Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony STR-DH520 - propojení s PC poradíte?

gs023 (30)|12.12.2014 06:58
Ahoj

Předem se omlouvám, jsem v tomto oboru nováček a tak prosím o zkušené o radu.

Mám Sony STR-DH520, k tomuto AV mám připojeny 5+1 repro. Chtěl bych to ovšem používat:

1. Propojit to s PC, tak abych si mohl na PC pouštět MP3 a poslouchat. Není mi jasné čím to nejlépe propojit. Můžete poradit ? Mám klasickou integrovanou zvukovku 3 x Jack 3,5mm, grafika také integrovaná bez HDMI. Pak mám NB s HDMI výstupem a sluchátkovým.
Myslel jsem si, že vemu NB, propojím to z něj přes HDMI do DVD IN, nebo BR IN na AV - jenže z beden jaksi zvuk nejde?!?!? Z manuálu jsem vyčetl snad dobře, že snad to musím propojit ještě Coaxem nebo Optikou, ale to jaksi NB nemá a hlavně me to hlava nebere, proč???.


Děkuji všem za polopatický návod pro laika, jak z toho ven.
Návod
http://download.sony-europe.com/pub/manuals/consumer/4263361111CZ.pdf
KamilZ (10277)|12.12.2014 07:02
Polopatisticky to máš zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-nez-se-zeptate-hdmi-3d-zvuk-lan-dlna-hbbtv-dalkove-ovladace#post434494. HDMI by mělo stačit, optika je zbytečná, pravděpodobně nemáš jen přepnutý zvukový výstup.
gs023 (30)|12.12.2014 08:50
Dík. No zas tak blbej snad nejsem:-)) Hrál jsem si s tím celý večer

Pokud připojím na NB jack 3,5 ze sluchátek -> na konci 2xcinch a připojím do AV na TV IN (přepnu si výstup na u AV na TV) - tak zvuk z repro jde
Pokud to připojím z NB přes to HDMI - přepnu si na AV výstup na DVD IN, nebo BR IN - prostě z repro nic nejde. V manuálu pak je jen poznámka, pokud to chci poslouchat 5+1 pak musím připojit Coax nebo optiku (dle zvoleného HDMI vstupu). Na NB celou dobu jde zvuk jen z integrovaných repro

Pokud udělám pokus - Z NB HDMI do AV (DVD IN) - z AV HDMI OUT do TELEVIZE na HDMI IN - tak zvuk slyším na TV, ale z těch Repro 5+1 co mám připojené na výstupech z AV prostě ani ťuk. A můžu přepínat co chci.

Pomůže někdo ?
gs023 (30)|12.12.2014 08:58
Pokud bych měl někde něco nastavit v NB tak prosím kde? to AV se nikde neobjevuje


POkud zapomenu na AV a připojím přes HDMI TV
Pak v NB, najedu v Ovládacích panelech na ZVUK - tam jsou zařízení (klasický repro NB + nově se zobrazí TV (např. Samsung), kde si můžu dělat test a funguje zvuk. Jenže při připojení AV tam prostě nic jiného než Repro NB nevidím.

Logicky bych řekl, že jak jsem výše dělal pokus s HDMI propojení- NB -> AV -> TV a slyšel jsem zvuk na TV, tak NB tam zvuk cpe přes to HDMI aniž bych někde něco nastavil.
KamilZ (10277)|12.12.2014 09:00
RoPo (6061)|12.12.2014 09:07
[QUOTE=gs023;501808]tak NB tam zvuk cpe přes to HDMI aniž bych někde něco nastavil. [/QUOTE]

Protože zabere Plug&Play a ovladač ve Win přepne zvukový výstup na HDMI autromaticky.
U AVR pravděpdoobně k tomuto nedojde a musíš to udělat ručně.

PS: doufám, že mě zase někdo nebude peskovat za to, že nezná souvislosti....
gs023 (30)|12.12.2014 09:12
Jasně, ale jak píšu já tam vidím jen a pouze Reproduktory (to jsou ty Integrované v NB) a žádný HDMI Output, Digital Output apod. (přibude tam Samsung TV, pokud to propojím přes HDMI se Samsungem). Je tam čistá instalace od výrobce Win8, se všemi ovladači.

Ten obrázek je přesně Ovládací panely - Zvuky.

