Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat TechniCorder ISIO STC

Dagy2 (3153)|23.1.2017 23:17
u mňa pokiaľ je nahrávka "stará" tak spadne dekodovanie na hodnote niekde okolo 13% a to vždy rovnako.

skúsil som teraz niekoľko starých nahrávok rozdeliť, potom z nich mazať rôzne kusy, zase rozdeliť a zase mazať. Všetko OK, žiadne zakodovanie.
Nahrávky to boli niekedy z decembra 2016, či boli nahraté priamo ako dekodované alebo prebehlo dodatočné dekodovanie neviem.
Ferin (198)|23.1.2017 23:32
Tak záhada.
A kolik dní ti jdou ty nahrávky se SMITem dekódovat?
Mě to většinou spadlo vždy na 3-4 %.
Ta nahrávka z dneška nakonec rozkódovat šla, ač šedá. Ta z včerejška byla bílá, ale rozkódovat nešla.
Dagy2 (3153)|23.1.2017 23:57
normálne jede u mňa SAT
ráno 5:30-6:30 a potom ho vypínam a dekodujú sa nahrávky urobené v noci.
poobede a večer a po vypnutí zase dekoduje nahrávky, ktoré sa urobili počas pozerania večer.

Tzn., že bežne nemám staršie nahrávky než 12 hodín. Keď som skúšal rôzne nahrávky v rôznych modulov SMIT umožňoval dekodovať ca 48 hodín po nahrávke.
U niektorých nahrávok hlavne u skupiny NOVA sa stáva, že sa spustí CMR - občas to vidno pri prepínaní programov, objaví sa dole v riadku a v 99% prípadov zmizne. V 1% prípadov zmizne po prepnutí inam a nazad. Možno sa toto stane aj pri nahrávke a potom samozrejme program ide dekodovať len 90min.
jirka67 (233)|24.1.2017 10:15
Jen k tomu dekodování v noci: Já to někdy dělám tak, že pokud se večer zrovna nahrává zakodovaně a jdeme spát, přesto ale nahrávání ještě běží - tak nechám STC zapnuté. Potom se vypne v Auto Standby (mám většinou nastavené po 3 hodinách) a po tomto vypnutí se již dekodují nahrávky, které byly zakodované. Toto by samozřejmě nefungovalo, pokud bych měl na noc zase naprogramované nahrávání anebo by bylo načasované stahování SFI (to mám nastaveno na 6:00). Protože ráno TV nepouštíme a pokud by se v noci něco nahrávalo zakodovaně, tak než jdu do práce (kolem 7h) - tak jen ručně zapnu a vypnu STC (bez zapínání TV) a už se to dekoduje.
Ferin (198)|24.1.2017 11:54
[QUOTE=Dagy2;527763]
U niektorých nahrávok hlavne u skupiny NOVA sa stáva, že sa spustí CMR - občas to vidno pri prepínaní programov, objaví sa dole v riadku a v 99% prípadov zmizne. V 1% prípadov zmizne po prepnutí inam a nazad. Možno sa toto stane aj pri nahrávke a potom samozrejme program ide dekodovať len 90min.[/QUOTE]

A co se tam konkrétně objeví? Hláška "CMR"? Ještě nikdy jsem si toho nevšiml.
A to CMR aktivuje kdo? Kanál, karta, modul?
Jinak u mě se povětšinou jedná o nahrávky z ČT.

---------- Doplněno v 11:54 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 11:51 ----------

[QUOTE=jirka67;527771]Jen k tomu dekodování v noci: Já to někdy dělám tak, že pokud se večer zrovna nahrává zakodovaně a jdeme spát, přesto ale nahrávání ještě běží - tak nechám STC zapnuté. Potom se vypne v Auto Standby (mám většinou nastavené po 3 hodinách) a po tomto vypnutí se již dekodují nahrávky, které byly zakodované.[/QUOTE]

Zrovna jsem se chtěl zeptat, jestli někdo nemáte nějakej fígl, jak v nepřítomnosti přijímač zapnout a vypnout. V časovačích je jen možnost zapnutí, ale bohužel už ne vypnutí. Automatický vypínání jsem deaktivoval, pač to při dívání děsně rozčiluje. A až na výjimky (že, ženo... ;-) ) přijímač nenecháváme zaplej omylem. Takže tudy pro nás cesta nevede.
jirka67 (233)|24.1.2017 15:20
To automatické vypínání je úplně v pohodě. Když se díváme, málokdy se stane, že bychom 3 hodiny nesáhli na ovladač (jde nastavit asi i 6h). No a pokud se nedíváme, tak ať se to klidně vypne. Naštěstí automatické dekodování po vypnutí z Auto Standby funguje OK, tak jsem docela spokojenej.
Ferin (198)|25.1.2017 15:04
Ještě se zeptám, co děláte, když se vám zaplní disk? Jelikož je maximum 1TB, není problém ho relativně rychle zaplnit.
Vyměníte ho za nový, nebo nahrávky zkonvertujete do nějakého jiného formátu a přetáhnete je někam jinam?
golfLC (1941)|25.1.2017 15:11
Export na NAS
Ferin (198)|25.1.2017 15:16
[QUOTE=golfLC;527815]Export na NAS[/QUOTE]

