Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat TechniCorder ISIO STC

golfLC (1941)|7.4.2016 20:08
Mam oba, rozdiel z hladiska dekodovania nie je ziadny, na jeden vsak bola este novsia verzia fw-u na astre 19,2 na programe Technisat, druhy nemal moznost upgrade. Ale ktory, to si uz nepamatam. Na zaciatku temy ISIO S1 sme to s Dagym preberali...


Sent from my iPhone using Tapatalk
jirka67 (233)|7.4.2016 20:35
Aha, ale dival jsem se na temu ISIO S1, golf ty mas ale Technisat CW moduly, ne? Ja pisu o Multicrypt, ktere ma Dagy. U obou modulu mi to pise stejny fw, tak to tak necham. Zatim mam u sebe oba moduly, jeden si ale muj znamy mozna vezme zpatky, uvidime
Dagy2 (3153)|7.4.2016 23:26
Technisat Multicrypt 1, art.No. 0001/4534
FW: 26.2.5.0.18
Cryptoworks version: Profile: 389/9/1
mám nastavený receiver type: 2
modul strčený v spodnom slote, aby nad ním bola medzera pre vetranie.

receiver type bol dôležitý u HDS2X kde som používal dva moduly s dvomi kartami s rôznymi balíkmi. Dala sa tým nastaviť priorita modulov. V STC nevidím že by to malo nejaký význam v nastavení.
U predošlého FW --13 nefungoval prechod zápisov na kartu ICE. CRW karta fungovala OK, po výmene za ICE som ho musel upgradovať.
jirka67 (233)|8.4.2016 09:41
Ano, u obou modulů mám tento fw 26.2.5.0.18 a myslím, že i Cryptoworks version je stejný. Zajímavé, že na receiver type 2 mi to nešlo, musel jsem přepnout na 1.
Spíš jsem chtěl vědět, zda je nějaký rozdíl u těchto art.No 0001/4534 a 0000/4534. V menu jsem u jednoho viděl, že asi lze zadat PIN, u druhého ne. Jiný rozdíl jsem nenašel. Tak je asi jedno, který budu používat (jeden musím známému vrátit, kdyby ho ještě chtěl).
JohnP1 (3)|21.4.2016 21:23
Zdravím, mám stejný problém s chybějícím EPG po updatu firmware na verzi 2.68.0.3 (3109) u přístroje Technisat DIGIT ISIO STC 4k, do té doby probíhal update EPG dat dle nastavení v noci. Nyní nenačte nic. Jediná možnost jak načíst EPG data je nechat EPG na dané stanici několik minut než se načtou informace. Bohužel původní (zřejmě tovární) verze firmware není nikde k dispozici. Nějaké nápady na řešení? Jinak pro ty co ještě neupdatovali ať raději zůstanou u staré verze.
Dagy2 (3153)|23.4.2016 07:19
Nazdar Johne - prosím pokračuj nazad vo vlákne DIGIT 4k. "Stratilo sa" ale obnovil som ho - tvoj prijímač je iný tak má byť v inom vlákne.
súhrn K EPG Digicorder ISIO STC (HD):
originál FW 2875 - chybné zobrazenie diakritiky u rozšíreného textu EPG v Skylink
updates 2947, 2967 - bug spojený zrejme so zavedením funkcie Prime Time - chýbajúce zobrazenie EPG v určitých časových pásmach a na určitých staniciach (NovaHD, MarkizaHD...)
update 3133 - EPG plne funkčný okrem zobrazenia názvov programov u STV (diakritika), správne sa zobrazí po prepnutí na tento program

EPG Digit STC 4k (UHD): podľa "vynikajúcej" recenzie od bývalého zamestnanca bývalého jediného dovozcu mal originálny FW vadu rovnako ako u predchádzajúceho prijímača v update 2947/2967.
K novému update z 16.2.2016 doteraz nikto nič nepripomienkoval.

Pokračuj podľa info vo vedľajšom vlákne.
golfLC (1941)|28.4.2016 08:13
Len tak pre istotu som napísal do OxxO a aj mi odpisali, strucne, jasne... výhradný dovozca:-!!!

:-R
Dobry den,
je mi to lito, ale pokud by nejaky archiv k tomuto artiklu existoval, meli bychom soubory v e-katalogu, na karte zbozi, na zalozce PODPORA.

