Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Onkyo HTX-22HD - problém s HD audio formáty

meridies (2)|16.3.2014 20:53
Ahoj, dostal jsem domácí kino Onkyo HTX-22HD, které umí dekódovat True-HD audio či DTS-HD-MA, ale přestože posílám signál z blu-ray přehrávače přes HDMi, i po nastavení uvedených audio formátů /a vlastně i po Dolby Digital 5.1/ se po spuštění disku receveir automaticky přepne do režimu Multichannel a na jeho displeji svítí pouze položka PCM a HDMi, ačkoli položky DTS, DD a HD na displeji jsou. Za jakékoliv upřesnění předem děkuji.
tdlmarek (1566)|16.3.2014 21:14
Jestli svítí "multichannel", tak zvuk dekóduješ už na straně zdroje a do Onkya posíláš už "hotové" 7.1 PCM. Pokud bys chtěl dekódovat až v Onkyu, je potřeba v nastavení přehrávače jako zvukový výstup zvolit "bitstream", někdy také označované "passthrough", aby se posílala syrová data. Potom se rozsvítí příslušné ikonky.

Nutno ale podotknout, že po stránce samotného zvukového výstupu jsou obě řešení ekvivalentní, o žádnou informaci nepřicházíš (pokud tedy přehrávač rovněž umí dekódovat HD formáty). Jedno nebo druhé se volí spíš z dalších podružných důvodů - např. u bitstreamu je větší jistota, že není zvuk na straně zdroje nijak pokažen, ale jindy zase naopak dekódovat hned ve zdroji chceme, abychom zvuk mohli např. dodatečně synchronizovat s obrazem (týká se spíš HTPC). Používá se oboje, záleží na konkrétním zapojení a preferencích uživatele.
meridies (2)|16.3.2014 22:17
Je to tak, audio formáty již dekóduje přehrávač, tudíž receiver nemá potřebu na ně reagovat vysvítěnými ikonami. Mne jen zmátlo, že z počátku užívání receiver ukazoval zdroj audia na displeji a po delší době jsem zjistil, že nyní ne. Pravděpodobně jsem při nastavování přehrávače zrušil bitstream, zjistím po návratu domů. Děkuji za upřesnění a rychlou reakci.