Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ext. hdd neprehraje to, co prehraje fleska

kadell (212)|23.2.2014 12:32
Zdravim, mam problem s externim diskem Western Digital 2,5 elements 750 gb. Kdyz ho pripojim primo k televizi, tak se mi po chvili film sekne. Dneska jsem narazil na jeden film, kterej mi mmc neprehraje z disku, ale z obycejne flesky 2gb mi ho mmc vezme. Format disku nepomohl. Zadny omezeni by tam byt nemelo, ne? Takze reklamace?
KamilZ (10277)|23.2.2014 13:01
Zkus použít externí napájení. A dále binárně (fc.exe) porovnej obsah těch souborů (z flash a s HDD). Když to přehráváš z HDD v PC, tak to jede?
kadell (212)|23.2.2014 13:25
Jo jo, v pc to jede. Soubory jsou uplne stejny
KamilZ (10277)|23.2.2014 13:46
Tak to se bojím nevyreklamuješ, max. vrátit do 14-ti dnů.
bastlir (3245)|23.2.2014 21:50
Podle mě by to externí napájení mělo pomoct. Pak mě ještě napadá, HDD naformátovat televizí.
kadell (212)|24.2.2014 08:43
Je zajimavy, ze kdyz se mi film sekne v tv, tak je to vzdycky na stejnem miste. Kdyz dam disk do mmc, tak to v tom miste jen zakostickuje a jede dal. Pisete externe napajet, to asi u tohodle disku nepujde, ne? Ma jen diru na usb. Musim najit ucet, mozna ho tech 14 dni nemam
KamilZ (10277)|24.2.2014 08:50
Y USB kabel + 1A nabíječka na mobil. Ale jestli to dělá ve stejném místě, tak je to divné a ukazuje to spíš na nějakou nekompatibilitu.
StD (8612)|24.2.2014 09:17
[QUOTE=KamilZ;482897]Y USB kabel + 1A nabíječka na mobil. Ale jestli to dělá ve stejném místě, tak je to divné a ukazuje to spíš[HL] na nějakou nekompatibilitu[/HL].[/QUOTE]

To není žádná nekompatibilita, ale jednoduše drop-out ve streamu (nulový bitrate, =vada záznamu). MMC čte napřed a jede dál, hloupá TV to považuje za konec záznamu. FAZIT:Tomu HDD nic není a funguje správně.
tdlmarek (1566)|24.2.2014 09:22
[QUOTE=KamilZ;482897]Ale jestli to dělá ve stejném místě, tak je to divné a ukazuje to spíš na nějakou nekompatibilitu.[/QUOTE]
A nebo nějaké vadné sektory na tom disku.
StD (8612)|24.2.2014 09:42
Vadné sektory u nového disku??? No v každém případě si to může ověřit pomocí HDDRegeneratoru, ovšem to kapku trvá (podle kapacity toho HDD).;)
tdlmarek (1566)|24.2.2014 09:45
[QUOTE=StD;482904]Vadné sektory u nového disku???[/QUOTE]
A proč ne? Když stejný soubor na flashce funguje, zatímco na HDD zlobí vždy na stejném místě jak v TV tak i MMC, tak mi z toho logicky vychází nějaký problém na nejnižší úrovni.
StD (8612)|24.2.2014 09:53
No možné to samozřejmě je - dnes ti prodejci prodají každý šmejd co je po ruce, ale v první fázi bych se podíval na ten bitrate přesně v čase, kdy to na TV chcípá (BitrateViewer), to netrvá dlouho, a teprve pak kontroloval low-level metodou jednotlivé sektory. Vím z praxe, kolik hodin/dnů to trvá... - kdysi jsem na to míval extra 1 testovací PC, na kterém jsem takové kontroly prováděl.
tdlmarek (1566)|24.2.2014 11:44
Jasně. Já bych naopak jako první věc zkusil vytvořit kopii toho souboru na jiném místě na disku.
KamilZ (10277)|24.2.2014 12:46
[QUOTE=StD;482901]To není žádná nekompatibilita, ale jednoduše drop-out ve streamu (nulový bitrate, =vada záznamu). MMC čte napřed a jede dál, hloupá TV to považuje za konec záznamu. FAZIT:Tomu HDD nic není a funguje správně.[/QUOTE]
Což ale vůbec nevysvětluje to, proč mu to z flash přehrát jde (ten samý soubor, bitově shodný, porovnávaný přes fc.exe).
StD (8612)|24.2.2014 12:58
Má tu 3 návrhy dalšího postupu (1) kopie stejného souboru zapsaná na jiné místo disku; 2) kontrola bitrate a 3) kontrola vadných sektorů). Ještě bych zkusil 4) přehrání z toho HDD na jiném typu TV. =Identifikovat příčinu.
bastlir (3245)|24.2.2014 21:37
To tazatel měl uvést hned v úvodu. Začal bych vylučovací metodou a stejný soubor bych na HDD nahrál několikrát za sebou. Jesli jedna z kopií pojede bez závady, je to věcí HDD, pokud ani jedna, je to věcí souboru.
kadell (212)|1.3.2014 12:32
Tak jsem ten smejd vratil a koupil jeste vetsi, ale funguje, jak ma. Je to disk adata, dokonce se sam po par minutach vypina, takze ho mam porad v mmc, ktery nevypinam
LordofthePing (55)|7.3.2014 23:47
Ahoj,

