Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic 2014 - AX800, AS800, AS7X0, AS6X0, AS5X0, A400

nomadm (38)|8.1.2015 15:42
zdravíčko, mám objednanou TX-48AS640E, někde jsem četl, že jdou u této řady použít 3D brýle od Samsunga...víte o tom něco, jjestli ano, tak jaký je to typ? děkuji
RoPo (6061)|8.1.2015 15:45
[QUOTE=nomadm;504307]víte o tom něco, jjestli ano[/QUOTE]

Ano model SSG-P4100 jsem používal/používám. Existuje i balení po 2 kusech, které mám.
Novější SSG-P51002 a starší SSG-P41002 - dvojka znamená 2ks v balení.
macik11 (14)|8.1.2015 18:16
Chcel by som sa opytat majitelov as 640 na prehravanie z usb ked vlozim usb do portu napise mi na tv ze zistilo sa zariadenie usb potom dam v menu nastavenie,nastavenie usb zariadenia dam ok najdemi v produkte ten kluc a ked ho potvrdim napise chvilu pockat a potom bezpecne odobrat usb no nic mi nespusti skusal som to s 3 klucmi astale to iste. V notebooku idu v pohode jeden mam aj v ntfs a nic kde je prosim Vas problem?Traba nieco nastavit este v tv?Dik za rady
tdlmarek (1566)|8.1.2015 18:23
Moc nerozumím, kde je vlastně problém. USB ti to detekuje, z nějaké důvodu jsi popsal i úspěšný postup pro odebrání. Co víc je potřeba? V aplikacích si pusť Media Player a tam by se to USB zařízení mělo zobrazit jako dostupný zdroj k přehrání multimédií, toť vše.
macik11 (14)|8.1.2015 18:34
tdlmarek diky uz to ide.
macik11 (14)|8.1.2015 18:47
Este mam jednu otazocku.Mam poziciane 3d okulire od samsungu idu v pohode no su ha nich take lepky modra a cervena z vnutra aj z vonku na sklickach mozem to odlepit alebo nie diky.Mozno hlupa otazka no len pre istotu kedze ich mam zatial len poziciane.diky
nomadm (38)|8.1.2015 19:55
[QUOTE=RoPo;504309]Ano model SSG-P4100 jsem používal/používám. Existuje i balení po 2 kusech, které mám.
Novější SSG-P51002 a starší SSG-P41002 - dvojka znamená 2ks v balení.[/QUOTE]

díky za odpověď...už se těším jak malý Jarda na telku....doporučíte co všechno zkontrolovat ve 14denní lhůtě, abych věděl jestli je všechno ok?
dík
RoPo (6061)|8.1.2015 22:28
[QUOTE=macik11;504326]Este mam jednu otazocku.Mam poziciane 3d okulire od samsungu idu v pohode no su ha nich take lepky modra a cervena z vnutra aj z vonku na sklickach mozem to odlepit alebo nie diky.Mozno hlupa otazka no len pre istotu kedze ich mam zatial len poziciane.diky[/QUOTE]

To jsou ochranne folie. Sundat. Pobavil jsi me. :-)
Predstavil jsem si, ze treba nekdo kouka na TV v igelitu - v obalu ve kterm je, kdyz jej vytahnes z krabice. Nebo necha polepeny ram ci kraj panelu s piktogramy jednotlivych funkci TV :-E
Tommula (26)|8.1.2015 22:43
Ahoj, prosim mam dotaz...
vybiram mezi 55" Panasonic TX-55AS640E a 55" Samsung UE55H6200 .... pouzivat budu SD vysilani co je na DVB-T ( pripadne T2) predpokladam ze obe to umi..
Ale o co mi jde, zkousel nekdo zrcadleni telefonu na tom Panasonicu? Mam samsung S4 mini, a chtel bych pouzivat Allshare(to asi nemam narok kdyz je to samsungacka technologie) a nebo aspon Miracast...
umit to nejak?
Martas 00 (114)|9.1.2015 16:07
RoPo: Tak s timto" Nebo necha polepeny ram ci kraj panelu s piktogramy jednotlivych funkci TV" jsem se setkal uz hodnekrat to neni nic neobvykleho.
nomadm (38)|9.1.2015 21:33
Takže moje 48as640e dorazí bohužel až v pondělí, dnes jsem se byl mrknout u nás v Planeu a mají tam 40as640e vystavenou, je fakt že se tam vyjímá konstratem a krásnou černou mezi ostatníma LCD, ale vedle stála LG v podobné ceně a neměla taky vůbec špatný obraz....nicméně Pana vypadal fajně. Měli tam i 47as650e za 14990 a taky to IPS nevypadalo na pohled zle...Ale obchod je obchod. Nicméně nejlepší byl prodavač, chodil kolem mě, chtěl nějak odborně poradit, říkal jsem mu, že mám favorita řadu 640, kvůli VA panelu, načež pan prodavač říkal, že dneska je to jedno, všechny televize na prodejně, jsou prý parádní...:)
zizi (21)|11.1.2015 19:59
Ahoj,
Pročítám tady forum o TV Panasonic.
Mam TV 47as650E a prosím o pomoc.
Trochu me rozciluje jedna věc :-(
Když dam na velkem ovladaci "OK" tak se objevi seznam kanalu ...vyberu sipkama kanal ,dam OK a na
pozadi se prepne kanal,ale menu s vyberem kanalu zustava...pote se musí pouzit tlacitko " back/return" a menu mizi.

