Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení AVR, sestavy reproduktorů 5.0 a starého subwooferu ze staré sestavy 5.1 ... rada

Mystix (274)|28.2.2014 21:59
Zdravím, měl bych dotaz pro zdejší odborníky.

Mám tento AVR: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Mám tuto 5.1 sestavu reproduktorů: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Chci si pořídit tuto sestavu 5.0 reproduktorů: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


Můj dotaz zní, lze na AVR připojit subwoofer ze staré sestavy 5.1? Tento subwoofer je zároveň i centrální jednotka pro celou sestavu 5.1. Nicméně je u specifikací u něj udávána hodnota impedance 4 ohmy. AVR má toleranční rozsah impedance 6 až 16 ohmů. Nicméně tento údaj je v manuálu zmíněn pouze u front, center a surround výstupů. Kolik má rozsah výstup pro subwoofer tam uvedeno není.
Celou sestavu i s tímto subwooferem mám na AVR připojenou již rok, akorát satelity nemám napojené do centrální jednotky 5.1, ale přímo do AVR. Nedávno mi odešly přední reproduktory a tak jsem musel zvažovat náhradu a rozhodl jsem se pro sestavu 5.0 od JAMO. A při konzultaci nákupu mi jeden člověk na netu tvrdí, že bych starý subwoofer na AVR připojovat neměl. Prosím tedy o váš názor. Osobně se mi nechce nakupovat ještě nový subwoofer, ale pokud to bude nevyhnutelné a starý subwoofer by mohl ohrozit funkčnost AVR, tak budu nucen nový subwoofer koupit.
Díky
vivid.sk (11472)|28.2.2014 22:25
Otazka skor znie, co ta bude viac srat, ci huciace a prebasovane JAMO, alebo huciaci sub z Geniusov. Ono je to asi ako z dazda pod odkvap.
Mystix (274)|28.2.2014 22:47
Moc jsem odpověď nepochopil. Jde mi o to, zda připojený subwoofer nepoškozuje AVR, když má uvedenou impedanci 4 ohmy.
vivid.sk (11472)|28.2.2014 23:06
Pripojeny SW musi byt hlavne aktivny a v tom pripade je celkom jedno, aku ma impedanciu.
Mystix (274)|1.3.2014 00:14
Otázka je jak poznám že je aktivní. Poznal by jsi to z toho popisu 5.1 v tom odkazu?
Mystix (274)|1.3.2014 15:01
[QUOTE=Mystix;483377]Otázka je jak poznám že je aktivní. Poznal by jsi to z toho popisu 5.1 v tom odkazu?[/QUOTE]

Opravdu nikdo neví zda se dá subwoofer z této sestavy považovat za aktivní a tedy je možné ho připojit na AVR bez ohledu na impedanci a rizika poškození AVR?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
vivid.sk (11472)|1.3.2014 17:21
SW je urcite aktivny. Normalne to zapojis do adekvatneho vstupu a vsetky ostatne vystupy z Geniusu poodpadas.
Napriek tomu by som tam takuto hrozu nepripajal, vid moj prvy prispevok v tejto teme.
Miki_ (162)|1.3.2014 17:28
[QUOTE=Mystix;483411]Opravdu nikdo neví zda se dá subwoofer z této sestavy považovat za aktivní a tedy je možné ho připojit na AVR bez ohledu na impedanci a rizika poškození AVR?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

