Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-L39E6 ?

mmm273 (3)|3.12.2013 17:51
ma tu niekto realne skusenosti s touto TV ? uvazujem o jej kupe, momentalne je v akcii za cca 390€ . Bude vyuzivana prevazne na :
60% hranie na xbox 360
20% HD obraz
20% SD obraz



ide mi o to ci nahodou nerozmazava ( v pripade xbox 360 / ps3 ) pri hrani obraz. Napriklad otacenim kamery ci je obraz rozmazany a podobne.

Dakujem za pripadne rady.
RoPo (6061)|3.12.2013 18:35
Kvuli rozmazání si musíš zjistit jaký má TV input lag panel. Čím větší tím rozmazanější pohyb bude...
mmm273 (3)|3.12.2013 18:45
No našiel som 30 až 40 ms.... Potom druhá alternatíva je sony kld-40R473

Ktorá he lepšia?
sanchez13 (1071)|3.12.2013 21:13
Len poopravim input lag nie je o rozmazavani, ale o tom ake opozdenie je medzi vstupnym signalom a zobrazenim signalu na obrazovke. Vyznam ma napr pri hrani hier....
KamilZ (10277)|3.12.2013 21:17
A ještě doplním, že input lag není věc panelu, ale výkonu elektroniky a firmwaru TV. U panelu má na mazání vliv doba odezvy, dnes už prakticky nezajímavá. U celé TV má na mazání vliv velký souhrn věcí typu rychlost refreshe panelu, dopočtu snímků, algoritmus backlight scanning/blinking apod.
RoPo (6061)|3.12.2013 21:49
[QUOTE=sanchez13;474875]Len poopravim input lag nie je o rozmazavani, ale o tom ake opozdenie je medzi vstupnym signalom a zobrazenim signalu na obrazovke. Vyznam ma napr pri hrani hier....[/QUOTE]

Je input lag panelu a input lag vstupu. Psal jsem o panelu... ale je pravda, že input lag panelu se nazývá trochu jinak. LCD response time který stojí za motion blur - rozmazávání.
mmm273 (3)|3.12.2013 22:53
No hej ale ake su ideálne hodnoty? Skôr také hranie sem tam GTAV, assassina a podobne... Žiaden progaming.
RoPo (6061)|3.12.2013 23:11
Problem je ze u LCD TV by jsi zjistil jen podle typu panelu. U PC monitoru se v testech response time zjistuje. U TV si to musis vyzkouset. Na to jsou dobre plazmy a nektere modely LCD.

Pokud nad danou TV uvazujes a je v akci tak nic jednodussiho neni. Koupit pres internet, vyzkouset a pokud nebudes spokojeny tak vratit.
sanchez13 (1071)|3.12.2013 23:19
problem je ten, ze input lag bohuzial vacsina vyrobcov neudava. Vacsinou ho najdes v recenziach. Napr pre tuto TV: http://www.trustedreviews.com/panasonic-tx-l39e6_TV_review_contrast-standard-definition-and_Page-3

[QUOTE]Gamers will be slightly less satisfied though, thanks to an average input lag measurement for the L39E6 of just over 60ms. This is, oddly, quite a bit higher than the figure recorded for the L42E6, and could slightly reduce your performance with time-sensitive games.[/QUOTE]

Namerali tam 60ms, co je hodnota, ktora vela hracom uz vadi, ale je to dost subjektivne, niekto to ani nepostrehne :-)
60ms je podla mna na hrane. Kedze chces TV prevazne na hranie, bolo by vhodne najst TV s mensim input lagom. Takze vyber si nejaku TV a potom hladaj recenzie, kde odmerali aj input lag. Ked si uz nejaku TV kupis, tak nezabudni pre vstup, na ktorom budes mat pripojenu hernu konzolu nastavit rezim HRA (pripadne PC). Maju ho dnes uz takmer vsetky TV a v tomto rezime sa TV prave snazi eliminovat input lag (vypnu sa vselijake tie "vecicky" na upravu signalu a podobne).
RoPo (6061)|3.12.2013 23:28
Vyslovene o input lagech se tady nedavno psalo. Nejen ja jsem tady posilal odkazy na tabulky nekterych modelu s uvedenymi input lagy. Nikde se vsak neuvadi lcd response time, ktery kdyz je vysoky rozmazava obraz.