Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2014 - AX800, AS800, AS7X0, AS6X0, AS5X0, A400

Ally7 (6)|24.5.2015 16:36
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Dnes jsme koupili Panasonic TX-47AS650E , ale nezdá se nám obraz, který je jakoby zrychlený. Je to hodně znát u pohybu postav (prostě nepřirozené). Dá se s tím něco dělat? Chlap mi tu vrčí, že to je krám a že jsem to neměla kupovat :P.
tdlmarek (1566)|24.5.2015 16:38
Menu - Picture - Intelligent Frame Creation: Off

Nevím, jak je to v českém menu, možná nějaké "Inteligentní dopočítávání snímků" nebo zkratka "IFC".

V případě filmů z blu-ray nebo HTPC/MMC se obdobná volba ovlivňující pohyb v obraze jmenuje "24p Smooth Film".
Ally7 (6)|24.5.2015 17:17
tdlmarek moooc děkuji :). Je to o dost lepší :)
Ally7 (6)|24.5.2015 17:24
A ještě bych se chtěla zeptat. Šlo by zmenšit obraz, aby byl zachován formát? U programů HD je obraz dobrý, ale u normálního vysílání je to docela děs :P.
tdlmarek (1566)|24.5.2015 18:19
Jestli zmenšením myslíš změnu poměru stran, tak na to je tlačítko přímo na dálkovém ovladači (vpravo nahoře, "Aspect"). Pro zachování formátu starých pořadů je třeba zvolit 4:3 - já dávám přednost 14:9, což sice obraz nahoře a dole trochu ořízne, ale pruhy po stranách nejsou tak široké.

Bohužel u těchto modelů už korekce nefunguje automaticky, takže po přepnutí zpátky na širokoúhlý program je potřeba opět stisknout to tlačítko na DO a formát změnit zpět na 16:9 nebo Auto.
Ally7 (6)|24.5.2015 20:25
Spíš myslim celkové zmenšení obrazu, aby byl soustředěný do středu. Ale asi bych toho už chtěla moc :)
vivid.sk (11472)|24.5.2015 20:36
Ally7> a aky zmysel ma tvoja poziadavka? (alebo som ju nepochopil).
Ally7 (6)|24.5.2015 20:56
Já jen předpokládám, že by zmenšení obrazu zvýšilo kvalitu :). Na jedné menší televizi je na stejném programu obraz super, na té nové je obraz (jak to říct) neostrý, rozkostičkovaný? Takže hledám takovou funkci obráceného zoomu.
vivid.sk (11472)|25.5.2015 13:19
[QUOTE=Ally7;513257]rozkostičkovaný?[/QUOTE]
Rozkostickovany moze byt z dovodu nizkej vstupnej kvality (nizky bitrate). Skor by som siel na to opacnou cestou - zlepsit si zdroj signalu - zaobstaraj si nativny HD zdroj signalu (DVB-S - skylink, alebo DVB-C, ci IPTV lokalni provideri).
marek12 (8)|26.5.2015 21:52
Na zlepšenie obrazu sa odporúča vypnúť automatické prispôsobovanie obrazovky okolitému osvetleniu a tiež vypnúť 16:9 prevzorkovávanie. Som však prekvapený, že máš SD obraz zlý. Ja mám presne tento model a práve SD si veľmi pochvaľujem, oproti mojej starej plazme je to viditeľný posun vpred. SD signál proste vnímam ako jeden z najlepších, aké som na LCD obrazovke videl. Predpokladám, že prijímaš signál značne ochudobnený. S tým ale televízor už neurobí nič.
Ally7 (6)|29.5.2015 18:11
Díky moc :). Problém bude opravdu v tom signálu. Máme místní kabelovku a žádná kvalita to neni. Popřemýšlim teda o jiném poskytovateli.
Doufám, že nevadí, že tak otravuju, ale měla bych další dotaz :¨¨. Chtěla bych si v tv pustit seriály, které jsou online, ale u většiny videi je vyskakující reklama, která mi brání ve spuštění :/. Existuje na smart televize program blokující reklamy např. adblock?
RoPo (6061)|29.5.2015 19:56
[QUOTE=Ally7;513373]Existuje na smart televize program blokující reklamy[/QUOTE]

