Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat TechniCorder ISIO STC

RoPo (6061)|12.1.2016 19:18
Tipuji to na: Vypnout kontrolu aktualizaci FW v CAM modulu.
Dagy2 (3153)|12.1.2016 22:21
vyzerá to presne ako píše RoPo. Čo tam máš za modul?
vypnutie aktualizácie modulu: menu -> podmínený přístup -> a výběr modulu, v menu modulu vypnúť automatické aktualizácie
mjarek (10)|14.1.2016 08:58
V přístroji mám dva moduly: Irdeto CI+ pro Skylink a CI+ Conax pro příjem kabelové TV od UPC. Vypnuty mám veškeré aktualizace. Vypisuje se to pouze na této frekvenci: 23,5°E 11 856 V 2/3 27 500. Zkoušel jsem i přehodit mezi sebou moduly...nic nepomáhá.
Dagy2 (3153)|14.1.2016 21:28
Máš ale vypnuté aktualizácie v menu modulu? Nie aktualizácie prijímača!
mjarek (10)|14.1.2016 22:16
Ano mám v menu modulu vypnuty aktualizace. To je prostě záhada.
Dagy2 (3153)|17.1.2016 22:20
predpokladám, že upgradovať sa chce CONAX modul od UPC a reaguje na TP na 23.5E. Toto si zrejme overil - vytiahnutím modulu conax a prepnutím na program CI.

ja mám v STC len jeden modul a to Technisat Multicrypt CNX/CRW.
keď v menu zvolím podmienený prístup - slot s CI-modulom otvorí sa menu a je tam položka "CI modul". Po kliknutí naň sú ďalšie možnosti a jednou z nich je "software download setup". V tomto sú uložené dáta, kde má hľadať nový SW.
Ak má CONAX modul niečo podobné, pozri čo tam je a prípadne môžeš prepísať na dáta na ktoré sa nikdy nepripájaš.

inak by som skúsil zavolať do UPC a opýtal sa na to, kde sa dá vypnúť hláška alebo kde sa upgraduje ich modul.
mjarek (10)|18.2.2016 13:06
Vyšel nový Firmware [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Dagy2 (3153)|18.2.2016 17:51
Tak snáď každý druhý deň sa tam dívam a nichts.
Niektorí nemeckí súdruzi už nainštalovali. Nevidia žiadny rozdiel. Tak to asi fakt bude ako píše to OxxO že pre československých divákov Skylinku. Som fakt zvedavý, hlavne EPG
Vyskúšam v sobotu, chystal som sa aj tak prekopať naladené programy tak to urobím naráz.
golfLC (1941)|18.2.2016 19:30
Nazdar Dagy!

Tak ja to pozerám každý deň a dnes som bol na služobke, tak ako naschvál to dajú dnes tam :-D:-D:-D:-D

už pridané aj tu: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34731-technisat-firmware-podla-typov-prijimacov#post520824 :-R:-R

Ale asi odskúšam tiež až v sobotu....
Dagy2 (3153)|19.2.2016 08:32
Na prvý pohľad sa zdá, že update sa skoro podaril. Dal som ho tam ešte v noci a nechal bežať EPG update v načasovaný na 01:00 aby som v sobotu mal aspoň dva dni na kontrolu či chýbajúce EPG tam teraz bude.
Prvá kontrola ráno vyzerá snáď OK. EPG sa natiahlo pre Skylink na 7÷9 dní. Všetky údaje EPG pre piatok 26.2. sú korektné včítane NovaHD, PrimaHD atď čo predtým vždy chýbalo v čase 20:20-22:00. Samozrejme či to je OK sa uvidí po 2-3-och dňoch, keď zmiznú z EPG zápisy z predchádzajúcich dní, resp. flashreset ktorý zrejme urobím sobotu/nedeľu.
Zobrazenie znakov je korektné ako už bolo pri predchádzajúcich update. STV - taký zaujímavý prvý pohľad. V DVB-T STVHD sú zmršené znaky. Pri prepnutí na aktuálny práve bežiaci program sa písmenká "opravia" a je to OK. U STV1HD na Skylinku však vyzerá že všetko je OK, ale to bol krátky prvý pohľad.
Inak nevidím žiadnu zmenu oproti predchádzajúcemu FW. Ale mne osobne nič nechýba, všetko ostatné fungovalo korektne.

Release Notes:
- Unterstützung SatCR2
v menu nie je nič nové, ešte som nepozeral aký je rozdiel medzi SatCR a SatCR2

- Optimierungen hinsichtlich Bluetooth, HbbTV, Skylink, HDMI-Auflösung, Timer, late descrambling
Bluetooth som nikdy nepoužíval. včera som na rýchlo strčil dongl z nových sluchátiek ale STC ho nevidel. Na nemeckom fore je ale reakcia,že mu začal dongl fungovať
HbbTV, ja som nevidel žiadne problémy s HbbTV v základnom FW, ktorý som doteraz používal
Skylink - no to bude zrejme ono EPG, aj keď na rozšírenom popise sa píše, prime time pre Skylink. Mám teda nastavené Nemecko a tu v prime time všetko funguje tak ako v poslednom FW
HDMI-rozlíšenie. Používam od začiatku 1080p / 4:4:4 do LG LW650s bez akýchkoľvek problémov
Timer, nevidím žiadnu zmenu. Nechal som niečo nahrať cez deň, uvidíme večer. timer fungoval doteraz na 101%
late descrambling - používal som so záklaným FW posledný rok. Vždy všetky nahrávky korektne decryptované. Aj po 3-och dňoch. Bežím teda už rok len s jednou kartou Skylink ICE v module Technisat Multicrypt CRW/CNX. Pravda je, že som nepochopil funkci AUTO v nastavení descramblingu, nikdy som netušil kedy to začne dekodovať - možno toto je odstránené. Používam nastavenie "po vypnutí". Takže večer vypnem SAT a prebehne do rána descrambling toho čo je na disku nahraté počas predchádzajúceho dňa. "Opruz" je, že descrambling trvá práve toľko ako celý program a nedá sa pritom prijímač inak použiť. Takže naozaj len v noci. Pri použití 2-och kariet musí byť táto funkcia vypnutá.

- Änderung des HotBird 13° Testtransponder
zrejme zmenili defaultné testtranspondéry na aktuálne, keďže zmenou TP sa mohlo stať, že v základnom nastavení STC nemohol skontrolovať natočenie antény a bolo potrebné zadať nejaký práve aktuálny TP.
rovnako je to u 28.5E, pretože defaultne je tam TP, ktorý má dnes UK zväzok a tak pre väčšinu používateľov u nás je nedosiahnuteľný a treba pri nastavovaní antény ručne zadať platný TP v európskom zväzku

- Allgemeine Verbesserungen
ako vždy...
nemeckí súdruzi nenašli žiadne zmeny. A čo je Skylink väčšinou nevedia :)
Dagy2 (3153)|20.2.2016 07:43
Tak na 99% sa to nemeckým súdruhom podarilo.
1/ plný back-up na interný HDD
2/ update FW na 3133
3/ reset do výrobných nastavení (flash som neurobil zatiaľ)
4/ po reštarte všetko preskákať a upload zálohy z HDD
5/ všetko funguje ako má. EPG vypadávajúce programy sú v poriadku. texty OK (niektoré v STV1/2 nie celkom korektné u DVB-T)

práca na 10minút.
jediné čo mám pocit že je horšie, ale neviem to porovnať je, že po automatickom načítaní EPG sú korektne uložené programy dnes do štvrtka, t.j. 5 dní. potom niektoré programy chýbajú, dočítajú sa po zapnutí na konkrétnu stanicu. Zrejme čas po ktorý číta a čaká EPG pri automatickom ukladaní je kratší než by to chcelo.
nahrávky včera 2 paralelne s jednou kartou OK, dekodovanie v noci OK.
golfLC (1941)|20.2.2016 11:10
[ATTACH]32647[/ATTACH]

New fw nahodeny, zatial vsetko fachči ako ma...

