Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat TechniCorder ISIO STC

tomino_nr (28)|6.7.2015 09:58
takze bezite momentalne na 2875 ? a hovorite, ze sfi/epg list je plny dat a ziadne vynechane? dost dobry dovod downgradovat. ak sa tym toto opravi a ostatne ostava na rovnakej urovni.

fw ste stiahli stadialto? https://www.technisat.com/de_DE/TechniCorder-ISIO-STC/352-1637-10127/#tab5
vidim tam v Beschreibung k 2875 nejaky polsky text a datum 1.8.2015. divne:)
golfLC (1941)|6.7.2015 11:08
Som teraz v praci, stahoval som to zo sekcie fw-ov odtialto, alebo stiahni priamo z webu https://www.technisat.com/assetsFS/downloads/assets/medias/common/71/SOFT_TechniCorder-ISIO-STC_2875.zip mam ho nahodeny od vcera a vsetko fachci, sfi naladovane, na dialku v pohode viditelne aj s problematickym casom po 20:00

[ATTACH]31015[/ATTACH]

[ATTACH]31016[/ATTACH]

Takze ostavam pri nom[emoji6][emoji106]

Ten datum je 8.1.2015
ImageUploadedByTapatalk1436173579.470826.jpg ImageUploadedByTapatalk1436173593.257690.jpg
tomino_nr (28)|6.7.2015 20:40
tak som prave downgradol aj ja, nacucol sfi data a vyzera to tak, ze - vsetko OK ! az na boomerang cz a vh1 classic. tuna mi data nestiahlo. ale ostatne je ok, takze som spokojny. vyzera ze v tom novom fw cosi ti nemci domrvili.

neviete niekto ci existuje nejaka security pre twonky media server, co ma technisat v ramci upnp, napr. aby livestreaming mohol sledovat uzivatel len z urcitych ips/mac adries?
izidor1 (129)|6.7.2015 20:47
V menu nastaveni/specialni funkce/upnp /konfigurace pres http, pak se pripojis z pocitace a nastavis sekci clients/security
Dagy2 (3153)|6.7.2015 23:44
ad nastavenie twonky:
Po nastavení zase konfiguráciu cez http vypni, pretože podľa nemeckého fora pri zapnutom to robí niekde nejaké trable.

ad downgrade/EPG
pri uvolnení FW v apríli bolo asi 6 bodov, ktoré menil nový FW. Bohužiaľ zo zoznamu v sekcii download zmizli, pretože je tam posledný FW a jeho zmeny.
O čo prídete downgradom:
- v EPG nebude funkcia PRIME TIME
- rozšírené texty EPG majú probém s mäkčeňmi a dĺžňami (ale čím ďalej menej programov má rozšírené texty)
- treba si zazálohovať web list, pretože inak prídete o youtube, ktorý v staršej verzii nebol. Neviem či by sa zoznam natiahol ako update internetových zoznamov. Ale záloha cez Techniport to plne rieši
- diseqC nastavenie funkcie FAST - nikto ale nepovedal čo to je
- bol vylepšený handling HDD. Takže možno niektoré disky v šuplíku nebudú fungovať 100%
tomino_nr (28)|7.7.2015 21:00
tak dnes som konecne nahodil quad konvertor a je to lepsie :) pouzivam aj kartu next, avsak sa mi stane, ze napr. pozeram 1 kanal, 2 kanal mam v pip a 3 kanal si chcem vyvolat cez dlna, avsak sa k nemu nedostanem/nezobrazi ho. je to obmedzenie 2 kariet (master a next) ? nakolko tomu nerozumiem, kedze mam quad lnb a 2 karty s dual decrypt funkciou...

izidor1, dagy2: diky, ale ten twonky je ohladne security dost divny. pretoze mam tam zadane mac adresy PC, ktore sa mozu na server pripajat, avsak ak vyvolam z nejakeho pc priamy link na stream cez vlc (adresa ma formu napr. ....livevideo/video/Lidx30/Pidx......./Sport_1_CZ.ts), a mac adresu toho PC nemam v zozname povolenych, tak ho aj tak bez problemov spusti. cize ak si forwardujem port na net za router, tak vlastne sa mi tam moze dostat ktokolvek sikovnejsi.
a za dalsie, v security mam zadanu mac adresu mojho smartfonu a tam mi mediahouse vypise access denied. tak neviem co si mam o tom myslet:)

dagy2
k tym rozdiel medzi fw pridam este, ze pri 2875 je v main menu / movie dvr organiser / dvr settings v polozke Recording notification len running, finished + running, starting + running, kdezto pri poslednom najnovsom je aj off.
dagy pls nevies mi poradit, teraz ked mam 4 tunery, ako je najlepsie nastavit polozky v tomto menu, konkretne: reserved tuners, late CI descrambling a automatic decrypting?