Lze nejak nastavit,aby po volbe nového kanalu a "OK" televize prepla automaticky na vybrany kanal a menu s vyberem zmizelo i bez pouziti tlačítka back ?

Díky za info.
Zizi
kykloop (25)|12.1.2015 09:03
Mám 55as640e a k ní jsem si pořídil 3D brýle samsung SSG-5100GB, které jste tady doporučili jako kompatibilní. Z prvu musím říct, že jsem o 3D vůbec neuvažoval a chtěl jsem to jen zkusit, ale není to vůbec špatný :)

Nicméně k tomu mám dotaz… 3D obraz je v některých částech zdvojený s tím, že zdvojená část je jakoby stín té první posunuta o kousek doleva nebo doprava. Všímám si toho hlavně u objektů které jsou více v pozadí. Ty vepředu se zdá se nezdvojují. Není to vidět úplně vždy, ale docela to ruší. Zkoušel jsem to na 5ti 3D filmech a dělá to u všech (někdy víc, někdy míň). Jsou to klasické 3D MKV přehrávané přes Xtreamer nebo i přímo přes TV. Netušíte čím to může být? Když ve 3D nastavení TV měním intenzitu 3D efektu (-3 až +3), tak se ten stín posouvá buď více doleva nebo doprava, ale nezmizí…
bh69 (157)|12.1.2015 09:12
Tak moje zkusenosti po par dnech stravenych s 40AS640e (s porovnanim se starou Panasonic 32" IPS 100Hz CCFL HDReady)

Klady
-----
- pomerne prijemne ovladani
- bohate moznosti nastaveni
- zadne vadne pixely
- rovnomerne podsviceni
- pokud je kvalitni zdroj (treba i SD) tak je obraz detailni (pozitivni rozdil proti stare TV - na druhou stranu stara TV zase nebyla tak narocna na kvalitu, da se na ni koukat na vsechno a horsi kvalita poradu nevadi tak vyrazne jako na nove)

Zapory neodstranitelne
--------------------------
- dost mizerny zvuk - zni obcas jako z kyblu a hlavne ma sklony k neprijemnemu zkresleni (stara TV prijemnejsi)

- vnimam elektronicke "cvrlikani" (vysokofrekvencni sum/piskani) - je to spis na urovni vnimani nez slyseni, ale je to neprijemne. Asi souvisi i s nastavenim jasu, podsvice, mozna s ohratim TV).

- banding/posterizace - jasne viditelne uz pri zapnuti menu, kde je barva pozadi misto plynuleho gradientu pruhovana. Je obcas videt i v beznem vysilani (napr v animovanych filmech) a to docela vyrazne. U stare TV nic takoveho nepozoruju ..

Zapory mozna odstranitelne nastavenim ?
------------------------------------------------
- nejak mi porad nesedi nadech (tonalita ?) obrazu, porad mam pocit ze to je nejaky neprirozeny, nejsou to ciste "normalni" barvy z bezneho sveta (a ted nemyslim, ze bych chtel aby to bylo "barevnejsi" - mluvim o prirozenosti barevneho podani). Porad jakoby tam byl nejaky zavoj at zkousim menit nastaveni jak chci, porad to neni dobre

- kontrast a podani cerne vede k obrazu ktery je proti realite prehnane kontrastni (snazim se najit nejaky optimum snizenim podsviceni, kontrastu, ale mam pocit ze to zase ma jiny negativni vlivy na kvalitu obrazu)

Takze spokojenost moc neni ... Uvazuju o vraceni, ale nevim co jineho a hlavne mam obavu, aby vymena vubec vedla k lepsimu ...

Mate nekdo zkusenosti s IPS verzema AS650/740/750 ? Jak jsou na tom s barvama a bandingem ? A nebudu zase mit potize se ztratou detailu v tmavych castech obrazu ? Ma smysl vymenu zkouset ?