S konverzí?
golfLC (1941)|25.1.2017 15:20
V dnesnej dobe máš v podstate všetko na nete, takže toho už nie je veľa na export, ale NAS-ko mám 6 TB, takže miesta dosť. Ukladam bez nejakej konverzie...
Ferin (198)|25.1.2017 15:24
Ok. Díky.
Dagy2 (3153)|25.1.2017 18:07
Tak ako píše Golf - export na NAS, kde môžeš mať
A/ niekoľko NAS diskov na sieti
B/ NAS s niekoľkými diskami, RAID polia a pod. takže to je určite najlepšie riešenie ( tiež z hľadiska straty dát ).

Ukladám to tak, že v Techniporte nechám kopírovať nahrávku z STC na NAS, kde mám adresáre podľa žánrov (SciFi) alebo hercov a pod.
Nepotrebujem konverziu, pretože ts mi z NAS-u prehrá napriamo aj TV LG alebo to prehrávam z STC. Kopírovaním z Techniportu sa vytvorí jeden súbor a nie je nahrávka rozdelená na 4GB súbory. Musím len premenovať ts4 na ts.

Inak v STC môžeš mať samozrejme väčší HDD, určite 2TB bez problémov. U 4TB je treba urobiť nejaký zásah - čítal som na nemeckom fore, maník tam mal potom snáď 8TB. ale nepamätám čo s tým vyviedol.
Ja som za to radšej 1TB na bežnú prácu s nahrávkami a veľké úložné pole mimo STC.
Ferin (198)|25.1.2017 21:15
Díky za info.
Ta informace o kompatibilitě max. do 1 TB padla někde tady na fóru, ale pokud i dva TB jsou ok, tím líp.
Dagy2 (3153)|25.1.2017 22:10
sám to vyskúšané nemám. Mám 1TB SSHD
Kodl_tvf (40)|30.1.2017 08:59
[QUOTE=Dagy2;527821]Ukladám to tak, že v Techniporte nechám kopírovať nahrávku z STC na NAS, kde mám adresáre podľa žánrov (SciFi) alebo hercov a pod.
Nepotrebujem konverziu, pretože ts mi z NAS-u prehrá napriamo aj TV LG alebo to prehrávam z STC. Kopírovaním z Techniportu sa vytvorí jeden súbor a nie je nahrávka rozdelená na 4GB súbory. Musím len premenovať ts4 na ts.[/QUOTE]
Dagy, proč vlastně nekopíruješ / nepřesouváš nahrávky přímo z STC na NAS bez použití Techniportu?
V STC ve správě filmů jde normálně zvolit jako to druhé okno (vpravo) NAS a v něm příslušnou cílovou složku. Zdá se mi to jednodušší a rychlejší. Nemusím zapínat PC a to kopírování nemusí procházet skrz PC.
Ferin (198)|30.1.2017 12:07
[QUOTE=Kodl_tvf;527921]Dagy, proč vlastně nekopíruješ / nepřesouváš nahrávky přímo z STC na NAS bez použití Techniportu?
V STC ve správě filmů jde normálně zvolit jako to druhé okno (vpravo) NAS a v něm příslušnou cílovou složku. Zdá se mi to jednodušší a rychlejší. Nemusím zapínat PC a to kopírování nemusí procházet skrz PC.[/QUOTE]

Pokud se nepletu, tak v takovým případě dochází k dělení nahrávek, ne?
Navíc musíš přesouvat jednu nahrávku po druhé (pokud nejsou bezprostředně za sebou).
A taky to nemůžeše dělat, pokud zrovna nahráváš. ;-)
Ferin (198)|30.1.2017 12:54
[QUOTE=Dagy2;527758]

skúsil som teraz niekoľko starých nahrávok rozdeliť, potom z nich mazať rôzne kusy, zase rozdeliť a zase mazať. Všetko OK, žiadne zakodovanie.
Nahrávky to boli niekedy z decembra 2016, či boli nahraté priamo ako dekodované alebo prebehlo dodatočné dekodovanie neviem.[/QUOTE]

Tak teď čerstvě opět stejná zkušenost. Nahrávka nahraná v pohotovostním stavu dekódovaně (Peníze nebo život na ČT art), po sestříhání se ale u ní opět objevil klíč. Naštěstí to šlo ještě dekódovat, ale je to vopruz. Nevím, co s tím.

