Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat TechniCorder ISIO STC

Ferin (198)|4.10.2017 10:15
[QUOTE=golfLC;531994]Nie, karty ICE a CW technisatacke moduly.... a z terestrialu pripadne kablovky Ti to ide? Aj led si myslim ze to bude tou M7 kartou[/QUOTE]

Ne, z kabelovky taky ne.

---------- Doplněno v 10:15 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:14 ----------

[QUOTE=Dagy2;531997]Ferin, zhrniem to:
...

je to tak správne?[/QUOTE]

Doma zkontroluju (a ještě jednou vyzkouším).
Dagy2 (3153)|4.10.2017 16:07
pokiaľ si správne pamätám cábel máš Conax v čítačke.
skús ešte dať rezervaciu 1ks tuner.
Ferin (198)|9.10.2017 18:41
[QUOTE=Dagy2;531997]Ferin, zhrniem to:
- FTA programy napr. TA3, CT24 ti streamovať idú, kodované programy nie.
- STC vypnutý v hot-stand-by, t.j. rychle zapnutí = zap


Nastavenia máš tieto:
- nastavenie speciálni funkce>UPNP>
-- poskytovatel UPNP = zap
-- UPNP server = zap
-- obsah live stream = zap
-- konfigurace pres HTTP = vyp

je to tak správne?[/QUOTE]

Ano, tak jsem to měl. S výjimkou rychlého zapnutí, to jsem nastavil.

[QUOTE=Dagy2;531997]pokiaľ si správne pamätám cábel máš Conax v čítačke.
skús ešte dať rezervaciu 1ks tuner. [/QUOTE]

Ano.
Zadal jsem.

Stav nezměněn. Z kabelovky jede černota, ze satelitu (s výjimkou některých nekódovaných - teď například kupodivu nejela ČT24) buď jede černota, nebo se obraz po 1 sekundě sekne (a zůstane zmražený) nebo vůbec nic.

Rychlost sítě dostatečná i na HD, nahrávky z STC v druhém přijímači přehraju na dálku v pohodě.
bonno (117)|29.10.2017 11:36
Hezký den, dovolte mi prosbu o radu. Dlouho jsem tady na fóru nebyl (3 roky) a pořád ještě vlastním Isio S1 (já vím, je to hanba). Myslím, že nastal čas na koupi nového Technisatu. Můžete mi prosím doporučit jaký model mám koupit? Potřebuji tam provozovat dva moduly Irdeto, jeden s kartou Skyliknk a jeden s FreeSat. Díky moc!
rabauken (128)|30.10.2017 12:06
Ahojte,
ve čtvrtek se mi STC aktualizovalo na nový firmware (číslo teď z hlavy nevím)
ale co se mi od té doby stává, že nenajede hned na poprvé, spíš na podruhé, či na potřetí..
Máte to někdo taky tak?
Dagy2 (3153)|30.10.2017 13:39
asi nie
A/ my všetci máme vypnutý automatický update všetkého čo chce technisat updatovať
B/ nový soft nepoužívame.
tu z vlákna príspevok ca 2 mesiace dozadu:

3/ dostupné software
3560 by som nedoporučoval. Jednak sa mi skutočne stalo že obyčajná nahrávka na CT2 bola čierna. Za druhé teraz pri skúške napriek tomu že som dal fastscan po flash resete zakázať, začal programy ladiť a skončil oznamom, že neexistuje žiadna tabuľka fast scan. Takže je tam prirobená nejaká nekorektnosť. Možno je to blbosť, ale predošlé verzie v tomto fungovali korektne - t.j. prehľadávanie a ladenie podľa nastavenej krajiny (CZ fastscan, SK fastscan, DE ISIPRO atď) aj s korektným vypnutím fastscan zázraku tak, že na ladenie podľa fast scanu vôbec nejde.

3415 používal som dlhé mesiace, spoľahlivo bez problémov

3133 nenašiel som žiaden problém v tomto SW prečo ho nahradzovať novším. Nakoniec posledný SW dostupný cez automatický update je práve 3133b. Subjektívne je prepínanie programov najrýchlejšie so software rady 3133. Obraz u kodovaných programov naskakuje pred druhou sekundou. U 3415 po druhej sekunde, 3560 sa mi skutočne zdá viditeľne pomalší.
Ale môže to byť konfiguráciou kariet, nastavení v menu ktoré zdanlivo nemajú vplyv na prepínanie.
rabauken (128)|1.11.2017 09:07
Aha děkuji.
Ano je to 3560. Blblo to jen 3 dny. Už to nedělá.
Vše ostatní normálně funguje.
I tak dík.
Ferin (198)|30.11.2017 11:04
[QUOTE=Ferin;532041]Ano, tak jsem to měl. S výjimkou rychlého zapnutí, to jsem nastavil.



Ano.
Zadal jsem.

Stav nezměněn. Z kabelovky jede černota, ze satelitu (s výjimkou některých nekódovaných - teď například kupodivu nejela ČT24) buď jede černota, nebo se obraz po 1 sekundě sekne (a zůstane zmražený) nebo vůbec nic.

