Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rada s ozvučením pokoje

Jarin1 (72)|7.1.2014 07:32
Ahoj chlapy,
měl bych prosbu jaké kino či repro zvolit do pokoje v klasickém paneláku. Do teď jsem měl AV Receiver SONY STR-DA2400ES a k tomu repro 5.0 ve předu sloupy a vzadu stojanovky. Rád bych to obměnil za nějaké repro ve stylu domácího kina LG BH7430P , abych mohl repro dát na zeď a vzadu bez stojanů. Je to jen na sem tam puštění filmů přes MMC,sat a hry na PS3. V paneláku s tím zvukem toho moc vymyslet stejně nejde a mít předimenzovanou sestavu kterou nikdy nevyužijete je asi zbytečné. Přemýšlel jsem i nad SOUNBAREM ale zvukově asi nic moc a rád bych aspoň 2 vstupy Hdmi v kině. Na zadní repro mám v podlaze repro kabely 2,5mm a to do žádných bedýnek nejspíše nestrčím.
Máte někdo nějakou radu na kino podobné LG BH7430P.
Předem děkuji
bastlir (3245)|7.1.2014 18:20
Můj názor na věc je takový - dnes investovat do domácího kina považuji za vyhozené peníze. Raději jsem investoval do AVR, ke kterému mohu prakticky připojit cokoliv. A mimochodem, mnoho kolegů považuje 2,5mm reprokabely za základ. :-)
Dagy2 (3153)|7.1.2014 22:00
2.5mm2 kábel je absolutne v pohode.
Kúpil by som AVR s 4x HDMI 1.4 vstupom a možnosťou prehrávať hudbu zo siete. Ak potrebuješ BD prehrávač kúp extra krabičku.
Jarin1 (72)|8.1.2014 06:05
[QUOTE=Dagy2;478778]2.5mm2 kábel je absolutne v pohode.
Kúpil by som AVR s 4x HDMI 1.4 vstupom a možnosťou prehrávať hudbu zo siete. Ak potrebuješ BD prehrávač kúp extra krabičku.[/QUOTE]

Na BD mám PS a stejně pouštím filmy přes MMC takže disky nekupuji , spíš mi jde o repro které by bylo zavěšené podél tv a spíš o kino než audio, tak jsem myslel že by to bylo jednodušší, bral bych vzhledově repro s těch kin ke svému AVR ale to by bedýnky asi odnesli.
Hornet F-18 (1328)|8.1.2014 11:51
Jarin1,
ked nepotrebujes BR prehravac, kup klasicke AVR, vyber je velky, ceny pri 5.1 su prijatelne, urcite ocenis (okrem oneho) viac moznosti pripojenia ako pri domacom kine.... A repro tiez je slusny vyber aj takych, ako chces - na stenu a zvukovo dobre. Nenapisal si, kolko chces do toho investovat. Repro napr.:Q Acoustics 7000 Series 5.1 Cinema Pack, CAMBRIDGE AUDIO Minx 215 set 5.1(alebo vysiu verziu), HECO Ambient set 5.1, HARMAN KARDON HKTS 65 (alebo nizsiu 35,16,9).
Jarin1 (72)|8.1.2014 13:27
[QUOTE=Hornet F-18;478832]Jarin1,
ked nepotrebujes BR prehravac, kup klasicke AVR, vyber je velky, ceny pri 5.1 su prijatelne, urcite ocenis (okrem oneho) viac moznosti pripojenia ako pri domacom kine.... A repro tiez je slusny vyber aj takych, ako chces - na stenu a zvukovo dobre. Nenapisal si, kolko chces do toho investovat. Repro napr.:Q Acoustics 7000 Series 5.1 Cinema Pack, CAMBRIDGE AUDIO Minx 215 set 5.1(alebo vysiu verziu), HECO Ambient set 5.1, HARMAN KARDON HKTS 65 (alebo nizsiu 35,16,9).[/QUOTE]

Je pravda že jsem si vždy sestavoval aparaturu s dílů a nikdy jsem nebyl zastáncem kin na jedno použití, ale můj poslechový a televizní prostor se stáhl přibližně na 3,5x2,8m a ještě k tomu mezi panely a sousedy, a tak investovat částky jako dříve mi připadá už zbytečné. Mám rád kvalitu a ta je vždy odvislá od ceny , jen když 9 hodin denně strávíte v hluku a při sváření , tak se vaše smysli časem opotřebí, bohužel.
bastlir (3245)|8.1.2014 18:31
V tom případě ti stačí bedny do 20W, takže si můžeš dovolit špičkovější kvalitu. Do plastů bych asi nešel, na druhou stranu nemáš ani kam dát nějaké lepší dřevěné sloupy.