*********************

Ještě poznámka, já třeba u stolního PC tam taky vidím Digita output, chápu, že to mám přepnout, ale u toho NB prostě to nevidím.
RoPo (6061)|12.12.2014 09:16
Ten obrázek s AMD HDMI OUTPUT je od ovladačů k AMD. U karet od AMD se dodatečné instaluje ovladač právě pro to, aby zvuk na AMD kartě mohl být na HDMI výstupu. Pokud nemáš AMD, tak vše může být jinak.

Píšeš, že máš na notebooku HDMI output. Grafika (CPU s integrovanou grafikou nebo dedikovaná grafika) v notebooku je jaká?

Můžeš sem poslat:
- obrázek/otisk panelu zvukového výstupu po zasunutí kabelu do AV receiveru a TV?
- obrázek/otisk stromečku HW zařízení po zasunutí kabelu do AV receiveru a TV?

Pokud máš integrovanou grafiku v CPU - aktualizoval jsi ovladače, máš poslední ovladače?
KamilZ (10277)|12.12.2014 09:20
[QUOTE=gs023;501799] Z manuálu jsem vyčetl snad dobře, že snad to musím propojit ještě Coaxem nebo Optikou[/QUOTE]Tohle je v manuálu od toho Sony AVR? Podle chování, co popisuješ (připojíš TV přes HDMI a zvuk je, připojíš AVR přes HDMI a zvuk není) to vypadá, že by to AVR neumělo brát z HDMI zvuk, což se mi ale vůbec nezdá. Dej sem screenshot ze správce zařízení, kde jsou vidět grafiky a zvukovky a ještě pak klikni pravám tlačítkem na repráček vpravo dole a zvol zařízení při přehrávání. Obojí prosím udělej jednak při připojení TV a při připojeném AVR (vše čistě přes HDMI).

Pak se ještě mrknu na manuál od toho Sony, momentálně nemám čas ho hledat :-)
gs023 (30)|12.12.2014 09:37
Dík. Vše zašlu navečer jak budu doma. Dle toho co popisujete je to jakoby jsem neměl dobře nainstalovaný ovladač zvuku. Je to klasika NB HP, chipset intel, integrovaná zvukovka, integrovaná grafika (asi ne v CPU), HDMI výstup nic extra. Je tam instalace Win8 z HDD, kde se instaluji všechny ovladače rovnou - jistě znáte.

Odkaz na manual SONY viz. první příspěvek.
RoPo (6061)|12.12.2014 09:55
[QUOTE=gs023;501814]integrovaná grafika (asi ne v CPU)[/QUOTE]

To právě záleží na tom, jaké CPU v NTB máš a zda-li tamnemáš další dedikovanou grafiku. U novějších NTB mohou být grafiky dvě s automatickým nebo ručním přepínáním.

Podle toho, že tam máš od výrobce Win8, tak odhaduji právě, že tam integrovanou grafiku v CPU máš (je to novější notebook). Můžeš mít zároveň i tu dedikovanou. To já nevím. Nenapsal jsi přesný typ modelu HP.
gs023 (30)|12.12.2014 10:53
Aha tak trochu jinak - tak je to HP 255 G2, [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Čili vše jinak:-) CPU A4-5000M, AMD Radeon HD 8330M. Stáhl jsem si ovladče pro grafiku a zvuk, tak uvidím.
RoPo (6061)|12.12.2014 11:02
[QUOTE=gs023;501819]Stáhl jsem si ovladče pro grafiku a zvuk, tak uvidím. [/QUOTE]

Takže teď vše už funguje?
gs023 (30)|12.12.2014 11:59
Bohužel, zatím jsem jen volal dom (identifikovat ten NB, byl jaksi pro domácí očistec:-)) Připravil jsem si ovladače a čekám co mi to doma ukáže a kde jako přepnu ten výstup, respektive jestli uvidím ve Zvukách nějaký digital OUT, abych ho mohl nastavit jako výchozí. Ozvu se určitě, jak jsem dopadl. Mám doma ještě DELL s core i5 a Win7 pro, zkusím to ještě i přes něj.
KamilZ (10277)|12.12.2014 12:25
[QUOTE=gs023;501825]Připravil jsem si ovladače a čekám co mi to doma ukáže a kde jako přepnu ten výstup, respektive jestli uvidím ve Zvukách nějaký digital OUT[/QUOTE]Před tím jsi říkal, že máš ovladače aktualizované a že výstup nelze přepnout, protože ho nevidíš. Tak teď tomu nerozumím...
gs023 (30)|12.12.2014 12:31
Psal jsem, že mám čistou instalaci Win8 z disku HDD, kde by to mělo instalovat všechny ovladače. Teď jsem stáhl ovladače znovu přímo z HP na zvukovku a grafiku a ty budu tam znovu instalovat.