Rychlost sítě dostatečná i na HD, nahrávky z STC v druhém přijímači přehraju na dálku v pohodě.[/QUOTE]

Vracím se tady ještě ke svýmu (nevyřešenýmu) problému.
Teoreticky bych toto (zatím) nefunkční řešení mohl suplovat službou Skylink Live TV (musel bych tedy přejít na dražší balíček a stejně tam nebudou všechny programy).
Je tady ale jedno ALE. Skylink uvádí, že služba není dostupná pro zahraničí. Ví tu někdo, zda jde o omezení čistě administrativní povahy, nebo je tam nějaká technická překážka (IP adresa??) a skutečně to nebude fungovat?
Ferin (198)|29.1.2018 14:55
Nikdo nic?
Píchla se do prstu a vše uslo? Už přesně dva měsíce to tu chrápe, až se hory zelenají!
To fšici svůj STC vyhodili z okna?
Dagy2 (3153)|31.1.2018 08:35
Naopak,vsichni zrejme uzivaji svoje prijimace k max spokojenosti. Aspon u mne to tak je.
s tvoji kabelovkou tezko na dalku resit.
jedou tady lidi na S+T+C bez problemu. kabelovka ovsem vzdy visi na provozovateli - u nas treba zadny TV neumi cist EPG z kabelovky, technisat a amiko ktere kabelovka nabizi to umi. nicmene funkce skoro k nicemu protoze z 75programu to operatorovi jede asi na 10-i a nevi co s tim. takze v kabelu muze byt problem cokoli mimo STC.
se satem ti muzeme pomoct.
Ferin (198)|31.1.2018 11:17
No na sat se právě ptám. Viz dotaz ohledně Skylink Live TV z 30/11.

PS: Je tady případně někdo s novějšíma kartama Skylink, kdo by mohl vyzkoušet, jestli mu jede streamování (na PC nebo jiném Technisatu) v domácí síti ?
Dagy2 (3153)|2.2.2018 10:32
čítam teda príspevok z 30/11:
1/ přejít na vyšší balíček
u SL je predsa jednoduché na jeden mesiac si zaplatiť vyšší balíček. Na rozdiel od ostatných poskytovateľov toto zostala jediná a posledná výhoda, že zaplatíš a za 5minút pozeráš iný balík a za mesiac sa vrátiš nazad k pôvodnému ak neklaplo čo si chcel.

2/so "satelitom po dráte" nemám žiadne skúsenosti a ani nechcem. Ale myslím že "problém" je v IP adrese. Neviem ako inak môže prevádzkovateľ jednoducho identifikovať že sedíš namiesto v ČR trebárs vo Francúzsku ak nie pomocou IP na ktorej si pripojený.
Toto je ale riešiteľné, gúgli.
Ferin (198)|5.2.2018 11:02
Ok.
S měsíčním přechodem na vyšší balíček není problém, to je mi jasný. Na druhou stranu, pokud by bylo jasný, že je to zbytečný...

Jinak se mi opakovaně stává jedna nepříjemná věc. Pokud nahrávám na HDD v STC, tak se často nemůžu dostat k nahrávkám na NAS. Buď, když se chci "vnořit" do NAS, tak se to samo vrátí na úvodní seznam náhledu na zařízení, nebo se to "vnoří", ale napíše, že žádné nahrávky nejsou k dispozici, případně nahrávky vidím, ale když rozkliknu příslušný adresář s nahrávkou, tak se nahrávka tváří mrtvě, tj. v náhledovým okně neběží žádnej obraz a ani po spuštění přehrávání se ni neděje. Datová velikost i délka nahrávky se ale v takovým případě zobrazují. Stává se to někomu také?

Plus druhá věc, STC často (bez ohledu na nahrávání) nereaguje na pokyny - jakékoliv, zapnutí programového průvodce, zobrazení seznamu nahrávek apod. Signál z dálkáče přijme (na displeji to zabliká), ale nic se neděje. Většinou pomůže vypnout STC natvrdo, někdy i jen přepnutí na rádio a zpět pomocí tlačítka TV (to ovšem někdy až po několika pokusech, které se pak najednou samy v rychlém sledu zrealizují se zpožděním). Nápady? Rady?

Jo a taky to najednou začlo chtít heslo pro přístup na disk stolního počítače, přestože to nikdy dříve nebylo potřeba.

Nějak mi přijde, že ten můj STC se soudruhům z imperialisticko-kapitalistické NSR moc nepovedl... :-(
jirka67 (233)|8.2.2018 11:25
Dobrý den po delší době, napíšu menší problémy s ISIO STC, aby si Ferin nemyslel, že problémy má jen on :-)
Jen připomenu, že mám Skylink ICE v Technisat CW modulu a DIGI SK v modulu, zapnuté dodatečné dekodování, fw 3415.

Někdy na konci listopadu se mi stalo, že nahrávka z HBO HD byla černá (což při jejich opakování nebylo nic akutního). Zjistil jsem, že dělá nějaký problém, pokud se dívám na DIGI a mezitím začne nahrávání na Skylinku (anebo opačně), byla nahrávka černá. V noci jsem pak zkoušel několik testů s různě překryvnými nahrávkami 1W/23,5 a také zakodované 23,5/23,5 – vše úplně v pohodě. Ale při zapnutí – výše uvedený úkaz.

Po vánočním čase jsem se s tím nějak smířil a stav po odzkoušení je takovýto:
Začíná nahrávka na ČT1HD na Skylinku 23.5 (tuner 1), přepnu na ČT24 HD nebo ČT2HD - vše OK (jinam nepřepínám, aby se mi nahrávka zbytečně nezakodovala). Při přepnutí na Digisport nebo jiný zakodovaný na 1W je vždy černá obrazovka (síla signálu je OK, kvalita 0). Přepnu na volný ČT24 na 1W, který se rozběhne (dřív jsem používal třeba TV213), poté běží vše kodované na 1W (třeba Digisport) OK. Pak přepnu na 23.5 na ČT2HD nebo ČT24HD a všude opět černá obrazovka (což zejména u volné ČT24HD nechápu), programy na 1W OK. Takže přepnu na 1W na volné ČT24 a poté na 23.5 a vše OK. Ale nyní už opět nejdou kodované na 1W, takže přepnu na 1W ČT24 a tak stále dokola. Stejná černá obrazovka je např i na Supertennisu na 13E nebo na volných programech 19.2

