Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat TechniCorder ISIO STC

Kodl_tvf (40)|22.4.2015 13:41
Sám jsi napsal (mjarek: http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=10&t=5467&start=40#p87769) že chyba zobrazování českých znaků v rozšířených informacích o pořadu v EPG je již opravena!
jirka67 (233)|22.4.2015 14:01
Tak nový fw zřejmě o víkendu vyzkouším. Mám ale dotaz: Pokud by mi tam čistě náhodou něco nevyhovovalo, půjde se vrátit k původnímu (tj. současnému) firmware? Tento fw je v ISIO STC od výroby a nevím, zda je možno ho někde na netu stáhnout jako vždy ty nové ?
rado.h (52)|22.4.2015 14:55
Super, zajtra vyskúšam.
golfLC (1941)|22.4.2015 17:25
No s tym fw-om bude problem, nakolko ak ho nemas niekde teraz, co pri prvych verziach nebol na nete nikdy, mas smolu, downgrade je mozny, s tym problem nie je, len ho fyzicky musis mat na kluci s prikazovym suborom sigleupdate. Co som sem zatial daval verzie fw-ov od technisatu, prvy sa mi nikdy nepodarilo ziskat, nakolko na nete v sekcii download nikdy nebol.
mjarek (10)|22.4.2015 17:51
Není potřeba dělat downgrade...po aktualizaci všechno běží jak má.
Kodl_tvf (40)|23.4.2015 10:48
První mé postřehy z testování nového firmwaru 2.63.0.2-2947 (21.04.2015):
http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=10&t=5467&p=87787#p87787
digitivi (215)|23.4.2015 19:57
[QUOTE=rabauken;512273]Chtěl jsem jen napsat něco k tomu, co se ptal Dagy.
Včera jsem zkusil nastavit časovač na ČT1 HD. Pak jsem vypnul STC, přičemž naposledy sledované bylo právě ČT1 HD. Nahrávání se po chvíli zapnulo. Počkal jsem cca 2 - 3 minuty a STC zapnul. ČT1 HD najelo, objevila se informační lišta, že se nahrává. Po cca 4 sek se to ale seklo, rozjelo, seklo, rozjelo.. Dal jsem uložit záznam.
V nahrávkách jsem měl tuto nahrávku dvakrát. První byla TMA, a byla od doby, kdy jsem časovač nastavil, do doby, kdy jsem dal stop..
Druhá byla od doby, co jsem poté STC zapnul, do doby, kdy jsem dal stop, TMA sice nebyla, ale bylo to sekané, právě tak, jako se to jevilo při zapnutí - seklo, rozjelo, seklo, rozjelo... Tak jsem z toho byl rozpačitý..
Nicméně totéž jsem zkusil i pro ČT1 SD.
Tam nic z toho nenastalo (sekání, nebo zamrzání), a nahrávka je v pořádku, od začátku do konce..
Tak nevím..
Asi to zkusím ještě jednou na tom HD, jestli to nebylo jen nějaká náhoda..[/QUOTE]

Zaseky asi naozaj sposobuje zla kompatibilita karta+modul. Skus vyskusat ine moduly a hned budes vediet kde je chyba.

---------- Doplněno v 19:57 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:55 ----------

Prosim o info majitelov, ci novy soft s Fastscanom umoznuje nahravat nekodovane s kartou Skylink a je mozne nahravky prehravat mimo prijimac.
Dagy2 (3153)|23.4.2015 20:38
[QUOTE=Kodl_tvf;512335]První mé postřehy z testování nového firmwaru ....[/QUOTE]

hm...
Osobne:
1/ fast scan do tohto prijímača sa mi zdá ako päsť na oko. Mein Got, kdo presvedčil súdruhov na implementáciu tejto wolowiny. Ale dobre, keď sa to dá vypnúť nech je tam. Agresivita tohto doplnku je strašná. zlaté ISIPRO.

2/ zásadne by som doporučil za seba pri autoinstall zvoliť krajinu Nemecko. Tým zrejme vypadne aj fastscan skajlinku. Že prečo nemecko som písal inde...

ad digitivi - zdieľam tvoje obavy po objavení sa fastscanu v tomto prijímači. Budem doma až v nedeľu. Otestujte to niekto rýchlo :-)-nech si nedodrbem dobrý prijímač.
digitivi (215)|23.4.2015 21:18
[QUOTE=Dagy2;512359]hm...
Osobne:
ad digitivi - zdieľam tvoje obavy po objavení sa fastscanu v tomto prijímači. Budem doma až v nedeľu. Otestujte to niekto rýchlo :-)-nech si nedodrbem dobrý prijímač.[/QUOTE]

Presne tak, najskor dodrbkali SIR, potom S2 a teraz mieria na STC.
Ale myslim, ze je to aktivita Oxxo, ponukaju ako jedini Skylink Ready dvojtunerovy prijimac, dokonca sa daju pouzit az 2 Ready CAM moduly naraz! :)
A ked budu nahravky kodovane tak je to Ready prijimac "sevsimvsudy".
rado.h (52)|24.4.2015 07:46
Tak včera 5x nahrávka a všetky sa dajú normálne spracovať v PC, ja som ale aktualizoval z USB a nerobil som továrko. Všetko vyzerá, že funguje ako treba, klop, klop, klop. Len manželke to včera keď zapla večer tv vyhodilo niečo z Youtubom, neviem čo nebol som doma a mne dnes ráno ponúklo aktualizáciu zoznamu isipro. Dúfam, že to s tými ponukami a upozorneniami nebudú preháňať, je to dosť otravné, hlavne pre manželku, ktorá sa tomu moc nerozumie.
Dagy2 (3153)|24.4.2015 16:10
Tak pekná blbosť, díky za ten update. Síce som továrko ešte neurobil, nie je čas sa s tým kašlať, ale zdá sa, že STC sa updatom pridal k prijímačom ktoré majú problém s EPG u STV....

