Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2014 - AX800, AS800, AS7X0, AS6X0, AS5X0, A400

FreedyIce (3)|26.3.2015 11:57
Dobrý deň

Mám problém pri sledovaní filmov z pc cez wifi sieť(samba) podľa návodu z tohto fórumu, stále mi po cca 30-45 minútach začne načitavať a napíše že sa súbor nedá prehrať. Neviete v čom može byť problém?

TV: AS640, OS: WIN. 8.1
Brezka21 (4)|26.3.2015 12:57
[QUOTE=RoPo;510824]Problem je v profilu 5.1. Predpokladam, ze s filmem ke ktermu patri prvni obrazek se neprehrava. Kodovany jeste v 10bitovem rozliseni.[/QUOTE]

Díky moc, je to přesně jak píšeš, 5.1 nejde. Je nějaká možnost jak z toho udělat 4.1 tak aby to šlo?
RoPo (6061)|26.3.2015 13:05
[QUOTE=Brezka21;510845]Je nějaká možnost jak z toho udělat 4.1 tak aby to šlo? [/QUOTE]

Existují aplikace/utilitky pro změnu profile level v hlavičce MKV (H.264), ale výsledek nemusí být přehratelný v pořádku. Lépe přeenkódovat na 4.1.
Brezka21 (4)|26.3.2015 14:32
[QUOTE=RoPo;510847]Existují aplikace/utilitky pro změnu profile level v hlavičce MKV (H.264), ale výsledek nemusí být přehratelný v pořádku. Lépe přeenkódovat na 4.1.[/QUOTE]

Bylo by prosím nějaké doporučení na appky, které umí změnu profile level v hlavičce a také doporučení na utility k přeenkódování? Ideálně oboje na MAC OS X
RoPo (6061)|26.3.2015 14:54
A google znáš ? :rolleyes:
(např.)
Brezka21 (4)|26.3.2015 15:28
Čekal jsem kdy to přijde :D
Naprosto ideální odpoveěď , taky denně využívám

Díky moc!
marek8953 (135)|27.3.2015 18:14
Nemá niekto popis ako si na TV Panasonic TX 48AS640E nastaviť obraz zobrazovania , v menu v dobrej kvalite .......Ďakujem
marek8953 (135)|28.3.2015 09:56
Ahojte , potrebujem poradiť či mám chybu v Tv alebo v nastavení . Dávam foto pre názornosť , zobrazovanie čiarky na dolnej časti a bočnej pravej časti .Niekedy to zmizne hlavne pri svetlejších scénach ,ale ako stmavne už je to tam .......Ďakujem
2.jpg 3.jpg 1.jpg
KamilZ (10277)|28.3.2015 10:13
Jak máš nastavenu velikost obrazu? Máš to v režimu PC (1:1), nebo standardní Overscan? Jaký zdroj signálu? Pokud je externí, jak je ten nastaven?

PS: Spíš to tipuji na závadu.
Darkness79 (1)|29.3.2015 21:56
TX-48AS640 - zvuk jak z ešusu

Ahoj, dnes jsem si přivezl domů novou TV TX-48AS640. Obraz jsem vyladil tak, že bych ji srovnal s předchozí plazmou od Pana, ale zvuk mě zklamal natolik, že ji možná budu vracet.
Rád bych se proto zeptal majitelů této TV, zda není nějaká vychytávka někde hluboko v nastavení. Případně zda lze TV připojit k nějakému jednoduchému soundbaru tak, aby mě to nestálo ranec a zároveň to fungovalo jako integrované repro.
Prostě aby mi stačil jeden ovladač od TV :)

Předem moc díky za vaše rady.

PS: Domácí kino neuživím, neboť mám malé ratolesti, co musí večer spinkat :)
tdlmarek (1566)|29.3.2015 22:41
Pokud jsi spokojen s obrazem a podařilo se ti chytit bezproblémový kus, tak neblbni a TV si nech. Sehnat TV se slušným obrazem je docela problém, takže je nesmysl si už tak úzký výběr dále omezovat požadavkem na zvuk - obzvlášť, když všechny dnešní placaté TV zní podobně špatně, podle ohlasů je AS640 ještě docela nadprůměrná. Jenomže zatímco s obrazem TV člověk kromě nastavení nehne, tak zvuk jde externím hardwarem vyřešit poměrně snadno.

