Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat TechniCorder ISIO STC

Dagy2 (3153)|24.12.2016 14:12
samozrejme že sa ide vrátiť a to na ktorýkoľvek soft potrebuješ, len ho treba mať. pri navráte na starší soft je ale treba samozrejme všetko ladiť znova, takže doporučujem uložiť settingy na HDD/USB/do PC pomocou Techniportu.

Všetky softy od začiatku až do posledného nájdeš tu na fore.
pmmil (26)|25.12.2016 00:23
To Dagy2:
Zdravím, zasílám poznatek k:
"- u mňa nie je možné nastaviť nahrávanie z EPG na deň, ktorý je o týždeň neskôr. T.j. dnes je sobota 24.12., nie je možné nastaviť z EPG časovač na sobotu o 7 dní, t.j. 31.12. Programy sú v EPG nahraté ale všetky sú celý deň šedé, takže nie je možné zvoliť nahrávanie."

Stejný problém je i u mě ve verzi 2.63.0.5 - celý 31.12. vyšedlý bez možnosti označení nahrávání. Takže v tomto případě to nevypadá na problém verze 2.63.0.8 ...
Dagy2 (3153)|26.12.2016 10:06
pmmil: Ano, máš pravdu ja som starý soft vrátil až dnes ráno. Práve som chcel dať dotaz na tých čo soft nemenili.

stav po návrate k 3133h:
- 31.12. - teda nie ako som pôvodne myslel, bola to zhoda že to bolo zrovna o 7 dní keď sa chyba objavila - zostáva šedý. Tzn. programy sú v EPG ale nie je možné nastaviť časovač priamo z EPG. Programy sa tvária ako keby už boli v minulosti. Toto ale nie je u všetkých programov.
- ukazovanie na ktoré dni je EPG uložené v hornej časti prehľadu (biela čiara spojujúca názvy dní) v starom softe 3133 opäť bezchybne. V novom toto u niektorých staníc náhodne blblo-
pmmil (26)|26.12.2016 11:15
Ano, přímo přes EPG nejde, tak jsem přes volbu opt-nový časovač na zkoušku vybral náhodně vybraný vyšedlý program z 31.12. a uvidíme co se stane. Předpokládám, že se nahraje, protože v seznamu časovačů je uložen a i v EPG je u něj ikona DVR. To vypadá, jako kdyby Technicorder STC neznal Silvestra 2016 :-)
golfLC (1941)|26.12.2016 11:40
Ano, uvedeny problem je aj na starsom fw-y, vsimol som si to predvcerom, ked som pozeral, ake koncerty pojdu na 3SAT. Aj uplnost natiahnutia SFI na tom ktorom programe preblikavalo zo sedej hore pri dnoch... ale teraz nie som doma, odskusam ked dondem...
Dagy2 (3153)|26.12.2016 16:34
ale koniec sveta zjavne nebude, pretože program na nemecké programy je v EPG až do 24.01.2017 :)
Dagy2 (3153)|30.12.2016 22:26
Urobil som 2x flash reset a nahral nazad najnovší soft.
- nahratý EPG bielou linkou ukazuje teraz korektne - aspoň čo som prebehol zopár programov
- mám teraz prijímač pripojený cez cinche - tu je teraz podstatne lepší obraz

Pokiaľ chcete nastaviť DVR na zajtra:
- EPG na šedých programoch sa nedá navoliť tlačítkom REC
- vyberte OPT -> CASOVAC -> NOVY CASOVAC DVR - otvorí sa tabuľka a v tejto je preddefinovaný správny program, potvrdiť a v EPG sa objaví značka DVR. Časovač je nastavený.
pmmil (26)|31.12.2016 12:55
Tak dnes nemám v EPG načteno vůbec nic, a to na žádném programu (Skylink). Po vyvolání EPG se zobrazí informace, že žádná data nejsou dostupná. Nejde se posouvat ve dnech, ani na následující dny tedy není načteno nic. Jsem zvědav na zítřek ...
golfLC (1941)|31.12.2016 13:55
No je to nejaky bug vo fw-y,
Nakolko na S3 ISIO je vsetko OK...
pmmil (26)|31.12.2016 15:43
golfLC: Ano, na Digicorder ISIO S1 je to také OK.

