Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat TechniCorder ISIO STC

golfLC (1941)|22.6.2015 19:36
Tak STC doma, vsetko naladene, SFI vsak po aktualizacii na niektorych programoch uz popisane vyssie prazdne, ale zaujimave, v STC data o danom programe su, nakolko cez app MyTechnisat data o prazdnom programe vidim...

[ATTACH]30898[/ATTACH]

[ATTACH]30899[/ATTACH]
ImageUploadedByTapatalk1434994636.924906.jpg ImageUploadedByTapatalk1434994553.622534.jpg
golfLC (1941)|22.6.2015 19:54
Zatial ficim na HDD externom, co som mal k ISIU S - WD AV 1TB, po pripojeni som dal preverit HDD, prebehla oprava a vsetky predchadzajuce nahravky su viditelne, sucasne prave nahravam 2x DVB-S a 1x DVB-C, jedine, co mohli dat aj z S-ka je eSATA port, tu chyba, ale asi ho vyuzili na pripojenie interneho HDD, takze ficim len na USB2, aj ked do buducnosti planujem nahravanie na NAS.

S tym prazdnym SFI som zvedavy, nakolko data v prijimaci su, ci pri casovaci serii data najde a casovac prijimac nastavi, nakolko sa mi zda, ze je len niekde bug v zobrazovani SFI pri celkovom zozname TV programov...
izidor1 (129)|22.6.2015 20:50
Zatím bych se neradoval, já jsem nahrávky z ISIO S viděl jen do prvního restartu STC. Pak jsem měl spoustu starostí s opravou dat :) A s tím SFI to mám stejné, dneska není vidět SFI na stejných programech jako u tebe. Přepnutí na Novu a SFI bylo vidět jak na Nově, tak na Primě. Ty data to má, jen je nezobrazuje.
golfLC (1941)|22.6.2015 20:53
Jasne, hdd je len provizorium, chcem ho pustit aj s ISIOm S, bud interny, pripadne to NAS-ko, ked ho na WD NAS-ku rozchodim [emoji6]
tomino_nr (28)|22.6.2015 21:01
izidor1:
dik, skvela pomoc, pomohlo! :)

dagy:
-- k tej rychlosti prepinania neviem teda. mne prepina na kodovany HD kanal cca 5 sekund, zvuk ide skorej, ale obraz...
-- epg orientacia - co mam dialkove k HD8SX, tak tam to bolo uplne bezchybne.
http://www.sortec.sk/pictures/cennik/2986_technisat-comfort-remote-control-digit-hd-8.jpg
jednym prstom som vedel nahmatat kazde jedno specificke tlacidlo aj poslepiacky a vedel som aj po tme, ktore co robi, tuna musim s prstom "smatrat" a hlavne pozerat, co stlacam. stary DO z HD8 sice na STC funguje, ale prave skrolovanie v EPG liste nie, pretoze STC ma na DO na toto 2 specialne tlacidla, takze stare DO kvoli tomuto nevyuzijem
-- obraz - moja plazma je sice starsia, ale stale kvalitna, samozrejme je full hd. zistil som, ze najlepsie mi STC obraz dava na hdmi colour space RGB a nie YCbCr 4:4:4, kedy je obraz viac ako keby rozkockovany a skaredsi. pri HD8 bol vsak obraz urcite kvalitnejsi. je to velmi subjektivne, mozno inemu by sa pacil viac obraz z STC,neviem.
-- 4 tunery dvbs-s - objednal som z nemecka dodatocny tuner (preco to nevyuzit, ked to STC ponuka?), dnes som objednal next-ku a v priebehu par dni planujem vymenit konvertor za quad. cize z toho co pises, vyberam A/ :-) dufam ze OK.
momentalne vsak mam single LNB (monoblock), cize dokedy nevymenim konvertor, mozem ficat na tvojej verzii B/ ? len nerozumiem tym loopom, co to znamena... a hlavne cim budem pri tejto verzii obmedzeny a cim nie... nevies mi to Dagy trochu blizsie specifikovat ?