Neexistuje.
Luksb (3)|5.6.2015 10:56
Funguje někomu FB aplikace? TV mám týden a pořád mí píše že bude updatovaná,že to mám zkusit později.
Honore (7)|8.6.2015 13:19
Jak přehrávat stažené filmy na TV TV Panasonic TX-42AS650E ?

Potřeboval bych poradit jak na TV Panasonic TX-42AS650E pohodlně přehrávat stažené filmy v růzých formátech tak jako na PC. Na staré TV to jde přímo z USBflashky bez problému (!).
Mám sice externí HDD, ale mám na něm jiné věci, musel by se v TV formátovat a nechci jen proto kupovat další. Stejně z něho asi formát avi v TV nepřehraju, Panasonic to má ošéfované vlastním formátem.
Propojit TV s tabletem není problém přes wi-fi a aplikaci TV remonte, ale film v tabletu např. ve formátu avi v TV stejně nepřehraju.
Připojený satelitní reciever to umí, ale dělá to neplechu (po spuštění nejde ukončit a přejít na jiný film, nezbývá než reciever resetovat).
Potřeboval bych propojit s TV přes wi-fi podobně jako tablet počítač a t něho spouštět pohodlně filmy. Použít TV připojením kabelem SCART,HDMI jako prostý monitor nepřichází v úvahu.
Díky za každou radu
Také zde https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/39203-jak-prehravat-stazene-filmy-na-tv-tv-panasonic-tx-42as650e#post513627
johnnycage23 (15)|10.6.2015 08:22
Ahojte, na Google Play sa nachadza aplikacia TV Remote 2. Funguje mi vsetko, okrem klavesnice. Po napisani textu a odoslani na TV sa nic neudeje. Skusal som na TV aplikacie Youtube a Prehliadac. Vie niekto aplikaciu vyskusat s Pan 640E, ci ma taky isty problem? Telefon mam LG G2.

@Luksb - skusal som nainstalovat fB a ten isty vysledok, ze aplikacia bude updatovana.
Mareman (4)|12.6.2015 12:28
Mám asi dva měsíce LCD Panasonic AS640E (40"), přibližně 300 hodin už odsvícených určitě má. Poslední dobou jsem zaregistroval, že panel trpí na krátkodobé vypalování obrazu, ale tak nějak "opačně". Pokud pustím 2 hodinový film ve formátu 21:9 bez zoomu, tzn. černé pruhy nahoře a dole, při dalším filmu ve formátu 16:9 minimálně po celou stejnou dobu vidím v mezi odstínech (typicky tmavších scénách) tmavší pruh nahoře i dole v místě kde byla černá minulé dvě hodiny. Nedávno jsem prováděl i půl hodinové střídání bílé a černé obrazovky při maximálním jasu i kontrastu které se doporučuje u starších panelů jednou za čas provést kvůli "duchům". Nicméně toto nemíním samozřejmě dělat po každém filmu v 21:9. Setkal se s tím někdo u své TV?
Konycz (56)|1.7.2015 19:10
ahoj, zakoupil jsem Panasonica 48AS640E a chtel bych se zeptat.... dival jsem se po internetu na 3D filmy a neco bych chtel stahnout, ale ve vetsine je to surovy Blue-Ray disk... cim ho predelat do jednoho soubory a pote pres CIFS prehrat na TV ???? diky za info
Rash-182 (36)|12.7.2015 15:06
Tak to dělení souborů na externím disku jsem nakonec vyřešil na PS4 :) Poslední věc, co mě trápí jsou externí reproduktory.. Na staré TV jsem je prostě zapojil a hotovo, tady ale zvuk prostě nejede..byl by někdo schopen mi poradit? AS650. Díky moc

