Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2014 - AX800, AS800, AS7X0, AS6X0, AS5X0, A400

vivid.sk (11472)|4.3.2015 20:27
[QUOTE=tdlmarek;509411] tuhle funkcionalitu nenajdeš u žádné ze současných TV.[/QUOTE]
Len pre kompletnost doplnim odpoved od Mareka: ide to s rootnutym Samsungom (rady E/F/H). Viac tu. Je vsak nutna znalost problematiky (ako na root, skusenosti s linuxom)
sabai (16)|4.3.2015 23:46
Díky oběma. Tušil jsem, že to nebude tak snadné :-)
Kyuubi (16)|6.3.2015 09:27
Cau Vsem,

Tak sem po dlouhym vahani vcera koupil Panasonic TX-55AS640E a zatim sem spokojenej. Nemel sem jeste moznost si s tim moc hrat, ale zkousel sem ji hned pripojit jako HTPC a mam k tomu par (noob) dotazu.

1) Nejdriv sem to vubec nemoh zprovoznit, ale nakonec to slo celkem vpohode, akorat nevim jak nastavit, aby ten obraz mel korektni rozlozeni. Musim tohle nastavit nekde v TV nebo na PC v ovladacich karty?

2) Co me ale zarazilo hlavne je kdyz sem zkousel svuj stavajici monitor, kterej mam zapojenej pres DVI ke karte pripojit pres HDMI a zobrazuje se to nejak uplne divne, neodpovida to rozlozeni monitoru vubec a rozliseni vypada taky jako nizky, i kdyz to ukazuje 1920 x 1080.

Muzete mi poradit co delam spatne? Doted sem pouzival DVI a asi budu i nadale, protoze mam na karte jen jeden slot pro HDMI stejne, ale zajimalo by me to :)

Pouzivam ATI Radeon HD 7870 - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Diky.
RoPo (6061)|6.3.2015 12:20
[QUOTE=Kyuubi;509540]aby ten obraz mel korektni rozlozeni.[/QUOTE]

Nevím co tím máš na mysli. Zkus sem poslat fotku, taj to u tebe vypadá.
Kyuubi (16)|6.3.2015 13:26
Okay, vecer si s tim zkusim jeste pohrat a kdytak poslu fotku.

Add 1) Kazdopadne sem tim myslel to, ze kdyz mam na TV win desktop, tak je to vetsi o kousek na vysku a sirku na kazdy strane, takze kdyz chci treba klinkout na nabidku start - tak musim najet mysi "mimo obrazovku" tam kde vim, ze bude. Pravdepodobne ale asi jen nemam nastaveny spravne pomery stran nebo neco takovyho.

Add 2) Co se tyce toho monitoru, tam mam presne opacnej problem, pres HDMI je desktop jakoby v okne a kolem je nevyuzita cerna plocha monitoru. Rozsliseni Full HD, ale vypada to tak spis jako 800 x 600 treba.
vivid.sk (11472)|6.3.2015 13:29
Kyuubi> vsetko nastavis v catalystoch, ide o nejaku formu zoomu, prebehni vsetky polozky, urcite to vyriesis. Takisto si skontroluj, ze na TV mas overscan = OFF.
RoPo (6061)|6.3.2015 17:38
Ad 1) mozne reseni ti napsal vivid. Je to znamy stav tzv. overscan. Jednoduse receno pouziva se z duvodu orezani ridicich rusicich radku, ktere se mohou vyskytovat na prvnich ci poslednich radcich obrazu. Podivej se na nastaveni v TV zda mas zapnuty pixelmapping (nebo podobne. Ted si nevzpomenu jak se tato fce u tohoto modelu TV jmenuje)