Výstup nelze přepnout pač ho nevidím, ale třeba po těch ovladačích naskočí.
KamilZ (10277)|12.12.2014 12:53
Já to chápal tak, že jsi se řídil tím odkazem, co jsem Ti zde dával hned v prvním příspěvku a ovladače jsi aktualizoval na správnou verzi pro Win8.
gs023 (30)|12.12.2014 13:02
Aha, bohužel ne, nemám to v práci, čekám až padne a du na to. Pak dám info.
gs023 (30)|12.12.2014 15:26
Tak jsem v koncích. Přeinstalován ovladač na zvuk a grafiku - poslední dostupné.
Nic to nedělá, není možné vybrat jiný výstup. Odkaz na obr. - vlevo je Zvuk pod ovládacíma panelama, vpravo pak správce zařízení. Je to ve chvíli, kdy je AVR zaplet, nastaven DVD IN a propojeno HDMI kabelem s NB.
http://www.imagebam.com/image/64f080371755625#

Logicky to hraje furt z repro v NB. Co s tím?
To co vidíte jako Nedostupné, je vlastně ta moje TV Samsung, kterou sem tam zkoušel připojit předtím, ta se takto nahlásí a pak na ní také jde obraz i zvuk.

*****************
Jak jsem psal mám tu NB DELL inspiron 15R na Win7 pro. Stejná situace, vidím to samé - tj. jen výstup na Repro, na TV Samsung je to OK.

Nějaký nápad co s tím???
Podle mě se prostě ten AVR nezahlásí a tím to nejde přidělit, fakt nevím.
KamilZ (10277)|12.12.2014 16:25
Co Ti ukazuje Catalyst (CCC)? http://superuser.com/questions/584377/hdmi-wont-output-audio-to-my-tv

Jinak Tvůj AVR plně audio přes HDMI podporuje, viz např.:
[SPOILER][/SPOILER]
Jestli máš jiný HDMI kabel, zkus ho použít (nebo alespoň otoč stávající). Zkus více HDMI vstupů na AVR, např. GAME. Dále zkus udělat reset AVR.
RoPo (6061)|12.12.2014 16:35
gs023: Po připojení AVR zkus ve správci zařízení stisknout nahoře v liště lupu hledání:

[ATTACH=CONFIG]29234[/ATTACH]


HDMI kabel bude pravděpdoobně v pořádku, když jsi psal, že s TV ti zvuk přes HDMI v TV funguje.
device-manager-find.jpg
gs023 (30)|12.12.2014 18:19
Tak žádní Hledat nový HW nezabírá.
Kabel jsem zkoušel i jiný (teď už třetí - na TV běží všechny, mám vcelku kvalitní). HDMI IN má AVR jen 2. DVD IN a BR IN - zkouším oba. Na reset AVR se podívam do manuálu já to jen vypínám a zapínám + třeba restart NB.

Zde je to Catalyst, je to pořád to samé.
http://www.imagebam.com/image/327222371794866

Teď zkouším Catalyst 14 něco poslední stable, radili v odkazu. Byly tam 13 něco.

------

EE tak ani ty 14 nic, vidím furt to samy ve zvuku i v catalyst.:-(
KamilZ (10277)|12.12.2014 18:22
Já v tom návodu vidím tohle (1 HDMI vstupy):


Máš CCC přepnuté do pokročilého nastavení? Proklikal jsi tam všechno?
gs023 (30)|13.12.2014 10:26
Tak jsem nepokročil. Proklikal jsem vše, pokročilé nastavení (tam není o nic víc než v zjednodušeném zobrazení)atd. Hledal jsem i po netu, stejně nic. Tak jsem myslel, že připojím TV přes HDMI a dám to jako výchozí pro přehrávání a pak to pojede - nejde, jak připojím TV okamžitě to automaticky se nastaví jako výchozí a po odpojení se to přepne.