Na STC na jednotlivých programech se po vyvolání EPG program stanice nezobrazí, ale pokud si zeleným tlačítkem zobrazím "přehled", tak se aktuálně vysílané pořady zobrazí jako nevyšedlé, za to ty následující pořady jsou vyšedlé. A když u sledovaného programu zvolím tlačítko INFO, tak se informace zobrazí. Posouvání po dnech funguje, ale bílá čára zobrazena není (popisuje i Dagy ve svém příspěvku z 24.12.). Po všech stránkách zajímavý bug :-)
golfLC (1941)|31.12.2016 16:18
Že či len nezašibalo prijímaču za dnešok, nakoľko máme o sekundu dlhší deň, tým pádom mu to na dnešok je úplne mimo, lebo počíta na zobrazenie s 24-mi hodinami a v skutočnosti má 24 hodín a jednu sekundu [emoji23]
Lebo všetko čo je už po dnešku v SFI je korektne[emoji12]
Dagy2 (3153)|31.12.2016 23:14
golfe, zaujímavé vysvetlenie. V každom prípade dnešný deň je pekne preblbnutý. Ale dá sa aj nahrávanie nastaviť - nahral som niekoľko koncertov z 3SAT a aj programy je možné prezerať listovaním šípkou na kolečku vpravo/vľavo.
Na HDS2X je taktiež všetko OK.

Prajem všetkým rok 2017 bez bugov v osobnom živote, veľa šťastia, ostrý obraz a zvuk.
Dagy2 (3153)|1.1.2017 09:35
Od 00:00 zase funguje všetko OK.
Problém, ktorý bol so zobrazením bielej linky zobrazujúcej dni pre ktoré je EPG k dispozícii teraz už nevidím. Na všetkých programoch ktoré mám naladené je ok (Smart+HBOmax skylink, DVB-T SK, FTA19.2, športové a hudobné13E). dodatočné decryptovanie beží tiež OK.

Nenašiel som však ani žiadne podstatné použiteľné vylepšenie. V nastavení LNB pribudlo SatCR.
tomino_nr (28)|1.1.2017 13:03
vsetko dobre v Novom roku! tiez som "sledoval" ten problem s EPG, zacalo to par dni pred 31.12. po dnesnej polnoci tiez potvrdzujem - vsetko v poriadku.
jirka67 (233)|2.1.2017 09:42
Já také potvrzuji, EPG je již v pořádku. Mezi svátky jsem nestíhal vyzkoušet nový fw (a nyní také čas mít asi nebudu). Ale jak jste psali - skoro žádné změny nejsou. Neví někdo, jestli náhodou nový fw neodstranil chybu u ČT1 HD v DIGI (CZ/SK)? Zvláštní, pouze u tohoto jednoho programu nejde zvuk asi na většině Technisatů :-(
golfLC (1941)|3.1.2017 07:23
Jirka? A v menu v nastaveni zvuku mas vystup bitstream alebo PCM? CT ma v Digi kolko audio stôp? Skusal si aj inu, napr. DD ak je tam?
jirka67 (233)|3.1.2017 10:49
Díky golf, ale v tomto problém nebude. Mám samozřejmě nastaveno PCM, kdybych přepl na bitstream, nefungoval by mi AAC zvuk u Digisportů. ČT1 HD má jen jednu stopu (DolbyDigital). Např. ČT2 HD má také pouze jednu - Češtinu, ČT sport také jednu - AAC.
Psal jsem i do Omko, ví tom a prý to s Technisatem řeší, problém je jen u DIGI u ČT1 HD a to asi u všech ISIO (to teď ale nevím přesně). Pak mi odepsali, že snad i poslali do Německa modul s kartou DIGI, tak třeba soudruzi na něco přijdou, proto jsem se ptal na opravu toho fw.
A jelikož jsem teď mimo, nevím, kdy se dostanu k nahrání nového fw. A hlavně ČT a další české v základu mám od Skylinku, tak mě zas to tolik netrápí.
Ferin (198)|3.1.2017 11:34
[QUOTE=pmmil;526663]Stejný problém je i u mě ve verzi 2.63.0.5 - celý 31.12. vyšedlý bez možnosti označení nahrávání. Takže v tomto případě to nevypadá na problém verze 2.63.0.8 ... [/QUOTE]