A jak jst na tom se zminenym elektronickym sumem/piskanim ? Je to kusova vada nebo to dela dneska kazda elektronika ?
RoPo (6061)|12.1.2015 09:27
[QUOTE=zizi;504708]Ahoj,
Pročítám tady forum o TV Panasonic.
Mam TV 47as650E a prosím o pomoc.
Trochu me rozciluje jedna věc :-(
Když dam na velkem ovladaci "OK" tak se objevi seznam kanalu ...vyberu sipkama kanal ,dam OK a na
pozadi se prepne kanal,ale menu s vyberem kanalu zustava...pote se musí pouzit tlacitko " back/return" a menu mizi.

Lze nejak nastavit,aby po volbe nového kanalu a "OK" televize prepla automaticky na vybrany kanal a menu s vyberem zmizelo i bez pouziti tlačítka back ?

Díky za info.
Zizi[/QUOTE]

Tato nabídka přes OK je "by Panasonic" již několik let.

Další možností je zobrazení pruhu nabídky přes tlačítko info a pak můžeš šipkami listovat mezi kanály nebo mezi aktuálním a následujícím vysílaným programem. Tlačítkem OK volbu - přepnutí potvrdíš nebo nabídka sama za chvíli zmizí - dle nastavení v menu.
tdlmarek (1566)|12.1.2015 09:30
Jen krátce dvě poznámky:

[QUOTE=bh69;504806]dost mizerny zvuk - zni obcas jako z kyblu a hlavne ma sklony k neprijemnemu zkresleni (stara TV prijemnejsi)[/QUOTE]
Veřím, že stará CCFL s poctivou hloubkou mohla hrát lépe (mám podobnou zkušenost, taky jsem před lety vyměnil 32" HD-Ready), ale na dnešní poměry mají loňské Panasonicy podle mě zvuk ještě naprůměrný. Proti předchozí ET5 ale třeba i plazmě od Samsungu je je to mnohem lepší - to masivnější tělo se přecejen projeví.

[QUOTE=bh69;504806]- vnimam elektronicke "cvrlikani" (vysokofrekvencni sum/piskani) - je to spis na urovni vnimani nez slyseni, ale je to neprijemne. Asi souvisi i s nastavenim jasu, podsvice, mozna s ohratim TV).[/QUOTE]
Řekl bych, že vada kusu. Jsem na toto hodně citlivý (což sis možná už tady na fóru všiml), plazmy jsem (nejen) kvůli tomu vracel, ruší mě hard disky, i u ET5 jsem zřetelně slyšel bzukot v pozatí - ale o aktuálním kusu AS640 můžu tvrdit, že žádné slyšitelné pazvuky nevydává.
bh69 (157)|12.1.2015 10:07
[QUOTE=tdlmarek;504809]Řekl bych, že vada kusu. Jsem na toto hodně citlivý [/QUOTE]

ja prave taky - a je to dneska skoro u vseho (monitor v zamestnani, miniPC ...). Proste mam pocit ze dneska snad kazda elektronika nejaky akusticky "smog" vydava ... Kdyz to jasne piska nebo bzuci tak je to jeste dobry, tam je to pak jasny, ale mam spis problem s tim co jakoby skoro nejde slyset, ale presto to vnimam jako jemne piskani v usich a pocit nepohody - a to spousta lidi vubec nevnima.
nomadm (38)|12.1.2015 10:22
tdlmarek: doporučíš nějaké nastavení obrazu na TX-48AS640E?
RoPo (6061)|12.1.2015 10:26
[QUOTE=bh69;504811]v usich a pocit nepohody - a to spousta lidi vubec nevnima. [/QUOTE]

Otázkou je jestli nemáš v uších vlastní šum, který vnímáš jako šum z okolí - zjistíš jen na tzv. audio vyšetření u ušního lékaře.
bh69 (157)|12.1.2015 10:35
[QUOTE=RoPo;504816]Otázkou je jestli nemáš v uších vlastní šum, který vnímáš jako šum z okolí - zjistíš jen na tzv. audio vyšetření u ušního lékaře.[/QUOTE]

vsechno je mozny, ale pak by ale bylo divny, ze to vnimam pri kontaktu s tou elektronikou a ne porad ...
tdlmarek (1566)|12.1.2015 10:36
[QUOTE=bh69;504811]Kdyz to jasne piska nebo bzuci tak je to jeste dobry, tam je to pak jasny, ale mam spis problem s tim co jakoby skoro nejde slyset, ale presto to vnimam jako jemne piskani v usich a pocit nepohody - a to spousta lidi vubec nevnima. [/QUOTE]
Myslím, že vím vím, o čem mluvíš - měnil jsem UPSku umístěnou přes dvě (zavřené) místnosti daleko, protože jsem měl neustále "pocit", že ji slyším. Překvapivě to skutečně pomohlo, takže problém nebyl u mě. Stejně tak jsem se teď vrtal v zesilovači, abych vyřešil vrnící trafo. O monitorech ani nemluvím, bzučí mi snad úplně každý - některé obtěžují, jiné dokážu tolerovat. Ale v kontextu těchto všech "úchylek" můžu znovu svědomitě zopakovat, že zrovna moje AS640 mi v tomto problémy nedělá - takže ano, jsou i (relativně) tiché kusy.