Dekuji za pochopeni.

S pozdravem

Theodor Mikulastik
vedouci servisniho oddeleni

To sme potom tu na fore s fw-mi na tom lepšie:-DB-)
Dagy2 (3153)|28.4.2016 21:39
A nielen s FW. Nechaj si poslat Tipy a triky k nejakemu prijimacu. to budes kukat. A jaj.
golfLC (1941)|23.5.2016 23:51
Nová verzia fw-u SOFT_TechniCorder-ISIO-STC_2.63.0.5-3133b na stiahnutie už v sekcií fw-ov Technisat tu: :-R https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34731-technisat-firmware-podla-typov-prijimacov#post522829
Dagy2 (3153)|24.5.2016 10:07
Jaha? 20.5.2016
Všeobecné zlepšenia v nasledujúcich bodoch
- doplnenie app mediateky ARTE
- podpora MTV funkcie (???)
- nahrávacie funkcie
- funkčnosť dekodovania
- HbbTV
golfLC (1941)|24.5.2016 10:44
Nazdar Dagy!
Dost som teraz rozbehany za ine veci, len vcera som nahodou pozrel na stranku technisatu, lebo pred tyzdnom tam v sekcii download uz fw nebol ziadny, tak som nejako cakal, ze tam nieco supnu... Len ho nemam cas teraz odskusat, tak dajte potom pls majitelia STC info, ci nejake zlepsenia vyplyvaju aj pre nas, pripadne preco ho nedavat....
Dikes :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dagy2 (3153)|25.5.2016 00:02
Len zopakujem čo som napísal na dotaz inde. Stránka Technisat píše, vylepšenia v oblasti
- funkčnosť nahrávania
- funkčnosť dekodovania
- HbbTV
- ARTE videoteka
- MTV funkcionalita

naládoval som. Zmeny po naládovaní vždy rozpisuje podrobnejšie v helpe prístroja ako na web stránke, tentokrát je to naopak - v helpe sú len 2 slová - allgemeine verbesserungen.
Nechal som urobiť update WEB listu, vymazali sa z listu nefunkčné stránky, doplnili nejaké nové streamy a ona ARTE mediathek. To je v podstate HbbTV vo WEB linku, pre toho kto nemá Astru19.2E
Inak som zmeny nenašiel žiadne, ale keďže mne funguje u STC všetko k maximálne spokojnosti tak je to OK.

Dnes som tiež vymenil modul Multicrypt CRW/CNX ktorý po 8 rokoch začal mať problémy s kontaktami za "Technicrypt Skylink CI+ IR". Zatiaľ k maximálnej spokojnosti - sice ukazuje CMR 90min na mojich káblových kanáloch (ktoré majú byť kryptované Conax a Multicrypt na niektorých neustále vyhadzovať hlášku že program je kodovaný, babráci od prevádzkovateľa ale majú v tom bordel, takže ide balík mini a HBO bez kodu) ale nahrávka je nakoniec nekodovaná.
Nahrávky od skylinku nekodované a aj dodatočné dekodovanie pracuje výborne, takže naďalej 4 tunery = 1 karta
spomínané problémy od jirku s 90min CMR alebo zakodovanými nahrávkami pri nahrávaní v noci u mňa fungujú problem free !!!

Dam sem komplet report k modulu Technicrypt IR po víkende
jirka67 (233)|26.5.2016 17:37
Ahoj Dagy, ted vubec nemam cas, ale pak nekdy zkusim take novy fw. Treba ty problemy s nocni nahravkou s IR CI+ modulem pri dodatecnem dekodovani odstranil. Uvidime. Mne ale zatim ten Multicrypt modul funguje OK
golfLC (1941)|26.5.2016 19:24
New fw už tiež nahodený, zatiaľ v pohode... Aj keď deformované SFI pri STV1-2 pokračuje, toto nepadlo do všeobecných vylepšení:-)-
Dagy2 (3153)|26.5.2016 20:43
skúšam Technicrypt IR modul.
golfLC (1941)|26.5.2016 20:45
Cital som vyssie, ze si mal problem s cw modulom.... Som zvedavy ako to u teba bude fachcit, nakolko do buducna to aj mna dobehne :-)
jirka67 (233)|29.5.2016 18:39
Dagy:
Dnes jsem měl asi hodinu čas, nahodil jsem nový fw 3133b a vyzkoušel dodatečné dekodování (nastavení samozřejmě při vypnuto). S modulem IR CI+ je to stále stejné: při vypnutém ISIO STC je nahrávka zakodovaná, ale už není omezena na těch 90 min. Test, STC vypnuto v 18:15:
18:20-18.21 ČT1 HD - nahrávka zakodovaná (měla by ale být dekodovaná)
18.23-18.25 ČT2 HD - nahrávka dekodovaná (to je tím, že se STC nevypnul, byl v pohotovosti před nahráváním - to dělá cca 2 mim před nahrávkou. V tomto případě mi to nahrává dekodovaně jakoby ze zapnutého STC)
18.24-18.26 Nova HD - nahrávka zakodovaná (což je samozřejmě OK)

