Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaky sat prijmac s nahravanim?

martin_a4 (138)|29.12.2014 09:20
Zdravim, doporucte mi prosim nejaky kvalitni sat prijmac HD na Skylink s nahravanim na ext.HDD, spickovy obraz a aby umel sam rozpoznat novy program a naladil ho nebo upozornil na nej. Mel by umet rychle prepinat programy a nesekat se. Ktery doporucite? Diky Martin
tahlovej (304)|29.12.2014 10:04
Tyto požadavky zřejmě nejlépe splňuje HUMAX5100S(linux),ale musíš použít HDD(raději s ext.napájením)větší než 40GB kvůli rezervaci cca 25GB na timeshift.
martin_a4 (138)|29.12.2014 10:24
S tim pocitam, ze musim pouzit HDD, proc radeji s externim napajenim? Kolik GB staci treba na 10 filmu? Jeste jsem nasel TechniSat TechniStar SIR, co na nej rikate?
tahlovej (304)|29.12.2014 10:56
Protože HUMAX dává do USB portů celkem pouze 800mA a nevím,co do reciveru připojíš.Velikost nahrávky je podle zdroje - např.PUPENDO z 11934V má na HDD velikost 9,3GB.SIRa znám taky,pokud seženeš CI modul(ne CI+),můžeš v souborovém systému FAT32 ostřihnout začátky a konce nahrávek a přenášet nahrávky do PC.Navíc má téměř dokonalé EPG(na rozdíl od Humaxu) a přehlednější menu.
martin_a4 (138)|29.12.2014 11:54
Chapu to dobre, ze pokud budu mit ext.Hdd bez zdroje 500mA tak ho muzu pripojit do sat.prijmace? Tak to by mohla stacit 250 tka Hdd. Jaky je rozdil mezi CI modul a CI+? Karta se nedava primo do prijmace? V mem starem prijmaci musim dat kartu do modulu, jinak to nejede
tahlovej (304)|29.12.2014 12:19
[QUOTE=martin_a4;503190]Chapu to dobre, ze pokud budu mit ext.Hdd bez zdroje 500mA tak ho muzu pripojit do sat.prijmace? Tak to by mohla stacit 250 tka Hdd. Jaky je rozdil mezi CI modul a CI+? Karta se nedava primo do prijmace? V mem starem prijmaci musim dat kartu do modulu, jinak to nejede[/QUOTE]Jo,pokud použiješ pouze jeden HDD s odběrem 500mA,tak bude nahrávání OK.Já tam mám 500GB Transcend Storejet 25M2.V obou příjímačích je integrována čtečka IRDETO,takže použiješ všechny používané karty Skylinku i bez CI modulu.V modulech CI+ jsou pro operátory dostupné i takové funkce jako omezení použitelnosti nahrávky(CRM).No a i když zatím nejsou tyto "šikanozní" funkce modulů operátory příliš používány,ta doba určitě není daleko.
Dagy2 (3153)|29.12.2014 12:35
už len doplním - čo táhlovej napísal, ale mám pocit že si si to nevšimol:
- prijímač s kartou v originál Irdeto čítačke neumožňuje prenos nahrávky na iný prístroj alebo do PC. Možno ti to nevadí, ale práve na vedľajšom fóre si borec sťažuje na slabú kvalitu SIR-a pretože jeho tchán si kúpil dva a nemôže nahrávky pozerať v PC. To nie je vlastnosť SIR-a (ani Humaxu) ale certifikovanej čítačky
- karta v module CI vyššie uvedené problémy "neprodukuje"
- karta v module CI+ umožňuje operátorovi zaviesť v podstate rovnaké obmedzenia ako v certifikovanej čítačke. V ČR/SR tieto ako táhlovej nazval výstižne "šikanózne" funkcie zatiaľ nikto nepoužil.