měl bych dotaz.

Vlastním Samsung UEF6400 a jestli by dokázala přes USB napájení utáhnout tento disk:

Seagate Backup Plus Černý 2TB 2.5'' USB 3.0

http://www.seagate.com/em/en/external-hard-drives/portable-hard-drives/standard/backup-plus/?sku=STDR2000200

Na TV mám vzadu USB slot (HDD 5V 1A)

Máte někdo zkušenosti?
bastlir (3245)|8.3.2014 11:37
[QUOTE=LordofthePing;483953]Ahoj,

měl bych dotaz.

Vlastním Samsung UEF6400 a jestli by dokázala přes USB napájení utáhnout tento disk:

Seagate Backup Plus Černý 2TB 2.5'' USB 3.0

http://www.seagate.com/em/en/external-hard-drives/portable-hard-drives/standard/backup-plus/?sku=STDR2000200

Na TV mám vzadu USB slot (HDD 5V 1A)

Máte někdo zkušenosti?[/QUOTE]

Já si myslím, že ano. Jelikož achylovou patou Samů jsou však zejména zdroje, raději bych ho moc nezatěžoval. Raději bych tam vrazil třeba 64GB flashku, která v praxi bohatě stačí. Nebo snad chceš na 2T archivovat celý rok? :-D
kadell (212)|8.3.2014 12:40
Nejsou flashky pomalejsi nez externi disky? Ja mel teda zatim levnejsi a max 8gb, ale nahravat tam film, to byl opruz. Proto jsem radsi koupil disk,kterej mi je s kapacitou uplne k nicemu, ale je fakt rychlej.
bastlir (3245)|8.3.2014 13:20
[QUOTE=kadell;483980]Nejsou flashky pomalejsi nez externi disky? Ja mel teda zatim levnejsi a max 8gb, ale nahravat tam film, to byl opruz. Proto jsem radsi koupil disk,kterej mi je s kapacitou uplne k nicemu, ale je fakt rychlej.[/QUOTE]
Flashka by měla být naopak rychlejší. Však tu jsou i nějaké doporučované typy. Já jsem na Samovi vyzkoušel i ty pomalé a šlo nahrávání bez problémů. Akorát se někdy musí obejít TEST v TV. Používat 2T HDD pro tento účel mně připadá mrhání kapacitou i penězi. Nepředpokládám, že by sis chtěl na něm ukládat dlouhodobé archivy, pro tento účel jsou NASy či MMC, ale krátkodobé nahrávky programů např. "v nepřítomnosti" či za účelem pozdějšího střihu a pro tento účel s přehledem bohatě stačí 8-16Gb flashka.
LordofthePing (55)|8.3.2014 16:57
Dík.

No mě jde o to, že si rád občas přehraju nějaký ten film a teď tam mám momentálně 32GB flash a pořád tam něco nahrávat a mazat je docela vopruz. Takhle bych si tam nahrál vícero filmů a seriálů a měl bych klid.

Do doby, než bych si koupil Popcorn Hour A-410 až bude u nás k dostání, bych zatím používal tento externí disk.