Len som si vsimol, nie je toto v nastaveni OSD nove? Posledna polozka v hlavnom menu - nastaveni - specialne funkcie - OSD - ISI mode?
ImageUploadedByTapatalk1455962872.535979.jpg
golfLC (1941)|20.2.2016 20:03
[ATTACH]32654[/ATTACH]

A už je to tu, stv1HD aj stvHD v dvb-t a c rovnako....

Dagy?
U teba vsjo OK?

Lebo ak prepnem na program, názov sa opraví a po 2 sekundach sa zase domrvi... Je to nanič, keď to robí rovno v názve, nakoľko automatický filter názvov na časovač prakticky nepoužitelný....
ImageUploadedByTapatalk1455994804.819074.jpg
Dagy2 (3153)|21.2.2016 07:35
A/ ano golfe to je tých 99% o ktorých píšem vyššie. STVčko sa nie celkom podarilo. Tak ako píšeš, vyhľadávanie je obmedzené, nie nemožné.
1/ ak chceš nájsť seriu programov, napr. Góly-body-sekundy. Treba vojsť na prvú, ktorú vloží do vyhľadávač a potom nájde všetky.
2/ ak chceš nájsť niečo čo nevidíš nikde, treba vybrať slovo, či už z názvu, herca, režiséra atď, ktoré nemajú diakritiku

B/ k ISI - nemal som to nikdy zapnuté, pretože nemám tento ovládač tak neviem či tam tie obmedzenia boli menované.
Ale verím, že nejaké pomocné texty určite pribudli v rôznych menu

C/ chcel som aby súdruzi zmenili text názvov FAV skupín v češtine rovnako ako je to vo všetkých ostatných jazykoch, skrátili ho tak aby sa vošiel do názvov v hornej lište po stlačení OK.
Namiesto "Seznam TV programu". Tento sa tam totiž nevlezie a keď prepínaš názov FAV skupiny rýchlym prepínaním v hornej lište (šipka vpravo/vľavo) tak sa to tam nevojde a vidíš len začiatok textu bez dôležitej informácie či si u FAV1, 2 alebo 15. Drobnosť ale potešila by, u všetkých iných jazykov to ide len v češtine blbosť.
Odpísali pred pár týždňami že urobia čo sa dá ale nesľubujú - zjavne neurobili. Je to len textové políčko v parametroch.

D/ vyskúšal som prvýkrát FastScan. No to je pekná kravina. Ak to funguje rovnako aj na siroch, gosatoch a pod. tak nechápem že o to niekto stojí.
Vytvorí sa 16-ta skupina programov nazvaná SKYLINK. A táto u SK zoznamu znamená
1÷16 programy SK základné
25÷neviem koľko ČR základné. potom to začína nejakou 45-tkou. Katastrofa kto toto robí.
Keby to bolo aspoň že základ SK 1÷100, základ ČR 101÷199, filmové 201÷299, športové 301÷399 atd. Ale keď oni v SL ani nevedia čo dať medzi športové a filmové. Takže vymazané a nahraté data ktoré som zazálohoval na disk pre upgrade.

Ešte P.S.: sú tu ľudia, ktorí neustále tvrdia, že obraz u všetkých prijímačov jeidentický len ho treba nastaviť, sú to vraj len digitálne nuly a jednotky. Neverte tomu, dôležité je ako tie nuly a jednotky poukladá prístroj na obrazovku zobrazovadla. Včera som mal možnosť opäť porovnať Samsung s DVB-S2. Myslím že veľmi dobrý obraz, S-tuner aj výborné nastavovanie kanálov. Ale ostrosť obrazu napr. u TA3/SD je "nebe a dudy"...

ešte P.S.2: teraz download EPG automaticky, všetky programy sú korektne uložené a zobrazené do 28.2. Mám aktívny SFI cez net aj 19.2E/12602. Zaujímavé ako si to vyberá SAT, dnes to stiahol zo SAT-u tiež na týždeň. Ak prepnem napr. na ZDF tak sa doplní EPG až niekde do 12.3.
golfLC (1941)|21.2.2016 11:38
Aj som si myslel Dagy, že to jedno % je práve to STV :-)
Dagy2 (3153)|21.2.2016 14:03
Ale by som to oznacil aj tak za grosses FORTSCHRITT tak ako boli tie modre kombajny od sudruhov z NDR :)
Trvam na nazore,ze je to momentalne to najlepsie od prijimacov ktore sa daju naladit a pozerat so vsetkym komfortom za 10min co je v obchode.
golfLC (1941)|21.2.2016 14:06
Suhlas [emoji106]
Dagy2 (3153)|1.3.2016 13:52
služba WATCHMI

Používate niekto túto službu s ISIO-m?
Predvčerom som aktivoval WATCHMI tematické kanály. Po aktivácii sa objaví ca 50 programov, možno si z nich vybrať len tie o ktoré má človek záujem. Urobil som to pretože som chcel počuť nejaké komentáre k utečencov od BILD-u a iných médií než sú oficiálne zdroje, ale to je vedľajšie.

Našiel som niekoľko programov, ktoré stoja za tú srandu, ako je napríklad stream NOVÉ AUTÁ a ešte ďalší ohľadne áut. V podstate obdoda AutoMotorSportTV ktorá beží na Skylinku. Samozrejme treba aspoň trochu lámať nemčinu.
Programy sa po potvrdení WATCHMI zobrazujú po jednom a máte možnosť odklikávať ktorý chcete alebo vyraďovať ich. Zaradia sa automaticky na koniec aktuálneho zoznamu a potom s nimi možno pracovať rovnako ako s bežným DVB-S/T/C programom - triediť, posúvať v zozname, dať do iných FAV zoznamov.
EPG ukazuje všetky programy tak ako budú nasledovať, napr. u NEUE AUTOS idú za sebou ca 10minutové testy áut - VolvoXC90, VW Passat, Porsche 911, Jaguar XC atď atď. tieto samozrejme zostávajú v pakete až do pozretia.
rovnako sú tu tématické programy napríklad železnice, joga, kuchárske programy, šport, spravodajstvo atď.
Zdenik (13)|1.3.2016 16:46
Nejprve zdravím všechny uživatele a chci poděkovat za cenné rady a novinky k používání tohoto přijímače :-)

Tento přístroj vlastním již přes rok v kombinace 2 CI modulů MultiCrypt a karet Skylink s balíčkem Kombi a základní nabídkou Digital.