Pokud chceš používat pouze ovladač od TV, potřebuješ soundbar buď s HDMI a funkcí HDMI-CEC, a nebo takový, který se dokáže naučit reagovat na IR signály DO od televize. První řešení je plnohodnotné, TV potom o externím ozvučení "ví", sama odpojí svoje interní repro, přes HDMI kabel přeposílá pokyny ke změně hlasitosti soundbaru a na obrazovce se zobrazuje informační panel. Druhé je trochu provizorní ale i tak funkční - v menu TV se interní reproduktory jednoduše vypnout a na signály dálkového ovladače tak reaguje přímo soundbar, dojem jenom trochu kazí hláška "Speakers Off" na TV při každém stisku tlačítka změny hlasitosti.

Pro tento způsob použití doporučuji dívat se po soundbarech, které chtějí poskytnout skutečně pouze kvalitnější stereo (případně 3.0 nebo 3.1) zabelené do formátu soundbaru. Většinou totiž převládají modely, které svůj marketing staví na funkcích virutálního prostorového zvuku a snaží se nahradit klasické 5.1/7.1, tam však vlastní podání zvuku v nižších cenových kategoriích za moc nestojí.
RoPo (6061)|29.3.2015 23:45
Koukni treba na Panasonic SC-HTB580
HunterGtNet (148)|4.4.2015 11:08
Zdravím má někdo skusenosti z 55as800e díky
timi.m (8)|8.4.2015 16:41
Dobrý den. Koupil jsem si tv TX-48AS640E. Nedaří se mi zjistit proč tv nechce připojit flash disk.
Mám 4 usb disky. 2x 4gb usb2 formátované na ntfs a 2x usb3 64gb (modrý http://www.kingston.com/en/hyperx/usb)
Jeden naformátovaný na souborový systém ntfs s velikostí alokační jednotky 4000b a jeden na exFAT s velikostí alokační jednotky jednotky 128 Kb.
U všech čtyř disků mi tv napíše na displeji Zjištěno usb zařízení.
V usb zařízeních vidím ale jen jednu malou 4gb a ta jediná je vidět a jde použít v media playeru. Zkoušeno po jedné.
Kromě jedné zapůjčené 64gb usb3 flashky všechny ostatní formátovány jen v linuxu. Ale dnes jsem jí vzal na win7 a naformátoval na exFAT. V návodu je napsáno, že tv podporuje jen FAT16, 32, a exFAT.
Víte prosím někdo v čem mám problém? Už se na to snažím přijít od čtvrtka a nedaří se mi.

Mám dva externí disky.
Seagate FreeAgent, velikost 1TB, velikost 3,5, adaptér do sítě, model ST31000528AS, firmware CC35
Partition Type: HPFS/NTFS (0x07)
Naformátovaný v linuxu. Několik let starý, ale jen několikrát použitý.

a

WD Elements 10B8, velikost 1TB, firmware 1012, velikost 2,5, napájení usb.
Partition type HPFS/NTFS (0x07)
Naformátovaný (asi) z výroby, jen na něm vše smazané.
Disk koupený minulý rok.

TV zase vidí jen WD a neumím zjistit proč.
RoPo (6061)|8.4.2015 18:05
Pouzij NTFS se standardni velikosti alokacni jednotky 4kB (4096b). Ne 4000b. Ja jsem pouzival 32GB flasku naformatovanou ma NTFS pod Win.
timi.m (8)|8.4.2015 18:14
4000 tis jsem napsal proto, že si nepamatoval přesně poslední dvě čísla.
Mám půjčenou jednu Kingston hyperx 64GB formátovanou ve windows na na NTFS s al. jednotkou 4Kb. Myslel jsem si, že to můj USB je špatný.
Jako u všech ostatních mi TV napíše zjištěno USB zařízení. Ale tím to končí.