ešte malá poznámka - pozor na USB HDD alebo flash pokiaľ použiješ: na nahrávanie musí byť schopný určitej rýchlosti ukladania dát, takže napr. fleška za 5Kč to nedokáže. Musí to byť trochu seriózny výrobok. Snáď každý z takýchto prístrojov má v menu test nahrávacieho média na rýchlosť zápisu.
martin_a4 (138)|29.12.2014 13:06
Mam doma dva moduly, CI+ (to je spatne) a Crypto works, a ten se chova jak? Tak ktery z tech dvou prijmacu vzit? Ted je u nas akce za 2600 na Technisat
tahlovej (304)|29.12.2014 13:26
Jenže aby SIR fungoval,tak u něj musíš fastscan vypnout určitým postupem - no a pak Ti nové programy zůstanou utajeny do té doby,než použiješ ruční ladění(což jsi ale nechtěl,že?).To sice u Humaxu nehrozí,ale zas v něm nahrávku nelze editovat - takže co si chceš archivovat,musíš nahrávat ručně od-do.
martin_a4 (138)|29.12.2014 14:46
Tak porad nevim co vzit, jeste jsem nasel toto GoSAT 7056 HDi, znate nekdo?
tahlovej (304)|29.12.2014 18:56
[QUOTE=martin_a4;503202]Tak porad nevim co vzit, jeste jsem nasel toto GoSAT 7056 HDi, znate nekdo?[/QUOTE]Taky jsem ho měl v ruce,ale na ty předešlé dva receivery nemá ani náhodou.Jediné plus u něj oproti SIRu je možnost jeden program nahrávat a druhý ze stejného transpondéru sledovat(což umí HUMAX taky).Jak jsem napsal hned na začátku - zřejmě nejvhodnější pro Tebe bude ten HUMAX,protože splňuje VŠECHNY vlastnosti,které jsi ve svém dotazu napsal.
martin_a4 (138)|29.12.2014 22:03
Tak mam koupeno, Technisat, rozhodla cena, v Planeu za 2600,- O 100 meru dal v Okay o 1000 kc vic. Zatim jsem nemel cas si s nim hrat, jen jsem behem chvilky naladil vsechny programy Skylink. Teda naladilo to samo.Obraz pekny, jen jsem pouzil HDMI kabel ten prilozeny k prijmaci. Pokud koupim kvalitnejsi tak poznam rozdil? Ted jeste sehnat HDD,dival jsem se a v prodeji jsou nejmenci 500 Gb.a jsou pekne drahe. Menci se nedelaji? Diky za ochotu a rady. Martin
tahlovej (304)|29.12.2014 22:33
Měl jsi raději použít ruční ladění a zvolit satelit USER1(čímž vypneš fastscan).Možná se Ti teď bude zdát,že se občas SIR bude chovat nestandartně neboli udělá to,co jsi mu neřekl - a to právě odstraníš vypnutím fastscanu.HDD klidně kup 500GB,protože pokud nebudeš mít možnost přesouvat nahrávky do PC(v tom případě při formátování použij souborový systém TSD),zaplníš ho na 60%(optimální stav využití) za chvilku.
RoPo (6061)|29.12.2014 22:40
[QUOTE=martin_a4;503235]Pokud koupim kvalitnejsi tak poznam rozdil?[/QUOTE]

Nepoznáš. Pokud tedy kabel není z tkaniček od bot a není delší jak 3m.

[QUOTE=martin_a4;503235]Ted jeste sehnat HDD,dival jsem se a v prodeji jsou nejmenci 500 Gb.a jsou pekne drahe. Menci se nedelaji?[/QUOTE]

Jsou, ale aktuálně nejprodávanější jsou 500GB a 1TB verze. Seženeš menší přes e-shop. Nehledě na to, že 2,5" disk nad 500GB se nemusí všude rozběhnout kvůli vyššímu rozběhovému proudu a více plotnám v disku.
martin_a4 (138)|29.12.2014 22:44
500 gb urcite rozjedu? Nejaky znackovy vezmu, a jake parametry mam pohlidat jeste u HDD? Ten kabel ma tak 1,5 metru max.
martin_a4 (138)|29.12.2014 22:53
Kdyz pouziju rucni ladeni a ne ten fastscan tak se mi treba nenaladi samy pripadne nove programy, ne? Nechci uz zazit to co u stareho prijmace, porad pribyvaji nove programy a ja musel vzdy ladit nanovo a pak ty programy serazovat znova. Hrozna otrava. Ten USER1 znamena co presne? Diky

---------- Doplněno v 22:53 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 22:51 ----------