Stejný problém jsem měl 31. 12. i já, se starým fw. Právě jsem se tu na to chtěl zeptat.
Nevíte, v čem byl problém?
Ferin (198)|3.1.2017 11:40
[QUOTE=jirka67;527016]Např. ČT2 HD má také pouze jednu - Češtinu, ČT sport také jednu - AAC.
Psal jsem i do Omko, ví tom a prý to s Technisatem řeší, problém je jen u DIGI u ČT1 HD a to asi u všech ISIO (to teď ale nevím přesně). Pak mi odepsali, že snad i poslali do Německa modul s kartou DIGI, tak třeba soudruzi na něco přijdou, proto jsem se ptal na opravu toho fw.
A jelikož jsem teď mimo, nevím, kdy se dostanu k nahrání nového fw. A hlavně ČT a další české v základu mám od Skylinku, tak mě zas to tolik netrápí. [/QUOTE]

ČT mám taky přes Skylink, ale zatím při žádným pokusu mi nejel originál (cizojazyčnej) zvuk, i když v možnostech je. Vám jede?
Ferin (198)|3.1.2017 11:47
Tak první zkušenosti s výše uvedeným modulem SMIT:
1) Ve většině případů se z vypnutýho stavu nahrál program nekódovaně. Občas byl ale pořad zakódovanej, i když jsem měl (bez záruky) za to, že při nahrávání nebyl přijímač zaplej (na jiným programu).
2) Bohužel dostala vážný trhliny teorie o možnosti dodatečnýho dekódování. Včera mi nešly dekódovat programy (několik) nahraný 2. 1.
3) Programy se občas sekají (buď se úplně sekne obraz, nebo se sekaně/přerušovaně přehrává zvuk).
4) Při přepínání mezi Skylink programy to občas háže hlášku o tom, že program je zakódovanej, a nejde zobrazit.

PS: Máte to při dodatečným dekódování (při vypnutí přístroje) taky tak, že pokud se nepodaří dekódovat první nahrávku, nerozkódují se ani ty ostatní (i když se přístroj tváří, že dekódování probíhá)?
jirka67 (233)|3.1.2017 13:00
Zatím používám dodatečné dekodování v Technisat CW/Conax modulu, ICE karta. Zatím vždy vše OK. Ale je pravda, že když mohu, tak raději mám přístroj na jiném programu, aby se nahrávalo dekodovaně.
Záseky jsou pouze v případě, že na nahrávaný program omylem najedu, což se stane dost často, bohužel. Např. Nahrávám Nova HD a sleduji ČT HD. Pak se to přepne na Novu anebo stačí skočit do seznamu nahrávek a automaticky na posledním místě je právě nahrávaná zakodovaná Nova. No a v tomto místě, kdy se na Novu přeplo je potom při sledování dekodované nahrávky zásek obrazu i zvuku, jindy bez záseku
pmmil (26)|3.1.2017 19:54
Ferin: Já nevím, ale hlavně že už je to pryč :-) Nahrávat šlo, i když oklikou. A hned 1.1.2017 v 0:00 bylo po problému. Líbí se mi názor golfa z 31.12. - přijímači šiblo :-)
Dagy2 (3153)|3.1.2017 21:15
ad Ferrin: keďže za posledné mesiace čo používam modul SMIT mi nešli prezrieť asi 2 programy - zaujímavé, že boli označené CMR - moc som nesledoval nejaké "špeciálne úkazy" ktoré spomínaš:
1/ občas tam skočím a skontrolujem ako sa nahrali programy ale nikdy som nekontroloval či sa určite nahrali všetky programy vo vypnutom stave rozkodovane. Ale tie. ktoré som námatkovo skontroloval boli nahraté dekodovane. Tie pokusné krátke nahrávky ktoré som urobil pri teste všetkých modulov boli zásadne nahrané ako dekodované. Aj pri nahratí dvoch programov bol vždy prvý program dekodovaný a ten čo začínal neskôr v paralelnom nahrávaní kodovaný.