Plus samozřejmě když si budu chtít něco nahrát, jako např Rybí legendy Jakuba Vágnera :-), takže bych to používal jak na nahrávání, tak na přehrávání.
bastlir (3245)|8.3.2014 17:38
OK. Pak tedy ten HDD můžeš použít s Popcornem.
kadell (212)|8.3.2014 18:58
bastlir: Tim nahravanim filmu jsem myslel kopirovani z pocitace na flashku, celejch 8 gb mi treba trvalo 20 minut. Z flashek, co jsem mel je disk bezkonkurencne nejrychlejsi, ale jak jsem psal, vybiral jsem vzdycky levny flashky.
bastlir (3245)|9.3.2014 00:23
[QUOTE=kadell;484016]bastlir: Tim nahravanim filmu jsem myslel kopirovani z pocitace na flashku, celejch 8 gb mi treba trvalo 20 minut. Z flashek, co jsem mel je disk bezkonkurencne nejrychlejsi, ale jak jsem psal, vybiral jsem vzdycky levny flashky.[/QUOTE]
To je to. Nezapomeň však, že (jak se domýšlím) disk komunikuje USB3 - USB3. Kdyby sis koupil i USB3 flashku, bylo by to také o něčem jiném. Ve vztahu k TV je to stejně jedno, ta má jen USB2.
LordofthePing (55)|10.3.2014 20:33
Tak jsem Seagate Backup Plus Černý 2TB 2.5'' USB 3.0 zakoupil a funguje bez problémů. Nechal jsem hodinu běžet film, žádný restart, záškub nic.

Nahrávání taky funguje, tak jak má.

Jsem spokojen a mám 2TB bez drátů :-)
LordofthePing (55)|17.7.2014 06:02
Měl bych ještě dotaz, jestli by bylo možné sdílet tento disk zároveň s TV a zároveň s PC.

Našel jsem tento kabel, tak jestli by to s ním popřípadě fungovalo:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Abych nemusel vypojovat disk a zapojovat ho do PC, nebo abych nemusel vytahovat kabel z disku a připojovat ho kabelem z PC.

Jestli by fungovalo spojení s výše uvedeným kabelem:
USB 3.0 Micro-B by bylo nastálo zapojeno v disku.
Jeden vývod konce kabelu by byl zapojený v TV. Druhý vývod konce kabelu by byl propojený "prodlužovačkou" s PC.

A nebo jestli je potřeba USB switch.
KamilZ (10277)|17.7.2014 08:04
Je to blbost.
RoPo (6061)|17.7.2014 08:12
[QUOTE=LordofthePing;492906]Měl bych ještě dotaz, jestli by bylo možné sdílet tento disk zároveň s TV a zároveň s PC.[/QUOTE]

To jsou nápady...:-E Na USB by jsi potřeboval nějaký USB HW switch (je to však nesmysl, neexistuje), ale vždy v jeden moment by byl HDD vidět jen na jednom zařízení.
USB HW ani USB protokol nic takového ve standardu nepodporuje.

Jestli chceš sdílet HDD, tak pořiď "HDD na síť". Nebo-li NAS. Z TV se však na něj dostaneš jen přes DLNA (jsou proprietární projekty i na SMB/CIFS sdílení, ale na to spíše zapomeň) a z PC přes SMB/CIFS. Přes DLNA můžeš však jen přehrávat multimediální obsah z NASu a na NASu musí být instalován DLNA server.

Ten zmiňovaný Y USB kabel, o kterém píšeš slouží jen k posílení napájení pro USB 3.0 ze dvou USB 2.0 portů. Jeden konektor používá datové a napájecí piny, druhý konektor jen napájecí piny.


A zajímalo by mě, co si představuješ pod pojmem "USB switch", o kterém píšeš ? Zajímali by mě tvoje myšlenkové pochody, když jsi toto napsal.
LordofthePing (55)|17.7.2014 16:21
[QUOTE=RoPo;492910]
Ten zmiňovaný Y USB kabel, o kterém píšeš slouží jen k posílení napájení pro USB 3.0 ze dvou USB 2.0 portů. Jeden konektor používá datové a napájecí piny, druhý konektor jen napájecí piny.
[/QUOTE]

To jsem si myslel, že to slouží jen jako podpora napájení. Škoda.

Ten USB switch jsem myslel toto: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Kdy si manuálně přepneš jaké zařízení chceš, aby ten disk momentálně používalo.
RoPo (6061)|17.7.2014 16:32
Otázkou je zda ten USB switch i bezpečně odebere dané zařízení ze systému (TV/PC). Pokud nebudeš bezpečně USB HDD odebírat, tak se může stát, že v lepším případě poškodíš souborový systém HDD.

Mě to připadne jako ptákovina - přepínat USB HDD mezi TV a PC. Neříkám tím však, že někomu to připadne jako perfektní věc. Já bych to vzhledem k uvedeným okolnostem nepoužíval. Navíc máš galvanicky propojené a galvanicky nechráněné dva přístroje TV/PC. Což mě právě pro tuto kombinaci nepřijde dobré.
LordofthePing (55)|17.7.2014 17:26
OK. Díky. Ještě to promyslím.