Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jaký nejlepší zvuk dostat z této sestavy ?

Rypicong (6)|24.7.2014 19:18
Zdravím,

Mám tuto TV - Samsung UE46F6400

a toto domácí kino - JVC th-s8

a mám možnost mít tento BR přehrávač - Sony BDP-S4100 ( pokud mi nepůjde lepší zvuk viz otázka, tak na to prdím )

A mám malý problém, jak dostat z BR přehrávače co nejlepší zvuk, protože zesilovač v domácím kinu má jako audio vstup pouze optický a nebo AUX - 2x cinche ( což je nic ). BR přehrávač má pouze HDMI a nebo coaxialní výstup...

Bude fungovat to, že z BR půjde to TV přes HDMI zvuk a z TV do zesilovače zvuk přes optiku ?

díky
RoPo (6061)|24.7.2014 19:20
[QUOTE=Rypicong;493334]Bude fungovat to, že z BR půjde to TV přes HDMI zvuk a z TV do zesilovače zvuk přes optiku ?[/QUOTE]

Ano. U většiny TV toto funguje. Vyzkoušej.

Ideální by však bylo zapojení: BD -> DK (AVR) -> TV
tdlmarek (1566)|24.7.2014 20:06
[QUOTE=Rypicong;493334]A mám malý problém, jak dostat z BR přehrávače co nejlepší zvuk, protože zesilovač v domácím kinu má jako audio vstup pouze optický a nebo AUX - 2x cinche ( což je nic ). BR přehrávač má pouze HDMI a nebo coaxialní výstup...

Bude fungovat to, že z BR půjde to TV přes HDMI zvuk a z TV do zesilovače zvuk přes optiku ?[/QUOTE]
Většina TV, co jsme tu na fóru otestovali, při tomto zapojení zvuk dekóduje a ořeže na stereo PCM. Viz např. toto vlákno: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/36279-Existuje-TV-s-DTS-passthrough

Takže bys dostal de facto totéž jako při zapojení analogového AUX.

Aby ti fungovalo 5.1 v DTS a AC3, šel bych spíš cestou převodníku coax -> toslink a propojil BD player s JVC napřímo digitálně. Je to sice trochu bastlení, ale cena je proti řešení s AVR naprosto mizivá:
http://www.ebay.ie/itm/Digital-SPDIF-Coaxial-Coax-Optical-TOSlink-TOS-Audio-Converter-Adaptor-/310437524194
Rypicong (6)|24.7.2014 22:46
super, díky to jsem si myslel, že když už zvuk půjde, tak bude ořezaný...

Nechce se mi kupovat nové kino, nebo BR s optickým výstupem za velké peníze, ten BR co jsem psal, bych měl skoro zadarmo, takže proto hledám nějaké řešení...

PS: nevíš, kde se dá koupit u nás tato "kouzelná" krabička ?
tdlmarek (1566)|24.7.2014 22:56
U nás jsem to zatím nikde neviděl (ne že bych nějak extra pátral), ale není důvod se nákupu na ebay bát. Obzvlášť v tomto případě - aukce z UK, takže žádné DPH/clo/papírování, poštovné stejné jako v CZ, a záruku u krabičky za pár stovek snad ani nemá smysl řešit.