Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ake MMC s podporou BD iso

mattinno (23)|24.3.2014 07:06
Zdravim vas. Potreboval by som poradit s vyberom mmc. Poziadavkou je aby podporovalo ISO subory a m2ts suborov. A hlavne aby nemal problem s vysokym bitrateom. Vopred dakujem za vase navrhy a nazory.
puschpull (921)|24.3.2014 09:06
Co je to vysoký bitrate? Mám nyní zkušenost, že limitující je ethernetová síť (100Mbit vs, 1Gbit) a USB (2.0 vs. 3.0). U interního HDD nic takového jako pomalý tok dat asi nehrozí. Přehrávač třeba přehraje vyšší bitrate (vyšší než 40 Mbps), ale síť či USB 2.0 v kombinaci s pomalým flash diskem může způsobit problém.

Tady jsem si stáhnul z jell.yfish vzorová videa s daným bitrate.

Mám BluRay Avatar, kde se bitrate pohybuje cca 20-40 Mbps (občas to vystřelí i výše) graf či zde. USB flash disk to stíhá, ale moje stará síť (100 Mbit LAN) tohle nesthala a film hodně cukal. Opravdu hodně. Nyní jsem doma dokončil upgrade na 1Gbit LAN a přehrávání je naprosto plynulé.
Problém začíná nad 80 Mbps, kdy video zažíná cukat. Jak z USB tak z ethernetu. Ale vlastně nevím zda to cukání je tím, že nestíhá ten ethernet (či USB) nebo zda už nestíhá přehrávač. ...
vivid.sk (11472)|24.3.2014 11:48
[QUOTE=puschpull;485174]a USB (2.0 vs. 3.0)[/QUOTE]
V ziadnom pripade nieje limitujuci faktor USB 2.0. Citanie na urovni maxima USB 2.0 (cca 25-30 MB/s) je znacne viac, ako ma technicke maximum Bluray Disc (50Mbit/s = cca 6.25MB/s). Skor by som to daval za vinu konkretnemu kusu flash disku, ak boli nejake problemy s citanim.
puschpull (921)|24.3.2014 11:51
OK to jsem rád. U některých Flash disků je čtení velmi pomalé, ale mého Patriota se toto naštěstí netýká.
Takže těch 80 Mbps je limitní pro můj přehrávač ...
mattinno (23)|24.3.2014 16:50
Budem to pustat z ext. HDD WD my passport 1TB s USB 3.0. Jedna sa hlavne o 3D blu-ray filmy vo formate ISO ktore maju bitrate okolo tych 40 Mb/s. Napriklad film Gravitacia v 3D ma bitrate 44,19 Mb/s.
No a samozrejme budem pustat aj blu-ray filmy ktore niesu v ISO formate. Tam je tak vela suborov :D myslim ze to je m2ts. Takze s USB 2.0 a 3.0 problem asi nebude. Skor ak MMc nebude zvladat vysoky birate??
ai (2993)|24.3.2014 17:45
[QUOTE=mattinno;485198]Skor ak MMc nebude zvladat vysoky birate?? [/QUOTE]
znovu, bitrate problem neni ani u 100Mbit LANu, pokud je to normalni prehravac s vyladenym fw, u ISO mohou nastat ruzne komplikace, menu nehrozi (snad jen s DUNE), nebo to neprehraje rozdelene m2ts, neumi to slozit dobre playlist, atd., ale to je druhy problem, USB2.0 nebo 100Mbit LAN neni problem u samotneho prehravani
karidnal_emilius (93)|24.3.2014 18:27
Tu sa asi zase raz pletie Mbits a Mb

Konkretne teda gravity 3d ma tych cca 44 Mbits, na co samozrejme musi stacit 100 Mbit siet, usb2 aj usb3. Slabost moze ukazat akurat tak procesor prehravac podla mna. Mam doma sice len 1000Mbit siet, avatar aj gravity bez problemu na prehravaci mede8er 600x3d. Prehravane z nas uloziska. Avsak ked som mal xtreamer sidewinder, avatar po chvilke prehravania hrozne sekal. Na 1000mbit sieti. Co ukazuje na procesor.

---------- Doplněno v 18:27 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:24 ----------

Este som zabudol teda zodpovedat na tu otazku. Precitaj si susedne vlakna, hlavne o mede8er 600x3d.
mattinno (23)|24.3.2014 18:33
Uz viem ze s prenosom dat z HDD ani cez Lan problem nebude. Len by som chcel vediet ci MMC hardwarovo zvladnu ten datovy tok ktory maju tie 3D blu-ray filmy.
Priklad: Na mojom 3Dtv pustam MKV filmy z toho HDD. Viem ze prenos dat cez USB 2.0 do tv je v poriadku lenze ked je uz bitrate niekde okolo 14 Mb/s a viac tak uz to zacne trhat a ned sa to pozerat. Cize hardwarove vybavenie tv to nezvlada. Slaby procesor.
Takze preto sa pytam na MMC ktore zvladne tie 3D blu-ray filmy prehrat bez sekania.