edit:
Našel jsem doma ještě KingstonDataTraveler 16GB.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Naformátovaná také v linuxu na NTFS.
TV jí vidí a funguje.
Je možné, že by TV nepodporovala 64GB nebo přímo ten [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ?
Mareman (4)|10.4.2015 15:27
Asi před 4 mi roky jsem do obýváku pořizoval základní řadu 42ky od LG s LED podsvícením. Tehdy LED víceméně začínalo, v nabídce bylo pořád většina zářivek. Televize měla mimo luxusního přehrávače multimedií asi jen jediný klad, a to byla nízká spotřeba. Použitý AMVA panel byla opravdu pomsta. Do té doby jsem nevěděl, že lidi mají modrý obličeje, že plná červená je fialová. I kdybych se rozkrájel, nedalo se s tím nic dělat, byť má TV korekce 6ti odstínů atd. O koukání z úhlu se nedalo vůbec mluvit, veškeré barvy se okamžitě vypraly aby zhoršily už tak dost hrozný obraz. Clouding celé pravé části obrazovky a negativa EDGE podsvícení už byla jen třešnička na dortu. Nicméně se mělo jednat o TV "pro rodinu" na běžné koukání, pohádky, občas film......cena tehdy super asi 11500....takže jsem si ji nechal. Měl jsem pozitivní zkušenost s SPVA, CPVA, dokonce i na Premium MVA se dá koukat.......AMVA ovšem opravdu ne. Potom jsem záviděl každému kdo si pořídil televizi s IPS.
Proto jsem teď byl dost na vážkách jestli u další TV vůbec zvažovat něco s VA obrazovkou, nicméně kontrast IPS na noční koukání taky není ideální a černá měnící se z úhlu do šeda a fialova taky ne. Tak jsem si řekl, že zkusím vybrat tedy něco prověřených diskutovaných TV v této cenové relaci. LG jsem po chvíli hledání vyřadil, protože VA nevyrábí (asi) a koupil jednu z nejprodávanějších TV ve 40ti palcích Samsung ue40h6200. Televizor bude sloužit jako "monitor" pro XBMC mediabox a druhý monitor k PC. Bude pověšený na zdi, bohužel kvůli dětem bude ve výšce kdy není možný na ni koukat kolmo, ale musí být dívatelná i mírně zespodu (proto jsem se VA bál). Hned po prvním zapnutí jsem se zhrozit, ta televize má snad veškeré korekce obrazu ve výchozím nastavení dané nějakou ruletou. Přepálený, přeostřený, studený........trvalo mi hodiny než jsem obraz nastavil k nějakému kompromisu zobrazení jak PC plochy, tak SD a HD filmů. Taky jsem hned ze začátku našel jeden trvale napůl svítící bílý bod a další vadný úplně, takže bylo stejně rozhodnuto, že i kdyby se TV ujala, tento kus půjde zpět. Musím říct, že pro "filmový obsah" ta televize nebyla vůbec špatná, ta jakási přeostřenost a přepálenost ten obraz nějak oživuje a výsledek se dá nastavit uspokojivě. Horší to tedy bylo se špinavostí veškerých velkých barevných ploch, hlavně bílá je děsná, špinavá, flekatá......třeba internetový prohlížeč s převládající bílou plochou webu je utrpení. Tmavší rohy jsem tak nějak přežil, byť až tak nevím proč je ten Samsung má, protože podle specifikací (které se obtížně hledají) nemá direct led ale edge. Edge ale dost vyřazuje minimální clouding který neruší. Takže bych řekl že i tato televize má direct. Čistě náhodou mi přišla akční nabídka na Panasonic TX-40AS640E, tak mě napadlo, že než abych rovnou měnil ten Samsung za ten samý, zkusím něco pročíst o této a nakonec ji vyzkoušet. Byla dokonce o tisícovku levnější v akci než ten SAM. Dá se říct, že podle kritik a recenzí jsou to co se týče zobrazení velmi podobné TV. Panasonic mě nakonec velmi zaujal SAMBA klientem, protože to je pro mě velká priorita a měl bych tak šanci se obejít bez XBMC mediaboxu.
Zatím jsem tedy PANA TX-40AS640E jen přivezl, rozbalil a vyzkoušel pár základních testů.......a musím říct, že oproti SAMSUNGu ue40h6200 je to diametrální změna k lepšímu. Nejen že PANA se obešel bez vadných bodů, ale i bez jakékoliv korekce nebo kalibrace po prvním zapnutí je obraz přes HDMI naprosto čistý, přirozený a hezký. I základní testy RGB ukazují na podstatně věrnější podání než jsem ze SAMa vůbec dostal. A co mě tedy posadilo, je to, že PANA proti SAMU nemá defakto žádnou špinavost v obraze. Clouding také téměř žádný a i ty rohy jsou v rámci možností Direct LED v pořádku. Na nic dalšího jsem zatím neměl čas, pokud tedy pominu třeba ten detail, že PANA se mi bez problémů připojil k Bluetooth soundbaru od Sencoru a SAM ani náhodou, protože to není "Samsung cosi kompatibilní", ale jen "obyčejně A2DP kompatibilní".
Nemyslím si přitom, že ten kus Samsungu co jsem dostal je vyloženě špatný kus......ale kdybych porovnával zrovna podle těchto dvou tv co mám právě doma, musel bych být padlý na hlavu kdybych si nenechal ten Panasonic který je obrazem úplně jinde. Zvláštní je, že jak tady, tak jistě i na foru k Samsungům by se daly najít zase opačné zkušenosti v porovnání kterým není důvod nevěřit. Obě tyto TV jsou ve stejné cenové relaci a volba "lepší" objektivně není. Nicméně se nabízí otázka jestli ti výrobci nepoužívají víc typů obrazovek i v rámci jednoho modelu (teď nemyslím napříč úhlopříčkami, protože větší úhlopříčka té které řady bude mít vždycky větší problémy než ta menší). Vím, že před těmi roky kdy jsem kupoval předchozí televizi to tak bývalo.....a podle part numberu konkrétního modelu se dal poznat nejen typ panelu VA/IPS, ale i jeho výrobce. Každopádně i kdyby člověk pročetl kde co, je sázka do loterie co za kus se mu zrovna dostane do rukou.....
Rash-182 (36)|14.4.2015 15:11
Zdravím, od včera jsem majitelem AS650E a zatím se s ní seznamuji a zkouším různé nastavení obrazu.
Chci se zeptat, zda jde přímo vyvolat herní mód? Pokud hrají na ps4, tak mi televize každých 30 min ukazuje čas hry, ale to je zatím vše.. Vylepšení jsem povypínal, ale rozdíl nevidím
skorky (26)|14.4.2015 19:20
Herní mód by měl jít normálně nastavit v nastavení obrazu-nastavení možností,nevím přesně jaké položky v nastavení mají tyto panasoniky 2014,ale snad to bude skoro totožné s panas.2013.
Rash-182 (36)|14.4.2015 19:31
Pokud máš plazmu, tak ti závidím :) Je tam dynamický, normální, kino, kino režim a uživatelský
johnnycage23 (15)|14.4.2015 22:51
[QUOTE=Rash-182;511980]Zdravím, od včera jsem majitelem AS650E a zatím se s ní seznamuji a zkouším různé nastavení obrazu.
Chci se zeptat, zda jde přímo vyvolat herní mód? Pokud hrají na ps4, tak mi televize každých 30 min ukazuje čas hry, ale to je zatím vše.. Vylepšení jsem povypínal, ale rozdíl nevidím[/QUOTE]