alebo u vás ostatných EPG STV je bez problémov? To, čo predtým bol problém len u rozšíreného EPG teraz sa nedá čítať ani v hlavnom názve.
Dagy2 (3153)|27.4.2015 10:15
"druhé postrehy" z nového FW:
urobil som najprv len update SW cez USB. Tu je novinka (oproti HDS2, možno ISIO to malo) počas updatu vidno na obrazovke čítanie a inštaláciu SW. Inštalácia SW aj s kopírovaním z USB do STC trvala ca 15 sekund.
Potom sa vrátil pôvodne sledovaný TV program a všetko fungovalo ako predtým, ale s novými funkciami. Prešiel som nastavenia, stratil sa mi server pre SFI a nešiel signál na zdrojoch updatov 12604. Urobil som teda zálohu TV/R/WEB listov cez Techniport a továrne nastavenie.
V Autoinstalle som zadal NEMECKO, tým som sa zrejme vyhol FastScanu ktorý ani chvalabohu neponúklo. ISIPRO som preskočil, zvyšné nastavenia ako obvykle.
Tým sa TV/R programy naladili tak ako sú predvolené pre Nemecko. WEB-ové linky sa nahrali štandardne tie, čo sú pre nemecko počínajúc ISIO portálom, mediatékami atĎ.
Potom som nahral cez Techniport TV a R zálohované programy. Celá "preinštalácia" trvá ca 10 minút, treba ale prejsť všetky položky menu - vypnutie updatov staníc, FW, nastavenie late descrambling, antén, disku atd.

Zmeny ktoré som si všimol:
1/ oprava znakov EPG
- v rozšírenom popise všetkých CZ/SK staníc okrem RTVS sa znaky v EPG teraz objavujú správne. Doteraz chodilo všetko správne, znaky od pozície rozšíreného popisu obsahovali "Á" ako dĺžeň a "Í" ako mäkčeň
- RTVS EPG sa správa ako niektorých iných prijímačov. Nezmyselné znaky sú nielen v CELOM EPG ale aj v názve programov. A to v DVB-T aj v DVB-S. Zaujímavé je, že ale napríklad po zapnutí sa objaví správny text a potom sa zmení refresom EPG a tiež nie všetky dĺžne a mäkčene.
Toto správanie už niekoľko týždňov reklamujú majitelia Arív, Amiko, Edision a niektorých TV napr. na parabole. Zaujímavé, že HDS2 s tým nemá žiaden problém a STC doteraz nemal a po "oprave" to preskakuje. :-?

2/ EPG PrimeTime
v EPG pribudlo k žltému tlačítku okrem funkcie "Následujúci program" ešte ďalšie dve opcie, kde v menu možno nastaviť dva časy kam skočí EPG opätovným stlačením žltého tlačítka. toto má teraz 4 "polohy" = TERAZ, NÁSLEDUJÚCI, čas1, čas2. Defaultne je tam 20:15 a 22:00, v menu možno nastaviť ľubovoľné časy na ktoré potom skáče EPG

3/ Nové funkcie HDMI
som nenašiel žiadne, ale ani sa nepíšu v popise k novému FW

4/ FastScan
neohlásil sa B-)

5/ browser update Opera
asi tam je, na brouzdání používam PC. Tak zmeny som nevidel.
fungujú vraj podľa hi-fi fora ale internetové rádiá priamo zo stránok rádií. Ale to bude tiež myslím len chvíľkové pokiaľ nevymení niekto nejaký flash alebo niečo podobné

6/ A/V-synchro sluchátiek
som si nevšimol ale mám pocit, že teraz je možné nastaviť synchronizáciu sólo pre sluchátka a sólo pre dolbydigital

7/ optimalizácia late descrambling, UPNP, HDD, PIP/PAP, rozpoznávanie CI modulov
- late descrambling som po FW neskúšal - pôvodné je skoro nepoužiteľné. Do 3-och dní sa dá v pohode poerať s kartou zakodovaný film - toto funguje bezchybne.
dodatočné dekodovanie bolo ale neskutočne pomalé, nepožiteľné
- UPNP u mňa fungoval streaming do PC cez Twonky v STC dobre
- HDD - mám nainštalovaný len 80GB vyhodený HDD z NTB a USB HDD. Oba fungujú výborne, inštalácia do šuplíka je perfektná vec
- PIP/PAP - u mňa fungovalo vždy dobre. Používam zobrazenie vedľa seba
- rozpoznávanie modulov - mám staré moduly, ktoré funguje bezchybne, na rozdiel od HDS2 ale po prepnutí na kanál, ktorý dlhšie nebol pozeraný vždy na ca 2sek sa objaví okno o kodovanom programe. Celkove mi je to jedno, u tohto modulu sa to nedá vypnúť.

8/ DiseqC fast
pribudla funkcia DiseqC fast, nedočítal som sa k čomu je tam. na mojom 4/1 nepoznať žiadnu zmenu. možno je to odstránenie čakania "na motor" pri použití diseqC pre viac ako 4 družice :-?