2/ hm k tomuto neviem čo dodať. Všetky nahrávky cez vianoce a nebolo ich málo boli u mňa OK

3/ pretáčanie kodovaného programu je občas "sekané" - beží časová linka ale obraz preskakuje po obrázkoch. Po dekodovaní to ide OK

4/ u mňa sa hláška objaví len po prvom prepnutí na kodovaný program - t.j. napr. zapnem DVB-T a potom po čase prepnem na DVB-S/Skylink kodovaný program - nabehne okno "program kodovaný" na ca 2÷3 sek. Všetky ďalšie prepnutia až do vypnutého stavu sú bez tejto hlášky. Pri zapnutí priamo do kodovaného programu sa táto hláška zobrazí hneď pri tomto zapnuí a potom už nie.

PS/ toto môžem odskúšať. nahrám niečo a nechám to zakodované a potom za 3÷4 dni urobím novú nahrávku a nechám to dekodovať v noci.

Inak by som to videl u teba na flash reset prijímača. Hlavne to sekanie 3/ nevidím dôvod a ani spojitosť s modulom pokiaľ hovoríš o dekodovanej nahrávke.
Dagy2 (3153)|3.1.2017 22:43
edit k zobrazeniu správy o kodovanom programe:
tak ešte poznámka - mám naladené voľné programy z DVB-T, Skylink/DVB-S a potom pár programov DVB-C ktoré majú byť kodované CONAX ale keďže prevádzkovateľ, je veľký babrák tak mu idú niektoré programy voľne. DVB-C programy sú prevzaté zo skylinku a v kodovaní možno vidieť všetky kodovacie systémy ktoré má na danej stanici nasadené skylink (Irdeto, Cryptoworks, Viaccess) a k nim je ešte priradený Conax z DVB-C.

Pokiaľ prepnem na niektorý z DVB-C programov ktoré idú voľne ale v mojom balíku od skylinku ich nemám zaplatené tak sa normálne ukáže obraz ale na pár sekúnd sa zobrazí hláška CI-modulu že nemám oprávnenie na sledovanie tohto programu. U programu ktorý ide voľne z DVB-C ale zároveň ho mám zaplatený u skylinku sa toto okno nezobrazí.
S problémom Ferrina to zrejme nemá rovnakú príčinu - tak dávam len pre info.

P.S: Zlatý člen nemeckého hofi fóra píše že problém s EPG bol vraj v chipsete. Hm. Ale keď vidím tam tie otázky a ako soudruzi bojujú s mnohými vecami ako je napr. kopírovanie nahrávok, nastavenie obrazu a zvuku a pod. tak neviem.
tomino_nr (28)|10.1.2017 13:54
Nestava sa vam, ze taha epg data v iny cas ako mate nastaveny? Napr. ja mam nastavene aktualizacie na 3:30 a niekedy, avsak dost casto, sa stane, ze sa zapne aktualizacia po 6 rano, napr. 6:15. v noci nemam nastavene ziadne ine aktivity (nahravanie), takze neviem preco by tam malo byt casove oneskorenie...
Dagy2 (3153)|10.1.2017 15:01
Tak ja ho teda nekontrolujem, možno v tvojom prípade zaspal a nestihol to :)
Čo píše v menu servisné nastavenie - kedy prebehla aktualizácia?

On je tam čas aktualizácie nastaviteľný na dvoch miestach - pri aktualizácii SW a pri aktualizácii EPG. V skutočnosti je to ale len jeden časovač a ten sa prepisuje z jednej položky do druhej, obe udalosti prebiehajú za sebou naraz.