Vlastnim Panasonic AS640E (takze nastavenie by malo byt identicke s AS650E) a herny mod sa nastavuje v: Menu -> Obraz -> Volitelne nastavenia -> Herny rezim (este dodam, ze polozka Herny rezim je viditelna az po prepnuti vstupu na HDMI).
Rash-182 (36)|14.4.2015 22:55
Tak je to jak píšeš, pouze pak pod Nastavení možností je herní režim, který je ale pořád zapnutý, takže se asi aktivuje sám (proto možná ty hlášky o času hry).
Jinak blbost, ale myslel jsem, že z TV bude svítit dioda a zvýrazní logo atd.. :D
johnnycage23 (15)|15.4.2015 08:27
Co sa tyka toho casu hrania kazdych 30 minut, je to moc otravne, alebo sa len niekde v rohu objavi na urcitu dobu cas? Inak je s PS4 a TV vsetko v poriadku? Ziadne ine problemy si nezaznamenal? Napr ze by bola dlhsia odozva alebo nieco podobne, co by sa prejavovalo iba na tomto Panasonicu?
Rash-182 (36)|15.4.2015 11:42
Objeví se malý nápis v pravém horním rohu a hned zase zmizí, takže to nějak hrozné není. S odezvou problém nemám.. Tu člověk asi vážně do určité hodnoty nepozná. Možná ale více vnímám nestabilní framerate u Bloodborne, kdy se občas docela sekne..TV to ale asi nebude, protože u Battlefield Hardline při 60fps problém nemám