celkove s STC nebol problém od začiatku, celkom milé prekvapenie po problémoch s ISIO S1 o ktorých sa tu toľko písalo. Po update sa prijímač tvári úplne rovnako, bez zmien. Len sa mi zotiera logo TechniSatu na DO :-((
jirka67 (233)|28.4.2015 07:54
Tak já se přiznám, že jsem nový fw zatím nevyzkoušel, protože jsem neustále mimo a nestíhám. Snad až někdy ten další víkend. Jinak jsem spíš uživatel a moc si nelibuji ve změnách fw a nějakých přeinstalacích (v ISIO S1 jsme měnil fw asi jen 2x), takže mi to bude trvat o hodné déle než 10 minut :-).
V prvním nastavení STC jsem dal normálně země Česko, nyní tedy asi na radu Dagyho zvolím Německo, abych se vyhnul případnému FastScanu. Teď si z hlavy nepamatuji, ale asi zkusím tu zálohu, která se nabízí v menu, snad to pak proběhne vše v pořádku.
rado.h (52)|28.4.2015 08:51
Tak jediný u mňa pozorovaný problém je s tým EPG u STV-čiek, čo mne zmizlo (dúfam) je občasný problém s kratučkým výpadkom signálu HDMI pri 1080p, teraz to vyzerá byť v poriadku. To EPG u STV trocha zamrzí, ale pre mňa lepšia voľba ako nečitateľné rozšírené EPG u všetkých staníc. A pokiaľ nebudú vysielať STV programy v HD tak ma to vôbec nezaujíma a už ich ani nesledujem.
Kodl_tvf (40)|28.4.2015 11:37
[QUOTE=jirka67;512475]V prvním nastavení STC jsem dal normálně země Česko, nyní tedy asi na radu Dagyho zvolím Německo, abych se vyhnul případnému FastScanu.[/QUOTE]
Jak jsem psal - FastScanu se lze vyhnout i při nastavení země Česko. Proces úvodního nastavení (Autoinstall) po (volitelném) resetu dává na výběr způsob ladění (Fastscan / uživatelské).
Dagy: proč vlastně nastavuješ zemi na Německo? Píšeš, že o důvodech jsi psal jinde - můžeš uvést odkaz?
golfLC (1941)|28.4.2015 11:42
Aktualizacia internetoveho zoznamu vobec neprebehne, pripadne sa v zozname vobec nezobrazia ziadne linky, app lišta tiež je len pri regione Nemecko, rovnako je to aj na ISIU S1-ke
Kodl_tvf (40)|28.4.2015 11:50
Ahoj golfe, chápu dobře, reagoval jsi na můj příspěvek?
Já mám zkušenost z kabelových přijímačů a nyní s TechniCorderem ISIO STC. Přestože jsem u těchto přístrojů VŽDY volil zemi Česko, vždy se mi normálně objevuje nabídka linků, tedy pokud tím míníš nabídku po stlačení tlačítka www.
Např. Meteonews, ISIO... a pak samozřejmě nabídka všech možných odkazů/aplikací jako Video/Radio a také YouTube aplikace. To všechno tam mám i při nastavené zemi Česko.
golfLC (1941)|28.4.2015 11:56
Kodl ano, reagoval som na tvoj prispevok. Aj na ISIU S to problemy nerobilo pri nastaveni Česka, len niekedy sa stane po potrebnom vypnuti prijimaca od siete z dovodu zaseknutia, ze linky zmiznu a nie je ich vidiet ani po aktualizacii, pripadne v nastaveni web linkov. Pri regione Nemecko som zatial problem nemal.
Kodl_tvf (40)|28.4.2015 12:28
To co popisuješ se mi kdysi na kabelovém "Digit ISIO C" také stalo. Nějak podivně (ne)proběhla aktualizace internetového seznamu a seznam se pak jevil jako prázdný. Ručně spuštěná aktualizace linky nevrátila. Někde jsem tehdy vyčetl, že je potřeba v menu zvolit smazání celého seznamu (ano, smazání celého seznamu přestože se seznam jevil jako prázdný!) a pak teprve zvolit aktualizaci seznamu. Tím se to vyřešilo. S nastavenou "zemí" problém nesouvisel.
Ostatně, myslím, že jsem tu radu tehdy našel na německém fóru - měli s tím problémy i němečtí soudruzi, kteří jistě měli nastavenou zemi na "Německo".
Viz např. http://forum.digitalfernsehen.de/forum/technisat/332203-digit-isio-s-edition-internetliste-nach-aktualisierung-verschwunden.html
Dagy2 (3153)|14.5.2015 00:00
Novinky:

A/ nový soft z 13-05-2015
B/ na stránke je na stiahnutie aktuálny a aj predošlý soft
C/ NOVÉ FARBY. Okrem čierneho a strieborného vyhotovenia teraz možno kúpiť aj v krásnej modrej, červenej a ultrafialovej farbe
D/ cena sa ustálila v DE na 327-333 EUR

Nemá to chybu
golfLC (1941)|14.5.2015 07:57
[QUOTE=Dagy2;513003]B/ na stránke je na stiahnutie aktuálny a aj predošlý soft[/QUOTE]

Len upresňujem, na stránke je posledný a prvý fw.... zaujímavé že pustili do éteru úplne ten prvý, takže už sú 3

1. verzia 2.63.0.1.2875
2. verzia 2.63.0.2-2947
3. verzia 2.63.0.3-2967
jirka67 (233)|14.5.2015 08:07
Také jsem na to koukal. Nyní nejsem u ISIO STC - jsem dost mimo, tak tam mám stále ten původní fw. Asi až někdy příští týden se k tomu dostanu. Že bych tam tedy dal rovnou tento nejnovější?
Takže ten původní fw, který jsme v STC měli při koupi je 2875 ?

Zajímavé, že za necelý měsíc hned vydali nový fw, že by nějaká chyba v tom 2947? Zvlášť, když tento již na www ke stažení není a ten úplně první "výrobní" tam dali. Zejména když se podívám na soubor *.cpad tak mi to ukazuje u 2947 změnu k 21.4.2015 (to souhlasí), ale u 2967 je 27.4.2015 - tedy změna po 6 dnech a uvolnění až nyní !? Ale zase u původního 2875 je datum změny 8.5.2015 ? Nejsem moc zběhlý v IT, tak to nějak nechápu.
golfLC (1941)|14.5.2015 09:09
[QUOTE=jirka67;513008]Zajímavé, že za necelý měsíc hned vydali nový fw, že by nějaká chyba v tom 2947[/QUOTE]

No je to nový stroj, vždy je to na začiatku intenzívnejšie, tak, ako to bolo aj pri ISIO S. Nikto nevie, ako to majú zmluvne podchytené za platenie licencií na čítačky, pri každej verzií fw-u platia nejaký poplatok, možno ak to stihmú do mesiaca, neplatia nic :-D Ale to ozaj neviem, len strielam.... Nikde som však v príspevkoch nezistil, či ide korektne aktualizácia priamo z prijímača z internetu, alebo je tam rovnaký posun, ako bol na ISIU S, cca týždeň oproti webu.