[ATTACH]31072[/ATTACH][ATTACH]31073[/ATTACH]
uploadfromtaptalk1436706413159.jpg uploadfromtaptalk1436706388926.jpg
KamilZ (10277)|12.7.2015 17:05
Použil optiku, pokud nemáš repro s optikou tak si je kup nebo kup převodník.
Rash-182 (36)|12.7.2015 18:46
A na co tam v tom případě jsou ty dva audio konektory?
patrabus (15)|12.7.2015 19:02
Pro vstup zvuku, třeba z videa nebo konzole. Výstup je přes optiku.
tdlmarek (1566)|13.7.2015 12:53
Navíc je u každého konektoru symbol, který celkem srozumitelně říká, zda se jedná o vstup nebo výstup.
Viktor X (18)|16.7.2015 12:41
Zvuk tahám ze SCARTu, přes historickou redukci na CINCH.
MPK (1)|3.8.2015 10:37
[QUOTE=mylys;498064]Tak 650ka je doma. První dojmy dobrý, obraz na LCD celkem ucházející (CRT bylo teda podle mě výrazně lepší a kdybych měl model s HDMI vstupem a ne jenom komponentním, tak u něj zůstávám).
Co mě ale fakt štve, a kvůli čemu možná TV půjdu vrátit, je to, že po přístupu na NAS pomocí SMB jsou všechny filmy na jedné velké hromadě - tzn. TV nerespektuje adresářovou strukturu.
Je to normální nebo to lze někde nastavit abych neměl 1000 filmů pohromadě?
Netušíte někdo?[/QUOTE]

Řešení podle mně je si udělat několik sharů podle obsahu (kamera, filmy, ..) a v nich v jedné úrovni adresářů udržovat to, co chci mít z televize zrovna zpřístupněné.
Neumím ale udělat 'refresh' obsahu jednoho sharu jinak než přepnout share tam a zpět.. ale i tak je to super vlastnost..
erofoto (3)|7.8.2015 00:59
Zdravim na tomto uzasnem foru. Mel jsem nyni 55H6470 a 55AS650E. Rozhodovani kterou si nechat neni jednoduche. Sama jdu vratit zitra a Pana jeste nevim. Procetl jsem vsech 49 stranek. Verte ze silena prace ale padl tu dotaz a me nakopl k dalsi volbe. Dnes jsou cen jinde a tak mozna zmeni i nazor.

Otazka je k modelu 55AX630 vs 55AS640 ci 55AS650 kterou nyni mam. Mam jeste 3 dny do vraceni.
AX630 jde sehnat za 23000 a 55AS650 za 22000 takze rozdil 1000kc za 4k. Jde o to co je na ukor ceho. Budu rad za odpoved nejakeho fundovaneho :-). Slibuji pak rozsahle me poznatky z tydeniho porovnavani.
tdlmarek (1566)|8.8.2015 11:09
V první řadě by bylo dobré vědět, co bylo důvodem k vrácení Samsungu. V případě H6470 a AS650 se totiž bavíme o srovnání VA a IPS panelu, z čehož plynou zásadní rozdíly, viz: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-nez-se-zeptate-hdmi-3d-zvuk-lan-dlna-hbbtv-dalkove-ovladace#post505065

Takže pokud Samsung vracíš kvůli některým z vlastností VA panelů, je nesmysl uvažovat o AX630 nebo AS640, které jsou na rozdíl od AS650 také postaveny na VA.