U jedné pracně sestříhané nahrávky (z JOJ, s asi 6 reklamníma blokama) se mi klíč dokonce objevil až se zpožděním (neštymuje mi, že bych si toho předtím nevšiml), rozkódovat bohužel už nešla.
Kodl_tvf (40)|31.1.2017 17:28
[QUOTE=Ferin;527929]Pokud se nepletu, tak v takovým případě dochází k dělení nahrávek, ne?[/QUOTE]
Já takto na NAS nahrávky přenáším. K dělení nahrávek nedochází. Na NASce se mi objeví složka "-" a v ní 3 soubory .TS4, .DESC a .MKS.
[QUOTE=Ferin;527929]Navíc musíš přesouvat jednu nahrávku po druhé (pokud nejsou bezprostředně za sebou).[/QUOTE]
Ano, ale zrovna tohle mě nijak zvlášť neomezuje. Komfort přenosu přímo z TechniSatu na NAS mi to vynahrazuje.
[QUOTE=Ferin;527929]A taky to nemůžeše dělat, pokud zrovna nahráváš. ;-)[/QUOTE]
Pokud si pamatuji správně, tak mi "Techniport Plus Beta" ani neumožňoval kopírovat z TechniSatu v době, kdy nějaké nahrávání běželo. Napsalo to něco na způsob "device busy". Možná to teď už v nějaké aktuálnější verzi aplikace jde. Stejně bych si ale netroufl něco z TechniSatu kopírovat v době, kdy běží nahrávání.
izidor1 (129)|31.1.2017 17:58
Ja nahravam primo na NAS, a skutecne nemam problem se zaroven divat na jinem zarizeni na to, co se prave nahrava nebo pri nahravani 2 poradu se jeste z NAS zaroven divat na technisatu na treti.
Dagy2 (3153)|31.1.2017 18:02
3/ s Techniportom môžeš ale pozerať a kopírovať.

Ferin pozri na nejaké dáta v softe CI-modulu, či tam nie je rozdiel. Je pravda že až toľko momentálne nestrihám - nahrám, pozriem, zmažem ale nestalo sa mi ani raz čo píšeš.
Ferin (198)|2.2.2017 11:48
[QUOTE=Dagy2;527989]
Ferin pozri na nejaké dáta v softe CI-modulu, či tam nie je rozdiel. Je pravda že až toľko momentálne nestrihám - nahrám, pozriem, zmažem ale nestalo sa mi ani raz čo píšeš.[/QUOTE]

Myslíš ten "výpis", co si může zobrazit v přijímači?

Jinak jsem se ještě chtěl zeptat, jestli se dá při přehrávnání z interního HDD zařídit, aby to přehrávalo bez zásahů jednu nahrávku po druhé (jako třeba z DVD).
Hodilo by se mi to, když mě ráno vytáhne mladej moc brzo z postele, že chce pustit Večerníčky, tak abych si u toho mohl ještě schrupnout, aniž by mě co 8 minut budil, že chce další. ;-)
Dagy2 (3153)|4.2.2017 09:32
CAM Info:
CAM SW: IRD-SCL3SECPLUSGRC-4.2.9.0m2
CAM HW: 4.0.3
datum sestavení CAM Jun 10 2015
Kod vyrobce 90
L-003 KEY: 285,0,3
Verze zavadeče: 3.8
Variant zavadeče: 285

CI Plus Info
Typ zarizeni: CAM-1660
CI+ verze sw: V1.0
CI+ identifikcae hw 4000
Ferin (198)|4.2.2017 16:56
To je v té záložce Podmíněný přistup?
Tam jsem se už díval, nic "divnýho" jsem tam nenašel, srovnám to ještě s tím tvým výpisem.

Jinak ale teď jsem opět stříhal, plácnu 10 nahrávek, drtivá většina z ČT (1 + D), víc než polovina (vše ČT (dřív už ale byl problém i s nahrávkama odjinud)) se opět zakódovala!! :-(
Resp. je u nich teď klíč. Ale dívat se na ně dá (aniž by se tím ale rozkódovaly). Divný...
Ferin (198)|4.2.2017 17:19
Tak já mám toto:

CAM Info:
CAM SW: IRD-SCL3SECPLUSGRC-5.3.1.2 m2
CAM HW: 5.1.5.0
datum sestavení CAM Jun 6 2016
Kod vyrobce 90
L-005 KEY: 285,0,3
Verze zavadeče: 3.2.10
Variant zavadeče: 285

CI Plus Info
Typ zarizeni: CAM-5000
CI+ verze sw: V1.3
CI+ identifikcae hw 5000
Dagy2 (3153)|4.2.2017 19:12
Hm, zjavne máš síce Smit fialový ale zrejme novší soft, ktorý sa správa rovnako ako skylink ready moduly Synaptics, Technisat atď.

Nahral som 10 min z CT1 ako kodovanú nahrávku. Dekodoval. Vystrihal z nej asi 5 častí. rozdelil na dva kusy. Vystrihal znova.
Nahral som 10 min z CT1 ako dekodovanú nahrávku. Vystrihal z nej 4 časti. rozdelil na dva kusy.
Všetky nahrávky sú OK...