Verzie pridané aj do sekcie download tu: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34731-technisat-firmware-podla-typov-prijimacov#post513010
Dagy2 (3153)|15.5.2015 09:57
golfe, moc díky za upozornenie že na webe je základný SW. S ním to chodilo naozaj OK, až na rozšírené EPG .
S novším SW je jeden známy problém - u WiFi ak je sieť SSID skrytá, STC po vypnutí vždy zruší nastavenia - to reklamovali nemeckí súdruhovia. Neviem či toto je niečo čo odstraňuje posledná verzia, ja wifi záasadne nepoužívam aj keď je tam zabudované natvrdo.

s novším, ktorý teraz používam pribudla pre mňa skutočne viditeľná len funkcia JUMP TO na dva prime timy v EPG. Hm, to nie je zlá funkcia ale dá sa bez nej.
s EPG je to teraz tak, že na STV1/2 zobrazuje dlžne a makčene nesprávne ale po prepnutí na program sa hlavný názov opraví.

v nedeľu urobím upgrade.
izidor1 (129)|15.5.2015 16:22
Nezkousel jste nekdo HBB a MS 2015? Ja kdyz spustim zaznam Finsko -Cesko, tak se mi spusti jen prvnich 20 minut a pak kdyz to ma pokracovat dalsim videem tak uz to nejde.
uploadfromtaptalk1431699612695.jpg
izidor1 (129)|15.5.2015 21:45
tak to vypada ze tenhle problem je v novem firmware vyresen
jirka67 (233)|23.5.2015 18:21
Tak jsem konečně nainstaloval ten úplně poslední fw (2967), vše proběhlo úplně v pohodě. Zazálohoval jsem si nastavení přímo přes menu v ISIO STC. Po nainstalování nového fw jsem při Autoinstal dal země Česko a pak v záložce Předplatné místo Skylink dal Žádný a tím jsem se vyhnul FastScanu. Pak jsem obnovil nastavení zase přes menu v STC a vše vypadá OK, snad :-)

Jen pro zajímavost jsem vyzkoušel, zda nový fw neodstranil můj problém se starými TechniCrypt CW moduly. Ale ne, chyba je stále stejná - při zahájení nahrávání přímo sledovaného programu se program prostě zasekne a nerozkóduje, až při přepnutí na jiný program a vrácení se zpět na nahrávaný se to rozjede. Takže protože tento problém zde nikdo jiný neměl, je to asi kombinace mého přístroje s TechniCrypt CW moduly (mám oba Artikel Nr. 0003/4535).
Tak jsem staré CW moduly zas schoval, protože nové TechiCrypt IR CI+ fungují spolehlivě.
pmmil (26)|23.5.2015 21:25
Zdravím všechny majitele STC. A prosím o pomoc s následujícím zádrhelem, kterému nemohu přijít na kloub. U některých kanálů se mi nezobrazuje kompletní EPG. Vypadá to tak, že chybí určitý časový úsek, je např. zobrazen program od 22:40 do 23:50 a pak až od 00:40 do 1:30, program mezitím chybí. Když zmáčknu tlačítko SFI a pak dál přehled, je u některých programů (řádků) informace "žádná dostupná data". Zkoušel jsem už všelicos (ruční aktualizace, vymazání programu a jeho opět naladění), ale nic nepomohlo. U Digicorderu jsem se s tímto nesetkal. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Diky. Jo a použíám Skylink.
golfLC (1941)|23.5.2015 22:17
Ja som mal podobny problem, ale pri ISIU S. Pomohlo mi len tovarko a znovu naladenie programov. Bolo by vsak lepsie, keby si napisal, pri ktorych programoch Ti to robi, mozno je to nejaky bug vo fw-y a maju to aj ostatni uzivatelia STC. Ja na ISIU to odskusat teraz nemozem, parabolu mam dolu, zatepluju nam cinzak...
Dagy2 (3153)|24.5.2015 10:04
1/ Včera som naládoval nový SW. Nevidím žiaden rozdiel.
Zrejme je tam zmena len ohľadne WiFi pripojenia ak je SSID nastavený na routri ako neviditeľný. Neviem posúdiť, pretože používam pre LAN kábel.

2/ EPG
snažil som sa práve včera prísť na to, čo znamenajú čísla, ktoré reportuje STC v EPG riadku.
U HDS2 boli v zátvorke 3 číslice. U mňa to bolo napr. 0,90,0
-- prvé číslo neviem čo znamená
-- druhé znamená počet programov s navoleným EPG, ktoré SAT našiel a uložil
-- tretie znamená počet programov u ktorých zlyhalo nájdenie programu (napr. keď prestal vysielať)

U STC je lomítko, za ním mám číslo 2 a za lomítkom rovnako trojčíslie. /2/27,140,24
-- číslo pred lomítkom som nenašiel čo znamená
-- prvé číslo opäť neviem čo znamená, možno 27 programov z SFI stiahnutých cez Internet alebo SFI portálu?
-- druhé číslo ukazuje, že mám 140 programov, u ktorých sa EPG stiahlo a uložilo
-- tretie číslo ukazuje, že mám 24 programov nastavených pre EPG sťahovanie, ale tieto programy nevysielajú EPG (napr. Supertennis)

Včera som zmazal všetky sťahovania EPG. Napriek tomu SFI sa z SFI kanálu sťahuje. Keďže som nemal dosť času (stiahnutie trvá ca 30min) musel som to zrušiť a neviem aký by bol výsledok pri kompletnom stiahnutí.

3/ áno, u niektorých staníc je EPG stiahnuté tak, že chýbajú niektoré programy. Pri prepnutí na daný program sa EPG ihneď doplní. Toto ale trvá už u Skylinku dlhšie, mal som problém aj u HDS2. Tento dnes potrebujem znova oživiť, takže budúci týždeň sa to bude dať porovnať.

