Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2014 - AX800, AS800, AS7X0, AS6X0, AS5X0, A400

nomadm (38)|4.2.2015 14:48
Tak na ty čínské brýle jsem zvědavý, mě včera dorazily Samsung SSG-P51002, něco zobrazují pěkně, něco hůř, ale v globálu to jde...dost záleží na přímém pohledu na tv. Panasonic jsou asi lepší, ale ty prachy dávat nehodlám, budu je používat jen okrajově...jinak pofrčím klasiku v 2D.
raul_7 (15)|4.2.2015 18:12
Keď prídu odskúšam a dám vedieť. Mala by to byť náhrada 4100viek od samsungu.. Cena cca 10.4 eura
czechliving (42)|6.2.2015 12:41
Pokud někdo máte zájem o TV Panasonic 55AS750, tak v Makru ji mají za super cenu 26 500,-Kč včetně DPH..
laik21 (2)|6.2.2015 15:17
Dobrý den, omlouvám se za laický dotaz. mám televizi TX-40AS640. Rád bych sdílel soubory (foto, hudbu videa, filmy) z notebooku. TV mám normálně zaregistrovánu v domácí síti.

Nevím jestli mám správnou informaci, ale na tento typ televize by mělo sdílení souborů fungovat z notebooků i bez nutnosti instalace DLNA, tzn. že tato TV umí přímo přistupovat na CIFS/SMB sdílení.
Prosím o odpověď, zda tato informace je správná a pokud ano jak mám nastavit „spárování“ NTB a TV tak, abych mohl přistupovat na CIFS/SMB sdílení. Díky.
Superbobo75 (33)|6.2.2015 15:58
Mrkni cca 10-15 stránek zpět a postupně pročist, někde to tam je včetně video návodu. Případně si dej vyhledat termíny přimo v této diskuzi.
Ulrico (80)|6.2.2015 21:54
Mám TV Panasonic AS740 propojenou optickým kabelem s domácím kinem Panasonic. Pokud sleduji standardní TV vysílání, tak mi zvuk do domácího kina jde. Pokud ale přehrávám filmy z NAS disku, tak už mi zvuk do domácího kina nejde, musím ho mít puštěný jen přes TV. Lze nějak nastavit, abych i u filmů spouštěných přes LAN z NAS disku mohl poslouchat zvuk přes domácí kino?

edit: Tak už to jde, stačilo na TV přepnout SPDIF z automaticky na PCM.
laik21 (2)|6.2.2015 21:56
Díky za odpověď. Něco jsem našel, ale vzpomínané video ne. Pokud jsem to pochopil správně musím si příslušnou složku označit a povolit sdílení pro TV. Následně v AS640 přes MENU a Nastavení sdílení souborů najít PC v síti. A to se mi právě nedaří, i když jak PC, tak i TV je ve stejné síti.
milan71 (12)|7.2.2015 21:25
Mam 50 AS650, na predchozim modelu, 2 roky starem jsem pri prehravani z NAS, Zyxel, v pohode prehraval temer vse, krome par nestandardnich mkv a ted najednou u tohto modelu, ktery je jinak super, vice jak 1/3 avi je s ikonkou vikricnik a nejde prehrat, hlasi soubor neni podporovan... :-(((

Aktualizace nepomuze, nebot mam pry posledni verzi SW...

Nezda se mi, ze by predchozi a starsi model TX-P42G30E mel vetsi podporu formatu, nez novy...

Diky predem za Vasi radu!

M.
vivid.sk (11472)|7.2.2015 23:48
[QUOTE=milan71;507548]pri prehravani z NAS[/QUOTE]
ako prehravas, cez DLNA?

---------- Doplněno v 23:48 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:47 ----------

[QUOTE=Ulrico;507479]z automaticky na PCM[/QUOTE]
PCM je len stereo, to asi nebude to prave orechove?
Co je to za DK?
milan71 (12)|7.2.2015 23:50
Prehravam normalne, aplikace, Media server, objevi se jmeno meho NAS serveru a vyberu si film ktery chci videt...

