Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S a SONY Bravia KDL-48W585B - Skylink

pamadessoft (17)|30.12.2014 23:42
Zdravím, dnes se mi dostala pod ruku uvedená TV...
Známý měl satelitní přijímač a v něm kartu Skylink. Tam mu vše funguje v pořádku. Zakoupil uvedenou TV i s modulem CA. Tož mě požádal, zda bych mu nepomohl rozběhat satelitní programy na této TV. Vzhledem k tomu, že nepracuji v tomto oboru, tak se nepovažuji za odborníka - dělám WiFi spoje. Nicméně jsem si myslel, že to nemůže být tak těžké. Mýlil jsem se. Doufal jsem v pomoc od technické podpory SONY, ale i to byla mýlka.
Tak se obracím na širokou odbornou veřejnost a moc prosím o radu jak zprovoznit satelitní příjem ne této TV.
Situace je poněkud komplikovanější. Když už se mi podařilo vyskenovat 299 programů z Astry3 i Astry1, tak už jsem jásal a plácal se po ramenou jak jsem šikovný. Ještě předesílám, že vyskenovat tuto programovou nabídku se mi povedlo asi až na 15-pokus (před každým skenem jsem resetoval nastavení - vždy mi TV ukazovala signál i kvalitu na úrovni "vysoký"). Takže "HURÁ", programy všechny šlapou, tak se rozloučíme... "Jó, ještě bych tě poprosil, jestli by jsi mi nezapojil DVD přehrávač, když už jsi tady", pravil známý. Proč ne? Zapojil jsem přehrávač a zkusím, zda se TV sama přepne na jiný vstup, když DVD-čko zapnu. Přepla se. Super. Tak jsem zase přehrávač vypnul a jakmile se TV přepla zpátky na "S" - tak už jsme žádný obraz neměli. Ani jeden kanál. U všech bylo "Žádný signál". Tak jsme tak společně na tu černou obrazovku zírali a nevěřícně valili oči. Tak znovu. Digitální signál-Satelitní vyhledávání-automatické vyhledávání-preferovaný satelit-skylink cz-další-start-vyhledávání... vyhledávání.... vyhledávání.... nic. Ty voe - si snad ze mě dělá prču ne? Reset nastavení a znovu asi 6x dokola a nic. Už se to nechytlo... Tak zpět starý receiver - zapojil jsem ho, zapnul jsem ho a vše OK. Může mi, moc prosím, někdo pomoci, zda se u této TV nemusí nějak extra nastavovat něco u LNB nebo u diseqc nebo kdekoliv jinde?
Technická podpora u SONY je opravdu děs (podle nich se musí nastavit horizontální FREKVENCE - místo polarizace) - ty chlapíci tam vůbec netuší o čem mluví a dokonce to dopadlo tak, že jsem ho po půl hodině začal přemlouvat k tomu, aby se šel pozeptat nějakého kolegy, protože chápu, že nemůže vědět všechno (vždyť je z technické podpory světové značky, ne?). A po dalších pěti minutách poslouchání hudby jsem to vzdal a raději zavěsil. Jo a to byl až druhý hovor. V tom prvním mi sdělili, že si vezmou moje číslo a že mi nejpozději do pátku zavolají a když jsem se ho zeptal, zda to myslí vážně, že bych měl 4 dny sedět u nové TV a čekat na okamžik kdy mi zazvoní telefon, tak mi nebyl ten pán ani schopen odpovědět.
Tak to bylo pro pobavení a teď vážně. Moc prosím, zda se najde nějaký profík, který má zkušenosti s nastavováním satelitu u těchto televizí, aby mi pomohl. Moc děkuji.
vivid.sk (11472)|30.12.2014 23:51
[QUOTE=pamadessoft;503324]zda se u této TV nemusí nějak extra nastavovat něco u LNB nebo u diseqc nebo kdekoliv jinde?[/QUOTE]
Podla toho, ake LNB vlastnis - nikde nepises, alebo som prehliadol.
Tych 299 kanalov vsak vidim len na Astru 3A (23.5°), Astra 1 ma tych kanalov nasobne viac.
pamadessoft (17)|30.12.2014 23:52
Ty LNB tam jsou dvě vedle sebe - pomůže to?
vivid.sk (11472)|30.12.2014 23:53
Pomoze. Cize monoblock?