Chci se poradit, zda neexistuje nějaký "fígl" :-), jak nastavit přijímač pro nahrávání. Jedná se mi především o situaci, kdy přijímač začne pomocí nastaveného časovače nahrávat program ze základního balíčku Digital a já přitom sleduji program z balíčku Kombi. Přijímač vždy zvolí kartu "náhodně" a někdy mi umoží pokračovat ve sledování programu z vyššího balíčku a někdy již jen zobrazí hlášku o kódovaném programu.

Proto se obracím na zkušenější, zda neexistuje nějaké řešení.

Děkuji všem,
Zdeněk
Dagy2 (3153)|1.3.2016 19:35
Ahoj, v počítačovom systéme nikdy nesmie byť nič ponechané na náhodu. Náhoda znamená s istotou haváriu systému.
Ani u STC nie je nič náhodné aj keď na prvý pohľad môžeš mať tento pocit. Systém funguje úplne presne ale úplne odlišne než tomu bolo u pôvodných twintunerov (napr. HDS2). U HDS2 bol priradený tuner2 vždy prednostne pre nahrávanie a tuner1 pre pozeranie. K tunerom boli prednostne priradené CI-šachty takže sa dala do šachty pre tuner2 vložiť karta so základom a on si s ňou vystačil pokiaľ sa nahrávalo zo základu. V prípade, že nahrávať mal z rozšíreného balíka tak si vzal kartu od tunera1 a tuner1 zostal buď bez signálu ak bol zapnutý program rozšíreného balíka alebo si prevzal kartu pôvodne rezervovanú pre tuner2.

STC funguje inak - a to zrejme preto, lebo
- je tu možnosť fungovať s jednou kartou a použiť dodatočný decrypt
- máš možnosť osadiť 4 tunery, takže potom v CI-moduloch sú aj 2 karty málo
- je tu možnosť mať rezervovaný tuner pre streaming

STC teda funguje tak, že za normálnych podmienok tuner1 má priradený CAM1, tuner2 CAM2.
Prvá udalosť zapína vždy tuner1 a to bez ohľadu na to, či je to naprogramované nahrávanie alebo zapnutie prijímača DO pre pozeranie TV. Teda prvá udalosť berie kartu 1.
Ak máš v module 1 balík kombi a zapne nahrávanie napr. CT1 obsadí sa táto karta napriek tomu, že by STC stačila karta so základom.
Zapnutie STC potom zapína cez tuner2 a modul2 - toto sa už nedá zmeniť. A teda si obmedzený na základný balík.
Ak karty vymeníš, potom by pri nahrávaní tuner1 zobral kartu so základom. Ak bude pre nahrávanie stačiť základ tak tebe zostane pre tuner2 plná karta.
Ak však prvý zapneš STC ty zoberieš tuner1 a základnú kartu ty a nasledujúce zapnutie nahrávania si vezme plnú kartu s tunerom2. Potom už počas nahrávania nebudeš môcť pozerať programy z balíka kombi.

Zdanlivo teda tento problém nemá riešenie a zdanlivo funguje chaoticky - je to však samozrejme presne naprogramované.
Aké sú teda možnosti:

1/ karta ZÁKLAD + karta BALIK + zakázaný late descrambling
u tejto kombinácia nie je dobré riešenie. Vždy sa nájde kombinácia, kde nastane konflikt medzi požiadavkami a možnosťami
nahrávanie má vždy prioritu pred pozeraním

2/ karta ZÁKLAD + karta BALIK + late descrambling
v tomto prípade má prioritu pozeranie. Používa sa vždy len jedna karta a to buď pre tuner1 CAM1 alebo tuner2 CAM2, resp. ak nie sú oprávnenia na karte prvej voľby vezme sa druhá karta.
nahrávanie je kodované ak je prijímač zapnutý a používa sa dodatočné dekodovanie
táto kombinácia nemá praktický význam

3/ karta MASTER a karta NEXT, zakázaný late descrambling
v prípade, že používaš 2 tunery tak s touto kombináciou potom nemáš žiadne obmedzenia. AJ tuner1 aj tuner2 majú vždy rovnaké karty.
Nahrávanie je vždy dekodované, rovnako možno vždy pozerať, PIP je vždy funkčný

4/ karta MASTER a karta NEXT + late descrambling
v tomto prípade má prioritu pozeranie ale používa sa vždy len jedna karta okrem PIP alebo streamingu.
nahrávanie je kodované ak je prijímač zapnutý a používa sa dodatočné dekodovanie

5/ jedna karta + late descrambling
v tomto prípade má prioritu pozeranie, nahrávanie je kodované ak je prijímač zapnutý a používa sa dodatočné dekodovanie
vzhľadom k jednej karte je tu obmedzenie u PIP (len z jedného TP ak máš dualdecrypt modul, Multicrypt je dualdecrypt) a tiež u streamingu.

Ja používam bod 5/ celý rok. Late descrambling beží úplne bez problémov s nastavením "PRI VYPNUTÍ".
PIP používam vždy keď čakám na nejaký program a vtedy väčšinou pozerám niečo z HDD v hlavnom okne alebo TA3.
streaming nepoužívam, nepotrebujem to.
Zdenik (13)|2.3.2016 07:26
Dagy2 děkuji moc za obsáhlou odpověď :-)

Včera už jsem tedy začal trochu testovat - zejména pro mě zajímavé možnosti 2 a 5.

U možnosti 2 bych oproti současně používané možnosti 1 mohl nahrávat a zároveň sledovat program z balíčku Kombi.
U možnosti 5 je hodně zajímavé, že bych mohl snad i zrušit placení servisního poplatku na druhé kartě...

Jen se chci zeptat na fungování late descrambling.
Zkusil jsou použít možnost 2 a nastavil jsem možnost opožděného dekódování při vypnutí. Po vypnutí ISIa se na objeví hláška DVD-Derycpt 0% a ta zde svítí cca 5sekund. Poté přijímač jakoby "lupne" a naskočí nápis Technisat. Poté již hned přijímač zcela vypne.

Po zapnutí ISIa je u záznamů DVR zobrazen symbol klíče a jdou přehrát (jen nevím jestli stále nebo jen v době platnosti klíčů).
Po vypnutí se situace opakuje, chvilku svítí decrypt, poté nápis Technisat a pak se příjímač zcela vypne.