[QUOTE=nomadm;504814]tdlmarek: doporučíš nějaké nastavení obrazu na TX-48AS640E? [/QUOTE]
Nic konkrétního. Když opomenu nastavení "okolo" (tzn. overscan, IFC, RGB level na HDMI, atd.), tak co se týče kontrastu a barev tak mi přijde celkem v pohodě tovární True Cinema. Můžeš zkusit nastavení z recenze avforums (někde tu bude, nebo si ji dohledej), zda ti na tvém kusu bude pocitově vyhovovat víc. Z těchto výchozích nastavení jsem zkoušel trochu dolazovat podle oka, ale nedosáhl jsem žádné výraznější změny, která by stála za řeč - pak už stojí za to uvažovat o profesionální kalibraci.
bh69 (157)|12.1.2015 10:41
[QUOTE=tdlmarek;504819]Můžeš zkusit nastavení z recenze avforums (někde tu bude, nebo si ji dohledej), zda ti na tvém kusu bude pocitově vyhovovat víc. Z těchto výchozích nastavení jsem zkoušel trochu dolazovat podle oka, ale nedosáhl jsem žádné výraznější změny, která by stála za řeč[/QUOTE]

taky jsem zkousel nejaky stazeny nastavenim, ale pres pocatecni pocit pozitivni zmeny jsem se nakonec stejne vratil k tovarnimu nastaveni (myslim tom vyvazeni bile a barev), takze uz na univerzalni "kalibraci" moc neverim ..

a co zmineny banding / posterizace ? je to normalni a jak je na tom IPS ?
tdlmarek (1566)|12.1.2015 10:57
[QUOTE=bh69;504820]a co zmineny banding / posterizace ? je to normalni a jak je na tom IPS ?[/QUOTE]
Bandingu jsem si při nějakém televizním vysílání všiml, ale na předchozí ET5 s IPS to bylo totéž. A podle toho co čtu různě po Internetu bych řekl, že větší či menší banding/DSE má v podstatě každá LCD - včetně vlajkových modelů. Protože ale na televizní vysílání a zejména sport, kde to je vidět nejvíc, v podstatě nekoukám, tak mě to zas až tak netrápí.

Posterizace v menu TV je jasně viditelná, ten gradient tam není moc vhodně zvolený. Nikdy mě nenapadlo se nad tím zamýšlet, bral jsem to jako chybu zdroje. Navíc tuhle obrazovku vidím jen při nějakém testování, jinak mi TV startuje přímo na plochu XBMC. Na základě tvých postřehů jsem si zkusil zapauzovat nějaký film a obraz více prohlédnout, a skutečně tam určitá posterizace v barevných přechodech je. Ale asi v tomhle nejsem tak náročný, že mě to nikdy netrklo do očí a při běžném sledování to nevnímám.
Heartwork (2358)|12.1.2015 11:32
[QUOTE=bh69;504820]takze uz na univerzalni "kalibraci" moc neverim ..[/QUOTE]

A dobře děláš. :)

[QUOTE=bh69;504820]
a co zmineny banding / posterizace ? je to normalni a jak je na tom IPS ?[/QUOTE]
Tohle se zlepší až s 10-bit barevnou hloubkou. :(

Zvuk u těchto placek nemá cenu pitvat a je třeba jej řešit externě. (AVR ...).

Co se elektropazvuků týče, to je kapitola sama pro sebe. Na pískání, cvrlikání a podobné pazvuky jsem přímo alergický a dokáže mě to zcela znechutit. Zde nebude pravděpodobně jiná pomoc, než-li výměna za jiný kus, na to se zvyknout nedá. Jak to píská, tak hybaj zpátky - taky sem chytil jednoho pískavce, poslal zpátky, přišel nový kus a ten je v pohodě. :)
bh69 (157)|12.1.2015 12:11
[QUOTE=Heartwork;504822]Tohle se zlepší až s 10-bit barevnou hloubkou. :([/QUOTE]

