Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyber repra

Pindik23 (16)|27.4.2014 16:16
Prosim o vas nazor k tymto repro
Jamo S 626 HCS
Magnat Monitor Supreme 2002 set 5.0.
AVR mam vybraty Onkyo TX-NR626.
Bude to do obyvacky panelaku cca. 30m2.
Film/Hudba 50/50.
Doporucene mi su Magnaty, ale chcem si
precitat aj ine nazory. Dakujem.
whitesak (406)|27.4.2014 19:12
Vřele mohu doporučit - nebrat Onkyo, ale jit do Yamahy. Onkyo jsem take mel, ale Yamaha je svym prednesem opravdu lepsi. A to nemluve o softu na ovladani z Androidu nebo iPhonu. Perfektni sestava v této cenove kategorii je Yamaha RX-V475 plus repro Dynavoice F6 EX. Zvuk teto sestavy se oproti Magnatum i Jamu neda srovnat. O kategorii vyse.
Sam vlastnim Dynavoicy vyssi kategorie DF5, ale to uz je za ty fronty ponekud vyssi cena. Kamarad ma ale ty F6 EXy a jsou opravdu za tu cenu vynikající.
Je mozno koupit treba zde (maji tam celou sestavu v akci a se slevou):
http://www.hifionline.cz/akcni-sestavy/sestavy-domaciho-kina/1885-set-dk-dynavoice-5-0-w-yamaha/
KamilZ (10277)|27.4.2014 19:29
[QUOTE=whitesak;487686]nebrat Onkyo, ale jit do Yamahy. Onkyo jsem take mel, ale Yamaha je svym prednesem opravdu lepsi[/QUOTE]Takto kategorické tvrzení je velmi odvážné, zrovna třeba mě více po všech stránkách (včetně zvuku, což je hlavní, nějaké ovládání Androidem je mi šumák) více vyhovuje Onkyo.
whitesak (406)|27.4.2014 19:51
No jasne, souhlas. Vzdy anebo velmi casto je celkovy dojem (tedy predevsim ten zvukovy) hodne subjektivni a ciste osobni zalezitosti.
Nejlepsi je proste moznost si osobne a na vlatni usi a oci potencialni sestavy overit a pak se rozhodnout.
To co pisu je proste moje osobni zkusenost. Mel jsem kombinaci Onkyo+Jamo a vymenil upgradoval jsem na Yamaha+Dynavoice. A pro mne opravdu tato kombinace je o dost lepsi (btw nejsem sam).
Tazatel se ptal na nazor. A toto je moje osobni zkusenost. To je vse :-)
vivid.sk (11472)|27.4.2014 21:45
Yamaha robi dobre AVR, a vyssie modely su dokonca velmi dobre, ale hlavne slovo maju vzdy repro, preto porovnavat uplne dva rozne sety a zvalovat to len na AVR je trosku usmevne.
To, ze niektore repro sadnu viac s inou znackou AVR je fakt. Tento tip je vsak naozaj zo vsetkych uvedenych repro najrozumnejsi. Ale vzhladom k cene sa niet comu divit. Lepsie veci su v tejto sfere vzdy drahsie. Zial :)
LuckyCat (283)|27.4.2014 21:53
Jediný správny výber bude, ak si danú zostavu vypočujeś sám na vlasnte uši.. Pri audiu je výber velmi zložitý, keďže kombinuješ viacej zariadení. Neraz sa môže stať, že dobre hodnotené repro s dobre hodnoteným zosilňovačom či avr nezahrá tak, ako by malo, lebo si to proste nemusi "sadnúť" navzájom alebo tvojmu očakávaniu alebo vkusu na zvuk..
Za seba hovorim začať magnatmi napriklad s yamahou ... V každej solidnejšej predajni Ťa nechaju vypočuť zostavu o ktorú máš zaujem .
vivid.sk (11472)|27.4.2014 21:58
[QUOTE=LuckyCat;487710] V každej solidnejšej predajni Ťa nechaju vypočuť zostavu o ktorú máš zaujem [/QUOTE]
Nenechaju :), kazda solidnejsia predajna predava len "svoje" znacky. Nepoznam predajcu, ktory ma fyzicky na predajni "vsetko" (siroku konkurenciu)
Chod do BisAudia a povedz im, ze chces pocut Onkyo alebo Yamahu, tak ta poslu do .... a plati to aj opacne (na oplatku ti ale predvedu Denony s B&W/Cantonmi alebo Marantz).
Takze s tymto velmi opatrne.
LuckyCat (283)|27.4.2014 22:01
Treba ist tam, kde majú to o čo máš záujem. A ak budú mať problém pustit Ti čo chceš, chod inde .. Vždy je kam ísť ...