Ja mám teraz EPG nastavené na 14:00 tak aby prebehol prípadný decrypt záznamov keď vypnem TV pred polnocou.
tomino_nr (28)|11.1.2017 22:35
Asi nezaspal, ale je to nejaky bug. EPG update mam nastavene na 3:30, v servisnom nastaveni hlasi aktualizaciu SFI updating: 11/01/2017 06:05 (22min / 2 / 0,65,1). update softwaru ma ten isty cas,ale to mam vypnute - off. Tak neviem, co sa s tym tak natahuje a nespravi to v cas, ktory pozadujem :)
Dagy2 (3153)|12.1.2017 00:14
1/ každý deň to ukazuje 6:05 alebo rôzne?
2/ nebežal decrypting nahrávky ?
3/ v menu základné nastavenie - země máš zadanú nejakú krajinu alebo nezadané? potom je tam časové pásmo.
Ferin (198)|13.1.2017 15:58
Zdravím.
Mám dotaz k úpravě záznamů / stříhání. Pro představu, má takovou posloupnost záložek v záznamu (nahrávka filmu B): film A (konec) - reklama - film B (začátek) - film B (konec) - reklama - film C (začátek). Je nějaká možnost, jak smazat zaráz celý úsek film A - film B (začátek) a celý úsek film B (konec) - film C? Já na to nepřišel. Může buď mazat po sobě jednotlivé úseky (film A - reklama, reklama - film B (začátek), film B (konec) - reklama a reklama - film C) nebo nejprve smazat obě záložky reklama a pak celý úsek film A - film B (začátek) a film B (konec) - film C. Oboje je ale dost zdlouhavé a zbytečné. Na DVD rekordéru můžu mazat naráz jak dlouhé úseky chci.
golfLC (1941)|13.1.2017 16:03
No veď práve záložky Ti určujú úseky mazania.... o tom práve tá úprava a strihanie nahrávok je. Nahrám za sebou dva filmy, označím záložkami reklamy, tie vymažem, ostanú mi za sebou v jednom subore dva filmy, druhý dám skopírovať, po skopírovaní druhého ho v prvej nahrávke zmažem... a mám dva "čisté" filmy
Ferin (198)|13.1.2017 17:32
[QUOTE=golfLC;527349]No veď práve záložky Ti určujú úseky mazania.... o tom práve tá úprava a strihanie nahrávok je. Nahrám za sebou dva filmy, označím záložkami reklamy, tie vymažem, ostanú mi za sebou v jednom subore dva filmy, druhý dám skopírovať, po skopírovaní druhého ho v prvej nahrávke zmažem... a mám dva "čisté" filmy[/QUOTE]

No jistě. Problém ale je, že se tam sázejí záložky i automaticky (což jinak není na škodu), takže těch úseků na mazání je tam pak moc. Logický by bylo, aby se takto daly smazat třeba dva nebo tři úseky zaráz. Jinak je to dost zdlouhavý: pro každej úsek mačkat OPT - nalistovat Rozsah vymazání - určit úsek k vymazání - odsouhlasit úsek k vymazání - čekat až přístroj došrotuje (zrealizuje výmaz) - a pak zase znova a znova.
golfLC (1941)|13.1.2017 18:12
Tak zmaz skor zalozky a potom naraz cely usek, ktory potrebujes... aj tak zalozka filmu na CT napriklad je aj 3x na tu istu relaciu a nekoresponduje so zaciatkom relacie, takze si tam musis dat svoju zalozku na zaciatok a koniec a upravovat... keby si videl, co sa v podstate neda s nahravkami robit na inych prijimacoch, nad tymto by si sa vobec nepozastavoval :-)
Dagy2 (3153)|14.1.2017 09:27
Ferrin tak ako píše Golf sú dve možnosti
A/ buď najprv prejsť záložky a vymazať tie ktoré nepotrebuješ. Ak máš zál1-zál2-zál3-zál4 a ty potrebuješ vymazať úsek zál1 až zál3, nemusíš mazať 2 úseky zál1-zál2 a potom zál1-zál3 (pretože vymazaním prvého úseku zároveň zmizne jedna zo záložiek, ale vymaš najprv zál2, tým zostane len zál1 a zál3 a tento úsek vymažeš naraz.
mazanie záložie je v menu