co sa tyka EPG u stv - v SFI liste mam znaky zmrsene, po kliku na program sa znaky automaticky opravia, iba v tom SFI liste su zle. U ostatnych programov pri skylinku je to uz vsetko opravene.

golfLC:
pozeral som EPG aj ja v myTechnisat app, napr. nova sport hd, ale ja tam tie data nevidim, tak isto ako ich nevidim v EPG na tuneri/telke. "no data available"...

all:
Nemate niekto skusenost s upnp live streaming ? Skusal som to cez VLC ale strasne to seka a nakonec to umre - funguje to cca 3-5 sekund max. neda sa to sledovat. ani SD... network mam gigabit (switch, kable...)
golfLC (1941)|22.6.2015 21:02
[QUOTE=izidor1;514059]Přepnutí na Novu a SFI bylo vidět jak na Nově, tak na Primě.[/QUOTE]

Len po prepnutí na daný program mohlo aj aktuálne SFI dotiahnut na daný TP, lenže podľa app MyTechnisat je jasné, že data v prijímači sú, aj keď ich v prijímači cez SFI nezobrazí...
izidor1 (129)|22.6.2015 21:19
Live streaming beham na androidu bez problémů. zkusil jsem ted stream ve VLC a jede to také bez problémů.
golfLC (1941)|22.6.2015 21:23
tomino_nr.... S tym dialkovym je to len o zvyku, mal som všetky Technisaty od STR-1 az po tetajsi a najviac mi nepasovalo prave to tvoje z HD8-s aj keď bolo najelegantnejsie, pukalo, spojene tlacitka kanalov, mylili sa mi farebne tlacitka, tlacitko menu som vzdy hladal... Ale pravda je, ze porovnavam vsetky typy dialkovych, co davali k prijimacom. Na dialkove z ISIO serie som si zvykol hned, aj ked vo vacsine pripadov pouzivam univerzalne od Philipsu Prestigio SRU 8015, kde mam vzdy tlacitka na rovnakom mieste nezavisle na type prijimaca.
golfLC (1941)|22.6.2015 21:24
Live streaming aj u mna bez problemu, ci na VLC, pripadne na iPade alebo iPhone....


Tomino a rychlost prepinania zavisi podla mna od pouzitych modulov, mam rovnake ako Dagy, idem v CW a prepinanie mam do 2 sekund SD a do 3 sekund HD. Ako rychlo ti prepina HD na Astre 19,2 nekodovane?
Dagy2 (3153)|22.6.2015 22:25
[QUOTE=tomino_nr;514064]
dagy:
-- obraz - moja plazma je sice starsia, ale stale kvalitna, samozrejme je full hd. zistil som, ze najlepsie mi STC obraz dava na hdmi colour space RGB a nie YCbCr 4:4:4, kedy je obraz viac ako keby rozkockovany a skaredsi. pri HD8 bol vsak obraz urcite kvalitnejsi. je to velmi subjektivne, mozno inemu by sa pacil viac obraz z STC,neviem.[/QUOTE]

ok, stariš plazmy väčšinou bývali HDready.
ale súhlas s tebou - zatiaľ čo HDS2X bolo po zapnutí okúzlenie, po kúpe VU+Solo2 sklamanie/nasranie, po zapojení STC žiadne pozitívne prekvapenie. Obraz je OK, ale je to na úrovni HDS2X v inom farebnom podaní. rozmazanosť titulkov ako u VU+ tam určite nie je.


[QUOTE=tomino_nr;514064]-- 4 tunery dvbs-s - objednal som z nemecka dodatocny tuner (preco to nevyuzit, ked to STC ponuka?), dnes som objednal next-ku a v priebehu par dni planujem vymenit konvertor za quad. cize z toho co pises, vyberam A/ :-) dufam ze OK.
momentalne vsak mam single LNB (monoblock), cize dokedy nevymenim konvertor, mozem ficat na tvojej verzii B/ ? len nerozumiem tym loopom, co to znamena... a hlavne cim budem pri tejto verzii obmedzeny a cim nie... nevies mi to Dagy trochu blizsie specifikovat ?[/QUOTE]