ohladne EPG - tv a tuner mi bezala dnes cely den a v priebehu dna som narazil na chybajuce epg data na kanaloch: travel channel HD CZ, fine living cz., boomerang cz. po tuknuti na kanaly sa epg dotiahlo. takze nie je to 100%. ale lepsie ako fw 2967

vsimol som si, ze tuner dost vypeka. len tak pokusne som si chytil vrch boxu a hlavne v oblasti tunerov je to naozaj dost horuce. ventilator som zatial nezbadal ze by sa tocil. skoda ze technisat nema vyriesene nasavanie vzduchu a aktivny tichy ventilator, alebo nejake kvalitne a funkcne pasivne chladenie :(
Dagy2 (3153)|8.7.2015 12:01
tomino:
ad paralelné nahrávky
- ak máš quad a 4 DVB-S tunery - môžeš robiť naraz 4 úkony - pozerať, nahrávať, streamovať. Pre pochopenie funkcie vyskúšaj toto na nekryptovaných programoch - CT24, TA3, Ocko, regionalni TV atd. tu môžeš vyskúšať spustiť PIP + jednu nahrávku a streaming.
- dualdecrypt nie je daný kartou ale CI-modulom. Musí podporovať túto funkciu a musíš ho mať povolený v menu. dualdecrypt je dekodovanie dvoch programov na tom istom TP. Tj. ak vyberieš jednu kartu, musí ísť napr. PIP STV1HD+STV2HD. Ak sa zobrazí okno, že program je kodovaný tak dual decrypt u teba nefunguje.
- ak máš 4 tunery zjavne ti niečo bude chýbať u kodovaných programov. Namám možnosť vyskúšať ale som silne pesimistický, že dva moduly s dvomi dualdecrypt funkciami umožnia 4 programy súčasne spracovať z dvoch TP, t.j. STV1+STV2 a CT1+CT2. Kvôli tomuto implementoval TechniSat late descrambling - to čo pozeráš alebo streamuješ potrebuje kartu + môžeš nahrávať zakodovaný signál a ten dekodovať neskôr.
ak povolíš late descrambling prestane byť prioritou pre použitie karty nahrávanie ale naopak prioritou je pozeranie - v momente keď nie sú voľné zdroje dekodovania prejde nahrávanie na kodované. Takúto nahrávku máš možnosť 3 dni pozerať s vloženou kartou. Potom je definitívne stratená.
- kodovanú nahrávku môžeš dekodovať funkciou late descrambling. Skúšal som nejaké krátke nahrávky, funguje OK, ale je extrémne zdĺhavé. Mám pocit že tak 2x dlšie než je trvanie záznamu. Neviem ako v tomto fungujú jednotlivé verzie FW. Nemal som kedy odskúšať.
Z tohto dôvodu doporučujem najprv vyskúšať. Budem mať možnosť experimentovať až v auguste.

ad twonky
s týmto som nič nerobil, do mojej domácej siete nemá nikto prístup a všetci vnútri majú plný access všade. Takže neriešim ani neskúšam.

ad streamovanie
v nastaveniach máš možnosť rezervovať tunery pre streaming, resp. pozeranie
priorita v sw je totiž nastavená na nahrávanie. t.j. ak dáš 4 paralelné nahrávania na DVB-S tak už nemôžeš ďalší program pozerať - zobrazí sa okno, že všetky tunery sú obsadené.
ak rezervuješ jeden tuner (alebo viacero) počet nahrávaní bude obmedzený na počet nerezervovaných tunerov. t.j. u teba 1 rezervácia bude znamenať 3 nahrávania. rezervovaný tuner je vždy voľný pre streaming ALEBO pozeranie. ak máš tri bežiace nahrávky a jeden program pozeráš, streaming ďalšieho programu už nebude mať voľné zdroje. Môžeš potom streamovať len niektorý z nahrávaných programov. Ak pôjdu len dve nahrávky, máš voľné ešte dva tunery takže môže ísť streaming aj pozeranie aj keď je rezervovaný len jeden tuner