Zatím to řešit nebudu, používám modul Technisat Multicrypt, tam je to OK. Navíc mi do září ještě funguje Next karta, takže to vůbec nemusím řešit, potom už ale Next kartu neprodloužím.
Kodl_tvf (40)|2.6.2016 05:17
Po aktualizaci na fw 3133b pozoruji zpomalení reakcí přijímače. Například vstup do seznamu nahraných pořadů - než se seznam objeví, přijímač šrotí déle, než jsem byl zvyklý na předchozí verzi fw.
Jsem v tom sám?
golfLC (1941)|12.6.2016 16:56
Skusil si porobit poriadok s nahravkami - sprava filmu DVR - nastaveni zaznamovych medii - provedte kontrolu dvr - systemu souboru?
Kodl_tvf (40)|13.6.2016 09:06
Tvůj úsudek Golfe, že to bude mít souvislost s diskem, byl správný.
Potíže se zpomalením TechniCorderu se časově sešly (náhodou?) s aktualizací firmwaru, takže jsem podezříval firmware.
Když jsem ale zjistil, že zde na fóru nikdo jiný stejné potíže nehlásí, tak mé podezření také padlo na disk.
Kontrola systému souborů v menu TechniCorderu sice nahlásila, že je vše v pořádku, ale pro jistotu jsem v pátek interní disk (WD AV-25 WD10JUCT 1TB) vytáhl, připojil ho k PC a nechal ho zkontrolovat pomocí nástroje WD Diagnostics Utility.
Výsledek: nalezeny vadné sektory.
Nahrávky se mi všechny, až na jednu, podařilo zazálohovat na NAS a přesměroval jsem na NAS i nahrávání.
Disk dnes dám na reklamaci.
golfLC (1941)|13.6.2016 18:52
Kodl a aky suborovy system na internom hdd si mal?
Kodl_tvf (40)|13.6.2016 20:32
Už mnoho let používám FAT32. Do selhání disku bylo vše v pohodě. Vím, že kdysi dávno platilo, že jedině TSD. To ale minimálně od dob přijímačů ISIO (měl jsem Digit) není pravda.
golfLC (1941)|13.6.2016 20:42
No ja som mal wd my passport externy 2,5", wd myBook 3,5" s napajanim, wd DVR 3,5" s napajanim pripojeny cez eSata.... Pouzivane s ISIO-m S, 2,5" wd s fat 32 alebo ntfs mi vzdy klakol po nejakej dobe, ak som nerobil pravidelne kontrolu, wd myBook mi na ntfs odpalilo na reklamaciu, wd DVR 3,5" pripojeny cez eSata uz s TSD a nikdy som problem nemal, rovnako ako terajsi interny 2,5" wd RED NAS, pouzivam len s TSD v STC. Aj na dalsie funkcie si okliesteny v pripade pouzivania ineho formatu ako TSD (editacia, strih nahravky,...)

