Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Existuje HDMI kabel bez přenosu zvuku ?

Marfyx (15)|3.1.2014 22:58
Mám menší problém s domácím kinem LG BH7430P.Vše funguje skvěle,ale vadí mi jedna věc a to,že když si chci pustit zvuk z kina,tak zároveň hraje i zvuk z TV.Přístroje jsou vzájemně propojeny HDMI kabelem + optikou jde zvuk z TV do kina.Musím pokaždé jít do menu televizoru (plazma LG) a tam vypnout reproduktor TV.Neexistuje HDMI kabel,který by nepřenášel zvukový signál ? Samozřejmě,že ani kino,ani TV nemají DVI-konektor,takže tohle řešení nejde.Chci prostě z kina jen obraz do TV a nic víc.
Pytkin (7947)|3.1.2014 23:16
no .. nastav si , aby domace kino posielalo do HDMI bitstream .. a telka by ho nemusela vediet prehravat .. DTS, AC3 .. atd .. ale samozrejme nevyriesi to vsetko .. HDMI kabel je HDMI .. prenasa data .. nevie filtrovat len obraz alebo zvuk ..
Dagy2 (3153)|3.1.2014 23:38
lepšie AVR prístroje samozrejme umožňujú nastavenie tak, že zvuk sa neposiela do TV keď je AVR zapnuté. To asi tvoje kino LG nevie (?).
Je problém zmáčknuť jedno tlačítko na DO telky, ktoré vypne zvuk? Alebo ho stiahnuť na nulu?
Marfyx (15)|3.1.2014 23:53
Samozřejmě není problém zmáčknout na TV ovladači MUTE,jenže protože je to stejná značka a podporuje to SimpLink,tak v okamžiku,kdy zesílím zvuk u domácího kina,tak tuhle funkci zruším.
Hornet F-18 (1328)|4.1.2014 00:10
Je potrebne prepojnie na dva krat, HDMI + optika ?
Pytkin (7947)|4.1.2014 00:13
asi to kino nevie AUDIO BACK CHANNEL , ci ako sa to vola .. Moje ONKYO to tiez nevie a musim tahat optiku z telky do neho ..
RoPo (6061)|4.1.2014 18:19
[QUOTE=Marfyx;478206]Mám menší problém s domácím kinem LG BH7430P.Vše funguje skvěle,ale vadí mi jedna věc a to,že když si chci pustit zvuk z kina,tak zároveň hraje i zvuk z TV.Přístroje jsou vzájemně propojeny HDMI kabelem + optikou jde zvuk z TV do kina.Musím pokaždé jít do menu televizoru (plazma LG) a tam vypnout reproduktor TV.Neexistuje HDMI kabel,který by nepřenášel zvukový signál ? Samozřejmě,že ani kino,ani TV nemají DVI-konektor,takže tohle řešení nejde.Chci prostě z kina jen obraz do TV a nic víc.[/QUOTE]

Zapni v domácím kinu SimpLink (HDMI CEC komunikace) a obdobnou funkci zapni v TV. Pak by mělo fungovat "domlouvání" po HDMI kabelu a při zapnutí domácího kina nebo vyýběru na TV domácího kina mělo dojít k vypnutí repro v TV.

U mě toto funguje i když zvuk mezi TV a AVR je přenášený optikou a ne přes ARC přes HDMI kabel. Mám však jiné AVR a jinou TV, ale díky HDMI CEC standardu by mohlo toto fungovat i u LG.
jarino1978 (8045)|4.1.2014 19:27
[QUOTE=Marfyx;478206]Mám menší problém s domácím kinem LG BH7430P.Vše funguje skvěle,ale vadí mi jedna věc a to,že když si chci pustit zvuk z kina,tak zároveň hraje i zvuk z TV.Přístroje jsou vzájemně propojeny HDMI kabelem + optikou jde zvuk z TV do kina.Musím pokaždé jít do menu televizoru (plazma LG) a tam vypnout reproduktor TV.Neexistuje HDMI kabel,který by nepřenášel zvukový signál ? Samozřejmě,že ani kino,ani TV nemají DVI-konektor,takže tohle řešení nejde.Chci prostě z kina jen obraz do TV a nic víc.[/QUOTE]
máš len dve riešenia : HDMI CEC - ak obe zariadenia podporujú + HDMI kábel s podporou ARC , alebo natvrdo vypnúť zvuk v TV a počúvať len vždy cez kino ( takto to roky robím ja ).