Co se týče AX630, konkrétně o 55" verzi recenze nemluví moc příznivě, viz: http://www.digitalversus.com/tv-television/panasonic-tx-55ax630-p22074/test.html. Pozor na to, že menší varianty zřejmě používají trochu jiné panely, takže i jejich hodnocení je jiné (v tomto případě lepší). Výbavou a funkcemi se jedná o vpodstatě stejnou TV jako je AS640 (s výjimkou aktivního nahrávání na USB), akorát nabízí navíc vysoké rozlišení panelu, ale za cenu horších obrazových vlastností jako takových. Z mého pohledu ta TV tedy má význam pouze tehdy, pokud chci z nějakého důvodu připojit k PC UHD panel (kvůli zobrazování nějakých informací apod.), jako obyčejná TV na televizní vysílání a filmy z MMC/HTPC mi to přijde jako nesmyslná volba.

Zda AS640 nebo AS650 - jediný rozdíl je v tom, že AS650 umí nahrávat na USB a jak už jsem naznačil výše, má IPS panel. Takže stačí tohle promítnout do svých požadavků a rozhodnutí by mělo být poměrně jednoduché.


Můj názor? Pokud netrvám na některé z limitovaných funkcí (USB nahrávání, satelitní tuner u Samsungu, ...) a otázka je čistě obrazová kvalita, tak bych bez váhání běžel do obchodu pro některou z posledních 55AS640. Už hned od uvedení to byl velmi zajímavý model, většina zdejších majitelů se zpětně vyjadřovala velmi spokojeně, jenomže dnes ta TV jde sehnat dokonce i za něco málo přes 18k, což už i tak pozitivní hodnocení staví do úplně jiného světla. Za 2-3 roky ji pak můžeš vyměnit za UHD model s již lepšími obrazovými vlastnostmi, nebo dokonce OLED, a přitom ti nebude líto, že jsi do ní teď nasypal spoustu peněz.
erofoto (3)|8.8.2015 20:45
Odjíždím na dovolenou takže není as na rozsáhle recenze, dodám po návratu možní i z dovolené, ale důvod vraceni Samsunga? neskutečně složité přepnutí na 3D obraz. absence tlačítka 3D na dálkovém je do nebe volající. TV při přehrávání filmů v 3D z USB, HDD ani sitoveho uloziste proste automaticky neprepne, a je zapotřebí zakladnim dalkovym do menu, nastaveni obrazu preklikat dolu na 3D tam zapnout 3D a v další orazovce vybrat nad nebo vedle sebe. Nebo druhým ovladačem nutnost stisknout keypadu a mávat rukou a trefit se na tlačítko 3D na virtuálním obladači. Nemám cukaturu ale trefovat se na titěrná virtuální tlačítka je blbost.
Další průser u této verze možná i software je že si nepamatuje nastaveni optiky. Resp pokud Vám jedou reproduktory v TV tzn i když máte na 0, tak z optiky do receiveru jde pouze 2kanálový zvuk. Video muže byt vjakémkoli formátu. DTS, AC3, DD . Chcete li aby po otpice šel vícekanálový zvuk , musíte do menu nastavení, tam volba zvuku a z TV reproduktor prepnout na Zvukový vystup, a ukáže se menu pro nastavení optiky kde je možnost dle daného filmu DD, DTS, DTS CH 5.2 víc ne. bohužel daná TV si toto nastavení nepamatuje, a při dalším filmu musíte znovu nastavit zda chcete PCM, DD DTS DTS CH 5.2.. Možná je to daným fw, al je nejnovější co je, bohužel nevím jak fungovalo s původním, protze s puvodním me TV prehrala kazde páte video. asi nějaká stařičká verze. Na prodejne jsme testovali další, bohužel u samsungu takové nastavení je, tlaticka 3D nejsou, ale na modelu za 40 000 si TV aspoň pamatovala nastaveni DD DTS AC3, ale i tak se museli reproduktory vyblokovat. Jenze vypnete receiver, chcete zeslit TV a nejde to. musite opet do menu nastaveni zvuku a tam zase prepnout na reproduktory TV.

