Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Multimediální vybavení RD

Khrzywackh (8)|26.12.2013 22:56
Manželka chce v novém rodinném domě vidět na televizi z kuchyně, dobře ji slyšet když bude vařit a mít možnost vypnout reproduktory u televize, pokud ji budou rušit. Co bych pro ní neudělal. :-) V příloze je skica, která mne zatím napadla. Budu rád za všechny postřehy, vylepšení (i nad rámec požadavků) i zkušenosti a taky návrhy níže uvedených komponent:

- hlavní reproduktory u televize
- stropní reprodutory do kuchyně
- multimediální přehrávač pro CD/DVD/BR ale i MP3.

Zesilovač Apart Concept 1T jsem použil, protože má vlastní ovladač pro manželku v kuchyni a má dvě zóny (více zde: http://www.audiozeman.cz/integrovany-zesilovac-concept-1-profesionalni-reseni-pro-nejmensi-instalace-GN159.html). Pokud existuje zařízení které mi umožní více než stereo, rovněž uvítám.

Za finanční limit bych považoval 20.000Kč, ale za kvalitní řešení, které rozšíří můj návrh, nemám problém připlatit.
RD_multimedia.jpg
bastlir (3245)|26.12.2013 23:10
Proti tomu nic, jen bych (dle financí) zesilovač nahradil AVR a nějaký sat bude? Nebo jen přes TV? A nějaké MMC. Na něj je lepší spolehnutí v komunikaci s NASem.
Khrzywackh (8)|26.12.2013 23:26
S AVR nemám zkušenost. Byl by nějaký konkrétní model? Se satelitem jsem neuvažoval. K domu je přitažený kabel O2, ale proč ne. Jen nevím, zda je možné vést signál ze satelitu po UTP kabeláži.
bastlir (3245)|27.12.2013 03:47
Já sice mám Onkyo, ale jsou i jiné dobré značky. Kolegové Ti jistě i nějakou jinou doporučí. Nicméně i u AVR si můžeš zapnout tzv. zadní zónu.
Ne neni. Pouze přes koaxiál. Nevím, jakou máš s O2 TV zkušenost ty, ale dobře jsem to viděl chodit akorát tak na stáncích O2. V bytech zatím katastrofa i s VDSL.
KamilZ (10277)|27.12.2013 06:13
Khrzywackh: přidej propoj LAN mezi MMC a mráčkem HomeLan na přehrávání multimédíi v TV z NAS.
Khrzywackh (8)|27.12.2013 22:30
MMC jsem doplnil a taky satelit (upravené schéma v příloze). Kabeláž můžu udělat a v budoucnu se může hodit. Jen zatím nevím, kam to vyvést kvůli směrování paraboly.

S tím AVR je to pravda, za jedny peníze mohu mít víc věcí. Jen nevím, zda je možné ovládat ho dvěma ovladači - jeden u TV, druhý v kuchyni. Mrknul jsem na tvé AVR v podpisu (bastlir) a vypadá dobře, za tu cenu. Takže jsem ho použil. Pokud bude mít někdo lepší tip, uvítám. Stejně tak na další komponenty.

S O2 mám zkušenost od kamaráda. Bydlí v Praze, tam to bude zřejmě proti mé podbeskydské vesnici rozdíl, ale i tak bych to zkusil.
RD_multimedia.jpg
bastlir (3245)|28.12.2013 14:03
Těžko budeš z kuchyně obládat AVR. To bys tam musel mít nějaké čidlo pro DO. Koaxiál na střechu vyveď na jižní stranu, protože na 23.5° východně budeš chytat počeštěné kanály. A jak píše KamilZ, spoléhej se spíš na LAN.
Než si pořídíš O2 TV, nejdříve si to půjč na zkoušku. O2 to, myslím, umožňuje. Ale "normální" anténu si rozhodně pořiď také.
KamilZ (10277)|28.12.2013 14:30
Khrzywackh: teď to máš ale špatně. Správné zapojení je vše (O2TV, MMC, DVD) dát do AVR a z něj výstup do TV. Dále AVR a TV přidat do LAN.
bastlir (3245)|28.12.2013 16:02
Nic se tam nezobrazuje.
To Khrzywackh:
Drž se fylosofie, že vše kvůli zvuku zejména optikou a koaxial-audio připojit do AVR a pak jen TV to zobrazuje.
Khrzywackh (8)|1.1.2014 07:52
Z kuchyně to půjde, obývák a kuchyně je jedna místnost, vzdálenost je cca 7m od umístění AVR. V případě umístění antény satelitu na střechu jsem četl hodně protichůdné názory. Většina jich je proti, hlavně kvůli servisovatelnosti. Co umístit anténu na samostatný stožár na pozemku?

bastlir: Zkus prosím rozvést myšlenku "vše kolem zvuku optikou".