ad FW - včera večer som ešte napálil do prijímača FW 2947. je to len krátky pokus po naládovaní EPG a dnes ráno po ďalšom automatickom naládovaní.
všetko zdá sa byť je OK!
A/ Markíza je tam určite celá OK, t.j. vypadnuté programy v rovnakom čase z FW2967 tu sú v poriadku!
B/ texty rozšíreného EPG sú OK - t.j. pokrok oproti 2875. Pochybnosti mám o STV EPG, tam je to v niektorom popise OK, v inom zmršené. Chce to počkať 1-2 dni. Dal som ďalší download n a12:00, budem vidieť večer
C/ získal som primetime funkciu

potvrdzujem na travel channel sú nejaké medzery, ale neporovnával som ešte s HDS2X. fine living a bumerang nemám naladený.

ad vypekanie
u mňa je prístorj absolútne chladný
- nemám extra tunery, len základ
- mám momentálne vnútri len jeden modul cryptoworks, ktorý takmer nehreje na rozdiel od irdeto modulov
- HDD vypína po 2-och minútach
Tomino, aktívny ventilátor tam práve máš a ten je riadený podľa teploty. A ver tomu, že je dostatočne tichý. U HDS2X bežal skoro stále a hluk bol v pohode.

***************************************
edit 19:00
potvrdzujem, že s FW 2947 funguje EPG nasledovne
- všetky programy korektne uložené a zobrazené. Žiadne vynechané programy napr. Markiza, Nova atĎ. rovnako skontrolovaný Travel Ch, je OK.
- na niektorých programoch nie je povedzme uložené EPG na 5-ty, resp. 6-ty deň, ale nie je to pravidlo ako boli vynechané všetky programy medzi 20:20 a 21:45 na Markíze.
- STV - niektoré programy majú korektnú diakritiku, v iných je názov zmršený, námatkovo aj niektoré rozšírené popisy. Ale nie je to u všetkých.
- ostatné programy ktoré som preletel majú korektnú diakritiku
- primetime funkcia je tam

ostatné nové features sú tiež korektné.

Známe problémy u tohto FW boli dva z nemecka, tieto riešil novší FW kde máme problém s EPG
1/ konfigurácia WiFi po vypnutí vždy zmizne. Tí ktorí používajú správne LAN kábel toto môžu ignorovať
2/ niektoré NAS disky mali problém s prebudením

ako vždy ostrý obraz, dolby zvuk a navyše nezmršené EPG želá Dagy
golfLC (1941)|10.7.2015 10:18
Včera som tiež nahodil cez prijímač FW 2947 a zdá sa, že vsjo OK tak, ako píše DagyB-).
Zaujímavé je, že aktualizácia cez prijímač poslednú verziu 2967 ani neponúka, len cez web technisatu a "ručnú" aktualizáciu...Ale pre istotu aktualizácia cez prijímač ostala vypnutá:-)-
tomino_nr (28)|13.7.2015 08:18
dagy2: vdaka za vycerpavajuce info. dualdecrypt moduly mam. trochu som to testoval a celkovo to funguje dobre, som spokojny:)

dagy2, golflc: asi teda tiez vyskusam FW 2947. hlavne kvoli oprave necitatelnych popisov v epg.
ale otazka - nikde som tento fw oficialne nenasiel na download, iba tu: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
je to to, co ste nahadzovali vy? pre kontrolu - zip ma 43*431*639 bytes, vnutri tsd4800020630200_159_02947.cpad o velkosti 43*429*502 bytes. OK?

all: obraz mam nastaveny ako 1080i, mod RGB, no a vylucne pri SD kanaloch mi tuner "pridava" do obrazu vertikalne ciarove artefakty, ako keby nejaka forma vertikalneho interlacingu. pri HD nic take nevidim. stary tuner co som mal HD8SX mi toto nerobil, obraz bol krasne cisty bez takychto vplyvov. nastavenia v TV som nemenil, ako ani kabelaz. skusal som rozne mody, RGB, YCbCr, ale je to rovnake. moc som sa tomu zatial nevenoval, ale zda sa mi, ze ak dam obraz ako native (tzn. TV sa prepne do nativneho modu vysielaneho obrazu), tak tieto vertikalne artefakty nerobi. zeby nejaky bug v kvalite obrazu pri upscalingu?