* quad LNB -> z každého vývodu LNB jeden koax priamo do tunera, t.j. 4 koaxy. V menu anténa nastaviť 4
* single LNB -> Prídavný modul má LNBIN3, LNBIN4 a LNB LOOP OUT. koax musí ísť najprv z LNB do LNBIN tunera č.3. potom výstupom loop out krátkou spojkou do LNBIN tunera č.1. V menu anténa nastaviť 1. potom softwarovo sa prepojí vstup 1 aj do 2 a vstup 3 aj do 4.
* unicable riešenie -> fyzicky je kábel zapojený ako pri single LNB ale nastavenie antény bude príslušný typ unicable LNB. Máš tam SatCR alebo DisiCon.

Poznámka: ak mieniš používať len 23.5E, tak by som ti odporučil SatCR, ktoré má jeden unicable výstup na 4 tunery a plus 2 samostatné výstupy single LNB preďalšie dva prijímače - napr. tvoj HD8S.
ak mieniš používať ďalej monoblock, tak kúp octo - 4x do STC, 1x do HD8S + rezervy. neviem aké sú ceny.

obmedzenie na karty: určite pri viac ako 2-och tuneroch budeš musieť použiť late descrambling. vyskúšaj si najprv teraz nejakú nahrávku ako do dekoduje dodatočne. trvá to neskutočne dlho, neskúšal som ešte s novým sw či je tam posun k lepšiemu.


[QUOTE=tomino_nr;514064] all:
Nemate niekto skusenost s upnp live streaming ? Skusal som to cez VLC ale strasne to seka a nakonec to umre - funguje to cca 3-5 sekund max. neda sa to sledovat. ani SD... network mam gigabit (switch, kable...)[/QUOTE]

odskúšal som DLNA na TV LG a cez twonky na PC. Beží to OK v pohode.
golfLC (1941)|22.6.2015 22:33
Dagy Octo monoblok nie je, len klasicke LNB, monoblok maximalne Quad...
golfLC (1941)|22.6.2015 22:44
Inak v porovnani s ISIOm S mi tuner ukazuje o 10% nizsiu uroven signalu, kvalita je totozna s ISIOm S.

Dagy, ako som Ti spominal, ze nam zatepluju cinzak, zohnal som nemecky 4koax Schweiger 20 metrovy (original balena dlzka 4koaxy zaliate do jedneho obalu), aby som tahal iba jeden kabel aj ked hrubsi do bytu a bolo to aj estetickejsie. Po pripojeni na parabolu som len surovo natiahol 20 metrov cez byt, napojil na S3 a ISIO S a utlm na 20 metroch bol 12% na urovni signalu, takze ostal klasicky koax tahany samostatne 4x, kde utlm na moju vzdialenost ani nebadam. Takze takuto fičurku so 4koaxom neodporučam, keby si chcel niekto uľahciť tahanie koaxu[emoji6]
Hornet F-18 (1328)|22.6.2015 23:22
golfe,
gratulacia ku kupe :-) nech ti to fachčí v pohode.
golfLC (1941)|23.6.2015 07:52
Hornet dik B-)

Dnes odkontrolované stiahnuté SFI v noci, Nova HD "prázdna", cez app program viditelné, takže data v prijímači sú8-)

