Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ochranna mirezka na repro

keko01 (57)|18.11.2013 10:24
Ahojte,

potrebujem pomoc a surne.

Kombinacia Tannoy Mercury Repro a male dieta (zatial 3 mesacne, ale riesim to preventivne).

Potrebujem kupit / vyrobit ochranne mriezky na repro. Mam tam iba textilne, ktore podla vsetkeho nebudu stacit.

Tiez nenapada vas, ako repro upevnit, ak by sa o ne nahodou oprela?

Rozmyslam, ze miesto hrotov by som ich upevnil o nejaku podlozku..

Vplyv na produkciu nejdem riesit, je to docasne na cca 6 mesiacov, kym sa nauci chodit a kym bude vo veku, ze pochopi, co su tatkove hracky a co su jej hracky :)

Jedno rozmune dieta uz mam a celkom rozumne, tak je velky predpoklad, ze po 1 roku sa to vyriesi samo :)
vivid.sk (11472)|18.11.2013 13:48
Dane repro maju menice dost vysoko a z nich ta defacto zaujima len vyskac (aby nebol preliaceny), stredobasu sa nic nestane.

1) mas moznost zobrat originalnu mriezku a tesne pod/nad urovnou vyskaca ju podlozit naskrz nejakym tenkym dlhym predmetom, aby ani pri nejakej rane (lopta, uder ruky, atd...) nebolo mozne na vyskac zatlacit.
2) repro nemusis nijako upevnovat, male decko nezhodi takuto tazku bednu ani nahodou, v opierani nevidim nijaky problem. Repro nieje z medu, ze by sa o ne nemohol nikto otriet.
3) po 1 roku sa to nevyriesi :), len vtedy to zacnes riesit - decko ti zacne chodit a vymyslat. Bod c. 1) pomoze na nejaky cas.
keko01 (57)|18.11.2013 14:53
1) Dik! toto ma ani nenapadlo, toto je ale idealne riesenie, vystuzit len originalnu mriezku..

2) no, tie repro nie su nijak robusntne, vazia nieco cez 14 kil, ale na tych hrotoch nie su niejak stabilne..

3) hovorim,ze skuksenosti uz su a minimalne viem zakazat pristup, ked uz bude rozumiet pozitivnej / negativnej motivacii :)
vivid.sk (11472)|18.11.2013 21:21
2) Musia byt stabilne. Ak hroty spravne nastavis (kazdy je otocny a na skrutke vies kazdy upravit presne podla podlahy), bedna by mala stat stabilne. Tie moje maju sice +10kg viac, ale nieje sanca, aby ich decka nejakym sposobom zhodili. A ak by aj - zrejme by to skoncilo velmi, velmi zle, ak by to niekoho zavalilo. Ale skusal som to - naozaj je problem s tym pohnut, nieto este zhodit ich pre male decko.

3) Zakazat pristup nepomoze uplne - nevies odsledovat aktivitu deti, ak si v napriklad v praci. To je hlavny kamen urazu. Takze vystuzena mriezka riesi problem.
bastlir (3245)|18.11.2013 23:54
Z vlastní zkušenosti vím, že repráky v dosahu dětí=konec membrán. A to i přes brokát. Takže vydržet aspoň do tří let a někam je dát na skříň, kam nedosáhnou ani z přistrčené židličky.