Takže při nahrávání se mi jakoby zablokuje 2.tuner jen pro danou satelitní pozici a prošťouchnout to musím vždy přes volnou ČT24 na 1W. Zajímavé. Běžící nahrávka je vždy OK. Problém by byl, pokud bych se díval na 1W a začala nahrávka na 23.5 - ta by byla černá (anebo naopak).
Ferin (198)|8.2.2018 14:13
To je něco podobného, co u mě, jen s tím rozdílem, že u mě je to způsobeno kabelovkou.
V posledně uvedeném případě by ta nahrávka na 23.5 byla černá, i pokud bys před zahájením nahrávání přepnul z 1W zpět na 23.5, ale "neprošťouchával"?
Pokud STC nezapneš, tak současné nahrávky na 1W a 23.5 jsou obě ok?
Mě to totiž dělá i v takovýchto případech (nevím ale, jestli ve 100 % případů):
- přepnu na kabelovku, vrátím se na Skylink, kde poté začnou nahrávky (STC si ten pobyt na kabelovce "pamatuje" až do úplného (tj. i bez nahrávání při vypnutém STC) vypnutí/zhasnutí STC,
- STC vůbec nezapnu, ale je časový překryv nahrávky na kabelovce se dvěma nahrávkami ze Skylinku; potom je (jen) po dobu překryvu jedna z nahrávek na Skylinku černá (někdy, výjimečně, i obě).
jirka67 (233)|8.2.2018 15:56
Nahrávka na 23.5 je OK, pokud sleduji něco jiného na 23.5. Takže pokud před tím přepnu na 1W, tak asi bude černá. Popravdě, neměl jsem moc čas ani sílu testovat, tak se tomu snažím předejít. Většinou nahráváme nějaký film nebo seriál kolem 20:00, takže když je Tv zapnutá, tak si to "pohlídám". Anebo naopak nahrávám často z HBO a vyberu si čas, kdy se na TV nedíváme. Pokud je STC vypnuté, tak jsou překrývající se nahrávky 1W/23.5 OK. Ale toto ještě pro jistotu někdy vyzkouším.

Pochopil jsem správně, že máš v jedné šachtě modul s kartou Skylink a ve druhém modul s kartou kabelovky? Pak by toto mohlo být něco podobného. Pouze já místo kabelovky mám modul DIGI SK. Ale pro STC to jsou dva různé moduly. Zajímavé ale je, že to určitě před listopadem nedělalo !!! Často jsem se díval na DIGI 1W a začalo běžet nahrávání na Skylinku OK, pak to začalo blbnout. Přemýšlím, že časem zkusím vyměnit CW modul za Irdeto, ale nevím, jestli to bude mít nějaký vliv.
Dagy2 (3153)|8.2.2018 23:23
Ad stav od Jirka po odzkoušení je takovýto:
1/ Začíná nahrávka na ČT1HD na Skylinku 23.5 (tuner 1), přepnu na ČT24 HD nebo ČT2HD - vše OK (jinam nepřepínám, aby se mi nahrávka zbytečně nezakodovala). Při přepnutí na Digisport nebo jiný zakodovaný na 1W je vždy černá obrazovka (síla signálu je OK, kvalita 0).
prepnuté na CT1HD, štart nahrávky červeným tlačítkom REC. Prepnutie na CT2HD=OK. Prepnutie na DigiSport, Markiza, atd atd = OK. Prpenutie naspäť na CT1HD, beží nahrávka nezakodovaná. Prepnutie na CT2HD=OK.

2/ Přepnu na volný ČT24 na 1W, který se rozběhne (dřív jsem používal třeba TV213), poté běží vše kodované na 1W (třeba Digisport) OK. Pak přepnu na 23.5 na ČT2HD nebo ČT24HD a všude opět černá obrazovka (což zejména u volné ČT24HD nechápu), programy na 1W OK. Takže přepnu na 1W na volné ČT24 a poté na 23.5 a vše OK. Ale nyní už opět nejdou kodované na 1W, takže přepnu na 1W ČT24 a tak stále dokola. Stejná černá obrazovka je např i na Supertennisu na 13E nebo na volných programech 19.2
Prepnutie na všetky možné družice s FTA alebo ľubovoľný program 1W kodovaný, alebo 23.5E z TP CT všetko normálne beží, pritom ide stále nahrávka na CT1HD nekodovane.

ako sa chová PIP 1W+23E s prepínaním medzi stanicami?

Lidé, bděte, neblbněte. Jirko videl by som to na flash reset...
jirka67 (233)|9.2.2018 08:51
Ahoj Ivane,
U Tebe tedy OK, u mě ten výše zmiňovaný jev. Nahrávka na ČT1HD ale je vždy OK. Pouze jak jsem psal, vždy mohu 2. tunerem přepínat jen mezi kanály jedné družice. Úplně stejný jev je při PIP, ale ne vždy 100% chyba:

Tj. když mám v PIP (pravé okno) ČT1 HD, tak aktivní TV program funguje stejně blbě jako při nahrávání - tj. běží programy jen na jedné družici (jiná družice černá obrazovka). "Uvolnění" k jiné družici vede jen přes volný program na 1W (třeba ČT24). Zkoušel jsem i volné na 19.2, ale německé HD programy (ARD, ZDF ...) jsou černé, Eurosport DE SD také černý, druhý SD program (Sport1 DE) to už "prošťouchnul, uvolnil" stejně jako ČT24 na 1W.
Když ale v PIP (vpravo) mám 1W např. Digisport, tak aktivní TV mohu přepínat úplně normálně všechny družice OK. Po přehození do PIP dám 23.5 ČT1HD, opět výše uvedená chyba.

