Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kvalitni přenosný přehrávač audia

Sefca (59)|3.12.2014 11:36
Zdravím,
odešel mi starý MP3 přehrávač, tak se sháním po novém. Chtěl bych něco, co mě kvalitně přehraje muziku ve FLAC formáatu. Cena za Astell&Kern AK100 se mi zdá přece jenom na přehrávač dost vysoká (i když stejně u něj možná skončím), tak jsem se chtěl zeptat, jestli by nškdo nenavrhl nějakou dobrou alternativu.
vivid.sk (11472)|3.12.2014 12:45
Ake k tomu budes pouzivat sluchatka?
Sefca (59)|3.12.2014 13:15
Dobrý dotaz. Mám Koss Porta PRO. Už mě na jednu stranu napadlo, že by to nemuselo stačit, ale na druhou stranu si říkám, jsou to přece Porta PRO, byť sluchátka za tisícovku, kvalitou patří spíš o třídu výš. Takže to řeknu takhle - ze začítku určitě Porta PRO, pokud by to bylo tak, že by to chtělo zainvestovat i do sluchátek, výhledově bych se tomu nebráníl.
KamilZ (10277)|3.12.2014 13:35
Hm, kombinace Koss Porta Pro a AK100 mě dohromady nejde, AK100 je o myslím dvě třídy výše. Jestli Ti stačí ty Koss (tím myslím, že prostě jejich zvuk Ti vyhovuje a jsou pro Tvé ucho OK a tedy tím pádem nejsi rozhodně audiofil), tak kup něco levnějšího (např. Cowon), jinak podle mě zbytečně vyhazuješ peníze a neoceníš to.

PS: Já nejsem vůbec žádný netopýr (mám lowend ATH-500), přesto Koss Porta pro jsou pro mě nepoužitelné a přebasované.
Sefca (59)|3.12.2014 13:53
Rozhodně díky za názor. Audiofil nejsem, jen nejsem na druhou stranu úplně hluchý a nemám rád levná šustítka od vitnamců a zrovna v kategorii MP3 přehrávačů se mi nějak nedaří identifikovat střední třídu. V podstatě je to tak, že se v tomto segmentu neorintuju. Poslední přehrávač jsem kupoval před pěti nebo šesti lety a od té doby jsem se o to nezajímal. Kromě iRiveru nevím ani na jakou značku se orientovat.
K těm Porta PRO - s tím přebasovaním souhlasím, ale rychle jsem si na to zvykl a tak nějak už mi to přijde přirozené. Ale je prostě fakt, že jsem měl do teď MP3 přehrávač, takže bottleneck byl trochu jinde než ve sluchátkách. Moje předstva je, že kvalitní FLAC přehrávač i v kombinaci s Porta PRO bude znamenat citelné zvýšení kvality a jak jsem psal, pokud by se sluchátka tímto stali brzdou, výhledově bych se nebránil jejich výměně.
vivid.sk (11472)|3.12.2014 14:28
Ja by som vyberal podla vyuzitia. Pokial to mas pri ceste autobusom/elektrickou do prace, kde mas okolity hluk na urovni 90db, tak nemusis riesit player. Pichni si to do smartfonu (vyssej triedy, tam je zvuk akceptovatelny), a neries.
Pokial to mas na kvalitny domaci posluch, vymenil by som sluchatka ako prve (KPP niesu za tu cenu zle, treba ich ale softwarovo vyekvalizovat na basoch, aby neboli prebasovane), pokial chces vsak nieco lepsie, zaplatis nasobky ceny.
Heartwork (2358)|3.12.2014 14:46
Jak píše vivid, záleží na způsobu použití - mám tady Klipsch Image S4 http://www.klipsch.com/image-s4-black-in-ear-headphones píchnutý do Sandisku http://www.sandisk.com/products/music-video-players/ a hraje to pěkně. :)
Sefca (59)|3.12.2014 14:50
Jo, primárně na cestu. Ale tak ty vlaky se celkem lepší, 90 db to je snad při přechodu mezi vagony. Když si člověk pustí rozumně nahlas muziku v Panteru, tak je to vyjma extra tichých pasáží v podstatě bez ružení.
Smartphone nevedu a ani po něm netoužím. Je teda fakt, že když mi ten přehrávač odešel, tak mě napadlo, že bych to nějakým smartphonem pořešíl (abych byl konečně in :)), ale jednak chci přehrávač, který budu moc používat, ne přehrávač, který budu moc používat pouze v případě, že náhodou nebude vibitý. A druhak sám píšeš, že by to chtělo smarthone vyšší třídy, takže koupě nějakého přehrávače je asi levnější záležitost (teď už teda neřeším Astell&Kern), nebo se pletu?
Ten můj dotaz byl od začátku míněn spíš směrem, jestli má cenu vůbec třeba premýšlet o Astell&Kern, nebo je rozumnější vybrat nějaký kousek kolem 5.000 (podle hodnocenívypadá jako ne úplně špatný FiiO X3), případně jestli je i tohle pořád zbytečný luxus a v podstatě k nerozeznání stejně bude hrát např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
Sefca (59)|3.12.2014 15:17
[QUOTE=Heartwork;500984]Jak píše vivid, záleží na způsobu použití - mám tady Klipsch Image S4 http://www.klipsch.com/image-s4-black-in-ear-headphones píchnutý do Sandisku http://www.sandisk.com/products/music-video-players/ a hraje to pěkně. :)[/QUOTE]