Tot aspon moj nazor [emoji23]
Kodl_tvf (40)|13.6.2016 21:27
S FAT32 nejsou omezené střihové funkce.
NTFS nebrat! S NTFS nejenže si nerozumí Technisat ale obecně Linux nemá 100% spolehlivou podporu NTFS. Čtení z NTFS není problém, ale zápis ano.
Proto jsem používal FAT32.
K Digit ISIO C jsem měl také připojený MyBook 1TB přes eSATA. Vždy formát FAT32. Přístroj i s tím externím diskem jsem věnoval tchánovi a funguje dodnes v pohodě. Pokud nepřekračuješ 90% zaplnění kapacity disku, tak nemusíš ani provádět kontroly a opravy souborového systému. Technisat při blížícím se úplném zaplnění disku zblbne a naruší souborový systém.
U sousedů jsem toho svědkem často - já pak machruju - přijdu, spustím kontrolu souborového systému, promažu jim pár věcí a vše zase funguje :-)... než disk zaplní znovu ;-).
Já s tím problémy nikdy neměl.
Jo a "bad sectors" na disku je fyzický problém disku. Ten se souborovým systémem nesouvisí.
Ale tím samozřejmě nechci říct, že se TSD nemá používat. Jen říkám, že FAT32 je stejně použitelný jako TSD s tou výhodou, že disk FAT32 z Technisatu jsem teď v pohodě připojil k PC a 1:1 jsem jeho obsah zkopíroval na NAS, přesměroval jsem v Technisatu záznamové médium do toho adresáře na NASu a fungujeme dál - včetně přesně původního obsahu . Tak jednoduché bych to při použití TSD neměl.
Dagy2 (3153)|21.6.2016 01:00
V D-teste "4 tunery jednou kartou" momentálne 3 moduly CI+ Irdeto s dualdecrypt
1/ TechniSat TechniCrypt IR CI+, skylink ready, Freesat ready
- tento modul má len 1 výhodu: možno vypnúť otravné hlášky.
- Inak je modul prakticky nepoužiteľný
-- funguje na ňom CMR takže po 90min sú nahrávky nepoužiteľné
-- všetky nahrávky z vypnutého stavu sú nahrávané ako kodované s použiteľnosťou 90min. To je úplne k ničomu. Dalo by sa nahrávať len tak, že sa spustí najprv nahrávka na tom istom TP a tá ktorú chceme ako druhá - potom je v dual decrypte druhá nahrávka voľná(!!!). Alebo by musel prijímač byť zapnutý - nezmysel

2/ Synaps by Neotion, skylink ready
- na rozdiel od Technicryptu síce funguje CMR, ale nahrávky sú dekodovateľné aj po 90 min, keď je už napísané, že čas pre použitie nahrávky vypršal a nahrávku už nemožno pozerať v kodovanom stave. Dekodovanie sa mi podarilo do ca 16 hodín, odskúšané len na dvoch nahrávkach, neviem či je to vždy. Po 20 hodinách bola nahrávka stratená.
- inak funguje rovnako zle - nahrávka z vypnutého stavu je kodovaná. Síce je na ňu dlhší čas dekodovať, ale znamená to prakticky každú nahrávku spracovať prijímačom dvakrát (nahrať a dekodovať).
- okrem toho, pre pozretie kodovaných nahrávok v časovom limite je potrebné najprv zapnúť prijímač do TV režimu a prepnúť na kodované stanice aby sa načítali aktívne kľúče. Potom je možné prerávať alebo dekodovať nahrávky. Priame zapnutie prijímača do režimu prehrávania zakodovaných nahrávok napíše "decrypting actualy not available".

3/ SMIT fialový
a tento vyzerá nádejne!
A/ Žiadne CMR, tzn. žiadne časové obmedzenie nahrávky
B/ nahrávka z vypnutého stavu je DEKODOVANÁ !!! tak ako má byť
C/ druhá paralelná nahrávka z toho istého TP je taktiež DEKODOVANÁ !!! tak ako má byť
D/ malý "opruz" s hláškou pri prvom zapnutí "synchronizuje kartu" a taktiež pri dlhšom pozeraní FTA (napr. DVB-T) a prepnutí späť na Skylink. rovnako pre dekodovanie treba tiež najprv prepnúť v TV režime na skylink program pre načítanie kľúčov.
Tu tuším malý problém - ak budem mať zakodované nahrávky na HDD a pred vypnutím budem pozerať DVB-T/FTA zrejme po vypnutí prijímača nebude mať akutalizované kľúče pre dekodovanie po vypnutí (?)
ešte je potrebné otestovať ako dlho je platná nahrávka pre dodatočné dekodovanie

ako štvrtý samozrejme ostáva TechniSat MultiCrypt CRW/CNX, ktorý funguje absolútne excelentne a dekoduje nahrávky do troch dní. Bez problémov aj nahrávky, ktoré Irdeto modul prehlasuje za stranené po zastrčení karty do Multicryptu je možné pozerať a dekodovať.