Až bude čas, ještě něco zkusím, ale potom holt ten flash reset. Nicméně se přiznám, že ačkoli už mám STC nějakou dobu, ještě jsem to nedělal. Budu si na to muset udělat čas, náladu, prohledat tady návody.... moc se mi do toho nechce, vrtat si v tom
digitivi (215)|9.2.2018 09:09
Jirko napis ako mas presne nastavene tunery, hlavne DiseqC. Mas k Technisatu dovedene dva solo koax. kable s identickymi nastaveniami druzic cez DiseqC? Lebo toto snad moze prijimac robit len ked mas nastaveny len jeden tuner, alebo mas na kazdom z kablov ine poradie druzic.
@Dagy - niekde si spominal rezervaciu tunera pre urcite cinnosti (neviem u ktoreho modelu). Neviem vsak pri akej prilezitosti tak ci aj tam nemoze byt pes zakopany.
jirka67 (233)|9.2.2018 09:32
digitivi: Já si myslím, že mám vše nastavené OK, když mi to běželo v této sestavě modulů (Skylink/DIGI) naprosto v pohodě přes rok a nic jsem neměnil. Teď nejsem doma, takže nastavení samozřejmě nenapíšu. Ano, mám 2 koaxiály, i když na půdě sloučeny a před STC rozdvojeny pomocí Johansson 9640 KIT. Ale jak jsem psal, problémy se objevily najednou někdy v listopadu, před tím vše OK. Takže to možná vypadá na ten flash reset jak píše Dagy
Ferin (198)|9.2.2018 11:06
[QUOTE=jirka67;533542]Pochopil jsem správně, že máš v jedné šachtě modul s kartou Skylink a ve druhém modul s kartou kabelovky? Pak by toto mohlo být něco podobného. Pouze já místo kabelovky mám modul DIGI SK. Ale pro STC to jsou dva různé moduly. Zajímavé ale je, že to určitě před listopadem nedělalo !!! Často jsem se díval na DIGI 1W a začalo běžet nahrávání na Skylinku OK, pak to začalo blbnout. Přemýšlím, že časem zkusím vyměnit CW modul za Irdeto, ale nevím, jestli to bude mít nějaký vliv. [/QUOTE]

Ahoj,

ne, mám dvě karty Skylink (ale 2 různý moduly - Technisat + ten fialovej) plus kartu na kabelovku (Conax). Jedu bez dual dekryptu a dodatečnýho dekódování.
jirka67 (233)|9.2.2018 19:25
Ještě jsem vyzkoušel vyměnit ICE Skylink do SMIT Irdeto modulu - výsledek stejný, ale ještě se mi při nahrávání a pak přepnutí na kanál na jiné družici, který je "zablokovaný, černý" nahrávka nevím proč zakoduje. A navíc to pomalejší startování, hlášky .... Zatím zůstanu u CW modulu.

Malý test:
Při spuštění STC na 23.5 ČT1HD, poté přepnutí na ČTsportHD 23.5, spustím nahrávání. V tomto momentu lze přepínat jen na 23.5, při přepnutí na 1W (Digisporty, Eurosporty) obrazovka černá. Pouze při přepnutí na Novasport1 HD 1W se objeví obraz a od té doby lze přepínat na 1W, ale zpět na 23.5 opět tma. Dá se říct, že zakodovaná Novasport1 HD funguje stejně jako ČT24 na 1W (tj. z těchto programů lze přepínat libovolně, při přepnutí na jiný kodovaný se "zablokuje" jen pro danou družici - viz popis výše).
Při nahrávání na 1W (Eurosport1) a poté přepínání se to chová skoro stejně, ale méně pravidelně, někdy se to přepne na obraz, někdy na černou obrazovku. Tady nemohu najít nějakou logiku. Při nahrávání na 23.5 se to chová docela pravidelně špatně - viz výše.

Já vím, asi bude následovat někdy časem ten flash reset
Dagy2 (3153)|11.2.2018 19:17
skúška je rýchla, za 15 minút máš hotovo:
1/ back-up komplet na HDD
2/ back-up len zoznamy programov na HDD
3/ flash reset
4/ štart a nastavenie v autoinstale
5/ nalaď len TP s CT a STV na 23.5E plus TP s nejakým digisportom na 1W

vyskúšaj či to pomohlo a prepínanie beží bez problémov.
ak áno, naláduj z back-upu programy ale potom musíš donastaviť všetky ostatné nastavenia (obraz, zvuk, zvukové stopy, dekodovanie atd atd)
ak nie, alebo nemáš čas ladiť tak naláduj full back-up a máš za minútu nazad rovnaký stav ako si mal doteraz.
jirka67 (233)|12.2.2018 08:55
jo, díky za návod, s back-up už mám zkušenosti v rámci změny fw. Ale jinak pro Tebe možná 15 min, pro mě podstatně déle :-)
Ale jak říkám, pustím se do toho až mi to naštve a budu mít nějako černou nahrávku, to se už dlouho nestalo. A musím mít doma na to klid. Navíc mám strach o nahrávky na pevném HDD, mám tam toho spousty, další disky plné, takže než to někam zazálohuji ....
V rámci flash reset zůstane mi fw, který tam mám nyní (3415)?
Ferin (198)|20.3.2018 12:01
[QUOTE=Dagy2;523259]

3/ SMIT fialový
...
D/ malý "opruz" s hláškou pri prvom zapnutí "synchronizuje kartu" a taktiež pri dlhšom pozeraní FTA (napr. DVB-T) a prepnutí späť na Skylink. rovnako pre dekodovanie treba tiež najprv prepnúť v TV režime na skylink program pre načítanie kľúčov.
Tu tuším malý problém - ak budem mať zakodované nahrávky na HDD a pred vypnutím budem pozerať DVB-T/FTA zrejme po vypnutí prijímača nebude mať akutalizované kľúče pre dekodovanie po vypnutí (?)
[/QUOTE]

Zdravím.
Jeden dotaz týkající se těch klíčů:
Nemůže tvůj výše uzvedený příspěvek mít vliv i na ten můj problém s černými souběžnými nahrávkami ze Satelitu po předchozím přepnutí na kabelovku nebo souběžným nahrávání z ní při vypnutým stavu? Připomínám, že ve slotech mám moduly SMIT + Technisat CI+.