[ATTACH=CONFIG]29366[/ATTACH]
2080_b1_p2.jpg
bastlir (3245)|30.12.2014 23:54
Troufám si s téměř jistotou tvrdit, že stačilo Soňáka asi na půl minuty vytáhnout ze zdi a pak ji s již zapnutým DVD zase zapnout.
O těch podporách, pokud se tam vůbec dovoláš, myslím si své. A Skylink ti poradí většinou jen se zařízeními s jejich logem.
pamadessoft (17)|30.12.2014 23:54
K tomu počtu, když jsem dal ruční sken, tak jich tam naskákalo něco málo přes 1.100 - jen pouze jedna NOVA a zbytek Německo, Rakousko, Rusáci, Italové, ....
bastlir (3245)|30.12.2014 23:55
Když ty kanály byly již naladěné, konvertorem to nebude.
pamadessoft (17)|30.12.2014 23:58
Něco takového - jen to má dva výstupy

---------- Doplněno v 23:58 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:55 ----------

[QUOTE=bastlir;503331]Když ty kanály byly již naladěné, konvertorem to nebude.[/QUOTE]
Souhlas - samotný receiver maká na 100% a ty programy tam fakt byly. Sice jen jednou, ale byly.
bastlir (3245)|31.12.2014 00:00
Kdyby byl konveror v kýblu, nešlo by to ani na starý STB.
vivid.sk (11472)|31.12.2014 00:00
Cize Twin monoblock.
OK.

V prvom rade musis nastavit diseqc - pre kazdu druzicu korektny (23.5 / 19.2).
Neviem ake moznosti nastavenia ma tato TV (t.j. nenapisem ti, kde presne to hladat), ale skus pohladat a nastavit pre prvu Astru - Port A (alebo Port 1), pre druhu Port B (Port 2).
Odsleduj si, ci vidis signal a prescanuj. Je mozne, ze to bude aj naopak - to zavisi na type pouziteho LNB, takze podla potreby to treba prehodit.
pamadessoft (17)|31.12.2014 00:00
[QUOTE=bastlir;503329]Troufám si s téměř jistotou tvrdit, že stačilo Soňáka asi na půl minuty vytáhnout ze zdi a pak ji s již zapnutým DVD zase zapnout.
O těch podporách, pokud se tam vůbec dovoláš, myslím si své. A Skylink ti poradí většinou jen se zařízeními s jejich logem.[/QUOTE]

Zítra - tedy téměř už dnes tam půjdu znovu a zkusím to, protože tohle mi fakt hlava nebere. Kabely i konektorem jsem prozkoumal a když mi to na TV ukazovalo plný signál i s kvalitou...
bastlir (3245)|31.12.2014 00:02
Myslím, že stávkuje tuner v TV.
Nechápu, proč se tu zabýváte LNB. Měli byste si přečíst pořádně dotaz.
pamadessoft (17)|31.12.2014 00:04
[QUOTE=vivid.sk;503335]Cize Twin monoblock.
OK.

V prvom rade musis nastavit diseqc - pre kazdu druzicu korektny (23.5 / 19.2).
Neviem ake nastavenia ma tato TV, ale skus nastavit pre prvu Port A (alebo Port 1), pre druhu Port B (Port 2).
Odsleduj si, ci vidis signal a prescanuj. Je mozne, ze to bude aj naopak - to zavisi na type pouziteho LNB, takze podla potreby to treba prehodit.[/QUOTE]

Zkusím - určitě.
Ono mě zarazilo už i to, že jdyž si tam zvolím ten "preferovaný satelit" jako "Skylink CZ", tak jsou včechny SAT1 - 4 nastavený stejně i když v popisu nad tím píšou, že to mají už přednastavené jako Sat1 pro Astru3, Sat2 pro Astru1, Sat 3 pro Astru2 a Sat4 pro Hotbird. Ale všechno to má stejné hodnoty (frekvence, LNB - rozsah, napětí, polarizace). Je to prostě divný.
bastlir (3245)|31.12.2014 00:07
[QUOTE=pamadessoft;503338]Zkusím - určitě.
Ono mě zarazilo už i to, že jdyž si tam zvolím ten "preferovaný satelit" jako "Skylink CZ", tak jsou včechny SAT1 - 4 nastavený stejně i když v popisu nad tím píšou, že to mají už přednastavené jako Sat1 pro Astru3, Sat2 pro Astru1, Sat 3 pro Astru2 a Sat4 pro Hotbird. Ale všechno to má stejné hodnoty (frekvence, LNB - rozsah, napětí, polarizace). Je to prostě divný.[/QUOTE]
I kdybys naladil jen jeden kanál, který po připojení DVD zmizel, jak to proboha souvisí s výše popsaným?
pamadessoft (17)|31.12.2014 00:10
[QUOTE=bastlir;503337]Myslím, že stávkuje tuner v TV.
Nechápu, proč se tu zabýváte LNB. Měli byste si přečíst pořádně dotaz.[/QUOTE]

Po pravdě - budu se chytat i stébla i když máš logicky 100% pravdu.

