Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou TV pro zobrazení obrazu z PC

dmix (6)|30.1.2014 23:53
Prosím o radu, jakou TV kolem 50" koupit pro zobrazení obrazu (1.920 x 1.080) z počítače (bude připojen přes HDMI jako druhá plocha).
Bude v podkrovní velké kanceláři (jsou tam zářivky) pro prezentaci výsledků a informací, jen tabulky s velkým textem (kolem 14 řádků) bez obrázků, zapnutá bude jen pár hodin v pátek, takže spotřeba není na 1. místě.

Zkoušel jsem to doma na předloňské plazmě Panasonic TX-P50VT30E, na ní je obraz skvělý, ale myslím, že do kanclu je to úplně zbytečné (3D a kdoví co z ní tam nevyužiju).
Ale nerad bych zase koupil nejlevnější a zjistil, že obraz nějak kmitá nebo je pobledlý.

A hlavně, ta plasma Panasonic umí zrušit takové ty chybějící oříznuté okraje (nevadí ani tak že by kousek chyběl, ale zobrazovat 1.920 minus 20 x 1.080 minus 20 na 1.920 x 1.080 mi připadá rozmazaný a blbý, takže kdyby to tak mělo být, tak to už radší připlatím za tu co mám doma) - ale kdo ví, možná to právě zvětšuje jen tahle a u ostatních s tím není problém, to ale nevím a nemám kde zkusit..

Poraďte prosím - ideálně nějakou vyzkoušenou značku i konkrétní typ.. Předem děkuji.
KamilZ (10277)|31.1.2014 06:14
[QUOTE=dmix;480842]ale zobrazovat 1.920 minus 20 x 1.080 minus 20 na 1.920 x 1.080 mi připadá rozmazaný a blbý[/QUOTE]
To se nedivím, ale je to jak se říká rukama, prostě jsi měl blbě nastavenou TV nebo PC: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-nez-se-zeptate-hdmi-3d-zvuk-lan-dlna-hbbtv-dalkove-ovladace#post434494. Nicméně se plazma k PC moc nehodí, obzvláště na Tvé tabulky a statický text, to bys je za chvíli viděl o po vypnutí PC nebo TV. Nebál bych se sáhnout po nějakém levném LCD v 50", doporučoval bych něco s IPS panelem, kvůli úhlům.

PS: Panasonic řady VT na texty a tabulky, to je trochu overkill, skoro bych řekl WTF :D