Ještě jednou díky,
Zdeněk
rabauken (128)|2.3.2016 09:24
Ahoj,
řešil jsem podobnou věc s různými balíčky strašně dlouho, a strašně mě sra.o, že musím přemýšlet, který program z kterého balíčku můžu nahrávat a který ne...
Vysral jsem se na to a za mě jednoznačně možnost 3 od Dagyho.
digitivi (215)|2.3.2016 11:57
[QUOTE=Zdenik;521143]Jen se chci zeptat na fungování late descrambling.
Zkusil jsou použít možnost 2 a nastavil jsem možnost opožděného dekódování při vypnutí. Po vypnutí ISIa se na objeví hláška DVD-Derycpt 0% a ta zde svítí cca 5sekund. Poté přijímač jakoby "lupne" a naskočí nápis Technisat. Poté již hned přijímač zcela vypne.[/QUOTE]
Obavam sa, ze toto chovanie prijimaca znamena, ze descrambling z nejakeho dovodu neurobil. Skus urobit "rucny" descrambling a uvidis, ze ti vypise chybovu hlasku.
Dagy2 (3153)|2.3.2016 12:12
Late descrambling
mám odskúšanú spoľahlivo prvú verziu FW, ako píšem - od kúpy prijímača v apríli minulý rok až do minulého týždňa. Ca 150 nahrávok, odhadom 148 z toho bolo late descrambling.
Na začiatku som skúšal nastavenie AUTO, ale po dvoch dňoch som zistil, že testovacie nahrávky sú stále ešte s kľúčikom, takže netuším ako to má fungovať. Preto som prešiel na nastavenie PRI VYP.
S verziou 3133 som urobil len 3 pokusné nahrávky ca 10 minút pre overenie funkčnosti a na nich sa vo funkčnosti nič nezmenilo.

Nastavenia (všetko čo ma napadá, že by mohlo mať vplyv):
počet kariet 1, ICE v module Technisat Multycrypt CW/CNX
late descrambling = ZAP, nastavenie PRI VYP
rezervácia tunerov = 0
nahrávacie médium: interný v šuplíku SHDD 1TB, naformátovaný na TSD
prístroj pri vypnutí je v "hlbokom spánku", t.j. rychlý štart NEaktívny
update SW/EPG nastavený na 14:00hod, t.j. v noci je dosť času po vypnutí prijímača na decrypting a nie je tam kolízia medzi EPG downloadom

toto nastavenie umožňuje ľubovoľne nahrávať v akomkoľvek čase a súčasne sledovať akúkoľvek stanicu, prepínať medzi stanicami, sledovať nahrávku v aktuálnom čase alebo posúvať vpred/vzad, time shift, pozastavenie.
Nahrávka v momente, keď je prepnutý prístroj na inú stanicu pokračuje ako kodovaná. Po nahratí sa vedľa nahrávky objaví kľúčik a nie je možné nahrávku strihať - v menu OPT chýba položka ZOBRAZIT PRO UPRAVU.
Nahrávku je možné normálne prehrať s vloženou kartou ca 3 dni, potom zostane zakodovaná na veky.

Pri manuálnom vypnutí prístroja (neplatí pri vypnutí z naprogramovanej udalosti) sa rozsvieti červená LED a na displeji svieti nápis ako píše Zdenik "decrypting 0%" Decrypting trvá presne rovnako dlho ako prehratie nahrávky, t.j. 90min film, decrypting trvá +/-90min. 1% preto naskočí podľa toho, aká je dlhá nahrávka - 1.5minuty, tak percentá budú naskakovať v podstate v sekuńdovom takte. 1.5hod, pôjde to po minútach.
Decrypting prebehne tak, že po dosiahnutí 100% prístroj po chvíli vypne do stand-by. Na druhý deň ráno je v zozname nahrávka bez kľúčika.

V prípade, že zapneš prijímač počas decryptingu, dekodovanie sa zastaví. Mám pocit, že STC zapne do stavu kedy sa objaví okno s nápisom, že "tieto nahrávky neboli dekodované" a ich zoznam. potvrdením sa dostaneš do normálnej prevádzky. Nové dekodovanie začne opäť vypnutím prístroja.
rovnako sa prijímač správa keď z nejakého dôvodu nemohol urobiť dekodovanie - toto sa mi stalo asi 2x, potom som musel dekodovať znova.

Môžeš skúsiť ešte dekodovanie spustiť ručne - nahraj 10min, potom vojdi na nahrávku - OPT - dekodovanie. A uvidíš čo sa deje na obrazovke.
jirka67 (233)|3.3.2016 12:34
Já také děkuji Dagymu za postřehy s late descrambling. Zatím využívám nejjistější možnost č.3 (tj. balíček Kombi + Next karta). Až mi v září skončí předplatné Next, uvažuji o jejím zrušení. Do té doby (až bude čas) určitě vyzkouším nahrávání jen s hlavní kartou. Nyní už používám nový fw 3133, určitě je pro Skylink nejlepší.

Jen poznamenám, že v příspěvcích z loňského roku (ISIO STC mám přesně rok) jsem uváděl chybu dekodování v Technisat CW modulech (karty jsou ICE) - při současném sledování a zapnutí nahrávání se to prostě seklo, zkoušel jsem vše možné, ale chyba zůstala (CW moduly jsou ty správné) - ale dělalo to pouze mně, možná nějaká chyba v ISIO nebo CW modulech, nevím. Při pořízení nových Technisat IRDETO CI+ modulů je vše v pořádku. No, jestli zruším Next kartu, budou mi v šuplíku ležet 3 nepoužívané moduly. Tak si asi hodím korunou, zda používat CW nebo IRDETO :-)

Mám pár drobných dotazů:

a) Jak se tedy chová late descrambling třeba v noci v době, kdy se začne nahrávat něco naprogramované - není tam nějaká kolize?
b) Jinak předpokládám, že při naprogramovaném nahrávání pořadu při vypnutém ISIO je nahrávka už rovnou dekódovaná.
c) Pokud mám ISIO zapnuté (a nedívám se na TV) a začne nahrávání na zvoleném program - pak je nahrávka asi také dekodovaná, že?
d) Pokud je ISIO zapnuté na jiném programu a začne naprogramovaná nahrávka - a ta je zakodovaná. Pochopil jsem to, že? :-)
e) Pokud se v noci nebo jindy nějak přeruší dekodování (třeba zapnutím ISIO), začne po vypnutí ISIO "chytře" dekodovat tu původní nahrávku od místa, kde skončilo (např. od 40.minuty) anebo začíná "hloupě" opět znovu (třeba těch 90 minut) ?
f) to samé platí např.: nahrávám a sleduji - nahrávka je dekodovaná. V polovině přepnu na sportovní přenos a nahrávku chci dokoukat příští den - ta se tedy začne dekodovat v noci při vypnutém ISIO a opět od té poloviny? Když např. přepnuze sportu na nahrávku, sleduji ji od posledního místa a zároveň se dekoduje. Pak zase přepnu sport a zbytek se dekoduje v noci. Pochopil jsem to správně?
g) Při nahratých třeba 3 nahrávkách začne late descrambling v noci postupně, asi od té první, že?
Dagy2 (3153)|3.3.2016 21:51
a) úplne všetko som neskúšal, ale s 80% istotou by som tvrdil, že descrambling má najnižšiu prioritu:
- nahrávanie
- potom EPG
- až potom descrambling
takže odpoveď na a), zruší descrambling, nahrá nekodovane a vypne. Pokiaľ je descrambling nastavený na "PO VYP" tak začne až pri ďalšom ručnom vypnutí

b) správne

c) hm, ako môže byť zapnuté a "nedívám se" :) On to nevie, kam sa majiteľ pozerá :)
Pokiaľ je zapnuté STC a je navolený TV FTA alebo prehrávanie z HDD alebo WEB tak nahrá nekodovane. Pokiaľ je navolená TV s kodovaným programom tak nahráva kodovane.