proc to ale pak u te stare TV neni problem ? ta rozhodne neni 10 bitova .. (navic mam pocit ze 10b nic neresi kdyz zdrojovy material je 8 bitovy, ne ? treba na PC monitoru mam gradace plynulejsi a grafika windows je 8b/barvu a monitor je uplne obycejny kancelarsky TN)
non_Michal (27)|12.1.2015 18:46
CauTe, jsem tesne pred koupi nove TV a nejak se neumim rozhodnout mezi Panasonic TX-55AS800E a Samsungem UE55H7000...telka je primarne na UPC kanaly (vc. HD, hlavne sport) a stazene filmy (USB nebo Disk nebo HDMI z PC).
O te AS800E se tady moc nediskutuje, muze ji nekdo doporucit?
diky
vivid.sk (11472)|12.1.2015 18:59
[QUOTE=non_Michal;504898]O te AS800E se tady moc nediskutuje[/QUOTE]
Pretoze to je IPS panel (na rozdiel od modelu AX) a IPS panely vdaka svojim negativam, nemozme odporucit ziadnemu filmovemu divakovi. Samsungy H7000 tu maju vlastne vlakno, takze to si prebehni.
non_Michal (27)|12.1.2015 20:42
[QUOTE=vivid.sk;504899]Pretoze to je IPS panel (na rozdiel od modelu AX) a IPS panely vdaka svojim negativam, nemozme odporucit ziadnemu filmovemu divakovi[/QUOTE]

diky za radu...doctu se tady na foru neco vic o rozdilech mezi IPS a VA panely (obecne)?
nomadm (38)|13.1.2015 08:12
Takže 48as640e je doma :). Po rozbalení manželka uznala, že zase tak velká není...:) Snesla by nakonec i tu 50ku, kterou rezolutně odmítala, ale, těch 48 bude stačit...:) Je to pořádný rozdíl oproti předchozímu 70cm CRT Grundigu. První dojem je takový, že převládá spokojenost, jakožto člověk doposud odmítající všelijaké smart přístroje, jsem překvapen co ta telka všechno umí. Obraz z DVB-T je OK, měl jsem větší obavy, tchán má cca 2-3 roky starou plazmu Panasonic (model teď nevím), připojenou na Digi-TV a někdy tam má mnohem horší kvalitu obrazu...Černá se mi na 48as640e zdá opravdu černá, barvy přirozené, nejsou takové "přesycené" jako na IPS v obchodech (ikdyž asi otázka nastavení, já mám zatím kino-režim). Obraz plynulý, neviděl jsem žádný vadný pixel, zatím teda žádný důvod k vrácení telky, pokud bude nadále všechno OK, tak ji vracet rozhodně nebudu. Ty malé pozorovací úhly mě taky nepřijdou až tak špatné.... Hlasové ovládání není vůbec špatné (minimálně pro děti je to zážitek - povídat si s telkou...ale přiznám se, že pro mě taky :)). Připojení na wi-fi naprosto bez problémů, ihedn proběhla aktualizace firmware. Dokonce se mi zdá, že ani kritizované nepřepínání mezi formáty 4:3 a 16:9 není tak špatné, ikdyž se přepíná formát na "střed", tak se mi nezdálo, že by byl obraz nějak deformovaný a kdyby byl, tak se řeší přímo tlačítkem na DO, nemusí se řešit nikde v menu, takže za mě - pohoda a nebude mě to nijak omezovat (možná zjistím časem že ano, mám tv od včerejška...). Zvuk nemůžu s ničím srovnávat, rozhodně lepší než má předchozí CRT lepší, na běžné pozorování tv OK, ale na večerní sledování dobrého filmu by to chtělo něco lepšího, ale s tím jsem taky počítal...
bh69 (157)|13.1.2015 08:41
[QUOTE=nomadm;504966]barvy přirozené, nejsou takové "přesycené" jako na IPS v obchodech [/QUOTE]

to jsem teda jelen ... ja uz tyden zkousim ruzna nastaveni a naopak mam cim dal vic pocit, ze barvy jsou neprirozeny, umely, s pastelovym nadechem, pletovka neustale nekam ujeta (hlavne do zluto-oranzova nebo jak bych ten odstin popsal), pusobi na mne "omalovane" (stazeni saturace to neresi, to jen zhorsi problemy v jinych barvach - zejmena cervena mi prijde spatna, potlacena a ujeta do hnedocervenych nebo naopak ruzovych odstinu, podopbne zelena je nejaka divna) ... ja jsem teda z celkovyho dojmu z barevnyho podani nestastnej a misto abych si zvykal tak mi cim dal vic vadi ... porady treba ze studia (ranni vysilani na CT1 a CT2) vypada dobre, jenze to je umele prostredi, kdyz jsou pak nejaky zabery v exterieru, tak najednou vynikne ta neprirozenost ..

cerna je skutecne dobra, kontrast vysoky - jenze mi prijde ze az moc, v realu to prece tak nevypada .. a kdyz se na TV stahne podsviceni a kontrast na rozumnejsi hodnoty, je to zase za cenu jinych problemu ...