AS640 bych bral, jenze schazi PVR, v příslušenství schází brýle a chytré dálkové. Kdybych vedel ze panasonic ma tek uzasne udelane ovladani prez zakladni dalkove, tak to neresim. Ma zkusensot ze samsungem me vedla k tomu ze bez gyrodalkoveho to nejde. A oo jde. Panasonic ma uzasne udelane menu, prehledne, prepinani 3D je z 99% automaticke, dkyz ne taks tisknu tlcitko 3D a vyberu jak jsou orbazy vedle sem, zvuk nenastavuji vůbec. Po optice jde proste to co ma, co je ve zdrojovem souboru. Pro me proste uzasne.
Popravde jsem chtěl i pasivni 3D, nadurhou stranu je viditelny rozdil v rozliseni. VA ma totiž plne rozliseni, kdezto u pasivniho je promitano přes radek, takze polovicni vertikani rozliseno, coz je znat. Takze proto sem se nyni zacal priklanet k AX630 kvulii aktivnimu, ovladani by asi zustalo stejne jako u 650.
erofoto (3)|28.8.2015 23:59
copak že je tu takové mrtvo? Takové rozjeté fórum a najendou ticho.??

Mám dotaz zda již je nějaký lék na přehrávač medií. Velice se mi zamlouvalo že nemusím spouštět tolik nenáviděné DLNA, ale v DLNA mam celou adresářovou strukturu. bohužel v SMB přehrávač medií vidím neskutečný bordel, vše v jedné kupě. Co stím?
tdlmarek (1566)|29.8.2015 10:24
Tak přecejen se bavíme o modelech 2014, za ten rok a půl už bylo všechno podstatné řečeno, přecejen je to jen TV, ne žádné složité zařízení.

A to platí i o tvé otázce - už několikrát se tu řešilo (a zmínil to i uživatel MPK pouze o pár příspěvků výše), že možným řešením je udělat si pořádek ve sdílených složkách. Tzn. nemít TV připojenou přímo do svého velkého skladiště filmů, ale napojit si pouze několik menších celků, které se v tom mediálním přehrávači zobrazí alespoň trochu přehledně.
GOTBOJO (7)|30.8.2015 17:34
Zdravim všechny, jakou tv jsi nakonec vybral Erofoto?
daho (7)|2.10.2015 12:10
zdravim, mam dotaz, nestava sa vam, ze pri prehravani filmov cez CIFS/SMB sharing subory vacsie ako 5gb miestami laguju? je to len obcasne, stava sa to 2x,3x na minutu, ale aj tak. nemoze to suvisiet s netom? http://www.speedtest.net/result/4711773355.png
vivid.sk (11472)|2.10.2015 14:14
Nemoze
RoPo (6061)|2.10.2015 15:14
S internetem toto nesouvisí. Chybu hledej ve tvé síti - router, switch, kabely. Z jakého stroje (PC, NAS, file server, apod..) video přehráváš?
daho (7)|2.10.2015 16:54
ide mi to z pc, mam zdielanu zlozku s filmami. aka chyba by mohla byt na strane pc? taktiez som spozoroval, ze pri tych lagoch, dve kontrolky na routri zacnu strasne rychlo blikat, ked lagy prestanu tak sa tie kontrolky upokoja
vivid.sk (11472)|2.10.2015 18:51
Skor upresni, ako mas prepojenu s routrom PC aj TV. Ak cez wifi, odskusaj prepojit oba kablom (kludne docasne, koli detekcii problemu).
daho (7)|3.10.2015 16:14
pc ako aj tv, mam prepojene ethernet kablom do routra
nomadm (38)|12.10.2015 20:34
Po dlouhe dobe se ozyvam (spokojeny majitel 48as640e). Zakoupil jsem svuj prvni smartphone a chci zjistit jestli uvedena tv ma fci sdileni obrazovky z android zarizeni? Dik
KamilZ (10277)|12.10.2015 20:52
http://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/cs/tv/vremote2/android/index.html