d) ano správne

e) je to blbec, začne znova. (:
ale je to dané zrejme tým, že na disku nie je kodovaná a dekodovaná nahrávka ale len jedna.

f) ne, je to opravdu blbec. Pokiaľ je časť dekodovaná - prepínaním na tento program a chcem mať nahrávku kompletne dekodovanú, začne vždy od 0%. Možno je to o niečo rýchlejšie, to som neskúšal.
Pokiaľ by sa už nedalo dekodovať - stará nahrávka - tak zostane táto nahrávka sčasti dekodovaná a zvyšok černá obrazovka

g) ne, je to ještě větší blbec než jsem myslel :) on to dekoduje všetko v jednom kroku, takže 3 nahrávky idú naraz, počíta od 0% do 100%. Nevieš kedy má dekodovanú prvú z nich.

Edit:
Ale pokiaľ dekoduje napr. 3 nahrávky naraz (povedzme rovnako dlhé, tj. 33%/66%/100%) a v momente keď je dekodovaných 50% a zapnem STC, tak sa prijímač zapne do obrazovky, ktorá hovorí, že niektoré nahrávky neboli dekodované.
ale prvá nahrávka 0÷33% bola dekodovaná kompletne. Na výpise v okne sú teda uvedené že neboli dekodované korektne nahrávky 2 a 3.
Pri kontrole nahrávok na HDD vidím, že u nahrávky1 zmizol kľúčik a ostal u 2 a 3.

Sumár:
pri viacerých kodovaných nahrávkach na HDD po vypnutí začne dekodovať nahrávky postupne od prvej po poslednú.
Prerušenie dekodovania buď začiatkom novej automatickej nahrávky alebo zapnutím prijímača sa dekodovanie preruší, pritom ak niektorá z nahrávok bola už dekodovaná kompletne tak vypdne zo zoznamu kodovaných.
Ostatné nahrávky sú dekodované od začiatku pri nasledujúcom RUČNOM vypnutí.
jirka67 (233)|4.3.2016 14:24
Dagy, diky. Az budu doma sam, tak si to zacnu zkouset:-). Proc zduraznujes rucni vypnuti? Tj., pokud treba zapomenu STC vypnout a on se po zvolenem case vypne sam, tak dekodovani v noci neprobehne? Stejne tak: budu nahravat, pujdu spat (STC vypnu, probiha nahravani) a po skonceni teto nahravky nezacne dekodovani nahravky, ktera byla porizena pred tim treba podvecer jako zakodovana?
Dagy2 (3153)|4.3.2016 23:17
Ano,presne preto.
Ukoncenie aut nahravania nespusti dekodovanie inej nahravky.
Vypnutie casovacom som neskusal
jirka67 (233)|5.3.2016 10:00
Aha, to je pekne blby. Nahravam casto vecer, kdyz jdu spat nebo neco v noci a tak by mi to nedekodovalo. Jedine tedy rano vstat nez jdu do prace, zapnout ISIO a hned zase vypnout. Pak to asi dekodovat zacne. Uvidim, casem budu testovat. Musim se pak rozhodnout, zda mi tyto drobne slozitosti stoji za to usetrit 1200 kc rocne za Next kartu.
Dagy2 (3153)|5.3.2016 10:54
na automatické odkodovanie by mal slúžiť režim AUTO. Ale neprišiel som na to, ako funguje. Myslel, som, že dekoduje vždy okamžite keď je karta voľná pri vypnutom prijímači. Je možné, že počíta koľko času potrebuje na dekodovanie a pokiaľ je naprogramovaná iná udalosť a vidí, že to nestíha tak to nerozbehne (aj keď trochu pochybujem o takomto sofistikovanom systéme).
U mňa beží režim tak, že pozerá niekto večer a trebárs paralelne beží záznam.
Potom po vypnutí začína dekodovanie.
V noci ďalšie záznamy, tie už sú dekodovane nahraté.
Ráno beží STC od ca 5:30-6:30 a po vypnutí je znova čas na dekodovanie takmer do večera.
EPG mám nastavené na 14:00, takže v noci nie je čas prerušený.

doporučený režim sumár:
- u STC je najhorší režim jedna karta s balíkmi a druhá základ alebo iný balík a bez late descrambling. Toto fungovalo OK u HDS2 ale nie u STC. Neplatí pre dve rôzne karty - freesat+skylink alebo NC+ +skylink/freesat. toto je režim ako jedna karta
- dobrý režim je jedna karta a late descrambling, resp dve karty rôznych providerov.
- samozrejme bezproblémový režim pre 2SAT tunery je master+next karta. Toto aj včítane streamovania a plného PIP/PAP
Ale potom nemôžem mať už NC+ alebo inú kombináciu, CI-sloty sú plné

Otázka čo na to povie STC pri 4-och SAT tuneroch :)
Zdenik (13)|5.3.2016 19:03
Ještě jednou děkuji všem za rady :-)

Tak trochu jsem těch pár dnů testoval...
Nastavil jsem všem tak, jak má Dagy2 jen s tou výjimkou, že mám 2 karty (Kombi a Základ Digital HD).

Dekódování pořadů se mi však pořád stál nedaří... Nyní je problém následující:
Po večerním vypnutí ISIA se objeví okamžitě nápis - DVD Decrypt, který však ráno pořád svítí s nápisem např. 18% nebo 35%. ISIo nejde vůbec zapnout a prostě nereaguje. Pomůže jen delší podržení zapínacího tlačítka a restart....
Po zapnutí ISIa je pořád u záznamů symbol klíčku a zkusil jsem tedy ruční možnost "Dékodovat". Toto dékodování také skončí po několika procent např. 35% a chybovou hláškou, že záznam nelze dékodovat. Po dalším pokusu mi již píše, že záznam nelze dékodovat a nabízí možnost záznam vymazat... Jedná se však o záznam ne starší 24 hodin. Tak nevím, jestli už mohla proběhnout změna klíčů...

Asi dvě karty Skylink s funkcí Late Descrambling nelze použít. Chci je pořád zachovat kvůli CZ & SK regionu :-(

Díky mockrát všem.
Zdeněk
Dagy2 (3153)|6.3.2016 09:23
Musím povedať, že po kúpe prijímača sa mi toto stalo asi 2x - úplne presne na 100% ako píšeš. Aj ručný descrambling skončil na 35%.
Už si nepamätám, či som mal jednu alebo dve karty v prijímači, pretože vtedy na ostatných TV som mal kábel a starý technisat som odpojil. Mám momentálne SK kartu s balíkom Kombi v STC, CZ karta základ v HDS2 a mrtvú NEXT v šuplíku ktorú už rok nepoužívam.