JAk rikam, drive to chodilo temer na vse, ted mnohe nejde, ac je to standardni avi... :-(
vivid.sk (11472)|7.2.2015 23:53
Cize DLNA. Plati pre teba to iste, co sa tu rozoberalo par stran dozadu. Precitaj si to.
portak (12)|10.2.2015 13:28
Ahoj, nevíte proč nejsou k dispozici 3D aktivní brýle k Panasonic televizorům? Asi ta otázka zní dost blbě, ale myslím to ve smyslu, jestli třeba panasonic nepřešel jen na pasivní 3D a pod. :) Našel jsem pouze pasivní, ale jestli čtu správně, tak tahle televize má aktivní 3D díky.
RoPo (6061)|10.2.2015 13:37
Aktivní/pasivní záleží na typu panelu VA/IPS. Plazmy (Panasonic, Samsung) mají většinou aktivní i když např. LG nabízelo i pasivní variantu.

Panasonic pasivní 3D má u IPS panelů (např. AS650,AS7xx, AS800, AX900) a aktivní u VA panelů (např. AS640, AX800, AX900).
tdlmarek (1566)|10.2.2015 14:16
[QUOTE=portak;507767]Našel jsem pouze pasivní, ale jestli čtu správně, tak tahle televize má aktivní 3D díky.[/QUOTE]
Nabídka originálních brýlí a jejich rozdělení je celkem srozumitelně zde:
http://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/cs/tv/compatibility/3d_eyewear/eu.html

Že dražší modely brýlí pro aktivní 3D české obchody většinou nedrží skladem a dodávají pouze na objednáku, je věc jiná. Možná kvůli obecnému úpadku 3D, nebo již výběhovému stavu aktuálních modelů TV. Sehnat se ale dají.

[QUOTE=portak;507767]Asi ta otázka zní dost blbě, ale myslím to ve smyslu, jestli třeba panasonic nepřešel jen na pasivní 3D a pod.[/QUOTE]
Naopak, podle první zpráviček z CES 2015 to vypadá, že u nových modelů bude VA panelů (a tedy aktivního 3D) více než dřív. Zatím je to ale spíš spekulace, víc budem vědět až budou ty modely plně představeny.
SamueloS (3)|10.2.2015 14:50
Ahojte,

rozmyslam nad kupou noveho TV. Prechadzam z CRT Panasonic 71cm, takze asi vsetko nove bude super, ale predsa by som rad kupil to najlepsie v danej cene do 1000€.
Rozmyslam nad Panasonic TX-55AS640E a 650E...aktivne 3D vs pasivne 3D...VA panel vs IPS panel

Co by ste poradili? Pozorovacia vzdialenost 2,5-3m, prijem FiberTV od Orange v optickej sieti

Dakujem
portak (12)|10.2.2015 15:12
[QUOTE=tdlmarek;507773]

Že dražší modely brýlí pro aktivní 3D české obchody většinou nedrží skladem a dodávají pouze na objednáku, je věc jiná. Možná kvůli obecnému úpadku 3D, nebo již výběhovému stavu aktuálních modelů TV. Sehnat se ale dají.

[/QUOTE]

A je nějaký rozumný důvod, proč jsou o tolik dražší než aktivní brýle samsung ?
RoPo (6061)|10.2.2015 15:20
[QUOTE=portak;507779]dražší než aktivní brýle samsung[/QUOTE]

Panasonic má jinou bytelnější konstrukci. Samsung brýle mají baterii CR2025 a Panasonic mají akumulátor s dobíjením. I když Panasonic má model i na baterie.
markus78 (7)|11.2.2015 10:38
Vyzkoušel jsem brýle Samsung SSG-P5100 a musel jsem je vrátit:
-Nepříjemné blikání (nebude to brýlemi, vidím blikat plazmu a kdysi jsem viděl blikat i CRT monitor na 60Hz) a následná únava očí
-Spousta rozdvojených hran (duchů), zkoušel jsem ladění 3D, které je v TV a když jsem to nastavil na -3, duchy zmizely, ale stačila změna scény a bylo to tam zase, musel bych to každou chvíli měnit

Takže buď byly vadné brýle, nebo to je záměrně nekompatibilní a nebo to prostě funguje špatně samo o sobě. Originál brýle Panasonic nehodlám kupovat, je to drahé a bez 3D se obejdu.

