Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MMC nebo NAS prosim o radu...

yazzzerrr (6)|9.12.2014 21:03
Dobrý den,
v současném stavu používám 3D smart TV Samsung (cca 3 roky stará) s externím přenosným HDD. (má port pro externí HDD bez vlastního napájení)
Při přehrávání dochází k zpožďování zvuku u některých formátů videa (v PC se toto neděje) a kapacita disku přestává stačit.

Přemýšlím nad koupí NAS serveru nebo multimediálního centra. (dvoudiskové 3,5" palcové řešení s max. kapacitou 8TB by bylo ideální)
Pro NAS jsem radši já z důvodu naučení spravování a provozu vlastního serveru. Ale jak jsem pochopil tak není úplně ideální pro přehrávání videí přes DLNA díky omezením samotného DLNA.
Pro MMC jsem z důvodu jednoduchosti spouštění a sledování filmů (výběr jazyka, posouvání, titulky,...) - což je naprosto nejdůležitější pro koupi, protože na filmy/pohádky bude koukat syn.

Bohužel se v tomto problému orientuji naprosto minimálně a neznám ani standarty jednotlivých NAS/MMC.
Zmizí při používání těchto zařízení problém s opožďováním zvuku? - Nemám bohužel čas z důvodu pracovního vytížení na nějaké rekódování apod.
Jaké výhody a nevýhody mají vůči sobě NAS a MMC?
Je zde nějaké jiné řešení kombinace, která by splňovala oboje?
Případně máte nějaké doporučené modely?
Mockrát děkuji za pomoc.
Yazzzerrr
vivid.sk (11472)|9.12.2014 21:11
NAS a MMC su dve nezavisle zariadenia, ktore sa doplnaju. Teda otazka nestoji, ci NAS alebo MMC. Ale ktory NAS a ktore MMC.
Samozrejme, ako prve z nich kup NAS, mozes odskusat prehravanie cez DLNA (to mas zadarmo), ale skor ci neskor dojdes na limity a to MMC zakupis.
RoPo (6061)|9.12.2014 21:25
Sice existuje kombinace NASu a MMC v jednom, ale radeji jdi cestou oddelenych krabic.

Problem se synchronizaci videa a zvuku vsak nemusi MMC vyresit pokud je video soubor spatne zmuxovany.
KamilZ (10277)|9.12.2014 21:26
Nas je primárně úložiště
MMC je primárně na přehrávání (poměrně pomalá přístup na jeho HDD přes LAN)

Takový kompromis je tohle: http://www.asustor.com/product?p_id=20&lan=cs
vivid.sk (11472)|9.12.2014 21:29
[QUOTE=KamilZ;501561]Takový kompromis je tohle[/QUOTE]
Aj to len za pripadu, ze to bude ulozene mimo obyvacku :D
yazzzerrr (6)|9.12.2014 22:05
No můžu si koupit pouze jedno. :) Tudíž hádám, že to bude MMC. Spíš mě zajímalo jestli jsou nějaká dobrá dvoudisková MMC. Případně možnost k nim připojit externí HDD(y) = USB s dostatečným napájením...
yazzzerrr (6)|9.12.2014 22:10
[QUOTE=KamilZ;501561]Nas je primárně úložiště
MMC je primárně na přehrávání (poměrně pomalá přístup na jeho HDD přes LAN)

Takový kompromis je tohle: http://www.asustor.com/product?p_id=20&lan=cs[/QUOTE]

No to vypadá spíše jako NAS, nějak tam nevidím možnost (obzvláště kdyby to bylo mimo obývák) ovládání ovladačem, (volba jazyků, titulků posun filmů) a vlastně ani ovladač samotný...ale díky za tip...
tipuju, že by to šlo sledovat pouze přes DLNA...
vivid.sk (11472)|9.12.2014 22:44
[QUOTE=yazzzerrr;501569]No můžu si koupit pouze jedno[/QUOTE]
Manzelka ti zakazala, alebo v com je "problem" ? :D

Uvedom si, ze kombinacia oboch je mačkopes. Ak chces riesit veci poctivo (a rozumne, kedze NAS sa nekupuje na dva roky), zvol najlepsi produkt z kazdeho semgentu (podla svojich preferencii). Pokial potrebujes naozaj len JEDNO, kup si slusny NAS (Synology) + HDD podla potreby. To ostatne uz pojde samo a hlavne sa sa riesit neskor.
yazzzerrr (6)|9.12.2014 23:24
Jde o to že mám 1TB a 2TB externí HDD, oba jsou již plné a v TV můžu mít jen jeden. (mám pouze jeden USB port s dostatečným napájením pro HDD a další kupovat je blbost, chtěl bych to mít vše dostupné na jednom místě). U kterých zrovna kodeky zpracovává TV takže se zpožďuje obraz a navíc u 2TB kostičkuje .avi. Předpokládám že NAS/MMC by si převod dělal sám a zvládal by to lépe + je tam větší kapacita. Koupit můžu jen jeden (teď), vím jistě, že by to manželka zakázala... A nakrknout se mi ji nechce - MMC je teď přednější. Důležitá pro mě je funkčnost pro přehrávání filmů a ta kapacita (aby to mělo MINIMÁLNĚ 4TB)...
Ten asustor jsem koukal, že teda ovladač má, ale v testu na svethardware dostal např. AS-202TE výtky k XBMC přehrávači za sekání filmů a předcházení zvuku...ale to je test rok starý a to xmbc bylo v beta verzi tak nevím...
Jinak co jsem testoval v TV DLNA z PC přes LAN tak to je ovládáním nepřijatelné...
RoPo (6061)|9.12.2014 23:29
Beda muzi kteremu zena vladne :-E Ale tvoje/vase vec. Nam je tady po tom prd.