Mám pocit že som urobil flash reset. Na začiatku som používal chvíľu USB HDD WD 320GB, potom v šuplíku nejaý starý HDD 80GB a po ca 6 mesiacoch SSHD 1TB.
U všetkých diskov late desrcambling fungoval dobre.
V každom prípade by som ten flash reset urobil, keďže sa dá urobiť komplet záloha programov na HDD - nerobil by som kompletnú zálohu, resp. urobil ale po flash resete nepoužil - a nové nastavenie je na 10minút.
jirka67 (233)|6.3.2016 10:04
Musim kratce napsat (nejsem na PC, jen pres mobil), ze jsem to nevydrzel a vcera neco zkousel a vytahl druhou kartu ze sachty:
Kratke podvecerni nahravky s late descrambling probihaly OK pri nastaveni pri vypnuti, jak popisoval Dagy. Pri nastaveni auto stale nahravka mela symbol klice, i kdyz jsem pak nechal ISIO na tom programu, fakt nevim, kdy se to takto zdekoduje. Tak jsem prepl opet na pri vypnuti.
A ted velky nocni test :-) Stahovani SFI jsem posunul na 6:00, automaticke vypnuti ISIO 3h. Po 22h jsem sel spat, od 22:30 byly naprogramovany 4 delsi porady z CT, Nova, HBO, Novasport (vse HD), ktere se ruzne prekryvaly a koncily v 1:00. ISIO jsem nechal zapnuty, takze auto stanby naskocilo v cca 1:15. Rano jsem zkontroloval a vse nahravky dekodovane OK. Nekdy kolem 3:00 jsem videl na displeji descrambling.
Takze ISIO dekoduje spravne i po auto standby. A jedine co by mi chybelo ke stesti je, aby zacal dekodovat zbyle nahravky po skonceni nahravani pri vypnutem ISIO, skoda. Presto jsem ale docela s funkci spokojen :-)
Dagy2 (3153)|6.3.2016 12:48
Jirko, špica.
Naozaj je škoda, že sa descrambling nespúšťa aj po automatickom zázname. Ale na druhú stranu záznam je podľa mojich skúseností dekodovateľný do 3-och dní. Takže to prebehne trebárs na druhý deň.
Trochu viac je nepríjemné, ak descrambling neprebieha korektne pri dvoch kartách v prijímači. Pretože toto by bol problém v týchto dvoch prípadoch:
- ak chcem mať dve karty v prijímači kvôli paralelnému streamingu a pozeraniu
- alebo chcem mať 4 DVB-S2 tunery a mať súčasne plný PIP/PAP (t.j. master+next mi stačí pri 2-och tuneroch na plnú prevádzku ale nie pri 4-och tuneroch)

Ostrý obraz a dolby zvuk!
jirka67 (233)|6.3.2016 12:56
No, me spis vadi to nedekodovani po automatickem zaznamu, ale jestli se to rozkoduje do 3 dnu, tak OK. Jinak ja 4 DVB-S tunery nikdy nevyuziju, ani si nepamatuji, kdy jsem potreboval jeste nahravat anebo sledovat zaroven DVB-T, ktere chytam vsechno v dobre kvalite. A ten streming taky nepouzivam. Jen ten PIP se cas od casu hodi, ale zase je to u me minimum pripadu. Vcera jsem vyzkousel i dualni decrypt na Technisat IR CI+ modulu, chvili jsem vyuzival biatlon i tenis (CT2 a CTsport) :-)
digitivi (215)|6.3.2016 13:52
Jeden pohlad z boku k problemu descrambling. Je mozne jednoznacne povedat, na kartu v ktorom module siaha ISIO ked su v moduloch 2 karty? Ide o to, ci pri descramblingu ISIO nesiaha na kartu, kde nie su zapisy pre dekodovanie daneho kanala. V pripade, ze mame v ISIu dve karty s rozlicnou ponukou (balikmi).
Dagy2 (3153)|7.3.2016 08:34
Tak AUTO nejako (ne)funguje čudne. Mám 3 zakodované nahrávky z 5.3. dnes ráno idú normálne prehrať, ale sú stále s kľúčikom. Mám nastavené na skúšku AUTO a nič. Myslím, že tu soudruzi z NSR udělali někde chybu. Myslím, že večer tie nahrávky už prehrať nepôjdu.
Dám dotaz.
jirka67 (233)|7.3.2016 10:20
Dagy, pokud budeš dávat dotaz na Technisat (s Tvojí perfektní němčinou :-) ):
Dle mého by úplně stačila jedna volba Desrambling ZAP - pak by fungoval jako v současnosti režim při vynutí + ale doplnit to dekodování při skončení nahrávání. To by bylo dle mého ideální. Když dekodování naběhne z auto standby, proč by nemohlo naběhnout i při skončení nahrávky?

Odpoledne:
Ještě doplním - teď když jsem přišel domů, zjišťuji, že včerejší noční film ISIO nahrál zakodovaně, přestože nahrávání probíhalo pouze jedno a přijímač byl před tím normálně vypnut. Sice byl vypnut na jiném programu, ale stejně to mělo nahrát rozkodovaně, ne? Žádné stahování SFI v tu dobu neprobíhalo.


Tak jsem to večer ještě testoval - ISIO vypínal a zapínal snad 20x.

Nejdříve Technisat IR CI+ modul:
Opravdu při zahájení nahrávání při vypnutém ISIO (a je jedno, zda se vyplo na jiném programu nebo na programu z kterého se bude nahrávat) je nahrávka zakodovaná.
Navíc je v přehledu vždy uvedeno, že platnost pro přehrání vyprší v XX:XX (vždy je to po 90 min po ukončení). Po tomto čase nahrávka přehrát nejde, musí se dekodovat, to lze
Pokud ale začíná nahrávání za méně než 2 min po vypnutí ISIO (tj. displej úplně nezhasne, ale objeví se Časovač - tj. příprava na nahrávání), tak je nahrávka rozkodovaná. Stejně tak, pokud nahrávka začne přímo na programu, který se vysílá anebo pomocí duálního dekodování

Zkusil jsem i vložit Technisat CW modul (Artikel Nr 0003/4535, duální dekodování podporuje), ten nahrávku při stejném způsobu nahrál v pořádku rozkodovaně. Ale zase u CW je ten "můj" menší problém - když běží program, dám nahrávat, na cca 6 sekund se obraz zasekne (vypadá to jakoby se to celé seklo) a až pak se rozběhne a nahrávka je zakodovaná (hned, i když nikam nepřepnu), zvláštní. Pokud by bylo dodatečné dekodování vypnuto, nahrávka se vůbec nerozběhne.
Při tomto způsobu je zase výhodnější Technisat IR CI+ modul (prostě tam se na začátku nic neseká).
Ale pokud při CW modulu sleduji např. ČTsport a je naprogramováno nahrávání na ČT1, tak nahrávka je správně rozkodovaná (i když se vrátím na sledovaný program ČT1 a zpět). Prostě jakoby ten CW modul nějak nestíhal anebo při zahájení nahrávání sledovaného programu měl nějaký problém.
V noci (z vypnutého ISIO) vyzkoušeny omylem překrývající se nahrávky ze stejného TP, takže nahrány správně dekodované.