Ale možná by nebylo od věci napsat, co přesně chceš. Jestli chceš opravdu display mobilu posílat 1:1 (to znamená naprosto cokoli, co je aktuálně zobrazeno na mobilu) do TV přes LAN/WiFi, tak nevím, zda je to vůbec bez rootu Androidu z principu možné a i tak v tom moc nevidím smysl. Smysl možná dává streamovat filmy z mobilu do TV, nebo opačně, obraz z TV posílat do mobilu (ale to není Tvůj případ).
Majitelů této TV je zde hodně, takže Ti po upřesnění určitě někdo poradí.
nomadm (38)|13.10.2015 09:30
Zdravim, jde mi o to zobrazit to co mam na displeji mobilu prenest na obraz televize, 1:1 to asi nepujde jak pises, ale treba fotky, video, apod.? Vyuzivam zatim jen moznost prenosu videa v youtube na obrazovku.
johnnycage23 (15)|14.10.2015 23:25
Obrazovka Androidu sa na TV zobrazit da. Na TV sa funkcia vola Zrkadlenie a na Androide Miracast. Treba spustit a sparovat zariadenia. Sam to pouzivam a mam to odskusane v kombinacii AS640E + LG G2. Jediny "problem" je mensie oneskorenie (cca 1 sekunda), ale inak sa pekne zrkadli cela obrazovka mobilu (je jedno ci hras na mobile hru, pozeras film, fotky, alebo prehliadas internet)
nomadm (38)|15.10.2015 10:47
A kde tu fci v tv najdu, nasel jsem tam parovani s bluetooth, ale jen s klavesnico, prip. audio zarizeni. Kdyz se pokousom mobil s tv pres bluetooth parovat, tak se zarizeni navzajem nenajdou...
RoPo (6061)|15.10.2015 13:26
Miracast funguje přes wifi/ethernet. Nikoliv však přes bluetooth. Musí být podpora jak v telefonu, tak na TV.
johnnycage23 (15)|15.10.2015 13:50
TV - na ovladaci stlacis tlacidlo Apps a pomedzi aplikaciami najdi Zrkadlenie (ty si isiel pravdepodobne cez nastavenia TV)

Android - Miracast sa vacsinou nachadza v nastaveni v sietach medzi Zdielanim a tetheringom.
RoPo (6061)|15.10.2015 15:48
Android - verze Lollipop má přístup k zapnutí zrcadlení ve zkratkách zástupců po ručním vyjetí horní oznamovací lišty.
nomadm (38)|15.10.2015 15:52
Takze to bude v mem pripade asi tlacitko "vysilat obrazovku"
RoPo (6061)|16.10.2015 19:28
Vysloveně se tlačítko jmenuje "screen mirroring" - zrcadlení obrazovky.
nomadm (38)|27.10.2015 15:19
Tak uz mi to funguje, akorat kdyz mam na mobilu hru, tak ji tv nestiha nekdy prokreslovat a spadne to, ale fotky a videa ok
daho (7)|30.10.2015 11:20
predom sa chcem ospravedlnit, ak nepisem do spravneho threadu, kludne to presunte. mam problem co sa tyka prehravania twitchu cez dlna, konkretne cez Serviio server. followol som vsetky body podla tohto navodu, http://www.teamliquid.net/blogs/437509-how-to-get-twitch-to-play-on-smarttvs-via-serviio , mam aj vlozeny twitch plugin, updatnuty ffmpeg.exe subor, v tv mi to ukaze media subory, lenze ked to spustim, po 15 sekundach nacitania vypise, ze nedokaze prehrat subor. dole prikladam aj foto zo serviia, ale tam by to malo byt vsetko okej. uz neviem co s tym, rad by som si to pozrel na telke. dik
Bez názvu.png d.png
Rash-182 (36)|11.1.2016 11:54
Dostanu do TV nejakym způsobem apkikaci Netflix i kdyz neni v nabidce obchodu?
Rash-182 (36)|22.3.2016 16:41
Tak jsem vyřešil sám.. Tovární nastavení a změna regionu na Franci :)