Tak favorit zatiaľ SMIT
jirka67 (233)|21.6.2016 09:34
Ahoj Dagy, také budu používat na dualdecrypt TechniSat MultiCrypt CRW/CNX, dle testů absolutně bez problémů. Jak víš, do září mám předplacenou Next kartu, takže až potom. Ale dle vyjádření Skylinku může klidně příští rok skončit možnost ICE karet v CW modulech, takže potom zbude už jen IRDETO.

Mám TechniSat TechniCrypt IR CI+ a nejdřív mi to hlásilo omezení na dekódování 90 min. Ale pak už přesně nevím co, ale asi jsem udělal aktualizaci modulu a už mi to omezení na 90 minut nepsalo (testy jsem dělal někdy před měsícem, dvěma). Nicméně, stále nahrávka z vypnutého stavu byla zakódovaná, což je nepohodlné. Takže uvidíme v budoucnu, ten SMIT tedy vypadá nadějně. Ale dokud Skylink nevypne CW dekodování, není nutno TechniSat MultiCrypt CRW/CNX měnit.

Ještě se zeptám - Dagy, někde jsem viděl různé verze toho fialového SMITu. Který jsi zkoušel nebo myslíš, že je to jedno?
http://www.e-satelity.cz/ca-modul-irdeto-smit-ci-skylink-freesat/
http://www.e-satelity.cz/ca-modul-irdeto-smit-skylink-kompatibilni-1/
Dagy2 (3153)|4.7.2016 23:55
Vyzerá to, že Koudelka z Paraboly je asi nemocný a nemajú iného kľúčnika v SL. chcel som urobiť test modulov. Nahral som 30.7. niekoľko testovacích nahrávok zakodovane. Dnes je 5 dní po nahrávke a oni stále fungujú ?! Ako keby CRW CAID nemenil kľúče...
golfLC (1941)|18.7.2016 11:06
golfLC (1941)|18.7.2016 20:32
Dajte potom info ohľadom zmien v new fw-y:BB:
jirka67 (233)|19.7.2016 12:57
Odjíždíme brzy na dovolenou, takže nový fw zatím nahrávat nebudu. Stejně bych raději počkal, až ho vyzkouší Dagy :-)
tomino_nr (28)|19.7.2016 20:43
caute. dnes som nahodil 3133f. predtym som dlho bezal na 2875 kvoli problemom s epg v novsich fw. zatial s novym fw nesledujem vyrazne zlepsenia, ale uvidime pouzivanim. jedine co som pobadal je zla diakritika na stv1/2, po prepnuti sa diakritika opravi. hlavne som zvedavy na to epg-cko.
Dagy2 (3153)|20.7.2016 14:04
ivo,EPG chodi v pohode na vsetkych doterajsich 3133.
tu bude len nejaka drobnost.
otestujem buduci tyzden.
Dagy2 (3153)|31.7.2016 22:43
3133f nevidím žiaden rozdiel od 3133b. Všetko funguje ako má u oboch verzií.
vyskúšané:
- prešiel som všetky položky menu - žiadnu zmenu som nenašiel
- ladenie programov podľa TP DVB-S, podľa frekvencie DVB-C/T
- EPG (tu zostáva čudné zobrazenie u STV1/2)
- nahrávanie pomocou nastaveného timera
- strih nahrávok
- internet, HbbTV
golfLC (1941)|15.8.2016 10:43
Nová verzia fw-u verzia 2.63.0.7 (3133h) už na stiahnutie.
Dagy2 (3153)|16.8.2016 20:41
Die deutsche Genossen sa zobudili že im nechodia videoteky z olympiady na ARD/ZDF.
Guten Morgen, polovica olympiady je v ťahu.