Miki_ (162)|28.4.2014 11:36
No ono to není tak lehké ikdyby měly všechny kombinace k dispozici, protože je tam úplně jiná akustika než v obyváku. Ideální je si to objednat a odzkoušet doma kde by měla ta repra hrát a pokud to nezní dle představ, tak vrátit ve lhůtě 14 dnů bez udání důvodů. Nevýhoda je platba poštovného :-)
vivid.sk (11472)|28.4.2014 13:12
Ak je zla akustika, ani lepsie bedne nepomozu. V "jaskyni" totiz hrat nebude nic. To je fakt, ktory si malokto uvedomuje. A v dnesnych "modernych" priestoroch, kde je kuchyno-obyvacka casto jedna velka nezatlmena miestnost, je to "este lepsie". Vid katalogove foto reprosustav umiestnene do prazdneho priestoru :D.
Tu to musi hrat rozhodne fantasticky...

[ATTACH=CONFIG]27246[/ATTACH]
photo-0-1537.jpg
RoPo (6061)|28.4.2014 13:39
vivid: V takovýchto prostorech dobře fungují audiprocesory, tzv. soundbary. U kterých odrazy zvukových vln jsou nutností.
vivid.sk (11472)|28.4.2014 14:02
To su len barlicky, kto to mysli s posluchom aspon trosku vazne, musi pre to nieco urobit.
hakmar (401)|28.4.2014 16:43
Tak, ja mám síce staršiu kombináciu Onkyo TX-SR508 a Magnat Quantum 555+center+surr. a pripadá mi že kombinácia Onkya a Magnatu na začiatok je v pohode, samozrejme iba subjektívne, ešte chvíľku vydržím, ale už poškuľujem po nejakom upgreade. Rozhodne však už budem brať bedne s predným basreflexom.
whitesak (406)|28.4.2014 17:44
vivid.sk: Ano tento katalogovy prazdny prostor bez jakehokoliv zatlumeni (zadne koberce, zavesy, obrazy,...) je opravdu usmevny. V tomto prostoru to opravdu musi znit "paradne"
hakmar: Mno zatracovat predni nebo zadni bassreflex pausalne je take komplikovane. Problematika bassreflexu je opravdu velmi komplikovana. A zase velmi zalezi na mistnosti a podminkach v jakych repro kdo ma. Zjednodusene se da rict: Kdo ma prostor takovy, ze mu bedny MUSI stat u zdi a pripadne jeste v rohu tak je zadni bassreflex spatne a je paradni, kdyz mas naopak bassreflex predni. Bedny se zadnim bassreflexem, aby dobre hraly tak by mely byt idealne v prostoru (nebo alespon dostatecne daleko ode zdi. A opacne zase bedny s prednim bassreflexem obvykle muzes postavit ke zdi (anebo alespon vyrazne blize ke zdi).
Mno a nejlepsi je mit bedny s prednim i zadnim bassreflexem a dle sve mistnosti a podminek si bedny naladit pomoci ucpavek bessreflexu ne nejlepsi prednes. Proste s temi basy to neni uplne jednoduche - basy musi hrat ne hucet a dunet a nesmi v prostoru stat, v ruznych mistech vice a v jinych mene (stojate vlny a interference).
Ja (jak jsem se jiz zminil vyse) mam Dynavoice DF5, ktere maji presne ty oba bassreflexy. Jednu bednu mam pomerne v rohu - u ni mam zacpany zadni a otevreny predni bassfeflex, druhou mam v prostoru a mam to presne naopak (predni zavreny a zadni otevreny). Navic tyto repro maji paskovy ribbon vyskac, ktery lze primo na bednach (manualni zlaty prepinac) opet dle mistnosti a jejiho zatlumeni naladit na hlasitost v -2, 0, +2, +4 decibely. Paradni vec. Posloucham vsechno zasadne a jen v Direct modu s vyrazenymi korekcemi. Krasny detailni prednes nijak nezkresleny pouzitim frekvencnich korekci, ktere v podstate vzdy potlaci detailnost a prostorove vnimani "rozmazou". V teto cenove kategorii tyto repro paradni.
hakmar (401)|28.4.2014 18:48
Plne s tebou súhlasím, bedne mám umiestnené práve v rohoch, čo je problém basov, keď som basreflexy uzatvoril molitanom basy neboli to pravé orechové, niečo mi tam chýbalo, ale na odporúčanie z iného fóra si pri posluchu bedne vysuniem viac do priestoru a je to vcelku v pohode dunenie sa nekoná. Práve kvôli priestoru by som v budúcnosti volil radšej predný basreflex, príp. uzavretú ozvučnicu. Bedne samé o sebe hrajú v danej cenovej kategórii pekne, spodné basy sú pevné a také hutné - preto som si tie bedne kúpil, niekde na internete je na ne aj recenzia. Ono viem, že to nie je žiadny high-end, ale týmto smerom sa zrejme ani nechcem uberať, pretože mám iné dôležitejšie priority ako sa naháňať za kvalitou zvuku, kde milimetrový posun na hor, znamená navýšenie o tisíce eur a človek si ani neuvedomí, že mu to prerástlo cez hlavu, toť môj názor.
Pindik23 (16)|28.4.2014 23:43
Bude to moja prva takato audio zostava a nechcem do toho vrazat vacsie peniaze. Do bytu mi to bude urcite stacit a mozno casom vrazim do repra viac. Uvidim ako to bude s bassami a ked dokupim este subwoofer.