Prečo to je? EPG u Technisatu zrejme funguje tak, že sa naladí daný program a prístroj čaká určitý čas či dáta s EPG do neho "natečú". Keď "dátový tok" EPG nie je identifikovaný po určitom čase TechniSat sa posunutie na Ďalší navolený kanál.
Ak prechádzaš EPG, vidíš, že na niektorých staniciach sa EPG ihneď láduje. Na iných programoch to trvá niekoľko desiatok sekúnd. Je rozdiel medzi jednotlivými TP, možno podľa vyťaženia TP dátovým tokom.
pmmil (26)|24.5.2015 17:35
Dagy 2: Také jsem zkoumal ta čísla u EPG. Podle údajů v Nastavení - Programový deník - Opt - Stav mám v řádku Výsledek aktualizace uvedeno 0 SFI/38 SI/0 žádná data, v řádku Zdroj aktualizace mám 2 - to si myslím, že ta 2 za lomítkem může odkazovat na počet zdrojů. Netuším ale, proč je tam ta 2, protože mám nastavený pouze internetový kanál, v satelitu jsem si nastavil nějaký nesmysl, zdroj 3 nemám navolený ...

golfLC: Dle mého pozorování jsou takto "postiženy" programy: Nova Sport HD, PRIMA HD, FANDA HD, NOVA HD, NOVA CINEMA HD (vše trans. 11876), SPORT 2 HD, SPORT 5, VIASAT HD (11797), EUROSPORT HD, PRIMA ZOOM a občas REBEL.

Digicorder mám momentálně odpojený, nemohu tedy vyzkoušet, ale jsem si skoro jist, že tam bylo EPG komplet...
Dagy2 (3153)|24.5.2015 18:14
haháá. Tak sem ma nenapadlo pre kontrolu pozrieť. :-!!! B-)
ja som pozeral len v servisných nastaveniach a je mi jasné teraz čo znamená ten kód. bude na to treba tak deň prevetrať to.

u mňa je problém s občas vynechaným uloženým programom u TA3, Markiza HD. Inde som si to moc nevšimol.
pmmil (26)|15.6.2015 12:01
Tak se ještě vracím k tomu nekompletnímu EPG. Vyzkoumal jsem, že je to dokonale pravidelné - namátkou uvádím: Nova HD chybí každý den programy v časovém rozmezí od 17:30 do 20:20, pak od 22:40 do 00:45, PRIMA HD 18:00-19:25, VIASAT HD ten je úplně katastrofální - chybí skoro každé 2 hodiny, tedy např. 21:00-23:50, 00:40-02:35 atd. celý den.

Může mi prosím ještě někdo kdo má tu možnostověřit, zda se u něj např. na VIASATU HD zobrazuje kompletní seznam bez mezer?

Pak mi asi nezbývá nic jiného, než tovární nastavení a vše si zopáknout :-(

Díky

Update: Zapojil jsem Digicorder Isio S1 a ten načte EPG informace úplně komplet, včetně těch na výše uvedených programech. Takže chyba ve firmwaru, nebo při úvodní instalaci ... ?
Má smysl zkoušet starší firmware?
Dagy2 (3153)|15.6.2015 13:14
skontrolujem dnes aj na HDS2X či chýbajú rovnaké programy. Inak EPG v našej DVB-C funguje katastrofálne. dodávateľ profesionálnej technologie, ktorá konvertuje vysielanie skylinku zo sat do kábla si s tým nevie rady vôbec. Telky EPG neberú vôbec (len Sencory), na niektorých kanáloch im EPG neprechádza ani nakrabičky ktoré ku káblovke dodávajú, ale pritom EPG iného programu toho istého TP funguje. STC-čko číta spoľahlivo čo sa do kábla dostane, niektoré programy majú "vykúsnuté" EPG rovnako ako u priameho SAT príjmu.



Malý cenový update:
- cenová relácia je teraz na úrovni 340 EUR v nemecku a rovnako na slovensku v internetovom obchode. najdete na heureke.
- známy predajca týchto prijímačov drží svoju cenu 425EUR (doporučená cena 399EUR sa nezmenila)

malý SW update:
- na stránke je soft z 8.6.2015. Nejedná sa ale o nový software, májový zostáva stále ako posledná verzia. v novom ZIP súbore bol zmenený len txt súbor s návodom na update.
golfLC (1941)|15.6.2015 15:47
Dagy dík za info, na hej objednane, aj ked nie je momentalne skladom, hadam to nebude nejaka kuleha ohladom ceny :-)
pmmil (26)|16.6.2015 17:15
Zdravím,

rychlá aktualita ohledně nekompletního EPG u některých programů na mém STC - reset na továrko nepomohl, situace stejná :-(
tomino_nr (28)|19.6.2015 09:20
Ahojte ludia. Ja som sa dodnes nezapajal do tejto diskusie, lebo rozhodnutie zakupit STC prislo v ramci par dni, kedy ma moj povodny technisatacky tuner (HD8SX) zacal neposluchat a kedze som chcel ostat verny zn. Technisat, tak padlo rozhodnutie kupit STC, ako posledny aktualny tuner. Chcem tymto podakovat Dagymu za par dobrych rad pred kupou tunera. Tuner som zakupil tento pondelok a prisiel mi vcera-vo stvrtok, kupil som ho za, myslim vcelku prijemnu cenu, cca 325 eur. Presne znacenie tunera je Technisat TechniCorder ISIO STC SW, 0000/4730. Povodne som chcel instalaciu nechat na dnes, ale vcera vecer som sa uz nevydrzal len tak pozerat na leziacu krabicu a STC sprevadzkoval.

Pred spustenim stroja som do tunera vlozil interny disk, konkretne WD BLUE 500gb model WD5000LPVX. Po naformatovani disku v tuneri na TSD sa zda byt zatial vsetko OK. disk je dostatocne rychly. Raz sa mi vsak stalo, ze pri zapnuti nahravania HD kanalu sa spustilo nahravanie a obraz sa zasekol. obraz vsak nahralo. Po restarte tunera som skusal este viac krat nahravat HD aj SD obsah a potom sa tento zasek uz neopakoval. V buducnosti planujem objednat next kartu SL a vyuzivat twintuner, tak uvidime, ako to bude potom.