Nahravky urcite nebudu davat na PC. To formatovani udelam jak? V prijmaci nebo PC?
Dagy2 (3153)|29.12.2014 23:34
1/ HDMI do 3m nepoznáš zlatý a "železný"
2/ fast scan ti sice vždy naladí nové programy, ale pokiaľ to tu čítam, rozhodí si programy podľa toho ako to niekto pre skylink zostavil - neviem či ti vyhovuje, že trebars CT1 budes mať na pozícii 1 a CTHD na 326 (čísla som si vymyslel)
prečítaj si tu v linku Tipy a triky pre technisaty príspevok od tahloveho ako fast scan zrušiť a naladiť všetko ručne.
ladenie u technisatu tam máš popísané, je rýchle a ukladanie programov znamená 10÷20 min podľa zručnosti. vypíš si parametre transpondérov kde sú stanice ktoré chceš ladiť a ideš jeden za druhým, programy sa ukladajú do celkového zoznamu a ty len kopíruješ v rámci jednej obrazovky z celkového do FAV listov.
potom urobíš zálohu na USB - tiež viď tipy - a obnovenie je v prípade nejakej nepríjemnosti záležitosťou pár sekúnd - včítane nastavení antény, jazykov atd atd
3/ editáciu programov môžeš urobiť aj externe v PC, napr. v programe SetEdit. V tipoch máš aj trik ako urobiť viacero zoznamov
4/ 500GB HDD bez externého napájania podľa mňa fungovať nebude. možno sa občas rozbehne - to bude také nespoľahlivé, v noci nenahrá a pod. ťažko to spoznáš, lebo disk sa tvári že pracuje ale elektronická poistka ho pri rozbehu odstaví. hranica pre jeden USB je 500mA.
5/ formátovanie sa musí urobiť v prístroji. tu ho skontorluješ - už som ti to písal - či je dosť rýchly. použi formát TSD, ten umožňuje strih v prístroji bez problémov
martin_a4 (138)|30.12.2014 00:13
Diky moc za vycerpavajici odpoved. Zitra se na to vrhnu. Martin
RoPo (6061)|30.12.2014 00:38
K HDD, uz jsem to zde nekolikrat psal, napr WD ma specialni motorky (vice vinuti s postupnym zapojovanim) a HW, kde 500 GB disk u me bezi i na starem routeru s USB 1.1, ktery 500mA na jeden port neda. Proto vim, ze i 500GB disk s vhodne navrzenym HW muze bez problemu bezet i na USB, ktery nedava trvale 500mA.
Verim, ze by tento model na danem STB fungoval.
Wintermute (265)|30.12.2014 19:35
Jen tak ze zvědavosti jsem zkusil na chvilku připojit 1TB 2,5" HDD (Seagate/Samsung Spinpoint M8, 2 plotny) na přední USB port VU+ Solo2 a rozjel se normálně. Nahrávání jsem netestoval.
martin_a4 (138)|3.1.2015 12:28
Tak ten prijmac je ten nejlepsi ktery jsem mel zatim v rukach. Naprosto suprovy
Dagy2 (3153)|3.1.2015 15:35
takže všetko podarilo podľa predstáv? B-)
martin_a4 (138)|3.1.2015 18:25
Jo, dnes jsem koupil 500 gb. HDD a naformatoval format TSD, Nechapu ze to pise celkovou velikost 466 MB. A jeste tapu v tom pripojeni na domaci sit LAN. K cemu to je dobre?? Jinak vse jede jak ma a obraz jak vino.
KamilZ (10277)|3.1.2015 18:36
K "menší" velikosti si přečti tohle, pojem capacity, je to OK a neformátovaná kapacita (i filesystém má svoji režii). http://zachrana.harddisky.cz/c_slovnicek.html
Dagy2 (3153)|3.1.2015 22:00
1/ chybka v SW - ukazuje MB namiesto GB (:
2/ ak nemáš externé napájanie, nehnevaj sa na prijímač keby náhodou niečo nenahral. vyskúšaj v noci trebárs 20 krátkych nahrávok po 5 minút a 5 minút prestávky aby si mal aspoň akú-takú istotu že to USB utiahne vždy. On niekedy HDD bliká ako keby čítal ale v skutočnosti sú to len reštarty USB a poistka ho vždy odpojí pri preťažení. Ale ja mám staré disky, ono určite novšie majú zase lepšiu spotrebu...
3/ pripojenie na LAN má v tvojom prípade len jeden a pol funkcie:
- diaľkové programovanie časovačov prístroja. toto funguje cez ľubovoľný prehliadač, napr. aj z telefonu Nokia E51 alebo hociakého starého krámu. SAT musí byť buď zapnutý alebo v rýchlom štarte - vtedy fungujú LAN služby. Máš možnosť napr. z práce alebo z auta nastaviť časovač na film alebo futbálek keď to nestíhaš domov načas.
- môžeš prenášať do PC alebo na iný disk nahrávky - ale keďže máš certifikovanú čítačku Irdeto, ktorá šifruje nahrávky zo Skylinku tak môžeš prenášať nahrávky len z FTA programov alebo v prípade, že by si kartu strčil do modulu Irdeto a tento vopchal do CI-slotu tak aj tieto.

Nemáš HbbTV ani smart funkcie u tohto prijímača.
fotky, MP3, AVI nahrávky idú z USB
úpravu programových listov taktiež robíš cez USB ak chceš niečo viac ako to, čo dokáže prístroj interne - viď Tipy a triky.
tahlovej (304)|3.1.2015 22:27
AVI soubory v SIRU nejdou přehrát - alespoň ty moje.
Dagy2 (3153)|4.1.2015 21:08
máš pravdu, len ts a VOB...