Upravené schéma v příloze.
RD_multimedia.jpg
KamilZ (10277)|1.1.2014 08:40
Pokud máš TV s HDMI ARC, tak je optika zbytečná.
karidnal_emilius (93)|1.1.2014 09:37
Ten pavuk ale rastie :) Co sa dialkoveho ovladania tyka, vela AVR a TV sa da dnes ovladat prostrednictvom smartfonu ci tabletu, hocikde v dosahu wifi siete. Cize netreba dosah na senzor pre dialkove ovladanie.
Khrzywackh (8)|1.1.2014 11:44
Mám Samsung LE52B750U1W a ten HDMI ARC nemá. Jak tedy na to?

S MMC si poradím, na titulní straně je navíc článek o doporučených. Co bych ale ocenil, je doporučení reproduktorů a slušného DVD/BR přehrávače. A taky satelitního kompletu.
KamilZ (10277)|1.1.2014 11:51
Jestli budeš chtít poslouchat zvuk z DVB-T tuneru TV, tak opravdu optiku z TV do AVR. Jestli ale máš pouze O2 STB a TV jen jako "monitor", tak to stejně jde přes AVR a optika je zbytečná.
bastlir (3245)|1.1.2014 12:03
Úsporou a jednodušším řešením je koupě MMC s HDD. Výběr satů je však také o penězích. V současné době mezi špičkami hledej u XTendu a VU+. Parabolu pak kupuj od průměru 80 výš.
KamilZ (10277)|1.1.2014 12:17
Satelitní komplet nekupuj, kup to komponentově. Mé doporučení https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/35455-ma-dnes-smysl-28-5e#post462602
Pytkin (7947)|1.1.2014 12:35
[QUOTE=Khrzywackh;477764]V případě umístění antény satelitu na střechu jsem četl hodně protichůdné názory. Většina jich je proti, hlavně kvůli servisovatelnosti. Co umístit anténu na samostatný stožár na pozemku?
[/QUOTE]
mam antenu na streche .. byvam v dome 6 rokov a v zivote som neotreboval to servisovat .. ked bude treba servisny zasah , tak zavolam tu firmu co to montovala a oni na tu strechu vybehnu bez problemov ..

stoziar mi pride rovnako komplikovane servisovatelny ..
Khrzywackh (8)|10.3.2014 17:34
Nakonec, kvůli silným větrům, namáhání krovu a komplikované montáži jsem instaloval za domem 3m stožár pro satelit a wifi. Využiji tak místo u plotu a dostupnost bude bezproblémová. Satelitní komplet s hliníkovou parabolou 80cm jsem dostal od otce. Na Astru je výhled bez stínění.

Taky se stropními repro a repro pro avr jsem pokročil. Postnu později pro co jsem se rozhodl. Ale naskytla se ještě jedna možnost a chystá se z ní vytěžit co půjde. Hambálek nad obytným podkrovím jsme postavili pro trvalý pobyt a teď hledám, čím ho zařídit. Mám tam 230V i datovky. Mám starší dataprojektor a ten si dám na konzoli proti bílé štítové zdi. Celkově z toho chci mít pracovnu a odpočinkový prostor. Co dál vás napadne za technické vylepšení a vychytávky? Brainstorming otevřen.
bastlir (3245)|10.3.2014 18:13
Samostatný stožár mimo dům je ideální řešení z pohledu svodu blesku. Ale na můj vkus bych ho přeci jenom ještě metr pustil do země a asi do 60cm bych ho zabetonoval. Také je dobré dodržet absolutní kolmost. Zásadním nedostatkem tohoto řešení však je náchylnost stožáru na vychýlení, a tedy rozladění paraboly. Děti se totiž na takové trubky s oblibou šplhají, nebo stačí do stožáru důrazněji drcnout např. pojízdnou sekačkou.