Jinak než se pustím do celkovýho resetu a znovunastavování Technisatu, zkusím koupit ještě další, třetí modul (ten, co bude navíc, by šel do hostinskýho pokoje).
U jakýho modulu modulu je největší šance, že mi v kombinaci s jedním ze stávajících pojede v Technisatu bez problémů (zas nechci tisícovku jen tak vyhodit z okna)?
Já to vidím nejspíš na tu Technisat CI+, v přijímači by pak byly tyto dvě stejný a SMIT by šla do přehrávače v hostinským. Technisat CI+ má rychlejší přepínámí a nemá ty otravný hlášky, navíc by tam snad nebyl ten potenciální problém s klíčama a u dvou stejných modulů je předpoklad, že to pojede dobře (nebude se bít). Navíc modul Technisat v SAT Technisat by snad měl být vychytanej.
Ferin (198)|21.3.2018 02:05
Našel jsem teď na Omku k těm modulům Technisat toto:
"Bez problémů jsou funkční dva moduly TechniSat TechniCrypt IR CI+ současně a to prozatím POUZE v satelitních přijímačích TechniSat Digicorder ISIO S a Digit ISIO S1. Podmínkou je použití posledních firmwarů pro tyto přijímače.
Pro ostatní dvoutunerové přijímače řady TechniSat (např. řada ISIO international) použití dvou modulů TechniSat TechniCrypt IR CI+ současně nedoporučujeme. Zde doporučujeme použití modulů SMIT Irdeto Standard."

Je to stále aktuální (text je z roku 2013)? Co to může způsobovat za problémy?

PS: Tak ještě z následné recenze STC taky na Omku:

"Samozřejmě nejvíce ošidná situace nastane, když budete používat dva stejné dekódovací moduly současně, což je nezbytná podmínka pro nahrávání dvou kódovaných programů z různých frekvencí (např. HBO HD a Nova HD)."

Proč by měla být nezbytná podmínka použití dvou totožných CI modulů? Pokud použiju různý, tak se stane co?

A nakonec "řešení" onoho problému s nefunkčním streamováním (konkrétně do jiného Technisatu) - opět viz Omko:
"Streamování autorsky chráněného obsahu přes UPnP není povoleno. Programy dekódované na úrovni CI+ (služby s aktivním omezením jejich šíření z důvodu ochrany autorských práv) jsou proto na straně serveru přijímače ISIO STC cíleně blokovány. Výrobce TechniSat takto učinil v souladu s licencí, týkající se produkce spotřební elektroniky s vestavěným rozhraním CI+."

Pokud si ale vzpomínám, tak jiným tady to streamování jelo, je tak?
digitivi (215)|21.3.2018 08:04
Ferine, citujes tu zo stranok Omka... Napisal si im mail s otazkami, ktore pokladas tu? Myslim si, ze Omko bude mat tieto veci otestovane najlepsie, ma k dispozicii vsetky dostupne Skylink Ready moduly, takze ma odskusane rozne kombinacie.

Je to stále aktuální (text je z roku 2013)? Co to může způsobovat za problémy?
Ako je zname ISIO Germany a ISIO Intern. su dva odlisne prijimace a Nemcom sa moc nechce opravovat Int. verzie, a kvoli nasim problemom uz vobec nie, naviac dnes sa uz jedna o dopredaj a tipujem, ze podpora je takmer ukoncena. Takze je mozne ze sa naozaj od roku 2013 moc zmien v tejto oblasti neudialo, ale ako som pisal vyssie, najlepsie Ti odpovie samotne Omko.

"Samozřejmě nejvíce ošidná situace nastane, když budete používat dva stejné dekódovací moduly současně, což je nezbytná podmínka pro nahrávání dvou kódovaných programů z různých frekvencí (např. HBO HD a Nova HD)."
Proč by měla být nezbytná podmínka použití dvou totožných CI modulů? Pokud použiju různý, tak se stane co?
Tato formulacia z Omka je trosku nestastna. Ja ju chapem tak, ze pre nahravanie dvoch programov potrebujes dva moduly (je jedno ci su rovnake alebo rozne), a problem nastava (podla Omka) ak pouzijes dva rovnake moduly.
Cize text pre jednoznacne pochopenie by mohol zniet: "Nezbytná podmínka pro nahrávání dvou kódovaných programů z různých frekvencí (např. HBO HD a Nova HD) je použití dvou modulů. Samozřejmě nejvíce ošidná situace nastane, když budete používat dva stejné dekódovací moduly současně."

Pokud si ale vzpomínám, tak jiným tady to streamování jelo, je tak?
Tu ide prave o to CI+. Ostatnym to mozno islo (a ide) s ICE kartami v rezime CRW, resp. pri pouziti modulov CRW alebo aj IRD bez CI+.
jirka67 (233)|21.3.2018 15:18
[QUOTE=Ferin;533987]Zdravím.
Jeden dotaz týkající se těch klíčů:
Nemůže tvůj výše uvedený příspěvek mít vliv i na ten můj problém s černými souběžnými nahrávkami ze Satelitu po předchozím přepnutí na kabelovku nebo souběžným nahrávání z ní při vypnutým stavu? Připomínám, že ve slotech mám moduly SMIT + Technisat CI+.[/QUOTE]

Nevím, jestli to nebyl dotaz na mne: Problém s černými souběžnými nahrávkami se již neobjevil (zřejmě to souviselo s poruchami 2. tuneru u použitého konvertoru Johansson 9640KIT, vyměněno za nový 9645KIT).

Pokud se týká dalších věcí: Na souběžné nahrávky postačuje pouze 1 modul s jednou kartou, při zapnutém dodatečném kodování. A tam z Irdeto modulů je asi nejvhodnější ten fialový SMIT, i přes výše uvedené hlášky. Dekoduje snad vše OK - jak testoval Dagy. Zatím ale používám stále ICE + Technisat multicrypt (CW) modul.