---------- Doplněno v 18:33 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:29 ----------

karidnal_emilius: presne toto som myslel. Proste zhanam MMC ktore hardwarovo bude schopne prehrat tie narocne filmy. Idem precitat to vlakno. Dakujem za info.
karidnal_emilius (93)|24.3.2014 18:41
Tazko objektivne povedat. Ja som spokojny s tym mede8erom. Ked prehravam teda to iso, problem som mal zatial len s filmom enders game, kde sa to sem tam cuklo. Mohlo sa vsak stat to, ze som mal prave v tom case vytazenejsi NAS. Napriklad pri avatarovi ci gravity bez problemu. Votrelci bez problemu. Ale nepustal som to z usb disku. Na zahranicnych diskusiach odporucaju preklopit iso subor s mkvmerge, aby sa odtial vyhodil vsetok odpad, a znizil pocet suborov. Tento postup si tam vychvaluju. Samozrejme ti, co su spokojni sa neozvu. Neda sa definovat, kde nastane aky problem. Je tam viac cinitelov na spravne fungovanie. Mozno ak budem mat cas, tak to z toho usb disku vyskusam.
puschpull (921)|24.3.2014 18:55
[QUOTE]problem som mal zatial len s filmom enders game[/QUOTE], to bylo i u mě na "staré" 100Mbit-LAN. Hlavně na konci filmu cca těch posledních 25-30 minut - ty bojové scény ve vesmíru). S "novou" Gbit-LAN tyhle problémy nejsou. A datové toky nad 80Mbps už má problém zvládnout přehrávač (mám Mede8er MED600X3D). Jelikož všechny normální datové toky filmů jsou maximálně do těch cca 50 Mbps tak v tomto ohledy není problém.
jarino1978 (8045)|24.3.2014 20:40
napr. môj NUC 2 bez problémov 4K s dátovým tokom 180 Mbit/s. A ako inak cez externý hadr USB 2.0
hakmar (401)|25.3.2014 11:00
[QUOTE=mattinno;485214]Len by som chcel vediet ci MMC hardwarovo zvladnu ten datovy tok ktory maju tie 3D blu-ray filmy.[/QUOTE] Ahoj, tak ja mám Xtreamer sidewinder 3 a zvláda to v pohode, aj Gravity 3D iso. Záleží samozrejme aj na firmware. Jediný problém je s prehrávaním REMUX s DolbyTrueHD, /seká sa jak sviňa/, ale vyriešil som to prehnaním cez mkvmerge, potom už to ide bez problémov.
mattinno (23)|25.3.2014 21:01
Tak som si co to precital o tom Mede8er MED600X3D. Rozhodol som sa ze ho vyskusam. Teraz len pockat na vyplatku este 2 tyzdne a mozem objednavat :)
PS: este som sa chcel opytat na wifi. Treba tam dokupit nejaky adapter? Lebo ak ano tak to radsej dam cez LAN. Router mam asi 3m od TV takze to by bolo v pohode.
puschpull (921)|25.3.2014 21:14
není třeba nic dokupovat a pěkná anténa je součást balení ...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
http://www.eurostar-ostrava.cz/cs/produkt/1965-med-600-x3dwp/?katID=435
vivid.sk (11472)|25.3.2014 23:52
[QUOTE=puschpull;485316]pěkná anténa je součást balení ...[/QUOTE]
Su dve verzie, bez Wifi modulu a s nim. Vacsina web shopov vsak predava verziu s Wifi (oznacenie s WP v nazve), ktora je o nieco drahsia (20 Eur).
mattinno (23)|29.3.2014 12:50
Chcem sa este spytat ci by ste nevedeli este o nejakom podobnom MMC ako je ten Mede8er 600X3D. Ja som este nasiel Egreat R300 PRO tak ak by mi vedel niekto tieto dva porovnat bol by som rad.
vivid.sk (11472)|29.3.2014 13:30
Otazka ale znie inak. Ktore ine MMC zalozene na Realteku vie este koreketne AutoFPS ?
puschpull (921)|29.3.2014 13:42
:-)
nebo pokud jako já po přečtení zdejších threadů budeš myslet že tohleto (AutoFPS) sice umí Dune HD korektně a pak zjistíš že na DTS audio stopě máš ticho, protože neumí downmix do analogového sterea. :-))
vivid.sk (11472)|29.3.2014 20:13
[QUOTE=puschpull;485580]protože neumí downmix do analogového sterea[/QUOTE]
To ale vacsina ludi nepozaduje, naviac Dune je zalozene na inom chipsete (Sigma Designs). A nakoniec, tato informacia svieti ich webe, takze je to vec, ktoru vies dopredu
(Co sa o AutoFPS neda povedat, lebo ak nejake MMC v popise napise, ze podporuje zmenu fps podla filmu a nakoniec je z toho len prepinanie medzi 24p a nativne zvolenym vystupom, meni to cely pohlad na dany vyrobok).

Ale naspat k EGreatu. Objednaj, odskusaj a ak nesplnuje ocakavania, vrat. Neexistuje univerzalna rada pre univerzalne MMC - totiz neexistuje.
puschpull (921)|29.3.2014 20:50
:-) v pohodě (nechci se přít). Ten Mede8er má "Auto FPS" mám to zapnuté, na filmy koukám, nic necuká a pokud náhodou jede třeba film místo 23,976 Hz nějakých 24,000 Hz tak to mě opravdu nechává klidným. Ale uznávám že pro někoho je důležité toto, pro mě třeba ten downmix do analogového vstupu výkonového zesilovače. Ideální MMC opravdu neexistuje, s každým se někdy vyskytne nějaká potíž.
mattinno (23)|8.4.2014 20:12
Ahojte. Tak nakoniec som kupil ten eGreat r300 pro, kedze mede8er uz vypredali a inde je bud drahsi alebo treba cakat 2 tyzdne na dodanie. Egreat som mal na druhy den doma. Tak som zvedavy ako pochodim :) zatial som vyskusal 3D bd iso a islo super, narychlo som skusil DLNA cez wifi ale tam som skoncil pri 30 Mb/s vyssi bitrate uz sekal. Musim vyskusat este cez externy disk. Viac som nestihol skusit. Musim este daco prestudovat a skusit upgradnut FW.
HunterGtNet (148)|9.4.2014 20:18
uz by někdo mohl testnout jak je na tom s vykonem http://www.xtreamer.cz/product/10