HDMI vystupu AVRka.
bastlir (3245)|18.11.2013 00:48
[QUOTE=vivid.sk;473018]Iste percento vyrobkov je pokazenych (resp sa pokazi) coskoro po zapojeni.
Pokial vystupna kontrola (ak nejaka existuje v takejto rade) prevadza len bezny test ON/OFF bez zapojenia TV out - nemusi sa na to ani prist.
Takisto sa moze vyrobok poskodit pri pade, atd, takze nieje dovod si mysliet, ze novy kus nemoze byt vadny. Poznam pripady kupy "TV pod stromcek", z ktorej nakoniec nebolo nic, lebo bola vadna.[/QUOTE]
To možná platí, pokud si něco koupíš u Ťongů, ale fa. Pioneer je jiná káva.
______________________________
Hlavní charakteristiky:

• Výkon 5x 130W
• Auto level control
• Zvukové funkce Phase Control / Auto Level Control / Advanced Sound Retriever
• Surround back Pre Out & Front Height Pre Out
• HD Audio Formáty Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio
• Audio Return Channel - zpětný audio kanál na HDMI
• Stand-by Pass Through - průchozí signál po HDMI do TV i při vypnutí do St-by.
• HDMI Repeater – aktivní podpora úrovně audio/video signálu
• HDMI v1.4a v provedení 3D - Ultra HD (4K) Pass Through
• AirPlay + Air Jam
• Funkce Control App
• Android Audio/Video Playback díky MHL
• vTuner Internetová rádia
• DLNA Certified
• Windows 7&8 Certified
• HTC Connect Certifikace
• On-Screen Display (GUI) – zobrazení MENU v grafické podobě na TV (HDMI)
• Nově funkce „Spotify Play Ready“
vivid.sk (11472)|18.11.2013 01:04
a co ma spolocny popis z reklamneho letaku s tym, ze nieco odide?
Pozri vo vedlajsom vlakne Heartwork s Denonom. Neodisiel po par hodinach prevadzky?
Pioneer je rovnaka spotrebka (Made in China, vyssie modely Made in Malaysia) ako ostatni Japonci v ramci segmentu. Nic viac, nic menej.
Neuromaniak (17)|18.11.2013 09:06
[QUOTE=RoPo;473019]Psal jsi, ze se ti menu AVR na TV na chvili objevi a pak zmyzne. Je mozne, ze si s tvoji TV AVRko nerozumi, protoze pri handshake zarizeni pres HDMI ve standardnim auto rezimu nedomluvi a TV tim padem korektne nezobrazi signal. Chtelo by to AVR pripojit k jine TV, kdy se AVR pres HDMI s TV domluvi a pak na AVR na pevno nastavit HD ready rozliseni, ktere tvoje TV zvlada. A/Nebo vypnout auto rezim na HDMI vystupu AVRka.[/QUOTE]

Ne z AVR se mi jeste absolutne nic neobjevilo, to menu co mizi, kdyz mam zaple hdmi + avr je menu tv.
RoPo (6061)|18.11.2013 09:21
OK. Tím dříve bych připojil AVR k jiné TV pro nastavení. Přeci jen toto AVR a daný model TV je po technické stránce hodně od sebe vzdálený.

Mám zkušenosti, že auto režim u HDMI u zařízení, které jsou datem výroby (i specifikace) od sebe vzdáleny několik roků, tak nemusí fungovat vždy dobře (handshake nedopadne dobře). Pak vždy pomohlo pevné nastavení režimu HDMI.
geronimoh (2327)|18.11.2013 20:37
Podle manuálu jsou při spuštění MENU AVR vidět údaje i na displeji AVR. Pokud jsou přehledné, tak můžeš zkusit změnit nastavení HDMI ( pokus / omyl ).
bastlir (3245)|18.11.2013 21:36
[QUOTE=vivid.sk;473021]a co ma spolocny popis z reklamneho letaku s tym, ze nieco odide?
Pozri vo vedlajsom vlakne Heartwork s Denonom. Neodisiel po par hodinach prevadzky?
Pioneer je rovnaka spotrebka (Made in China, vyssie modely Made in Malaysia) ako ostatni Japonci v ramci segmentu. Nic viac, nic menej.[/QUOTE]

Nenuť ho někam posílat AVR, když ještě si neověřil, zda skutečně jde o závadu. Za měsíc se mu to nakonec vrátí s poznámkou, že nebyla shledána žádná závada.
vivid.sk (11472)|18.11.2013 21:37
[QUOTE=bastlir;473129]Nenuť ho někam posílat AVR, když ještě si neověřil, zda skutečně jde o závadu.[/QUOTE]
Bastlire, ak by si riadne cital vsetko, co som v tomto vlakne napisal, tento prispevok nenapises.
Takze skus este raz.