Pokud máš 2 moduly se dvěma stejnými kartami (Skylink + Next), tak je asi jedno jaký modul - nejlépe ten Technisat IR CI+ (nepíše chybové hlášky). Tento modul ale při zapnutém dodatečném dekodování dekoduje nahrávky s problémy a s omezením (asi 90 min). Ale při dvou modulech máš dodatečné dekodování vypnuto, takže to je OK.
Ferin (198)|21.3.2018 21:28
[QUOTE=digitivi;534002]
Tato formulacia z Omka je trosku nestastna. Ja ju chapem tak, ze pre nahravanie dvoch programov potrebujes dva moduly (je jedno ci su rovnake alebo rozne), a problem nastava (podla Omka) ak pouzijes dva rovnake moduly.
Cize text pre jednoznacne pochopenie by mohol zniet: "Nezbytná podmínka pro nahrávání dvou kódovaných programů z různých frekvencí (např. HBO HD a Nova HD) je použití dvou modulů. Samozřejmě nejvíce ošidná situace nastane, když budete používat dva stejné dekódovací moduly současně."[/QUOTE]

No ale důvod toho, proč by dva stejný moduly způsobovaly problémy? Člověk by čekal pravej opak, že dva stejný moduly budou naopak sladěný.

[QUOTE=digitivi;534002]Pokud si ale vzpomínám, tak jiným tady to streamování jelo, je tak?
Tu ide prave o to CI+. Ostatnym to mozno islo (a ide) s ICE kartami v rezime CRW, resp. pri pouziti modulov CRW alebo aj IRD bez CI+.[/QUOTE]

Jelo, jaký moduly ale mají, netuším.
U těch modulů CRW a CI (ne plus) hrozí brzký ukončení podpory ze strany Skylinku?
Už ale nejsou v prodeji, ne? Ten CRW jsem viděl na německým Amazonu, ale nemá označení Skylink ready. Je to totožný produkt, jaký se prodával u nás (s cejchem Skylinku)?

PS: Ještě jedna věc, to, že ve slotech je karta Skylinku a k ní přidružená karta Next, neplechu působit nemůže?
digitivi (215)|21.3.2018 23:00
No ale důvod toho, proč by dva stejný moduly způsobovaly problémy? Člověk by čekal pravej opak, že dva stejný moduly budou naopak sladěný.
Bud si to vyskusas sam a zistis problemy dekodovania pri pouziti rovnakych modulov, alebo napises do Omka a oni ti vysvetlia v com je problem, zrejme to maju otestovane, ked o tom pisu.

Pokial viem tak u CRW modulov nikdy neslo o CI+, to sa zacalo pouzivat az nedavno s Irdetom a dalsimi kodovacimi systemami. Proste CRW nemalo taku ochranu zabezpecenia nahravok. Moduly CRW prestanu fungovat od momentu ked Skylink uplne vypne CAID 0D96 (vid. programy Travel XP, iConcert, Seznam TV atd. bez zapojeneho 0D96).
Pokial viem, tak ziadny modul CRW nebol Skylink Ready. Vtedy len Skylink upozornoval (z dovodu enormneho narastu uni citaciek), ze bezproblemove dekodovanie kariet je garantovane len s licencovanymi (originalnymi) CAM modulmi alebo CRW citackami kariet v sat. prijimacoch.
Ferin (198)|22.3.2018 01:30
Ještě před koupí jeden technickej dotaz:
Pokud to dobře chápu, streaming z Technisatu blokuje pouze modul CI+. Pokud tedy seženu modul CI (ne plus), případně např. Technisat CRW, streaming by podle všeho jet měl (?). Do Technisatu CRW je ale podle všeho třeba kartu ICE, která se podle všeho už neprodává (navíc, chápu-li to dobře, je Skylink chystá "vypnout"). Moduly CI mi bez problémů pojedou se v současnosti prodávanými kartami Skylinku?
Kombinace CI+ a CI, případně CI+ a CRW modulu v STC problémy činit nebude (současné nahrávání apod.)? Co mi pak bude determinovat možnost streamingu (když tam bude jeden modul, který ho podporuje, a jeden modul, který ho blokuje)?

PS: Příspěvek digitivi výše, který se částečně kryje s mými dotazy, na mě vykoukl až teď...
Ferin (198)|22.3.2018 13:27
Jinak Technisat nemá za ten modul IR CI+ (Double decrypt) žádnou náhradu?? Zjišťuju, že už se nevyrábí a v podstatě ani neprodává.
Je případně nějakej jinej modul, co mi v kombinaci s ním ve druhým slotu pojede bez problémů a nemá žádný otravný a zdržující hlášky (jejichž smysl jsem dodnes nějak nepochopil).
Ferin (198)|23.3.2018 22:16
Zdravím,

chtěl bych se ještě zeptat na jednu nesouvisející věc.
Velice často se při přesunu/konverzi nahrávky z STC na externí úložiště samovolně zpřehází audiokanály (u nahrávek z dvojjazyčného vysílání), takže nahrávka se pak vždy spustí v cizím jazyce (angl./fr.). Čeština bývá až na Audio 3. Máte tucha, proč to dělá? A dá se tomu nějak zabránit?
Blbý je, že STC si nepamatuje audioprefence u dané nahrávky, takže i po přepnutí na češtinu se ta samá nahrávka příště opět spustí v cizím jazyce. Je to docela otravný.
Ferin (198)|29.6.2018 10:52
Tak to tady po dloóóóóuhéé době trochu oživím.