A este jedna vec - na disku v tuneri, kde nahravam - v lokalite My TV Recordings som si vytvoril pod-adresare, avsak tieto v Techniporte ani mediaporte nevidim a tak neviem na PC prekopirovat nahravku, ktora sa nahrava v pod-adresari :(
golfLC (1941)|13.7.2015 09:23
2947 stiahnes v pohode aj aktualizaciou priamo v menu prijimaca, alebo aj priamo odtialto zo sekcie download fw, daval dom tam vsetky 3 verzie, co zatial su.

Za nastavenie obrazu, mam tiez 1080i a RGB a vsjo OK. Daj sem foto, ako to zobrazuje..

Za podadresare pozriem, ked budem doma...

Doplnené:

Nahrávky z podadresárov tiež nevidím...
Dagy2 (3153)|13.7.2015 23:20
Ja pouzivam 1080p a 4:4:4.
Na TV nastavene "len skenovat" tj pixel to pixel.

Ked nastavis na STC native tak prejde obraz bez upravy a odpočet urobi tv
izidor1 (129)|13.7.2015 23:26
pri nahravani na NAS jsou vsechny nahravky v jednom adresari, do tech podadresaru jsou umistnene jen virtualne. Nejsou tedy v techniportu take schovane v hlavnim adresari?
tomino_nr (28)|14.7.2015 20:39
izidor1: mas pravdu, nahravky su v roote! dik!

golfLC: odfotit sa to moc neda. je to malo viditelne, ale je to tam ako popisujem. mozno som len taky perfekcionista:)

dagy2: vdaka za tip.vyskusam.

napalil som tiez 2947 a moja skusenost s fw: v EPG mi chybaju data, konkretne napriklad dnes k 23:10 - chybaju markiza hd, prima hd, prima zoom, fanda hd, viasat hd, travel channel, fine living, nova sport hd.
EPG som aktualizoval dnes vecer, prebehlo OK.
stv ma nadalej zmrseny popis
vyskusam na tom fw bezat este par dni, ale ked sa to s tym EPG nezlepsi, vraciam sa k staremu fw. tam bolo EPG vzdy kompletne.
prime time mi akosi nechyba, jedine mi bude vadit zmrseny EPG popis. ale vzdy je lepsi kompletny EPG zoznam.

edit: po updatnuti fw som ale nerobil restore factory settings. mal som, alebo netreba? ale predpokladam ze to nesuvisi so zobrazovanim EPG...
Dagy2 (3153)|15.7.2015 00:29
U downgrade som musel nastavit zakladne parametre nanovo. Zoznam programov som prehral zo zalohy.
U upgrade na 2947 som nenastavoval nic,ihned siel STV1,vsetko zostalo nastavene.
Skor nez tovarenske nastavenia pomoze na vyriesenie nepochopitelnych veci flash reset. Potom treba vsetko znova nastavit.
tomino_nr (28)|15.7.2015 10:52
dagy2: ano pri upgrade ostavaju vsetky nastavenia. pri downgrade nie. nastavenie prijimaca sice zaberie nejaky cas, ale nie je to tak strasne. zalohy nastaveni/tv listov mam spravene. asi by som este pred navratom na ten najstarsi fw skusil flash reset. robil to z vas niekto? v manualy som nasiel postup:
> Remove the mains adapter from the device
> Press and hold Standby and the up arrow key at the same time.
> With Standby and the up arrow key depressed, reconnect the plug
> Keep the buttons pressed for around 5 seconds and then release both buttons. The text “Factory settings” appears in the display.
Dagy2 (3153)|15.7.2015 20:58
Ano presne tak sa to robi. Na rozdiel od predchadzajucich modelov nesmies drzat tlacitka az do resetu ale skutocne len5sek a pustit.
tomino_nr (28)|15.7.2015 21:22
No to je take delikatne - presne 5 sekund. a ked budem drzat tlacitka omylom co ja viem 6-7 sekund, co sa stane? :)
tomino_nr (28)|16.7.2015 07:42
chlapi,
ohladne EPG je u mna 2947 to iste, co 2967. vid foto dole.
flash reset som neskusal, ale neverim, ze sa tym opravi zobrazovanie EPG.
na 99% sa vraciam k 2875.