Dle mého tam prostě nemůžu mít Digital OUT, nebo HDMI out ve zvukách, protože to se prostě objevuje až se dané zařízení připojí. Jsou tam Repro, protože repro jsou stále připojeny (integrovány v NB), není tam HDMI out, protože prostě není nic připojeno.

Čili musí rozpoznat připojení toho AVR jinak to tam nepude. Na výběr mám 2 vstupy na AVR a ani jeden nic nedělá.

*********
Zkusím z nouze zakázat Realtek HD audio, zda to pak sám nebude tlačit na ATI hDMI audio, ale pochybuji, nebo už taky melu nesmysle.

///////////////
Co se týjá výstupů, mám skutečně jen 2x IN (DVD a BR) a 1x OUT
http://www.imagebam.com/image/82d0b7372104020
vivid.sk (11472)|13.12.2014 10:49
Skontroluj este nastavenia v BIOSe. Niektore maju moznost zvolit, kam posielat SPDIF.

(update: prebehol som cele vlakno od zaciatku, vyzera, ze v tomto problem nebude, kedze audio korektne funguje pri prepojeni s TV.
Otazka je, preco NTB nedetekuje pripojeny AVR, pokial toto nevyriesis, ziadne audio fungovat nebude)
KamilZ (10277)|13.12.2014 10:51
Tak co jsi posílal za odkaz na návod? Pošli odkaz na manuál pro Tvé AVR, evidentně jsi poslal špatný a napiš přesný typ AVR. To se pak můžeme zase další dva dny zbytečně snažit :-(.Ideálně to rozumně vyfoť, celý přední i zadní panel ve vysokém rozlišení, ne ty trágu, co jsi poslal.
gs023 (30)|13.12.2014 19:07
Pardon sem v.l. Je to STR-DG520, sem se překlep, omlouvám se.
http://download.sony-europe.com/pub/manuals/consumer/STRDG520_CZ.pdf

Foto:
http://www.imagebam.com/image/4f1fc8372216902#
http://www.imagebam.com/image/74c657372217094

Mě je divné, že prostě na tom HP notebooku je ATI grafika. OK.
Mám tu ještě NB DELL co jsem psal, tam je grafika Intel HD, v jejím nastavení není vůbec žádná možnost něco nastavovat se zvukem. Nicméně chová se to úplně stejně. Prostě to AVR se nikde ve zvukách neobjeví a nedostanu tam ten zvuk. Je to na Win 7 pro, jak jsem psal. Pokud ten DELL propojím s TV samsung nemám problém, nahlásí se, vidím obraz i zvuk.

Z toho by logicky vyplynulo, že je problém v tom AVR, pak teda nechápu na co jsou tam ty HDMI, ale vypadá to, že jen na obraz.

************
Nicméně, nevím zda jsem to již nepsal, ale pokud to Propojím takto - NB ->HDMI do AVR do DVD IN -> z AVR HDMI OUT ->do TV Samsung na HDMI IN. Čili jen propoj, z TV jde zvuk a obraz, v NB se nahlásí TV, z repráku připojených k AVR ale ani ťuk. Tak prostě to AVR to neumí mám tak tušení ....

Jediná možnost pak je Optika nebo ten Coax a to rozhodně ten NB nemá...
KamilZ (10277)|13.12.2014 19:20
No to je jednoduché, ten Tvůj krám (AVR) nepodporuje audio v HDMI, jen na výstupu. Stejný problém: https://www.avforums.com/threads/sony-str-dg520-sony-ps3-hdmi-fail.850036/

Potřebuješ něco takového:
http://www.amazon.co.uk/ViewHD-Audio-Extractor-Converter-Model-VHD-H2HSAs/dp/B00KBHX072

Ale raději nový AVR.
gs023 (30)|13.12.2014 19:56
nemám slov, to je teda shit. Dá se to koupit někde u nás?
KamilZ (10277)|13.12.2014 19:57
Pokud ano, tak si to snad případně googluješ sám :OO

Ale je to celkem jedno kde to koupíš a navíc je celkem nesmysl do toho vrážet peníze.
gs023 (30)|13.12.2014 20:55
Jasný.

Každopádně děkuji všem zúčastněným za jejich pomoc a strávený čas.