Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nejde přehrát mkv přes dlna

Almr (5)|30.4.2014 23:25
Pro přehrávání mkv na tv z pc používám program serviio.Přímo na tv mě to hodí hlášku nepodporovaný formát.Pustil jsem mkv přes blue ray a přehrál jeden díl seriálu.Při spuštění dalšího dílu opět hláška nepodporovaného formátu a co víc nešel pak přehrát ani ten díl na který jsem se dodíval.Tak nevím ,kde je problém.U blueray Samsung mě mkv šlo ok, po nahrátí nového firmwaru nešlo ,ale po dalším upgradu zase šlo.Ale tohle se stalo bez jakéhokoliv zásahu jak do počítače tak blue ray. Kde je zakopaný pes?
vivid.sk (11472)|1.5.2014 00:08
Aj bez ohladu na to, ze si nenapisal aky mas typ TV (je to v podstate jedno), vyriesis to kupou MMC. Na DLNA a interny player sa vykasli.
KamilZ (10277)|1.5.2014 05:57
Další nekonečný dotaz, přečti si tohle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-nez-se-zeptate-hdmi-3d-zvuk-lan-dlna-hbbtv-dalkove-ovladace#post434517 + https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-nez-se-zeptate-hdmi-3d-zvuk-lan-dlna-hbbtv-dalkove-ovladace#post434505, kup MMC nebo přímo připoj PC přes HDMI k TV a je po všech starostech. Navíc neumíme věštit z křišťálové koule (typ TV, BD apod.).

A nevěřím tomu, že se "nevyl jakýkoli zásah", je to technika, něco se změnit muselo (např. automatické aktualizace apod.).
Almr (5)|1.5.2014 10:00
Díky za rady nerady.TV je Grundig.Ale to je jedno.Kombinaci blueray Samsung a program Serviio používám asi 2roky.Co se týká toho,že se něco muselo změnit tak pokud tomu tak bylo tak jedině při přehrávání mkv a o tom dost pochybuju.Jediná aktualizace v průběhu dívání na mkv mohla proběhnout jedině ve Windows 7.MMC kupovat nechci,program serviio mě doteď vyhovoval.Sdílím data i v dalších zařízení.Dotaz se týká jen toho proč přestaly jet ty mkv tak náhle.
RoPo (6061)|1.5.2014 10:41
MKV posílané přes DLNA je jen stále MKV. DLNA je jen aplikačně transportní vrstva pro multimediální data. Stejné MKV přehraješ z USB TV?

Pokud dříve před změnou FW na TV MKV šlo přehrát a teď ne, tak výrobce odstranil podporu daného formátu uvnitř MKV v kterém je dané MKV zakódováno. MKV je totiž jen "obálka", záleží co je uvnitř a s jakými parametry.
Almr (5)|1.5.2014 10:58
Re RoPo:Ano po usb to jde.Na jiném blueray(LG) to taky jde.Asi jsi mě nerozuměl.Změnou firmwaru je to jasné.Stalo se mě to asi před půl rokem.Přestaly fungovat mkv ,ale naštěstí asi za 14dní vyšel nový a pak to zase jelo.Ale teď se mě stalo,že jsem se dodíval na jeden díl seriálu v mkv.Po skončení se měl spustit další díl ,ale napsalo to hlášku o nepodporovaném formátu a nespustilo to ani následující díly.Tak jsem zkusil i ten na který jsem se dodíval a ten nešel taky.Upgrade blueray nebo serviia v průběhu přehrávání je podle mě vyloučena.Navíc na blueray Samsung nový firmware nevyšel asi půl roku.
RoPo (6061)|1.5.2014 12:14
Psal jsi, že došlo ke změně ve FW TV. Je to tak? Pokud ano, tak je to problém toho FW - změna podpory určitých formátů přes DLNA ze sítě.
Almr (5)|1.5.2014 13:27
Ke změně softwaru došlo před půl rokem.To mkv jsem pouštěl předevčírem :-)
kissman (32)|4.5.2014 01:05
Ahoj,máme doma 2xtv lcd Samsung,oba jsou zapojeny do sítě k pc kde je Serviio.Občas se stane,že nejde přehrát MKV.Zjistil jsem ,že za to může Serviio,protože si sám od sebe většinou špatně označí profil tv,které jsou online.Musím to ručně přenastavit,a jede to.
kkllcc (16)|2.1.2015 08:50
[QUOTE=KamilZ;488048]připoj PC přes HDMI k TV a je po všech starostech[/QUOTE]
Bude pak možno na PC normálně pracovat a na TV sledovat film stáhnutý v PC? Myslím že asi ne, protože TV bude fungovat jen jako druhý monitor ne? V tom případě je toto propojení na nic a potřebuji DLNA.
KamilZ (10277)|2.1.2015 08:58
A je problém na tom druhém monitoru pustit film a na prvním normálně pracovat?
vivid.sk (11472)|2.1.2015 10:09
[QUOTE=kissman;488272]protože si sám od sebe většinou špatně označí profil tv,které jsou online[/QUOTE]
On si profily pamata na zaklade IP, v routri im prirad staticke adresy, na zaklade MAC filtra.
kkllcc (16)|2.1.2015 17:30
[QUOTE=KamilZ;503620]A je problém na tom druhém monitoru pustit film a na prvním normálně pracovat?[/QUOTE]

Nikdy jsem dva monitory neměl, takže nevim jak to funguje, předpokjládám zase se šťourat v nastavení a pak to přehazovat zpátky - spousta práce navíc....
KamilZ (10277)|2.1.2015 18:07
Žádná práce s tím není, prostě přesuneš okno s přehrávačem na druhý monitor.
wencaS (853)|3.1.2015 10:37
Problém s přehráváním mkv jsem řešil nedávno také. Serviio na PC -> TV LG. Mkv takto normálně přehrávám a najednou jsem narazil na mkv co TV nechtěla přehrát, a to ani z PC, ani z USB.
Na sample, se kterým jsem laboroval a hledal příčinu, jsem po překódování s manuálem před sebou a s pomocí MediaInfo nakonec zjistil proč ho TV odmítá přehrát.
TV LG nepodporuje Format_Profile : High@L5.0
TV umí Format_Profile : *@4.1 a nišší.
Takže pokud jiné mkv hraje je třeba hledat příčinu tady, nikoli na straně Serviio.