TV je Panasonic 48 AS640
raul_7 (15)|11.2.2015 12:48
[QUOTE=markus78;507888]Vyzkoušel jsem brýle Samsung SSG-P5100 a musel jsem je vrátit:
-Nepříjemné blikání (nebude to brýlemi, vidím blikat plazmu a kdysi jsem viděl blikat i CRT monitor na 60Hz) a následná únava očí
-Spousta rozdvojených hran (duchů), zkoušel jsem ladění 3D, které je v TV a když jsem to nastavil na -3, duchy zmizely, ale stačila změna scény a bylo to tam zase, musel bych to každou chvíli měnit

Takže buď byly vadné brýle, nebo to je záměrně nekompatibilní a nebo to prostě funguje špatně samo o sobě. Originál brýle Panasonic nehodlám kupovat, je to drahé a bez 3D se obejdu.[/QUOTE]



Skus napisat aj na akom TV si to skusal...
Tie samsungy by mali ist ako sa spominalo na AS640
jimmys (49)|11.2.2015 13:55
Vyse popisuju to same, 5100 + AS640 no go...
raul_7 (15)|11.2.2015 19:09
Chlapci taka dost jednoducha resp aso blba otazka :D
Ako sa nastavuju programy manualne na as640tke?
Skusal som to a nejako som neprisiel na to...
KamilZ (10277)|11.2.2015 19:16
[QUOTE=raul_7;507962]Ako sa nastavuju programy manualne[/QUOTE]No, ještě by jsi mohl napsat, co si představuješ pod tím pojmem představuješ.
kykloop (25)|11.2.2015 19:29
přesně tak... brýle samsung 5100 (zkoušel jsem troje různé) + AS640 a obraz je často zdvojený... u některých filmů více, u některých méně... ale dlouhodobě to je nepoužítelné... Nemá někdo vyzkoušený jiný model brýlí, které jsou OK? Samozřejmě nemyslím Panáky za 1800,-
raul_7 (15)|11.2.2015 20:13
[QUOTE=KamilZ;507964]No, ještě by jsi mohl napsat, co si představuješ pod tím pojmem představuješ.[/QUOTE]

napr tv mi nenasla 4programy ktore by som mal mat cez dvb-t...
skusal som to teda cez rucne a tam sa mi da menit iba tam hore ze kanal ak si dobre pamatam... potom sa tam da stlacit ok a pise ze hlada ale tak nevie mi to nic najst.. a neviem ci to dobre robim :/
RoPo (6061)|11.2.2015 20:22
[QUOTE=kykloop;507967]přesně tak... brýle samsung 5100 (zkoušel jsem troje různé) + AS640 a obraz je často zdvojený... u některých filmů více, u některých méně... ale dlouhodobě to je nepoužítelné... Nemá někdo vyzkoušený jiný model brýlí, které jsou OK? Samozřejmě nemyslím Panáky za 1800,-[/QUOTE]

Zkousel jsem 4100 na nekolika filmech a zdvojeni jsem nepozoroval. Ani par lidi co se pres tyto bryle na 3D divalo a jsou spokojeni a 3D na teto TV s temito brylemi. Na 3D koukaji z BD disku.
Poduch (28)|12.2.2015 07:48
Dobrý den,
Ahoj,

tak jsem si pořídil 55AS640 a jsem zatím nadmíru spokojen, vyměnil jsem za plazmu Panasonic z roku 2007 37" a zatím je to paráda !
Hlavně fullHD mkv a Xbox360 to jsou mňamky :)
Frix (14)|15.2.2015 23:49
Zdravím,
mám 48AS640 a mám s ní jeden problém, který mě dost irituje. Při přehrávání přes USB z flashky jsou titulky pokaždé cca o sekundu dříve než by měly být. Zkoušel jsem i jiný flashky, ale pořád je to to stejné. A v Panasonicu bohužel nejde titulky posunout jako u jiných TV. Netušíte, v čem je problém? Jestli mám třeba nějaký vadný kus? Dostatečný důvod na reklamaci by to asi nebyl, že?

