Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Všeobecný dotaz + pomoc při výběru

Mano1990 (14)|31.1.2014 09:47
Ahoj,

chtěl bych se zeptat na pár základních rad při výběru přehrávače a domácího kina (nebo spíše repro k TV) a na pár otázek. Jsem úplný laik, tak bych byl rád, kdydy mě někdo zasvětil.Snad konečně tady najdu odpovědi na moje otázky :-)

1. Vlastním TV Samsung (přesné označení nevím nějak UExxx), prostě klasická led (LCD) TV za 12 tisíc kč. Filmy si na této TV přehrávám přes USB externí HDD bez napájení (asus 500gb), ale v poslední době se stávalo, že se film občas zasekl (jak formát .avi tak .mkv..) a vše se seklo, bylo to asi tím, že HDD chtěl naformátovat, to jsem udělal, přišel o všechny data a za 14 dní zase.Takhle se to opakovalo pořád až mi HDD odešel. Právě tedy přemýšlím na koupí MMC (už jsem jednou měl phillip hmp3000-spokojenost) a našel jsem tento :
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] .Tím bych zabil dvě mouchy jednou ranou, protože bych měl základní MMC a set top box. Myslíte, že tento set top box jakožto MMC bude lepší než integrovaný přehrávač v TV?? Nejsem náročný na formáty, vystačím si se základním .avi a .mkv. Pak bych rád věděl jak funguje vysílání v HD. Stačí když si set top box připojím přes HDMI (je třeba HDMI nebo standardní dodávaný kabel v balení?) do TV, dám automatické ladění a TV bude vysílat podporované programy v HD? Mám ještě v šuplíku externí anténu k tv, tudíž hádám, že asi nebude třeba?

2. Dále bych měl zájem o trochu vylepšit zvuk v TV a udělat to koupí 2.1 domácího kina nebo 2.1 repráků či soundbaru. Jak už jsem říkal nejsem vůbec náročný, takže nepotřebuji drahé kina či repra za desítky tisíc. Na intrenetu jsem našel soundbary od Samsungu za 3000 kč, takže určitě to bude krok dopředu oproti integrovaným reprákům? Bude lepší volba koupit domácí kino nebo třeba nějaké 2+1 repro k PC a připojit je do TV? Bude mi pak hrát zvuk když budu přehrávát přes usb z MMC? V tomto jsem opravdový laik. Už jsem viděl nějaké vlákna o připojení repro do TV, ale i tak mi to nebylo jasné. Připojuje se to přes ten optický kabel co dostanu v balení a mohu zvuk regulovat ovladačem od TV nebo od přístroje, který zakoupím? Můj rozpočet na toto repro či kino je bohužel max 3000 kč, ale i tak by to mohlo být menší vylepšení??

3. Ještě k dotazu číslo 1. Je lepší si koupit flash disk např 64gb nebo externí HDD? Protože s HDD mám zatím špatné zkušenosti. Flash disk o kapacitě 64gb by mě stačil...Jen nevím když už bych tedy kupoval HDD tak jestli s napajením či ne. Jestli USB 2,0 či USB 3,0.


Omlouvám se za zdlouhavé dotazy, ale opravdu bych potřeboval pomoc a doufám, že se mi zde dostane. Díky moc!
KamilZ (10277)|31.1.2014 13:27
[QUOTE=Mano1990;480865]1) Vlastním TV Samsung (přesné označení nevím nějak UExxx), ... protože bych měl základní MMC a set top box. Myslíte, že tento set top box jakožto MMC bude lepší než integrovaný přehrávač v TV??
2) Nejsem náročný na formáty, vystačím si se základním .avi a .mkv.
3) Pak bych rád věděl jak funguje vysílání v HD. Stačí když si set top box připojím přes HDMI, do TV, dám automatické ladění a TV bude vysílat podporované programy v HD?
4) Mám ještě v šuplíku externí anténu k tv, tudíž hádám, že asi nebude třeba?
5) je třeba HDMI nebo standardní dodávaný kabel v balení?)
6) Bude lepší volba koupit domácí kino nebo třeba nějaké 2+1 repro k PC a připojit je do TV...takže určitě to bude krok dopředu oproti integrovaným reprákům?
7) Bude mi pak hrát zvuk když budu přehrávát přes usb z MMC?
8) Připojuje se to přes ten optický kabel co dostanu v balení a mohu zvuk regulovat ovladačem od TV nebo od přístroje, který zakoupím?
9) Ještě k dotazu číslo 1 (mmc). Je lepší si koupit flash disk např 64gb nebo externí HDD? [/QUOTE]

