Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

True-HD hdmi windows prehravac

festr (163)|25.11.2013 17:57
Ahoj,

mate nekdo zkusenosti s prehravanim TrueHD mkv ve windows pres HDMI do receiveru? Vcera jsem si s tim hral chvili v kmplayer a vlc, ale nenasel jsem, jak mam poslat nezmeneny stream na vystup do hdmi - pripadne jaky soft pouzivate vy? Chystam se jeste zkusit xbmc, ktery by to mel umet.
tdlmarek (1566)|25.11.2013 18:02
MPC-BE + LAV Audio. V prvně jmenovaném zvolit zvukový výstup WASAPI pro exkluzivní přístup ke zvukovce, ve filtru nastavit zvuk jako bitstream. Tohle by mělo zajistit bitperfect přenos.

http://sourceforge.net/projects/mpcbe/
http://code.google.com/p/lavfilters/
festr (163)|25.11.2013 18:49
Diky - stahnul jsem MPC-BE a v menu plaback - options mam na vyber audiorenderer - tam ale WASAPI nevidim, mam tam high definition audio - DENON AVR - to je spravne?

edit: uz to vidim, musi se zvolit MPC AUDIO RENDERER a tam jsou pak vlastnosti.
tdlmarek (1566)|25.11.2013 18:51
Ano, zapomněl jsem, že je to schované až v podnabídce.
vivid.sk (11472)|25.11.2013 19:07
Ano, cez XBMC TrueHD aj DTS-HD Master funguje.
festr (163)|25.11.2013 20:07
Tak sice MPC-BE dekoduje vsech 5 kanalu vcetne subu, ale na receiveru sviti jenom PCM a jima me podezreni, ze tam nejde DTS-HD ale jen PCM multichannel 44khz namisto 96khz - nemelo by na tom receiveru svitit DTS-HD nebo tak neco?
festr (163)|25.11.2013 20:27
Tak sice MPC-BE dekoduje vsech 5 kanalu vcetne subu, ale na receiveru sviti jenom PCM a jima me podezreni, ze tam nejde DTS-HD ale jen PCM multichannel 44khz namisto 96khz - nemelo by na tom receiveru svitit DTS-HD nebo tak neco?

Tak ted jsem zkusil xbmc a vidim DTS pokud spustim DTS-HD, pricemz DTS na receiveru nesviti, pokud video spustim z MPC-BE - delam neco spatne, nebo MPC-BE neumi passthrough dts?
tdlmarek (1566)|25.11.2013 20:34
Ten WASAPI výstup jenom odstaví Windowsí mixer, aby se zvuk dostal z přehrávače do AVR v nezměněné podobě. Nic to ale neříká o tom, jestli se audio v přehrávači bude dekódovat, nebo pouze přeposílat jako bitstream. To určují filtry.

Velice jednoduše se ovládá ten zmíněný LAV Audio. Je potřeba stáhnout celý balík LAV filters, nainstalovat (stačí pouze LAV Audio, pokud nestojíš o ostatní), v MPC-BE najet do externích filtrů a tam přidat LAV Audio jako preferovaný. V konfiguraci toho filtru jde pak pro různé formáty volit způsob jejich zpracování, pro passthrough je třeba všechny vyklikat jako "bitstream". Viz první příloha.

Teď koukám do nastavení MPC-BE a vidím, že v téhle sekci je oproti klasickému MPC-HC docela dost změn. Možná by namísto instalace LAV Audio stačilo jenom najet do interních filtrů, rozkliknout tlačítko konfigurace audio dekódérů a tam obdobně vyklikat pass-through. Viz druhá příloha.
7.audio_properties[1].jpg mpc-be-audio.jpg
vivid.sk (11472)|25.11.2013 20:39
[QUOTE=festr;473887]pricemz DTS na receiveru nesviti[/QUOTE]
treba v nastaveniach povedat XBMC, ze mas "DTS-HD" a TrueHD capable AVR a taktiez zvolit WASAPI vystup (zmenit predvoleny DirectSound)

festr (163)|25.11.2013 20:42
musim si s tim pohrat poradne, uz to chapu jak to udelat, vyzkousim.
edit: tak uz to chodi - receiver ukazuje dts-hd master audio - parada. bylo to tim, ze jsem nemel lav filtr jako externi kodek, ale jen video filtr lav.

u toho xbmc - tam mam bohuzel asi smulu, ze video neumi pouzit LAV filtr, alespon jsem to nikde nenasel? Potrebuju LAV filtr kvuli podpore CUDA nvidia, mam starej P4 procesor a bez nvidie neprehraju video.
tdlmarek (1566)|25.11.2013 20:44
Trochu jsem se inspiroval u vivida a ten svůj příspěvek několikrát zeditovat :D Koukni prosím na ten aktualizovaný dodatek.
vivid.sk (11472)|25.11.2013 20:47
[QUOTE=festr;473890]u toho xbmc - tam mam bohuzel asi smulu[/QUOTE]
Staci, ak tam mas Vista/Windows7. XBMC podporuje DXVA2.
festr (163)|25.11.2013 21:02
tak uz to vsechno chodi vcetne XBMC a HW akcelerace, DXVA2 jsem tam mel zaskrtnuty uz i predtim, ale az teprve po restatu windows 7 to zacalo chodit plynule. diky panove.