EDIT
Ještě se chci zeptat na zobrazení složek při připojení externího disku.. V média player si můžu zvolit jen fotky nebo video a tím se mi dost nepřehledně všechny složky prehází.. Jde s tím něco udělat?
johnnycage23 (15)|15.4.2015 18:07
Bohuzial s nastavenim zobrazenia adresarov sa neda robit nic (aspon teda AS640E). Media player to zobrazuje trochu zvlastnym sposobom a zostava len zvyknut si na to. Napr. co sa tyka Videa, Media player zobrazi vzdy iba tie adresare, v ktorych sa nachadza video subor. Napr. ak mame nasledovnu strukturu:

/video.avi
/Filmy/Serialy/Teoria velkeho tresku/01/01.avi
/Filmy/Avengers/a.avi
/Filmy/Serialy/serial.avi

Tak po pripojeni disku uvidis adresare:
/
01
Avengers
Serialy

+ radenie suborov a adresarov je podla mna tiez trochu specificke, mam pocit, ze zoradene su podla hlbky. Najprv su zobrazene video subory s adresarovou strukturou hlbky jedna, potom video subory s hlbkou dva, potom tri, atd.
Rash-182 (36)|16.4.2015 21:39
No už se tomu přizpůsobím. Ještě jedna věc..když přepnutí na PS4, tak mi to ukáže zdroj HDMI ale jen 60Hz..?
vivid.sk (11472)|16.4.2015 21:57
[QUOTE=Rash-182;512087]ale jen 60Hz..?[/QUOTE]
a kolko by si chcel vidiet ?
Rash-182 (36)|16.4.2015 22:02
Nejlépe 100Hz, ale nechám se poučit
vivid.sk (11472)|16.4.2015 22:04
100Hz nebude, maximalne interny MCFI dopocet na 120fps (frekvencia panela) ale len z tych 60p, ktore su na vstupe. Viac ako 60Hz na vstupe TV nepodporuje.
RoPo (6061)|17.4.2015 00:05
[QUOTE=Rash-182;512089]Nejlépe 100Hz, ale nechám se poučit[/QUOTE]