U mňa pri prepnutí sa objaví v dolnej lište CMR a potom asi po sekunde zmizne.
Skúsil by som ešte flash reset. Často pomôže nevysvetliteľným problémom.
Ak chceš aby som niečo ešte skúsil napíš presný postup čo si urobil a zopakujem to aby sme to mohli porovnať.
Ferin (198)|4.2.2017 21:37
Vzal jsem několik po sobě jdoucích nahrávek, všechny starý několik dní, všechny dekódovaný (většina bych řekl, že byla jako dekódovaná už nahrána), sestříhal jsem je (doplnil záložky na správný místo, vymazal ty nadbytečný před začátkem a po konci a přebývající kusy ustřihl). Některý nahrávky jsem nechal v hlavní složce, některý jsem přesunul. Zakódování se týkalo obou skupin (ale ne všech upravovaných nahrávek).
Na nahrávky se teď šlo dívat (i když jsou už starší), ty kratší jsem už ručně dekódoval (kromě jedné, kde to psalo, že dekódovat nelze; mořná ale byl problém, že se zrovna nahrávalo z kabelovky a já so toho nevšiml; normálně to ale při nahrávání vůbec možnost dekódování nenabízí, tady ji to podivně nabízelo).

Lze případně nějak aktualizovat SW toho modulu?? Možná je v té verzi nějakej bug.
digitivi (215)|4.2.2017 21:58
[QUOTE=Ferin;528147]Lze případně nějak aktualizovat SW toho modulu?? Možná je v té verzi nějakej bug.[/QUOTE]