chtelo by to mit doma i IPS, v obchode se nic nezjisti ... ale obecne se tvrdi, ze IPS ma vernejsi barvy nez VA, tak snad by to mohla byt lepsi volba ?
nomadm (38)|13.1.2015 09:01
no je faktem, že já nejsem vůbec náročný a pravda ani nějakému podrobnějšímu nastavení nerozumím, ale pocitově opravdu nemám s obrazem žádný problém....ba naopak, převládá (po jednom večeru...) spokojenost, možná taky naněco narazím....budu si muset vzít asi dovču, abych si s tím mohl více pohrát :)) Barevné podání mi připadne oproti IPS takové, jak to říct, "teplejší"....IPS mi připadne víc "studené"...umělé...Zkoušel např. ve FullHD Jack a obři (mkv) a tam jsem byl barevným podáním nadšen, jak obličeje, tak nádherné krajiny... Takže obraz za mě krása.

A teď nějaký dotázek, nejdou zobrazit u daného zobrazovaného zdroje signálu informace o datovém toku, rozlišení, apod..?

bh69: tak si vezmi domů ještě nějakou IPS (650ku) na srovnání a uvidíš, cosi necháš doma....asi je to běžná praxe...já jsem nato celkem čuměl, jak jsem to tady četl, ale jestli nejsou pro tebe problém prachy, tak bych to tak na tvém místě pořešil...já (asi) srovnávat nebudu. Myslím že budu max. spokojen, oproti předhozí CRT je to celkově obrovský skok dopředu (to by byla asi každá nová tv), ale nemám důvod zkoušet IPS, když jsem osobně spokojen a telka má celkově dost dobré reference, takže to obecně křáp nebude.
vivid.sk (11472)|13.1.2015 09:14
[QUOTE=bh69;504972]ze IPS ma vernejsi barvy nez VA[/QUOTE]
Takto by som to nenazval. Skor by som napisal, ze kazda TV zacina a konci tam, ake su moznosti CMS a az nasledne prichadzaju obmedzenia panela.
Mozes mat idealny panel, ale ked ti CMS nedovoli vykorigovat nejaku zlozku farby, ktora "uletela" mimo, tak si skoncil.


[QUOTE=bh69;504972]to jsem teda jelen[/QUOTE]
Ako vidis aj v inych vlaknach, existuju rozni uzivatelia, inak (ne)narocni, preferujuci rozne ine vlastnosti, takze pokial mas taketo naroky na TV, mozno bude pre teba zaujimava volba profesionalnej kalibracie, pripadne aspon barlicka vo forme manualneho nastavenia podla patternov.
bh69 (157)|13.1.2015 09:57
[QUOTE=vivid.sk;504978]mozno bude pre teba zaujimava volba profesionalnej kalibracie, pripadne aspon barlicka vo forme manualneho nastavenia podla patternov.[/QUOTE]

a je jistota ze by to pomohlo ? neni to proste dany technologii panelu a podsviceni, kdy ten zakladni charakter (pastelovost barev, namodraly nadech podsviceni) stejne zustane ... prijde mi ze TV je citlivy na nastaveni i v tom smyslu, ze snadno ujede jinam .. u stare Tv mi to prijde mnohem "stabilnejsi", i ruzne porady a stanice se vzajemne tak drasticky nelisi ...
RoPo (6061)|13.1.2015 10:05
[QUOTE=bh69;504987]namodraly nadech podsviceni)[/QUOTE]

Toto ti může způsobovat nastavená teplota barev v nastavení TV - Studený, Normální, Teplý.
bh69 (157)|13.1.2015 10:55
[QUOTE=RoPo;504988]Toto ti může způsobovat nastavená teplota barev v nastavení TV - Studený, Normální, Teplý.[/QUOTE]

to jsem samozrejme zkousel menit - normalni uz mi prijde prave moc do modra, neprirozeny, Teple 2 uz zase moc do zluta, Teple 1 jsou kompromis, ale ve vysledku to stejne celkovy dojem moc neresi ...
vivid.sk (11472)|13.1.2015 11:33
[QUOTE=bh69;504987] i ruzne porady a stanice se vzajemne tak drasticky nelisi ...[/QUOTE]
Neviem, ci to nieje skor subjektivny pocit, na ktory ma vplyv velkost panela a (ne)kvalita zdroja signalu. Aj na mojej TV (ktoru mam profesionalne skalibrovanu) vidim, ze bezny TV signal - hlavne ten starsieho povodu - nezodpoveda tomu, co by som chcel vidiet, hlavne pletovka je casto teplejsia - pripadne viac do cervena, ako by mala byt. Paradoxne, nove veci, ktore vysiela TV, alebo original BD disky su velmi presne - ako fotografia. Niektore filmy, ktore su teplejsie, su zas take, lebo je to zamer rezisera, aby to takto vyzeralo, takze to opat treba brat ako je.