B/ zruš si automatické záložkovanie programov v menu DVR a je to. Potom si narobíš svoje záložky a medzi nimi vymažeš čo chceš.
tomino_nr (28)|14.1.2017 21:03
ahoj dagy: tak posledne dni vsetky zbehli v case, kt. mam nastaveny. aspon tak je to zapisane pri sfi updating. asi sa stroj umudril :)

decrypting ani ziadne nahravanie nebezalo, to nemam zapnute.

country mam slovakia,
time zone mam gmt+1 ale je to vysedene-neda sa nastavit.
date/time mam automatic (v drop down menu tam mam potom vylistovane stanice).
mam to dobre nastavene ?
Dagy2 (3153)|15.1.2017 09:46
country = Slovakia, znamená že je automaticky nastavená časová zóna GMT+1 a nedá sa meniť. Ak by si dal do country "other country" tak budeš môcť časové pásmo nastavovať. Takže to je OK.
Ja používam Nemecko len z dôvodu aby som mal ISIPRO a nie FASTSCAN.

date/time = automatic. Niekde som čítal, že čas sa nastavuje vždy pri zapnutí prijímača a mám pocit že ho načituje z TXT. Mne sa pred vianoce spolu s problémom prepínania H/V stalo, že čas v prístroji bol posunutý o asi 15 hodín. Nenašiel som spôsob ako toto niečim zmeniť (pred asi 5-timi rokmi som mal to isté na HDS2X) a čas nastaviť na správnu hodnotu okrem flash reset.
Takže som ho urobil a zároveň som nastavil z automatic na Jednotka HD, pretože inak časti zapínam prístroj na TA3, kde nie je časový údaj. Či to má ale priamu súvislosť neviem. Dva roky STC išiel tiež s nastavením AUTOMATIC:

Nechal by som tie nastavenia tak ako máš. urob si ale určite zálohu kanálov aj komplet setting. Keby si potreboval urobiť flash reset - zdá sa, že to občas nie je od veci. záloha sa u STC urobí jednoducho v menu.
Kodl_tvf (40)|16.1.2017 13:08
[QUOTE=golfLC;527349]... ostanú mi za sebou v jednom subore dva filmy, druhý dám skopírovať, po skopírovaní druhého ho v prvej nahrávke zmažem... a mám dva "čisté" filmy[/QUOTE]
Dovolím si tip - toto lze provést snadněji a rychleji - mezi editačními funkcemi je i funkce rozdělení záznamu. Nepamatuji si přesně, jak je to v menu OPT přeložené, myslím, že "rozsah rozdělení".
golfLC (1941)|16.1.2017 13:20
Jasne, len este ked som mal ISIO S1, tak sa mi to niekedy tymto sposobom, co pises, seklo a mal som v peeeerdeli :-) oba filmy. Tak to radsej robim takto, zvyk je zelezna kosela :-)
Ferin (198)|18.1.2017 12:01
[QUOTE=golfLC;527354]Tak zmaz skor zalozky a potom naraz cely usek, ktory potrebujes... aj tak zalozka filmu na CT napriklad je aj 3x na tu istu relaciu a nekoresponduje so zaciatkom relacie, takze si tam musis dat svoju zalozku na zaciatok a koniec a upravovat... keby si videl, co sa v podstate neda s nahravkami robit na inych prijimacoch, nad tymto by si sa vobec nepozastavoval :-)[/QUOTE]