Mas zrejme (naj)novsiu verziu softu. Bola robena kvoli parovaniu karty s modulom a doplnili tam aj tuto ficuru, ktoru popisujes. Zmenit soft na starsi asi nepojde. Je dolezite, ci po urcitom case (napr. po mesiaci) uz takto upravenu nahravku s klucikom dokazes prehrat alebo nie.
Ferin (198)|5.2.2017 21:20
Doplnili to zakódování po úpravě? A z jakýho důvodu?? Proč to nědělá vždy?
Zkracovali i tu dobu, po kterou lze dodatečně dekódovat?
Minimálně jednou to na 100 % přehrát nešlo.
Problém je ale i v tom, že pokud tam bude klíček, bude se přístroj to pořád dokola snažit (neúspěšně) rozkódovat. Pokud tam bude takových nahrávek víc, ty nový, skutečně zakódovaný, se nikdy nerozkódujou, pač na ně nikdy nedojde řada.
jirka67 (233)|6.2.2017 08:54
Tedy začínám mít obavy, jaký modul si pořídím až Skylink vypne CAID 0D96 a mně přestane fungovat Technisat Multicrypt (Conax/CW). Byl jsem rozhodnutý pro tento SMIT Irdeto. Ale raději budu muset sehnat ten se starším SW jako má Dagy (zjevně je funkčnost modulu s tímto SW lepší).
Ferin (198)|6.2.2017 14:30
Tak mě napadá, jestli by nepomohlo modul s kartou při stříhání z přístroje vytahovat.
Trochu krkolomný řešení, ale když nic jinýho.
Dagy2 (3153)|6.2.2017 20:13
Mám pocit že modul SMIT vyhodnocuje CMR u CT1 z času na čas ako aktívne. Či je to babráctvom niekoho, alebo s úmyslom sa môžeme len domnievať.
Ferin, dajme spolu nahrávanie dnes v noci a zajtra cez deň z CT1 takto:
02:00 ÷ 02:15
03:00 ÷ 03:15
04:00 ÷ 04:15
10:00 ÷ 10:15
12:00 ÷ 12:15
14:00 ÷ 14:15
Vidím, že nočné nahrávky majú 90min obmedzenie u CT1. Nechal som dnes v noci nahrať niekoľko krátkych programov a z CT1 nočná nahrávka bola ráno o 6h už neprehrateľná, pritom bola nahrávaná ako dekodovaná. Nahrávka nahratá o 10:00h je v pohode...
CT2 som neskúšal. tie ostatné mám z HBO, Markiza, JOJ.
Karta region SK.
Ferin, ak by si toto nestihol dnes večer prečítať, pokračujme zajtra a pozajtra rovnakým spôsobom.
Ferin (198)|6.2.2017 23:18
OK. Vyzkoušíme. Díky za snahu.
Ferin (198)|7.2.2017 10:34
Ráno jsem se díval na ty tři noční nahrávky, (zatím) bez klíčku.
Večer jsem ale opět stříhal a opět se několik nahrávek dodatečně "zaklíčkovalo".
Dagy2 (3153)|7.2.2017 13:04
Ferin, ešte je rozdiel klíček a šedý.
- Klíček sa dá do troch dní dekodovať
- šedý názov a klíček znamená, že vypršalo právo na pozeranie. A u mňa predvčerom bol tento problém. Nahral som o 4:00 program a poobede. Ten ranný bol večer už nepozerateľný - uplynul čas na pozretie. Ten poobedňajší je v pohode.
Takže prosím - píš ako to naozaj vyzerá, nech to máme pod kontrolou.
Daj tiež vedieť, ktorý záznam a ako postriháme, resp. podelíme. Môžeme z každého vystrihnúť dve sekcie a potom každý ešte rozdeliť na dva kusy. OK ?
Ferin (198)|7.2.2017 13:32
Byly bílý a bez klíčku.
S tím vyšeděním mně to o den dřív ale udělalo taky (nahrávaný tuším odpoledne).
Ne všechny bílý s klíčkem mi jsou dekódovat tři dny.
OK. Navrhuju vždy umazat první a poslední dvě minuty a (libovolně?) to rozdělit na dvě části (i když to jsem většinou u těch svých problematických nahrávek nedělal).
Ferin (198)|7.2.2017 18:01
Tak nahrávka z 10h00 je vyšeďená a s klíčkem. Ostatní vypadají ok.
Dagy2 (3153)|7.2.2017 18:46
U mne dobrý. Všetky. Večer to postrihám a podelím.
Ferin (198)|7.2.2017 19:54
Tak:
1) Všechny zbylý šly sestříhat a rozdělit, aniž by se zakódovaly.
2) Jiná nahrávka z dnešního podvečera (ČT2) se po sestříhání zakódovala (a šla teď rozkódovat).
3) Jiná nahrávka ze včerejšího podvečera (ČT2) (ve stejný čas) se nahrála zakódovaně a dneska už nešla rozkódovat.
Dagy2 (3153)|7.2.2017 23:58
Tak:
1/ všetky zostrihané a rozdelené bez zakodovania
2/ všetky nahrávky čo mám momentálne z CT1 sú v poriadku, dtto HBO, Markiza HD
Ferin (198)|8.2.2017 00:50
Tak nakonec ta zkušební nahrávka z 10h00, co byla vyšeděná, dekódovat šla. Divný.
Ferin (198)|8.2.2017 02:21
A ještě z jinýho soudku. Zkoušel jsem teď kopírovat nahrávky pomocí Techniportu, ale mám tyto problémy/otazníky:
1) Máte taky propojení s Technisatem "náladový"? Někdy se mi z počítače podaří navázat spojení, někdy ne.
2) Byla tady řeč o tom, že u kopírování můžu nahrávat. Můžu ale taky něco sledovat z interního HDD nebo dekódovat? Mně ani jedno nejde.
3) Je nějakej speciální postup při kopírování na síťový disk? Zaprvé se mi v Techniportu vůbec neukáže (obešel jsem to tak, že jsem ho definoval jako složku "My Videos") a po překopírování nahrávek se cílový adresář tváří jako prázdný (nic se v něm nezobrazí, ve vlastnostech je 0 souborů, pokud ale chci kopírování opakovat, Techniport píše, že soubor toho jména tam už je. Pokud kopíruju s mezikrokem (Technisat - PC - síťový disk), nahrávka tam je a lze v Technisatu přehrát).
4) Lze se nějak vyhnout tomu, aby při kopírování byly nahrávky přejmenovávány (doplnění data a nevím čeho) a strkány do adresářů dle data nahrání?
5) Někde tu padlo, že při kopírování přes Techniport se zachová popis obsahu nahrávky. Mně však zmizel.
6) Pomocné dva soubory, které se při kopírování vytvoří, jsou nutné? Nebo je můžu smazat?
7) Diakritiku, která se při kopírování pomrví, můžu zase bez obav obnovit?
Dagy2 (3153)|8.2.2017 07:34
ráno rýchla kontrola, všetko je OK. Ale zjavne u CT1 (možno aj ostatné CT) občas zablbne CMR. Modul vyhodnotí nejakým spôsobom že je tam obmedzený čas na prehliadanie. Toto sa týka nahrávok kde je povolený dodatočný decrypt, pri vypnutom dodatočnom decrypte to robiť zrejme nebude.
Takže Ferin, možno by som ešte skúsil ak si mal častejšie problémy so strihom vypnúť pred strihom opciu dodatočný decrypt - či to pomôže treba len vyskúšať.