Už to nějak nechápu a popravdě teď nevím, jaký modul bych měl používat, co je "menší zlo". Zatím to vypadá spíš na starý CW modul, který jsem před rokem opustil. Právě při 2 kartách (nebo i jedné - viz výše) a vypnutém dodatečném dekodování se prostě nikdy vůbec nerozběhlo nahrávání právě sledovaného programu (v jiných případech byla nahrávka vždy OK). Proto byl pro mě Technisat IR CI+ modul podstatně lepší. Ale pokud při jedné kartě a dodatečném dekodování nahrává ze zapnutého přístroje (což je u mě docela často) zakodovaně a navíc po 90 minutách nejde vůbec přehrát i s vloženou kartou a musí se zdlouhavě dekodovat, tak to asi bude lepší ten CW. Ale je to takový "divný pocit" když něco sleduji (typicky od 20:00 ČT1) a pro jistotu i nahrávám a teď zásek a cca 6s se nic neděje a až pak se záznam rozběhne. Holt si budu muset zvyknout :-)
Dagy2 (3153)|8.3.2016 23:32
u mňa má všetko logiku:
- nahrávanie pri vypnutom STC je vždy dekodované
- pri dvoch paralelných nahrávkach prvá dekodovaná, druhá kodovaná
- nikdy nie je možnosť prehrávania len 90min

mám na toto len jedno vysvetlenie: na začiatku keď prišli prvé CI+ Irdeto moduly a slovami klasika "všechno jelo jako víno" kolegovia u ISIO S1 zistili že možno tak nanajvýš ako zmyšené víno.
Rovnaké problémy ako píšeš - moduly bolo treba resetovať aby dekodovali alebo nahrávky mali platnosť 90min (bolo treba prekopírovať nahrávku do inej zložky), nahrávky boli kodované a nedali sa prehrať, potom sa nedali preniesť a pod.
golf a hornet si toto istotne pamätajú. skúšal som to hľadať vo vlákne ISIO S1 ale vzdal som to po hodine.

ešte by som určite urobil
flash u STC - ono skutočne často takéto nezmysly flash rieši
skontroloval, či pre ten modul nie je update FW
jirka67 (233)|9.3.2016 08:43
Díky, něco vyzkouším, ale určitě později, možná za týden, teď nebude čas. Zatím testuji ten starý dobrý Technisat CW modul a kromě toho záseku (jak jsem psal výše) funguje OK (stejné jako u Tebe). Tobě se s CW modulem při zahájení nahrávání sledovaného programu obraz rozběhne ihned (tedy cca do 1s)?

Vím, že bych to měl vědět, ale musím pak tady najít jak se přesně dělá ten flash u STC (určitě jsi to tu popisoval). Zatím jsem dělal jen tovární nastavení (nebo jak se to jmenuje v menu), nic víc jsem nepotřeboval.

A ty IR CI+ Technisat moduly jsou staré přesně rok - update FW by se dělal v STC v kolonce podmíněný přístup a vybrat modul, že? Teď jak jsem psal: nahrávky z tohoto IR CI+ modulu jsou dekodované normálně. Ale pouze když začne nahrávka z vypnutého přístroje, je po ukončení nahrávka přehratelná pouze 90min. Potom se musí dekodovat (ručně nebo při vypnutí) a je už volně přehratelná. Jinak samozřejmě při použití Next karty (v IR CI+) jsem měl late descrambling vypnutý a tam vždy všechny nahrávky byly normálně dekodované.

Ale teď tam nechám určitě minimálně týden ten CW modul a budu to sledovat. Skoro bych mohl tu předplacenou Next kartu někomu půjčit, ale nemám komu. Asi ji v září už neobnovím :-)
Dagy2 (3153)|9.3.2016 08:57
zásek obrazu:
toto mi robil HDS2, vždy pri rozbehu HDD na 1÷2sek obraz pozastavil.
U STC neviem kedy začína nahrávanie, nie je pozerovateľné nič. Oznam na obrzovke mám vypnutý.

flash reset:
vytiahnuť zo zásuvky, počkať ca 30sek. Potom podržať na prístroji shift-up + zap tlačítka. Zastrčiť šnúru do zásuvky a napočítať do 5 a pustiť tlačítka. Je to inak ako u starších prístrojov!

FW IR CI+
no ročné by mali byť v poriadku. Problémy ktoré boli u ISIO S1 sú tak 2÷3 roky dozadu?
update sa robí v menu modulu, t.j. menu - podmineny pristup - modul -> a potom hľadať v menu modulu

90min prehrateľné
toto zmizlo keď si dobre pamätám buď stlačením prehrávania viackrát, alebo prekopírovaním do inej zložky
jirka67 (233)|9.3.2016 09:31
U STC také nevím, kdy začíná nahrávání - pokud se nahrává jiný program než ten sledovaný a je zapnutý late descrambling. Pokud se začne nahrávat sledovaný program, tak u modulu IR CI+ je minimální zásek do 1s, u CW modulu cca 6s.
Teď si nevzpomínám - co je "Oznam na obrzovke mám vypnutý" ?

flash reset - díky, už si vzpomínám :-) Pak vše přejde do továrního nastavení a naladit vše úplně znovu, že? Poslední fw tam zůstane anebo se tam nahraje ten první z výroby?

Těch 90min by pro mě bylo nepoužitelné, když se něco nahrává v noci (anebo přes den, když nejsem doma) - to pak těch 90min nestihnu a zase čekat celý den na dekodování, to ne. Jak jsem psal, asi zůstanu u toho CW modulu.

Jinak myslím, že jsi psal, že máš Technisat CW/Conax modul, že? Takže to třeba nemusí být porovnatelné s mým CW (Artikel Nr. 0003/4535) anebo IR CI+ (Artikel Nr. 0001/4569)
Dagy2 (3153)|9.3.2016 13:22
aha, tak 1/ som nepochopil. Ano, pokiaľ pozerám nejaký program a stlačím REC tak sa obraz pozastaví na 1÷2sek.

v menu si môžeš nastaviť upozornenie, že pokiaľ beží nahrávanie tak v pravom hornom rohu je zobrazovaná informácia. je to v rovnakom menu ako je nastavenie late descrambling o 2-3 položky vyššie.

po flash reset sa FW nemení. ten zostáva tak ako bol nahraný pred resetom. Začína inštalácia odznova - autoinstall atd, naladenie programov podľa zvolenej krajiny.
samozrejme zoznamy TV/R/WEB si môžeš uložiť na HDD alebo USB a ladenie len odklikať a nahrať zoznamy zo zálohy.
úplnú zálohu si urob po resete a novom nastavení, túto potom môžeš kedykoľvek nahrať ako fresh.

tých 90min je nezmysel samozrejme. je to po 90min naozaj neprehrateľné? keď to skopíruješ a vrátiš?

ano, nemusí a určitě není stejné. Mám Multicrypt conax/cryptoworks. Sw pre CRW má inú verziu než u Technicryptu CRW.
jirka67 (233)|9.3.2016 14:23
ano, s tím zásekem to mám trochu horší, těch 6s. Ale to je asi ve fw CW modulu. Protože když vypnu late desrambling, tak se při tomto způsobu (sledovaný program a REC) obraz vůbec nerozběhne a stojí (pak se možná rozběhne přeskočením jinam nebo nějakým úkonem, už nevím). Když to uděláš takhle (s tím zásekem 2s) - je nahrávka dekodovaná? Mně se právě při zapnutém late descrambling (po tom záseku) nahrává jako zakodovaná (viz popis výše), což je divné. Když ale sleduji jiný program pomocí dual decryptu, tak je to v pohodě dekodované.