Ad 1) MMC je bezpochyby podstatně lepší. Dokonce zřejmě i to Evolveo :-)
Ad 2) To je nesmysl, AVI a MKV nejsou žádné formáty, jsou to jen kontejnery, takže vůbec nelze říct, že Ti to přehraje všechny AVI a MKV, musel by jsi podrobně specifikovat parametry. Viz první odstavec #12: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-nez-se-zeptate-hdmi-3d-zvuk-lan-dlna-hbbtv-dalkove-ovladace#post437173
Ad 3) K čemu chceš STB když máš TV? Jaký máš přesný model TV, ona neumí MPEG-4? Tady moc netuším, pleteš hrušky a jablka. Obecně lze říci, že pokud pořídíš STB, tak je u TV důležité pouze to, jaké má rozlišení (musí být HD) a jestli má HDMI alespoň s 1080i. V TV pak nic neladíš, ale ladíš v STB (jako by jsi dříve připojoval video, stejný princip), samozřejmě STB musí umět MPEG-4, což dnes umí všechny.
Ad 4) Nechápu.
Ad 5) Podívej se do návodu na obsah balení, na to se snad ptát nemusíš. Je součástí auta rezerva? U Škodovky ne, u Fiatu ano (příklad).
Ad 6) Pokud máš LCD, tak na 95% ano, tedy pokud si nekoupíš PC repro za 150,- Kč ale trochu lepší.
Ad 7) Ano, pokud repro do TV připojíš přes sluchátka nebo optikou.
Ad 8) Jaký optický kabel v jakém balení?! Když připojíš PC repro do sluchátek (v případě TV Samsung se odpojí interní repro v TV), tak žádnou optiku nepotřebuješ. Přečti si tohle, z toho to snad pochopí každý: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-nez-se-zeptate-hdmi-3d-zvuk-lan-dlna-hbbtv-dalkove-ovladace#post434489
Ad 9) K jakému účelu? Jestli jako skladiště filmů pro MMC, tak jednoznačně HDD.

Máš ve všem strašný chaos a zmatek, aspoň trochu se snaž a přečti si něco o té problematice ...
Mano1990 (14)|31.1.2014 14:57
Vlastním TV Samsung UE40ES5500. Tudíž nepotřebuji STB, abych měl programy v HD? Jak toho tedy docílím abych měl? Ano jsem úplný laik a mám v tom strašný chaos, proto se zde snažím něco přiučit. Na tuto TV mám píchlou obyčejnou anténu a chytám programy v obyčejné mizerné kvalitě. Jinak s tím reprem, mam doma celkem obstojné geniusi 2.1, takže stačí, když je přes 3,5mm sluchátkový vstup zapojím a bude to hrát? Jinak ano HDD chci na úložiště filmů, ale bojím se, že si zase naplním HDD 500gb filmů a pak bude chtít formát a o vše přijdu.
Mohl by jsi mi třeba poradit jakou zvolit úplně základní sestavu pro lepší přehrávání filmů apod než je obyčejná TV s intergrovaným přehrávačem a reproduktory?
KamilZ (10277)|31.1.2014 15:07
[QUOTE=Mano1990;480896]1) Vlastním TV Samsung UE40ES5500. Tudíž nepotřebuji STB, abych měl programy v HD? Jak toho tedy docílím abych měl?
2) mam doma celkem obstojné geniusi 2.1, takže stačí, když je přes 3,5mm sluchátkový vstup zapojím a bude to hrát?
3) Jinak ano HDD chci na úložiště filmů, ale bojím se, že si zase naplním HDD 500gb filmů a pak bude chtít formát a o vše přijdu.[/QUOTE]
Ad 1) prostě si je nalaď :D (viz http://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/technika/obraz-s-vysokym-rozlisenim/ct-hd/ (pokud bys jich chtěl víc, tak jedině kabelovka, IPTV nebo satelit, v pozemním vysílání je to bída)
Ad 2) ano, proč jsi to nezkusil???
Ad 3) v případě MMC a HDD do kapacity 2TB neměj strach
Mano1990 (14)|31.1.2014 15:34
Díky, že máš semnou takovou trpělivost :-) Na zbytek programů jako je Nova HD apod mohu zapomenout? Jinak když si připojím ty repro 2.1 do vstupu pro sluchátka tak budu moct regulovat hlasitost ovladačem od TV? Repro nemá ovladače. A ještě MMC + HDD, proč nemusím mít strach, když bude HDD zapojený v MMC nebude vyžadovat formátování disku? Snad už otravuji naposledy :)
KamilZ (10277)|31.1.2014 15:48
Ad HD) ještě máš možná v dosahu ČT2 HD (já DVB-T nepřijímám, takže nemám detailní přehled, ale žádné zázraky nečekej)
Ad repro) nebudu odpovídat, nebuď kurnik línej a zkus to!!!!!
Ad HDD) ne, naformátuj ho jednou v PC na formát, který MMC umí (dle dokumentace) a je vymalováno
Mano1990 (14)|1.2.2014 13:29
Díky moc za pomoc. Repráky jsou super, hraje to pěkně. Nakonec jsem to vyřešil kombinací : MMC ASUS Media player O!PLAY MINI + GENIUS SW-G2.1 1250 a HDD Verbatim 500GB. Vše za 3700,- a maximální spokojenost :-)