Ad 2) Nemas pripojene oba vystupy z PC a misto rozsireni plochy mas nastavene duplikovani plochy? Zkontroluj si v PC nastavene rozliseni pro kazdy pripojeny monior.
tdlmarek (1566)|6.3.2015 17:42
Tradiční řešení s overscanem (v české menu označené jako 16:9 Převzorkování) fungovat bude, u AS640 je ale dostupná i novější volba "1080p Pure Direct", která by po zapnutí měla zajistit korektní zobrazení 1080p zdroje bez jakéhokoliv dalšího ladění.
Raelag (4)|6.3.2015 18:28
Mam dotaz ohledne nastaveni 3D. Kdyz na full screen zapnu 3D, tak nemam nikde moznost nastavit format prehravani. U starsich 3D TV, ktere jsem zkousel byla moznost vybrat format SBD nebo ToB. Kdyz jsem napriklad otevrel 3d video v jakemkoli prehravaci, v SBS, tak se ze "dvou filmu vedle sebe" prepnula tv do zobrazeni, kde byly oba kanaly pres sebe. Ale tady se mi to zatim nepodarilo rozchodit. Nevite o tom nekdo neco?
raul_7 (15)|6.3.2015 19:26
Ahojte. Dnes sa mi aktualizoval TV - 640tka. Neviete čo bolo obsahom updatu? Díky :)
Raelag (4)|7.3.2015 10:39
Tak uz jsem na to prepinani nakonec prisel, manual pomohl :D Kazdopadne pouzivam ty bryle Samsung SSG-P51002 a funguji v pohode (mam 48as640). Testoval jsem to na tomto videu:



a vse bylo v poradku. Ghosting se obcas objevoval, ale pokud se vylozene nesoustredim na kazdy snimek a nehledam to v nem, tak to je OK. Take jsem zkusil druhej dil Captaina Ameriky a Strazce Galaxie a oboje bylo super. Rezim konverze do 3D jsem zatim nezkousel, ale tam to bude s duchy vyrazne horsi, coz je logicke, protoze TV nema cas litat po place a nastavovat kamery pro kazdou scenu :D :D

Ale v soucasnosti si ty bryle asi necham, protze za 380/ks je to paradni cena a 3D filmy jsou super. Jedine, co jeste musim vymakat je pripojeni titulku.. ;)

EDIT: Tak musim rict, ze u nekterych filmu je ten crosstalk tak velkej, ze se naopak sledovat nedaji.. Nevim, jestli to je problem synchonizace TV a bryli, kterou by mohla resit nejaka aktualizace a nebo to je zavaznejsi problem. Kazdopadne ted naopak premyslim, ze ty bryle vratim.. A nemyslim si, ze by to s originalnima panasonicama bylo lepsi..
Kyuubi (16)|8.3.2015 22:15
Tak uz sem mel moznost si s tim chvilku pohrat a ta TV je vazne super, stacilo zapnout 1080p pure direct.

Ted mam ale dalsi problem a to s nastavenim refresh rate. Zatim vsechno se prehrava v 50 Hz a nevim jak nastavit aby to slo ve 100/120. V Catalystech na pocitaci muzu nastavit 60 Hz, ale potom zase to aspect ratio neodpovida i kdyz mam overscan off a 1080p pure direct zaplej.

Nevite co delam spatne? Nebo to zalezi pouze na vstupu? Testoval sem to na 1080p videich od YIFY, prece jenom je to porad jen rip, tak nevim jak dobrej.

Diky.
tdlmarek (1566)|8.3.2015 22:58
Neplést informaci o vstupním signálu (zobrazuje se vlevo nahoře zároveň s 1080p apod.) a skutečnou frekvenci panelu. TV vždy přepne panel na nejvyšší možný násobek vstupní frekvence, takže nikde nic nastavovat není potřeba.

Hodí se ale zajistit, aby se signál posílal na stejné frekvenci, jako má zdrojové video. Takže v případě běžného filmu je v Catalystech naopak třeba zvolit 23.976 Hz, případně 23p - na TV se pak zobrazí vstup 1080p/24Hz. Slušné přehrávače (MPC-HC, XBMC, ...) to umí měnit automaticky při spuštění souboru, aby člověk pořád nemusel přepínat ručně.
Kyuubi (16)|9.3.2015 11:02
Diky za tipy Marku, takze pokud to chapu dobre se nemusim vubec bat toho cisla u vstupniho signalu. Da se to nekde zjistit kolik to bezi doopravdy?