[ATTACH=CONFIG]31089[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]31090[/ATTACH]
20150716_070558.jpg 20150716_070616.jpg
golfLC (1941)|17.7.2015 13:17
Tomino, tak je, ako dobehlo tyzdenne SFI z prvej verzie fw-u, tak to začalo ukazovať nekorektne tak, ako mas na screenoch aj u mna. Takze som nazad pri prvej verzii 2875.... Mne sa tak zdá, že s tym SFI to nejak robí nová funkcia prime time, ktorá je na druhej a tretej verzii fw-u
Dagy2 (3153)|17.7.2015 20:26
[QUOTE=tomino_nr;514687]No to je take delikatne - presne 5 sekund. a ked budem drzat tlacitka omylom co ja viem 6-7 sekund, co sa stane? :)[/QUOTE]
Nestane sa nic. STC nabootuje bez resetu.

Vase zistenia ohladom miznutia po tyzdni su zaujimave az neuveritelne. Povedal by som žena kazdy den prebehne novy download epg tak preco po tyzdni sa to zacne vytracat?
golfLC (1941)|17.7.2015 20:28
Dagy a tebe to ukazuje spravne?
tomino_nr (28)|17.7.2015 20:40
dal som tomu este jednu sancu. fw 2947 a pred chvilou flash reset. cucam prave epg data. dam tomu par dni a potom uvidim:)

ps. ako sa vypina fastscan funkcia? :)

edit:
ani po flash resete sa to "neopravilo". back to 2875.
dagy2: ty to mas fakt OK ?
golfLC (1941)|19.7.2015 20:33
[QUOTE=tomino_nr;514752]ps. ako sa vypina fastscan funkcia? [/QUOTE]

Fastscan vypneš, keď nastavíš región Nemecko pri počiatočnom zadávaní nastavení
tomino_nr (28)|20.7.2015 13:24
[QUOTE=golfLC;514769]Fastscan vypneš, keď nastavíš región Nemecko pri počiatočnom zadávaní nastavení[/QUOTE]

dik, fastscan odisiel s navratom k 2875 :)
pisal som do technisatu ohladne toho SFI/EPG problemu, ak sa mi k tomu nejak vyjadria, dam vedet.
Dagy2 (3153)|23.7.2015 00:57
takže rovnaká skúsenosť:
- STC bol vyše 2 týždne úplne bez šťavy
- FW2947
- včera prvý EPG download, dnes ráno dtto, Markiza, TA3, Nova atd atd s medzerami v EPG.

= čiže návrat k 2875
Dagy2 (3153)|31.7.2015 20:39
ZOBRAZENIE OBRÁZKOV V SFI/EPG
Po návrate k 2875 mi funguje aj zobrazenie obrázkov v rozšírenom popise z SFI downloadu.
tomino_nr (28)|31.7.2015 21:33
[QUOTE=Dagy2;514972]ZOBRAZENIE OBRÁZKOV V SFI/EPG
Po návrate k 2875 mi funguje aj zobrazenie obrázkov v rozšírenom popise z SFI downloadu.[/QUOTE]

Dagy, to sa tyka predpokladam asi len nemeckeho SFI ? Lebo u skylink-u take nic nevidim :)
golfLC (1941)|31.7.2015 22:53
[QUOTE=Dagy2;514972]ZOBRAZENIE OBRÁZKOV V SFI/EPG
Po návrate k 2875 mi funguje aj zobrazenie obrázkov v rozšírenom popise z SFI downloadu.[/QUOTE]