S vybavením půdy ti objektivně asi nikdo neporadí, protože nejsou známé tvé finanční možnosti, nároky a záliby. Já osobně projektory neuznávám pro video. Velkoplošná TV je o něčem jiném.
Khrzywackh (8)|10.3.2014 23:24
S betonáží stožáru počítám. Nad možným vychýlením jsem taky přemýšel a mám dva malé šplhavce, takže ještě mne napadl příhradový stožár. Nebude tak náchylný a po pořádné betonáži můžu nabídnout amíkům pro ten jejich radar. :-D

S těmi reproduktory jsem se rozhodl pro Bowers & Wilkins 685 S2. Ještě si je chci zajít poslechnout do studia. Do stropu pak Canton InCeiling 800. Našel jsem je za pěknou cenu. Pokud má někdo jiný názor, rád se podívám i po jiných.

S půdou nepotřebuji poradit objektivně. Spíš mi jde o nápady, které by kdo měl, kdyby si něco podobného mohl zařídit.
bastlir (3245)|11.3.2014 03:23
[QUOTE=Khrzywackh;484188]S betonáží stožáru počítám. Nad možným vychýlením jsem taky přemýšel a mám dva malé šplhavce, takže ještě mne napadl příhradový stožár. Nebude tak náchylný a po pořádné betonáži můžu nabídnout amíkům pro ten jejich radar. :-D .....[/QUOTE]
No tím spíš.:) Ty si nastavíš na STB nějaké nahrávání, "šplhavci" ti byť jen mírně rozhoupou stožár a signál je v kopru.

S reprákama ti neporadím, mně zní přibližně všechny stejně, pokud to není plastová krabice od interkomu.

No a na půdě bych si zřídil cokoliv, hlavně když se nedostane manža. :)
kadell (212)|11.3.2014 15:54
Nevim, jak mas zdatnou manzelku, ale pokud je jako ta moje, resil bych to samostatnou televizi do kuchyne. Nez by ta moje zapinala AVR (ani to neumi a ucit se to nechce), satelit, tak radsi pusti televizi pres antenu. V obyvaku mam do televize jen antenu a PS3 pro deti, do projektoru mam mmc a satelit, oboje vcetne zvuku do AVR.
Khrzywackh (8)|12.3.2014 22:58
Manželku mám zdatnou a protože obývací pokoj tvoří s kuchyní jeden celek, je samostatná televize zbytečná. Budou dva ovladače, jeden na stole v obýváku, druhý v držáku na lince. Ale ještě musím vymyslet, jak jednoduše vypnout reproduktory u televize, pokud bude manželka vařit a bude chtít poslouchat TV z reproduktorů ve stropě. Zpoždění by nemuselo dělat dobrotu.

Ono se řekne cokoliv. Ale co je to to cokoliv. Včera mě napadlo, že mám někde starou taneční podložku a pro tu bude dataprojektor na půdě jako dělaný. K tomu třeba barebone nebo HTPC napojené do LAN.
bastlir (3245)|13.3.2014 11:52
S tím zvukem to bude tak trochu problém, protože dnešní TV mají audiovýstup jen sluchátkový a optiku. Když cokoliv vrazíš do sluchátek, automaticky odpojíš TV. Pak mě aspoň zatím napadají dvě možnosti. Tou dražší je použití AVR, kde můžeš přepínat zóny, nebo levnější a technicky málo elegantní možností je vytažení zvuku z TV sluchátky do audiopřepínače, které se vyrábějí i s DO a zvuk poslat buď do externích repráků u TV nebo do těch stropních.
Miki_ (162)|14.3.2014 07:27
Ahoj, ty si teda umíš komplikovat život :-) Nevím jak je to daleko z kuchyne k TV, ale pokud nani vidí a vidí co v ní je tak nebude asi od ní tak daleko, aby neslyšela repro z TV u linky. Pokud by potřebovala zesílit zvuk u linky kvuli zvýšenému hluku (třeba zaplá digestoř) při vaření, tak pak si myslím, že bude rušit tím i posluchače v obyváku a ti si taky zesilí hlasitost, aby slyšeli. Ale možná se mýlím a máte odzkoušené, že to je to co přesně potřebujete :-) Jinak není nadto mít společnou kuchyň s obyvákem a vzájemně se rušit ;-)