Ako prve som naladil kanaly, nahodil novy fw (2967) (naladene kanaly po aktualizacii zostali naladene-spokojnost). tuner na mna zaposobil pozitivnym dojmom, nebadal som ziadne problemy, pracovne prostredie ma tuner privetive. jednoducho novy aktualny tuner od Technisatu - vyteseny a vysmiaty som sa pustil do testovania.

Skusenost s technilink - nakolko som v minulosti u HD8SX vyuzival tuto funkciu (mam plazmu panasonic/viera link spolu s domacim kinom onkyo, ktore vsetky podporuju hdmi-cec a zapinal som ovladacom tunera TV aj domace kino naraz) vyskusal som u STC toto ako prve. Technilink ma dva mody, mode1 a mode2. mode1 mi nefungoval, zabral az mode2. mam vsak u seba taku specialitu - riesene vypinanie TV z dovodu vyssieho odberu el.energie v standby rezime master/slave zasuvkou (ked sa vypne tuner, vypina sa v slave zasuvke natvrdo aj TV). u HD8SX bolo toto v poriadku, cize - nastartoval sa tuner, zapla sa telka a - obraz nabehol v poriadku, tak ako to ma byt. u STC pravdepodobne nabehne tuner tak rychlo, ze po zapnuti TV v zasuvke sa nestihne tuner s TV dohodnut a hodi mi cierny obraz, pricom bezi len zvuk z pozeraneho kanala. Ako pokus som spravil to, ze som vytiahol el.kabel TV z vypinacej slave zasuvky a dal ho priamo do standardnej el.zasuvky. V tomto pripade sa zapne tuner, zapina sa telka a obraz naskakuje. dufam ze to tak aj ostane a ze obraz naskoci vzdy. Fialovy obraz som zatial nepobadal. Casovy rozdiel zapnutia TV v pripade master/slave vs. standardna zasuvka - cca 1 sekunda. Skoda. Takto budem muset mat TV zapnuty stale v standardnej el.zasuvke a akceptovat odber 30W v standby rezime:-(

Ovladanie hlasitosti zvuku v spojeni s technilink (domace kino) - badam viditelny lag v pridavani/uberani hlasitosti. ked hlasitost pridavam/uberam, nereaguje hned v sekunde, ale ako keby si to tuner kdesi nabufferoval a nasledne skokom zvysi/znizi hlasitost.

Obraz - subjektivne sa mi zda horsi, ako u HD8SX. SD je zrovnatelne, ak nie horsie, HD content mi dych nevyrazil. Cakal som, ze ma tento tuner obrazom odpravi do rise fantazie, ale opak je pravdou. Takze tu som 1x ostal vyrazne sklamany.

Prepinanie kanalov - vyrazne pomale prepinanie HD kanalov - trva cca 4-5 sekund, kym nabehne HD kanal. pouzivam moduly technisat technicrypt IR CI+ 0001/4569. tieto som otestoval aj u HD8SX a prepinanie HD kanalov bolo omnoho rychlejsie, 2-max. 3 sekundy.
Pri prepinani kanalov niekedy badam rusivy "preblesk" modrej obrazovky.

Dialkovy ovladac - mi pride v porovnani s tym z HD8SX horsi, je sice lahsi a nepuka, ked na nom stlacam tlacidla, ale zasa sa mi zda, ze na stlacanie treba viac sily, z coho ma uz ku koncu chytali krce:) Na davkove listovanie zoznamom SFI ma ovladac miniaturne tlacidla (navigacia v SFI liste bola u HD8SX takisto lepsia/rychlejsia) a celkovo som sa v ovladaci u HD8SX vyznal dotykom lepsie (napr. potme). mozno je to zvyk, ale zatial sa mi tlacidla zlievaju a neviem rychlo dotykom najst to ci ono potrebne tlacidlo.

Problem so zoomom - jednak, ze je tlacidlo zoom presunute dole (u HD8SX bolo pohodlne a rychlo dostupne v strede DO) avsak problem badam, ak chcem nazoomovat 4:3 kanal, ktory vysiela 16:9 obsah. tak tu sa namakam. "full zoom" vobec nefunguje, jednoducho stlacam zoom a nic sa nedeje. vam funguje? az sa dostanem cca 4 stlaceniami na user defined, kde sa este 3 tukmi na tlacidlo OK dostanem na full zoom obrazu. Mohli to inzinieri spravit aspon tak, ze si tuner zapamata posledne navolene nastavenie pri user defined. ten sa prepnutim kanala na iny vyresetuje a dalsi 4:3 kanal ktory prave dava 16:9 obsah mozem 7 stlaceniami na DO zoomovat znova:(

WWW - zatial sa mi zda nepouzitelne, akesi pomale a neohrabane, radsej som stadial rychlo zdrhol:) Mozno v kombinacii s technisat klavesnicou by to bolo lepsie.

Soft Technisat Plus Beta - je fajn, ze si clovek moze usporiadat kanaly v PC a nasledne ich backupnut/uploadnut do stroja, avsak mi chyba moznost premenovavania nahravok na disku. Nerozumiem tomu, preco toto nevedia aplikovat do softveru. rychlost nahravania dat z/do tunera je luxusna.

SFI / EPG - dnes rano som ostal nemile prekvapeny. jednak so zmrsenou diakritikou (nemalo toto byt opravene novym fw?) ale hlavne vo vynechani EPG dat. HD8SX mi takisto vynechaval par programov, ale STC je zatial v tomto neprekonany. Posudte:
http://imageshack.com/a/img540/4352/NByVB5.jpg
http://imageshack.com/a/img537/9779/XHXKqC.jpg
http://imageshack.com/a/img909/6812/35b3Ue.jpg

A neviete niekto, na co su vzadu na krajoch boxu vpravo a vlavo take cierne plastove vystupene zaslepky?

