Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Reprobedny 5+0 (5+1)

Miki_ (162)|9.1.2014 07:26
Zdravím všechny, mám receiver Yamaha HTR-3064 a vybírám pro něj reprobedny. Uvažuji zatím buď koupit nové a to Quadral Quintas 5000 (případně Jamo S426 HCS3) nebo bazarové AQ Kentaur 672.
Ty bazarové jsou cca 10 let staré (reproduktory jsou prý v dobrem stavu nejaky skrabanec se urcite najde ale podle inzerovaného nic dramatickeho). Cena je dohodou a nevím jakou můžou mít momentálně hodnotu?
Poradíte mi někdo jestli jít do nových repro viz výše nebo koupit raději ty bazarové. Předem dík za rady (velikost místnosti cca 18m2)
r1.jpg r2.jpg
THeBaNDiT (497)|9.1.2014 14:48
Ja mám spomínané Jamo S 426 HCS3, a som s nimi veľmi spokojný. Na druhú stranu musím dodať, že bývam v byte s tenkými stenami, a teda nemôžem si dovoliť poriadne ich vybudiť, idem tak maximálne na 30 z 80 max u receivera (Onkyo), takže neviem, ako hrajú pri vyšších hlasitostiach. No v mnou používaných úrovniach hlasitosti som veľmi spokojný ohľadom filmov aj hudby, dupľom za tie peniaze. A keďže tie tenké steny bytu, tak subwoofer mi vôbec nechýba, aj tieto stĺpy dokážu dať toľko basov, že ich vôbec nemusím cez ekvalizér pridať.

Do bazáru som ísť nechcel, nemám na to bunky, chuť ani prípadné nervy. Samozrejme aj bazárové veci sú často ušetrené peniaze, ale ja si radšej kúpim niečo so zárukou, a keďže z eshopu, tak vrátane skúšobnej doby, ak by mi to náhodou nesadlo.

K tvojmu bazárovému výberu sa ti vyjadriť nemôžem, nepoznám. Isto sa vyjadria iní.
Hornet F-18 (1328)|9.1.2014 22:14
Tie bazarove by som nebral. 10 rokov je uz celkom dost, nikto nepovie pravdu kolko, kde a ako hrali....a navyse, ani nevyzeraju moc lákavo....Tie z obchodu mozes vratit a kupit ine, :-)
Miki_ (162)|10.1.2014 07:58
THeBaNDIT: Díky moc za info. Já taky určitě nepojedu na nějakých velkých hlasitostech. Přiměřeně k filmu a hudbě ikdyž bych to mohl v domku ohulit. A nemá rád přebasovanou hudbu, takže si myslím, že se bez subvoferu taky obejdu. A v našich akustických podmínkách to ani nemá moc smysl. V místnosti 18m2 by stejně silnější basy jen rezonovaly když není akusticky upravena. A ty Quadraly oproti těm Jamo mají prý ještě o trochu míň basů, ale zas by měly o něco lépe hrát kvůli jejím parametrům, jsou váhově težší a taky ještě o něco dražši (aspoň teoreticky by měly hrát lépe) :-) . Napříkla satelity u Qadralu váží 3kg a ty od Jamo jen 1kg (což u filmů s DTS snad půjde poznat). Takže ještě zvažuji které, ale zatím vedou ty Quadraly ikdyž i s ty Jamo jak píšeš i ty jsou lidé nadmíru zpokojeni. Mám nato ještě zhruba měsíc a půl čas (do mých narozenin) ;-)

Hornet: Díky. Taky jsem si říkal jestli 10 let není hodně a jestli raději nejít jen do nových. Ty mohu do 14 dnů bezproblémů vrátit jak říkáš.
Hornet F-18 (1328)|10.1.2014 10:11
Miki_
este k tym Jamo 426... pozri sa na tieto Magnat Supreme 802, cely set 5.0 je za 8 990,- mali by byt lepsie.
mas ss
Miki_ (162)|10.1.2014 11:19
Hornet: Ty by byly asi nejlepší. Akorát na Mallu psal jeden obchodník, že pro receiver Yamahu jsou vhodnější ty Quadraly. Což je taky důležité ne všechny receivry si rozumí ze všemi bednami. Musím toto ověřit a pokud by to nebyla pravda tak určitě půjdu do těch Magnatu. Bezkonkurenčně nejlepší volba a za tu vánoční cenu i nejlepší koupě cena/výkon.
KamilZ (10277)|10.1.2014 12:47
Než dát 6.5 kKč za JAMO 426, tak to už raději 8.8 kKč za JAMO S 606 HCS 3: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
THeBaNDiT (497)|10.1.2014 14:22
Ono mate v CR tie Jamo S426 nejake predrazene... u nas v okay sa aktualne predavaju za 195€ (doprava zdarma) (ja som ich kupoval odtial, vyzdvihol som si ich na predajni, a v pripade nutnosti sa rovnako na predajni daju vratit), to je v prepocte podla 1€=27Kc vo vysledku cca 5265Kc. A ked ste mali korunu este silnu (1€=25Kc), tak to bolo 4875Kc.
jito (999)|10.1.2014 15:31
Taky se musí trochu hledat,když chci slevu
http://www.mameto.cz/jamo-s-426-d8048.htm
THeBaNDiT (497)|10.1.2014 16:47
Akurát že vo tvojom odkaze je cena za pár (predné stĺpy), aj keď na obrázku majú 5.1 (tzv. HCS5), mnou uvádzaná cena je za HCS3 (5.0).
jito (999)|10.1.2014 17:25
Pak má člověk věřit e-shopu...
THeBaNDiT (497)|10.1.2014 18:34
jop, obrazkom sa nezriedka neda verit... aspon ze v popise maju uvedene, ze cena je za par...
vivid.sk (11472)|11.1.2014 14:38
Miki> ak mas moznost osobneho posluchu alebo "obhliadky", chod si to pozriet. Za vypocutie nic nedas, bude to urcite lepsie ako dnesny nepocuvatelny low-end JAMO. 5 (resp 6) repro sa za 200 euro vyrobit neda, nie este zo ziskom/marzou predavat.
krmelec (68)|11.1.2014 21:59
Ale pak múže na heureku napsat: je to sice křáp, ale stálo to pár korun, tak jsem nad míru spokojený :-)
THeBaNDiT (497)|11.1.2014 22:11
Ak by to bol křáp, tak to moze stale v zakonnej lehote vratit...

