reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
reklama

Nefunkčné domáce kino

martinko333 (9)|17.12.2014 16:30
Zdravím,

Zakúpil som domáce kino Samsung HT-F5500. Mám televízor LG 42LA660S. Domáce kino a TV som prepojil s novým HDMI káblom a to nasledovne : HDMI - out (s podporou ARC) na domácom kine a HDMI IN (ARC) na LG TV.
Zvuk z domáceho kina mi hrá iba ak zdroj signálu (HDD, aplikácia youtube) ide z domáceho kina. Pokiaľ HDD zapojím do LG TV (v nastaveniach som zvolil používať reproduktory domáceho kina a komunikáciu cez HDMI ARC) tak mi nejde žiadny zvuk. Pokiaľ vtedy pridám hlasitosť na TV tak mi ukazuje že reproduktory na TV sú odpojené ale zvuk z domáceho kina nejde. Skúšal som prepínať vstupy na domácom kine, skúšal som aj iné zapojenie HDMI kábla ale nič nepomáha. Za žiadnych okolností mi nechce prehrať zvuk z domáceho kina pokiaľ zdroj signálu je z TV.
Prosím viete mi niekto poradiť kde je chyba?

A ešte jedna otázka :)
Vlastním reproduktory Sony SS-CEH10 4ohm. Dali by sa zapojiť namiesto dvoch predných reproduktorov hore spomínaného domáceho kina? Ak áno pomohlo by to (lepší zvuk, nenastalo by poškodenie komponentov) ?

Ďakujem za rady.
Martin
KamilZ (10277)|17.12.2014 16:39
Máš v kině i v TV povolen HDMI CEC? U Samsungu tomu tuším říkají Anynet, u LG Simplink.
martinko333 (9)|17.12.2014 20:17
Ďakujem ti za radu, zapol som ten Simplink (v "Nastavenia" to ani neni, je to pekne zašité) a ide to. Ešte raz, díky moc, si frajer :)