Dopľňam informáciu, napr. Barrandov HD a Barrandov Plus HD dáta cez app neobsahujú a viem, že som na uvedených staniciach ešte nebol, takže opravujem prvotné info, v aplikácií MyTechnisat aj keď je daný program v základnom SFI prázdny, pri rozrolovaní programovej ponuky programu prijímač ukazuje dáta dotiahnuté pri prepnutí na daný program (vždy však bez aktuálnej relácie s teplomerom)....
tomino_nr (28)|23.6.2015 10:54
golfLC
- na to nove dialkove si postupne zvykam, stare DO naozaj pukalo a bolo ocosi tazsie, to boli asi jedine nevyhody, inak lepsie vyzeralo, lepsie padlo do ruky aj rozmiestnenie tlacidiel bolo velmi dobre riesene, tuna je to cele poprehadzovane a nie je to tak kompaktne. budem si muset zvyknut.
- rychlost prepinania otestujem a napisem
- k tomu 4 kablu v jednom zvazku, ja som si uz dopredu cosi pozeral, kedze budem chcet prejst na quad monoblock a videl som v ponuke aj tento kabel,ale bolo tam info, ze je to kabel pomedeny a nie cista med, takze mozno preto ten vysoky utlm.je to elegantnejsie riesenie ako 4 samostatne kable, ale doplati na to asi ten signal.
- mne sa zas zda, ze mam signal/kvalitu na STC ocosi vyssie oproti staremu HD8, hodim sem neskor pre istotu foto.
- teraz som kontroloval EPG v myTechnisat app, no data available - chybaju tie kanaly, co rano neboli natiahnute (nova, barrandovy atd). a ako prosim vies, ze sa tie data v prijimaci nachadzaju?

Dagy2
- zakedy nebudem mat quad monoblock lnb, zavtedy teda budem bezat na tom rieseni co pises. teda hlavny signal z LNBcka pojde do LNB3 na tuneri a stade dam prepoj na LNB1. Prave som pozeral manual k STC a tam je to tiez takto popisane:

"When using an optional DVB-S tuner module for operation with one antenna signal:
h Connection for LNB 1 to the LNB Input 3 on the DVB receiver.
j Connection for the loop out to the LNB Input 1 (b) on the DVB receiver"

a potom este v casti "4.2.2 Operating with 1 DVB-S antenna signal"

"if you have installed an additional DVB-S tuner module:
h, j, b Connect the LNB Input 3 of the digital receiver to your external unit using a suitable coaxial cable. Now also connect the loop out output with the LNB input 1"

ale bude to asi aj tak obmedzene, napr nebudem moct pozerat a nahravat zaroven programy z rovnakeho transpondera,ze.

live streaming neviem preco mi nejde. v STC je to zapnute, VLC mi upnp technisat pekne najde, skusal som to cez 3-4 rozne dlna appky na android, bud nespusti obraz (hlasi konflikt, asi tym, ze mam len 1 signal a 1 skylink kartu), alebo ked spusti, bezi 1-2 sekundy, potom sekne a konec:(
izidor1 (129)|23.6.2015 11:17
Má tvůj router možnost ukázat počet vadných paketů, zda nemáš vadný ethernetový kabel? Můžeš to otestovat při připojení přes wifi do sítě?
tomino_nr (28)|23.6.2015 13:11
[QUOTE=izidor1;514099]Má tvůj router možnost ukázat počet vadných paketů, zda nemáš vadný ethernetový kabel? Můžeš to otestovat při připojení přes wifi do sítě?[/QUOTE]

to neviem, pozrem doma. router mam TP LINK-WR1042ND. ethernet kabelaz ako do PC tak do technisatu je cat6 a mala by byt OK, aspon doteraz som nezbadal nic podozrive, mam kable roky v listach, cize sa im ani nemohlo nic stat. rychlost pri prenose (napr. stahovanie dat z netu ci po lokalke) je maximalna a nekolise. na telefone (samsung galaxy s4) sa pripajam samozrejme cez wifi a tam sa to chova rovnako na odskusanych dlna/player appkach (mediahouse, ginkgodlna, bubble...). bud vobec nezobrazi obraz, alebo len par sekund a potom sekne.
golfLC (1941)|23.6.2015 13:15
A seka Ti aj uz ulozene nahravky?
RoPo (6061)|23.6.2015 13:17
[QUOTE=tomino_nr;514108]alebo len par sekund a potom sekne[/QUOTE]