TV neni PC monitor.
Rash-182 (36)|17.4.2015 00:13
Jen jsem měl pocit, že moje 7 let stará plazma mi ukazovala 100, toť vše :) Snažím se manuálně vyvolat ten herní režim
johnnycage23 (15)|17.4.2015 07:34
Ma niekto moznost vyskusat bezdrotove sluchadla spolu s Pan AS640E? Podla vyjadrenia Panasonicu by mali ist pripojit bluetooth sluchadla.
Rendy (15)|26.4.2015 10:53
Nemohl by mi prosím někdo osvětit, jakým způsobem funguje My Stream aplikace? Mám TV AS600E a rád bych docílil toho, že dokoukám pořad někde jinde (PC v druhé místnosti, telefon). Zvlášt na MS v hokeji se to teď bude hodit.
Krom toho, že jsem pouze jednou (ani nevím jakým způsobem) docílil toho, že tam bylo na výběr i živé vysílání, nevím jak to také přehrát na jiném zařízení, žádnou aplikaci od panasonicu jsem nenašel, v manuálu také bohužel nic.
Předpokládám, že to běží skrze DLNA a zařízení mám PC OS Win 8.1 a telefon Android 4.4.2, vše pouze v lokální sítí.
RoPo (6061)|26.4.2015 11:56
My Stream ti nabízí přehled v podstatě toho co nejvíce sleduješ. Takový přehled. Funkcí přehrávání v jiné místnosti z TV máš na mysli TV Anywhere. Ta funguje pokud je TV zapnutá. Tuto funkci musíš zapnout/povolit v menu TV. Na telefonu či tabletu si stáhneš aplikaci TV Remote 2 od Panasonicu. Aplikaci nastavíš, aby se spárovala s tvojí TV a pak klikneš v pravo nahoře na symbol TV. Po Nějaké době se ti zobrazí obraz z TV. Vše v lokální síti a přes wifi či kabelem (TV). Používá k tomu normální DLNA, kdy TV běží v pozici DLNA serveru. Ale mám za to, že model AS600 úplné TV Anywhere neumí - neumí vysílat stream z TV tuneru. Umí jen sdílet obsah připojených zařízení např. USB flasky. TV Anywhere umí až AS640.
Rendy (15)|26.4.2015 17:01
Nemůžu si pomoct, ale nechápu tedy jak se jim to v tomto článku povedlo s tím úplně stejným modelem
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
RoPo (6061)|26.4.2015 18:35
Máš v menu TV možnost povolit funkci TV Anywhere? Díval jsem se na vlastnosti mezi jednotlivými modelovými řadami a TV Anywhere je uváděná až od modelové řady AS640.
Rendy (15)|26.4.2015 18:52
TV Anywhere jsem bohužel nenašel.. ale to jsem měl za to, že je stream mimo lokální síť
Gripen (2)|28.4.2015 17:38
Tak jsem po dlouhém váhání zakoupil TX-48AS640E jako náhradu za letitého Sama LE40B640. Celkově bych Paňáka ohodnotil jako vynikající TV, kde kvalita výjimečně přesahuje svou cenu, aneb za rozumné finance hodně muziky. Mimo jiné v mnoha aspektech výrazně předčil původní očekávání a mírnou skepsi v kvalitě obrazu v závislosti na ceně.

+Konstrukce a provedení.
+Vzorová rovnoměrnost podsvícení a homogenita obrazu.
+Vynikající černé podání. Na VA panel dobré úhly - při mírnějším pohledu ze stran pouze lehká degradace obrazu (úbytek černé a sytost barev).
+Adekvátní barevné podání pouze s potřebou lehké úpravy oproti továrnímu nastavení.
+Adaptivní regulace podsvitu v závislosti na konkŕetní scéně se chová překvapivě výborně.
+Lehce nadprůměrný výkon v SD (DVB-T) - slušný postprocessing v nízkých a středních hodnotách v závislosti na vysílaném pořadu.
+Perfektní výkon v HD - čistota obrazu, ostrost. Využití Pure Direct pro deaktivaci postprocessingu.
+Rychlé reakce obou DO včetně adekvátní reakce touchpadu.
+Rychlé reakce přepínání kanálů.
+Svižné Smart funkce.
+Hlasové ovládání použitelné.
+Aplikace Prima zdařilá, včetně dobré kvality videa.
+Přehledné EPG.
+Skrytí nevyužívaných kanálů.
+Řazení kanálů do čtyř oblíbených kategorií.
+Vyzkoušen ext. disk 2TB WD Mybook, rychlé reakce přehrávače, zchroupnul vše včetně 20GB mkv, změna audio stopy.
+Na poměry LCD obstojné (očekávané) zvukové podání - nenadchne, ani neurazí. Prostě takový průměr.
+Snadná konektivita - podporuje 5GHz Wifi.
+Pure Direct 1080p na HDMI vstupech pro deaktivaci postprocessingu.
+Pokročilé nastavení obrazu v režimu Cinema a True Cinema. Nechybí úprava Gamma. Kopírování nastavení na jiné vstupy.

