Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozdil prijmu v tv a v satelitu

Grymaz (17)|22.12.2014 20:28
Zdravím mám freesat kartu a když ji mám v satelitu Topfield tak naladím všechny programy co mám mít bez problémů.Chtěl jsem odbourat satelit,takže jsem kabel z paraboly zapojil do TV a kartu freesat jsem dal do CI+ modulu a také dal do TV. Naladil jsem na TV ale chybí mi tam jedna frekvence na které jsou programy Eurosport 2,Slovak Sport 2,TLC,Prima Zoom atd. Tak mě zajímá,proč přes satelit Topfield naladím tyto programy bez problémů a když stejný kabel z paraboly a stejnou kartu freesat dám do TV tak v TV tyto programy nenaladím? Že by na TV tato frekvence nebyla? Nebo v čem může být problém? Ostatní programy na TV bez problémů naladím. Děkuji všem za odpověď popř. za rady
KamilZ (10277)|22.12.2014 20:40
Jak Ti máme poradit, když ani nenapíšeš jakou máš TV a u koho si platíš DVB-S? :-(

Zkoušel jsi reset TV do továrního nastavení a nové, manuální ladění?
Grymaz (17)|22.12.2014 21:48
Pardon tak freesat karta je od UPC takže platím UPC a TV mám teď od soboty novou a je to LG 49UB830V,TV do továrního nastavení snad není třeba když je TV 2 dny stará a manuální ladění už jsem zkoušel ale z výběru v TV není právě ta frekvence kterou potřebuji na ty programy,jinak je to THOR 6-12111/V-28000-7/8
Grymaz (17)|22.12.2014 22:09
Jo a ještě dodatek mám tento modul [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Dagy2 (3153)|22.12.2014 22:10
výrobca každého prístroja zadá frekvencie do FW podľa stavu známeho v čase zostavenia FW.
Po prvej zmene na TP satelitu už zoznam frekvencií nebude sedieť a musíš zvyšok doladiť ručne.

Normálne teraz po naladení ostatných programov prepni na ľubovoľne naladený program, napr. CT1
- choď do -> nastavení -> manuálne ladenie
- tu uvidíš aktuálne parametre TP zapnutého programu
- teraz vojdi na políčko frekvencia a prepíš číselnými tlačítkami na 12111, nastav V, prepíš SR na 28000
- teplomery pod parametrami TP musia ukazovať silu signálu a kvalitu. ak máš len silu, skontroluj zvyšné parametre a zmeň kým nenabehne kvalita.
- keď oba teplomery ukazujú nejakú hodnotu, stlač "aktualizuj". tým sa preladí tento TP a vyhľadajú sa programy tohto TP. TV napíše počet nájdených programov "X".
- teraz stlač "akutalizuj", čím sa programy uložia do listu.
- nakoniec pretrieď nové programy

A je to.

P.S. prečo STB ladí frekvencie inak než TV? Nenapísla si ani slovo aký spôsob ladenia si použil na STB a aký na TV (blind, NIT, po transpondéroch, ručne...). To je dosť zásadný dôvod na to, aby sa každé zariadenie správalo úplne inak.
všeobecne platná odpoveď je: pretože STB je STB a TV funguje tak ako funguje...