Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vysílání v hotelu

rtomsu44 (5)|5.2.2014 21:43
Chtěl bych u nás na hotelu zprovoznit na jednom kanálu naše vysílání, kde by běželo třeba nějaké promo video případně na začátek jenom nějaká obrázková prezentace. Připojení do okruhu mám vyřešené jde mě jenom o to najít nějaké levné zařízení, které by umělo toto vysílat. Napadlo mě vysílat přes PC, ale mít kompletní PC na takovou maličkost se mě provozovat nechce (spotřeba energie atp.)
Ještě mě napadlo použít miniPC Raspberry Pi, to se dá koupit za přijatelnou cenu, zkoušel někdo to připojit přes cinch k televizi jestli to šlape?
Případně nějaká jiná zkoušenost jak by to šlo řešit.

Díky Ruda
keko01 (57)|5.2.2014 22:31
Najlepsie nejake lacne mmc.. Nejake avi v sd rozliseni prehra kazde a zacinaju od 30 eur..

Spotreba do 10watov

Napr
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
RoPo (6061)|5.2.2014 22:53
TV máš s analogovými nebo digitálními tunery? To je zásadní otázka. Pak je potřeba zvolit vhodný modulátor a vhodné zařízení, které "vyrábí" solidní signál vhodný pro modulaci. Není to až tak úplně jedno, protože nekvalitní výstup = nekvalitní příjem.

MMC, co uvedl keko01 je absoultně k ničemu, tedy pokud jsem něco nepřehlédl. Nemá modulátor. V hotelu je standardní STA rozvod. Je potřeba signál namodulovat na nějakou nosnou frekvenci.
vivid.sk (11472)|6.2.2014 00:21
A pokial tam distribujes len digital (DVB-T), tak si rozhodne priprav vyssi rozpocet, pretoze DVB-T "modulator" urcite prevysuje cenu kompletneho PC.
Rozhodne nejde o malickost, ako sa moze zdat (jedine, ze by si zvolil analog, kde tieto srandy stoja podstatne menej).

P.S. To MMC bolo zrejme myslene len ako zdroj signalu pre modulator. Prezentacia sa ulozi na flashku, a MMC ju bude prehravat dokola.
RoPo (6061)|6.2.2014 08:10
Nechci předejímat, ale pochybuji, že ten Evolve má kvalitní analogový videovýstup. I kdyby byl jen zdrojem pro přehrávání do modulátoru.
keko01 (57)|6.2.2014 08:11
Pise ze pripojenie do okruhu ma vyriesene. Predpokladam, ze tam ma funkcny rozvod s modulatorom (predpokladam, ze analog ako vacsina hotelov). Spomina chinch, takze .. Mmc ako zdroj signalu je idealne. Ale vsak pockame na upresnenie..
rtomsu44 (5)|6.2.2014 10:19
Použité televize jsou nové s digitálním a analogovým příjmem, přenos svých kanálů (DVD, satelit atp.) máme řešeno přes analog, tj. modulátor se dvěma vstupy pro cinch (1xaudio 1xvideo). Do dalšího modulátoru bych chtěl připojit signál ze zařízení, které bude poskytovat obsah jako je prezentace fotek, případně video smyčku.
Úplně ideální by bylo aby samo po spuštění a nabootování spustilo předem vybrané data. To z toho důvodu aby v případě výpadku elektřiny se nemuselo zařízení obsluhovat a znovu spouštět. Není to úplně nezbytné, ale byla by to taková vychytávka.
Nějaké levné MMC se mě jeví jako správná volba, původně jsem uvažoval nad minipc a to cenově výjde podobně.
RoPo tady zmíníl kvalitu výstupu z MMC při použití toho analogového výstupu cinche. Nemám zkušenost mohl by být problém s kvalitou obrazu, řákam si že když tam ten výstup je tak by to snad mělo fungovat.
RoPo (6061)|6.2.2014 10:27
Analogový výstup na různých MMC bývá "všelijaký". Orientace těchto krabiček je právě na digitální výstup - HDMI.

Pokud to má být bezobslužné tak bych použil takové, které má HTTP server pro správu po síti a možnost automatizovat start zařízení (nějaký script). Já osobně o žádném takovém hotovém levném MMC nevím.

Lze to řešit zmíněným Raspberry Pi a doladěným SW pro přehrávání čehokoliv.
rtomsu44 (5)|6.2.2014 10:33
JJ to Raspberry se mě od začátku jeví jako nejvhodnější varianta. Akorát musím ještě někoho najít kdo se umí pohybovat v linuxu. Sám bych si na to netroufl i když to asi nebude nic těžkého.
RoPo (6061)|6.2.2014 10:38
Tady máš nějaké řešení, které je použitelné. Ovladatelné to je po síti přes SSH. Případně bych zprovoznil HTTP server a obslužné scripty z HTTP rozhraní pro ovládání a modifikace/upload obsahu k prezentaci.
keko01 (57)|6.2.2014 11:18
tak zalezi od teba, kolko casu a penazi do toho chces investovat. Ked tam ma ist v loope jedno dvojhodinove video, ktore budes menit raz za pol roka, tak ist do zloziteho riesenia.. mi pride neefektivne.
rtomsu44 (5)|6.2.2014 11:54
Prohlížím ten odkaz od RoPo a podle popisu a reakce v diskuzích by to mohlo být přesně to co potřebuji. Seženu tedy nějakou jahodu a zkusím to. Snad se to povede, dám vědět jak to dopadlo.
RoPo (6061)|6.2.2014 12:18
Jj. Nejvíce se mě líbí poznámka o BSOD na Win... Pak místo prezentace je zobrazována "hezká" modrá obrazovka s nic neříkajícím "prezentačním" textem. :-E
Pavel_tempx2 (829)|6.2.2014 16:24
digital signage (syntex.cz nebo disk.cz) + buď analogový modulátor za pár stovek až tisícovek nebo DVB-T modulátor za cca 10tis. ;)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
http://shop.disk.cz/znacka/brightsign/

modulátor
Ikusi MAC-HOME 4488
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pytkin (7947)|6.2.2014 18:25
[QUOTE=rtomsu44;481568]Seženu tedy nějakou jahodu a zkusím to.[/QUOTE]

Raspberry je malina ! :) Jahody ti moze zohnat Maruska ..