Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Co místo Xtreamer SW

pet59k (7)|12.2.2014 13:13
Po několika letech společného soužití s původní verzí Xtreamer, jsem začal přemýšlet nad novým hd přehrávačem. Vzhledem k tomu, že jsem se v tom přestal orientovat, prosím o radu.

Přehrávač zatím funguje, ale chci ho vyměnit, protože mě neustále štvou tyto chyby (seřazeno podle důležitosti):

1) Mám připojeny dva externí disky Samsung 1,5 TB a 2 TB. Pokud jsou zapnuté oba dva, přehrávač se dost často kouše. Zkusil jsem je zapojit pomocí usb hubu do jednoho portu a nevyřešilo se to, takže musím mít zapnutý vždy jen jeden disk.
2) Občasné záseky při načítání internetového obsahu
3) Nelze posunout nebo skočit na konkrétní místo v internetových hd videích (autosalon)
4) pomalost nahrávání na 1GB síti (5,5 MB/s)
5) občas reaguje se spožděním

Co se mi líbí a v čem si nechci pohoršit:
1) bezhlučnost (pasivní chladič)
2) podpora formátů (vč. přehrávání dvd ze složky, flac,...)
3) optický výstup
4) sympatické ovládání (přepnutí jazykové stopy, nastavení titulků,...)
5) internetové služby (youtube, televizní archiv) - nemám smart TV

Co nepotřebuji:
1) místo na interní disk
2) wifi
3) čtečku karet
4) tv tuner
5) usb 3.0, esata

Existuje nějaký vyhovující hd přehrávač. To nejdůležitější jsem zapomněl. Cena? Jak už to bývá, co nejnižší, ovšem nesmím si pohoršit.

Předem děkuji za odpovědi.
Věřím, že podobný dotaz bude zajímat (možná i jen tak ze zvědavosti) i spoustu ostatní uživatelů
Xtreamer.
karidnal_emilius (93)|12.2.2014 14:56
mede8er 600x3d alebo dune 303

tiez som mal doteraz xtreamer sw, kupil som mede8er a nelutujem

ps: v tom nahravani cez siet si nepolepsis, ak si do cesty postavis zariadenie usb2
pet59k (7)|12.2.2014 19:53
Díky za tip. Kouknu na ně. Propustnost usb 2.0 je reálně 20-25 MB/s, takže bych viděl problém spíš v pomalé síťovce a procesoru Xtreameru.
Tak nějak jsem logicky přemýšlel o Xtreamer SW3 SE. Nemá někdo vyzkoušeno, zda tento funguje bezproblémů se dvěma externími disky?
mlenak (20)|13.2.2014 10:08
Já přešel z Xtreamer SW na Mini NEO X5. Bezhlučnost (pasivní chlazení), optický výstup, s aplikací BS player pohodlné ovládání, internetové služby pomocí X aplikací. Naprosto bezkonkureční výhoda oproti Xtreamer SW je Android 4.2.2. a obchod Google play s aplikacemi snad pro všechno. Objednával jsem přímo z Číny (geekbuying.com). K němu jsem ještě přikoupil bezdrátový set klávesnice + myš za nějakých 340 Kč v českým eshopu. Přehrávání videíí třeba z youtube a vůbec celkový ovládání je tak oproti Xtreameru tzv. "Nebe a dudy". A na pravidelný záseky co jsem měl na Xtreameru jsem už taky mohl zapomenout :-)
pet59k (7)|13.2.2014 13:32
Musím říct, že takto jsem zatím neuvažoval. Sice Androidí telefony používám už několik let, ale nedovedu si představit ovládání tohoto systému v praxi. Přehrávač zatím používám z 99% na pouštění 1080p mkv filmu a manželka se synem na seriály v avi. Možnosti aplikací a internetu jsou velkým lákadlem. Cena je taky lákavá. Jsem však zvyklý vzít ovladač, dvakrát zmáčknout ok, vybrat film, ok a sledovat. Zkusím kouknout na nějaká videa apod.
wonderka (2)|13.2.2014 14:05
mno ja budu resit to same takze se pripojuji k dotazu.

Snad nebude vadit kdyz se pro jistotu preptam, predpokladam ze Xtreamer SW nedokaze plynule kvuli 100Mbit sitovce prehrat mkv i kdyz mam 1Gbit sit ze? (TP-Link TL-WR1042ND router + NAS Synology 108j), teda aspon co jsem zkousel tak to neslo...
diky
karidnal_emilius (93)|13.2.2014 14:59
mne xtreamer prehraval v pohode z nas synology, na to 100mbit staci
wonderka (2)|13.2.2014 15:19
a urcite i mkv? FullHD?
diky
karidnal_emilius (93)|13.2.2014 15:30
urcite
pet59k (7)|13.2.2014 19:13
Po pročítání internetových diskuzí z možností vyřazuji jakékoliv zařízení s Androidem. Neměl bych nervy pořád něco nastavovat, řešit HW nepodporující rozlišení 1080p. Nedostatečný výkon při přehrávání velkých mkv. Takže hledám dál.
anton12345 (34)|14.2.2014 08:23
Takže znova (ako kolega vyššie) doporučujem pozrieť sa na mede8er.
puschpull (921)|14.2.2014 12:30
mede8er nebo dune
whitesak (406)|14.2.2014 14:47
Pet59k pise co mu vadi a o co nechce prijit:
2) Občasné záseky při načítání internetového obsahu
3) Nelze posunout nebo skočit na konkrétní místo v internetových hd videích (autosalon)