K tvojim dotazom:
1/ v poslednom čase som použil Techniport len na zálohu nových TV zoznamov resp. ich úpravu a naládovanie do SAT. Tento rok tak 2x maximálne takže problémy som nenašiel
2/ nie, možno paralelne len kopírovať medzi SAT a zvyškom sveta a pozerať TV. Nemožno naraz nahrávať a kopírovať alebo decryptovať a kopírovať - info v techniporte bude "device busy". Keď však budeš kopírovať z menu Technisatu nemôžeš ani to, pretože na obrazovke bude priebeh kopírovania
3/ sieťový disk používam Etrayz a zložky sú nastavené na Public. Táto zložka sa priamo zobrazí v menu technisatu a možno s ňou pracovať úplne rovnocenne ako s interným HDD alebo USB HDD.
Pokiaľ používaš Synology - tam je bug v SW NAS-u, návod ako to obísť resp. opraviť bug v Synology je tu v tomto vlákne tak rok dozadu od jedného z kolegov. Ale musíš listovať.
4/ nastavenie je také, že v zložke "my TV recordings" je podľa názvu z EPG, pokiaľ EPG chýba tak názov stanice z ktorej bola nahrávka. Po prekopírovaní do inej zložky jedno kde sa nachádza je to dátum a názov. S týmto ide robiť to, že po prekopírovaní sa dajú súbory premenovať. Pozor nepoužívať diakritiku.
5/ musím vyskúšať, nepamätám si to. Pokiaľ je to do inej zložky tak EPG tam nebude.
6/ pre prehratie napr. priamo v TV ti stačí TS súbor. Myslím, že tie ďalšie dva súbory sú práve pre spätné kopírovanie do pôvodnej zložky. Vyskúšam v nedeľu.
7/ muzes opravit zmrsene pismenka a znaky ktere ti vytvoril technisat ale radsi diakritiku nepouzivej :). je tam nastaveny zrejme ASCI bez diakritiky
Ferin (198)|8.2.2017 10:41
OK, díky, zkusím ten dekrypt vypnout (a hlevně ho pak zas nezapomenout zapnout ;-) ). Díky za tip.

Ještě
ad 1) Můžu být přes Techniport k STB připojenej současně ze dvou PC? Možná byl problém s (ne)detekcí i v tom.
ad 3) Ne. Zatím mám síťový HDD Seagate. V STB ho normálně vidím, můžu z něj i přehrávat, akorát je problém s tím, jak k němu najít cestu v Techniportu, a pak s tím (přímým) kopírováním.
ad 4) K tomu přejmenování: přidá to datum a pak (před název) ještě jedno dojčíslo (typu 05_08). To je co?
ad 5) Aha. Měl jsem za to, že tu někdo psal, že při kopírování přes Techniport se EPG zachovává.
Dagy2 (3153)|8.2.2017 16:12
1/ netuším akým protokolom je vytvorené spojenie medzi PC a SAT. neviem odpovedať
3/ tak tuto otázku som nepochopil správne, sorry.
Ja mám NAS namapovaný do PC ako "Z" takže po spustení Techniportu na jednej strane je STC so svojimi zložkami, na druhej strane pripojené PC so svojimi diskami, napr.
C:\ HDD
D:\ DVD mechanika
E:\ USB HDD pripojený k PC
F:\ SD karta v PC
Q:\ namapovaná zdieľaná zložka z iného PC
Z:\ NAS disk
vybereš kam chceš kopírovať a kopíruješ

4/ skusím pozrieť
5/ toto tiež skúsim
Ferin (198)|8.2.2017 16:25
ad 3) Disk je síťový, společný všem počítačům, takže žádné písmenko přiřazené nemá. Až do Win7 se k tomu, aby byl vůbec viditelný v Průzkumníkovi, musela nejdřív spustit jejich aplikace. Pak se tváří jako 3 (pod)disky ("Home", "Personnal" a "Backup").
Dagy2 (3153)|8.2.2017 17:31
ferine a keď kopíruješ z PC na sieťový disk ako to robíš?
Aj Etrayz má svoju aplikáciu na nastavenie rôznych parametrov, mimo iné aj na nastavenie prístupov. Potom ak niektorú zložku definuješ ak o"public" a má do nej prístup "everyone" kto je na sieti, musíš ju vidieť v PC v prieskumníkovi. Tu vyberieš v hornej lište TOOLS (neviem ako je to v českom Win, snáď NASTROJE) a hneď prvé je MAP NETWORK DRIVE. Po stlačení ti ukáže okienko kde zvolíš označenie disku a pod tým FOLDER s možnosťou BROWSE.
Ak ideš do BROWSE tak sa zobrazia všetky disky na sieti prístupné, medzi nimi musí byť aj tvoj NAS. u mňa sa objaví ako \\Etrayz. Priradím mu názov napr. Z alebo U a potom pri každom štarte prieskumníka mám tento disk prístupný.
Techniport využíva dáta z prieskumníka, takže uvidíš rovnaké disky ktoré ukazuje priskumník aj v techniporte.
Dagy2 (3153)|8.2.2017 22:08
Odpovede na tvoje dotazy sumar:
1) Máte taky propojení s Technisatem "náladový"? Někdy se mi z počítače podaří navázat spojení, někdy ne.
Odp: zrejme naraz možno urobiť len jedno spojenie STC - PC

2) Byla tady řeč o tom, že u kopírování můžu nahrávat. Můžu ale taky něco sledovat z interního HDD nebo dekódovat? Mně ani jedno nejde.
Odp: možné kombinácie: nahrávanie+pozeranie, copy cez Techniport + pozeranie, decrypt a nič iné

