Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sestava domácího kina +- 40.000,-

BigTesi (6)|17.5.2014 00:14
Dobrý den Vážení odborníci,
obracím se na Vás s žádostí o pomoc při výběru a sestavení domácího kina. Původně jsem chtěl koupit něco takového [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a nic více neřešit. Po přečtení pár různých recenzí a článků na téma domácí kina, jsem však došel k závěru, že nejlepší bude asi si domácí kino sestavit. Obývací pokoj mám o rozměrech 4 m x 6 m, TV mám Sharp "60" http://www.sharp.cz/cps/rde/xchg/cz/hs.xsl/-/html/product_details.htm?product=LC60LE635E&cat=111 a domácí kino chci využívat na full HD filmy, na obyčejné sledování TV programů, na poslech hudby, rádia (i internetového).

Jakožto amatér v tomto oboru jsem si sestavil toto:
Repro: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Receiver: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Blu-Ray: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
avšak hned ze startu jsem se nevlezl do cenové kategorie 40.000,- Kč :D

Nevím, na co si dát pozor, zda jsem vybral dobře, jestli se z mé strany nejedná o přemrštěný výkon, který nevyužiji, či se k sobě uvedené hodí!? Prosím o Vaši radu a Vaše připomínky či návrhy na jiné lepší nebo klidně levnější sestavy. Vlastně vůbec ani nevím, jestli potřebuji nějaké (či jaké) multimediální centrum!? Co se týče vzhledu domácího kina mám celkem jasnou představu - viz. výše uvedená má sestava (přední sloupové repro nejlépe bílé barvy, zadní nejlépe taky sloupové a Receiver i BluRay černé barvy nejlépe se přesně k sobě hodící vzhledově i rozměrově, ať je můžu položit na sebe). Prosím o konkretní rady a sestavy a omlouvám se všem pokud se místy vyjadřuji neodborně :)
Hornet F-18 (1328)|17.5.2014 10:46
Vyber v tejto cene asi ok, mozno repro zmenit? Nie je to premrstena cena. Neviem preco zadne repro stlpove? Zadne efektove maju byt umiestnene vyssie ako usi ( 50-80 cm), ttakze by to zo stlpovymi bolo trochu divne.
AVR a BR davat na seba nie je vobec dobre riesenie, AVR potrebuje priestor na chladenie, muselo by byt na vrchu a polozit ho na BR....jedine na polickach a dostatocny priestor pre AVR.
Ten Pioneer nie je zla volba.
KamilZ (10277)|17.5.2014 10:58
BigTesi: Jak na to pospícháš? Podle mě je teď taková "blbá doba". 4K se evidentně bude rozšiřovat. Otázka tedy je, jestli nepočkat na modely, které už určitě budou mít HDMI 2.0 apod. Přeci jenom AVR nekupuješ každé 2 roky a nemáš vybrané zrovna lowend modely.
RoPo (6061)|17.5.2014 11:23
AVR s HDMI 2.0 již jsou, ale není jich moc. Podle mě jich bude více na podzim tohoto roku nebo až příští rok na jaře.
BigTesi (6)|17.5.2014 18:59
Tak chtěl bych si to vše pořídit tak do 1 až maximálně 2 měsíců. A využiji na té mojí TV vůbec 4K, nemusí to rozlišení podporovat i moje TV? A HDMI 2 bude výhodnější, lepší v čem? Klidně mi doporučte nějakou jinou sestavu s podobným vzhledem. Nechám si rád poradit od odborníků. Případně "Hornet F-18 " jaké jiné repro by si mi doporučil? Jsem v tom opravdu amatér, zatím jen čtu na netu a místy se chytám :D
vivid.sk (11472)|17.5.2014 19:07
[QUOTE=BigTesi;489292] využiji na té mojí TV vůbec 4K[/QUOTE]
Nevyuzijes. Ale naaaahodou - ze by si obmenil za 2 roky TV za UHD model, tak by ta to mohlo mrziet :D
Inak to neries, keby si riesil nejaky hi-end AVR, tak povedzme, tam by ta to s ohladom do buducna mohlo zaujimat, v tomto segmente, to lahko obmenis, radsej investuj do repro, tie doma vacsinou ostavaju - ak za to stoja :D
BigTesi (6)|17.5.2014 19:43
:D Tak ale teď vážně. Navrhněte mi nějakou sestavu k mé televizi? Nahoďte nějaký odkazy s cenovkama, chci se podívat a vědět, co je dá v téhle cenové kategorii pořídit... Klidně nějak upravte tu mou, co mám výše, jiný AVR, jiný repro, jiný bluray.... Chci vědět jaký značky jsou dobrý, jakým se naopak vyhýbat...
vivid.sk (11472)|17.5.2014 19:53
[QUOTE=BigTesi;489294]Chci vědět jaký značky jsou dobrý, jakým se naopak vyhýbat... [/QUOTE]
vsetkym tym, ktore sa masovo primarne predavaju po eshopoch ako JAMO a podobne.
Chod si to vypocut do studia. A ak sa ti nechce - kupis vzdy macku vo vreci. S ktorou budes ale urcite spokojny. S prvymi repro obvykle byva kazdy (aspon chvilku) spokojny.