Zatial tolko odo mna, ked budem mat nejake dalsie novinky/informacie, urcite ich sem este napisem.
Martinez1 (55)|19.6.2015 12:11
[QUOTE=tomino_nr;513906]A neviete niekto, na co su vzadu na krajoch boxu vpravo a vlavo take cierne plastove vystupene zaslepky?
[/QUOTE]
Ahoj Tomino_nr to máš odpoveď :
V přijímači je integrována WI-FI karta dle standardu IEEE 802.11n pro bezdrátové připojení. Anténa pro WI-FI kartu je umístěna na bocích zadního panelu přijímače.
viacej na - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
pmmil (26)|19.6.2015 19:13
Zdravím Tomino_nr.

Děkuji za potvrzení problému s SFI/EPG - sám o něm píšu v mých předchozích příspěvcích od 23. 5. Dle tebou zaslaných obrázků koukám, že vynechané programy máš u úplně stejných stanic jako já ... U Digicorderu Isio jsou SFI/EPG informace ke všem programům kompletní.

Techniport fungoval a najednou z ničeho nic přestal fungovat, resp. mi hlásí, že STC není připojeno, a to ani poté, co kliknu na connect. Je to srandovní, protože Mediaport naopak STC vidí. Tak nevím ...
golfLC (1941)|19.6.2015 22:22
Jedna otazka ohladom problematickej aktualizacii SFI. Po nabehnuti na "prazdny" program data dotiahne? Alebo SFI je na uvedenych programoch mrtve uplne? Pytam sa len preto, lebo v pondelok dorazi objednane STC aj mne, ci ho vlastne nahodit, alebo zatial nechat ISIO S :-)
Hornet F-18 (1328)|19.6.2015 23:14
Tomino_nr,
aky mas tv. ked je spotreba v stand-by 30W ? Zrejme mas zapnuty rychly start....vypni si ho a budes mat beznu spotrebu okolo 1W, teda ak ti to vadi :-)
tomino_nr (28)|20.6.2015 13:10
Martinez1
dik za info. inak pouzivam LAN, takze wifi asi nevyuzijem:)

pmmil
veru veru, ten problem s EPG u STC je a dost vyrazny. u predchadzajuceho tuneru som mal vypadky mozno u 2-3 kanalov, ale tuna je toho viac:-(

golfLC
gratulujem tiez ku kupe. s ISIO S nemam skusenosti, ale STC podla mna urcite nahod a otestuj
SFI udaje sa po tuku na kanal dotiahnu a dotahuju dalej, tak az take tragicke to nie je.

Hornet F-18
mam 6 rocnu plazmu pana TX-P50V10E. rychly start pri tejto telke nie je. mam to aj omerane viacerymi merakmi. skratka stara, neekologicka plazma:)

par updatov:

- irdeto moduly sa dost zahrievaju

- skusal som pri STC aj rychly start, obraz na TV nabehne, plazma sa s tunerom stihne dohodnut, nenabehne len v tom mojom specifickom pripade co som pisal. samotna dlzka nabehu obrazu pri rychlom starte vs. bez rychleho startu nie je az tak vyrazna. jedina vyhoda mat zapnuty rychly start vidim v moznosti ovladania tuneru cez appku myTechnisat, ktora ma vcelku zacala bavit

- nema niekto znalost, ako pouzivat nejaku bluetooth klavesnicu / klavesnicu z notebooku a ovladat nou tuner ? technisatacka klavesnica je vcelku draha. pripadne ako na nejake komfortne premenovavanie nahravok? nakolko na disku ich mam kvantum a premenovavat ich cez DO je killer.
izidor1 (129)|20.6.2015 14:09
Bluetooth klávesnici nepotřebuješ pokud používáš aplikaci myTechnisat. Zvolíš remote Control a klávesnice je v pravém dolním rohu.
Dagy2 (3153)|20.6.2015 22:53
1/ zmršené SFI / mimo STV
nový SW rieši zmršené EPG na všetkých programoch CZ/SK. Všetky programy sa zobraujú úplne korektne.
prvý SW zobrazoval EPG korektne len skrátenú formu, ďalší rozšírený obsah EPG bol zmršený

2/ zmršený SFI u STV
STV vysiela v DVB-T aj DVB-S EPG s ktorým má problém veľa TV aj SAT prijímačov. Mám momentálne zmršený EPG aj u HDS2X
STC v pôvodnom SW zobrazoval korektne názvy a skrátený EPG, rozšírený obsah bol zmršený rovnako ako všetky CZ/SK programy
STC s novým SW - v prehľade EPG sa zobrazuje názov zmršene. Po prepnutí na STV sa prepíše názov korektne
Popis programu - pri pozeraní iného programu ako STV z iného TP/MUXU a zobrazení detailnej informácie je EPG zmeršené. Po prepnutí buď na STV HD alebo napr. CTHD, ktorý ide na rovnakom TP je celý text EPG korektný.

3/ rýchlosť prepínania
nekodované DVB-C HD - zvuk ca 1sek, obraz 2sek
nehodované DVB-S - zvuk ca 1 sek, obraz 2 sek
kodované DVB-S - zvuk ca 2 sek, obraz 3 sek. Moduly Technisat Multicrypt

4/ EPG orientácia
hm, tak nechápem. Ja takmer nevidím rozdiel medzi STC a HDS2X v orientácii.
- rozdiel je ten, že u HDS2X som dni prepínal číselnými tlačítkami 1=Po, 2=Ut atd
u STC sa dni prepínajú šípkami rýchle pretáčanie, pretože zoznam nemá 7 dní ale 28
- zelené tlačítko "program" je rovnaké u oboch. U STC môžem navyše preskakovať v ľavom okne kde je zoznam staníc a v pravom kde je zoznam programov danej stanice. To u HDS2X nešlo, bolo treba sa vždy vrátiť zeleným do prehľadu
- žlté následujúci je úplne identické. v novom SW len pribudli ďalšie dve polohy žltého tlaťítka NEXT-PrimeTime1-PrimeTime2-Teraz

samozrejme pribudli funkcie vyhľadávania programov podľa textového reťazca atď atď
listovanie po stránkach, ktoré bolo u HDS2X šípkou doprava je tu pomocou tlačítiek na bokoch.
pokiaľ niekomu nevyhovuje DO od STC je možnosť naďalej používať DO od starého prijímača. Všetko funguje identicky B-)