---------- Doplněno v 00:10 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 00:08 ----------

[QUOTE=bastlir;503339]I kdybys naladil jen jeden kanál, který po připojení DVD zmizel, jak to proboha souvisí s výše popsaným?[/QUOTE]

jj - souhlas - nesouvisí to s tím. Jen mě napadlo, jestli nedělám někde chybu už při tom skenování.
bastlir (3245)|31.12.2014 00:10
Často stačí přestat zmatkovat, vypít kafe a logicky vylučovací metodou uvažovat.
pamadessoft (17)|31.12.2014 00:12
[QUOTE=bastlir;503341]Často stačí přestat zmatkovat, vypít kafe a logicky vylučovací metodou uvažovat.[/QUOTE]

já si tedy šktrnu - na kafe už je pozdě... :)
bastlir (3245)|31.12.2014 00:12
Kdybys dělal chybu v ladění, objevilo by se to v typu či rozsahu kanálů na příslušném satu. Ale to přeci nemůže řešit připojení DVD.
pamadessoft (17)|31.12.2014 00:15
to jo - ono už bylo divný, že jsem to takhle x-krát skenoval a nic, až potom resetu nastavení satelitu (předpokládám, že se to vše vrátilo a defaultní hodnoty + výmaz všech dosud uložených programů), ale potom ani ten reset nastavení už nepomohl.
bastlir (3245)|31.12.2014 00:18
[QUOTE=pamadessoft;503344]to jo - ono už bylo divný, že jsem to takhle x-krát skenoval a nic, až potom resetu nastavení satelitu (předpokládám, že se to vše vrátilo a defaultní hodnoty + výmaz všech dosud uložených programů), ale potom ani ten reset nastavení už nepomohl.[/QUOTE]
Jak říkám, většinou stačí zařízení odpojit na chvíli ze sítě a po opětovném zapojení hned víš, na čem jsi. Jinak se potácíš od tzv. neurčitého stavu k neurčitému stavu a pořád dokola.
pamadessoft (17)|31.12.2014 00:20
Když dám ale ruční sken, tak to mi pokaždé najde těch několik stovek programů - to mám odzkoušené. Bohužel jen jeden český a ani o program navíc.

---------- Doplněno v 00:20 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 00:19 ----------

[QUOTE=bastlir;503346]Jak říkám, většinou stačí zařízení odpojit na chvíli ze sítě a po opětovném zapojení hned víš, na čem jsi. Jinak se potácíš od tzv. neurčitého stavu k neurčitému stavu a pořád dokola.[/QUOTE]

Zítra zkusím - určitě. Dám vědět jak to dopadlo.

---------- Doplněno v 00:20 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 00:19 ----------

Zatím moc dík!
bastlir (3245)|31.12.2014 00:21
PS. Shodou okolností jsem to včera také řešil na Soňáku, ale ve spojitosti s terestriálem a ještě navíc zařušeným LTE signálem.
pamadessoft (17)|31.12.2014 00:23
Když to nepomůže, mám se zaměřit na něco dalšího?

---------- Doplněno v 00:23 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 00:21 ----------

DBV-T tam vůbec nemají - jen ten DVB-S
bastlir (3245)|31.12.2014 00:24
[QUOTE=pamadessoft;503347]Když dám ale ruční sken, tak to mi pokaždé najde těch několik stovek programů - to mám odzkoušené. Bohužel jen jeden český a ani o program navíc. .......[/QUOTE]
To je už pak jiná kapitola. Třeba nastavení přepínače (DiSEqC).
pamadessoft (17)|31.12.2014 00:27
Takže si pak pohrát s kombinacemi toho DiSEqC a zkoušet a zkoušet...

I když tam by se mělo jednat jen o dvě polohy "A" a "B", ne?
bastlir (3245)|31.12.2014 00:28
[QUOTE=pamadessoft;503349]Když to nepomůže, mám se zaměřit na něco dalšího?
DBV-T tam vůbec nemají - jen ten DVB-S[/QUOTE]

Zkusit jiné DVD, jestli to staré nemá nějakou vnitřní závadu a nezkratuje TV.