1) ohledně mýho problému s černou obrazovkou druhýho satelitního programu po předchozím/současným přepnutím na kabelovku (nepomohlo ani zakoupení druhýho stejnýho CI modulu Technisat namísto SMITu) jsem zjistil, že to podle všeho dělá slot 2 a to nezávisle na tom, zda jsou v STC dvě karty Skylink, nebo jen jedna. Karty ve slotu 2 se pak chová, jak kdyby nebyla aktivní (nebo tam nebyla vůbec) - píše, že program je zakódovaný a je černo. Nějaká idea?
Podotýkám, že hned po zakoupení druhýho CI Technisat jsem to zkoušel (i současný nahrávání 2xSkylink + 2x kabelovka) a vše bylo ok. Divný.

2) Pár dní nazad (při sledování fotbalu) se mi u Skylinku opakovaně na okamžik ztrácel signál - zkrátka bylo černo, popisný informace tam ale většinou zůstaly ok, signál (síla kvality) byl taky ok. Máte tucha, kdy je chyba? U Skylinku, ČT, nebo STC? Bylo to dost otravný (a nebylo to jen jednou).
Ferin (198)|25.7.2018 12:17
Tak jsem v rámci testování nahrál do STC nejnovější FW. Po zapnutí přístroje se nyní objevují hlášky "Inicialize modulu CI 2" a "Inicialize modulu CI 1" (v tomto pořadí), narozdíl od dřívější situace, kdy to hlásilo pouze "Inicialize modulu CI 2". Jinak se ale o dost zrychlilo přepínání mezi kanály (předtím mi přišlo, že to trvá čím dál déle).
Nicméně po počátečním nadšení po pár dnech přišla ledová sprcha - znovu se projevil problém se současným (nebo následným, bez úplného vypnutí STC) nahrávání z kabelovky a svou satelitních programů. Podle všeho v takové situaci (ovšem ne vždy, většinou se to projeví u naprogramovaných nahrávek; u testování s přímým spouštěním nahrávání je to často bez problému) karta/modul ve slotu 2 neumí program rozkódovat.
Tak nevím.
Přístí etapa asi flash reset, ale to nejspíš až po dovolené.
rabauken (128)|26.7.2018 09:28
Ahoj Dagy2
dočetl jsem se na této stránce:
https://www.synology-forum.de/archive/index.html/t-62538.html

v příspěvku od munich50 z 9.2.2015 že Ti děkuje za pomoc z fóra Digitalfernsehen ohledně nastavení STC a NAS Synology, aby se dalo nahrávat.
Píše tam podrobný postup. Neměl bys ho někde v češtině prosím?
Díky P.
rabauken (128)|31.7.2018 09:58
Zdravím,
tak nahrávání na NAS jsem nějak pořešil, už to funguje.

S čím si ale nevím rady je to, jak efektivně a rychle dostat všechny nahrávky z USB HDD (Streamstore 24 (je úplně plný)) na NAS.
-Když zkusím zapojit USB HDD přímo do NASu (Synology DS218+), tak všechny nahrané pořady jsou rozkouskované po jednom GB.
Jde to sice zkopírovat, ale zpětně to nejde přehrát v STC (je to šedé).
-Když to zkusím kopírovat přímo z STC do NAS (přes správu filmů), tak to vždycky skončí na 99% (ať už je to přesun, nebo kopírování) a STC většinou na nic pak nereaguje, až to musím vypnout fyzicky tlačítkem na přístroji.
-Když to zkusím přes Techniport, tak trvá neuvěřitelně dlouho, než Techniport přestane hlásit, že to nejde, nebo Device is busy, nebo takové podobné hlášky.
Sice se mi to jednou povedlo zkopírovat, ale úplně někam jinam, než jsem měl označenou složku.
Na NASu mám : NAS/video/stc/nahrané pořady - v pravém okně Techniportu jsem označil složku "nahrané pořady" - nicméně film se zkopíroval do složky "video", čili o dvě složky výše. Nechápu to. Navíc byl nazvaný datumem přenosu, a až potom byl název filmu. To je tak normální?
Nicméně tento způsob je asi ten pravý, protože v této složce se objeví tři soubory - TS, DSC a MKS. A ten TS pak zpětně v STC jde otevřít (není šedý, ale bílý) a dá se přehrát.
Nicméně, než se Techniport rozhone, že bude poslouchat... :-)

PS: dnes ráno jsem zkusil ze srandy ještě jednou přesun filmu z STC na NAS přímo.
Opět se přesun zastavil na 99% procentech a dál ani Ťuk.
Nicméně po znovuzapnutí příjímače tam ten film na NASu byl. A dal se přehrát. Zběžně jsem ho proletěl a vypadá, že je celý. Tak nevím. Máte to někdo taky tak?

Vím, že se to tu už řešilo, ale nedalo mi to a stále hledám nejrychlejší způsob, jak dostat nahrávky z HDD na NAS, a v pořádku.
Díky moc všem.
Dagy2 (3153)|31.7.2018 22:28
Ten návod na úpravu FW v Synology na nemeckom fore je preklad z tohto vlákna. Tu je v češtine a na základe povolenia od autora v tomto vlákne som ho preložil súdruhom do nemčiny.
Presun z HDD na externý disk je určite najlepšie urobiť cez Techniport v PC - paralelne sa dá sledovať TV. Samozrejme doporučujem káblové pripojenie. Zmena názvu na "dátum-názov" je automatická, názov na HDD je potom možné meniť.
Momentálne nemám čas príliš na SAT, ledva som inštaloval anténu na DIGI, DVB-T a FM leží na povale a nie je kedy ich pripojiť. Leží i nich aj "zlučovač signálu" 2xSAT v jednom kábli ktorý som kúpil v máji (:
Nahrávanie alebo kopírovanie som robil naposledy snáď pred rokom - nejaké problémy s Techniportom som mal ale keďže môj NAS nemôžem používať s firemným NTB tak som to prestal riešiť. Presun resp. kopirovanie z STC na NAS fungovalo dobre. Teraz to neviem odskúšať, keďže NAS leží nevybalený po sťahovaní niekde v krabiciach...
rabauken (128)|2.8.2018 11:45
Díky Dagy,
zkopírování se tak nějak povedlo.

