Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozvod satelitního signálu

Fany53 (52)|18.6.2014 13:16
dobrý den,mém dotaz.Mám satelit,konvertor čtyři vývody na čtyři satelity v bytě.Já mám v obýváku dvoutunerovou mašinu Icecrypt s4000 HD.Jde o toto,chtěl bych dát ke konvertoru ještě jeden konvertor singl a chytat na ten dvoutunerák ještě Astru 19,2,že bych chytal 23,5 a 19,2 stupně.Jde to nějak naštelovat?
Předem díky za odpověď.
RoPo (6061)|18.6.2014 13:36
Takže chceš spojit stávajající quadro LNB (23,5) + LNB na (19,2). Pak lze oba namontovat do multifokusu a správně nastvit pod úhlem. Např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
Mám dojem, že existují i přímo multifokusy pevné pro dané družice (23,5+19,2 a nemyslím tím monoblok, protože ten je pro 1-4 tunery), kdy naladíš jednu družici a díky přesnému úhlovému natavení držáků je druhá "nastavena automaticky".
Fany53 (52)|18.6.2014 13:48
Chtěl jsem ještě vědět jak to v tom menu toho Icecryptu nastavím,jaké a kam dám ty nové hodnoty.To budu muset předělat,že jo?
RoPo (6061)|18.6.2014 14:11
Tento konkrétní SAT neznám, ale obecně se každému tuneru nastavuje na jakých družiccíh a frekvencích se má ladit (+ konfigurace připojeného LNB pro každý tuner).
zicofot10 (69)|18.6.2014 20:15
[QUOTE=RoPo;491305]Takže chceš spojit stávajající quadro LNB (23,5) + LNB na (19,2). Pak lze oba namontovat do multifokusu a správně nastvit pod úhlem. Např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
Mám dojem, že existují i přímo multifokusy pevné pro dané družice (23,5+19,2 a nemyslím tím monoblok, protože ten je pro 1-4 tunery), kdy naladíš jednu družici a díky přesnému úhlovému natavení držáků je druhá "nastavena automaticky".[/QUOTE]

Pro čtyři satelity je konvertor QUAD
Dagy2 (3153)|18.6.2014 20:44
[QUOTE=Fany53;491303]Mám satelit,konvertor čtyři vývody na čtyři satelity v bytě...[/QUOTE]

nechem byť puntičkár, ale takto položený dotaz je tebe sice jasný, ale podľa odpovedí vidíš že si ľudí zblbol. Máš satelit a potom ešte 4 satelity....
Skúsim zhrnúť, čo teda vlastne máš a čo chceš:
1/ máš satelitnú anténu, t.j. parabolu a na nej umiestnený jeden LNB so štyrmi vývodmi na 4 satelitné prijímače (aspoň si to tak myslíš). Toto LNB je nasmerované na pozíciu Astra 23.5E.
2/ chceš pridať ďalšie LNB s nasmerovaním na Astra 19.2E
3/ chceš´mať v jednej izbe dvojtunerový satelitný prijímač s možnosťou prijmu 19.2E + 23.5E
4/ ostatné sat prijímače v iných izbách budú mať len Astru 23.5E

Je to tak????
Ak áno:
- skontroluj čo to je za LNB s tými 4-mi F-konektormi. Ak je to quattro (nie kvádro) tak by si potreboval multiprepínač pre pripojenie ďalších sat prijímačov.
- ak je to quad, tak máš pozíciu 23.5E poriešenú pre 4 tunery = 1x tvoj twintuner v obyváku + 2 ďalšie obyčajné sat prijímače

Ak je to quad potom máš dve možnosti:
A/ parabola umožňuje montáž ďalšieho LNB - t.j. máš alebo môžeš doplniť držiak na ďalší LNB.
- potom kúp ďalší LNB quad ktorý nastavíš na 19.2E
- kúp 2ks diseqC prepínač, rozhodni či 2/1 ak toto je tvoj vrchol alebo 4/1 ak do budúcna pridáš ešte LNB na družice napr. 13E, 28.2E.
- natiahni 2x koax do obyváku
- natiahni koax do druhej a tretej izby

B/ ak parabola nemá držiak na ďalší LNB alebo proste dve družice sú u teba konečný stav
vyhoď ten LNB a kúp monoblock LNB quad (prípadne octo) pre 19.2+23.5E
natiahni 2x koax do obyváku
natiahni ostatné koaxy do ďalších izieb