Určitě je aktivní, ale otázkou jak to připojíš na AVR. A ikdyž se ti to podaří připojit, tak si myslím, že kvalitnější basy polezou z těch nových beden než z toho starého subáče. Pokud ti mohu poradit koupil bych si ty bedny a vyzkoušel jestli ti nebudou basy stačit, které vydávají ty nové repro. A pokud by ti nestačily ty basy, tak dokoupit nějaký kvalitní subáč. Nebo pokud to budeš vědět, že bez subáče to u tebe nepůjde kup ty bedny přímo se subáčem ( [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ). Upřímně ten starý subwoofer bude snažit vyluzovat něco jako basy, ale bude to spíš jen takové přebuzené dunění - na PC hry to stačí, ale k filmům a na hudbu už ne ;-)
neboztik (341)|1.3.2014 18:29
Ten tvůj subwoofer je tedy hrůza,ale než ho vyhodíš,tak si ho zkus připojit do AVR jako pasivní.Tzn. otevři ho a přímo z reproduktoru vyveď jen dva samotné dráty ,které zapojíš do AVR.Ostatní vše bude odpojeno.Pioneer má svorky i pro pasivní sub.To,že má 4 ohmy,nijak nevadí.AVR si s tím poradí,navíc u tvého AVR si můžeš nastavit u subwoferu hlasitost aj. Hlavně nezapomeň ty dva dráty ze subwoferu,aby byly "sfázovaný" k ostatním reprákům.Bývá to značený "+" a "-".
Že má 4 ohmy,tak by měl hrát teoreticky trochu hlasitěji,než ostatní,ale to jde v tvým AVR nastavit.
Mystix (274)|1.3.2014 19:10
Děkuji za rady pánové. Jinak pro informaci. Ten subwoofer mám k AVR, připojen již rok a normálně ho používámám. Co se týče basů,tak to není tak strašně jak píšete. Jasně, audiofila by to určitě neuspokojilo, ale pro mé potřeby duní dostatečně.
Celou věc řeším proto, protože mi jeden člověk řekl, že bych ho kvůli impedanci kterou má neměl připojovat na ten AVR, že ho to může poškodit, což bych opravdu nerad. Chtěl jsem tedy znát názor více lidí. Z vašich příspěvků tedy vyplývá, že ho klidně mohu používat dál a že by AVR poškodit neměl. Je to tak?
neboztik (341)|1.3.2014 20:48
Poškodit by ho neměl.
Miki_ (162)|2.3.2014 17:26
[QUOTE=Mystix;483429]Děkuji za rady pánové. Jinak pro informaci. Ten subwoofer mám k AVR, připojen již rok a normálně ho používámám. Co se týče basů,tak to není tak strašně jak píšete. Jasně, audiofila by to určitě neuspokojilo, ale pro mé potřeby duní dostatečně.
Celou věc řeším proto, protože mi jeden člověk řekl, že bych ho kvůli impedanci kterou má neměl připojovat na ten AVR, že ho to může poškodit, což bych opravdu nerad. Chtěl jsem tedy znát názor více lidí. Z vašich příspěvků tedy vyplývá, že ho klidně mohu používat dál a že by AVR poškodit neměl. Je to tak?[/QUOTE]

Pokud ho máš napojený na AVR jako aktivní subwoofer, tak určitě ne. Jinak v pasivním připojení pokud nehulíš AVR na max tak ty 4ohmy zkousne.
PS:Každému vyhovuje něco jiného. Jednomu, že to duní a jinému, že to vyluzuje basy :-)
Mystix (274)|4.3.2014 21:27
Tak jsem připojil nové reproduktory a starý subwoofer začal hrát hrozně potichu. V podstatě skoro vůbec nehraje. :-) To je peklo.
THeBaNDiT (497)|4.3.2014 21:46
a co hovoris na tie Jamo S426? Tie si si kupil?
Mystix (274)|4.3.2014 22:55
Zatím jsem krátce testoval na filmu Gravitace s DTS stopou. Není to špatné, ale ještě to budu muset přes AVR trochu poladit.
Saxel (2279)|5.3.2014 12:24
[QUOTE=neboztik;483425]Ten tvůj subwoofer je tedy hrůza,ale než ho vyhodíš,tak si ho zkus připojit do AVR jako pasivní.Tzn. otevři ho a přímo z reproduktoru vyveď jen dva samotné dráty ,které zapojíš do AVR.Ostatní vše bude odpojeno.Pioneer má svorky i pro pasivní sub...[/QUOTE]
Dobrá rada - když se podívám na zadní panel jeho AVR, žádné svorky pro připojení pasivního SW nevidím. 9-)

[QUOTE=neboztik;483425]To,že má 4 ohmy,nijak nevadí.AVR si s tím poradí ...[/QUOTE]
Na to mám jiný názor. Proč myslíš, že výrobce uvádí rozsah impedance 6 - 16 Ohm? Já bych hádál, že to uvádí proto, že pro tyto hodnoty koncové stupně navrhnul a mimo tento rozsah může být zvuk zkreslený nebo může dojít k přetížení zesilovačů.
neboztik (341)|6.3.2014 09:45
S tím pasívním připojení SW jsem se přehlédl,omlouvám se.Mám již druhý AVR Pioneer a oba mají svorky pro pasívní připojení SW.
Ty 4 ohmy na 6ti ohmový výstup nejsou zas tak tragický.To by AVR musel vybudit na plný pecky a hodně dlouho,pak zasáhne ochrana koncových stupňů.Několik zesilovačů jsem postavil,tak nějaké ty zkušenosti mám,takže bych se toho nebál.