Na to, že se pokaždé musí titulky zapínat a nastavit kódování, jsem si už nějak zvykl. Ale to jsem před koupí věděl. Tohle je ale ještě víc otravný. Už jsem si dokonce stáhnul na PC jeden prográmek, kterým titulky vždy o sekundu posunu dozadu.

Díky
Marek3191 (38)|18.2.2015 10:06
[QUOTE=Frix;508327]Při přehrávání přes USB z flashky jsou titulky pokaždé cca o sekundu dříve než by měly být[/QUOTE]

Taky jsem si toho všiml a dost mě to štve. Zrovna jsem se chtěl zeptat jestli někdo neví co s tím. Posunout titulky v prográmku na PC sice jde, ale pak zase nebudou sedět když to pustím jinde. Tzn. budu muset mít více verzí titulků. Nebo předpokládám že by mělo jít přidat titulky přímo do mkv, tam se doufám předbíhat nebudou (ještě jsem nezkoušel). Nebo prostě přikoupit nějaký přehrávač/MMC (vyřeší se tím i velikost titulků, zobrazení adreářové struktury atd.)
Rendy (15)|19.2.2015 22:40
Nějak se nemůžu rozhodnout mezi AS640(VA) a AS650(IPS) i po přečtení celé diskuse.

Co jsem tak pochopil, tak ta 640ka je na tom obrazově lépe, ale trochu mě mrzí, alespon dle popisů, že u ní chybí funkce TV Anywhere.. je tomu skutečně tak? A je to vůbec použitelné? Občas by se hodil stream TV třeba na PC v jiné místnosti.
Další, co bych si chtěl potvrdit a co by měli mít oba modely stejné, zda na sluchátkovém výstupu je možná regulace hlasitosti ovladačem a zde je možné přitom potlačit zvuk interních repro (připojení na zesilovač bez DO a digitálního vstupu).

Jinak, kdyby mi někdo pomohl v rozhodování, budu rád. Moje používání: Internetové archivy ČT1, Stream, případně Prima play. Sem tam nějaký film stažený z internetu (skrze DLNA). Využití funkce bezdrátového přenosu obrazu telefonu/PC. Internetový prohlížeč (youtube, atd)

Poslední, co by mne zajímalo, zda se nevyplatí počkat na nové modely pro letošní rok s novým systémem.
raul_7 (15)|20.2.2015 11:29
Ja mám 640tku tak ti skúsim aspoň na ničo odpovedať. (obraz medzi 640 a 650 neviem posudit tu druhu som nevidel:)
Prima Play používam - v tv je priamo aplikacia na to - ide to vyborne
CT1 som osobne neskusal ale mam pocit ze tam je ta moznost... plus us tam tn.cz alebo tak nejak plus dalsie
DLNA mne funguje - robil som to podla navodu par stran dozadu. Pri filmoch ktore maju cca 20GB mi to nacitava castejsie ale pri mensich velkostiach to stiha pekne - taham to z notasu cez wifi tak neviem ci to je tym alebo to robi aj cez kabel.
Bezdratovay prenos - co som skusal na original panasonic aplikacii pre android tak to islo pekne. Aj z mobilu na TV (konecne to ide ako v tym promo videach ze potiahnes napr obr na tv a funguje to). Z tv do mobilu stream tv stanic ide tiez v pohode - mensie oneskorenie ale tam je.
Internetovy prehliadac ide celkom dobre, youtube ide vyborne - az na to ze aj tam zas natrepali reklamy...
Inak je tv super. Jedine co mne prekaza je slabe 3D, cakal som trosku viac.
Najviac ma ale mrzi ze som nezobral 55 ale "iba" 48cku.
A cisa oplati cakat na nove modely tak ja s tym nemam moc skusenosti skor som na mobily ale isto aj tu plati zakon ze bude predrazene. Myslim ze aj ta 48 napr ma stala 530 ale na zaciatku musela stat aspon 800 - to je moj odhad neviem kolko stala naozaj :)
Snad som ti pomohol
tdlmarek (1566)|20.2.2015 12:40
[QUOTE=Rendy;508579]Poslední, co by mne zajímalo, zda se nevyplatí počkat na nové modely pro letošní rok s novým systémem. [/QUOTE]
U běžného uživatele asi ne, ten by naopak měl využít toho, že se modely 2014 nyní vyprodávají za velice sympatické ceny, které už o moc níž nepůjdou (kromě různých speciálních akcí a definitivních výprodejů posledních kusů).