-Aktivace čidla okolního osvětlení způsobuje úbytek kontrastu a mírný závoj - doporučuji deaktivovat.
-Pomalejší reakce procházení v položkách nastavení.
-Zdlouhavější řazení a úprava naladěných kanálů.
-HbbTV - očekával jsem trochu více, kvalita spíše průměrná (iVysilani).
-Vestavěný net prohlížeč pouze jako nouzovka, reakce ale dobré. Pro chvilkové vyzkoušení je to OK, na vážnější prohlížení to není.
nomadm (38)|2.5.2015 20:55
zdravíčko kolegové, po dlouhé době se vracím....od ledna jsem spokojený vlastník TX-48AS640E, tv bych neměnil....spokojenost maximalní.....problémů bych moc opravdu nenašel....jen mě napadá, někdy vypadne nastavení sítě a musím ji nastavit znovu, pak všecko ok.....to se mi stalo zatím možná 3x? teď mi párkrát vypadlo spárování tv se starým netbookem Toshiba v YOUTUBE, ale to přisuzuji spíš tomu NTB....nevím....nicméně vždy to naběhne...a teď je to ok....
nicméně mám 1 dotaz na zobrazení titulků ve formátu srt, mám většinu filmu v mkv v češtině, takže filmy s titulky moc nemám, nicméně teď se ke mě dva takové dostaly a ejhle problém....titulky se nezobrazují....nevíte kde je chyba? proč to nejde? děkuji....spokojený uživatel TX-48AS640E
johnnycage23 (15)|3.5.2015 11:55
Najprv premenuj titulky tak isto, ako sa vola video subor. Nasledne pusti v TV to video a stlac na dialkovom ovladaci tlacidlo Option, tam je moznost vybrat titulky a kodovanie. Titulky sa z nejakeho dovodu nezobrazuju automaticky, treba ich vybrat manualne.
nomadm (38)|3.5.2015 19:33
díky za tipa, už to funguje :)
Rendy (15)|4.5.2015 08:39
Panové nevíte ještě proč stále padá prohlížeč při sledování videa? Chvíli to jede úplně v pohodě a po chvíli se to zastaví s chybou - Příliš mnoho dat, omezení prohlížeče... Taky blbne PrimaPlay.. zasekává se obraz
Youtube a iVysílání jede naprosto bez problémů. AS600E
RoPo (6061)|4.5.2015 08:43
Rendy: Proč pouštíš Youtube z prohlížeče, když pro Youtube máš v TV aplikaci? Jinak mě napadá možná souvislost se změnou API na Youtube.
Rendy (15)|4.5.2015 09:10
Nene, to samozřejmě pouštím přes aplikaci, jen jsem to zmínil, že se sítí by neměl být problém.. Přes prohlížeč bych rád sledoval Stream nebo jinde uložené flash/html5 videa, ale bohužel to nejde kvůli zmíněnému problému
Viktor X (18)|5.5.2015 22:09
iPrima mi taky zůstává viset, po ukončení reklam nenatáhne pokračování videa... Řeším tak, že co mně zajímá si stáhnu bez reklam. Jinak prohlížeč samozřejmě má omezené systémové prostředky, takže někdy je to jako s Mozartem, "příliš mnoho tónů" a konečná.
marek12 (8)|9.5.2015 09:53
Ahojte, ja už nevyberám, mám totiž asi týždeň doma Panasonic TX-47AS650E, možno niekomu pri budúcom výbere pomôžu moje dojmy. Ako prvé som si všimol nerovnomerné podsvietenie obrazovky, kedy rohy sú viditeľne tmavšie ako stred. Toto som so svojou doterajšou plazmou nemusel riešiť. Nabehol som preto do predajne a chcel som vedieť, že či je to chyba môjho kusu alebo všeobecný fenomén. Ako som sa mohol presvedčiť, takmer všetky tam vystavené televizory mali rohy obrazoviek tmavšie. Takže v pohode, pri sledovaní si to človek nevšimne, ak sa na to práve nezameriava.
Tento model som si vybral na základe článku o súčasnej modelovej rade Panasonic televízorov v časopise Stereo&Video 3/2015. Moja stará plazma sa rozbila a preto som potreboval nový televízor, pričom však stále asi polovicu kanálov prijímam v SD, takže som sa dosť bál kúpiť nejaký lacný LCD LED, ktorý SD signál zobrazuje skutočne hnusne. Tento model bol ohodnotený pre zobrazobvanie SD signálu pozitívne hlavne v pomere k cene. A skutočne musím povedať, že s SD signálom som spokojný. HD pochopiteľne je na veľmi dobrej úrovni. Tiež som sa na začiatku stretol s tzv. telenovela efektom, potom som si tu na fóre prečítal, že je potrebné vypnúť nejaký obvod pre zlepšenie videa tak by to teraz už malo byť ok. Pripojenie do WiFi je ok všetko funguje ako má. Som s výberom televízora spokojný, neviem či v tejto cenovej kategórii by sa dal zohnať výrazne lepší televízor. 3D som zatiaľ skúšal len z 2D signálu, nič čo by stálo za zmienku. Inak to neviem posúdiť. Rýchlosť ovládania je príjemne lepšia ako na mojej starej plazme.
Mám však otázku, možno niekto vie. Nedávno som sa pri výbere televízorov na internete stretol s možnosťou stiahnutia si nejakého programu, ktorý automaticky pre daný model nastaví ideálne parametre obrazu. Žiaľ teraz sa k tomu už neviem vrátiť. Ak to niekto pozná, tak mi prosím napíšte, chcel by som to skúsiť, či to stojí za to, alebo nie. Ďakujem.