ad)1 Je-li tim mysleno obcasne zaseky pri sledovani obsahu v ramci xLiveCZ, tak:
a) Otazka: Mede8r umoznuje instalaci xLiveCZ?
b) Pokud ano, tak obcasne zaseky pri sledovani ruznych videi z xLiveCZ na Mede8ru opravdu nejsou? Dost bych se divil, protoze tyto problemy dle mne nejsou dany MMC, ale samou podstatou v ramci mozneho technickeho reseni xLiveCZ (nutnost pouziti rtmpdump, vypadky na siti a na stream serverech, ...)

ad2) Totez se sledovanim autosalonu. Bez xLiveCZ si autosalon asi nepusti. Nebo ano? A preskakovat na konkretni misto autosalonu opet neni problem MMC, ale opet samotnou podstatou reseni xLiveCZ (rtmpdump,...)

Zaver: Umi Mede8r xLiveCZ nebo pokud existuje nejaka alternativa na ceske stream servery, tak nejakou alternativu? Pokud ne, tak je nutno rict, ze s Mede8rem, se o sledovani techto veci prijde... :-(
pet59k (7)|14.2.2014 20:00
Problemy se streamingem internetoveho obsahu jsou k nastvani. Ovsem tohle asi MMC nevyresi zadne. Jesteze existuje par nadsencu, kteri se snazi, aby to bylo aspon trochu funkcni. Co s tim trosku nesouvisi, ale extremne me stve, jsou zaseky pri pripojeni dvou externich disku. Skutecne mne nejvic vadi neustale zapinani a vypinani disku, aby vse fungovalo. Nema nekdo tip na MMC, ktere funguje bezproblemove se dvema externimi hdd? Porad tihnu k Xtreamer sw 3 se. Zvlada to?
jl316151 (39)|14.2.2014 22:13
Tento vlastním. Mám k němu připojenou 16gb flashku a 1TB externí disk a obojí jede v pohodě. Ale dva exteráky musím ještě vyzkoušet
pet59k (7)|15.2.2014 09:52
jl316151: Předem děkuji za vyzkoušení. Můj starý Xtreamer oba disky našel, pouštěl z nich filmy, ale objevovaly se náhodné záseky např. po skončení filmu, při procházení složek,... Dělalo mi to s více FW.
whitesak (406)|15.2.2014 12:18
SW3 vlastnim a jsem spokojeny. Neni naprosto bez chyby, ale to neni a nikdy nebude asi zadne mmc. Jak se zde diskutuje v jinych vlaknech, tak asi nejlepsi reseni je postavit si HTPC (asi s Intel NUC a XBMC). Nicmene to neni pro kazdeho, chce to vlasni praci (neni to kup-zapoj-jedem) a hlavne je to o ninych penezich. Ja si porad myslim, ze Xtreamer (SW3 nebo Prodigy), kdyz se od MMC ocakava i xLiveCZ (diky moc Killermane! ) a xListPlay (diky moc Wencas!) je to nejlepsi reseni... :-)
Dva externi disky nemam, tak jejich pripojeni k SW3 nevyzkousim. Nicmene - nejlepsi reseni je stejne NAS server. :-) Mam to tak a vyuzivam k naproste spokoenosti... A k otazce z predchozi stranky - prehravani fullhd 1080p mkv souboru a nejen nejenom tech ale i full ISO original BD ripu je naprosto v pohode, jezdi z NASu bez problemu...
jl316151 (39)|17.2.2014 16:15
[QUOTE=pet59k;482340]jl316151: Předem děkuji za vyzkoušení. Můj starý Xtreamer oba disky našel, pouštěl z nich filmy, ale objevovaly se náhodné záseky např. po skončení filmu, při procházení složek,... Dělalo mi to s více FW.[/QUOTE]

Tak jsem zapojil 1TB a 750GB disk a nezaznamenal jsem žádný problém. Pouštěl jsem si na tom seriál a po skončení žádného dílu nenastaly komplikace ani při procházení složek. Jediný problém mám s tím, že mi SW nezobrazí některé soubory na PC, když jej mám bezdrátově připojený s kompem,ale to půjde nejspíš ošetřit někde v nastavení Win7