Takze aby som to zhrnul - mas to ako s audio nahravkami, vacsina z nich nieje dokonala - je taka aka je. Zial tych referencnych, ktore vydoluju z retazca maximum je malo, no to neznamena, ze by sme koli tomu prestali pocuvat hudbu.
Heartwork (2358)|13.1.2015 11:50
[QUOTE=vivid.sk;505003] Aj na mojej TV (ktoru mam profesionalne skalibrovanu) vidim, ze bezny TV signal - hlavne ten starsieho povodu - nezodpoveda tomu, co by som chcel vidiet, hlavne pletovka je casto teplejsia - pripadne viac do cervena, ako by mala byt. [/QUOTE]
Na mé kalibrované TV je to stejné neboli "různé pořady a stanice se vzájemně tak drasticky liší". Tam, kde není, ani kalibrovaná TV nepomůže. :)
bh69 (157)|13.1.2015 11:53
[QUOTE=vivid.sk;505003]bezny TV signal - hlavne ten starsieho povodu - nezodpoveda tomu, co by som chcel vidiet, hlavne pletovka je casto teplejsia - pripadne viac do cervena, ako by mala byt. Paradoxne, nove veci, ktore vysiela TV, alebo original BD disky su velmi presne [/QUOTE]

To samozrejme beru - proste, kdyz je blby zdroj nemuzu cekat ze se nejakym zazrakem vylepsi. Na stare Tv se to zrejme maskuje tim, ze celkove neni tak vyrazna - kvalitni je horsi a spatne zase tak nemlati do oci (otazka je, jestli to pro bezne sledovani TV neni nakonec prijemnejsi nez snaha o efektni dokonalost, ktera funguje v nekolika procentech pripadu a ve zbytku leze na nervy ...)

Horsi je, ze nemuzu vyladit barevne podani ke spokojenosti ani pro nove porady vysilane v HD na CT1/2 nebo na sportu ... tam je sice spousta detailu a jak pises, obraz jako ostra fotka, ale zaroven porad ta zminena pastelovost, divna pletovka, u venkovnich scen pocit "kouroveho/kovoveho" nebo "plastoveho" nadechu, divna obloha nebo trava ... proste mi prijde ze vsechny porady, vcertne filmu o prirode, jsou neprirozene jako filmy delane v CGI ...
Heartwork (2358)|13.1.2015 12:07
Nějak sem to nesledoval od začátku, ale pokud si nespokojený v tebou popisovaném rozsahu, tak tu TV vrať či prodej a pořiď si jiný model. Tohle už se časem nezlepší, pokud vidíš chyby a si nespokojený - už to tak zůstane.

Oko vidí, oko není píč., ale kalibrace TV se od oka bohužel korektně provést nedá. Nevidím tedy důvod, proč by sis nemohl zaplatit profesionální kalibraci, která pravděpodobně dopadne dobrým výsledkem a máš vyřešeno.

Nevím, zda-li poté budeš spokojený. Otázkou totiž zůstává, zda-li chceš vidět věrný obraz (po kalibraci) nebo obraz, na který sis zvykl na předešlé TV, i přesto, že nemusel mít nic společného s věrným podáním.
vivid.sk (11472)|13.1.2015 12:12
[QUOTE=bh69;505012]...ktera funguje v nekolika procentech pripadu a ve zbytku leze na nervy[/QUOTE]
Na to ti mozem odpovedat velmi presne: vzdy ked mam pocit, ze je v obraze nejaky problem a skusim tie ostatne tri default presety, ktore mam bez zmien, tak si velmi rychlo uvedomujem, ze z hovna sa bic upliest neda - je to este nasobne horsie.

[QUOTE=bh69;505012]divna obloha nebo trava[/QUOTE]
S tymto nemam problem, vsetko je ako ma byt - na zelenu som obzvlast alergicky. Samozrejme, aj kazdy prenos z futbalu ma svoje odchylky, kedze niekedy je prenos cez den, inokedy v noci a na to ma vplyv typ pouziteho osvetlenia.
Heartwork (2358)|13.1.2015 12:23
Tak sem si to pro jistotu našel:
http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/panasonic/test-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va-r1024

Máš tam náměry před kalibrací i po, kalibraci prováděl polský profi kalibrátor Maciej Koper, takže se tomu dá i věřit :) a máš tam od něj i závěr:

"AS640 jest jednym z tych wyświetlaczy, które schodzą z błędami rekordowo nisko i pozwalają ujrzeć obraz dokładnie tak jak widziała go ekipa filmowa podczas prac w studio."