To tam jako možnost sám uvádím. Je to o trochu rychlejší (přijímač "nešrotuje") než s mazáním jednotlivých úseků, ale pokud mám stříhat hodně nahrávek, je to i tak zdlouhavý.
Z DVD rekordéru (Pioneer) su právě zvyklej na daleko komfortnější stříhání. Navíc tam šlo záznam krokovat/stříhat po jednotlivých záběrech, to u STB bohužel nejde.
Taky jsem si všiml, že místo střihu pak úplně neodpovídá umístění záložky (například záložku umístím do první sekundy filmu, ale v sestříháné verzi filmu pak na jeho začátku je i konec reklamy (který byl ale před záložkou a tedy měl být správně smazán). Máte stejnou zkušenost?
Dagy2 (3153)|18.1.2017 12:39
1/ DVD analogový rekorder - jedno aký - rozkladal zaznamenaný obraz po snímkoch, rovnako ako Visual Studio v PC a pri troche hrania si mohol vystrihnúť skutočne daný snímok.

2/ digitálny záznam na HDD (teda aspoň u Technisatu, nevidel som iný prijímač so strihom, VU+ nakonfigurované od predajcu na tomto plug-ine vždy končilo zelenou smrťou, takže nemám s čím porovnať) nezastavuje po snímkach. Mám predstavu, že na začiatku novej snímky by mal byť bit, ktorý dáva info pre zobrazovač že začína nový snímok - ale technisat nezobrazí obrázok od tohto bitu, ale proste tam, kde zastaví dátový tok.
Na strih to chce teda podstatne viac tréningu.
Môj postup som tu už dával:
- nikdy nenastavovať značky pretáčaním vpred/vzad, týmto bude na 100% značka mimo bod, ktorý chcem použiť ako začiatok alebo koniec strihu
- pre "presné" nastavenie značky používať JOG s pomalým chodom vpred, resp. posun po "snímkoch" vpred šípkami
Ferin (198)|18.1.2017 12:55
[QUOTE=Dagy2;527563]- nikdy nenastavovať značky pretáčaním vpred/vzad, týmto bude na 100% značka mimo bod, ktorý chcem použiť ako začiatok alebo koniec strihu[/QUOTE]

Máš na mysli pomalý přetáčení (rychlostí běžnýho přehrávání)? (předpokládm, že jo, z jinýho asi ani záznam nepauzneš.)
Tzn. při pomalým přetáčení záznam pauzneš a před uděláním záložky ještě místo střihu dál doupřesníš?

[QUOTE=Dagy2;527563]JOG s pomalým chodom vpred[/QUOTE]

JOG? Što takóje?

[QUOTE=Dagy2;527563]resp. posun po "snímkoch" vpred šípkami[/QUOTE]

Máš na mysli šipky na "joystickovým" kolečku?
Dagy2 (3153)|18.1.2017 18:25
samozrejme, že má. Každý Technisat minimálne od roku 2007 má funckiu JOG na posun obrazu vpred a vzad po jednom - nazvime to snímku. Aj keď ako píšem nefunguje to v skutočnosti po snímkoch.
Som mimo, neviem presne ktoré tlačítko na ovládači to je. Zastavíš obraz a potom šípkami na joystikovom kolečku posúvaš obraz po obrázku vpred a vzad. Ale pozor, píšem že pre strih používať len posun vpred.
Samozrejme že je tu aj pomalé pretáčanie - nie RYCHLOSTI BĚŽNÉHO PŘEHRÁVÁNÍ, ale 0.5x

to sú novinky, čo?
Ferin (198)|20.1.2017 03:39
Díky za tip. Máš na mysli tlačítko still?

Jinak se mi dnes stalo to samé, co tobě. Najednou byl v přístroji úplně jinej den a čas (neděle 22. dopoledne). Změnil jsem tedy nastavení času z automatiky na ČT1, nic se ale nezměnilo. POté jsem dal ČT24 a bylo to v pořádku. Akorát bylo nutno stáhnout celej program na čt-ne.