U zájemců o nové modely je to zhruba takto - za pár týdnů by měly být známy jejich základní hardwarové parametry, které mohou naznačit, zda mě nové modely mají čím zaujmout, a nebo je rozumnější sáhnout po ověřeném modelu 2014. V prvním případě pak následuje dalších pár měsíců čekání, než se TV dostanou na pulty obchodů a budou známy první recenze a zkušenosti uživatelů, které potvrdí/vyvrátí předběžné domněnky a více napoví o softwaru a funkcích. Zde je už skutečně poslední možnost ještě sáhnout po starém modelu, a nebo naopak být jeden z prvních majitelů nového. Ovšem s vědomím toho, že zaplatím o několik tisíc více, než jen o pár týdnů později, a stávám se dobrovolným pokusným králíkem na případné skryté neduhy TV. No a ti nejvytrvalejší pak mohou čekat ještě o několik týdnů/měsíců déle na jednotlivé vlny zlevňování a ucelenější poznatky od rychlejších uživatelů.
Rendy (15)|20.2.2015 15:32
Diky kluci,
Tyto vase odpovedi me presvedcili, ze pujdu do te 640ky. Kdyby mohl jeste nekdo overit to ovladani hlasitosti, budu rad, to na krame nevyzkousim.
Frix (14)|20.2.2015 19:36
[QUOTE=Rendy;508608]Kdyby mohl jeste nekdo overit to ovladani hlasitosti, budu rad, to na krame nevyzkousim. [/QUOTE]

Ano, jde to. Mám vyzkoušené, že jde ovladačam regulovat hlasitost při připojení sluchátek do TV. A stejně tak lze potlačit interní repro. V nastavení si vybereš jestli má zvuk jít přes interní repro nebo sluchátkový zvuk - při připojení repro do sluch. vstupu se to automaticky nepřepne.
Kyuubi (16)|22.2.2015 21:23
Ahoj lidi,

Mam velky dilema ve vyberu 55" tv, ktery sem zuzil na Samsung UE55H6200 nebo Panasonic TX-55AS640.

Zatim sem naklonenej spis Panasonicu, protoze ma podle recenzi asi o neco lepsi obraz, Direct Led a pravdepodobne lepsi konektivitu. Co me ale hodne zajima je jak je to s pripojenim pres HDMI k PC. A s tim souvisi moje dotazy:

1) Da se Panasonic normalne propojit pres HDMI s PC a fungovat jako monitor?
Cetl sem nejakz recenze na Alze a Heurece kde si na to lidi stezujou, ze to nejde a dneska sem byl v Alze si ji prohlidnout a prodavac mi rikal to samy, ze jim je lidi hodne vracej. Nekdo mi tu vsak rikal, ze to je problem spis u uzivatelu, tak bych rad vedel kde je pravda, protoze to je pro me stezejni udaj pro rozhodovani.

2) V pripade, ze to funguje, da se normalne prehravat z PC a tim by odpadlo i omezeni nekterych kodeku?

3) Kterou z nich by ste mi doporucili spis?

Moje hlavni pozadavky jsou kvalitni peknej obraz s relativne slusnou uniformitou a aby TV fungovala i jako monitor. Budu koukat hlavne na filmy a sport, ale chtel bych mit moznost na tom hrat i hry z PC.