[hl]mod KZ:[/hl]přesunuto, piš to prosím příště do patřičného vlákna
vivid.sk (11472)|9.5.2015 19:15
[QUOTE=marek12;512865]neviem či v tejto cenovej kategórii by sa dal zohnať výrazne lepší televízor.[/QUOTE]
Urcite ano, ale naco ti uz teraz kazit radost? Nabuduce nekupuj podla S&V, staci informacie vycitat z vlakien na tomto fore. Zistil by si, ze AS640 ma nielen VA panel (podstatne lepsiu ciernu, ktoru ocenis pri nocnom sledovani), ale aj menej otravne tmavsie rohy. Inak by to mal byt co do HW totozny TV, ale kedze panel je pri TV zasadna sucast, moze byt dobry HW kolko len chce, ak to niekto osadi IPS panelom od LG pochybnych kvalit (akurat o tom pisem vo vedlajsom vlakne vid SONY a jeho vlajkova lod s neskutocne mizernym panelom). Asi chyba kusu :D

[QUOTE=marek12;512865] s možnosťou stiahnutia si nejakého programu, ktorý automaticky pre daný model nastaví ideálne parametre obrazu[/QUOTE]
Nic taketo neexistuje. Snad len odporucania pre kazdy model*, ktore sa priblizia tomu, ako by mal TV korektne reprodukovat farby podla standardu REC.709

*v zmysle co treba povypinat, aky preset treba zvolit, atd .... na nastavenie TV bez kompromisov existuje kalibracia sondou.
marek12 (8)|13.5.2015 00:08
Ako sa prosím prejavuje vadný pixel? Dnes pri sledovaní hokeja som občas zahliadol v ľavom hornom rohu obrazovky /asi tak 10 cm od horného okraja a 10 cm od bočného okraja/ dva pixely, ktoré svietili na bielo aj keď mali svietiť inak. Všimol som si to z diaľky asi 3,5m potom som to sledoval z blízka. Tak si myslím, že vadné pixely a pojdem to vrátiť alebo reklamovať. Ale problém je, že sa to vyskytlo iba občas, potom to zase hneď zmizlo a do večera pri sledovaní iných kanálov sa to už neobjavilo. Dosť sa obávam, že by mi tú reklamáciu nemuseli uveriť. Tak teraz neviem či je to normálne, či bola chyba v prijímanom signáli /stv2 HD/ alebo sa to prejavuje iba ak panel má zobraziť určité farebné spektrum. Ale fakt je, že som potom prepínal programy, nažil som sa ako som chcel, ale už sa to neobjavilo. Čo by ste na to povedali?
KamilZ (10277)|13.5.2015 01:22
Na internetu se válí spousta patternů na test vadných (sub)puxexlů. Ale i kdyby, tak to nemusíš úspěšně vyreklamovat, viz dokonce příspěvek v tomto vláknu, kde jsi dotaz psal: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/36597-panasonic-2014-ax800-as800-as7x0-as6x0-as5x0-a400#post501221
Jestli můžeš, tak použij 14 denní lhůtu na vrácení a ne reklamaci.
marek12 (8)|23.5.2015 20:23
Vyriešené novým hdmi káblom. Trochu ma prekvapilo, že v tom bola chyba.