Dagy mozes uviest nejake programy, na ktorych to SFI aj s obrazkami funguje?
Dagy2 (3153)|2.8.2015 09:20
Ja, naturlich nur Deutsche Programme:
- nie všetky relácie majú aj fotku
- funguje u všetkých, kde EPG nie je natiahnuté klasicky zo SAT ale cez SFI kanál, koľko ich máš nastavených je v reporte k SFI viď menu-nastavení-programový deník-OPT-STAV: v treťom riadku vidíš, koľko obrázkov sa stiahlo, teraz tam mám 158 z max počtu 4096. A predposledný riadok (resp. prvé číslo v trojčíslí EPG) ukazuje, koľko staníc má EPG natiahnuté z kanála SFI
- momentálne pozri napr. ARTE HD (z 19.2E), program 16:05-17:30 "Wenn die Vulkane erwachen"
stlač EPG/SFI tlačítko, nabehni na túto reláciu, stlač INFO pre rozšírený popis.
Na obrazovke vidíš tento popis:
Wenn die Vulkane erwachen
arte HD
16:05 do 17:30 (Kultura/Umění)
a pod týmto tri ikony: "oko SFI", logo HD, modrá čudná značka - mám pocit že toto je značka, že je k dispozícii obrázok. Teraz počkaj 2÷3sekundy a na pravej strane v hlavičke programu vedľa horných riadkov sa obajví obrázok. Je tam sopka v tomto
prípade.

Keby si to nestihol pozrieť, tak skús ARTE, 03.08. 17:55-18:25 "X:enius"
golfLC (1941)|2.8.2015 10:54
Dik Dagy, skusal som to vcera na nemeckych programoch na Astre 19,2 ale vsetky bez toho "panacika" v rozsirenom SFI [emoji3]
tomino_nr (28)|20.8.2015 14:09
Poslednu dobu som si vsimol, ze ked prepnem na markiza hd, "naskoci" hbbtv (ukazuje ho aj v info paneli) a nasledne sa mi nedaju prepinat kanaly ani ovladat hlasitost, jedine ako prepnem kanal je cez sfi. potom ked hbbtv vypnem cez OPT, uz je to ok. na nemeckych kanaloch, kde je hbbtv mi takato anomalia nenastava. u vas je to ako?
Dagy2 (3153)|22.8.2015 07:43
u mňa HbbTV v lište zobrazené nie je. Rovnako ani žiaden problém s prepínaním. Je fakt že som to už týždeň nepozeral ale skúšam teraz keď čítam tvoj príspevok a OK.
Hornet F-18 (1328)|22.8.2015 11:36
Dagy, tomino_nr,
uz to tam zmizlo :-) asi boli staznosti, ze to robi blbosti. Tiez som to zaregistroval - na displeji nabehlo HbbTv a robilo problemy s prepnutim kanalov - podobny problem bol jeden cas na CT1,2,sport.
Ale na markize ani po stlaceni creveneho tlacitka nenabehlo na obrazovke vysielanie Hbbtv, zrejme len testovali.
Takze problemy boli aj na Isiu S1, zatial je to ok, priznak Hbbtv zmizol :-)
hagal (2)|17.9.2015 14:24
Zdravím, uvažuji nad nákupem tohoto stroje, ale přemýšlím trochu do budoucnosti. Jedná se mi o systém vysílání DVB-T2. Vzhledem k tomu, že tento stroj podporuje pouze DVB-T, bude potom možné využít volný slot o rozšíření s tunerem DVB-T2 (v případě, že ho Technisat bude nabízet) nebo to technicky není možné a bude pak třeba sáhnout po nějakém následníkovi, až bude v provozu pouze DVB-T2? Díky
golfLC (1941)|17.9.2015 14:30
To je skor otazka na vyrobcu, nie na uzivatelov, ale v podstate v tom nevidim problem, ak nepojde technisatu len o biznis tak, ako skoncila podpra ISIO-S rady, aby isli na predaj STC-cka
izidor1 (129)|17.9.2015 14:37
Tak naslednik s DVB-T2 uz je a jmenuje se DIGIT ISIO STC. Bohuzel nechapu, proc je tam pouze jeden CI slot. Pokud to nejakym zazrakem nezacne sdilet kartu mezi tunerama, tak bohuzel to nahrada za Technicoder ISIO STC neni.
hagal (2)|17.9.2015 14:37
Je mi jasný, že záleží na výrobci, zda bude mít zájem podporovat starý model nebo podpořit prodej nového, v zásadě mi šlo o to, jestli z technického hlediska skutečně jen stačí vložit tento tuner a je to vyřešené, na což si mi dá se říct odpověděl. Nechám se tedy překvapit, zda v budoucnu Technisat s něčím takovým přijde.
Dagy2 (3153)|17.9.2015 23:49
Odpoveď je bohužiaľ (ale otázka či bohužiaľ) odlišná od toho čo píše golf. NIE, Digicorder STC nebude mať DVB-T2 ani s prídavným modulom. Ale trochu si to preberme:
1/ kedy bude T2 plnou skutočnosťou? Nebude to tak rýchlo
2/ je dobrý predpoklad, že T2 bude kodované, takže ORF nehrozí, otázka keď bude český pozemák s kartou či nie je lepšie zostať u SAT príjmu, kde je možností aj prevádzkovateľom podstatne viac...