Pak se chci jeste zeptat proc kdyz nastavim 60 Hz v catalystech, tak to aspect ratio zase neodpovida a neni to full screen? Hral sem si s 1080p Pure Direct a Overscanem a zadna kombinace nepomohla. Respektive by mi asi stacilo najit nejakou moznost, jak pri variante duplikovat monitory nastavit pro kazdej y nich jinej, co nejvyssi, refresh rate.
tdlmarek (1566)|9.3.2015 12:01
Ověřit se to dá jedině měřením. Není to ale něco, co by tě mělo trápit - TV vždy pojede na maximum, není možné to mít nastavené nějak "špatně".

Proč ti nefunguje korektní zobrazení při 60 Hz netuším. Pokud 1080p Pure Direct nedává požadované výsledky, tradiční postup je vypnout Overscan a v nastavení grafické karty poladit tzv. scaling, aby se obraz vyplnil až do rohů. Viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33132-propojeni-pc-s-tv-displayport-nejde-zvuk-maly-obraz#post426258

S laděním Windows a klonováním obrazovky neporadím - tam může být spousta podivných problémů i v závislosti na typu a ovladačích grafické karty. Nikdy jsem tohle moc nezkoumal, vždy mi přišlo jednodušší mít TV jako jediný aktivní displej.
Kyuubi (16)|9.3.2015 14:21
Okay diky moc, neni to az tak zasadni problem, protoze to muzu vzdycky manualne zmenit pro aktualni potrebu a nebo to nastavit pro kazdej zvlast kdyz budu mit rozsireny zobrazeni, jen me to zajimalo. Diky moc za vsechny rady, jinak sem vazne spokojenej.
thomas4492 (13)|9.3.2015 16:26
Ahoj čo sa týka toho prepojenia pc teda konkretne notebooku s tv 48 as640e stačí to len prepojit cez hdmi a malo by to bežat, prípadne treba aj niečo nastavovat,´? mám win 8.1 dakujem
KamilZ (10277)|9.3.2015 16:29
Kyuubi (16)|11.3.2015 15:51
Tak uz sem ten problem vyresil, bylo to pouze moji nepozornosti. V Catalystech je moznost procentuelniho pokryti, staci s tim hnout a uz je to vpohode i na 60 Hz.

[QUOTE=thomas4492;509790]Ahoj čo sa týka toho prepojenia pc teda konkretne notebooku s tv 48 as640e stačí to len prepojit cez hdmi a malo by to bežat, prípadne treba aj niečo nastavovat,´? mám win 8.1 dakujem[/QUOTE]

Presne tak, staci jen propojit a vybrat v TV + nastavit 1080p Pure Direct a pripadne ovladace karty zbytek. Zadny slozity nastavovani to neni.
thomas4492 (13)|12.3.2015 14:13
Ano ano všetko išlo super ako malo hned normálne na 60 hz, Len som sa pohral trošku z nastavením na true cinema, ten normal je otras...
thomas4492 (13)|12.3.2015 17:13
Ešte som sa chcel opýtat ked zmením HDMI Content Type - HDMI1: na Off a HDMI RGB Range- HDMI1: na Full. Tak obraz celkovo dostane až mliečny nádych do biela. Síce sa obraz zlepší hlavne v tmavých scénach... Máte to tak nastavené aj pri TV vysielaní? ako máte nastavenú čiernu vy?
vivid.sk (11472)|12.3.2015 18:06
[QUOTE=thomas4492;510018]ako máte nastavenú čiernu vy? [/QUOTE]
To sa nenastavuje podla toho, ako ti niekto poradi v diskusii, ale podla toho, aky typ zdroja signalu mas pripojeny z TV:

- Pokial ti zdroj posiela von cely rozsah (0-255), tak treba nastavit HDMI - FULL (obvykle PC, takto treba nastavit nasledne aj SW/GPU drivre)
- Pokial ti zdroj posiela von rozsah 16-235 (limited), tak treba nastavenie zmenit (obvykle BD player, STB, pripadne iny zdroj tohto rozsahu, ak je takto nastaveny)
thomas4492 (13)|12.3.2015 18:43
tak k tv mám pripojení satelitní príjmač AB CryptoBox 600HD a vnej kartu skylink a mám to nastavené na full. Čiže k tomu satelitu stačí RGB na normal namiesto full? a hdmi 1: na automatic namiesto off?
ked mám pripojené pc mám to nastavené tiež tak isto na full. Prípadne ako zistím ten rozsah?
Marek3191 (38)|16.3.2015 11:50
Cau,
měl bych dotaz ohledně internetového prohlížeče na as640e. Pro správné zobrazení to chtělo instalovat nějaký plugin (tuším Silverlight). Nezkoušel někdo jestli se plugin opravdu nainstaluje a funguje? Já jsem neměl odvahu abych tím něco jiného nerozbil. A jak ho případně zase odinstaluju, kdyby to nefungovalo? Předpokládám že tv bude mít nějakou svoji interní pamět kam to instaluje a nerad bych ji zaplnil nějakými nesmysly aby mi pak ostatní aplikace běhaly pomaleji nebo vůbec.
KamilZ (10277)|16.3.2015 11:59
Sice naznám možnosti 640, ale pochybuji, že tam Silverlight nainstaluješ, to byla předpokládám jen hláška webu bez ohledu na TV.
RoPo (6061)|16.3.2015 12:00
Silverlight je již nepodporovaná technologie Maicrosoftu (i když se stále používá) pro aktivní obsah a stremování. Pro TV nativní silverlight klient není.

edit: KZ byl rychlejší.
Marek3191 (38)|16.3.2015 16:58
[QUOTE=KamilZ;510225]to byla předpokládám jen hláška webu bez ohledu na TV[/QUOTE]

No jasně, najela mi stránka a chtělo to instalovat ten plugin, ale raději jsem to zavřel. Jen mě zajímalo co by se stalo kdybych to nechal instalovat.
vivid.sk (11472)|16.3.2015 17:00
Nič :)
RoPo (6061)|16.3.2015 19:25
[QUOTE=Marek3191;510244]Jen mě zajímalo co by se stalo kdybych to nechal instalovat. [/QUOTE]