Ještě jsem se chtěl zeptat na ten Techniport Plus. Chtěl jsem si v něm udělat v nahrávkách různý podadresáře, ale ejhle, nějak to nejde. Dokoce se mi tam nezobrazují ani ty již existující, mám tam jen globální složku "recordings", ve které jsou bez ladu a skladu naházený všechny nahrávky (a ještě se špatnou diakritikou). To v programu dělat nejde? Jen zálohovat/kopírovat do počítače (a zpět)? Měl jsem totiž pocit, že tu někdo uváděl, že program slouží i k tomu.
golfLC (1941)|20.1.2017 11:45
No diakritika je problem znamy pre nas a aj ceskych bratov, nema ju nikto iny, takze to zobrazuje blbo.... Za vlastne zalozky... Podla mna Technisat vzdy ma nahravky na tom istom mieste v hlavnom adresari, len ma nahravka niekde príznak, kde sa ma zobrazovat, co zobrazuje v podstate len sw v prijimaci, tym padom zalozky v PC nevidis. To aspon moj nazor...
Ferin (198)|20.1.2017 12:11
Díky.
A není tedy způsob, jak vytvořit v Technisatu podsložky (mám totiž za to, že mě při dřívějším dotazu na toto téma tady někdo odkázal právě na Techniport, že tam je to možné)? Pro představu: teď je možná v Technisatu jen první úroveň složek, dejme tomu "Pohádky". Chtěl bych je ale dále členit např. na "Večerníčky" a v jejich rámci pak dál na "Maxipsa Fíka", "Makovou panenku" atd.
Mít všechno naházený bez ladu a skladu v jedné složce není moc praktický a mít na začátku seznamu nahrávek milión složek taky ne.
golfLC (1941)|20.1.2017 20:59
Ferin, prave som dosiel domov a vyskusal som tie podadresare. V "mojich nahravkach" vies spravit len adresar, do ktoreho vies presunut pozadovane nahravky v sprave filmov na prijimaci. Viac podadresarov tam nedas. Ale ak na HDD pojdes este nad uroven mojich nahravok, tam si vies vytvorit adresarov a podadresarov kolko chces a popresuvas tam rozpravky podla toho ako chces.
Dagy2 (3153)|20.1.2017 22:13
No len pozor na ten "viďáz" ako hovoril náš docent!
Najprv si to odskúšajte na nejakej testovacej nahrávke. Mám pocit, že som to už skúšal a nahrávku, ktorú osadíš na HDD "nad" folder "my recordings" totiž už znehodnotíš tým spôsobom, že stratí EPG a neviem ako je to so zvukovými stopami. Bude ako ts stiahnutá napr. z netu, nebude obsahovať všetky údaje s ktorými pracuje Technisat. Ale možno sa mýlim.
golfLC (1941)|20.1.2017 22:20
Ja som to neskusal, myslim priamo do nich vkladat nejake nahravky, ale podadresare islo spravit.... ak to chce len na tie rozpravky, tak strata EPG by asi problem nebol, ale ako pise Dagy, aby si si to prelozil, napisem to spisovne " Vigyáz" :-)
jirka67 (233)|20.1.2017 22:25
Myslím, že má Dagy pravdu. Ta nahrávka se nějak znehodnotí, je to ts soubor... Ale také si už nevzpomínám.

Dagy - ohledně DIGI, dnes už nešla přehrát nahrávka z pondělního rána (včera ještě ano), nyní se to dekoduje i se Skylinkem, uvidím ráno (viz PM na parabole).
Ferin (198)|23.1.2017 11:03
Tak jedna nepříjmená zkušenost se SMITem:
Opakovaně se míi stalo (i když ne pokaždé), že nahrávka v pořádku proběhla, po sestříhání se ale u ní najednou objevil klíč a přijímač provádí dekódování. Včera jsem toho stříhal víc a najednou je tam těch nahrávek s klíčem plno. :-(
Máte někdo stejnou zkušenost?
Ferin (198)|23.1.2017 22:13
Krom toho opět nejde dekódovat nahrávka ze včerejška. Dokonce i jedna z dnešního podvečera se ukazuje jako nedekódovatelná (šedě), nicméně dekódování zatím běží (je teď na 7 %), tak uvidíme.