To může být i zmiňovaným TP LKINkem. Zklus jiný wifi router, ne však TP LINK.
izidor1 (129)|23.6.2015 14:19
Myslel jsem pripojit to STC press Wifi, aby jsi vyzkoušel, kde problém vzniká, tedy zda je původcem problému kabel, router nebo STC.
rabauken (128)|24.6.2015 07:50
Čaute,
mám takový menší dotaz..
Funguje vám v aplikaci MyTechnisat EPG/Timer???
Mi to pořád píše že - No connection to device is currently available...
Přitom Remote control normálně funguje, a Multimedia jedou taky v pořádku, takže normálně koukám na TV v telefonu..
Jen ten EPG/Timer furt hlásí toto...
Díky
izidor1 (129)|24.6.2015 08:17
Funguje. Pro EPG/Timer potrebujes mytechnisat ucet, v aplikaci menu a pak settings a nastavit mytechnisat účet. Ten samy účet zadáš v STC. Komunikace pak probíhá přes internet a nikoliv po lokální síti. Pouze po LAN to nefunguje!
rabauken (128)|24.6.2015 09:07
jo to vím, a mám účet zprovozněný..
ještě před týdnem to fungovalo..
proto se ptám, že to najednou přestalo fungovat.. :-(
golfLC (1941)|24.6.2015 09:11
A mas ucet aktivny aj na STC? Tam sa Ti STC mohlo z konta odhlasit....
rabauken (128)|24.6.2015 09:49
myslím si že jo, ale raději to ještě doma prověřím...
díky

může na to mít vliv výpadek proudu?
předevčírem u nás cca třikrát vypadl proud a STC nechtělo a nechtělo naskočit... pořád se zapínalo a vypínalo (červená/modrá)
a asi až za třičtvrtě hodiny se rozjelo normálně...
může to mít na to vliv?
golfLC (1941)|24.6.2015 09:54
Jasne že môže, každé nekorektné vypnutie môže mať za následok nejakú závadu, mne napríklad pri takýchto výpadkoch prúdu na ISIU S vždy doserinkalo HDD, ktorý bol pripojený cez USB bez externého napájania...
Niekedy aj pri aktualizácií fw-u nenabehne prihlásenie na konto, meno a heslo sa úplne vymaže...
Treba to len skontrolovať a uvidíš, kde je chyba...
golfLC (1941)|24.6.2015 11:19
No ako pozerám hej.sk, ISIO STC už stiahli úplne, ja som ho bral na zaklade infa od Dagyho za 340€, následne bol za 347€ a už ho nenájdem ani vo vyhľadávaní... Asi sa im za takú cenu nevyplatil :-D
golfLC (1941)|24.6.2015 13:32
Kontrolní otázka [emoji6] Aj vám aj po natiahnutí SFI na Markíza HD neukáže žiadny program od 20:20 do 23:00 na žiadny deň? Ani na dvb-s, t, a c[emoji35]

Začína ma to SFI zodpovedne serinkať[emoji15]

Na S3 ISIO všetko OK
pmmil (26)|24.6.2015 19:52
golfLC:
Monetálně se mi text "žádná dostupní data" u SFI objevuje u NOVA HD, PRIMA HD, PRIMA COOL HD, TV Barrandov HD, NOVA SPORT HD, VIASAT HD, Barrandov Plus HD a REBEL.

Stojí to za bačkoru. Na Digicorderu Isio vše OK.
golfLC (1941)|24.6.2015 20:13
Jasne, to aj mne, ale kazdy den mam na Markize vynechany hore uvedeny čas

[ATTACH]30906[/ATTACH]
ImageUploadedByTapatalk1435169604.876433.jpg
tomino_nr (28)|24.6.2015 20:39
ohladne toho upnp/dlna streamingu po sieti, ktory mi nefungoval - po vyskusani vsetkeho mozneho (stream samozrejme nefungoval ani za ten svet a babral som sa s tym 2 dni, vyhlasovalo stale a dokola Ressourcen konflikt - streaming nicht moglich / Resource conflict - streaming not possible, fta kanaly ako ta3, lux, isli bez problemov), ma napadlo vyskusat stare moduly cryptoworks. Streaming ide ako vino. Cize funguje na technisat cw moduloch, na technisat irdeto moduloch nie. co ma dost stve, pretoze som objednal next kartu, ktora je uz len irdeto :-( a tiez neviem, ako sa to bude spravat ked master karta bude v sachte v cw moduly a nextka v irdeto moduly.