---------- Doplněno v 00:28 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 00:28 ----------

[QUOTE=pamadessoft;503351]Takže si pak pohrát s kombinacemi toho DiSEqC a zkoušet a zkoušet...

I když tam by se mělo jednat jen o dvě polohy "A" a "B", ne?[/QUOTE]
Nic nezkoušej a nastav to dle toho starého STB.
vivid.sk (11472)|31.12.2014 00:29
[QUOTE=pamadessoft;503338] Ale všechno to má stejné hodnoty (frekvence, LNB - rozsah, napětí, polarizace). Je to prostě divný. [/QUOTE]
To je v poriadku, ale pre kazdu poziciu este musis upresnit v nastaveniach DiSEqC, pretoze TV nemoze vediet, ake LNB k nej pripajas.
To je cely problem, predpokladam, ze sa to tymto vyriesi - nasledne daj vediet.
pamadessoft (17)|31.12.2014 00:33
Ještě doplním, že když jsem zadal pro ruční nastavení určitou frekvenci (v tomto případě 12.525 MHz) a teď nevím jestli vertikál nebo horizont a DiSEqC na "B" tak mi blok ČT naskočil hned. Takhle by se to dalo obejít, ale jak tam mám naskládat tolik různých frekvencí, když tam jsou jen 4 satelity?
vivid.sk (11472)|31.12.2014 00:37
Ake 4 satelity?
Ty pouzivas dve satelitne pozicie. Astra1 a Astra3. Pre tieto pozicie v nastaveniach prirad korektne DiSEqC a daj ich nanovo prescanovat. To je cela veda.
pamadessoft (17)|31.12.2014 00:40
[QUOTE=vivid.sk;503356]Ake 4 satelity?
Ty pouzivas dve satelitne pozicie. Astra1 a Astra3. Pre tieto pozicie v nastaveniach prirad korektne DiSEqC a daj ich nanovo prescanovat. To je cela veda.[/QUOTE]

V tom průvodci si lze nastavit 4 satelity najednou - našel jsem před chvílí video:
bastlir (3245)|31.12.2014 00:42
To je sice hezké, ale ty musíš respektovat předepsané nastavení konkrétního DiSEqC přepínače.
pamadessoft (17)|31.12.2014 00:50
Souhlasím, takže pokud si navolím jen dva satelity a z toho u jednoho nastavím DiSEqC na "A" a u druhého na "B", tak bych měl z toho dostat to co potřebuji. Pochopil jsem to dobře?
vivid.sk (11472)|31.12.2014 00:51
Presne tak.
Alebo naopak "B" a "A" :)

Ale to uz zistis na mieste.
pamadessoft (17)|31.12.2014 00:54
OK, moc děkuji, ale já už půjdu na kutě. Zítra mě čeká ještě toho dost nejen v práci. Ještě jednou díky a zítra dám vědět jak to dopadlo.
pamadessoft (17)|31.12.2014 18:11
Tak jak jsem slíbil - výsledek...
Odpojení od napájení byť na 5 minut nepomohlo. Přes "preferovaný satelit" a jejich tovární nastavení pro Skylink CZ jsem nevyskenoval vůbec nic.
Zkusil jsem tedy přes "preferovaný satelit" - Skylink CZ nastavit satelit 1 a 2 (3 a 4 jsem rovnou vypnul). Změnil jsem pouze hodnotu u DiSEqC a to u Satelitu 1 na B a u Satelitu 2 na A. Dal sken a šup - 299 programů (ten počet je asi přednastavený od SONY a v závislosti na Skylinku). Všechny programy, které byly v placeném balíčku šlapaly. Nyní šlo o DVD přehrávač. Zapnu - známá dala film - kousek přehráno - DVD-čko vypnout a hle - programy v TV pořád na svém místě. Ještě jsem TV několikrát na různou dobu vypnul, abych měl jistotu že to tam zůstane a bylo hotovo. Takže pokud někdo bude mít stejný nebo podobný problém s TV od SONY, tak takhle mi to fungovalo. Známí jsou spokojení a já také. To vše díky vivid.sk a bastlir. Moc jste mi pomohli a fakt moc děkuji. Přeji hezkého Silvetra a hodně úspěchů v roce 2015. Díky.