Diky moc za pripadny odpovedi.
tdlmarek (1566)|23.2.2015 02:17
[QUOTE=Kyuubi;508753]Cetl sem nejakz recenze na Alze a Heurece kde si na to lidi stezujou, ze to nejde a dneska sem byl v Alze si ji prohlidnout a prodavac mi rikal to samy, ze jim je lidi hodne vracej. Nekdo mi tu vsak rikal, ze to je problem spis u uzivatelu, tak bych rad vedel kde je pravda, protoze to je pro me stezejni udaj pro rozhodovani.[/QUOTE]
Bláboly. Připojit normálně jde, není s tím žádný problém. Naopak, díky relativně nové funkci 1080p Pure Direct je nastavení jednodušší než kdy dřív.

Když si projedeš zdejší uživatele, tak každý kdo má v podpisu nějaké HTPC využívá TV právě tímto způsobem - tedy tvoje úvaha s multimédii je správná.

Čistě po stránce obrazu je ten model se Samsungem objektivně srovnatelný. Ozvalo se tu několik uživatelů naživo porovnávající obě, někteří více chválili Panasonic, jiní Samsung. Obrazovka Pana je asi o něco matnější, ale kvůli tomu ztrácí na Sama v ostrosti a výraznosti obrazu. Další konkrétní postřehy hledej hlouběji v těchto vláknech.
Raelag (4)|23.2.2015 10:27
S tim pripojenim TV a PC jsem mel chvili take problemy. Je tam totiz defautlne nastavene prevzorkovani a to potom u u televiznich kanalu dela z materialu 4:3 nejaky dopocteny 16:9. Proto mi televize ve full hd pri signalu z PC obraz roztahla tak, ze mi chybel kus obrazu na kazde strane. Kdyz se zmensilo rozliseni, tak to chodilo spravne.. ale po vypnuti toho prevzorkovani chodi vse uz naprosto korektne i na full hd.

Ja bych se chtel take zeptat na jednu otazku. Konkretne na mensi ovladac s touchpadem, zda nekdo vi, jak s nim prepinat vstupy. Z hdmi na tv se poneku kostrbate dostanu pres smart funkce do televizniho programu a ten mi prepne vstup na tv, ale nevim, jak se prepnout z tv do hdmi. Dik za radu
tesla15 (505)|23.2.2015 13:10
tdlmarek

Před třemi roky jsem porovnával Samsung / Panasonic. Samsung se jevil skutečně ostřejší, při bližším ohledání jsem z pravé strany obrázku - písmen viděl mírné kontury. Prakticky se toto jevilo z pozorovací co by ostřejší obraz Vysvětlením pro mne bylo: okonturování pímen z pravé strany způsobí líbivé zviditelnění. Z levé strany pravý opak.
Kyuubi (16)|23.2.2015 15:10
[QUOTE=tdlmarek;508764]Ozvalo se tu několik uživatelů naživo porovnávající obě, někteří více chválili Panasonic, jiní Samsung. Obrazovka Pana je asi o něco matnější, ale kvůli tomu ztrácí na Sama v ostrosti a výraznosti obrazu. Další konkrétní postřehy hledej hlouběji v těchto vláknech.[/QUOTE]

A sem zase na zacatku, uz z toho zacinam byt zoufalej :)
johnnycage23 (15)|25.2.2015 11:29
Ahojte,

ako je to s podporou klavesnice a touchpadu v spojitosti s Pan AS640E? Vacsinou co som cital, kazdy odporucal Logitech Wireless Touch Keyboard K400.

1. Funguje pri Logitech K400 iba klavesnica, alebo aj touchpad?
2. Ma niekto moznost vyskusat klavesnicu Microsoft All-in-One Media Keyboard (ci funguje aj klavesnica, aj touchpad)?. Zda sa mi privetivejsia a neposobi tak "plastovo".

Obidve klavesnice by mali fungovat na rovnakom principe HID.

