Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaké MMC pro rodinný dům ?

koudelka24 (19)|5.1.2014 19:15
Ahoj pánové,
obracím se na Vás experty, jaké MMC byste zvolili pro rodinný dům, kde zatím používám do připojený USB HDD přímo do TB, ale už mne to přestalo bavit, tak jsem natáhl LAN... a je to teď takto:

- budou 3-4 TV jednotlivých pokojích (zatím mám jen LG 47LW650S vč. integrovaného SAT tuneru a k tomu časem dokoupím něco menšího do dalších pokojů)
- všude je natažený LAN 1GB/s společně přes switch panel
- na internet a WiFi používám zatím ASUS RT-N56 - mám k tomu i přes LAN připojenou tu LG...

Chtěl bych to používat jako uložiště filmů, kde si může jakákoli televize sama "šáhnout" pro film a ten pak sledovat.
Stejně tak mít možnost tam uložit cokoli přes notebook / PC...

Jako extra vlastnost by mohlo být nahrávání z DVB-S a DVB-T - ale to není podmínkou, dnes je na satelitu tolik věcí, že na to stejně není čas...

Tak co říkáte? Jak byste to postavili?

Díky moc za nápady a doporučení!
nováček koudelka24
KamilZ (10277)|5.1.2014 19:25
Ty nechceš MMC, ale DLNA server, který bude ve výsledku o dost horší (https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-nez-se-zeptate-hdmi-3d-zvuk-lan-dlna-hbbtv-dalkove-ovladace#post434517), než přehrávání z USB, které mají TV podstatné lépe zmáknuté. Navíc MMC kombinované s DVB-T/S tunerem? To je opravdu síla :-) Možná tam něco na způsob VU+ DUO2, který bude zároveň jako fileserver (nicméně bych raději pořešil už NAS) a k němu ke každé TV (resp. -1) levné bezdiskové MMC.
vivid.sk (11472)|5.1.2014 19:27
Tiez som za plnohodnotny NAS (DLNA nieje problem pod tym rozbehat, ale myslim, ze ta to prestane bavit).
koudelka24 (19)|5.1.2014 19:30
Ahoj Kamile, díky.
Ok, nahrávání s DBV je blbost.
Tak jinak - jak bys to postavil, aby tam bylo MMC? A jde pak to MMC propojit ne ostatní TV přes Switch nebo to musí mít pokaždé přímou cestu přes HDMI kabel?
koudelka
vivid.sk (11472)|5.1.2014 19:35
[quote=koudelka24;478464] a jde pak to mmc propojit ne ostatní tv[/quote]
Jeden TV = Jedno MMC.
KamilZ (10277)|5.1.2014 19:35
NAS a ke každé TV jedno MMC přes HDMI.
koudelka24 (19)|5.1.2014 19:36
Začíná se mi tem dotaz prodražovat :-)
RoPo (6061)|5.1.2014 20:30
Mám v síti mimojiné také LAN DVB-T tuner se dvěma tunery (dva klienti zároveň mohou sledovat/nahrávat DVB-T). Obraz z tohoto tuneru lze, ale naladit jen na PC s Win a Apple zařízeních. Slibovali také podporu pro Android, ale zatím nic a myslím si, že nakonec ani nebude...

Rozšířím zda popisovaný popis MMC vs DLNA:
Pro přehrávání multimediálního obsahu NAS s DLNA serverm a TV, které mají integrovaného DLNA klienta. U mě nejlépe vede s DLNA klientem TV Panasonic. Pak nepotřebuješ MMC.
Nebo NAS jako standardní úložiště a ke každé TV MMC pro přehrávání audiovizuálního obsahu.

U mě jediná nevýhoda DLNA je, že z TV nedostaneš HD audio formáty. DLNA umí max. 5.1 DTS audio. A pro projektor stejně potřebuji MMC.
vivid.sk (11472)|5.1.2014 20:47
[QUOTE=RoPo;478480]U mě jediná nevýhoda DLNA je, že z TV nedostaneš HD audio formáty[/QUOTE]
Obavam sa, ze to pre vacsinou ludi absolutne nepodstatny argument. DTS je az az pre 99.99% tohto fora.
Naviac nieje to nevyhoda DLNA to s tym nema nic - vie poslat cokolvek co je v zdroji, ale obmedzenie SPDIF (a teda aj ARC).
A kedze ma tazatel problem s nakupom MMC pre kazdy TV (zrejme samotne TV su zadarmo), tak AVR a zvuk asi prioritne nebude riesit.


To len ako male OT upresnenie k debate.
RoPo (6061)|5.1.2014 20:51
[QUOTE=vivid.sk;478485]Obavam sa, ze to pre vacsinou ludi absolutne nepodstatny argument. DTS je az az pre 99.99% tohto fora.[/QUOTE]

To máš sice pravdu, ale je vhodné to napsat, protože třeba tazatel je jeden z těch 0.01%, který zrovna HD audio požaduje.
vivid.sk (11472)|5.1.2014 20:54
[QUOTE=RoPo;478489]který zrovna HD audio požaduje. [/QUOTE]
nemyslim :)
... medzitym som doplnil, presne to, co si mal na mysli.
koudelka24 (19)|5.1.2014 21:22
Asi Vás zklamu - do těch 0,01% nepatřím. A to DLNA umím FULL HD obraz? To pak musím místo MMC mít spíše NAS že ano? Doporučíte jaké? danke !
RoPo (6061)|5.1.2014 21:26
Ano umí FHD. S DLNA je však lapálie, že ne všechny TV mají dobrého DLNA klienta nebo si nerozumí dobře s určitými DLNA servery.