Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ovládání hlasitosti z MMC

Miki_ (162)|19.2.2014 14:15
Ahojte, myslel jsem si, že digitální zvuk se zesiluje až v zesilovači a ne už i ve vysílači a že to funguje jako linkový výstup u CD přehrávačů. A zjistil jsem u svého MMC, že to tak asi není, protože mohu regulovat zvuk na svém MMC (dálkovým od MMC a nepoužívám HDMI CEC :-) ) když přehrávám video se zvukem spojeného HDMI kabelem s AVR. A abych to upřesnil není to u všech filmů - některé regulovat jdou a některé nejdou (ikdyž dám Mute na MMC tak to u některých filmů reaguje a u některých zas ne). Dle mne by to regulovat MMC nemělo jít nebo se mýlím?
vivid.sk (11472)|19.2.2014 15:44
[QUOTE=Miki_;482629] Dle mne by to regulovat MMC nemělo jít nebo se mýlím? [/QUOTE]
Regulovat mozes PCM vystup, ale uz nie bitstream, ktory posielas von (samozrejme ak ho posielas ako stream as-is). Ide len o stisovanie.
Plati pravidlo, ze na zdroji by si regulovat vystup nemal, treba nastavit vystup na 0db (100%) a hlasitost ovladat az na urovni AVR.
Miki_ (162)|20.2.2014 07:15
[QUOTE=vivid.sk;482633]Regulovat mozes PCM vystup, ale uz nie bitstream, ktory posielas von (samozrejme ak ho posielas ako stream as-is). Ide len o stisovanie.
Plati pravidlo, ze na zdroji by si regulovat vystup nemal, treba nastavit vystup na 0db (100%) a hlasitost ovladat az na urovni AVR.[/QUOTE]

Jj máš pravdu. Včera jsem to ověřoval a jen PCM šla regulovat. DD a DTS šla jen uplně vypnout na MMC (v reálu to totiž neposlalo nic do zesilovače jakoby byl film bez audio stopy), regulovat to šlo jen na zesilovači.
Díky za odpověď bylo mi to předtím divné, že to vypadalo, že to lze regulovat. :-)