Diky.
Raelag (4)|25.2.2015 20:02
Mam K400 a funguje klavesnice i touchpad, ale mnohem lepsi je pripojit PC a do nej tuto klavesnici a ji pak ovladat pc z gauce na TV. Pocitac s timto "velkym" monitorem je mnohem lepsi, nez vsechny smart funkce ;)

Akorat mi jeste nikdo neodpovedel na mou otazku ohledne toho mensiho dodavaneho ovladace k TV..
johnnycage23 (15)|25.2.2015 23:21
Jedina moznost, ako na malom dialkovom ovladaci prepnut vstup je pomocou hlasoveho prikazu "change input", vtedy sa ti zobrazi menu so vstupmi a touchpadom si prepnes vstup ktory potrebujes.
thomas4492 (13)|2.3.2015 16:48
Ahojte zvládne panasonic 48as640e prehrávat cez usb aj formát : BDAV (Blu-ray Video) ? dakujem.
High_lander (1)|2.3.2015 19:20
Zdravim,

pokousim se poladit TX-40AS640E a menu s 3D nastavenim mam cele neaktivni (vysedle), parametry nelze editovat. Delam neco spatne ja nebo televize? :)
Prosel jsem tu cele tema, ale o tomto zadna zminka.
Dik za radu.
RoPo (6061)|2.3.2015 19:51
To se ti zpristupni az privedes do TV korektni 3D obraz.
sklima (14)|2.3.2015 20:24
Zdravím, mám nutkání svou postarší plazmu Panasonic TH-42PX80E odvézt na chalupu a místo ní si pořídit např. Panasonic TX-48AS640E. Láká mě větší úhlopříčka a nižší spotřeba (moderní fce jsou také výhodou). Mám to ale hlavně na sledování televize (UPC DVB-C) asi ze 3m. A otázka zní: jak obrazově, polepším si? Nedělal jste někdo podobnou výměnu?
ladinek123456 (81)|3.3.2015 10:24
Ahoj také jsem před vánocemi řešitel to samé ,42"panas panasonic se zdál už malý tak jsem vzal UE55HH7000 a nelituji, mužů říct, že jsem měl vzít aspoň 65 " ale ta bohužel u nás není nebo se ani ne dělá. Co se tyče obrazu tak super vzdálenost od TV 2.80m. Píšeš, že to sleduješ ze 3 m no ta 48"
bude asi málo. Přeji štěstí při výběru.
sklima (14)|4.3.2015 09:57
Díky za názor, jako optimální mám velikost 50", to už jsem si vyzkoušel. Jen mám obavy z obrazu např. při sledování fotbalu (byť jen příležitostně). Tvá 7 řada už je u mě trochu přes limit, proto jsem se ptal na tu 48AS640E.
ladinek123456 (81)|4.3.2015 11:21
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30346-testovaci-videa-pro-vyber-tv
Ahoj tady stáhni nějake video na flešku a do obchodu a skoušet přímo na tobě preferovaného TV, ať se podaří. Přeji ostrý obraz a čistý zvuk.
sabai (16)|4.3.2015 17:44
Dobrý den, umějí modely AS6X0 passthrough 5.1 zvuku Dolby Digital pres optický kabel?
Zdroj signálu bude zapojen přes HDMI do TV. Z TV pak povede optický kabel do receiveru. Poleze z optiky z TV do receiveru DD 5.1 a ne 2.0?
Zdroj signálu má jen HDMI, ale receiver ho bohužel nemá (má jen SPDIF). Děkuji.
tdlmarek (1566)|4.3.2015 19:23
Obávám se, že tuhle funkcionalitu nenajdeš u žádné ze současných TV. Ten dotaz se tu opakuje poměrně pravidelně, už jsme tu měli i vlákno ptající se obecně "která TV dokáže bitstream passthrough z HDMI na S/PDIF" a navzdory domácímu testování řady uživatelů jsme žádný vyhovující model neobjevili. Bez ohledu na značku, TV většinou nemá problém poslat bitstream z "vlastních" zdrojů (televizní vysílání, přehrávání z USB/DLNA, ...), ale odmítá to otočit na výstup z HDMI vstupu.

Pro úplnost jsem to teď na AS640 otestoval a žádné překvapení se nekoná, nejde to.

Pokud nelze optický kabel připojit do AVR přímo ze zdroje, situace by měla jít řešit pomocí tzv. HDMI extractoru.