5/ obraz
hlavne je iný ako u HDS2X. Či je lepší alebo horší je na posúdení každého. Čo sa týka ostrosti by som povedal subjektívne že nie je rozdiel. U telky mám THX certifkáciu a aj kalibráciu podľa flatpanels. STC podáva inak farby ako HDS2X.
Môj TV je 1920x1080, takže HDMI výstup mám nastavený 1080p a rozhranie farieb 4:4:4. To asi tvoja staršia plazma nedokáže, predpokladám že HDready?

6/ HDMI-CEC
tu mám pocit, že komunikáciu medzi STC a TV súdruhovia trocha prepískli a neošetrili stavy, keď komunikácia neprebehne do nejakého defaultnegho stavu. Resp. ošetrili default ako tmu resp. bez zvuku.
u mňa LG zapína výborne bez jedinej chybičky zvuku alebo obrazu. U panasonicov je mnoho reklamácií, že jedno alebo druhé nefunguje.
Vypnutie TV z STC ale nefunguje. Tam simplink funguje naopak - vypneš TV a to vypne STC. To zase súdruhovia v korei nejako nedotiahli. pretože takto funguje aj LG BD s telkou. Zaujímavé je, že prepnutie na HDMI vstup funguje aj pri akomkoľvek prepnutí STC, napr. zapnem STC - zapne cez HDMI telku. Potom na TV prepnem na vlastný tuner TV. Pri akomkoľvek stlačení tlačítka na DO STC prepne simplink na HDMI vstup STC.
Nefunguje mi u LG pridávanie zvuku. Ale používam nastavenie
HDMI -> TV a zvuk PCM. Takže zvuk pridávam na STC
S-PDF -> AVR a zvuk bitstream. zvuk pridávam na AVR, aj tak používam prepínanie zvukových polí.

7/ Techniport
používam zásadne pevnú IP adresu technisatu. potom techniport ale aj mediaport nájdu STC
okamžite.

8/ 4 tunery DVB-S
pozor. Budeš musieť aktivovať late descrambling. Pre viac ako 2 nahrávky to inak nepôjde. 3 dni je možné prehrávať nahrávky bez descramblingu.

pripojenie 4-tunerov má niekoľko riešení:
A/ quad/octo LNB - každý tuner samostatne koaxom, t.j. 2x do prijímača, 2x na prídavný modul
B/ singleLNB - jeden koax do tunera3 na prídavnom module, odtiaľ loop out do tunera1 na základnom prijímači. Potom voľba počet antén=1
C/ jednokáblové riešenie StaCR alebo DisiCon - jeden koax a voľba príslušného LNB s nastavením frekvencií
vivid.sk (11472)|21.6.2015 01:01
[QUOTE=Dagy2;513973]2/ zmršený SFI u STV
STV vysiela v DVB-T aj DVB-S EPG s ktorým má problém veľa TV aj SAT prijímačov[/QUOTE]

Ono je zaujimave, ze doteraz to dlhe roky fungovalo korektne. Rovnako ostatne programy na TP maju diakritiku korektnu, rovnako aj na novom "HD" TP, kde vysielaju aj kanaly CT. Takze problem bude evidentne v datach, ake tam posiela STV (plati tak pre SD, ako pre HD). To, ze s tym STV/RTVS uz mesiace nic nerobi, je celkom pozoruhodne, evidentne to vsak nieje problem "zeleza" ani fw, kedze vsetci ostatni vysielatelia vysielaju EPG s diakritikou korektne.
golfLC (1941)|21.6.2015 01:13
Teraz som pozrel SFI na STV HD na ISIU S a je v poriadku, komplet na cely tyzden, ziadny zmrsteny znak. To iste aj na TV v DVB-T a DVB-C. Ozaj som zvedavy, čo dokaze s tym spravit STC, na ISIU S mi ide v pohode aj SFI na CT HD, bez chybovych znakov. Tym padom podla prispevkov vyssie, ci uz so zmrstenym SFI, pripadne pri nočnej aktualizacii uplne prazdne na niektorych TP to vidim skor na bug vo fw-y STC, ako u poskytovatela. No necham sa v kazdom pripade prekvapit v pondelok.
vivid.sk (11472)|21.6.2015 01:44
Narychlo som pogooglil, uz sa tento problem riesi aj inde, evidentne to nieje len problem tohto STB (zle to zobrazuje aj DVBViewer), ale viacerych.
Preco je diakritika zla, je kombinacia viacerych faktorov:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Dagy2 (3153)|21.6.2015 19:40
Golfe, zjavne sa tam niečo deje. Mne to predtým HDS2X nerobil a skusmo som teraz mrkol na ňho a znaky sú zmršené aj tam. Zaujímavé je, že pri prepnutí na STV sa znaky opravia a o chvíľu je to trebárs zase zmršené. Mám DVB-T, DVB-S, SD, HD, je to na všetkých rovnako. Bohužiaľ moje TV - LG aj Sony vedia len C alebo T. Keďže mám teraz naladené na nich C, neviem vyskúšať či T funguje na týchto telkách správne. Bolo však niekoľko vlákien na parabole od majiteľov rôznych prijímačov
pmmil (26)|21.6.2015 21:17
Ještě dodatek k mezerám v EPG - stejná chyba je i u programů v DVB-T (Zoom). Tedy pokud chybí řádek s programem na sat, chybí ten samý program ve výčtu EPG i v DVB-T.