Inak ako som písal v téme STC+, je praštené mať 1xCI pretože ak mám T/C + S a potrebujem kartu pre T/C a inú pre S tak už mi niečo chýba... Tu súdruhovia naozaj urobili chybu.
Ešte k UHD - ako čítam nemecky hovoriace fora tak už začal byť problém aj medzi rakuskom a nemeckom - jedni MPEG4/UHD, iní HEVC/UHD. Kompatibilita vraj vzala za svoje.
Dagy2 (3153)|23.9.2015 00:51
Predpokladám, že všetci fičíme na prvom SW 2875.
U mňa beží až samozrejme na zmršené texty rozšíreného EPG absolútne perfektne a funguje všetko tak ako má. všetky nahrávky, prepínanie, zoznamy, NAS, interný TSD HDD, externé USB disky bez najmenšieho problému. Používam teraz len jednu kartu a kodované nahrávanie ktoré dekodujem neskôr - funguje tiež bez problémov.

Jediný malý problém je, že internetový zoznam stiahnutý pri inštalácii novšej verzie FW do TechniPortu a naládovaný do FW2875 obsahuje YouTube app, ktorá v FW2875 je nefunkčná. Po spustení hlási, že prístroj nie je podporovaný pre youtube.
Vytvoril som si ale vlastný link ako http://www.youtube.com a v tomto youtube normálne funguje. bohužiaľ s tým, že je voči aplikácii pomerne ukrutne pomalý. Niekto má iné nápady?
jirka67 (233)|23.9.2015 08:48
Ahoj Dagy, předpokládáš spatně :-). Možná jsem divný, ale používám poslední fw 2967. Nahrávám z 90% programy z ČT HD a HBO HD, někdy pak JOJ Cinema, Nova Cinema, Kino Barrandov HD a tam je EPG v pořádku. U programů, kde jsou chyby mi to nějak nevadí. Naopak doma preferujeme správný text v češtině, takže ten poslední fw mi vyhovuje víc. Nahrávám na interní Technisat disk a občas zálohuji na externí WD disky připojené přes USB. Zatím mi to takhle ke štěstí stačí :-).
Zatím mám u Skylinku předplacenou Next kartu asi ještě na rok, takže dodatečné dekódování jsem zatím nepotřeboval.
Dagy2 (3153)|23.9.2015 09:43
OK, YouTube app v tvojej verzii je "certifikovaný" a bez problémov.
tomino_nr (28)|24.9.2015 08:57
jirka67: a co diery v EPG? s tym si asi nie moc spokojny.