Po těch 90min byla nahrávka šedivá a nešla přehrát, jen dekodovat. Bohužel jsem to už smazal a nezkoušel přesouvat nebo kopírovat. Stejně bych to v reálu nedělal, to mi nebaví :-(
Dagy2 (3153)|9.3.2016 16:16
pokiaľ pozerám a začnem ten program nahrávať, aby sa dal pozerať v time shifte - napr. niektoré hnusné programy ako HBO, CT, JOJ cinema nemajú piš pauzy - tak je nahrávka samozrejme dekodovana.
Pokiaľ prepnem na iný program toho TP, t.j. napr. HBO+HBO2, CT1+CT2 tak pokracuje dekodovaná nahravka a pozerám iný program.
Pokiaľ prepnem na iný program iného TP tak je zakodovaná a je u nej kľúčik. Po prepnutí naspäť tie časti ktoré boli pozerané sú dekodované, ale samozrejme pretože nie je záznam plne dekodovaný tak je u neho kľúčik. Ak ho budem dekodovať, bude to trvať rovnako ako celý záznam. ak ho nechám bez dekodovania po 3-och dňoch budú prehrateľné časti, ktoré boli nahraté dekodovane a zvyšok pobeží čierna obrazovka..

tých 90min súhlasím je úplný nezmysel. Skôr ma to zaujímalo čo sa stane aby sme možno niečo vymysleli.
jirka67 (233)|9.3.2016 16:32
jo, s tím klíčem a přepnutím na jiný TP to chápu.
Jediný rozdíl tedy je v tom, že můj CW modul (mám 2 stejné CW moduly, výsledek je stejný) anebo mé STC "mají spolu prostě nějaký problém", když sleduji program a začnu nahrávat :
1) zapnutý late descrambling: zásek cca 6s a poté je nahrávka kodovaná
2) vypnutý late descrambling: zásek a nahrávka nepokračuje. Když ji takhle nechám nic v ní není

Všechny ostatní možnosti nahrávání s CW modulem jsou OK. Pokud použiji IR CI+ modul jsou možnosti 1 i 2 v pořádku

Jeste doplnim ted vecer, aby to bylo zajimavejsi ;-) viz moznost 1 :
Ten zasek a zakodovana nahravka skoro vsude (vse HD): CT, HBO, Nova, Prima. Ale na NovaCinema HD je to zaseknuti standardni 1-2s a nahravka je spravne dekodovana! No a pak se v tom ma clovek vyznat. Jsou holt veci mezi nebem, STC a moduly, ktere asi ani pochopit nejdou....
Dagy2 (3153)|10.3.2016 08:06
tiež som to ešte skúšal večer:
1/ "zásek" - 1÷2 sek, nahrávka dekodovaná
2/ rovnako ako u 1
zjavne CW modul niečo nestíha...
Keď prešiel Skylink na SR29900, resp. bitrate TP cez 62Mbps tak prestali fungovať TV Panasonic, niektoré moduly CW a prestalo napr. aj nahrávanie 2-och programov z takéhoto TP u ISIO S1.
Nechce sa mi hľadať tie kombinácie TP, nie je problém na TP s vysokým dátovým tokom? Vyzerá, že CW modul vždy dekoduje u problematických programov len jeden.
U IR modulu máš ale problém s platnosťou nahrávky 90min keď to dobre chápem. Je to tak?
jirka67 (233)|10.3.2016 08:27
ano, je to přesně tak. Včera večer jsem ještě zkusil zase IR CI+ a opět platnost nahrávky 90min. Ale jen když nahrávka začína z úplně vypnutého STC! Jinak je OK - zapnuté STC nebo vypnuté STC s probíhajícím descramblingem anebo se vypne těsně před zahájením nahrávání (do 2min) a už je na displeji časovač oznámen - prostě jak s něčím STC "pracuje", pak je to OK. Zkusil jsem i zapnout rychlý start a i hodiny v pohotovostním, ale je to stejné.

Ano, CW něco nestíhá. Ale proč je problém skoro na všech programech, včetně Nova HD a NovaCinema HD je OK, když je to ze stejného TP ??
Problém byl jak u obou NovaSport 1, 2, ale i JojCinema. Ale myslím, že v pohodě bylo něco v SD. Ano, asi to bude datovým tokem. Ale jak jsem psal, pokud sleduji např. ČTsport HD a nahrávání začne na ČT1 HD, tak je nahrávka správně dekodovaná. Pokud ale ČT1 právě sleduji, sekne se na 6s (možná i víc) a nahrávka zakodovaná :-(
jirka67 (233)|16.3.2016 08:55
Tak problém s nahráváním při late descrambling vyřešen. Známý už delší dobu nepoužívat modul Technisat Multicrypt (CW/Conax), takže jsem si ho půjčil a vše funguje OK, jak popisoval Dagy.
Můj závěr s jednou ICE kartou a zapnutým late descrambling :-) :

Modul Technisat Multicrypt: OK

Modul Technisat CW: pouze problém s LIVE nahráváním, při kterém je obraz chvíli zaseknutý a nahrávka je zakodovaná (viz minulé příspěvky). Zjistil jsem, že i při zahájení nekodované nahrávky při sledování např. ČTsport a nahrávání ČT1 se poté při rychlém posunutí nahrávání ČT1 vpřed do aktuálního času (live) obraz sekne a nahrávka skočí do stavu zakodováno. Prostě CW modul má nějaký problém s kodováním při live nahrávání. Jinak vše OK

Modul Technisat IR CI+: vše vypadá OK, ale pouze při zahájení nahrávání z vypnutého přijímače je nahrávka kodovaná. Což je nepříjemné, protože pak se musí zbytečně znovu dekodovat. O víkendu jsem zkusil reset modulu (obnovení výchozího nastavení) a tato nahrávka již není platná 90 min (viz minulé příspěvky), ale zakodovaná zůstává. Takže je to trochu lepší, ale stejně to není úplně OK.
jirka67 (233)|7.4.2016 19:08
Ahoj Dagy, mam jeste dotaz k modulu Technisat Multicrypt 1:
Jak jsem psal, mel jsem pujceny od znameho tento modul, Artikel Nr. 0000/4534. Nyni jsem si na Aukru zakoupil ten samy modul, protoze mi vyhovuje pri late descrambling. Ale tento ma Artikel Nr. 0001/4534. Ty mas Technisaty v malicku - jaky je v nich rozdil a jaky mas Ty?
Oba typy funguji s ICE kartou myslim stejne. Pouze v menu modulu musi byt nastaveno Empfangertyp: 1, pri 2 (jak bylo nastaveno kdyz jsem ho koupil) tak nefungoval.
Diky