bol tu dotaz na rychlost prepinania kanalov. kodovany HD kanal na skylinku - 4-5s, nekodovany na 19,2 cca 3 sekundy. plati to pri ci uz cw alebo ir moduly.

kvalita u mna: http://imageshack.com/a/img673/8611/1lqWJ5.jpg

golf: tak sme mali stastie na taku dobru cenu :)

dnes mi prisiel z nemecka druhy dvojtuner. zapojil som, zatial vsetko ok, v antenna config pribudli antena signals na 4. tak uz len kupit a nahodit quad konvertor :)
pmmil (26)|24.6.2015 21:32
golfLC:
Ano, u mě to na uvedených programech bývá pravidelně každý den také ve stejné hodiny. Je to pravidelné.
rabauken (128)|24.6.2015 22:25
Tak po zkontrolování/aktualizaci/check credentials/zadání správného emailu i hesla jak na STC, tak na mobilu, EPG/Timer v aplikaci MyTechnisat proste nejede... stale - no connection to device...
V nastavení na STC u teto aplikace nastaveno SFI na zapnuto a kanál 0000 na obou přístrojích stejný.
Když to aktualizuji na STC - napíše to Aktivováno
Když check credentials na mobilu - napíše to Login successful
Tak fakt nevím...
digitivi (215)|24.6.2015 23:29
[QUOTE=tomino_nr;514181]pretoze som objednal next kartu, ktora je uz len irdeto[/QUOTE]

Si si isty, ze NEXT karta je Irdeto? Ja som dnes tiez zaziadal o kartu NEXT pre zakaznika a mam tam napisane ICE.
Na 100% by som si bol isty, ze Ti buduci tyzden pride ICE karta.
tomino_nr (28)|25.6.2015 07:53
digitivi
isty si nie som, lebo karta mi este neprisla, ale od 1.4. dodava skylink uz len irdeto karty next. dokonca aj pri objednavke v maile kt. mi prisiel potom je napisane:
"Karta, po vložení do správne naladeného satelitného prijímača s dekodérom Irdeto, bude aktívna do niekoľkých minút pre skúšobnú sadu programov ..."
rabauken (128)|25.6.2015 08:22
Malý poznatek..
Včera u nás opět došlo k výpadku proudu. STC pak ne a ne nastartovat... Snažilo se, ale pořád jen svítilo modře (cca 10 sek.) a pak probliklo na červenou a zase modře.. (na displayi pouze nápis Technisat, nic víc - TV ani neviděla zdířku HDMI)
Nechal jsem to asi půl hodiny takhle najíždět a nic.. Pak jsem se dočetl v manuálu, že by mohl být zkrat na LNB.. Tak jsem zkusil obě antény přímo do TV, a vše OK..
Tak pak už jsem se rozhodl k flash-resetu.. A jak jsem začal vytahovat z STC všechny kabely, tak po vytáhnutí HDD (USB StreamStore Technisat) se to rozjelo..
Tak nevím, čím to bylo.. Jakoby STC nemělo sílu rozjet HDD...
Pak jsem se modlil, aby HDD nebyl v pytli, ale po zapojení, všechny nahrávky a data OK..
Tak snad to někomu pomůže, kdyby měl podobný problém...

Jo, nevíte někdo co s tou aplikací a SFI? Viz výše..
Díky
Hornet F-18 (1328)|25.6.2015 18:17
Ak mate taketo caste vypadky el. kup nejaky zalozny zdroj, oplati sa ti :-)

napr: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

ale moznosti je vela
tomino_nr (28)|29.6.2015 21:28
digitivi:
tak, dnes mi dorazila next karta. a mal si veru pravdu, je to ICE! naco teda robili halooo, ze po 1.4. budu vylucne dodavat irdeta?
da sa tomu rozumet uz len tak, ze dopredavaju ice karty, ktore im ostali..

