Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ps4 + dk + tv...

peto.vac (525)|17.8.2014 11:40
Mozno som to zle zaradil,ake konzolovu sekciu som tu nenasiel...
Piatok som si kupil PS4 a neviem ako prepnem zvuk na DD,alebo DTS,neviem ani ci ho konzola podporuje...Jednak samotna,ked som v menu hra hudba,pripadne videa z youtube...A jednak aj hry...
Ide o to,ze ked pripojim externy disk do TV,zapnem domace kino a pustim film,v menu TV si viem z PCM prepnut na podporovany format zvuku,teda DD,alebo DTS (filmy su to dabovane FULL HD)...Ale ked mam zapnute plejko a prejdem v menu TV do nastavenia zvuku,mam moznost vybrat len (uz vybrate) PCM...Je to v poriadu,ma to tak byt,alebo je niekde chyba...???
Pri videa z youtube mi sice hraju aj zadne repraky,ale pri hre nie...Konkretne mam The Last Of Us Remastered a tam sa da nastavit zvuk len 2.0,co je dost neuveritelne,tak badam ci je to tak ozaj,alebo mam niekde problem...
RoPo (6061)|17.8.2014 11:57
PS4 s DK mam propojeno pres HDMI. Jestli ti hraji jen přední repro, tak bud mas na DK nastaven režim jen stereo bez redistribuce mezi ostatní kanály. Ja jsem nic na PS4 nenastavoval a nenastavuji. Nastaveni měním jen na DK pokud chci jen stereo nebo aby hrály vsechny kanály. Moznosti formatu zvuku na PS4 se nabízejí podle dostupné audiostopy u daného titulu.
peto.vac (525)|17.8.2014 12:10
Cez HDMI to mam samozrejme prepojene aj ja,skusal som 2...Na DK som nic neprenastavoval asi rok,dialkovy od DK je v skrinke odlozeny,takze je mozne,ze pri filmoch mi inac hra DK a pri PS4 inac,aj ked nic nenastavujem...???
Pustas filmy na telke s domacim kinom,nastavujes si tam DD a DTS...???
RoPo (6061)|17.8.2014 12:48
DD a DTS si na DK nenastavuji. Toto DK detekuje samo dle audio stopy, ktera mu leze po HDMI. Občas měním jen jaky audio profil chci (napr. Stereo, vsechny repro, pure audio, apod).
Na DK mam nastaveno, ze si pamatuje pro kazdy vstup posledně použity režim na danem vstupu.
peto.vac (525)|17.8.2014 13:20
Nie na domacom kine,na telke nastavenie DD a DTS som myslel...DK neviem,ale TV si tiez pamata co bolo naposledy zvolene,lenze 1 film z 10 ma DTS,takze ked pozeram film s DD a mam film s DTS,musim si to sam v menu TV prepnut,inak mi ostane pri filme s DTS nastavene DD,ty to tak nerobis...???
RoPo (6061)|17.8.2014 20:22
Na TV uz teprve vubec nic nenastavuji. TV ma vzdy jen stereo. Co leze do AVR/optiky vidím na DK (DD/DTS) a podle toho DK hraje.
peto.vac (525)|17.8.2014 23:16
Zaujimave,ja mam v menu TV vo Zvuku Dodatocne nastavenie a tam mam Vystup SPDIF a ten nastavim na PCM,DD,alebo DTS...Pri TV je standartne PCM a pri filme zase DD,ak mam film s DTS,tak to rucne prepnem a s domacim kinom zase ja nic nerobim...Ty filmy pustas cez domace kino,alebo cez TV...???Ja cez TV...
Da sa k PS4 pripojit externy disk a pustat tak filmy...???
RoPo (6061)|17.8.2014 23:31
Pres TV (napr. z DLNA serveru). Z TV pres ARC do DK. Nebo z HTPC do DK a z nej na projektor nebo TV.

K PS4 jsem externi disk s filmy nepřipojoval. Slibováný DLNA klient v PS4 mam dojem, ze zatím neni. Přijde s aktualizaci.
peto.vac (525)|17.8.2014 23:53
Hmmm a ked supnes externy disk priamo do TV a pustis film,mas tam take nastavenie,co som hore popisal,ci si este neskusal...???
RoPo (6061)|18.8.2014 00:19
K TV jsem připojoval snad 1x USB flash s filmem a ten mel DD stopu. Ta lezla ven pres ARC do DK.
peto.vac (525)|18.8.2014 14:06
Ja mam DK prepojene HDMI kablom s TV a externy disk mam pripojeny k TV,aj DK ma USB vtup...Mozem to tak mat,ci je lepsie externy disk dat do DK,alebo to je zajedno...???
RoPo (6061)|18.8.2014 14:32
Filmy ti snad přehrává přehrávač v TV, ne? Pochybuji, že DK umí přehrávat video. Maximálně audio.
Takže to tak nech, pokud chceš přehrávat video na TV, protože jinak přehrávání videa na TV u tebe fungovat nebude.
peto.vac (525)|18.8.2014 14:57
Jasne ze vie video prehrat aj DK,ved ked pozeram DVD s videami z dovolenky,tak to normalne prehra...
RoPo (6061)|18.8.2014 16:33
Jo ty máš AIO. Tak to jsi nenapsal. Já pořád píši o "klasickém" DK (AVR) a ne o AIO.

U AIO je a může být všechno jinak...
peto.vac (525)|18.8.2014 17:09
Ja neviem aky je rozdiel medzi AVR a AIO,aky...???Ja pisem ze mam domace kino,v prvom prispevku v podpise je typ o ake sa jedna...
Klasicke DK niesu repraky,najcastejsie 5.1 a prehravac...???

EDIT: Este ma zaujima,daju sa menit temy a pozadia v menu PS4,ako...???
peto.vac (525)|24.8.2014 21:47
Uz som trosku pokrocil,no je tu nieco divne...PSko mas prepojene HDMI kablom...???
RoPo (6061)|24.8.2014 21:56
[QUOTE=peto.vac;494614]Klasicke DK niesu repraky,najcastejsie 5.1 a prehravac...???[/QUOTE]

Klasické DK je: AVR tvoji "oblíbené" značky (Onkyo, Pioneer, Sony, Harman Kardon, Danon, Sony, apod - bez jakéhokoliv integrovaného přehrávače fyzických médií např. DVD, BR) + repro jiného "tvého oblíbeného výrobce".

AIO je All-In-One - jedno zařízení a sada s dodaným repro od jednoho výrobce většinou to bývá např. DVD/BR přehrávač se zesilovačem a repro připojené proprietálními konektory daného výrobce a propojené "zvonkovým" drátem chabého průřezu. Žádné klasické "banánky" a slušnjší vodiče o větším průřezu, tak jak u klasického DK.

PS4 mám propojeno HDMI kabelem.
peto.vac (525)|24.8.2014 22:09
Zaujimave,lebo ked dam na Alze,alebo Heureke ze Domace kina,tak mi prave vybehnu uz kompletne zostavy,teda prehravac diskov + repraky od jedneho vyrobcu...

A ako mas nastaveny zvuk v options v PS4,na optiku,alebo HDMI...???
RoPo (6061)|24.8.2014 22:34
Kdyz mam propojeno pres HDMI, tak přeci na HDMI. To da rozum....
peto.vac (525)|24.8.2014 23:45
No ved to a ja ked nastavim na HDMI,tak mi v hre TLOU detekuje len 2.0 zvuk,ak nastavim na optiku,tak az vtedy mi zobrazi moznost 5.1 zvuku,co je uplne divne,lebo optiku tam nemam...