Problém bude tedy pravděpodobně někde ve tvém řetězci.
bh69 (157)|13.1.2015 12:27
a co treba tohle ? http://www.oehling.cz/colorvision-spyder4-tv-hd

---------- Doplněno v 12:25 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:24 ----------

[QUOTE=Heartwork;505026]Problém bude tedy pravděpodobně někde ve tvém řetězci.[/QUOTE]

no to tezko, kdyz muj retezec sestava z anteny a TV :)
Heartwork (2358)|13.1.2015 12:30
Nutíš mě to napsat - chyba je mezi ovladačem a křeslem. :)

Ta sonda je lepší, než drátem do oka, ale chtělo by to spíše něco profesionálnějšího:
http://skalibrujtv.cz/naše-zařízení
Heartwork (2358)|13.1.2015 12:36
[QUOTE=bh69;505027]

podsviceni 50, kontrast 80 ?! to jsou silene vysoke hodnoty ...[/QUOTE]
Proč? Podsvícení si dáš jak ti bude vyhovovat, je taky rozdíl mezi denním a nočním režimem.
Na Samsungu mám např. podsvícení na 5 z 20, kontrast na 96.
bh69 (157)|13.1.2015 12:54
[QUOTE=Heartwork;505031]Nutíš mě to napsat - chyba je mezi ovladačem a křeslem. :)

Ta sonda je lepší, než drátem do oka, ale chtělo by to spíše něco profesionálnějšího:
http://skalibrujtv.cz/naše-zařízení[/QUOTE]

klidne uznam, ze je chyba ve mne - ale v cem ?

tak sonda ne - prosel jsem ted zahranicni recenze, treba na amazonu a rozhodne nejsou nadseny, takze by to bylo vyhozeni penez
tesla15 (505)|13.1.2015 13:23
Bohužel, až 40% mužů má snížen barvocit hlavně v R a G. Tudíž i po správném seřízení barev můžete vidět svět odlišně. (zdůvodnění, proč muži jezdí na červenou, a po požití alkoholu červená se jeví ještě slaběji ).
55496.jpg
Heartwork (2358)|13.1.2015 13:58
Ano, ani nějaké odchylky či vady zraku nemůžeme nakonec vyloučit.

K tomu mám jednu, s odstupem času, i celkem úsměvnou historku. Měl sem doma elektrikáře, který se mě ptal, jakou že má barvu drát, který právě zapojuje. Nejdříve jsem myslel, že je to nějaká legrace, ale když se mě dotyčný zeptal potřetí, začal jsem věřit, že má ten člověk opravdu drobný problém. :-E
Ne že by byl přímo barvoslepý, ale některé barvy od sebe zkrátka nerozeznal či rozeznal s obtížemi.
kykloop (25)|13.1.2015 14:04
[QUOTE=kykloop;504803]Mám 55as640e a k ní jsem si pořídil 3D brýle samsung SSG-5100GB, které jste tady doporučili jako kompatibilní. Z prvu musím říct, že jsem o 3D vůbec neuvažoval a chtěl jsem to jen zkusit, ale není to vůbec špatný :)

Nicméně k tomu mám dotaz… 3D obraz je v některých částech zdvojený s tím, že zdvojená část je jakoby stín té první posunuta o kousek doleva nebo doprava. Všímám si toho hlavně u objektů které jsou více v pozadí. Ty vepředu se zdá se nezdvojují. Není to vidět úplně vždy, ale docela to ruší. Zkoušel jsem to na 5ti 3D filmech a dělá to u všech (někdy víc, někdy míň). Jsou to klasické 3D MKV přehrávané přes Xtreamer nebo i přímo přes TV. Netušíte čím to může být? Když ve 3D nastavení TV měním intenzitu 3D efektu (-3 až +3), tak se ten stín posouvá buď více doleva nebo doprava, ale nezmizí…[/QUOTE]

nikdo nic? :-( trochu to zapadlo v té horlivé diskuzi o kalibraci obrazu...
Nenapadá vás něco, než zkusím koupit nové brýle? Ale dávat 1800 za origo se mi vážně nechce. Navíc pokud by byla chyba v brýlích, tak bych čekal, že bude obraz mázlý vždy a všude.
3D se mi překvapivě vážně zalíbilo, ale tenhle neduh to docela degraduje... změna vzdálenosti od tv ani úhel pohledu to nic nemění..

Jinak k tomu obrazu... sdílím názor jako většina, že as640 má od výroby hodně dobře nastavený obraz. Když to porovnám se svým předchozím IPS Philipsem, tak ten měl právě pastelově umělé barvy a obraz panáku mi přijde hodně přirozený i v defaultním nastavení.
Heartwork (2358)|13.1.2015 14:12
Že by Crosstalk? Kašli na 3D, výsledkem bude max. poškození zraku tvého či celé rodiny.
Možná můžeš zkusit zvýšit jas a snížit kontrast, ale bez záruky. 3D nepoužívám.