all:
prosim vas, je tu niekto, kto ma v STC 2 x moduly technisat technicrypt irdeto CI+ skylink nr. 0001/4569 ?
s tymito modulmi nehrozi live streaming :-( dual decrypt mam v tuneri aktivovany, pri pozerani kanalu XY tento isty vyvolam na PC cez vlc (kedze zatial nemam quad LNB), obraz naskoci, ale ho sekne a tym to konci. pri moduloch technisat technicrypt CW vsetko v poriadku, live streaming ide ako po masle !!!!
vie niekto rady? inak asi irdeto CAMy koncia v smetaku :-(
rado.h (52)|29.6.2015 21:48
No ja tie moduly mám a robí to presne to isté ako píšeš.
golfLC (1941)|2.7.2015 10:24
Je zmenený vzhľad sekcie download na technisat.de stránke, podľa mňa je to prehľadnejšie....

Ešte k prijímaču... Viacerí tu písali ohladom Technilinku, ako funguje, prípadne nefunguje. U mňa v porovnaní s ISIO-m S funguje oveľa lepšie, ešte ani raz sa mi nestalo, že by prijímač TV nevypol, prípadne nezapol, rovnako to funguje aspoň u mňa aj opačne, ak mám nadefinovaný HDMI port Technisatu na TV, zapnem TV, zapne TV aj prijímač, ak mám nadefinované napr. DVB-C na TV, zapnem ju, zapne DVB-C a prijímač ostane vypnutý. TV viď podpis
Dagy2 (3153)|3.7.2015 07:16
Tak TechniLink funguje tiež podľa toho čo je pripojené na druhej strane.
LG je v tomto dosť nepraktické (r.v.2011) - nedá sa nakonfigurovať solo každý HDMI, takže buď sú všetky aktívne alebo žiadne. Potom u mňa zapnutie BD a AVR, ktoré checm počúvať v zone dva a sledovanie STC + TV v zone 1 prepíne aj TV na BD.

Inak funguje 100%-ne spoľahlivo zapnutie TV z STC, dokonca po prepnutí TV na DVB-C a potom stlačím napr. EPG na STC prepne sa TV naspäť na STC.
Vypínanie funguje opačne (ak je na STC aktívne) STC nevypína TV ale vypnutie TV vypne STC :-?
golfLC (1941)|3.7.2015 07:20
Tak som to mal Dagy na ISIU S s tym vypinanim, musel som vypinat TV aby vyplo ISIO. Ale pri STC to funguje bezproblemovo aspon u mna s TV Panasonic, vid podpis...
Dagy2 (3153)|5.7.2015 08:49
[QUOTE=pmmil;514178]golfLC:
Monetálně se mi text "žádná dostupní data" u SFI objevuje u NOVA HD, PRIMA HD, PRIMA COOL HD, TV Barrandov HD, NOVA SPORT HD, VIASAT HD, Barrandov Plus HD a REBEL.

Stojí to za bačkoru. Na Digicorderu Isio vše OK.[/QUOTE]

Keďže som si toto predtým nikdy nevšimol, naládoval som nazad FW 2875 z oktobra 2014.
EPG:
- nechýba žiadny program z vyššie uvedených problémov.
- STV EPG zobrazuje správne hlavný názov
- je tam samozrejme známy problém s textami v rozšírenom popise programu - dlžne/mäkčene

Keďže nový FW nepriniesol zásadné zmeny len odstránenie zmršených textov a žlté tlačítko prime time vyskúšam na pár dní pôvodný FW.
golfLC (1941)|5.7.2015 09:44
Dagy len tak pre info, na Markize mas po 20:00 kompletny program s tymto fw-om, alebo nasledujuca relacia po 20:00 je vynechana? Lebo ked ja raz prejdem na TP problematickych programov, obsah dotiahne, ale tento cas tam proste chyba az do doby, kym realne nezobrazeny program vysielaju, vtedy je uz SFI na dany den kompletne...
Dagy2 (3153)|5.7.2015 16:15
bavme sa teda len o Markize - ostatne nemam tak odsledované:
FW2967
na Markize chyba každý deň zobrazenie niekoľkých programov, myslím napr. 20:20-23:00. Tak ako hovoríš, program sa "nedotiahne" ani pri prepnutí na Markízu. Proste niektoré časy sú vypadnuté a zobrazia sa až v tomto čase. O 20:20 je je tam potom tento program normálne zobrazený
podobne je to určite u ViasatHD
Názvy programov STV sú zobrazené nesprávne - po prepnutí na daný program sa názov po chvíli prepíše správne
Texty základného popisu EPG sú zobrazované korektne
Texty rozšíreného popisu EPG sú zobrazované korektne