Takze ak som ta teraz zamotal, ano. Hod si korunou, kup co sa ti hodi do interieru - ked budes kupovat druhy krat, uz budes vediet, na co si dat pozor, a pojdes si to naozaj vypocut.
BigTesi (6)|17.5.2014 19:59
[QUOTE=vivid.sk;489295]JAMO[/QUOTE] Takže Jamo ne a které ano? vivid.sk: Nahoď nějakou sestavu, něco co by mě zaujalo :D Myslím si, že delší dobu nebudu mít chuť investovat 40 k do audia do obývaku :D Takže co by si mi jakožto odborník doporučil? Odkazy prosím :D
vivid.sk (11472)|17.5.2014 20:19
[QUOTE=BigTesi;489296]Takže co by si mi jakožto odborník doporučil?[/QUOTE]
Zavisi od preferencii. V tejto cene ide o kompromis, preto treba vyberat to, co si sedi posluchom. Ak z nejakeho dovodu chces zrovna JAMO, snad ich model C 80x bude hrat lepsie. Ale bez priameho posluchu, alebo porovnania su uplne vsetky odporucania bez vypovednej hodnoty. Takisto treba prihliadat na miestnost, potencionalne umiestnenie bedni (vyberat umiestnenie bass reflexu).

Preco nenavstivis nejakeho hifi predajcu? Rozhodne ti predvedie viac modelov (aj v danej cenovke)? Co chces vyberat spoza stolicky?
vivid.sk (11472)|17.5.2014 20:26
Jedna zaujimava poznamka. Mnoho ludi chodi pred nakupom TV po kamennych obchodoch poobzerat TV. Imho uplne zbytocne, pretoze TV pri ich standardnom dynamickom nastaveni zobrazuju farby absolutne nerealne (obzvlast korejci, paradoxne podla tohto vacsina ludi kupuje/resp. nekupuje). Takze okrem designu si toho moc nepozru a napriek tomu tam chodia. Naopak, pri vybere repro tu vidim same dotazy ohladom vyberu, namiesto navstivenia adekvatneho kamenneho predajcu, ktory predvedie repro. Iste, ze repro budu hrat horsie v nezatlmenej obyvacke ako v akusticky upravenej miestnosti, no pri priamom porovnani hned pocut charakter zvuku napriec vyrobcami, od ktoreho sa da dalej odrazit.
BigTesi (6)|17.5.2014 22:17
Zeptám se ještě jinak... Co se týče té mojí výše uvedené sestavy. Bude vše do sebe zapadat, žádné problémy? Co bude ještě potřeba dokoupit? Kabely, jaké a něco dál?
vivid.sk (11472)|18.5.2014 00:03
Iba repro káble, HDMI káble. Inak máš všetko.
LuckyCat (283)|18.5.2014 11:11
Uz potom len laborovat s rozmiestnenim a akustikou, v rámci možnosti... .. bo to bude mať tiež veľký vplyv na výslednú kvalitu reprodukcie a následnú spokojnosť poslucháča resp. Teba...
BigTesi (6)|19.5.2014 09:35
Všem Vám děkuji pánové. Zeptám se Vás ještě takto. Pokud by jste kupovali sestavu do 50.000,-Kč, jaké přesně by jste volili díly? Ukažte mi Vaše sestavy, jako by jste je kupovali pro sebe...chtěl bych vědět, jak by jste ty peníze utratily vy. :-D
geronimoh (2327)|19.5.2014 10:42
[QUOTE=BigTesi;489381]Všem Vám děkuji pánové. Zeptám se Vás ještě takto. Pokud by jste kupovali sestavu do 50.000,-Kč, jaké přesně by jste volili díly? Ukažte mi Vaše sestavy, jako by jste je kupovali pro sebe...chtěl bych vědět, jak by jste ty peníze utratily vy. :-D[/QUOTE]

AVR : Pioneer SC-2023 ( http://www.obchodcr.cz/product/receiver-pioneer-sc2023k-cerny ) ( případně nějaký Denon podle finančních možností )
Repro : použité INFINITY KAPPA 8.2 ( [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ) ( kdybych byl v balíku, tak nové : VMA-I SL - http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_1sl.php )

za zbytek Blu-Ray přehrávač a efektové repro ( subwoofer s těmito reprosoustavami snad ani nebude potřeba )
vivid.sk (11472)|19.5.2014 12:17
[QUOTE=geronimoh;489385]kdybych byl v balíku, tak nové : VMA-I SL[/QUOTE]
Netreba byt ani v baliku. Myslim ze VMA (povedzme VMA II, alebo ina alternativna malovyroba, BVAudio) je za dane peniaze vynijakuci pomer cena/vykon. Da sa na tom pocuvat aj muzika (na rozdiel od lacnych eshopovych bedni, ktore dunia ako prasa), maju (relativne) vyrovnanu frekvencnu charakteristiku, takze na prve pocutie neznalych nenadchnu, rozhodne by som sa vsak uberal tymto smerom. Treba to vsak krmit lepsim zelezom, AVR za 15k kC zial nie. Ale aj novy AVR sa da kupit za rozumnu cenu, staci vystihnut spravnu dobu.
geronimoh (2327)|19.5.2014 13:32
LuckyCat (283)|19.5.2014 14:03
Ja osobne by som tiež volil (aj som, keďže nedávno som tiež skladal zostavu) použité komponenty.. U mňa to ale bolo stereo (keďže na kvalitu hudby si viac potrpim, ako pri pozeraní filmov) a ako kino som zvolil lacný all in one.. Pri hudbe som sa kvalitou so 600€ dostal na úroveň mnohonásobne drahších zostáv... No ale voľba je už na Tebe a na tom aký si náročný a aký zvuk sa Ti páči...

Ale aby som prispel aj nejakou konkrétnou radou, tak ja mam tieto repro... Sú to ozaj vydarené bedne a ešte ked ich človek zoženie za takmer polovičnú cenu skoro nové :-) ... http://www.audio.sk/?page=article&id=399

kino set:
http://www.hifisound.cz/reprosoustavy/magnat/magnat-vector-200-serie/magnat-vector-207-5-1-kinoset