3) Je nějakej speciální postup při kopírování na síťový disk? Zaprvé se mi v Techniportu vůbec neukáže
Odp: namapovať disk alebo zložku do PC vo WIN prehliadači , na ktorom beží Techniport

4) Lze se nějak vyhnout tomu, aby při kopírování byly nahrávky přejmenovávány (doplnění data a nevím čeho) a strkány do adresářů dle data nahrání?
Odp: ano, viď 6)

5) Někde tu padlo, že při kopírování přes Techniport se zachová popis obsahu nahrávky. Mně však zmizel.
Odp: ano i ne, viď 6)

6) Pomocné dva soubory, které se při kopírování vytvoří, jsou nutné? Nebo je můžu smazat?
Funguje to takto:
- súbory uložené v zložke "Moje záznamy TV pořadu" sa zobrazujú ako jeden súbor, TechniSat zobrazí ich EPG, zvukové stopy atď.
- zložka "Moje záznamy TV pořadu" môže byť vytvorená na internom HDD, NAS, USB HDD. Kopírovanie programov medzi týmito zložkami vždy zachová všetky dáta, EPG a komfort zobrazenia.
- Túto zložku treba vytvoriť tak, že raz nastavíš pre nahrávanie v menu SPRAVA FILMU-DVR/HUDBY/OBRAZKU -> NASTAVENI ZAZNAMOVYCH MEDII daný HDD ako disk pre nahrávanie. Potom zapni tlačítkom REC nahrávanie, nahraj 10 sekund hocičoho. Na disku sa vytvorí daná zložka s jedným záznamom. Medzi takýmito zložkami na rôznych diskoch môžeš ľubovoľne kopírovať a presúvať záznamy. Ich názov sa nezmení a EPG je tam.
- Možno vytvoriť podzložky v zložke "Moje záznamy TV pořadu". Súbory v týchto podzložkách sa budú chovať rovnako.
- možno kombinovať, napr. interný HDD je formát TSD, NAS v NTFS, USB HDD FAT32 a môžeš medzi nimi ľubovoľne kopírovať. Je teda najlepšie vytvoriť sa takéto zložky na HDD ( a nie to čo si urobil) a máš tam nahrávky uložené rovnako ako v TechniSate. Neviem či ich ale takto prehráš napriamo napr. v TV. Ale zrejme to nepotrebuješ.

- v momente keď skopíruješ záznam do zložky, ktorá je "nad" zložkou "Moje záznamy TV pořadu", t.j. v hlavnom koreni USB HDD, NAS alebo aj na internom HDD tak záznam vytvorí svoju vlastnú zložku s názvom vo formáte "dátum_hodina_minuta_názov nahrávky". v tejto zložke budú tri súbory - ts, msc, dsc. TS je stream, ktorý môžeš prehrať na hociakom zariadení. EPG sa nezobrazuje. DSC a MSC nesú nejakú informáciu, podľa mňa EPG a zvukové stopy.
- Ak takúto zložku bez dotknutia skopíruješ nazad do ľubovoľného disku do zložky "Moje záznamy TV pořadu" obnoví sa opäť pôvodný názov a EPG informácia. Zrejme keď vymažeš DSC a MSC tak sa informácie stratia.
- tu je teda odpoveď na otázku čo znamená "kod" v názve na tvojom NAS -> dátum, 05_07 znamená začiatok nahrávky o 5:07hod.
- diakritiku nesmieš opravovať na diakritiku, môžeš použiť písmenka bez diakritiky. Názvy súborov sa musia zhodovať s názvom zložky.


7) Diakritiku, která se při kopírování pomrví, můžu zase bez obav obnovit?
nie, používaj len písmenka bez znakov, editácia z PC s diakritikou spôsobí zmätok a prídeš o niečo.
Ferin (198)|9.2.2017 12:13
[QUOTE=Dagy2;528320]ferine a keď kopíruješ z PC na sieťový disk ako to robíš?
[/QUOTE]

Tam se síťový disk (resp. jeho jednotlivé části - viz Home, Personnal a Backup) zobrazuje v Průzkumníkovi jako zvláštní součást sítě. Není označen písmenkem. Jak jsem psal, až do Win7 se k tomu, aby se disk v Průzkumníkovi vůbec zobrazil, musela spustit aplikace od Seagate. Ve Win10, co mám teď na stolním PC, to už zřejmě není třeba (aplikace je s nima každopádně nekompatibilní).
V Techniportu nemůžu nijak zobrazit síť a její součásti jako takový. Jen to, co je připojený přímo k některýmu počítači (a má písmenka).
Zkusím to namapování.
Ferin (198)|9.2.2017 12:28
Díky za vyčerpávající odpověď! ;-)
Já mám PC o dvě patra výš než STB, navíc přes překážkovou dráhu (v chodbě mezi schodama máme "vozovou hradbu" kvůli malýmu), takže na testování je to dost nešikovná konfigurace.