FW2875
spustil som aktualizáciu EPG ručne po preládovaní FW. Všetky programy sú naládované korektne tak ako u HDS2X. Bez potreby na ne prepínať.
Názvy programov STV sú zobrazené korektne
Texty základného popisu EPG sú zobrazované korektne
Texty rozšíreného popisu EPG sú zobrazované zmršene
golfLC (1941)|5.7.2015 16:25
Dik za info Dagy[emoji6][emoji106]

Ked dojdem domov, spravim downgrade, nakolko tie vynechane useky SFI mi vadia za programovanie casovacov serii...
golfLC (1941)|5.7.2015 17:54
Spravil som zálohu na interný HDD, po downgrade na 2875-ku prijímač zálohu spozná, ale data z nej neobnoví, ani z jednej (zálohy sú asi viazané aj na verziu fw-u), takže mi ostávalo len nahodiť nazad posledný fw, obnoviť zo zálohy z danej verzie fw-u z HDD a cez Techniport následne zazálohovať programy do PC. Znova downgrade a po nabehnutí prijímača, nastavení siete, naládovať zoznam programov do prijímača a donastavovať ostatné parametre ( rozlíšenie, priehľadnosť menu, zvuk, štart a dobeh DVR,záznamové médium, vypnutie aktualizácií fw-u, ...)

Zatiaľ mi ťahá nanovo SFI, čo bude trvať cca 25minút, tak to radšej píšem počas práce, keby to niekto hneď skúšal, aby predišiel dvom aktualizáciám 8-)
golfLC (1941)|5.7.2015 18:36
Ups, sorry B-) s malou chybičkou, pri zálohe v STC na HDD môžte vybrať druhú položku - zazálohovať len zoznam programov a časovačov priamo na HDD ( Select lists and timers to backup ),túto zálohu viete použiť aj pri downgrade, ale ručné donastavovanie prijímača pri downgrade vás aj tak neminie\\/

V prípade nastavení viac časovačov a časovačov sérií však táto záloha pomôže8-)
golfLC (1941)|5.7.2015 23:57
Zatiaľ ako testujem 2875-ku, všetko šlape, na markize časovače sérií nadetekované a vytvorené, všetky programy po stiahnutí SFI "naplnené", všetko viditelné aj v app MyTechnisat.... Soudruzi asi vedeli, prečo dali na web nazad prvú verziu fw-u [emoji23]

dagy dík za postreh [emoji6][emoji106]
Dagy2 (3153)|6.7.2015 08:57
čau golfe, u mňa dtto, alles richtig geladen.
Update dnes všetko naplnené, zobrazenie OK.
Ešte jedna zmena je tam - napriek tomu, že mám SFI kanál aj cez internet aj cez 19.2E vždy som mal u nového SW indikované, že bol pre SFI použitý kanál 2.
U 2875 je indikované použitie kanálu 1.

U 2967 navyše keď som toto chcel vyhodiť úplne - prepísal som web adresu SFI aj zmenil družicu na 13E tak po spustení EPG download zostal na obrazovke visieť oznam že prebieha download a nič sa hodinu nedialo.
U 2875 som to neskúšal.

Apropo, obrázky v EPG - vo výpise zobrazuje, že stiahol obrázky ale u žiadneho programu som ich nepostrehol. Je mi to síce celkovo jendo, pretože som sám kto ich pozerá, ale... Myslím, že sa mi podarilo ich naládovať len raz. Nemeckí kolegovia toto riešili intezívne, malo to spojitosť s aktiváciou watchme. Budem tam niekedy musieť pozrieť zase či to malo byť aktívne alebo naopak. Ja ho mám vypnuté - mám zatiaľ príliš malý disk.