U MMC chces s diskem uvnitr nebo pres USB/eSATA? Jsem za bezdiskove MMC max s SSD pro nejaka pomocna data+NAS/server na siti. Jde o to ze obcas nejake MMC nejaky ten disk poskodi - poskodi souborovy system a prijdes o data.
vivid.sk (11472)|9.12.2014 23:34
A hlavne - ak si kúpiš mačkopsa, o mesiac budeš v novej téme vyplakávať znova, že zasa niečo nefunguje, prípadne nefunguje podľa predstáv.
Predpokladám, že s tou manželkou si robíš srandu (ja som si robil), snáď sú to tvoje peniaze. MMC s možnosťou pripojenia ext. HDD síce sčasti niečo rieši, ale komfort neustáleho prehadzovania diskov nieje ideálný (a už vôbec sa nedá považovať za konečné riešenie). MMC s moznostou vlozenia interneho HDD ale existuje:
http://www.mede8er.com/mede8er_product_med1000x3d.htm
yazzzerrr (6)|10.12.2014 07:52
No srandu jsem si dělal jen z části, nadšená by ale nebyla pokud by to bylo více peněz (ačkoli jedno zařízení by asi mohlo být trochu dražší).
Diskuzi jsem zakládal protože vůbec netuším jakým stylem se to dá vyřešit. NAS a nějaké "obyčejné" (ale funkční) MMC mě ani nenapadlo.
Pokud by si tedy MMC přistupovalo samo k síťovému disku a LAN by zvládal .mkv pak by to bylo asi to ideální řešení co hledám.
RoPo (6061)|10.12.2014 08:18
[QUOTE=yazzzerrr;501595]Pokud by si tedy MMC přistupovalo samo k síťovému disku a LAN by zvládal .mkv pak by to bylo asi to ideální řešení co hledám. [/QUOTE]

Ano, takto je to podle mě nejideálnější řešení z důvodu, že NAS (úložné zařízení) máš k dispozici i pro ostatní zařízení připojená v síti a můžeš jej drbnout někam pod schody, skříně apod. kde díky ventilátorům kvůli chlazení přeci jen trochu může být slyšet. MMC naopak můžeš mít buď pasivně chlazené nebo s lepším aktivním chlazením, ale ne s takovými nároky na chlazení jako u NASu. Síťové propojení doporučuji přes klasický síťový kabel. Ne wifi. Přes wifi se k NASu připojuj třeba z mobilu, tabletu či notebooku.
timo (1)|10.12.2014 14:53
Ja som riesil podobny problem. Vyberal som vhodne MMC, nakoniec som kupil MINIX NEO X8-H a musim povedat ze je to podarena krabicka je v nom XBMC odladeny presne pre tento typ.
Teraz riesim NAS. Pozdava sa mi Western Digital My Cloud 3TB, nie je to sice 100% NAS, ale myslim ze na prehravanie by stacilo. Nema niekto skusenosti?
tdlmarek (1566)|10.12.2014 15:23
O MyCloudu tu nějaká diskuze proběhla. Není to špatné zařízení, pouze má proti univerzálním NASům trochu užší záběr použití. Kdo však ví, co chce, a je si vědom toho, co kupuje, neměl by mít problém.

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37817-ext-hdd-cez-lan#post494988
KamilZ (10277)|10.12.2014 16:56
[QUOTE=yazzzerrr;501571]No to vypadá spíše jako NAS, nějak tam nevidím možnost (obzvláště kdyby to bylo mimo obývák) ovládání ovladačem[/QUOTE]
To jsi se tedy moc nedíval.
1) má to HDMI
2) běží na tom XBMC
3) viz http://europe.asustor.com/download/docs/QIG/AS_2XX/ASUSTOR_AS2XXT_TE_QIG_ENU_2.1.2.0319.pdf (strana 6)
yazzzerrr (6)|10.12.2014 21:16
Pak jsem to poradne prolez a nasel jak "ovladac" tak ostatni...vypada to hodne zajimave (a draze :) ) fajn je ze se netahaji filmy po Lan kabelu, ale nekde jsem cetl v rok stare recenzi ze XBMC prehravac se seka...ma nekdo vetsi zkusenosti s tim XBMC a pripadne s Asustorem?