[QUOTE=Dagy2;528328]Odpovede na tvoje dotazy sumar:
1) Máte taky propojení s Technisatem "náladový"? Někdy se mi z počítače podaří navázat spojení, někdy ne.
Odp: zrejme naraz možno urobiť len jedno spojenie STC - PC[/QUOTE]

OK. To by aspoň částečně vysvětlovalo moje problémy. Zvláštní ale je, že minule mi nenašel STB Techniport v PC, takže jsem nakonec musel program nainstalovat na NTB (kde to jelo). Tentokrát se mi nepodařilo najít STB v noťasu (PC vypnutý) a v PC to následně šlo. Další pokusy v NTB opět neúspěšný (ale to lze pak vysvětlit tím, že jsem byl stále přihlášený i přes PC).

[QUOTE=Dagy2;528328] 2) Byla tady řeč o tom, že u kopírování můžu nahrávat. Můžu ale taky něco sledovat z interního HDD nebo dekódovat? Mně ani jedno nejde.
Odp: možné kombinácie: nahrávanie+pozeranie, copy cez Techniport + pozeranie, decrypt a nič iné[/QUOTE]

Pozeraním myslíš TV, nebo nahrávky z HDD?

[QUOTE=Dagy2;528328]
- Možno vytvoriť podzložky v zložke "Moje záznamy TV pořadu". Súbory v týchto podzložkách sa budú chovať rovnako.[/QUOTE]

Čili ani tady (v PC, na síťovým disku apod.) nemůžu vytvářet podsložky podsložek (už se tu řešilo, že na interním HDD v STB to nejde (aby nahrávky byly plně funkční))?

[QUOTE=Dagy2;528328] - možno kombinovať, napr. interný HDD je formát TSD, NAS v NTFS, USB HDD FAT32 a môžeš medzi nimi ľubovoľne kopírovať. Je teda najlepšie vytvoriť sa takéto zložky na HDD ( a nie to čo si urobil) a máš tam nahrávky uložené rovnako ako v TechniSate. Neviem či ich ale takto prehráš napriamo napr. v TV. Ale zrejme to nepotrebuješ.[/QUOTE]

Aniž bych musel přepisovat přípony (z TS4 na TS)?

[QUOTE=Dagy2;528328]
7) Diakritiku, která se při kopírování pomrví, můžu zase bez obav obnovit?
nie, používaj len písmenka bez znakov, editácia z PC s diakritikou spôsobí zmätok a prídeš o niečo.[/QUOTE]

Ok. Můžu ale editovat bez diakritiky, je to tak?
Dagy2 (3153)|9.2.2017 13:53
2/ pozeraním myslím TV. Ale je možné že sa dá pozerať aj nahrávka z HDD a súčasne z PC niečo kopírovať. Tak toto ma nenapadlo vyskúšať.
Určite je rozdiel, že pokiaľ niečo robíš z menu STC je prijímač zablokovaný touto činnosťou - proste nedá sa "minimalizovať" aplikácia.
Poliaľ kopíruješ z HDD STC inam pomocou techniportu máš minimálne možnosť paralelne pozerať TV.

vytváranie zložiek a podzložiek:
- na internom HDD STC - je možné vytvoriť len priamo v menu STC
- v PC, NAS, extHDD si môžeš robiť zložky a podzložky pomocou WIN alebo Techniportu ako chceš. Ide to aj bez pripojenia na STC kdekoľvek

"funkčnosť" zložiek
- zložka vytvorená cez STC s automatickým názvom "MYRECORDINGS" resp. "MOJE ZAZNAMY TV POŘADU" pri prvom nahrávaní na daný cieľ (intHDD, extHDD, PC, NAS) má funkcionalitu že v menu STC vidíš priamo názov nahrávky a EPG.
- všetky podzložky vytvorené v tejto hlavnej zložky majú identickú "funkcionalitu".
- možno medzi nimi kopírovať a zostáva EPG čitateľné pri prehrávaní a rovnako názov

- ostatné zložky
pri kopírovaní do zložky s iným názvom kopia vytvorí automaticky zložku s dátumom-hodinou-názvom záznamu a uloží do nej súbory TS, MSC, DSC. Pri prehrávaní "vidí" STC len súbor TS resp. TS4 ktoré sa normálne dajú prehrať ale EPG nie je prístupné.
Takúto zložku možno premenovať ľubovoľne z STC alebo PC ale treba zachovať rovnaké mená pre zložku a súbory v nej a nepoužívať diakritiku.

Za mňa teraz po skúške je jediné logické riešenie:
- spustiť ručne nahrávku na danom disku, čím sa vytvorí zložka Moje záznamy TV pořadu"
- do tejto zložky kopírovať archivované nahrávky, potom pri listovaní v nich vidím EPG a popis nahrávky nemusím si pamätať názvy