Ale stále lepšie polovica olympiady ako celé HbbTV RTVS - ME vo futbale, MS v hokeji a podobné archívy. zato aspoň základný prehľad olympiády napr. kedy štartujú SK športovci v jednotlivých disciplínach ich nenapadlo ani náhodou. Ani v UHD. Ešte dobre že povedal hovorca že to nie je vysielanie pre divákov ale pre RTVS.
digitivi (215)|16.8.2016 22:22
[QUOTE=Dagy2;524051]Ešte dobre že povedal hovorca že to nie je vysielanie pre divákov ale pre RTVS.[/QUOTE]
Je to vysielanie pre RTVS z poplatkov od koncesionarov. Co keby ste aj Vy pan Mika podporili tuto akciu z Vasho platu alebo rocnych odmien? Ale asi je to jedno, ved aj na Vas plat a odmeny sa skladame my koncesionari.
Mohli ste aspon signal zakodovat, aby si kodovanie v DVBT2 vyskusal aj Towercom a mohol vysledky komercne vyuzit pri kodovani ostreho vysielania v DVBT2 pre vysielatelov, ktori o to prejavia zaujem. Bolo by to pekne rozdelene: RTVS si vyskusa UHDTV, v ktorom nebude este niekolko rokov vysielat a TWC by si vyskusal kodovane vysielanie.
Dagy2 (3153)|19.8.2016 11:10
nahral som f-ko.
myslim ze je to vsetko bez zmien. naozaj opravili len olympijsky stream na ARD,ale nam to nepomohlo aj tak. predtym zostala cierne obrazovka,teraz sa spusti aplikacia ktora oznami, ze tento stream vam bohuzial nemozeme ukazat mimo nemecko
jirka67 (233)|21.8.2016 16:11
Ahoj Dagy,
na parobole jsi psal, že jsi dělal test modulů, ptám se zejména kvůli late descrambling. Protože se mi blíží termín, kdy mi skončí Next karta, budu toto používat. Zatím asi využiji můj modul Technisat Multicrypt CW/Conax. Do budoucna se asi ale stejně nevyhneme Irdeto modulům.
Podle Tvých testů je tedy pro ISIO STC a late desrmabling nejvýhodnější fialový SMIT Irdeto? Funguje late descrambling OK? Tj,. je nahrávka spuštěná z časovače při vypnutém STC dekódovaná (to mi při použítí Technicrypt IR CI+ modulu nahrávalo dekodovaně)? Nejsou nějaké další problémy?

Mluvíme o tomto modulu? http://www.e-satelity.cz/ca-modul-irdeto-smit-ci-skylink-freesat/
je stejný jako tento? http://www.e-satelity.cz/ca-modul-irdeto-smit-skylink-kompatibilni-1/

Díky
Dagy2 (3153)|22.8.2016 07:26
cez nasledujúci víkend to uzavriem a dám popis modulu - podľa fotiek to vyzerá na ten čo máš v linku.
Samozrejme ak máš multicrypt CNX/CRW ten je zatiaľ úplne najlepší. Ich životnosť ale bohužial pomaly končí - mám dva v dvoch prijímačoch, jeden mi beží už len s kartou podloženou kartonom.
jirka67 (233)|7.10.2016 12:22
Dobrý den,
možná to tu někde ve vlákně je, tak se omlouvám, ale je toho tady moc :-)

Má někdo zkušenost, jak funguje v ISIO STC modul s kartou DIGI Slovakia? Je to vše bez problémů, i zvuk AAC? A úplně nejlépe, nemá někdo v ISIO STC kombinaci Skylink + DIGI Slovakia? Chystám se kvůli tenisu a fotbalovým právům pořídit si ke Skylinku právě slovenskou DIGI.

Mám volnou anténu Fuba 65cm, k tomu Inverto Black Ultra Twin, ale pochybuju, že to bude stačit a budu asi muset pořídit si 80cm. Nemá někdo zkušenosti s kvalitou a sílou signálu DIGI? Jsem z Plzenska.