Prosím ale o jiný HELP!
Nevím, jestli se Vám to někomu stalo, ale mě včera zničeho nic přestaly fungovat všechny USB porty.
I oba vzadu i jeden vepředu. Prostě ať strčím do jakéhokoliv USB cokoliv, flashky, ext USB HDD, STC nic nevidí.
V PC nebo NTB je vše OK. Stalo se Vám to někomu? Vše formátováno na FAT32.
A ještě jedna věc. Nastavení UPnP nefunguje. Respektive se vůbec nezobrazí, je tam prázdná stránka.
Menu/Nastavení/Speciální funkce/UPnP a NIC.. Nic se neobjeví. Prázdná modrá stránka..
Ostatní speciální funkce, jako Watchmi, mobile apps - vše OK.
Máte někdo tucha, co se děje? :-O
Může to být tím, že tam nemám žádné záznamové medium? (nahrávání mám přesměrováno na NAS)

Díky P.
izidor1 (129)|22.8.2018 00:15
Ten navod je asi ten ode me :) Ovsem je platny k roku 2015, dneska jsou Firmware obou zarizeni nekde jinde a anonymni prihlaseni jiz neni potreba. Pouze je potreba na Synology vytvorit uzivatele, ktery ma omezenou quotu, pokud je velikost disku vetsi nez nejaka hranice (myslim ze limit byl 2 nebo 4TB)
Dagy2 (3153)|24.8.2018 10:56
ani s USB ani UpNP nikdy ziadny problem.
je pravda ze USB som spolu pouzil asi 20x v podstate len ked navsteva prinesie napr fotky.
UpNP mam zapnute trvale.

myslim ze ty si urobil tolko roznych pokusov ze flashreset by neuskodil.
pouzivam predposledny sw, posledny mal v sebe chyby a nepriniesol nic nove
Ferin (198)|27.9.2018 10:08
Zdravím.
Po přesunu nahrávek na NAS (míň) nebo na klasickej externí síťovej disk (víc) nahrávky pak při přehrávání místama kostičkují.
Dělá vám to taky? Kde je chyba a jak tomu zabránit?

Jo, ještě druhá věc, na přesunuté nahrávce se pak špatně zobrazuje celkový čas (např. 1h15, přestože nahrávka má jen hodinu) a vyskytují se anomálie v rychlém přetáčení (při zamýšleném malém posunu to udělá ohromný skok) a v pamatování si místa přerušení sledování (po znovuspuštění to přehraje i část pasáže, kterou jsem už viděl).

PS: A když už jsem v tom, často se mi stává (hlavně při současným nahrávání z TV), že mi STC ukazuje, že na NASu nebo externím disku nic není. Musím pak vyjet, ve Filtru změnit, že chci zobrazit všechny soubory (nejen ty přehratelný), a pak už je to ok (někdy se pak tak zobrazují jen ty přehratelný, někdy všechny).
U externího disku pak to někdy jde ještě dál - nahrávka se po spuštění ukazuje jako "prázdná" (nejede a celkový čas je 00:00). Musím pak docela dlouho čekat (několik destítek sekund??), než si STC uvědomí, že to není pravda a začně přehrávat a ukazovat čas nahrávky.

Spolu s tím velkým problémem se vzájemně se bijící kabelovkou a satelitem je toho už trochu hodně. :-(
Ferin (198)|18.10.2018 12:25
Nikdo nemá stejný problémy? Ani rady?
Dagy2 (3153)|18.10.2018 19:02
sorry, nemůžu radit. NAS ani síťový disk nepoužívám, mám dostatečně velký interní disk takže není proč. Měl jsem NAS pro archivaci filmů, hudby a fotek ale momentálně nemám možnost ŇAS připojit do domácí sítě, navíc můj firmení PC má zablokované funkce konfiguraci NAS-u.

Užívám si Digi, Skylink a DVB-T v jednom přijímači, nahrávání v DIGI z dvou TP, výborný HD obraz, perfektní EPG, nahrávání seriálů. toto dohromady nemá žádný jiný přijímač na trhu.
mjarek (10)|19.11.2018 09:35
Dagy2 (3153)|20.11.2018 00:39
Máš ho vyskúšaný? Niečo sa zlepšilo?
golfLC (1941)|17.12.2018 18:11
Ale to nie je fw na STC ale na SC...
jirka67 (233)|19.12.2018 10:17
Já si myslím, že Technicorder ISIO STC a nově ISIO SC je úplně to samé. Pouze v názvu není "T", protože přijímač neobsahuje DVB-T2 tuner. Uvedené fw jsou také stejné:
https://www.technisat.com/de_DE/Downloads/352-515/?productID=10127

PS: nový fw jsem ale ještě na svém ISO STC nezkoušel, není čas :-(
golfLC (1941)|19.12.2018 21:04
No ale majú to technisataci osetrene, ak to nie je fw na dany prijimac, ani ti ho nepusti instalovatB-)

---------- Doplněno v 21:04 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 21:01 ----------
Dagy2 (3153)|20.12.2018 20:55
Nazdar golfe, dlho sme sa nečítali :)
máš určite pravdu. v sobotu budem robiť konečne inštaláciu Johansson Kitu - už ho mám doma pol roka. A zároveň sa chystám na nejaké úpravy v sieti a tiež vyčistenie prijímačov, pretože je tam rôznym ladením počas "dočasnej" a skúšobnej 8 mesačnej prevádzky naladených 1500 programov, ktoré nikto nepotrebuje. Takže bude nejaký flash reset a potom skúsim nahrať tento SW.

Všetkým pohodové vianoce a bezchybný obraz a zvuk aj v roku 2019.