:) Tak jako jo, možná dopodnu podobně. Teda se se přehrávače týče, Klipsch si k němu asi kupovat nebudu...
vivid.sk (11472)|3.12.2014 15:29
Uz zmieneny Sansa Clip+ nieje vobec zly tip, asi by som siel toutu cestou, pripadne pohladal podobne.

Pripajam link na merania z ineho fora:
Sansa Clip+ Measured
Sefca (59)|3.12.2014 16:10
No tak asi to tak dopadne. Trochu mě mrzí nižší kapacita, ale za ty prachy... I když nižší, teď jsem našel verzi, která má v základu 8 GB, když se o 8 rozříší, tak už je to slušné. Všem díky za příspěvky.
vivid.sk (11472)|3.12.2014 16:18
[QUOTE=Sefca;500991]Trochu mě mrzí nižší kapacita[/QUOTE]
Vies ako zvysis zadarmo 4x kapacitu uloziska? Skonvertujes flac na mp3 :) :D
Sefca (59)|3.12.2014 16:23
[QUOTE=vivid.sk;500995]Vies ako zvysis zadarmo 4x kapacitu uloziska? Skonvertujes flac na mp3 :) :D[/QUOTE]

No jo, ale když ty FLACy jsou často dělaný z MP3 a pořád dokola to takhle rekonvertovat, to prý by taky mohlo dojít ke ztrátě kvality. :)))
vivid.sk (11472)|3.12.2014 16:28
[QUOTE=Sefca;500996]když ty FLACy jsou často dělaný z MP3[/QUOTE]
Tak to si musis ustriehnut. Ak si kupis originalne CD, tak rozhodne nebude vypalene z mp3.
Heartwork (2358)|3.12.2014 16:38
[QUOTE=Sefca;500991]Trochu mě mrzí nižší kapacita, ale za ty prachy... I když nižší, teď jsem našel verzi, která má v základu 8 GB, když se o 8 rozříší, tak už je to slušné. .[/QUOTE]
Stačí 4GB verze a k ní přikoupit microSDHC kartu za pár korun:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

---------- Doplněno v 16:38 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 16:36 ----------

[QUOTE=Sefca;500996]když ty FLACy jsou často dělaný z MP3[/QUOTE]
Dneska je možný všechno, doba je zlá. :-E