Neinstalovalo by se nic. Přečti si co jsem psal dříve :-R

[QUOTE=RoPo;510226]Pro TV nativní silverlight klient není.[/QUOTE]
mara00 (8)|16.3.2015 21:13
zdravim,premyslim o as640 neb as650 ....mel bych dve otazky
jake neorigo bryle jde pouzit na as640
je mozne zobrazit nejak jednoduse obraz toho co delam napriklad na notebooku? kdyz budou obe zarizeni na stejne wifi ...je k tomu nejaka aplikace nebo ..
diky
RoPo (6061)|16.3.2015 21:27
Mara00: napr. SSG-4100GB (ty jsem pouzil, jinak je pouzivam k plazme 65ST50) nebo SSG-5100GB. V baleni po 2ks je oznaceni SSG-P41002 nebo SSG-P51002
KamilZ (10277)|16.3.2015 21:37
[QUOTE=mara00;510267].je k tomu nejaka aplikace nebo ..[/QUOTE]
TV má Miracast, takže jestli má Tvůj notebook podporu (nebo WiDi), tak ano. Pak je třeba Chromecast apod.
mara00 (8)|17.3.2015 10:22
aha,takze proste nejde jen jednoduse zobrazit na tv obrazovku pocitace kdyz jsou na stejne wifi ....a ktera TV to umi ? Samsung 6200 a nebo philips nebo LG lb650
KamilZ (10277)|17.3.2015 11:54
thomas4492 (13)|17.3.2015 11:59
Zdravím može byt táto klávesnica : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a tento kabel : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] k panáku 48as640e dakujem.
GOTBOJO (7)|17.3.2015 12:30
Zdravím, přibližně dva měsíce vlastním tx-48as640e, s telkou jsem spokojen, v režimu true cinema jsou hd filmy fakt super. Je ale fakt, že tento režim má jakousi clonu, která třeba u dokumentů o přírodě jakoby zatemňuje detaily objektů.
Už to v tomto vláknu bylo několikrát řečeno, například při porovnání se Samsung 6200 lidé psali o tom, že Samsung působí více ostře. Já osobně jsem na dokumenty o přírodě vyzkoušel uživatelský režim a přišel mi vhodnější. Prosím, o vaše názory a postřehy, mám pořád dojem, že by to mohlo být ještě o chlup lepší. Prosím i o názory těch, kteří na této telce sledují sport.
Předem díky!
RoPo (6061)|17.3.2015 13:26
Jestli myslíš clonu nebo-li závoj může dělat pozorovací úhel nebo také nastavný vysoký jas panelu. Obdobu jsem u této TV pozoroval při pozorování mírně zvrchu či ze strany. Je to dáno typem panelu. Spíše si myslím, že toto bude nastaveným jasem či podsvícením panelu.
GOTBOJO (7)|17.3.2015 14:42
Obraz mám nastavený takto: https://www.avforums.com/threads/panasonic-as640-tx-48as640-reviewers-recommended-best-settings.1888454/, vím, že to pozorovací úhly ještě jakoby zvýrazní, ale to asi nebude to, o čem mluvím. Zajímá mě, jestli na této telce někdo sleduje dokumenty o přírodě (samozřejmě v HD) nebo sport.
RoPo (6061)|17.3.2015 14:52
Přebíraní nastavení od jinud i kdyby na stejný model TV jsou totálně k ničemu. V uvedeném odkazu je podsvětlení nastavené na 40 celkem dost. Saturace červeného kanálu je také zvýrazněna. Ale jsou to jen moje názory o těchto uvedených číslech.
Nastavoval jsem TV jinak. Je pravda, že však byla o velikosti 55". Dokumenty HD i z přírody jsou s patřičným nastavením v pořádku.
GOTBOJO (7)|17.3.2015 17:01
U mě je problém, že těm jednotlivým položkám příliš nerozumim, tak spíš tak zkouším, co kdo poradí. 40 u podsvícení je celkem dost, ale někde to měli nastavené i více. Uživatelský režim má dokonce 70, plocha je až moc světlá, ale objekt například v dokumentu vystupuje mnohem více. Taky si myslím, že dokumenty v HD jsou v pořádku, ale jestli by to nemohlo být ještě lepší. Jinak děkuju za reakce, nemohl bys mi poslat svoje nastavení?
tdlmarek (1566)|17.3.2015 17:21
Nastavování od oka je vždy docela tápání ve tmě, ale minimálně jas a kontrast lze docela uspokojivě odladit pomocí testovacích obrazových vzorů. Zkus kouknout třeba sem: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/36597-panasonic-2014-ax800-as800-as7x0-as6x0-as5x0-a400#post506317 a pokus se podobným způsobem (tím myslím použitím těch patternů, ne zkopírováním mého nastavení) svoji konfiguraci upravit. Na zkoušku kromě trochy času nic nedáš a třeba budeš s výsledkem spokojen.
GOTBOJO (7)|17.3.2015 17:57
Díky za info, podívám se na to, ale příliš tomu zatím nerozumím. Pamatuješ si na to tdlmarku, jak tady v diskuzi před Vánocemi porovnával "skaut" Panasonic TX-48AS640E a Samsung UE48H6200? Ten psal o tom, jak mu panák přijde pořád méně ostrý než samsung. myslíš, že měl pravdu, že samsung je lepší, že má více detailů, nebo je naopak přeostřený? Které z těch tv podává obraz přirozeněji, nebo je to opravdu pouze subjektivní? Nezkoušeli jste u panáka jiný režim, než true cinema?

Předem díky
tdlmarek (1566)|17.3.2015 18:21
V tom odkazu jsou všechny potřebné instrukce. V podstatě jde o to, že si necháš na TV zobrazit některou z těch video smyček s blikajícími černými obdelníky (jejich názvy jsem tam uvedl) a např. upravuješ kontrast tak, abys jako poslední viděl blikat čtverec číslo X. Obdobně s jasem atd.

Porovnat vedle sebe tyhle modely Panasonicu a Samsungu jsem neměl možnost, takže se k takovému srovnání nemůžu vyjádřit. A i kdyby, tak jak říkáš - je to subjektivní.