Díky moc
RoPo (6061)|7.10.2016 14:29
[QUOTE=jirka67;524734]Jsem z Plzenska[/QUOTE]

S pokrytím by neměl být problém. Viz. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a zde je obsah, co družice přenáší. Zajímá tě SPOT3, kde s daným pokrytím a anténou na družici vysílá DIGI. Tady je větší mapka právě pro SPOT3. Měla by ti stačit minimálně 50cm parabola.
jirka67 (233)|7.10.2016 14:52
jo, tabulky vypadají pěkně, ale moc tomu nevěřím. Proč by v přehledu na parabole u programů DIGI doporučovali velikost 80 cm? Ale uvidíme, jaký bude signál.
jirka67 (233)|21.10.2016 09:21
Tak dnes ráno když jsem šel do práce jsem viděl problém:
ISIO STC se jakoby zapínalo (modrá kontrolka + nápis Technisat), nic se chvíli asi 10s nedělo, potom se na chvíli asi 2s vyplo (červená kontrolka) a hned zase zapínání a takhle pořád dokola. protože jsem neměl čas, budu to řešit až večer. Ale zkusil jsem i vypnout na STC a i vysunout ze zásuvky, pak STC nabíhalo (červená kontrolka, časové čárky na displeji, pak nápis Timer, pak modrá kontrolka, nápis Technisat), ale pak zase stejný scénař: cca 10s zapínání, na 2s vypnutí a pořád dokola. Teď nevím v jaké fázi, ale vždy to krátce lehce píplo. Raději jsem ISIO vytáhl ze sítě a budu řešit až večer.
Nesetkali jste se s tím už někdo?
Díky
________________

Teď jsem prohledával diskuzi a rabauken tu někdy v červnu popisoval něco podobného:

Včera u nás opět došlo k výpadku proudu. STC pak ne a ne nastartovat... Snažilo se, ale pořád jen svítilo modře (cca 10 sek.) a pak probliklo na červenou a zase modře.. (na displayi pouze nápis Technisat, nic víc - TV ani neviděla zdířku HDMI)
Nechal jsem to asi půl hodiny takhle najíždět a nic.. Pak jsem se dočetl v manuálu, že by mohl být zkrat na LNB.. Tak jsem zkusil obě antény přímo do TV, a vše OK..
Tak pak už jsem se rozhodl k flash-resetu.. A jak jsem začal vytahovat z STC všechny kabely, tak po vytáhnutí HDD (USB StreamStore Technisat) se to rozjelo..
Tak nevím, čím to bylo.. Jakoby STC nemělo sílu rozjet HDD...
Pak jsem se modlil, aby HDD nebyl v pytli, ale po zapojení, všechny nahrávky a data OK..
Tak snad to někomu pomůže, kdyby měl podobný problém...
golfLC (1941)|21.10.2016 09:38
Tiez mam podozrenie na inicializaciu HDD....
jirka67 (233)|21.10.2016 09:57
aha, no uvidíme, co s tím večer udělám. Disk mám interní Technisat, formát TSD.
golfLC (1941)|21.10.2016 09:59
skus ho vybrať a tak naštartovať STC. Ak tak prijímač nabehne, vieš kde je problém...
jirka67 (233)|21.10.2016 18:53
Tak se to nějak "umoudřilo". Moje drahá polovička ISIO dopoledne zasunula do zásuvky, začalo běžet nahrávání (co bylo zrovna naprogramováno), pak se ISIO normálně vypnul a teď večer už to vypadá normálně. Tak uvidím, snad to byl jen "nějaký zkrat" a už se to opakovat nebude.
Ferin (198)|29.10.2016 14:37
Zdravím.
Tak jsem si taky pořídil tento výkvět moderní techniky, zatím jsem spíše nadšen.

Nicméně jsme narazil na pár problémů/nejasností:
1) Na PIP mi nejede zaboha kombinace HD+HD ani HD+SD (ze stejného transpondéru, tedy např. ČT1 HD + ČT2 HD nebo ČT1 HD + ČT2). V kombinaci s kabelovkou to jede. Na satelit mám Skylink, CI modul TechniSat TechniCrypt IR CI+, satelit zatím přivedený jen do jedné zdířky. Podle informací, co jsem různě našel, by kombinace HD+SD měla jet bez problémů, někdo uváděl, že mu jede i HD+HD. V čem může být problém?

2) Je u tohoto modulu stále problém s následným dekódováním (nahrání v zakódovaném stavu ze stand-by, omezení dekódování na 90 minut atd.)? Jak to lze případně odstranit?