Samozrejme najlepsie je kupit nieco, co clovek este pred kupou pocul na vlastne usi, s tym rozhodne nemozno nesuhlasit. Ale trebars ja Jamo S426 HCS3 mam a ak by boli taky křáp, kolko stoja, tak by som nemal najmensi problem zbalit ich, nalozit krabicu do auta a o 5 minut nato ich vratit na predajni Okay v mojom meste... ale k tomu nebol dovod. Dal som na odozvy ich majitelov na internete, objednal som ich, zapojil som ich a zaradil som sa k spokojnym majitelom, nemam co viac dodat.
krmelec (68)|11.1.2014 22:29
však to samé jsem napsal o příspěvek výš, akorát pod slovem křáp je schované toto: nikdy jsme nic jiného, než běžné křápy s elektro shopů, neslyšel, tak mi můžete mé slova věřit, bo ze všech křápů co tam měli, mě z těchto bolela nejmíň hlava :-)
THeBaNDiT (497)|11.1.2014 23:03
Neboli "nikdy som sa v nicom inom nez vo Fabii neviezol, tak mi mozete verit, lebo zo vsetkych aut tejto kategorie, co tam mali, bolo toto to najlepsie". Samozrejme cloveku zvyknutemu na BMW, Audi ci Mercedes tazko odovodnis svoju volbu, stale si bude mysliet, ze za tie peniaze, za ktore sa ta Fabia predava, moze byt vyrobeny len křáp, a ze poriadne auta zacinaju na trojnasobnej cenovke. ;)


edit: Trebars ja s vividom v mnohom suhlasim a osobne s nim sympatizujem, ale ked sa vyjadri o S426 ako o "dnesnom nepocuvatelnom low-end JAMO", pricom ich ani nepocul a iba vychadza z ceny, tak ma to osobne trochu uraza. Je to rozhodne vacsia hlupost, nez ked ja, majitel S426, vyjadrim svoj nazor na ne a svoju spokojnost s nimi. Ak by som sa mal vyjadrit rovnako kategoricky a neuvazene ako on, tak by som musel napisat, ze vsetko drahsie nez S426 su iba vyhodene peniaze. A to samozrejme nie je pravda, rovnako ako jeho vyrok o nepocuvatelnej zostave S426.
vivid.sk (11472)|12.1.2014 13:40
[QUOTE=THeBaNDiT;479226]...[/QUOTE]
Pocul som dost na to, aby som sa mohol takto vyjadrovat. No nieje to nutna podmienka k tomu, aby som si musel vypocut kazdy jeden jediny reprotuktor v tomto segmente. Nie som predajca. Mimochodom som pocul starsie JAMO 416 (alebo tak nejako) a bola to velka tragedia. Takisto mozem dolozit tvrdenie mojho kolegu z prace, ktory ma nejaky iny aktualny model (6xx, neviem presne), ze to je dost mizerne a prebasovane (ovsem pre nenarocneho divaka na film moze postacovat). Ale ja ani necakam za dany peniaz nic lepsie, nekritizujem JAMO konkretne, kazda firma si vyberie sama segment, kde (a co) chce vyrabat a predavat (Genius/Logitech a podobne detto). Moze prist firma ABC, ale za 200 euro mu ani PRC nevyrobi nic pocuvatelne v piatich kusoch (daj dole dan, marzu = nevyrobis). Aj tu plati fyzika a jednoducho to neoklames.
Miki_ (162)|13.1.2014 07:30
Díky chlapi za svoje názory. Moc mi to pomohlo s výběrem! Zatím můj favorit na 99.99% jsou ty Magnat Supreme 802. Ještě čekám na informaci jestli je dobrá kombinace receiveru Yamaha HTR-3064 a těchto Magnatu. Pokud ano pak jdu do nich na 100% :-)
Miki_ (162)|29.1.2014 14:43
Ahojte, vybral jsem nakonec nečekaně reprobedny Magnat Monitor Supreme 802 set 5.0 za super cenu 7490,- Kč s dopravou zdarma. Už jsou objednány a v pátek mají dorazit. Takže o víkendu se rozhodně nudit nebudu. Pokud někdo bude mít nějaký dotaz naně, který zvládnu zodpovědět rád zodpovím :-)