Já jsem jen nabídnul možné vysvětlení, že za "měkčím" obrazem Panasonicu by mohl být poměrně silný antireflexivní filtr - mnohem výraznější v porovnání i třeba s jen o dva roky starším Panasonicem ET5 (panel LG). Přínosem je méně odlesků a lepší použitelnost TV když na obrazovku dopadá světlo, negativem může být zmíněné zhoršení ostrosti. I když já osobně teda nevnímám, že by se mi obraz zdál nějak neostrý.

K dokumentům/sportu bohužel nic nemám - na TV pouštím v podstatě jen filmy a seriály z HTPC, a když už výjimečně přepnu na běžné TV vysílání, tak to mám většinou jen jako kulisu k práci.
mara00 (8)|18.3.2015 19:06
Tak As640 je doma....ale jsem zklamanej ...v kazdem rohu je malej neosvicenej flek ...hlavne kdyz je obraz celej bilej a nebo jinak barevnej to jde dost videt ...a celkove obraz je takovej jako kdyz se koukam pre folii ....ale jinak ovladani ,reakce,smart ..super ...no asi vymenim za as650 nebo nevim ...
tdlmarek (1566)|18.3.2015 20:01
Nemyslím si, že zrovna v těchhle bodech by AS650 byla nějak lepší. Spíš naopak, ty nedosvícené rohy jsou mnohonásobně horší právě na modelech s IPS panely od LG.

Člověk by si ale měl položit otázku, zda to, že nějaký podobný nedostatek je schopen najít, skutečně automaticky znamená i to, že mu bude při sledování vadit. Mně třeba ne, protože v místě těch rohů mám většinou černé pásy filmu, a ani v 99% běžných scén u filmového obrazu přes celou obrazovku vidět zkrátka nejsou. Ale nemůžu se vyjádřit např. ke sledování sportu, fanoušci lyžování by nejspíš mohli být trochu rozladěni.

Obraz je v první řadě třeba nastavit, měření ale dokazuje, že barvy jsou v pořádku. Pokud ti však nevyhovuje antireflexivní úprava obrazovky, pravděpodobně by jsi byl spokojenější s provedením od Samsungu. Viz výše.
GOTBOJO (7)|19.3.2015 08:30
Těch fleků jsem si u 640 všiml také, ale není to nijak rušivé ani u sportu jako je hokej nebo lyžování, jen se tam ta tmavší místa občas jakoby mihnou. O té "folii" jsem tu také psal, ale zdá se mi, že je to vlastnost režimu true cinema, u těch dalších mi to nepřijde. Jak jsem psal u sportu a u dokumentů mi tento režim také příliš nevyhovuje.
GOTBOJO (7)|19.3.2015 08:39
Ještě dodám, že naopak na filmy je true cinema super! Zvláště pro ty, kteří přecházejí z plazmových televizí.
Brezka21 (4)|25.3.2015 20:45
Prosím o radu při přehrávání z flash disku videí ve formátu mkv. Pokusím se popsat problém, avšak omluvte začátečnické nedostatky.

Flash mám naformátovanou na exFat, kapacita 32GB, kingstone, ale asi není až tak podstatné.
TV - Panasonic TX-50AS600E

Problém je, že některé mkv formáty lze přehrát a některé ne. U těcht které nejdou se zobrazí jen první vteřina, trochu šumu a pak se zasekne obraz i zvuk a většinou napíše soubor nelze přečíst. Pomocí mediainfo jsem vytáhnul více info o souborech a zde je výsledek. Můj laický pohled říká, že kodek i formát jsou stejné, tedy by měly obě fungovat.

Video které lze přehrát a které nelze přehrát zasílám - screenshot z mediainfo.

Budu velice rád za rady kde by mohl být problém.

Díky
Nelze přehrát.png Lze přehrát.png
RoPo (6061)|25.3.2015 23:29
Problem je v profilu 5.1. Predpokladam, ze s filmem ke ktermu patri prvni obrazek se neprehrava. Kodovany jeste v 10bitovem rozliseni.