Dagy2: u mna tiez vsetko OK, az na:
- uz standardne zmrsene znaky, ale da sa to prekusnut
- late descrambling - skusal som ho, aj ked mam 2 karty a neviem preco, dekodovana nahravka je cierna. skusal som to viac krat na viacerych nahravkach, ale vzdy to skoncilo takto. tak som tuto funkciu vypol a aktivne vyuzivam 2 karty aj ked je jedna potom blokovana, ak sa nahrava.
- skusal som aj vyuzivat dual decrypt (mam podporujuce moduly) - tj pozerat, nahravat, streamovat 2x atd... ale pravdupovediac nezistil som a nevysomaril som sa z toho, kedy a ako to funguje, raz mi to programy dekodovalo, potom zas nie....
- raz sa mi stala divna vec, ze sa mi tuner sam zapol. predtym som vsetko standardne povypinal, tuner, s nim sa vypla telka aj domace kino. tu som si 100% isty,pretoze som to kontroloval. potom som siel z domu prec a ked som prisiel spat, tuner bol zapnuty, naladeny kanal, avsak TV a kino bolo vypnute.
- raz sa mi stalo, ze po zapnuti tuneru sa nezapla telka a kino (technilink), po vypnuti tunera a zapnuti uz technilink prebehol a zariadenia sa zapli
Inak funguje vsetko OK a hlavne som najspokojnejsi, ze je kompletne EPG. Ja som inak pisal pred par tyzdnami aj email do Technisatu ohladne tohto EPG problemu v poslednom FW, avsak mi neprisla ziadna odpoved :(
jirka67 (233)|24.9.2015 14:39
Vždyť jsem to psal jasně - ty díry v EPG u těch programů mi moc nevadí, protože je skoro nesleduji (kromě sportovních stanic - ale tam stejně vím, kdy kdo a co se hraje a co budou dávat). Naopak doma dost nahráváme z ČT a HBO a pak číst popis filmů se zmršenými znaky, to fakt ne. A tady ty díry v EPG nejsou, takže raději zůstanu u toho posledního fw.
Dagy2 (3153)|24.9.2015 20:42
Tomino:
- late desrambling používam pomerne často. Aj keď sa snažím vždy nájsť kedy daný film opakujú a nahrať ho rovno dekodovaný, ale niekedy opakovanie nie je. Nechám nahrávanie napr. v noci, skontrolujem ráno zbežne či tam nahrávka je a potom spustím descrambling keď idem do práce. Nahrávka sa dekoduje a potom prijímač vypína sám po dvoch hodinách - tak mám nastavenú nečinnosť. Doteraz všetko fungovalo 100%. Mám ale teraz len jeden modul a jednu kartu, budúcnosť je totiž neistá..
- dual decrypting u CRW modulov fičí v pohode. streaming som v dualdecrypte neskúšal, PIP a nahrávka/pozeranie OK.
Zdenik (13)|29.12.2015 12:08
Ahojte,

nemáte prosím někdo k dispozici firmware 2875. To chybějící EPG už mě začíná dost štvát :-( Na stránkách Tehcnisatu už bohužel tento firmware není...

Děkuji mnohokrát
Dagy2 (3153)|29.12.2015 12:27
Priateľu je to všetko veľmi jednoduché. Na vojne platilo "voják se stará, voják má". V technisat komunite platí "golf sa stará, my máme". Týmto ho zdravím aj mimo SZ a posielam želanie všetkého najlepšieho do 2016.

Zdeník, keď otvoríš sekciu DVB-S je tam časť vlákien, ktoré sú "prišpendlené" a jedno z nich sa nazýva "vše k technisatum".
Otvor si ho a máš tam
- všetky možné firmware, ktoré golf zohnal.
- všetky možné triky ako z prijímača dostať blbosti (napr.fastscan) a naopak získať čo najviac
- všetky možné návody v češtine, ktoré sú na stránkach Technisat.de v nemeckom originále ale naši lokálni predajcovia ich nepovažujú za potrebné dodať (napr. nastavenie motora, watchmi, UpNP a pod)
a mnoho ďalších dobrých tipov

choď do origo FW, funguje bez problémov.
Zdenik (13)|29.12.2015 12:40
Oběma mockrát děkuji. Jdu to vyzkoušet.

Přeji vše nejlepšího do nového roku :-)
Dagy2 (3153)|29.12.2015 14:47
EŠTE NEŽ SI TO VŠETKO ZMAŽEŠ!
1/ záloha TV/R/WEB listov cez Techniport !!! Pri downgrade sa všetko zmaže, začína inštalácia od nuly. Pri upgrade tam programy zostávajú. Ale urob zálohu len programy, nie celý setting!
2/ po zálohe kľúč so softom a klasicky download FW
3/ flash reset
4/ prvá inštalácia (ak netúžiš po fastscane zvoľ krajinu nemecko)
5/ prvotné nastavenie antíény a všetkých ostatných prvkov, obrazu, zvuku
6/ naláduj programy zo zálohy
mjarek (10)|12.1.2016 17:55
Každou minutu se mi na kanále CI (Skylink) objeví tahle zpráva:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Nevíte jak se toho zbavit?