Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

X-Trend ET 6500 + receiver Onkyo TX-SR507 + TV HDMI1 priorita nastaveni

savko (74)|4.1.2014 12:27
Neviete aky moze byt problem aby sompri zapnutom receivery mal vzdy vstup na TV zvoleny automaticky HDMI1 ? Pouzivam pripojenie cez spominany Onkyo TX-SR507 a vsetky vsupy mam cez HDMI a vystup k TV. Sat.prijimac ma ovladany cez CEC-HDMI a takisto i receiver ale vzdy ked zapnem prvy sat. box tak prepne sa na HDMI3 na vstupu TV. Dokonca som sa dostal do HOTEL MODU nastavenia Panasoniku kde som nastavil podla tohto: http://rikravado.hubpages.com/hub/Hotel-Mode-Panasonic-Televisions a nic. Je to este niekde nieco spolocne v nastaveniach receiveru ? Nikde som v nastaveniach nioc nenasiel ale akoby to vzdy presmerovaval prave ten receiver.
vivid.sk (11472)|4.1.2014 12:47
[QUOTE=savko;478268]mal vzdy vstup na TV zvoleny automaticky HDMI1 ?[/QUOTE]
Obvykle to tak je. Na akom vstupe TV vypnes, na takom istom sa zapne (ale HDMI CEC mam vypnute).

Inak nenapisal si model TV, podla mna to nieje problem AVR ale TV. AVR s tym nic nema (aj ked HDMI CEC robi niekedy "zazraky", skus docasne deaktivovat).
savko (74)|4.1.2014 12:52
Je to PX80 plazma starsi model ale pisal som tom mastaveni Hotel mod kde mam prioritne nastavene HDMI 1 vstup a tak sa i zapne spolu zo sat.boxom ale následne sa prepne potom nepochopitelne na HDMI 3 vstup TV.. :-( Na tom vstupe ale nic nieje pripojene!
vivid.sk (11472)|4.1.2014 12:56
Skus vypnut HDMI CEC (resp. vypinaj postupne, v jednotlivych zariadeniach), ci v tom nebude zrada.
savko (74)|4.1.2014 14:47
Uz to fachci bolo treba trochu pozmenit nastavenie v STB v HDMI-CEC a restartovat. Dik za voditko vivid.sk ;-)