3) Je nějaký způsob, jak stahovat program ke kanálům, u nichž je zřejmě EPG k dispozici jen pro aktuální a jásledující program (někdy i to ne)? Doteď jsem program konzultoval na DVD Pioneer, který má Guide+ (Rovi), který je z uživatelského hlediska perfektní (přehlednost, dostupnost programu, nahrávání ...). Z tohoto hlediska je pro mě EPG/SFI Technisatu bohužel velikým krokem zpět. Plusem je snad jen relativně podrobný popis u nahrávek.
U Guide+ se i u programů, které jsou nyní z hlediska EPG problematické, stáhl (z jednoho nastaveného kanálu i pro všechny ostatní)program na relativně dlouhou dobu dopředu.

4) Funguje naprogramování nahrávání seriálů tak, že přístroj neustále prohledává dostupný program a jakmile najde shodu, hodí to do časovače? Týká se to hlavně programů, kde je EPG k dispozici jen na kratičký časový úsek.
Zkoušel jsem to zadat, ale nyní (když ještě není daný program v EPG k dispozici), je časovač prázdný.

Předem díky.

PS: Čím to, že při automatickém stahování SW tam mám jeho předposlední verzi, nikoliv poslední?
Dagy2 (3153)|29.10.2016 21:40
1/ jak říkával klasik tohoto fóra "chodí to jak víno". ale na rozdiel od jeho vína, toto nezmyšilo, skutočne to chodí napr. na rozdiel od VU+ Solo2 a vynikajúco.
HD+HD, SAT+SAT, SAT+T, SAT+HDD, čo chceš.
Tvoj problém je v tom, že:
buď nemáš nastavené v menu - nastavenie antény - LNB počet antén = 1 a teda druhý SAT tuner nemá signál
alebo nemáš nastavený dualdecrypt v menu. Modul Technicrypt Irdeto vie dekodovať dva programy naraz.

2/ v stand-by nemusíš nahrávať kodovane. Prijímač si nahrá program dekodovane. Problém je ak potrebuješ nahrávať naraz 2 programy z rôznych TP, resp. pozerať a nahrávať z dvoch rôznych TP - vtedy je potrebné dodatočné dekodovanie.
Technicrypt Irdeto to nevie. Proste ho vyhodiť a použiť fialový modul Smit - viď popis odskúšaných modulov vyššie v tomto vlákne. Používam ho pol roka a funguje to spoľahlivo.

3/ uveď nejaký príklad programu - anglické programy na 28.2E alebo niečo iné?
Technisat má 3 zdroje EPG:
- SFI+ od technisatu, ktorý sa sťahuje cez technibutler.de alebo dátový kanál astra19.2E 12603 - tento zdroj je pre vybrané nemecké programy
- EPG z každého nastaveného programu prístupný až na 28 dní vopred u nemeckých programov, 8 dní je vysielaných u Skylinku
- okrem toho môžeš skúsiť nastaviť a laborovať z Ďalším zdrojom.
Ja využívam watchmi a tam je sťahovanie EPG nadefinované natvrdo bez možnosti nastavovať zdroje.
U tohto EPG máš možno navyše zase možnosť vyhľadávať programy podľa textových reťazcov, čo neviem či guide+ mal. Pred rokmi som kúpil EH55 od pana a mal mať guide+ - nemal takže som bojoval mesiac s touto firmou aby som ten vrak mohol vrátiť (nefungoval tam ani poriadne tuner), takže som nemal možnosť guide+ vidieť.
navyše máš možnosť nastaviť si vebovú stránku s programami ktoré nemáš v EPG a nájsť si program tam - samozrejme bez možnosti naprogramovať nahrávanie.

4/ prístroj nič neustále neprehľadáva. Prístroj prehľadáva v momente keď zmáčkneš červené tlačítko hľadať.
to, že po ručnom zadaní časovača je názov nahrávky v čsovači prázdny ničomu nevadí (časovač nie je prázdny) len tomu, že meno nahrávky nebude názov filmu z EPG ale bude tam TV stanica a dátum. Nahrávka prebehne. U seriálu použi nahrávanie seriálov, t.j. 1-7 alebo 1-5 alebo každý pondelok a pod.

PS/ tým, že si použil zdroj, kde nie je posledná verzia - resp. ak si si všimol v downloadoch, tu nie je posledná verzia, môžeš si vybrať či chceš SW s watchmi alebo nie a pod.
Robíme to inak - nahráme si SW ktorý potrebuejme na USB a nainštalujeme to z USB. Je to tak navyše bezpečnejšie.

Ostrý obraz a kvalitný zvuk.